|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 10:07:14   
bigbunny
Živjo!
Doma pr nas imamo nekako dve skrajni strani obiskov dedkov in babic. user posted image  Strani niso skrajne same po sebi, ampak med sabo. Torej mene zanima koliko krat na teden, mesec obiščejo dedki in babice vnukece? Naš mali je star 6mesecev in od rojstva do dans še ni bilo dneva da ga moji starši ne bi obiskali. Moj oči ga obišče zjutraj in zvečer, mama pa samo zvečer ker je skozi dan v službi. Starši od mojega še ga do danes niso pogledali. user posted image  kljub temu, da se videvamo.. oni prolazijo mimo njega kot da je zrak. Brez besed. Ob tem najbolj trpi moj mož. Čeprav ne prizna, vem da mu je hudo. Starši ne priznavajo mene, ampak kako jim je lahk vseeno za malega? Jaz si po tihem želim da bi si bili dobri in da bi se imeli radi. Ampak tega mojemu ne omenjam. Ker se razjezi in reče da jaz nimam razlogov da bom kleče plazila za njima. Kako naj partnerju pomagam da mu nebo hudo. Kaj mu naj rečem? Mogoče tudi trpi ob pogledu mojih staršev kako se igrajo z malim. Nevem.. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 10:12:21   
*miska.mcc*
z mojimi so se dokler nisem sla delat videli 2x na teden. zdaj, ko delam skoraj vsak dan. ker jih cuvajo.

z njegovimi 1x na 2 meseca. (se mi zdi premalo) pa se takrat se ne ukvarjajo z njimi.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 10:16:54   
bigbunny
miška.mcc to pa je lepo da ga pazijo. Ja meni bi se 1x-2x na mesec tudi zdelo malo premalo. Naš je že zdaj full navezna na moja dva. Že samo če dam telefon na zvočnik in sliši dedka je čist gotovuser posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 10:24:53   
*miska.mcc*
ja....z mojimi so res. nori eni na druge. med pocitnicami, ko sem bila se na porodniski, sem morala starejsa fanta 2x na teden vozit k babiju in dediju za prespat!

tezili in noreli vsi 4je.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 10:28:45   
*miska.mcc*
aja, no.... njegovi pa.... ah, brezveze.... nobene topline ne nista.
sem mislila, da se bosta nini bolj posvecala. ker hnimata ne hcere ne vnukinje. sami fantje.

aha, my ass! smo imeli nek druzinski piknik poleti. cel dan. tasca jo je imela v narocju tocno 1 minuto in pol. tast pa popolnoma nič.
fantov sploh za mar nista imela. pol pa se jima cudno zdi zakaj nista se nikoli brez mene in mojega bila pri njih. hm.... le zakaj?

ampak se sploh ne sekiram. tudi sama sem imela samo 1 babico in dedka. pa tista 2 zlata za vse.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 10:37:23   
ronja
Z njegovimi se vidimo 1x na teden, z mojimi pa še manj (oče ne živi tu, mami pa je zaljubljena in oba še delata in nimata toliko časa). Več kot 1x tedensko je meni preveč, malidve sta tudi zdrmani, če nimamo kakega vikenda lepo samo zase, lubiju se tudi ne da. Tašča bi sicer rajši več, ampak se je po 3 letih borbe sprijaznila. Če ne bi bilo od začetka vse premalo, bi se verjetno zdaj celo kaj več videli, tako se nama pa ne da.

Mojadva imata svoje življenje in en delček smo tudi mi, nismo pa celo življenje: sta vesela, ko se vidimo in sta vesela, ko spet gremouser posted image , da imata mir, da lahko delata svoje stvari.
Da bi mi katerikoli starši viseli tu vsak dan, bi pa znorela. Nisem tak tip. Enim pa paše in ni s tem nič narobe, ne z enim, ne z drugim.

Kako naj partnerju pomagam da mu nebo hudo. Kaj mu naj rečem?

