|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 13:59:50   
kalbo
V eni drugi temi, pa mensezdi ene in iste nabijajo, kako je osemurni delovnik zgodovina. Moji otroc so zaenkrat v vrtcu od 8 do 15.30, če pa žena dobi službo v LJ, bo pa to od 6.20 pa do 15.30. Kakorkoli obrneš, ne znese, zato naši vrtci niti ne komplicirajo, ker jim je jasno, koliko se vozi do Ljubljane in kakšen delovnik imamo uzakonjen. Kako je pa s službami na periferiji pa tud vemo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 15:10:14   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: 2mama

vidim, ja. kruta realnost. user posted image


Jah, odvisno iz katerega kota zdej to gledaš. Men je logično, da neka omejitev bivanja otroka v vrtcu mora bit. In če je več kot 9 ur, mora vrtec nekaj od tega imet, ne? V bistvu se jaz strinjam s temi sankcijami, pa ne zato, ker imam pač vse babi in dedi servise na razpolago 24 ur na dan. Gledam iz kota, kjer stoji otrok in kako se počuti.



Kot kaže še nisi bila v situaciji, ko bi morala na poti domov gledati kako hitro, prehitro tiktakajo sekunde, minute..., da bi ujela tistih zakonsko določenih 9h, ko moraš priti po svojega otroka v vrtec, potem pa npr. se iz centra vsak dan prebijaš v koloni, da prideš po otroka-že pri enem semaforju se včasih tako zabaše, da čakaš po 10min in več (nimamo pa vsi na razpolago babi servisa).

Žal smo tudi mi med tistimi, ki skoraj vsak dan zamudimo 10-15min. Oba (jaz in mož) sva s strani vzgojiteljice že bila vabljena na ''opozorilni'' sestanek, kjer nas je opomnila na naše ''zamujanje'' in kako to ni dobro za otroka, da je toliko časa v vrtcu in bla bla bla.... Sej, če bi lahko, bi po otroka prišla ob 14h, najbrž ne bi šla mal špancirat in namenoma zamujala...Z možem sva takoj povedala, da se trudiva, da nimamo druge možnosti in da se verjetno kaj dosti ne bo spremenilo, kljub njnemu opozorilu. Mož ji je tudi povedal, da če morajo, pa naj tisto dodatno uro zaračunajo (čeprav gre za zamudo 10min) in jo bova plačala. No do sedaj še nismo dobili nobene dodatno zaračunane ure, se pa še vedno zgodi, da nekdo od naju zamudi (imamo en avto, jaz delam v centru Lj. in se v službo vozim z avtobusom, vrtec je pa od doma oddaljen pol ure peš hoje, od avtobusne postaje pa zopet 10min)...

Pa še odgovor za barni - ja vrtci si beležijo kdaj otrok pride in gre. Otroka zjutraj vedno oddamo v dežurni sobi, ko še ni njenih vzgojiteljic, tako da si sigurno beležijo (vsaj za našo vem, da so si pisali, ker drugače kako bi vedeli, da zamujamo 10 min).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 15:17:08   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: 2mama
želela sem samo prebrati, ali je običajno, da se to posebej zaračunava ali ne.

Pri nas so na sestanku jasno povedali, da se redna prekoračitev 9-ih ur dodatno plača. Razen v primeru, ko starši podajo utemeljeno pisno obrazložitev na upravo vrtca in dobijo podaljšanje odobreno s strani ravnateljice.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 15:22:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

In kaj te zdej žuli? user posted image Tko pravi zakon in basta. A vzg in pomočnice morjo zaradi takih staršev bit v službi preko delovnega časa??? Ne rečem, se zgodi enkrat...pač na poti se kej zgodi, ampak ponavadiso eni in isti, ki prvi pripeljejo in zadnji pridejo iskat otroka. Že tebi je služba po 8 urah malo odveč, kaj šele otroku.user posted image


Dej ti mal umir žogo. Predstavljaj si starša, ki delata od sedmih do treh...osem ur. Pot od vrtca do službe traja pa pol ure, nazaj pa tud...seštej ena plus ena, pa bo šlo a ne? Če še enkrat prebereš ne gre za puščanje otroka v vrtcu izven delovnega časa, ampak v delovnem času. Bo treba pa zakon mal prilagodit a ne.


