|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 12:42:05   
lipikica
mitja, žan, jan, maj, - meni niso všeč, ker so prepogosta imena.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 12:43:45   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: lipikica

mitja, žan, jan, maj, - meni niso všeč, ker so prepogosta imena.


Ah, saj Taj in Nal so tudi vse pogostejša, veš. user posted image Sicer pa, meni je važno, da mi je ime všeč, ne pa kako pogosto je... user posted image

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 12:43:50   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

na I user posted image  ampak zdaj mi je ze jasno, da bo kdaj tudi Elias s poudarkom na A - res se mi ne da vec vsakemu razlagat...

ja no...ce se tak izgovori motoristov priimek, se mora tudi nase ime,aneuser posted image
se dobro, da ni predlagal imena Rosiuser posted image user posted image namesto Valentinuser posted image


potem je to v bistu Elija, un, k je bil v svetem pismu, ke je letel nekam zerlo hitro. Ker pri nas vedno rečemo, če jo je kdo nahitro pobrisal ali kaj podobnega, da je ful hitro vozila ali kaj takega: je šu ku Elija.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 12:53:39   
petea
lipikica,
midva sva ime vedno izbrala, ko se je otrok že rodil. Enostavno sva otroka morala najprej videti, jih pogledati v oči in nekaj dni pestovati. Ime sva vedno določila tik pred odhodom iz porodnišnice.

Nikoli nisva izbrala imen, ki so bila v ožjem izboru pred rojstvom.

Vedno sva izbrala ime, ki je bilo všeč obema, prav tako pa je tudi pomen imena igral važno vlogo. Seveda sva izločila imena, ki so v bližnjem sorodstvu in imena ljudi, ki so kateremu od naju nesimpatični. In mislim, da sva dobro izbrala. SKUPAJ.

Tudi meni nekatera trenutno modna imena nikakor niso všeč. Postavi se v moževo kožo: kaj, če bi tvoj mož vztrajal, da mora biti fant npr. Polikarp, pa se ne bi dal prepričati, da tebi to ime nikakor ne 'sede'? Kako bi ti bilo?

In fajn je že pred porodom vedeti, kakšnega spola je otrok. Podatek prepolovi marsikatero skrb.

m_o_i,
mojemu otroku ime Valentin prav lepo pristoji. Ga pa včasih pokličem Rosi. user posted image  Pa nisem mahnjena na motorje.


(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 12:55:20   
lipikica
žan, maj, mitja,jan meni so prepogosta o
imena, ne da so mi tko grda

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 13:04:31   
m_o_i
potem je to v bistu Elija, un, k je bil v svetem pismu, ke je letel nekam zerlo hitro. Ker pri nas vedno rečemo, če jo je kdo nahitro pobrisal ali kaj podobnega, da je ful hitro vozila ali kaj takega: je šu ku Elija.



ja, to sem naknadno zvedla-stric gugl povedaluser posted image  drugace je pa inspiracija za to ime Tony Elias (motorist).
no, pa se v filmu platoon se pojavi to ime...tak da-na koncu ugotavljam, da niti ni redko ime touser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 13:05:29   
ronja
Pojdi na dodatni UZ, če se bo mogoče videl spol. Če bo punčka, vama je vse kreganje prihranjeno in po moje se splača, saj uz ni tako drag.

Midva sva se zmenila, da ima vsak od naju pravico veta - torej če neko ime enemu od naju ni všeč (razlog ni važen), potem otroku ne bo tako ime. Oba sva si želela dat imena, ki niso preveč pogosta, vendar da se vseeno lepo slišijo (to je itak subjektivno, samo nama so dostikrat podobna všeč). Se nama pa zdi veliko lažje izbrat ime za punčko - na srečo nama še ni bilo treba najt za fanta, ker nisva še nobenega takega našla, da bi nama res sedlo v srce. Par nama je luštnih, samo jih je povsod polno: Jan, Rok...

Mogoče se lahko dogovorita za kratko, vendar ne tako nevsakdanje ime - to bi bilo potem obema všeč. Se pa splača tuhtat in da oba dajeta predloge in slej ko prej najdeta enega, ki je obema všeč. Ker če da en ime, ki drugemu ni všeč, to res ni fajn. Očetova prijateljica je bila po porodu dvojčkov čisto v oblakih in je takrat mož izbral imeni, pa še danes to vsakemu razlagauser posted image v opravičilo, ker imata res zelo zelo čudna imena.

