|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cigareti v nosečnosti
7.12.2010 21:48:53   
BAMBINA_
Ne zagovarjam kajenja med nosečnostjo... me pa zanima, ali ni malček dvolično, da ista oseba obsoja kajenje, po drugi strani pa npr. sprejema oz. zagovarja splav?

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Cigareti v nosečnosti
22.4.2011 13:32:32   
Nevihta123
Tudi jaz ne zagovarjam kajenja med nosečnostjo, vendar ni enostavno prenehat, še posebej če dolgo kadiš. Pri prvi nosečnosti sem takoj po opravljenem testu nehala kadit - cigatnega dima sploh nisem mogla vonjat tako mi je bil odvraten.
Sedaj (po 13 letih)- trenutno sem 16 tednov noseča- pa mi cigareti tako dišijo, da se komaj zadržujem, da na dan skadim 'samo' 5-10 cigaret (preden sem zvedela da nosečnost sem jih cca 20) Sama na sebe sem jezna, ker ne morem brez!

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Cigareti v nosečnosti
9.5.2011 13:41:30   
petekjan
Kajenje je težka odvisnost in če vam ne zasmrdi v prvem trimesečju (oz. dokler trajajo jutranje slabosti) potem boste res težko prenehale z njim.
Pohvalno je, da ste zmanjšale število pokajenih cigaret, če ste jih user posted image .
Bi pa pripomnil, da bi bilo smiselno jemati nekatere vitamine in antioksidante (kateri so dovoljeni v nosečnosti), da zmanjšate škodljiv vpliv cigaretnega dima na otroka in na vas.
Če vas pa točno zanima o čem govorim mi pa pišite na zs.

_____________________________

Lep pozdrav, Janko

(odgovor članu Nevihta123)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Cigareti v nosečnosti
10.5.2011 12:55:25   
mariy
Jaz se bom samo zabeležila s svojo pohvalo, da so mi cigareti zelo zasmrdeli že po mesecu dni nosečnosti, saj mi je šlo kar na bruhanje če sem si ga prižgala.
Sedaj sem noseča 27 tednov in bežim čim dlje od cigaretnega dima, ker mi še vedno grozno smrdiuser posted image .

Upam, da tudi po porodu ne bom kadila, saj sem slišala, da si ga potem prižgejo, ker se jim ga zelo zluštauser posted image
A je mogoče katera, ki se ji je to zgodilo?

(odgovor članu petekjan)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Cigareti v nosečnosti
10.5.2011 12:56:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_
Ne zagovarjam kajenja med nosečnostjo... me pa zanima, ali ni malček dvolično, da ista oseba obsoja kajenje, po drugi strani pa npr. sprejema oz. zagovarja splav?

Kje je pa povezava med tem dvojim?

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Cigareti v nosečnosti
10.5.2011 13:18:22   
monci2
bambina tudi jaz ne vidim nobene povezave?!..kr nekaj vglavnem...

Tudi sama sem občasno kadila pred nosečnostjo, ko sem zvedela, da sem noseča, sm še mogoče pokadila 5 cigaretov, kasneje nisem več niti pomislila, da bi ga prižgala( in mislim, da bo tako tudi ostalo )user posted image . Sem pa vedno ponavljala, ko zanosim, neham kaditiuser posted image ... Je pa zagotovo drugače z kadilkami ( težje prenehajo), k pokadijo pol ali škatlo na dan- kot sem slišala, ni pametno prekinit v enem dnevu, saj s tem bolj škodiš svojemu telesu-posledično plodu, kot pa da postopoma prenehaš in zmanjšaš na 0..