To ni problem ministrstva ampak staršev, ja?  Oni dirigirajo vrtcem. Ob 3 otrokih bi to lahko že zdavnaj vedel.user posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 15:23:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lenca1

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: 2mama

vidim, ja. kruta realnost. user posted image


Jah, odvisno iz katerega kota zdej to gledaš. Men je logično, da neka omejitev bivanja otroka v vrtcu mora bit. In če je več kot 9 ur, mora vrtec nekaj od tega imet, ne? V bistvu se jaz strinjam s temi sankcijami, pa ne zato, ker imam pač vse babi in dedi servise na razpolago 24 ur na dan. Gledam iz kota, kjer stoji otrok in kako se počuti.



Kot kaže še nisi bila v situaciji, ko bi morala na poti domov gledati kako hitro, prehitro tiktakajo sekunde, minute..., da bi ujela tistih zakonsko določenih 9h, ko moraš priti po svojega otroka v vrtec, potem pa npr. se iz centra vsak dan prebijaš v koloni, da prideš po otroka-že pri enem semaforju se včasih tako zabaše, da čakaš po 10min in več (nimamo pa vsi na razpolago babi servisa).

Žal smo tudi mi med tistimi, ki skoraj vsak dan zamudimo 10-15min. Oba (jaz in mož) sva s strani vzgojiteljice že bila vabljena na ''opozorilni'' sestanek, kjer nas je opomnila na naše ''zamujanje'' in kako to ni dobro za otroka, da je toliko časa v vrtcu in bla bla bla.... Sej, če bi lahko, bi po otroka prišla ob 14h, najbrž ne bi šla mal špancirat in namenoma zamujala...Z možem sva takoj povedala, da se trudiva, da nimamo druge možnosti in da se verjetno kaj dosti ne bo spremenilo, kljub njnemu opozorilu. Mož ji je tudi povedal, da če morajo, pa naj tisto dodatno uro zaračunajo (čeprav gre za zamudo 10min) in jo bova plačala. No do sedaj še nismo dobili nobene dodatno zaračunane ure, se pa še vedno zgodi, da nekdo od naju zamudi (imamo en avto, jaz delam v centru Lj. in se v službo vozim z avtobusom, vrtec je pa od doma oddaljen pol ure peš hoje, od avtobusne postaje pa zopet 10min)...

Pa še odgovor za barni - ja vrtci si beležijo kdaj otrok pride in gre. Otroka zjutraj vedno oddamo v dežurni sobi, ko še ni njenih vzgojiteljic, tako da si sigurno beležijo (vsaj za našo vem, da so si pisali, ker drugače kako bi vedeli, da zamujamo 10 min).


Bila  sem že v tej situaciji, ne samo enkrat. Ampak jaz imam babi in dedi servise in sem jih nemudoma poklicala. Imam pa tudi kolegice, ki mi lahko otroka dvignejo iz vrtca,ja?  Treba je bit iznajdljiv.

(odgovor članu lenca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 15:24:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: 2mama
želela sem samo prebrati, ali je običajno, da se to posebej zaračunava ali ne.

Pri nas so na sestanku jasno povedali, da se redna prekoračitev 9-ih ur dodatno plača. Razen v primeru, ko starši podajo utemeljeno pisno obrazložitev na upravo vrtca in dobijo podaljšanje odobreno s strani ravnateljice.



