|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
5.10.2010 22:41:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Roberta69
IZVIRNO SPOROČILO: *Angelina*
Zakaj se ne sme uporabljati kače za sprehode?

Ne vem natančno, baje to nekako slabo vpliva na otroke iz psihološkega vidika...

Saj ne vem: a naj se smejem ali jokam... A to dejansko resno mislijo??

Ja ne vem ... samo v našem MS vrtcu jo uporabljajo ...

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
3.11.2010 23:15:32   
scorpiogirl
Pozdravljene user posted image
Mislim, da vsem, ki ste z mano debatirale, pa svetovale, kaj predlagale ... dolgujem poročilo user posted image

Stanje se je pri nas malo umirilo, žal pa še vedno ne gre ravno z veseljem v vrtec ... upam, da tudi to še pride user posted image Sem pa bila na govorilnih urah kar celo uro (k sreči sem bila zadnja in si je vzgojiteljica lahko vzela čas, pa vesela sem, da si je čas tudi vzela), ker sem se res želela z njo kar najbolj pogovoriti. Povedala sem ji tudi svoje dvome (predvsem glede varnosti, ker se mi je precej nevarno zdelo, da so bili otroci zjutraj, ko so si umivali roke za zajtrk, čisto razpuščeni naokrog - nekaj jih je bilo na hodniku, nekaj v igralnici, nekaj v umivalnici, kakšen je pritekel v garderobo ...) pa prosila sem jo, če mi lahko razloži, kaj bo ta program MS pomenil za skupino. Mi je tudi pokazala te njihove materiale in mi res vse, kar sem vprašala, razložila, tako da sem kar zadovoljna. Tudi mi je všeč, da je (kakor vidim, ko pripeljem tamalega v vrtec) upoštevala, kar sem ji povedala user posted image sicer še vedno nisem ravno navdušena nad tem uvajanjem MS v vrtec ... se mi ne zdi potrebno, pa tudi malo mi gre (še vedno user posted image ) na živce, ker imam otroka pač vpisanega v javni vrtec in ne MS - če bi želela, da ima program MS, bi ga najbrž vpisala v tak vrtec, ali pa bi to vsaj poskusila.
Ker pa nas je bilo več staršev, ki smo imeli glede te MS zadeve vprašanja, dvome ... imamo drug teden tudi sestanek, na katerem nam bo vzgojiteljica razložila, kaj ta program pomeni user posted image sem prepričana, da bi bilo ogromno rešeno (oziroma sploh ne bi bilo toliko težav), če bi imeli tak sestanek pred začetkom uvajanja tega programa user posted image

to, da ima drugačno vzgojiteljico, kot je bila prejšnja, se bomo pa vsi skupaj pač še morali navaditi ... nas je prejšnja (vse skupaj) tako razvadila, da imamo očitno zelo visoke zahteve ...

pa vsem hvala za mnenja - so mi pomagala, da sem situacijo videla tudi z druge strani user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
4.11.2010 8:46:27   
pelin
sicer še vedno nisem ravno navdušena nad tem uvajanjem MS v vrtec ... se mi ne zdi potrebno, pa tudi malo mi gre (še vedno user posted image ) na živce, ker imam otroka pač vpisanega v javni vrtec in ne MS - če bi želela, da ima program MS, bi ga najbrž vpisala v tak vrtec, ali pa bi to vsaj poskusila.
Ker pa nas je bilo več staršev, ki smo imeli glede te MS zadeve vprašanja, dvome ... imamo drug teden tudi sestanek, na katerem nam bo vzgojiteljica razložila, kaj ta program pomeni user posted image sem prepričana, da bi bilo ogromno rešeno (oziroma sploh ne bi bilo toliko težav), če bi imeli tak sestanek pred začetkom uvajanja tega programa user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: scorpiogirl