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Cigareti v nosečnosti
17.5.2011 12:29:31   
korinca
Verjetno nam je vsem skupaj jasno, da kajenje ni zdravo ne med nosečnostjo ne drugače. Sama sem kadilka, že med prvo nosečnostjo me je spremljala slabost, tako, da je bila opustitev kajenja mnogo lažja. Proti koncu nosečnosti se mi je parkrat cigaret tako zaluštal, da sem ga prižgala. Sem pa bila v tistem času zelo izpostavljena dimu, torej pasivna kadilka. Nihče pri porodu ni opazil česarkoli na posteljici ali otročku. Zdaj v drugo me je doletelo enako. Zopet slabosti in cigatretom sem se zlahka odpovedala. Sem ter tja mi zapaše kakšna, vendar nimam težav se ji ogniti. Bi pa v tem primeru rekla nekaj o abstinenčni krizi. Prej sem kadila škatljico na dan, ter popila vsaj 2 kavi. Oboje sem opustila čez noč in nimam nobene abstinenčne krize. Kriza je predvsem v psihi in zaradi psihične odtegnitve in želje po našem ritualu... Nikakor ne delam reklame za cigarete, vesela sem, da sem ena tistih, ki z lahkoto nehajo v nosečnosti. Je pa moja mama bila strastna kadilka in takrat v tistih časih so celo g. bili mnenja, da je bolje prižgati cigareto kot pa se živcirati in sva se oba z bratom rodila čez rok in čez 3 kg.

(odgovor članu monci2)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Cigareti v nosečnosti
26.5.2011 19:48:53   
Nocturama

IZVIRNO SPOROČILO: mariy

Upam, da tudi po porodu ne bom kadila, saj sem slišala, da si ga potem prižgejo, ker se jim ga zelo zluštauser posted image
A je mogoče katera, ki se ji je to zgodilo?


Javljam se.
Na začetku nosečnosti so mi cigareti smrdeli kot hudič in sem zato nehala kaditi, ob koncu nosečnosti so se mi spet zaluštali, ampak nisem prižgala. Dojila sem 6 tednov, nisem prižgala. Nato mi je zmanjkalo mleka, mala je prešla na AM, in sem takrat spet začela. user posted image

_____________________________

I believe that life is a game, that life is a cruel joke, and that life is what happens when you're alive and that you might as well lie back and enjoy it. (Neil Gaiman)

(odgovor članu mariy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Cigareti v nosečnosti
2.6.2011 8:49:16   
j.b.
IZVIRNO SPOROČILO: Nocturama


IZVIRNO SPOROČILO: mariy

Upam, da tudi po porodu ne bom kadila, saj sem slišala, da si ga potem prižgejo, ker se jim ga zelo zluštauser posted image
A je mogoče katera, ki se ji je to zgodilo?


Javljam se.
Na začetku nosečnosti so mi cigareti smrdeli kot hudič in sem zato nehala kaditi, ob koncu nosečnosti so se mi spet zaluštali, ampak nisem prižgala. Dojila sem 6 tednov, nisem prižgala. Nato mi je zmanjkalo mleka, mala je prešla na AM, in sem takrat spet začela. user posted image

Še ena.
Isto, nisem kadila celo nosečnost, so mi cigareti ful smrdeli. Proti koncu nosečnosti se mi je zaluštal cigareta, in pomoje sem jih skadila okol 10. Po porodu en mesc nč, pol se je pa začel. Najprej enega na dan, potem dva, ... več kot tri si nisem dovolila ker sem dojila do 7m. Ko sem nehala dojit sem spet kadila cca 5 na dan. Ko sem drugič zanosila je isto. Spet HB nemorem kadituser posted image , mi smrdi ko vrag ... Bomo vidl če se bo zgodba ponovilauser posted image

(odgovor članu Nocturama)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Cigareti v nosečnosti
4.7.2011 12:39:51   
maycy
Ravno tole sem iskala, kje bom zasledila....sama kadim že 9 let.
ko sem zanosila niti nisem vedela da sem noseča...noseča pa sem bila že 7 tednov in 2 dni, kadila sem ogromno kot ponavadi 1 - 2 škatli na dan. ko sem izvedela da sem noseča sem kajenje takoj omejila, vendar je problem v temu, da mi zelo pašejo in mi NE smrdijo. Moje mnenje je za kadilke naj usaj zmanjšajo, ne obsojam nobene nosečke, ki kadi razen sama sebe. Zdi se mi da sem zelo neodgovorna pa čeprav sem zmanjšala na 5 do  10 cigaretov dnevno.
Je pa tudi takole.
Menila sem se z spec.gin. in porod. glede cigaretov, rekel je če se da naj zmanjšam, nikar pa naj ne preneham z kajenjem, saj kadim že toliko časa, moja osebna ginekologinja mi je svetovala isto, rekla mi je še celo tole, da če mi paše cigaret naj ga raje prižgem, kot pa da se sekiram in sem razpoložensko še bolj slabo razpoložena, rekla je da tole bolj sabo vpliva na otroka kot cigaret, je pa rekla da, bi bilo bolje opustiti kajenje usaj pou leta pred zanositvijo, vendar me pa tudi ne moremo vedeti kdaj bomo zanosile.