Ima pa tudi Volga malo point: moja mami je bratu hotela dat ime Karpo. Oče in obe s sestro smo se družno uprli, da to pa nikakor in bratec nam je danes neskončno hvaleženuser posted image .



(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 13:06:59   
imee
Tudi meni osebno ta modna imena niso všeč. Sicer pa ima vsak svoj okus..., vidva pa se le nekako dogovorita. Če ne gre drugače so predlogi  predhodnic kar dobra varianta.

Sicer pa ne vem kakšno vezo ima to, da je nekdo z izbranim  imenom že v sosednji vasi in "teži". Saj ima vsak otrok svoj karakter in mu ga ne določimo s samim imenom. 

Sicer pa ne se kregat zaradi imena, pomembno je, da bo otrok zdrav,  vesel in zaželen. Običajno je po rojstvu tako, da izbrano ime otroku pristaja tako, kot mu ne bi moglo nobeno drugo....samo v razmislek.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 13:10:23   
kristinaj
jaz bi podpirala tvojega moža pri izbiri imena za fantka, sicer mi je od njegovih predlogov, ki si jih napisala všeč samo mitja, ki pa danes res ni pogosto...

pa lahko je tudi klemen... tudi franc (mislim, da je zelo redko) prekaša vse v tvojem izboru...

pri nas je bilo v prvo tako, da sem naredila seznam moških in ženskih imen in je zbral... v drugo pa nisem vedela kaj bom dala ko je nečakinja na morju rekla, da ima sošolca vilija.. in to ime mi je tako padlo v uho, da sem takoj rekla lih vili bo, samo še preverim, kaj pomeni... in tle smo ostali.. če bi slučajno bila pupka, bi verjetno šla iz porodnega bloka brez imena, ker nisem imela nobenega pripravljenega...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 13:12:41   
kristinaj
aja.. pa še ko sem izbirala sem hotela ime brez šumnikov in črke r ter da bo slovensko in ne pogosto... in da bo ime

tisto kar si pa ti izbrala sploh niso imena, bo kšn mislu da kličeš labradorca...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 13:14:12   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: lipikica

je malo čudn tale moj mož-------



Hja, al pa ti...kakor vzmes. Osebno mi niso vsec ta nova, kratka imena, ceprav sem se jih ze navadila. Predlagam pac, da sestavita vsak svoj spisek 10 vama ljubih imen in se glede na spisek dogovorita za eno.



user posted image user posted image user posted image

Že v štartu črtajta imena, ki nobenemu od vaju niso všeč. Tako bosta lahko začela razmišljat še o drugih, do katerih zdaj zaradi vztrajanja pri svojem, sploh ne prideta.

Drugače pa tudi meni niso všeč tale moderna 3-črkovna imena. Sploh. In kaj sta za punčko izbrala, če ni skrivnost?

< Sporočilo je popravil lananai -- 24.9.2010 13:15:30 >

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 13:14:27   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pojdi na dodatni UZ, če se bo mogoče videl spol. Če bo punčka, vama je vse kreganje prihranjeno in po moje se splača, saj uz ni tako drag.

Midva sva se zmenila, da ima vsak od naju pravico veta - torej če neko ime enemu od naju ni všeč (razlog ni važen), potem otroku ne bo tako ime. Oba sva si želela dat imena, ki niso preveč pogosta, vendar da se vseeno lepo slišijo (to je itak subjektivno, samo nama so dostikrat podobna všeč). Se nama pa zdi veliko lažje izbrat ime za punčko - na srečo nama še ni bilo treba najt za fanta, ker nisva še nobenega takega našla, da bi nama res sedlo v srce. Par nama je luštnih, samo jih je povsod polno: Jan, Rok...

Mogoče se lahko dogovorita za kratko, vendar ne tako nevsakdanje ime - to bi bilo potem obema všeč. Se pa splača tuhtat in da oba dajeta predloge in slej ko prej najdeta enega, ki je obema všeč. Ker če da en ime, ki drugemu ni všeč, to res ni fajn. Očetova prijateljica je bila po porodu dvojčkov čisto v oblakih in je takrat mož izbral imeni, pa še danes to vsakemu razlagauser posted image v opravičilo, ker imata res zelo zelo čudna imena.