No Otika, tole je tisto, kar sem hotela sama   najprej poudariti...sama sem dostikrat opazila, da s(m)o starši nekoliko bolj občutljivi glede novitet , ki zadevajo naše otroke...V prvi vrsti je to zaradi neinformiranosti, za kar je bila tu glavna krivda na vzgojiteljici.Če se stvari kulturno, preprosto in iskreno razložijo, ponavadi ni nobenih težav.
Naj bi pa bilo  glede MS pedagogike v javnih vrtcih tako, da se je uradno  v njih naj ne bi izvajalo...To ne pomeni, da je z njo sedaj na celi črti nekaj narobe, temveč se način dela  v"navadnem " in MS vrtcu pač že v štartu tako razlikujeta, da sta to pač dva različna načina pristopa k vzgoji. S tem "uradno" bi rada povedala, da se ne moreš kot vzg. v javnem vrtcu kar na svojo roko odločiti in javno razlagati in navesti v svoj LDN  da se pri tebi izvaja vzgoja po MS pedagogiki. Po drugi strani pa hodimo mi s temi dečvami skupaj na seminarje , razna druga izobraževanja, se srečamo na kofetkihuser posted image ....skratka si rade izmenjujemo izkušnje, načine dela in marsikaj posnemamo druga od druge. Meni osebno je večina stvari pri njih čisto vredu ( v študentskih časih sem veliko ur kar kot prostovoljka preživela tam), so pa določene stvari, ki me motijo. Tiste, ki so mi vredu, jih tudi sama izvajam pri svojem delu, druge, ki so mi manj vredu, pa pač ne...Treba se je zavedati, da ima vsak vzgojitelj v vrtcu svojo avtonomnost do neke meje, preko katere naj ne bi stopali ne starši in ne predpostavljeni...Seveda, če se skupina vodi in pelje v ustrezni in sprejemljivi smeri...

ooooh moje citiranjeuser posted image ....


< Sporočilo je popravil pelin -- 4.11.2010 8:48:43 >

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
4.11.2010 9:13:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Meni osebno je večina stvari pri njih čisto vredu ( v študentskih časih sem veliko ur kar kot prostovoljka preživela tam), so pa določene stvari, ki me motijo.

Katere stvari te pa motijo? Čisto tako me zanima ;)

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
4.11.2010 17:17:42   
ronja
. Tiste, ki so mi vredu, jih tudi sama izvajam pri svojem delu, druge, ki so mi manj vredu, pa pač ne...

Torej ti delaš popolnoma isto kot ta vzgojiteljica (pač vnašaš elemente ms, tako kot je ona povedala...), samo da ti pač tega ne poveš staršem (oz. ne rečeš, da je to ms stil) in ti se zato nič ne bunijouser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
4.11.2010 19:24:51   
pelin
Joj, Otika, danes sem pa res čisto adijo...user posted image v bistvu sem mislila nagovorit avtorico teme (Scorpiogirl), pa sem zabluzila z imeni....šele sedajle, ko sem spet prišla pred računalnik, sem opazila, da ti nisi tista, ki je v dilemi...
Aja, odgovorila ti bom pa vseenouser posted image ...moti me naprimer ta nakako "lažna" svoboda pri njih...s tem mislim na to prosto izbiro , ki je dana otroku, da si vedno sam izbere kaj bo takrat počel...Iz svojih izkušenj vem , da otroci po tistih igračah in dejavnostih, pri katerih niso uspešni, ne posegajo radi oz. če jih dodatno ne spodbujaš, vedno posežejo po tistih, kjer so bolj uspešni. Recimo, če otrok ne riše preveč dobro oz. se mu zdi da tu ni uspešen, se tega sam na lastno željo zelo težko loti...veliko raje bo sestavljal s kockami, telovadil...In če to počne iz dneva v dan, ker ima pač prosto voljo in nobene dodatne motivacije ( ki jo jaz v Montessori vrtcih res pogrešam, ker so tam "vzgojiteljice" le bol opazovalke in pripravljalke materiala), na določenih področjih lahko začne fino šepati, se ne razvije ali pa celo nazaduje...Nekaj podobnega sicer zagovarja "naš" kurikulum, vendar je tu poudarek na tem, da smo vzgojitelji tam, da otroke na ustrezen način zmotiviramo da se opogumijo in poizkusijo tudi z zadevami,ki jim ne grejo najbolj od rok...v Montessori vrtcih pa tega poudarka ni...Pa tisto zlorabljanje besede "prijatelj"...vedno me je nekako zbodlo, ko sem bila tam, ko so vzg.  ponavljale , da se ne smjo kregati, tepsti...ker so vsi prijatelji...ne, po moje ne more biti vsak tvoj prijatelj (vsi vemo, kaj je prijatelj in kaj nekdo, s katerim si skupaj v službi, ter ga spoštuješ, si prijazen z njim...vendar ni tvoj prijatelj...) in ne smeš tega zahtevati od otroka, da v vsakem vidi prijatelja...treba mu je pač dopovedati, pokazati...da moramo biti drug z drugim prijazni, spoštljivi,...ni pa potrebno da v njem vidimo prijatelja. Pa še recimo čisto praktična zadeva...vedno, ko sem bila pri njih, se mi je zdelo, da sem se prestavila v prejšnje stoletje...tudi sama sicer zelo podpiram sožitje z naravo, ter naravne materjale pri ustvarjanju...vendar...treba se je zavedati , da živimo danes in ne včeraj.Treba je razumeti, da bodo ti montessorski otroci nekoč stopili v ta današnji svet in ne bodo ostali v "leseni" dobi, stran od vseh teh multimedijskih vplivov, pravljic ( tudi to mi ni všeč, da jim ne berejo pravljic...no mogoče so se kaj unesliuser posted image ), sodobnih materjalov, igrač...Že res, da se pri njih strašno razvijejo na področju domišljije, vendar žal to ni vse...aja, pa pogrešam te skupinske igre, ki so tako zelo dobre za socializacijo, zbijanje egocentrizma, spoznavanje želja in potreb drugih...ja, preveč je poudarka na individualnosti, ter premalo na bivanju in delovanju v skupini...Človek je konec koncev socialno bitje, ki deluje v družbi...
No, to je le del mojih izkušenj, ki so, priznam mogoče nekoliko ozkogledne, ker sem jih nabirala v enem in istem vrtcu in to kar nekj let nazaj...mogoče je dane s marsikaj drugače...sicer pa grem spomladi na seminar v Mariborskega Montesorca...se mogoče takrat spet javim...user posted image
Aja Ronja, točno tako kot si ugotovila...