_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Cigareti v nosečnosti
13.7.2011 0:10:38   
Roberta69
Meni se zdi nosečka-kadilka nekaj totalno user posted image .

_____________________________

Dva čmrljčka in ena čebelica - brneče kot v panju :)))

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Cigareti v nosečnosti
13.7.2011 9:01:17   
maycy
roberta 69 to se zdi tudi meni pa čeprav tudi sama pokadim kakšn cigaret...

_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Cigareti v nosečnosti
3.9.2011 10:47:53   
divjana
Živijo!

Moje mnenje je, da je psiha zelo močno orodje - še zavedamo se ne kako!
Jaz sem kadila več kot pol življenja, in se nisem kaj dosti sekirala, ker sem imela vedno v glavi, da bom nehala, ko bom noseča. In tako se je zgodilo - po tem ko sem izvedela, da sem noseča, sem skadila še tistih 5 čikov, ki mi jih je ostalo v škatlici in je bilo to to. Vmes me kdaj tudi zamika, da bi kakšnega prižgala, pa se mi ne zdi vredno. Enkrat sem hotela cigaret skadit načrtno (za pospešitev prebave), ampak sem šla raje na intenziven sprehod, pa je na srečo pomagalo.
Vem, da če mi bo strašansko zapasal cigaret, ga bom brez slabe vesti skadila (čeprav je tudi meni nekaj groznega videti nosečko s cigaretomuser posted image ).
Vsem kadilkam svetujem tako - ne že v naprej misliti, da ne boste mogle nehat kadit v nosečnosti in da je bolje če kakšnega prižgete itd. To si že predhodno v glavi dajete opravičila, kar pa vam znižuje motivacijo. Če se odločiš, da ne boš, je otročiček v tebi odlična motivacija da nehaš. Če ti pa kdaj silno (!) zapaše,pa tudi ni nič narobe če ga prižgeš!

To je moje osebno mnenje in moja resnica, ki pa ni nujno tudi vaša.

P.S. moje prenehanje s kajenjem ni prav nič povezano s slabostmi ali s tem, da mi ne bi pasalo kaditi - prvi trije meseci nosečnosti so mi minili brez kakršnih koli težav (praktično mi samo trebuh in mehur govorita, da sem nosečauser posted image )

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Cigareti v nosečnosti
5.9.2011 10:56:51   
maycy
Divjana
pri meni je bilo isto...res, da nisem popolnoma nehala ampak se zadržujem saj pod srcem nosim bitje, ki mi največ pomeni in to je motivacija za prenehat:)
želim ti zdravo in srečno nosečnost ter porod:)

(odgovor članu divjana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Cigareti v nosečnosti
5.9.2011 10:58:46   
maycy

IZVIRNO SPOROČILO: divjana

Živijo!

Moje mnenje je, da je psiha zelo močno orodje - še zavedamo se ne kako!
Jaz sem kadila več kot pol življenja, in se nisem kaj dosti sekirala, ker sem imela vedno v glavi, da bom nehala, ko bom noseča. In tako se je zgodilo - po tem ko sem izvedela, da sem noseča, sem skadila še tistih 5 čikov, ki mi jih je ostalo v škatlici in je bilo to to. Vmes me kdaj tudi zamika, da bi kakšnega prižgala, pa se mi ne zdi vredno. Enkrat sem hotela cigaret skadit načrtno (za pospešitev prebave), ampak sem šla raje na intenziven sprehod, pa je na srečo pomagalo.
Vem, da če mi bo strašansko zapasal cigaret, ga bom brez slabe vesti skadila (čeprav je tudi meni nekaj groznega videti nosečko s cigaretomuser posted image ).
Vsem kadilkam svetujem tako - ne že v naprej misliti, da ne boste mogle nehat kadit v nosečnosti in da je bolje če kakšnega prižgete itd. To si že predhodno v glavi dajete opravičila, kar pa vam znižuje motivacijo. Če se odločiš, da ne boš, je otročiček v tebi odlična motivacija da nehaš. Če ti pa kdaj silno (!) zapaše,pa tudi ni nič narobe če ga prižgeš!