Bodi mu ob strani. Ne sili ga v nič, to so njegovi starši, lahko kaj predlagaš, vendar ne sili. Če se njemu ne zdi prav, da bi se jima poizkušala na vse pretege prikupit, potem bodi vljudna do njiju, vendar ne poizkušaj nič več. Spoštuj njegovo mnenje. Vsakemu je težko, če ga starši serjejo, če pa je v igri otrok, pa še toliko težje.
Lubiju je bilo hudo, ko je njegova mama delala grozno razliko med najinima punčkama. JI je rekel (nekajkrat), je vse zanikala, ampak se je potem čez čas poboljšala. Ampak naj on vodi to igro, ti pa mu zaupaj. Reči mu, da ga podpiraš v vsem, odloči naj se pa sam, kako bosta postopala.

PS: mogoče bodo stari starši kasneje bolj navezani na vnuka - nekateri dalj časa rabijo - morda, ko bo bolj mobilena ali ko bo že kaj rekel. Nekateri se bojijo vzet malega otroka v roke - moj tast je tak - pa obožuje tamalidve in onidve njega (še bolj)user posted image . Pa tudi moj oče je malo tak. Skratka: upanje umira zadnje, otroci imajo neverjetne sposobnosti.

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 10:49:33   
bigbunny
Ronja moj tast in tašča še ga sploh nista prišla pogledat od kar se je rodil. Niti en pogled niti en obisk. Niti en klic kako je... Nič. Dvomim pa da bo kdaj drugače. Le upam lahko.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 10:50:20   
*miska.mcc*
sploh ga še nista videla?????user posted image
pa prej? ste se kaj obiskovali?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 10:57:28   
bigbunny
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

sploh ga še nista videla?????user posted image
pa prej? ste se kaj obiskovali?



Nep.. še sploh ne. Prej nismo imeli stikov kaj dosti, ker sta nasprotovala zvezi z mano. Mož ju je poklical iz porodnišnice da sem rodila in to je bilo vse. In sedaj je že minilo več kot 6 mesecev pa še vedno nič.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 11:30:43   
barni
Ne vem kaj naj ti rečem, ker sama ne dam dosti na te zadeve.

Če enim ni, jim pač ni. Silit se je še slabše. Pri nas je bilo tako, da je do nekako prvega leta bila največ z našo moja mami, potem moja starša, potem po letu in pol se je pazila pri tašči in tastu, sedaj pa ne bi mogla rečt.

Je pa tako, da obiščejo je ne, ker ne hodijo k nam. Gremo mi k njim, pač h komur koli že. Če imamo čas, če nimamo drugih obiskov in če se nam obojim da.

Najraje se mi zdi, da ima mojega očetauser posted image  In to vsi njegovi vnuki, pa nam ta starim vključno z njim ni jasno zakaj.

Tvojemu dragemu ne moreš odvzeti žalosti, ker so njegovi starši taki. Lahko ga razumeš in mu skušaš olajšati situacijo. Morda bo nekoč sam doumel, da sta sedaj vidva njegova družina in da ni pomembno kaj o tem mislijo drugi. Spoštovanje si moraš zaslužiti pravim jaz, to ni nekaj kar ti pripada, ampak nekaj kar ti podarijo drugi zaradi tvojih dejanj in vedenja. Očitno njegovi starši njega ne spoštujejo (s tem da tebe ne priznavajo).

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 11:55:54   
Ribi Bibi
Enkrat na teden, sicer so vsi bolni kdaj jo bodo lahko spet vidli. user posted image
Je pa res, da so vsi starši blizu doma (eni 5, eni 30km) in pridejo na hitro pogledat, za pol urce. Kadar jo pa čuvajo in so po par ur ali pol dneva skupaj, takrat zdržijo skoraj 10 dni, ne da bi se prišli pofočkat.
Mamo srečo z obema "babica+dedek paketoma" user posted image

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 12:03:01   
Naja31
Tašča in tast sigurno 2x na teden, onadva bi vsak dan če bi lahko. Pa preden sta šla oba otroka v vrtec, sta ju čuvala.
Jaz staršev nimam več.