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
5.11.2010 7:29:48   
Anonimen
S tole "zlorabo" besede prijatelj si mi dala malo za mislit, ker tudi jaz jo naprimer vedno vprašam kako se je imela kaj s prijateljčki v vrtcu ... ja no kaj pa vem, ni čisto prav, ni pa tut nevemkako narobe no. Drugače pa v našem MS vrtcu ko otroci negujejo dojenčka, pomivajo posodo, kuhajo, perejo itd. delajo to več ali manj vse po 2 ali 3 skupaj in na igrišču s tudi skupaj igrajo itd. Glede na možnosti izbire je meni kul, da je vsaj v vrtcu že ne silijo z raznoraznimi zadevami, ki ji niso všeč ... bo imela tega še celo življenje dovolj. Se pa strinjam, da bi lahko malo posodili materjale ... ok zelo mi je všeč, da pijejo iz steklenih kozarcev in jejo iz keramičnih krožnikov, samo lahko bi imeli pa tudi kako plastično igračko ... ampak ok jih pač nimajo, imamo pa doma kakšno ... glede pravljic pa ne vem, samo pri nas imajo bralni kotiček in lahko sami vzamejo knjigice in jih gledajo ali pa jim jih vzgojiteljica bere. Pa tudi plešejo in pojejo veliko ... so nam ravno za teden otroka eno tako mini predstavico naredili in so bili zelo srčkani.
Očitno se detajli tudi v posameznih MS vrtcih razlikujejo, tako kot se tudi v posameznih "navadnih" vrtcih ...

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
5.11.2010 13:59:46   
Lolek in Bolek
scorpiogrl, takim kot si ti s svojim razmišljanjem in razgledanostjo, bi bilo res bolje, da vzgojiteljica, ki je napredna, ne bi razlagala o Montessori pedagogiki. Drugače sem pa ugotovila, da kar nekaj punc ve za kaj gre, in ti lahko rečem le da si  s svojim postom sebi naredila en velik FIASKO. Pojdi v knjižnico in si najdi literaturo predno pišeš traparije na javnem forumu.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
5.11.2010 22:27:11   
ronja
Iz svojih izkušenj vem , da otroci po tistih igračah in dejavnostih, pri katerih niso uspešni, ne posegajo radi oz. če jih dodatno ne spodbujaš, vedno posežejo po tistih, kjer so bolj uspešni.

