|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
23.9.2010 14:32:18   
blaža
Eni z ene skrajnosti v drugo, ko razlagate in se prepričujete kdo ima prav. Tisti, ki prej uvajajo , al tisti, ki kasneje.

Probaš in vidiš, če ga hrana zanima. Pol pa po filingu dalje.

Moj ta starejši je že zelo zgodaj začel , seveda ne pred 4 meseci. Pokazal je zanimanje in se je prav tresel, ko sem mu dajala žličko, se me je kr za roko prijel in skupaj nosil žlico v usta.Ta malemu pa ni šlo do nekje šestega meseca. In ga tudi nisem silla.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
24.9.2010 14:13:24   
Greenie
Ah te smernice. Danes je tako, včeraj so pravili drugače, čez eno leto bo pa spet tako kot pred 1 letom ... Otroku daš gosto hrano, ko se ti zdi da je na to pripravljen. Jaz sem jo dala, natanko takrat ko je dopolnila 4. mesece (ni pediatrinja nič svetovala). In kako je bilo - mala je bila navdušena.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
26.9.2010 15:59:28   
divans1
Nekaj me spet zanima... Počasi smo začeli... včeraj sem mu dala za poskusit malo jabolčnega soka, danes pa malo jabolčne kašice, lepo je sprejel! Pa me zanima, po kolikem času uvajanja GH ste nadomestile en obrok dojenja z GH? Pa kdaj ste mu začele recimo dajati po flaški čaj, moj ga je samo parkrat pil, pa še to samo po žlički, ker se še polno dojiva?

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
26.9.2010 18:18:29   
Greenie
Hja, čaj sem ji jaz dajala že od začetka.

Obrok mleka pa sva nadomestili z gh zelo kmalu. Spomnim se, da je že tretji dan pospravila celo malo flaško baby korenčka. GH itak bolj nasiti.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
26.9.2010 18:27:35   
divans1
Uuhhh, to pa hitro... kako si pa to videla, da ni hotel več zizati, ko je papčkal korenček al kako?

Jah, glede čaja pa res ne vem, kdaj bi mu ga dal po flaši, glede na to, da ga še polno dojim, če je že sploh potrebno, mislim da ne...

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
27.9.2010 11:27:41   
Greenie
Moj otrok ni bil nikoli nek odvisnik od joške. verjetno je tudi zato tako hitro pograbila gosto hrano. da za tisti obrok ne potrebuje mleka sem ugotovila, ker je bila po obroku vesela, igriva ali pa je lepo zaspala za daljši čas.  No dodala sem ji še par 10 ml mleka po flaški (tko za splaknič čez).

Glede čaja je pa tko. Pravijo, da ga ni treba ... ampak jaz nikoli tistega kar drugi pravijo ali pišejo ne vzamem "zdravo za gotovo" (tudi zdravniki se (pa ne malokdaj) motijo). Poslušam pa svoje otroke. In če otrok pije čaj, zraven pa pije tudi veliko mleka ali uživa gh, zakaj mu čaja ne bi dajala?  

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
27.9.2010 15:20:35   
divans1
Veš kaj me še zanima, glede frutek kašic, ali jih je potrebno pogreti ali je dovolj, da so na sobni temperaturi?

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
27.9.2010 16:24:46   
mistique
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Veš kaj me še zanima, glede frutek kašic, ali jih je potrebno pogreti ali je dovolj, da so na sobni temperaturi?


sadne kašice ne, zelenjavo bi pa blo fajn pogreti (sej tudi piše na stekleničko).

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
27.9.2010 16:39:29   
divans1
Zakaj je pa zelenjavno fajn pogreti? Sem videla ja, da piše na steklenički.

(odgovor članu mistique)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
27.9.2010 16:41:53   
poli*
Pomoje jih je fajn pogreti že zato, da je "boljšega" okusa... saj veste, da nam nekatere hladne jedi nikakor ne gredo po grlu dol.user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
27.9.2010 17:03:11   
mistique
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Zakaj je pa zelenjavno fajn pogreti? Sem videla ja, da piše na steklenički.


ker ti verjetno tudi ne ješ mrzlo kosilo, a ne? sej res ni velik dela..