No, vidim, da so tudi pri vas taki starši, ki se pač malo bolj potrudijo in se o teh zadevah pozanimajo v vrtcu samem, se ne izpihujejo na forumih.user posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 17:18:01   
lenca1
.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 17:19:14   
lenca1
IZVIRNO SPOROČILO: njamka


Bila  sem že v tej situaciji, ne samo enkrat. Ampak jaz imam babi in dedi servise in sem jih nemudoma poklicala. Imam pa tudi kolegice, ki mi lahko otroka dvignejo iz vrtca,ja?  Treba je bit iznajdljiv.



oh njamka- vidim ja, da ti je zelo težko, enostavno dvigneš telefon in imaš zadevo rešeno, res se ful naprezaš... kot sem rekla, nimamo vsi te sreče z babi servisi, obremenjevat kolegice, sosede in ne vem še koga, da ti vsak dan dvignejo otroka iz vrtca, pa tud nima smisla. Sej je otrok naš in ne sosedov. Pa ne gre tukaj za iznajdljivost-gre za vsakodnevno skrb, ne pa občasno (v službo ne hodimo samo občasno, ja? user posted image )

< Sporočilo je popravil lenca1 -- 16.9.2010 17:23:16 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 18:10:00   
sončnica14
Tule so pa ene tako nastrojene, da ne moreš verjet.  Spet super mame. Se strinjam s kalbom.  Na srečo meni  sicer pomaga "babi servis", tako da otroka navadno nista tam več kot 9 ur (večinoma 7-8), ampak če ne bi imela babic in dedkov se pa ne bi sešlo. Otroka sta vsak v svojem vrtcu (ker kao ni bilo prostora v željenem vrtcu). Ko oddam prvega, potrebujem do drugega  vrtca vsaj 10 minut vožnje, 10 minut da parkirava, se spraviva iz avta, v vrtec, slečeva, sezujeva...). Potem grem v službo, do katere se vozim cca 30 minut. Torej od takrat ko oddam prvega otroka do službe je to 50 minut, isto nazaj, v službi pa moram biti vsaj 8 ur. In obratno enako. To bi naneslo  več kot 9 ur, pa grem direktno iz službe domov oz. v vrtec.  Če bi želela delati manj kot 8 ur, bi takoj izgubila svoje delovno mesto. 
Služb danes ni tako lahko dobiti, da bi kar menjal, če ti kaj ni všeč.
Pri nas sicer ne komplicirajo in si tudi ne zapisujejo, kdaj je nekdo prišel in odšel, tako da načeloma ni problem, bi pa vzgojiteljice verjetno opazile, če bi npr. vsak dan otrok prihajal med prvimi in odhajal med zadnjimi.



(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 18:55:05   
Spark
Moje punce so ponavadi vedno med prvimi in zadnjimi v vrtcu. V vrtcu preživijo cc 9ur- kakšna minuta gor- dol. Službo na srečo imam, ampak tam moram biti 8 polnih ur. Nimam možnosti delati skrajšan delovni čas, druge službe ne dobim, po službi šibam direkt v vrtec prevzeti otroke. Hvala bogu, mi še nihče ni zatežil. In mi je hudo, ker sta toliko v vrtcu, ampak drugače ne gre.

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 19:02:14   
bskrle
Jah, teh devet ur, tudi pri nas se zgodi, da so v vrtcu 9 ur in kako minuto, ampak redko. Pač je treba pri prijavi v vrtec že računat s tem, da bo treba vozit. Eden od partnerjev mora spremeiti tempo življenja, spremeniti urnike v službi. Se je pa treba o tem tudi pogovarjat s šefi.
Ne vem, zakaj vam je toliko pod častjo prosit sosedo, prijateljico, znanko ...
Sama imam 4 otroke in marsikdaj prevoz prepustim komu drugemu, ker se ne morem podvojiti.
Zima šele prihaja ... JAJZ BI RESNO RAZMIŠLJALA,DA EDEN OD VAJU DELA 7 UR!

