|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 9:55:21   
Kerensa*
Alea iacta est (al' kako se že napiše?). Moja avtobiografija bo romala na založbo (bolj verjetno, da na založbE, no). Ampak pred tem...

Odločila sem se, da ne bom spreminjala imen oseb. Torej - če je bil nekdo v mojem življenju npr. Mujo, bo tudi v knjigi Mujo.

A ga moram prej vprašati (sploh v primeru, če ne bo opisan na ravno najlepši način ali postavljen v najlepšo situacijo) oz. ali mi lahko posledično, če ga ne vprašam za dovoljenje, sledi kakšna čudna tožba?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 9:59:22   
koala
Jaz mislim, da če se  lahko nekdo prepozna, oziroma lahko to osebo prepozna kdo drug, mora ta dotična oseba dati dovoljenje za uporabo njegovega imena.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:04:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: koala
Jaz mislim, da če se  lahko nekdo prepozna, oziroma lahko to osebo prepozna kdo drug, mora ta dotična oseba dati dovoljenje za uporabo njegovega imena.

In recimo, da reče, da ne dovoli... kaj naj potem? Izpustim (zame) pomemben del knjige al' kaj? Preostane mi samo rizik tožbe. user posted image  Al' je še kakšna varianta? Kakšno sklicevanje na svobodo govora?

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:07:20   
K_a_t_i
Kerensa, sej boš s knjigo tok zaslužla, da boš pokrila tožbo!

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:08:08   
sazi
na te zadeve se sicer ne spoznam, ampak npr. na primeru Urške Čepin bi rekla, da lahko napišeš karkoli, pa ti nihče nič ne more - če ne objavljaš laži

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:08:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i
Kerensa, sej boš s knjigo tok zaslužla, da boš pokrila tožbo!

Ha, ha, ha... ti pa si optimistka! user posted image  Poznaš koga v Sloveniji, ki mu je kaj takega že uspelo? Jaz ne.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:09:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
npr. na primeru Urške Čepin bi rekla, da lahko napišeš karkoli, pa ti nihče nič ne more - če ne objavljaš laži

Saj ravno v tem je problem - zna bit', da bi se me kdo spomnil tožit' ravno zato, ker bom napisala, kar je res. user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:09:36   
alda
Vprašaj Nano za nasvet...ona to ve!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:14:59   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
na te zadeve se sicer ne spoznam, ampak npr. na primeru Urške Čepin bi rekla, da lahko napišeš karkoli, pa ti nihče nič ne more - če ne objavljaš laži

Hm - tega ne moreš primerjati, ker Nana je z Urško PODPISALA poslovni dogovor, preden je začela pisati knjigo in Uršak je pisanje knjige že v štartu dovolila.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:16:08   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
In recimo, da reče, da ne dovoli... kaj naj potem? Izpustim (zame) pomemben del knjige al' kaj? Preostane mi samo rizik tožbe. user posted image  Al' je še kakšna varianta? Kakšno sklicevanje na svobodo govora?

Preostane ti potem še, da pač spremeniš ime - pol ti pa menda nihče nič ne more - 100% pa tudi nisem. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:16:46   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Nana je z Urško PODPISALA poslovni dogovor, preden je začela pisati knjigo in Uršak je pisanje knjige že v štartu dovolila

Tega, da bi desetinam ljudi ponujala nekaj v podpis, pa res nimam v planu. user posted image

A je kakšna zakonodaja okrog tega?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:17:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Preostane ti potem še, da pač spremeniš ime - pol ti pa menda nihče nič ne more - 100% pa tudi nisem. user posted image

To ne pride v poštev. Na naslovnici lahko kot ime in priimek piše tudi "Banka Slovenije", pa je še vedno jasno, kdo je pisatelj. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:21:08   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: koala
Jaz mislim, da če se  lahko nekdo prepozna, oziroma lahko to osebo prepozna kdo drug, mora ta dotična oseba dati dovoljenje za uporabo njegovega imena.

In recimo, da reče, da ne dovoli... kaj naj potem? Izpustim (zame) pomemben del knjige al' kaj? Preostane mi samo rizik tožbe. user posted image  Al' je še kakšna varianta? Kakšno sklicevanje na svobodo govora?


spremeniš ime in malo prirediš resnico, v "opombah" (v mislih imam uvod ali zaključek knjige) pa napišeš, da so podobnosti med zgodbo knjige in resničnosti zgolj naključje, oz. nekaj v tem smislu. Ker JA, če se bo nekdo prepoznal v tvoji zgodbi in neglede na to ali ti pišeš resnico ali ne, te lahko toži zaradi večih stvari... - pa saj sama dobro veš, saj si napol pravnica user posted image
Če pa ne želiš spreminjati imen oseb in resnice bi na tvojem mestu pisala pod psevdonimom in ne bi svoje knjige obešala na veliki zvon. Lahko imaš nevšečnosti - lahko pa tudi ne, ne vem, ker ne poznam vsebine.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:22:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Lahko imaš nevšečnosti - lahko pa tudi ne, ne vem, ker ne poznam vsebine.

Ti lahko "vržem eno kost"? user posted image  Če ne drugega, pa zato, ker vem, da boš potem tudi ti nabavila buklo. user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:23:50   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: koala
Jaz mislim, da če se  lahko nekdo prepozna, oziroma lahko to osebo prepozna kdo drug, mora ta dotična oseba dati dovoljenje za uporabo njegovega imena.