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
27.9.2010 17:12:53   
divans1
Ja itak! user posted image

(odgovor članu mistique)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
18.10.2010 21:38:03   
adria12345
Moj 5mesečnik je že od 3,5 msecev naprej. Ker se nisva mogla dojit mi je pediatrinja predlagala naj probam, ker tudi interesa za pitje po flaški ni preveč kazal. In ko smo probali je zalaufalo. Zdaj zudi pije samo po žlici. Moja prijateljica ima fanta strarega 18 mesecev in hoče jesti in piti le po flaški ni šans, da bi odprl usta če se mu približa z žlico. Moja pediatrinja pravi, da se včasih to zgodi, ko mame zamudijo obdobje, ko je dojenček že pripravljen na GH. Ker je vsak otrok drugačen ne vem zakaj bi vsi morali začeti GH točno po dopolnjenem 6 mesecu.

(odgovor članu veška)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
24.10.2010 19:51:58   
domci
Pri prvem sem čakala do šestega meseca. Druga pa je stara4.5 pa že pridno papa cvetačko. Žličko hoče kar sama nest k ustom in ko žličko zagleda se trese in vriska od navdušenja


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu adria12345)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
24.10.2010 19:56:23   
farina
IZVIRNO SPOROČILO: veška

Mene pa zanima, če katera svojemu otroku uvaja gosto hrano pri 4,5 mesecih, ker pedijatri vstrajajo da dojenčki naj nebi jedli goste hrane do 6 meseca, sam našem malem korenjaku včasih mleko ni dosti, ali pa imam tak občutek. Kaj jim devate?

kako pa veš kako se pediatri strinjajo ali ne strinjajo glede gh? čist vsak pove drugače, mi smo začeli uvajat gh pri 4 mescih ampak z ze zelenjavo, pol z mesom, nekaj malega sadja, pa počasi nadaljujemo s kombiniranjem hrane,npr, moja pediatrinja ni za sadje, ampak jaz sem ga vseen uporabljlala, ti pa pri svojem otroku vidiš,ali je že zainteresiran za gh ali ne.

(odgovor članu veška)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
6.12.2010 15:48:00   
Martinčka
hello... k nam pa pride v petek patronažna in bomo že tudi stari 4,5m in nas naša pupa taaako gleda ko jemo da ti je kar hudo zraven jesti... zraven odpira usta in mljaska kot mali mucek... flaše sploh noče, sam na žlico ji lahko dajem vodico ali čaja... vodo celo pije iz kozarca ali steklenice od zale... vse hoče kot velikiuser posted image  haha... je bila tašča prav jezna ko jo je ahtala in sem si mal načrpala svojega mleka in ji je mogla dajat na žličko ker ni hotla na stekleničko:) hihi...
kakorkoli glede na njene odzive je očitno pripravljena na GH, a ne? tako da bova čez vikend probali ko bo že šla proti 5m...

zdaj pa berem o teh kašicah in vsem mogočnemu... a ste ve začele s kašicami najprej? temi žitnimi ali zdrobovimi!? ker jaz sem mislila začeti s cvetačo kuhano na pari? vem da je vsaka začela drugače ampak te kašice me res zanimajo- a to se meša z mojim mlekom? katere so fajne? joj pa ne me napadat ker nič kaj ne vem... vsakič ko grem v trgovino gledam te kašice pa nimam pojma kaj naj vzamemuser posted image

(odgovor članu farina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: gosta hrana pri 4,5 mesecih
7.12.2010 15:29:49   
joli07
Pozdravljene,
berem kako se kregate , katera ima prav glede uvajanja GH, pa si ne morem kaj, da še jaz ne bi napisala, kako je bilo pri nas. Naš fantek je bil konec septembra v bolnici zaradi refluksa. Ker je precej bruhal so ga dali tudi na transfuzijo ( predvsem zaradi dehidracije ). Po vseh ultrazvokih in PH metriji smo prišli do zaključka, da bomo poskusili bruhanje omiliti z uvajanjem goste hrane. So mi pa na pediatrični rekli, da naj počakam , da dopolni 4 mesece, nato naj kar začnem z zelenjavo, itd... in tako smo pri 4 mesecih kar lepo počasi začeli z zelenjavo. Imela sem pa seveda tudi veliko sreče, saj je naš frajerček kazal veliko zanimanje za žličko in tisto kar je bilo na njej.
Tako da je uvajanje gh pri otrocih zelo različno, včasih odvisno tudi od bolezni.

Glede kašic pa; mi smo začeli z mlečno žitnimi ( riž , riž in koruza ) od milupe, ki se mešajo z vodo.
lpuser posted image

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?