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 20:18:35   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

In kaj te zdej žuli? user posted image Tko pravi zakon in basta. A vzg in pomočnice morjo zaradi takih staršev bit v službi preko delovnega časa??? Ne rečem, se zgodi enkrat...pač na poti se kej zgodi, ampak ponavadiso eni in isti, ki prvi pripeljejo in zadnji pridejo iskat otroka. Že tebi je služba po 8 urah malo odveč, kaj šele otroku.user posted image


Dej ti mal umir žogo. Predstavljaj si starša, ki delata od sedmih do treh...osem ur. Pot od vrtca do službe traja pa pol ure, nazaj pa tud...seštej ena plus ena, pa bo šlo a ne? Če še enkrat prebereš ne gre za puščanje otroka v vrtcu izven delovnega časa, ampak v delovnem času. Bo treba pa zakon mal prilagodit a ne.


To ni problem ministrstva ampak staršev, ja?  Oni dirigirajo vrtcem. Ob 3 otrokih bi to lahko že zdavnaj vedel.user posted image



Ne bit tako na svet pametna, ja?. Pri nas imamo babi in dedi servise še lepo zaposlene in majo še kar nekaj do penzije, plus vsega pa sta otroka v vrtcu kar nekaj od doma v eni vasi, ker žal tu ni mest. Sej pravim, ne pametuj, nimamo vsi službe čez cesto in nimamo vsi vrtca par ulic naprej. Marsikaj je problem tako države, kot ministrstva in tale butasta omejitev je en problem, ki je na njih, da se reši. Lahko pa starša, ki pač zamujata postaneta namesto zamudnikov socialni problem, pa bo čas prit po 9 urah po otroke. S polno ritjo je lahko kakat in to zate po odgovorih očitno velja.

Pa ne rabim treh otrok, da vidim še kaj dlje od svojega plota.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 20:30:00   
Luna*
Tudi jaz mislim, da je zakon malo neživljenjski in tudi moj otrok bo moral toliko časa preživeti v vrtcu ker:
1. ga ne misli izpostavljati nevarnosti vožnje 200 Km na dan
2. ker je absolutno nesmiselno delati 400 km na dan
3. ker ni druge službe bližje domu, otroku pa je treba zagotoviti tudi osnovne materialne stvari

Poleg tega pa vsi tukaj, ki pravite, da vam prej otroke prevzamejo babice, sosede... pozabljate kaj je namen teh 9 ur. Mogoče kakšen od teh staršev, ki prevzame otroka po 9 urah in 15 minutah v vrtecu še prej vidi svojega otroka, kot ve, ki imate otroka v vrtcu 8 ur potem pa še 2 uri pri babici/sosedi. Edini namen tega ni, da vzgojiteljice v vrtecu nebi imele preveč dela, ampak, da se zagotovi, da otrok vsaj nekaj ur na dan preživi s starši.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 20:30:32   
Dashenka
Pravila teh 9 ur v našem vrtcu niso nikoli uveljavljali.
Sem ter tja se vsakemu zgodi, da ne uspe zmenedžirat dneva in je otrok v vrtcu pa malo dlje. Ampak glede na to, da je večina otrok prisotna celo manj kot 8 ur dnevno naši vzgojitelji in vzgojiteljice niso nikoli niti z besedo omenili, da obstaja ne pravilnik, ki pravi, da je otrok lahko v vrtcu le 9 ur.

Zgodbe in izkušnje z vrtci o katerih pišete se berejo kot manjša horror zgodba.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 21:00:51   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: 2mama

ker zakon res pravi, da po 9 urah je dost, ampak nič ne pravi, da te morajo za to oglobit. kvečjemu prijavit na socialno.


V vrtcu vam zadeve niso dobro razložili user posted image .

Zakon ne pravi, da otrok ne sme biti v vrtcu več kot 9 ur, pravi le, da se za otroka plačuje 9-urni program (pustimo zdaj ob strani tiste, ki imajo otroka v vrtcu le v poldnevnem programu). To pomeni, da polna cena vrtca pokrije 9-urno oskrbo otroka, kar je pa več, je seveda treba doplačati. Nihče vas ne bo prijavil na socialno, če boste otroke puščali v vrtcu več kot 9 ur, ker to ni prepovedano, seveda pa vam vrtec oz. občina lahko izstavi račun za podaljšano oskrbo otroka.