Točno to je razlog, zakaj sama nisem navdušena nad ms in valdorfsko metodo. Ker otroci sicer super ustvarjajo, vendar pa se ne naučijo tistega, kar naj bi se (to govorim za ŠOLO, ne vrtec, da se ne bo kdo usajal!) In to jim potem v sš kar fali, če se odločijo it na navadno sš. Se da not prinest, samo ne brez truda.

pelin, nekaj podobnega delam sama doma - velja tako za ustvarjanje, telovadbo kot za hrano: poizkusimo vse, ni pa treba da ti je všeč. Večkrat delamo to, kar je bolj priljubljeno in večkrat delam najljubše jedi, ampak tudi manj priljubljene pridejo na vrsto (saj imavad tudi midva lahko svoje želje, a ne?;) Pa tudi zaradi samega raziskovanja... In čez nekaj časa spet poizkusimo.

Aja Ronja, točno tako kot si ugotovila...

No, saj to verjetno delajo vse dobre vzg. Naše gotovo; ne vem, če vejo, da je to ms oz. če bi to same pri sebi tako poimenovale, ampak ko kdaj vidim kaj takega, vem, da bi lahko tudi tja pasalo (nisem nek ekspert, samo iščem povsod ideje in potem si pač kaj zapomniš). Samo da temu ne rečejo tako in tako se noben starš ne buniuser posted image . Zato pa pravim: dajmo pustit vzg. proste roke pri tem, kaj bojo delali v vrtcih, saj so bolj izobražene od nas, kar se tega tiče in dokler je našim otrokom ok, jim očitno ni hudega. Itak bojo delale po svoje, ti se lahko samo jeziš zravenuser posted image . če to ne škodi otroku in sam ms ni ravno škodljiv, po moje, potem ni problema. vsak sistem pa ima svoje + in -, jasno. In vsak otrok je drugačen: enemu bi bolj pasalo eno, drugemu pa drugo.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
4.12.2010 0:40:48   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek

scorpiogrl, takim kot si ti s svojim razmišljanjem in razgledanostjo, bi bilo res bolje, da vzgojiteljica, ki je napredna, ne bi razlagala o Montessori pedagogiki. Drugače sem pa ugotovila, da kar nekaj punc ve za kaj gre, in ti lahko rečem le da si  s svojim postom sebi naredila en velik FIASKO. Pojdi v knjižnico in si najdi literaturo predno pišeš traparije na javnem forumu.

sem kar nekaj časa razmišljala, ali bi na tole sploh odgovorila ...
prvo kot prvo ... če se gre MS, še ne pomeni, da je napredna (pa ne govorim za našo vzgojiteljico, ampak nasplošno). Marsikaj sem prebrala o MS, vendar pa so stvari v praksi ponavadi drugačne, zato sem želela mnenja soforumašic/šev. sicer pa z načinom pisanja več poveš o sebi kot o meni user posted image

Pelin, prav čakala sem, če se boš oglasila user posted image na dosti temah preberem tvoje odgovore in jih rada preberem, tako da (tudi tebi) najlepša hvala za odgovor! Moram rečt, da mi je kar blizu tole razmišljanje ...

pa še tole ... VEM, da je v MS pedagogiki veliko dobrega, vendar pa vseeno ne vidim (še vedno user posted image ) razloga, da se menja način, ki krasno deluje user posted image

smo sicer imeli v vrtcu roditeljski sestanek prav zaradi MS, ker očitno nisem bila edina, ki me je tole vse skupaj motilo. In prav vsi na sestanku smo bili mnenja, da to ni "le projekt", saj se izvaja vsak dan, vse ure, kar so otroci tam. To je način dela, ne le projekt, ki ga delajo kakšno urico na teden (kot npr. punčka iz cunj ...). No, največji problem je res zato (oziroma je bil, zdaj je to že mimo, smo se -končno- pogovorili), ker nas nihče ni prej obvestil o tem. Niti ne pričakujem, da nas bodo spraševali (itak ne bi nikamor prišli, če bi starše 19-ih otrok spraševali in usklajevali glede vseh zadev), ampak samo obvestili, preden se to začne izvajati.
Ker pa očitno vsi razmišljajo, kako je MS oh in sploh in kako so zdaj blazno napredni, ker se to grejo, sta bili tako vzgojiteljica kot ravnateljica precej presenečeni, ker nismo skakali do stropa od navdušenja ...
Zdaj vem, da so bile vse težave bolj pogojene z vsemi spremembami kot pa s samim MS, še vedno pa to ne pomeni, da mi je vseeno, ker so naši otroci eni poskusni zajčki, ne da bi nam to prej povedali. In točno to so, ker morajo ta projekt speljat, če hočejo v vrtcu odpret posebej MS oddelek.
Nikakor me ne moti, če vzgojiteljice z različnih smeri pobirajo ideje za svoje delo, in prepričana sem, da večina vzgojiteljic pobere tudi kakšno MS stvar. To se mi v resnici zdi zelo dobro. Ampak, kot sem že neštetokrat napisala, mi pač ni všeč, da se kar naenkrat gremo en projekt MS ...

