|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Umrl Jure Robič
24.9.2010 20:23:43   
kalbo
Jure je bil velik človek, velik kolesar....kadarkoli je sedel na kolo je bil železen trden, on, pojem. Na koncu je pokazal to, kar je zapisal v naslov svoje knjige: "Samo človek sem" Res mi je žal zanj, občudoval sem ga.

Ne morem pa verjet, da je izgubil življenje na gorcu zaradi trka z avtomobilom...za to je malo možnosti.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Umrl Jure Robič
24.9.2010 21:07:44   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ne morem pa verjet, da je izgubil življenje na gorcu zaradi trka z avtomobilom...za to je malo možnosti.


pravzaprav se to zgodi. Jz sem imela že dvakrat tak spust, da je šlo na tesno z avtom. Kolesarim v ene naše rovte (cca 950 m/nmv) in spust po makedamu je občasno precej samomorilski (sploh če je makedam preveč suh/preveč moker), v ovinkih pa skoraj praviloma posekaš...in če v tem trenutku pride nasproti avto, potem lahko samo moliš, da ti bo uspelo zvozit tisti ovinek ali pa vsaj nacentriraš balanco med dva hrasta...

Sem pa bila priča nesreči, ko sta se pred dvema mesecema (Radovljica) zaletela kolesar in kolesarka - prijatelja na skupni kolesarski turi - pri spustu s klanca se je kolesarka zaletela v kolega pred sabo in se tako nesrečno poškodovala, da je na mestu padla v komo, čez teden pa je v KC umrla.
...ne morem pozabit kolesarja, njenega kolega, ki je tam ob cesti sedel na tleh s povitim prstom in gledal za policijskim helikopterjem v katerem je bila njegova prijateljica...Prav vprašala sem se, koliko % možnosti je, da se zgodi kaj takega...Vidiš, pa se.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Umrl Jure Robič
24.9.2010 22:04:04   
katipi
user posted image Sožalje vsem njegovim... user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Umrl Jure Robič
24.9.2010 22:10:44   
polma
Počivaj v miru, Človek...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu katipi)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Umrl Jure Robič
25.9.2010 9:45:44   
tamiflu
naj počiva v miru user posted image

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Umrl Jure Robič
26.9.2010 9:28:25   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ne morem pa verjet, da je izgubil življenje na gorcu zaradi trka z avtomobilom...za to je malo možnosti.


pravzaprav se to zgodi. Jz sem imela že dvakrat tak spust, da je šlo na tesno z avtom. Kolesarim v ene naše rovte (cca 950 m/nmv) in spust po makedamu je občasno precej samomorilski (sploh če je makedam preveč suh/preveč moker), v ovinkih pa skoraj praviloma posekaš...in če v tem trenutku pride nasproti avto, potem lahko samo moliš, da ti bo uspelo zvozit tisti ovinek ali pa vsaj nacentriraš balanco med dva hrasta...

Sem pa bila priča nesreči, ko sta se pred dvema mesecema (Radovljica) zaletela kolesar in kolesarka - prijatelja na skupni kolesarski turi - pri spustu s klanca se je kolesarka zaletela v kolega pred sabo in se tako nesrečno poškodovala, da je na mestu padla v komo, čez teden pa je v KC umrla.
...ne morem pozabit kolesarja, njenega kolega, ki je tam ob cesti sedel na tleh s povitim prstom in gledal za policijskim helikopterjem v katerem je bila njegova prijateljica...Prav vprašala sem se, koliko % možnosti je, da se zgodi kaj takega...Vidiš, pa se.



Ja saj vem, pri cestaku je tko, da maš vsako furo bližnje srečanje s kakim norcem, mene ma že dva dni, da bi prodal kolo....sam če te ne trufi na biciklu, te pa kje drugje...

< Sporočilo je popravil kalbo -- 26.9.2010 9:30:38 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Umrl Jure Robič
26.9.2010 10:23:59   
ZARA
Tukaj voznik ni bil nič kriv, ker mu je Jure zapeljal pred avto v nepreglednem ovinku. V bistvu je peljal čezenj zato je bil takoj mrtev. Pa cesta je tako kamnita, da tam nekega divjanja ne moreš izvajat.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Umrl Jure Robič
26.9.2010 11:17:08   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Tukaj voznik ni bil nič kriv, ker mu je Jure zapeljal pred avto v nepreglednem ovinku. V bistvu je peljal čezenj zato je bil takoj mrtev. Pa cesta je tako kamnita, da tam nekega divjanja ne moreš izvajat.


očitno gre za splet nesrečnih okoliščin - po prebranem je potem možno samo to, da je Jure na ovinku ob zaviranju padel direktno pod gume.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 10:22:13   
ZARA
Danes si o njem na SLO1 lahko ogledate dokumetarec.
http://www.rtvslo.si/sport/kolesarstvo/oglejte-si-dokumentarec-v-spomin-juretu-robicu/240218

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 10:52:05   
kalbo
Na vikipediji piše Jure Robič 1965-2010......to te spravi v šok, ker dojameš, da je res.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 12:07:24   
titania
Iskrene sožalje družini in vsem njegovim bližnjim.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 12:12:03   
ronja
zara. hvala za info.

kalbo
, na wikipediji so posodobili še ISTI DAN! Jaz sem bila čisto paf! Sem v petek, 24. šla iskat na net, če kaj piše, kako oz. zakaj je umrl, pa našla v wikipediji: "umrl 24.9.2010" - isti dan! Mene je kar pretreslo: sem rekla lubiju: "Pa kaj so ga že kar odpisali? Saj danes je bil še živ!" Ampak očitno gre to zelo hitro.