Nam so v našem vrtcu ob vpisu lepo pojasnili, da je otrok lahko v vrtcu več kot 9 ur, seveda v okviru delovnega časa vrtca, če ga starši nimamo možnosti priti iskat v krajšem času, da pa nam v tem primeru občina lahko zaračuna za ta dodatni čas. Vsem, ki imajo ta problem, da po otroka ne morejo priti v 9 urah, so svetovali, naj na občino naslovijo prošnjo, da je otrok lahko v vrtcu več kot 9 ur brez dodatnega plačila. Naša občina te prošnje, če so upravičene, pozitivno razreši.user posted image

Pa še to so nam rekli, da ni problem, če otrok občasno v vrtcu ostane več kot 9 ur. Tega vzgojiteljice niti ne opazijo (nihče si ne zapisuje, kdaj je otrok prišel in kdaj odšel), saj z otrokom ni ves čas ista vzgojiteljica (ker seveda nima 9 ali več urnega delavnika). Če pa je to stalnica, seveda osebje opazi, da je določen otrok v vrtcu zelo dolgo, saj se vzgojiteljice izmenjujejo v jutranjem in popoldanskem dežurstvu in seveda opazijo, da je npr. en otrok, ki je vedno med prvimi v vrtcu, vedno tudi med zadnjimi, ki gredo domov, potem pa v pogovoru s kolegicami hitro potrdijo svojo domnevo, da je otrok v vrtcu več kot 9 ur.


< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 16.9.2010 21:02:35 >

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 21:04:28   
gogalina
Mi imamo pa drug problem... vrtec je odprt do 15:45, midva pa oba v službi do 16h...

Težko je uskladiti, ampak vedno obstaja rešitev. Kjer je interes, tam je pot..  Men se tud smilijo tisti otroci, ki so petek in svetek cele dneve v vrtcu. Tudi takrat ko je mamica na dopustu in hodi na kave, k frizerju, v šoping... Ne leti na nobeno od vas, itak vas ne poznam, govorim na splošno. Poznam primere. Na žalost.



(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 21:38:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

In kaj te zdej žuli? user posted image Tko pravi zakon in basta. A vzg in pomočnice morjo zaradi takih staršev bit v službi preko delovnega časa??? Ne rečem, se zgodi enkrat...pač na poti se kej zgodi, ampak ponavadiso eni in isti, ki prvi pripeljejo in zadnji pridejo iskat otroka. Že tebi je služba po 8 urah malo odveč, kaj šele otroku.user posted image


Dej ti mal umir žogo. Predstavljaj si starša, ki delata od sedmih do treh...osem ur. Pot od vrtca do službe traja pa pol ure, nazaj pa tud...seštej ena plus ena, pa bo šlo a ne? Če še enkrat prebereš ne gre za puščanje otroka v vrtcu izven delovnega časa, ampak v delovnem času. Bo treba pa zakon mal prilagodit a ne.


To ni problem ministrstva ampak staršev, ja?  Oni dirigirajo vrtcem. Ob 3 otrokih bi to lahko že zdavnaj vedel.user posted image



Ne bit tako na svet pametna, ja?. Pri nas imamo babi in dedi servise še lepo zaposlene in majo še kar nekaj do penzije, plus vsega pa sta otroka v vrtcu kar nekaj od doma v eni vasi, ker žal tu ni mest. Sej pravim, ne pametuj, nimamo vsi službe čez cesto in nimamo vsi vrtca par ulic naprej. Marsikaj je problem tako države, kot ministrstva in tale butasta omejitev je en problem, ki je na njih, da se reši. Lahko pa starša, ki pač zamujata postaneta namesto zamudnikov socialni problem, pa bo čas prit po 9 urah po otroke. S polno ritjo je lahko kakat in to zate po odgovorih očitno velja.

Pa ne rabim treh otrok, da vidim še kaj dlje od svojega plota.