In recimo, da reče, da ne dovoli... kaj naj potem? Izpustim (zame) pomemben del knjige al' kaj? Preostane mi samo rizik tožbe. user posted image  Al' je še kakšna varianta? Kakšno sklicevanje na svobodo govora?


spremeniš ime in malo prirediš resnico, v "opombah" (v mislih imam uvod ali zaključek knjige) pa napišeš, da so podobnosti med zgodbo knjige in resničnosti zgolj naključje, oz. nekaj v tem smislu. Ker JA, če se bo nekdo prepoznal v tvoji zgodbi in neglede na to ali ti pišeš resnico ali ne, te lahko toži zaradi večih stvari... - pa saj sama dobro veš, saj si napol pravnica user posted image
Če pa ne želiš spreminjati imen oseb in resnice bi na tvojem mestu pisala pod psevdonimom in ne bi svoje knjige obešala na veliki zvon. Lahko imaš nevšečnosti - lahko pa tudi ne, ne vem, ker ne poznam vsebine.



Mislim da bi bila to dobra rešitev.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:24:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
napišeš, da so podobnosti med zgodbo knjige in resničnosti zgolj naključje,

Vidiš, to bi pa bila laž. In nočem lagat'.

Vraga... a če hočem objavit' resnico, je res bolje, da se sprijaznim z rizikom?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:28:15   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Lahko imaš nevšečnosti - lahko pa tudi ne, ne vem, ker ne poznam vsebine.

Ti lahko "vržem eno kost"? user posted image  Če ne drugega, pa zato, ker vem, da boš potem tudi ti nabavila buklo. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Lahko imaš nevšečnosti - lahko pa tudi ne, ne vem, ker ne poznam vsebine.

Ti lahko "vržem eno kost"?  Če ne drugega, pa zato, ker vem, da boš potem tudi ti nabavila buklo.



Ja, tukaj popolnoma štekam zakaj ne bi...ampak po drugi strani pa lahko na RR oglašuješ pod dogovorjenim geslom npr. "Knjiga **** avtorice Asnerek je super za brat! Priporočam!" pa bomo vse vedele, kam pes taco moli user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 25.11.2010 10:30:01 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:28:56   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Preostane ti potem še, da pač spremeniš ime - pol ti pa menda nihče nič ne more - 100% pa tudi nisem. user posted image

To ne pride v poštev. Na naslovnici lahko kot ime in priimek piše tudi "Banka Slovenije", pa je še vedno jasno, kdo je pisatelj. user posted image

Nisem mislila TVOJE ime, ampak imena oseb v knjigi, na začetku pa napišeš, da so bila nekatera imena spremenjena. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:32:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
"Knjiga **** avtorice Asnerek je super za brat! Priporočam!"

O tem, kakšna je knjiga, bodo (žal ali na srečo?) presojali drugi, na RR pa tako ali tako nisem nikoli skrivala, da nastaja, zato niti tega ne bom, kdaj (če bo, seveda) bo izšla.
Da jo boste prebrale, pa vem. A zakaj? Zato, ker bo tudi RR omenjena v njej. user posted image  Zanimiv zna biti (za RR-ovke) predvsem tisti del; kjer je omenjena ena (sedaj) RR-ovka, ki je danes vzorna mati, žena in delavka, pred leti je bila pa.... aaah, provociram, ja! user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:32:19   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
napišeš, da so podobnosti med zgodbo knjige in resničnosti zgolj naključje,

Vidiš, to bi pa bila laž. In nočem lagat'.

Vraga... a če hočem objavit' resnico, je res bolje, da se sprijaznim z rizikom?


Da. In samo čakaš kdaj se ti zgodi podobno ali isto kot se je Vojnoviću in Judovi user posted image
....cel kup denarja boš zmetala za odvetnike. Ne vem, premisli, če je resnica več vredna.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:34:25   
Anonimen
Poglej v kazenski zakonik. Tam imaš člene o razžalitvi in obrekovanju, na podlagi tega te lahko tožijo, če se ne strinajo s tvojo resnico. Je bil en par let nazaj tak primer, ko se je ena gospa prepoznala v nekem fikcijskem romanu.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:36:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.
Poglej v kazenski zakonik. Tam imaš člene o razžalitvi in obrekovanju

Hmmm... Ne verjamem, da bi jaz koga razžalila ali obrekovala s tem. Napisala bi, kar je res. Če bi bil pa nekdo užaljen (in to ne samo prej omenjena gospa), mu pa nisem jaz kriva. Sam je krojil svoje življenje in ker je vanj vpletel tudi druge ljudi... posledice so jasne. Verjamem pa, da komu ne bi bilo prav, da njegovi grehi pridejo v javnost iz tujih ust. Kakšna kršitev zasebnosti bi verjetno prišla v poštev, ja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:48:25   
thaiss
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Kerensa, sej boš s knjigo tok zaslužla, da boš pokrila tožbo!


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:50:20   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Odločila sem se, da ne bom spreminjala imen oseb. Torej - če je bil nekdo v mojem življenju npr. Mujo, bo tudi v knjigi Mujo.

Naj bo pa Mujica.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Smrtno resno vprašanje
25.11.2010 10:50:29   
Kerensa*
Ja, ja... optimistke. user posted image

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?