To je moje osebno mnenje in moja resnica, ki pa ni nujno tudi vaša.

P.S. moje prenehanje s kajenjem ni prav nič povezano s slabostmi ali s tem, da mi ne bi pasalo kaditi - prvi trije meseci nosečnosti so mi minili brez kakršnih koli težav (praktično mi samo trebuh in mehur govorita, da sem nosečauser posted image )

Vidim da si nova tukaj:)
Dobrodošla:)
v katerem mesecu si? kako se kaj počutiš?

(odgovor članu divjana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Cigareti v nosečnosti
5.9.2011 11:35:37   
ronja
Mislim,da si vsak sam izbere, kje bo tvegal, brez česa ne more. Sama sem recimo sladkosneda in se temu težko odpovem. Ampak ko so mi pri Lejli rekli, da naj malo pazim, ker sem imela sladkor visoko - čeprav še vedno POD MEJO, torej še vedno v normali, sem skenskala sladkarije in jedla kot pri sladkorni dieti. Ker si pač ne bi oprostila, če bi bilo kaj narobe in bi bila možnost, da je od tega. Samo smo različne. Meni je bilo zoprno, ni mi pa bila to nikoli nobena dilema - ali ja ali ne - če pravijo,da je lahko nevarno za otroka, potem ne bom, pa če mi še tok paše. Ene stvari pa se mi niso zdele nevarne, ker same po sebi pač direktno ne škodijo (ala vožnja z biciklom), pa če bi me takrat avto podrl, bi vseeno bila štala - ampak to bi bila tudi, če bi šla peš.

Smo kadilke ki smo že rodile in imamo zdrave otroke, pa naši otroci ob rojstvu niso imeli nobene abstinenčne krize, so bili čiso zdravi in normalni kot ostali otroci katerih mamice niso kadile! Ne vem od kot vam spoloh taka ideja!


Iz statistik - otroci mam nekadilk abstinenčne krize nikoli nimajo, otroci mamic kadilk pa včasih imajo (ne vsi, nekateri pa definitivno, o tem je bilo pa že kar nekaj raziskav narejenih). kar se abstinenčne krize tiče, pa mora bit res huda, da jo lahko vidijo drugi, na ven. Saj tudi če ve ne kadite, se vam to ne pozna takoj na zunaj, vaša mama tega ne bi mogla ugotovit, ne? pa vam ni fino. In popolnoma enako je z novorojenčkom, samo da je zanj majhna količina nikotina veliko hujša doza, ker je pač toliko manjši.

Mislim, da je fora v nerazumevanju verjetnosti. Verjetnost, da bo z nosečnostjo kaj narobe, je pri kadilkah večja. Verjetnost, da bo otrok imel dihalno stisko in kasneje težave z dihali, je pri kadilkah oz. mamah, ki so v nosečnosti aktivno ali pasivno kadile, večja.

Večja verjetnost pomeni, da se nekaj pri določeni skupini zgodi večkrat kot pa pri drugi skupini, ki neke skupne značilnosti (v tem primeru čikov) nima. To ne pomeni, da se bo vsem v tej skupini to zgodilo ali da se v drugi skupini ne bo nikoli. Samo da jih bo v eni skupini neprimerno več.

Če hodiš po robu stolpnice, ni rečeno, da boš padel dol. Je pa verjetnost, da se boš ubil, večja kot pa če hodiš po robu pločnika. In tam je verjetnost večja, kot če hodiš po sredini pločnika (ker te pač lahko avto zbije). To ne pomeni, da se ni še nihče sprehajal po robu nebotičnika in preživel. In to ne pomeni, da ni kake babice na sredi pločnika infarkt. Oboje se dogaja- si pa bolj varen na sredi pločnika kot na robu nebotičnika. Isto j s cigareti, alkoholom itd...