Mam tud jaz starše, ki so še v službi, brez skrbi. user posted image Človek, znajdit se je treba. Kot je napisala bskrle.user posted image
In še vedno zagovarjam  največ 9 urno bivanje otroka v vrtcu.
A misliš, da je men pa lahko al kaj? Pridem iz nočne, počakam, da se otrok zbudi, ga odpeljem...zaspim kadar zaspim. Ampak ponosno povem, da grem mojo malo iskat ob točno določeni uri v vrtec kot ponavadi. Tud če spim samo 5 ur. In mam polno rit po tvojem? Hvala bogu, a ne? user posted image Važno da teb ne gre na kozlanje ob tem kakanju.

Pa preberi si post od Mesečnice. Sam organizirat se je treba, pa mal pozanimat.
Če mate pa v Grosupljem res tako zasrano občino kot te velikokrat berem, zakaj ne razmišljaš o selitvi v  občino, ki bo prijazna do tebe in tvoje družine?user posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
16.9.2010 22:31:12   
Najaa
Pa sej se da vse zmenit. Tud v vrtcu so zaposleni ljudje in marsikaj razumejo, sam če se greš pogovorit. Najlažje je drugje ven metat svoj gnev, kakor je že ena na eni drugi temi napisala... Pejte do ravnateljice in se pogovorte. Če bi se več staršev pritožilo pristojnim osebam bi se mogoče tudi zakon že spremenil.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 7:56:57   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: njamka
Mam tud jaz starše, ki so še v službi, brez skrbi. user posted image Človek, znajdit se je treba. Kot je napisala bskrle.user posted image
In še vedno zagovarjam  največ 9 urno bivanje otroka v vrtcu.
A misliš, da je men pa lahko al kaj? Pridem iz nočne, počakam, da se otrok zbudi, ga odpeljem...zaspim kadar zaspim. Ampak ponosno povem, da grem mojo malo iskat ob točno določeni uri v vrtec kot ponavadi. Tud če spim samo 5 ur. In mam polno rit po tvojem? Hvala bogu, a ne? user posted image Važno da teb ne gre na kozlanje ob tem kakanju.

Pa preberi si post od Mesečnice. Sam organizirat se je treba, pa mal pozanimat.
Če mate pa v Grosupljem res tako zasrano občino kot te velikokrat berem, zakaj ne razmišljaš o selitvi v  občino, ki bo prijazna do tebe in tvoje družine?user posted image



Ja, selitev se da pa kar tako izpeljat, z danes na jutri, bolš je zamenjat župana, na čemur bomo zdaj delal. Spet te plot matra, a ne? Men je tist vrtec tam čist OK, pravzaprav veliko boljši kot pa v samem Grosuplju. Sam pač po tem babi servis odpade, ker nima avta. Zaenkrat smo zorganizirani tako, da so otroc manj ko 9 ur v vrtcu, lahko pa nanese drugače in človeku, ki sprašuje, kako in kaj še najmanj pašejo tvoji jaji, ker enim je to problem, ki ga ti nimaš in ga zato ne vidiš, pa sva spet pri plotu, ja?

< Sporočilo je popravil kalbo -- 17.9.2010 7:57:51 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 8:19:33   
krtekxx
udi jaz mislim, da je zakon malo neživljenjski in tudi moj otrok bo moral toliko časa preživeti v vrtcu ker:
1. ga ne misli izpostavljati nevarnosti vožnje 200 Km na dan
2. ker je absolutno nesmiselno delati 400 km na dan
3. ker ni druge službe bližje domu, otroku pa je treba zagotoviti tudi osnovne materialne stvari

Se podpišem pod to. Danes, deževen dan, namesto običajne pol ure 1,5h do službe.