Tudi meni je žal zanj, boljše bi bilo, če bi tisto drugo ljubezen dal pred kolo - bi bil mogoče še živ... Škoda ga je.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 12:27:03   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: ronja


boljše bi bilo, če bi tisto drugo ljubezen dal pred kolo - bi bil mogoče še živ... Škoda ga je.



kdo ve, če bi to potem še bil on....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 14:48:39   
kalbo
Jure in njegovo kolo sta bila eno. Če bi se odpovedal kolesu, bi zanj pomenilo, da nebi živel. Po vseh nevarnostih in tisočih, oziroma desettisočih kilometrov prevoženih v transu, na robu zavesti se mu pripeti takale banalna stvar, da se praktično doma na gorcu zapelje pod avto. Temu se reče usoda. Usojeno mu je bilo, da je na kolesu praktično živel, spal, jedel, očitno mu je blo usojeno tudi na kolesu umret.

Kot je moj virtualni znanec chef napisal na svojem blogu mu želim tudi sam: "Jure, glavo dol, pa do daske v večnost! Na večno turo. Uživaj!"

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 14:58:52   
uškinamama
Naj počiva v miru.

Kot sem brala komentarje, je pridrsel pred avto s prikolico . Dobro , da ni še koga ubil.
Tiste , ki se spoznate -a te poti so čisto obične gozdne poti ali so namenjene spustom?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 15:27:09   
ZARA
To je običajna gozdna pot, ki vodi mimo ene kmetije pa precej vikendov je v to smer.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 15:41:01   
*miska.mcc*
user posted image

pol pa res : "Dobro , da ni še koga ubil."

naprej pa bom raje pametno tiho.

oz.---> kaj pa ce bi tisti dan peljale uciteljice prvosolcke na naravoslovni dan? user posted image


p.s.  naj mu bo lahka zemlja


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 15:46:16   
Rožica I

Naj počiva v miru...user posted image




< Sporočilo je popravil Rožica I -- 27.9.2010 15:47:56 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 15:47:37   
*miska.mcc*
P.S.: Miška- ne teži, pa raje povej na tisti drugi temi, če je tvoj sine šel na Vojsko?


saj že piše. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 15:48:57   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

P.S.: Miška- ne teži, pa raje povej na tisti drugi temi, če je tvoj sine šel na Vojsko?


saj že piše. user posted image



Sem ravno šla popravljat post... No, fajn zanj (oz za oba), da si ga pustila zraven user posted image !

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 27.9.2010 15:49:13 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 18:10:13   
Anonimen
Jure in njegovo kolo sta bila eno. Če bi se odpovedal kolesu, bi zanj pomenilo, da nebi živel. Po vseh nevarnostih in tisočih, oziroma desettisočih kilometrov prevoženih v transu, na robu zavesti se mu pripeti takale banalna stvar, da se praktično doma na gorcu zapelje pod avto. Temu se reče usoda. Usojeno mu je bilo, da je na kolesu praktično živel, spal, jedel, očitno mu je blo usojeno tudi na kolesu umret.


To je najbrž dejstvo - adrenalinec brez adrenalina ne bi bil svoj človek.

Čeprav ne vem, če je to usoda, bližje je slabi statistiki - kjer se 70% prometnih nesreč zgodi v radiju 7 km od doma, ko človeku popusti koncentracija, ki je pomembnejša od perfektnega znanja in obvladovanja vozila.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
27.9.2010 18:26:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 21:08:22   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

user posted image

pol pa res : "Dobro , da ni še koga ubil."

naprej pa bom raje pametno tiho.

oz.---> kaj pa ce bi tisti dan peljale uciteljice prvosolcke na naravoslovni dan? user posted image


p.s.  naj mu bo lahka zemlja



Nehajte prosim, vsaj tu, z neumnimi komentarji. Njegov ekstremizem ni bil v adrenalinu, ampak v izčrpavanju samega sebe do meja možnega. Vsakemu vrhunskemu kolesarju je pa trening poligon cesta in takšni komentarji so žal neumesni. Ste pa vsaj v primeru Jureta hvalabogu zelo zelo redki.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Umrl Jure Robič
27.9.2010 21:15:56   
HuAnita
RIP

Jure na kolesu, Tomaž v gorah...

Veliko imamo vrhunskih športnikov, a žal jih juser posted image e vedno manj

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Umrl Jure Robič
28.9.2010 17:24:40   
alenkica
Ne vem, če so njegovi starši še živi, ampak če so, kako more biti hudo, da v dobrem mesecu izgubiš oba otroka.

Jure je bil res dober kolesar, njabolj sem ga poznala zaradi RAAMA, ampak zdaj vidim, da je dosegel še ogromno drugih zmag.
Na enem blogu lepo piše, da je živel za kolo in umrl na kolesu. 
No, ni pa lepo, ko pišete (hvalabogu da ni še koga ubil), kot da je to storil nalašč. To je bila pač kruta usoda.

Smilita se mi tudi njegov sinček, in žena.

Naj počiva v miruuser posted image






(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?