Hvala vsem, ki ste prenašale moja jamranja tule (sploh na začetku, ko sem bila precej iz sebe user posted image ) pa res hvala za mnenja! Mi je bilo hitro lažje, ko sem prebrala kakšno izkušnjo pa mnenje ... user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
8.12.2010 2:11:57   
ronja
VEM, da je v MS pedagogiki veliko dobrega, vendar pa vseeno ne vidim (še vedno user posted image ) razloga, da se menja način, ki krasno deluje

Način, ki krasno dela eni vzgojiteljici, morda ne bo krasno delal drugi - ker je drugačna. meni je ok moja vzgoja, tebi pa tvoja - pa nobena ni napačna, ne? In obe lahko dasta krasne otroke ven...
Verjetno vas niso obvestili o pričetku zato, ker sta vzg. hoteli najprej poizkusit, ali bo to sploh primerno za to skupino, ali je sploh izvedljivo - sama bi verjetno tudi najprej poizkusila, če se sploh obnese, predno bi vse razbobnala okoli, kaj nameravam...

Zdaj vem, da so bile vse težave bolj pogojene z vsemi spremembami kot pa s samim MS, še vedno pa to ne pomeni, da mi je vseeno, ker so naši otroci eni poskusni zajčki, ne da bi nam to prej povedali. In točno to so, ker morajo ta projekt speljat, če hočejo v vrtcu odpret posebej MS oddelek.

PO moje sam ms ni škodljiv, zato se nimaš kaj sekirat, če ga "preizkušajo" tudi na tvojem otroku. Kot se jaz ne bi nič sekirala, če bi na njiju preizkušali zdravo prehrano, ker bi jo hoteli uvest v vrtec, recimo. (ne pravim, da je hrana v vrtcu nezdrava, samo primer, predno me kdo ganja).
Če bi imeli pravilo, da smejo nosit samo in izključno naravne materiale (tudi za vrhnja oblačila), bi pa recimo malo vprašala, kako si oni predstavljajo zabavo na snegu v bombažu... No, če bi vztrajali, bi pa verjetno pač naredila nekaj nepremočljivega iz nar. materialov, čeprav mi je lažje vzet kombinezon bi tu verjetno hotela neko pojasnilo, zakaj bi bilo to tako slabo...

Noben sistem pa nima samo +, čisto vse je tudi slabo. Ampak večinoma se da te slabosti nekako skompenziratuser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: montessori metoda v javnem vrtcu
9.12.2010 20:06:36   
scorpiogirl
Imaš prav, Ronja. Saj, če bi katera druga tole pisala, bi najbrž sama tudi tako razmišljala, tako se pa težje distanciram user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Verjetno vas niso obvestili o pričetku zato, ker sta vzg. hoteli najprej poizkusit, ali bo to sploh primerno za to skupino, ali je sploh izvedljivo - sama bi verjetno tudi najprej poizkusila, če se sploh obnese, predno bi vse razbobnala okoli, kaj nameravam...

Ne, se je vzgojiteljica to odločila že prej, preden se je sploh vedelo, katero skupino bo imela (se je morala prijavit na ta projekt). Obvestili nas pa niso, ker so bili prepričani (kot mnogi), da je MS nekaj tako oh in sploh super zadeva, da itak ne bo nobenega motilo user posted image oziroma, kot je povedala ravnateljica, jim sploh ni prišlo na misel, da bi bilo to treba user posted image
Pa saj ni več važno ... je zdaj kar ok vse skupaj, smo se navadili, tudi tamali se je navadil in ni več (takih) problemov ... zdaj se pa še spet navadi, da se ni treba ponoči zbujat, smo pa zmagali user posted image (no, še tanajmlajšega počakamo, da začne spat daljše runde user posted image ).
Lp


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?