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 8:22:10   
3jesončki
 
kalbo:
kot je meni znano, vrtec v grosupljem ne zaračunava bivanja otrok več kot 9 ur, ampak samo bivanje otrok po 16.30 oz. po nekaterih enotah po 17. uri (dodatne pol ure). pa še to 2eura in ne 12.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 8:25:47   
kalbo
Ja, vem to. Saj sem tud napisal to par postov višje. Problem Grosupljega je ta, da je mest premalo, veliko premalo, g. župan pa v tem ne vidi problema, oziroma če pomislim on v ničemer ne vidi problema.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 17.9.2010 8:27:40 >

(odgovor članu 3jesončki)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 12:57:07   
blazka
Jaz bi pa sam pokomentirala izjavo nekaj RR-jevk tukaj, kako bogi, da so otroci, ker so več kot 9 ur v vrtcu. Kot je že Kalbo napisal, naši gredo vsaj do 15:30 domov, pa mi oba dostikrat rečeta, zakaj sem prišla tako kmalu, da bi bila onadva še v vrtcu. Takrat se največkrat ravno začnejo igrat nogomet, al pa laufat okrog, al pa kej podobnega. Pa tudi za zjutraj je tako. Tavelik je enkrat prišel prvi zjutraj v vrtec. Kaj boljšega! Kolikokrat me je po tem vprašal, kdaj bo spet prvi v vrtcu.

Če se otrok v vrtcu dobro počuti, ne bo trpel zaradi 12-ih minut, ki so prekoračile polnih 9 ur. Seveda pa se strinjam, da ena omejitev pa mora bit, in da če se to konstantno dogaja, da je opazno tudi brez zapisovanja. Da je to mogoče celo 10 ur, potem pa je treba mal starše pocukat.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 14:50:19   
pelin
No, bom pa še jaz malo posmetila...user posted image V bistvu malo bolj vem kako te zadeve stojijo zaradi preprostega razloga, ker smo imeli lansko leto v začetku leta en kup dopisov in opozoril iz naše občine, ki smo jih morali prebrati na 1. rod. sestanku. Žal je pri nas večino staršev vozačev in je to ostajanje otrok po 9 uri vsakdanja zadeva...Nam zaposlenim je to čisto jasno, občini pa očitno malo manj...Skratka po zakonu naj bi vsako minuto po 9 uri plačali starši razen, če na  občino dostavijo prošnjo o podaljšanju z razlogom, da je služba obeh staršev oddaljena več kot 30 km. Poudarek je na obeh starših, ker sicer v obratnem primeru lahko eden pač pride prej po otroka...Kako je pa to v realnem svetu, pa vsi vemo...Je pa ta zakon nastal v prvi vrsti prav zaradi nekaterih nezaposlenih staršev, ki res puščajo velikokrat otroke v vrtcu od zore do mraka in petek in svetek..To ni moja ugotovitev ampak besede gospe iz občine...

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: plačilo vrtca po 9 urah
17.9.2010 15:30:17   
Arwenko
Recimo tiste, ki imate toliko za povedat, pa povejte kaj naredit v mojem primeru, pa čeprav otrok še ni na svetu, ampak bo šele čez tri mesece, se pravi vrtec bo potreboval čez dobro leto, pa se že zdaj ubadamo v tem.

Stanujemo na vasi, vrtec dobit ni problem zaenkrat, v službi sva v MB, vožnje v eno stran 60 km, kar zavzame v konicah tam 45 minut, v službi sva oba v MB in sva z enim avtom, se pravi ne more eden prej domov, oba delava 8 ur. Torej že po defaultu porabiva za v službo tja in nazaj 9 ur in pol, brez vsakršnega zapleta, se pravi s kakšno nepriliko hitro tudi 10. Babice in dedeki, v Ce imamo dedka (mojega tasta), ki je star 75 let in ne more it po recimo enoletnika in skrbet za njega uro ali celo dve. Druga babica in dedek (moji starši), sta v MB oziroma mama celo v LJ v službi, odpadeta. Drugih sorodnikov v okolici nimamo, s sosedi (imamo samo ene) pa nimamo tako pristnih stikov, da bi jih prosila da mi grejo po otroka, niti jim nebi zaupala dovolj. Kaj nam torej po vaše preostane razen da eden pusti službo? V MB vrtca ne dobimo, ker nimamo prebivališča v občini, se pravi samo še drago plačat privatno varstvo, pri čemer tudi vrtec pri najinih plačah ravno poceni ne bo user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?