MOja starša nista nikoli kadila - je pa mami celo mojo nosečnost vse dni pasivno kadila zaradi svojega neuvidevnega kolega v pisarni... In edino jaz od vseh treh otrok imam probleme z dihali. Zdravniki so rekli, da je povezano, ti pa jim seveda lahko ne verjameš. Dejstva pa to ne bo spremenilo. Samo toliko, da veš, da se ne konča vedno super duper za otročka. Več otrok kadilk se rodi nedonošenih ali kako prizadetih, se pa te verjetno ne bojo s tem hvalile na forumu.

Mislite pač da smo
kadilci slabši in ne vam kaj še, se pa lahko tudi
mamicam ki ne kadijo pripetijo marsikatere stvari!

Ne mislim, da sem boljša od kadilk in še predobro vem, da se lahko nekadilkam v nosečnosti svega i svašta zgodi. Vem, da se vsem problemom ne morem izognit. Vseeno pa tisto, kar lahko naredim in vem, da bi bilo slabo, tisto probam naredit. Vsega pa ne morem. zdaj bi morala ves čas ležat, pa se furam na infekcijsko, recimo. Pač presodiš, kaj je za tvojega otroka potencialno slabše.

ampak potem se je rodila v 26 t in ni potrebovala odvajanja.

pa je preživela? Meni grozi tale prezgodnji porod in bi rada vedela čim več primerov, ki jim je prezgodajrojenim ratalo - da boš vedela, zakaj sprašujem.

najaa, res se zdaj prej ugotovi bolezni (alergije) in zato še bolj izgleda, da ji vsega več, ker so kriteriji nižji. Ampak pozabljaš, da je prej pa veliko več otrok umrlo - in nihče ni vedel, da tudi zato, ker so bili na nekaj alergični. pač je "bil bolj slab".

glej, če ti ne vidiš abstinence pri novorojencu, ne pomeni da je ni. in itak, saj niso bili bolani kot ti praviš - samo abstinenčni period so pa dali skozi, o tem ni dvoma. njegovo telo JE dobivalo nikotin, ko je bil v tebi in tega ne moreš zanikat. ko se rodi, ga več ne dobiva. telo rabi da se tega navadi in tako je - simpl ko pasulj.
zdaj, koliko to tebe moti ali koliko si to hočeš priznat, je pa druga pesem.

Podpis.

mi je pa rekla, da sem ena izmed redkih, ki to prizna. tudi v materinski sem imela vpisano, da kadim-zakaj bi lagala?!

PO moje je pametno povedat po pravici - da če se kaj zakomplicira, vejo, od kod razlogi, da lahko pravilno pomagajo.

da ista oseba obsoja kajenje, po drugi strani pa npr. sprejema oz. zagovarja splav?

Razumem, kaj hočeš povedat: ala da je čudno, ad se nam ne zdi prav, da otroku škodiš, da ga ubiješ, je pa ok. Ampak zame je splav (tako kot tudi kontracepcija) izbira para ali hoče imet otroke ali ne - vsakič, ko uporabiva kondoma, "ubijeva" vse možnosti za dete, ki bi skoraj gotovo nastalo (ker res vedno takoj rata).
Če pa se odločiš, da bi otroke imel, pa si dolžen zanje poskrbet po svojih močeh. Meni ni problem ne prižgat in se mi zdi to prav. Razumem pa, da enim je problem in se odločijo drugače. Sama pa bi težko našla nekaj, čemur se za otroka ne bi odpovedala, če bi vedela, da to slabo vpliva nanj.

nevitha in mayci, lej, delata po svojih najboljših močeh, počasi zmanjšujta, pa bo. Če vama rata nehat pred porodom in postopoma, potem dete gotovo ne bo čutilo abstinenčne krize in že to je nekaj. Nevihta, prvič ti je ratalo, ker ti je zasmrdelo, zdaj se moraš pač bolj trudit. Meni sladkarije ful pašejo, ampak sem se tudi mroala trudit, da jih nisem jedla. In pasalo bi mi hodit v službo in delat in športat... Pa tudi ne smem. j* ga, za svoje male se pač moramo malo potrudit (vsaj nekatere;). Ti lepo počasi zmanjšuj, pa bo. Ni treba, da je vse takoj.

Oboje sem opustila čez noč in nimam nobene abstinenčne krize. Kriza je predvsem v psihi in zaradi psihične odtegnitve in želje po našem ritualu...