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 12:22:58   
kristinaj
z mojimi skoraj ne mine dan, da se ne bi videli, večinoma grem jaz z mulmi tja .... od moža mama pride vsake toliko in še takrat je bolj plehka do vseh ,ma me ne briga, rada bi da bi bila bol kričeča do otrok, npr. o nona tukaj, joj kako ste veliki in oh in sploh, pa pejmo na igrišče brcat žogo.. nekaj v tem smislu, ona pa pride pa dober dan, se vsede na kavč in čaka, pravljico bere kot da ne obstajajo ločila in komaj čakam da gre. na obisk gremo vsake toliko 1x mesečno ali manj, če se le da dobim izgovor, edina sreča je, da v isti bajti kot ona živi tudi svak z družino .. hvala bogu...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 12:29:12   
Katy78
Dokler sem bila še na porodniški, bi vsi štirje najraje kar ves čas pri nas viseli, sploh tašča in tast, ki sta zelo blizu nas doma in oba že v penziji. Mi je bilo takrat kar odveč toliko vsiljevanja in sem to tudi jasno povedala. Zdaj, ko sem v službi, ga pa izmenično čuvajo, en teden tašča in tast, drug teden pa moja starša in neizmerno uživajo.

Bo pa tvoj sin pač imel eno babico in enega dedka in, kolikor lahko razberem iz tvojega pisanja, sta ta dva očitno zlata. So pa eni ljudje res čudaki, ki jih jaz težko razumem, ampak nimaš kaj, če tako želijo, moraš to spoštovati. Jaz jih nikakor ne bi silila in klicarila, sploh če vejo, da so jim vrata k vam vedno odprta.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 12:30:25   
ronja
veliki zajček, če ga še niti videla nista, je res težko... Možno pa je, da te bodo nekoč sprejeli in takrat bodo tudi vnuka... Si pa ne predstavljam, verjamem, da se možu trga srce!

Najraje se mi zdi, da ima mojega očetauser posted image In to vsi njegovi vnuki, pa nam ta starim vključno z njim ni jasno zakaj.

Ker se ne sili. Otroci imajo vedno rajši ljudi, ki ne silijo v njih. Vsaj po mojih izkušnjah.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 12:31:28   
bigbunny
Naja31 žal mi je za tvoje starše user posted image .
Evo moj oče je prav kar odšel. In seveda smo se spet nasmejali do solz. Joj kakšne delata z malim. In spet je dobil 6 parov zokenčkovuser posted image .
Barni tudi mojega očeta ima naš najraje. Čeprav je zelo oster in trden moški. Ampak ob vnukcu postane prava mala razcrkljana ovčka.user posted image  Žal mi je za starše od mojega.. Lahko bi se izredno lepo imeli vsi skupaj.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 12:39:57   
bigbunny
Katy ja res sta moja dva zlata. Ampak ne zato ker sta moja starša, ampak ker enostavno bi vse nardila za malega. Če mož nemore z nama k zdravniku, vedno gre dedi. Pa ga ne prosima, ampak to sam hoče. Zadnjič smo nepričakovano prišli na obisk, in ker imamo ključe od stanovanja smo kar not šli. In ko sta naša dva zagledala nogice od vnukeca na steklenih vratih v kuhinjo sta se jokala od veselja. Pa čeprav so se en dan prej vidli. In smo narazen le 4km.

Njegovih staršev ne klicarimo, tako da ne vršimo dobenega pritiska na njiju.

Ronja... nevem kaj bo čas spremenil. Če me do zdaj po tolikih letih niso sprejeli oz. niso sprejeli dejstva da ima sin ženo.. pol me nikoli ne bodo. Ali pa me bodo, v resnici bo pa to le prostovoljni mus.

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 12:47:00   
Eva19
z mojimi se vidimo večinoma vsak dan, vsaj na hitrco, samo živijo 5 minut stran...z njegovimi enkrat tedensko, ampak živijo slabo uro stran, tko da...pa še ful dolg sta v službi, tko da več kot enkrat tedensko res težko. ampak se mi zdi lih fajn.