Ima pa tudi Volga malo point: moja mami je bratu hotela dat ime Karpo. Oče in obe s sestro smo se družno uprli, da to pa nikakor in bratec nam je danes neskončno hvaleženuser posted image .





če bi bila jaz fant, bi bila Helmut. In sem nekomu neskončno hvaležna, da nimam lulka.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 13:45:54   
polho3006
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Predlagam pac, da sestavita vsak svoj spisek 10 vama ljubih imen in se glede na spisek dogovorita za eno.




Midva sva naredila tako...in izbrala imena ki so se pojavila na obeh seznamih in nato še enkrat pretehtala katero ime nama je najbolj všeč. Prišla do imena nekaj dni pred porodom, vendar ves čas brez kakršne koli slabe volje, kaj šele prepira.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 13:54:08   
bumerang
Volga, user posted image .
user posted image


A bomo "slišali" ta imena, da ne presojamo na suho?


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 14:18:57   
Anonimen
Naj bo Primož! Ker bo prvi.


Če pa je ogenj v strehi, je pa lahko tudi Ognjen.user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 15:05:50   
lipikica
ja prav glava me danes boli od tega rač. iščem ideje... ma ne vem če bo ki iz tega..zdej sem se malo omehčala ok ne bo praw po moje, bom predlagala ene druge imena, bomo vidl kako bo zvečer, a bo spet gorelo...Kar se tiče pa UZ, ne vem a je smisel it, pravijo da bo fantek- stare vraže in ikušene none in žene tko pravijo. redko kdo reče da bo punčka. bistvo. ker se nisem v obraz nič spremenila, pomeni da je fantek- boo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 15:54:52   
bumerang
A če bi ti pa rilec zrasel bi bila pa punčka al kako?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 16:05:59   
Tonchka
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

A če bi ti pa rilec zrasel bi bila pa punčka al kako?



ej crkavam od smeha......





(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 16:07:55   
lipikica
ne ni potrebno da zraste rilecuser posted image  Naj bi blo tko da če je punčka da se spremeniš v obraz, oz da maš bolj grdo kožo, tko prawjo babice...fantek te papolepša, kao...no ja jst nimam občutka da bi bla lepš ali grš user posted image . bomo kmalu vil, ma ni važno, samo da bo zdravo, ime bomo pa že zbral če bo fantič

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 16:16:34   
bumerang
Pa daj, no, lipikica, UZ imamo pa za okras al kako?
Pa pazi, da se ne boš kdaj praskala, ko si boš kakšno hrano zaželela. user posted image

Nam boš povedala svoj izbor imen ali bo ostal skrivnost?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 16:21:46   
lipikica
bor, dani, adi
tanaja

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 16:28:48   
bumerang
A z izbiro za punčko se pa tvoj strinja?
Kateri pa so bili njegovi predlogi za fantka?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 16:37:10   
CatJa
Tvoj 1. izbor je žal obupen in tudi jaz si ne predstavljam, da bi moj vztrajal pri imenu, ki mi ni všeč. Pa da potem celo življenje svojega otroka kličem po imenu, ki mi je obupno? No, verjetno se sčasoma navadiš, kaj ti drugega preostane.

Tudi po 2. izboru so mi lepša imena po izboru tvojega moža.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 17:24:44   
lipikica
tanaja- ja se strinja, ker misli da je fantek user posted image , Ima pa tudi tukaj že neke premisleke... kot moj predlog, taj, mu je še nekaj časa dišal, sedaj pa ne več. tak je. take vsakdanje imena mi res niso všeč, nečaki moji so, luka, nika, maja, gašper, matej, pa niti podrazno mi niso všeč!!

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: ime za fantka- ogenj v strehi--
24.9.2010 19:58:41   
m_o_i
Naj bi blo tko da če je punčka da se spremeniš v obraz, oz da maš bolj grdo kožo, tko prawjo babice...fantek te papolepša, kao...


ja luba dusa, vsaj tu pusti 21emu stoletju, da se te dotakne ciiisto malouser posted image

po tovrstnem ultrazvoku bi nas mulc mogu met dve luliki in ne samo eno...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?