Psihični del, vsekakor. Telesni del pa je odvisen od telesa in od količine (torej doze). Ta je za novorojenčka bila relativno veliko večja, saj je mama pokadila toliko, da je ona čutila vpliv (vsi vemo, da če boš otroku dal četrt deci vina, bo pijan, odrasli pa ne bo niti čutil). Težki kadilci, ki prenehajo čez noč, navadno čutijo tudi telesno krizo. Se najde kdo, ad je ne, vsekakor so pa v manjšini. Pa otrok je po porodu že tako v stresu in se vse malo potencira, saj je že navadnim otrokom kar malo težko, ko pridejo iz varnega zavetja, kjer so bili 9 mesecev v čisto čudno neznano okolje. Tako da njim je težje - sploh ker oni se ne odločijo sami za to, da bojo "nehali kadit" in nimajo nobene motivacije, samo pomanjkanje.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu janju)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Cigareti v nosečnosti
5.9.2011 12:10:47   
maycy

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Mislim,da si vsak sam izbere, kje bo tvegal, brez česa ne more. Sama sem recimo sladkosneda in se temu težko odpovem. Ampak ko so mi pri Lejli rekli, da naj malo pazim, ker sem imela sladkor visoko - čeprav še vedno POD MEJO, torej še vedno v normali, sem skenskala sladkarije in jedla kot pri sladkorni dieti. Ker si pač ne bi oprostila, če bi bilo kaj narobe in bi bila možnost, da je od tega. Samo smo različne. Meni je bilo zoprno, ni mi pa bila to nikoli nobena dilema - ali ja ali ne - če pravijo,da je lahko nevarno za otroka, potem ne bom, pa če mi še tok paše. Ene stvari pa se mi niso zdele nevarne, ker same po sebi pač direktno ne škodijo (ala vožnja z biciklom), pa če bi me takrat avto podrl, bi vseeno bila štala - ampak to bi bila tudi, če bi šla peš.

Smo kadilke ki smo že rodile in imamo zdrave otroke, pa naši otroci ob rojstvu niso imeli nobene abstinenčne krize, so bili čiso zdravi in normalni kot ostali otroci katerih mamice niso kadile! Ne vem od kot vam spoloh taka ideja!


Iz statistik - otroci mam nekadilk abstinenčne krize nikoli nimajo, otroci mamic kadilk pa včasih imajo (ne vsi, nekateri pa definitivno, o tem je bilo pa že kar nekaj raziskav narejenih). kar se abstinenčne krize tiče, pa mora bit res huda, da jo lahko vidijo drugi, na ven. Saj tudi če ve ne kadite, se vam to ne pozna takoj na zunaj, vaša mama tega ne bi mogla ugotovit, ne? pa vam ni fino. In popolnoma enako je z novorojenčkom, samo da je zanj majhna količina nikotina veliko hujša doza, ker je pač toliko manjši.

Mislim, da je fora v nerazumevanju verjetnosti. Verjetnost, da bo z nosečnostjo kaj narobe, je pri kadilkah večja. Verjetnost, da bo otrok imel dihalno stisko in kasneje težave z dihali, je pri kadilkah oz. mamah, ki so v nosečnosti aktivno ali pasivno kadile, večja.

Večja verjetnost pomeni, da se nekaj pri določeni skupini zgodi večkrat kot pa pri drugi skupini, ki neke skupne značilnosti (v tem primeru čikov) nima. To ne pomeni, da se bo vsem v tej skupini to zgodilo ali da se v drugi skupini ne bo nikoli. Samo da jih bo v eni skupini neprimerno več.

Če hodiš po robu stolpnice, ni rečeno, da boš padel dol. Je pa verjetnost, da se boš ubil, večja kot pa če hodiš po robu pločnika. In tam je verjetnost večja, kot če hodiš po sredini pločnika (ker te pač lahko avto zbije). To ne pomeni, da se ni še nihče sprehajal po robu nebotičnika in preživel. In to ne pomeni, da ni kake babice na sredi pločnika infarkt. Oboje se dogaja- si pa bolj varen na sredi pločnika kot na robu nebotičnika. Isto j s cigareti, alkoholom itd...