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 13:03:10   
tashan
Da ne bo vse tako črno - obstaja tudi "dobra" stran. Tako se vsaj ne vtikata v vajino življenje in vajino vzgojo otroka. Ne bom naštevala kaj vse sem poslušala ob obiskih mojih staršev, se je pa tega v petih letih (ko sem bila tiho, ker so pač moji starši) nabralo toliko, da je moralo počit. Naš ati se je pa naposlušal tako od mojih staršev (ker ni dovolj dober za njihovo edinko), kot od svojih. Tašča ni nikoli  "težila" meni osebno, je pa zato našemu atiju toliko bolj. Je prišlo že tako daleč, da sva si včasih že izmišljevala izgovore, da nam ni bilo treba na obisk...



(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 13:07:02   
tashan
IZVIRNO SPOROČILO: bigbunny

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

sploh ga še nista videla?????user posted image
pa prej? ste se kaj obiskovali?



Nep.. še sploh ne. Prej nismo imeli stikov kaj dosti, ker sta nasprotovala zvezi z mano. Mož ju je poklical iz porodnišnice da sem rodila in to je bilo vse. In sedaj je že minilo več kot 6 mesecev pa še vedno nič.


Kako  bi se pa njegova starša vedla, če bi prišel tvoj mož sam na obisk? Mogoče vzame zraven še otroka, ti pa imaš kakšno urco oddiha...

(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 13:07:47   
Najaa
Njegovi skoraj vsak dan, moji 2-3x mesečno, ker ne živimo v istem kraju.

(odgovor članu tashan)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 13:31:44   
ronja
Je prišlo že tako daleč, da sva si včasih že izmišljevala izgovore, da nam ni bilo treba na obisk...

Midva sva si jih tudi nekaj časa, potem se je pa meni zamalo zdelo - saj nisva otroka in oni tudi ne, da si ne bi mogli po pravici povedat in imava čisto pravico, da se nama samo ne da do njih. Obiski niso naša dolžnost. Ko sva se bolj tako postavila, se je tudi teženje omililo. Malo sem se pa tudi naučila preslišat (to me je pa lubi naučil, kako se naredi - jaz tega nisem bila navajena, on pauser posted image )

bigbunny, če sta že dolgo skupaj, potem je res manj upanja. Ne sekiraj se preveč - slej ko prej moramo vsi odrast in it čez to, kaj si mislijo naši starši. Tvoj mož bo to pač storil zdaj. POvej mu, da mu stojiš ob strani, objemi ga, kadar vidiš, da mu je hudo. To mu bo verjetno najbolj pomagalo.

(odgovor članu tashan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 13:39:11   
gita10
Mojo mamo vidi moj sin vsak dan, ker živimo čisto blizu, medtem ko pa moževe starše vidi 4 x leto, ker so v tujini. Vendar od kar govori ga vsaj 2 x na teden pokličeta in se z njim pogovarjata tako, da ljubezni mu ne manjka.

Naj pa povem svojo izkušnjo. Moja dedek in babica po očetovi strani enostavno nista znala z malimi otroci in skoraj nikoli nista prišla po mene nekje do prvega razreda. Samo darila sta pošiljala, ko pa sem bila že samostajno se jih pa dobesedno rešiti nisem mogla. pol evrope sem z njima videla, na vsako prireditev vozila- tako, da imam sedaj oči polne solz, ko pomilsim na trenutke z njima( ni jih več med nami). Torej spremembe še lahko pridejo - tudi stari starši morajo dozoret - pa kakor koli čudno se to sliši.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 13:42:35   
PeggyBundy
Napisala sem ti zelo obširen post, pa ga je zbrisalo, nimam pa več časa, da napišem znova, torej zelo na kratko.

Predlagam, da brez vednosti moža (da ga ne prizadane še bolj, če odklonita) povabiš tasta in taščo na obisk. Mogoče sta tista tipa ljudi, ki se mulijo še na smrtni postelji, da jih ni nihče povabil nekam.



(odgovor članu bigbunny)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako pogosto obiščejo vnuke?
30.9.2010 13:47:11   
_sanja_*
Z mojimi se vidi vsak dan, ker smo doma v isti hiši. Če že ne gremo dol, se pa vidimo zunaj, ali pa gremo rečt lahko noč.

K t&t gremo 1x na teden, če nas ni, je že panika, pa še tako se pritožujejo, da pridemo preredko. Onadva pa recimo prideta enkrat na 2 ali 3 tedne.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?