MOja starša nista nikoli kadila - je pa mami celo mojo nosečnost vse dni pasivno kadila zaradi svojega neuvidevnega kolega v pisarni... In edino jaz od vseh treh otrok imam probleme z dihali. Zdravniki so rekli, da je povezano, ti pa jim seveda lahko ne verjameš. Dejstva pa to ne bo spremenilo. Samo toliko, da veš, da se ne konča vedno super duper za otročka. Več otrok kadilk se rodi nedonošenih ali kako prizadetih, se pa te verjetno ne bojo s tem hvalile na forumu.

Mislite pač da smo
kadilci slabši in ne vam kaj še, se pa lahko tudi
mamicam ki ne kadijo pripetijo marsikatere stvari!

Ne mislim, da sem boljša od kadilk in še predobro vem, da se lahko nekadilkam v nosečnosti svega i svašta zgodi. Vem, da se vsem problemom ne morem izognit. Vseeno pa tisto, kar lahko naredim in vem, da bi bilo slabo, tisto probam naredit. Vsega pa ne morem. zdaj bi morala ves čas ležat, pa se furam na infekcijsko, recimo. Pač presodiš, kaj je za tvojega otroka potencialno slabše.

ampak potem se je rodila v 26 t in ni potrebovala odvajanja.

pa je preživela? Meni grozi tale prezgodnji porod in bi rada vedela čim več primerov, ki jim je prezgodajrojenim ratalo - da boš vedela, zakaj sprašujem.

najaa, res se zdaj prej ugotovi bolezni (alergije) in zato še bolj izgleda, da ji vsega več, ker so kriteriji nižji. Ampak pozabljaš, da je prej pa veliko več otrok umrlo - in nihče ni vedel, da tudi zato, ker so bili na nekaj alergični. pač je "bil bolj slab".

glej, če ti ne vidiš abstinence pri novorojencu, ne pomeni da je ni. in itak, saj niso bili bolani kot ti praviš - samo abstinenčni period so pa dali skozi, o tem ni dvoma. njegovo telo JE dobivalo nikotin, ko je bil v tebi in tega ne moreš zanikat. ko se rodi, ga več ne dobiva. telo rabi da se tega navadi in tako je - simpl ko pasulj.
zdaj, koliko to tebe moti ali koliko si to hočeš priznat, je pa druga pesem.

Podpis.

mi je pa rekla, da sem ena izmed redkih, ki to prizna. tudi v materinski sem imela vpisano, da kadim-zakaj bi lagala?!

PO moje je pametno povedat po pravici - da če se kaj zakomplicira, vejo, od kod razlogi, da lahko pravilno pomagajo.

da ista oseba obsoja kajenje, po drugi strani pa npr. sprejema oz. zagovarja splav?

Razumem, kaj hočeš povedat: ala da je čudno, ad se nam ne zdi prav, da otroku škodiš, da ga ubiješ, je pa ok. Ampak zame je splav (tako kot tudi kontracepcija) izbira para ali hoče imet otroke ali ne - vsakič, ko uporabiva kondoma, "ubijeva" vse možnosti za dete, ki bi skoraj gotovo nastalo (ker res vedno takoj rata).
Če pa se odločiš, da bi otroke imel, pa si dolžen zanje poskrbet po svojih močeh. Meni ni problem ne prižgat in se mi zdi to prav. Razumem pa, da enim je problem in se odločijo drugače. Sama pa bi težko našla nekaj, čemur se za otroka ne bi odpovedala, če bi vedela, da to slabo vpliva nanj.

nevitha in mayci, lej, delata po svojih najboljših močeh, počasi zmanjšujta, pa bo. Če vama rata nehat pred porodom in postopoma, potem dete gotovo ne bo čutilo abstinenčne krize in že to je nekaj. Nevihta, prvič ti je ratalo, ker ti je zasmrdelo, zdaj se moraš pač bolj trudit. Meni sladkarije ful pašejo, ampak sem se tudi mroala trudit, da jih nisem jedla. In pasalo bi mi hodit v službo in delat in športat... Pa tudi ne smem. j* ga, za svoje male se pač moramo malo potrudit (vsaj nekatere;). Ti lepo počasi zmanjšuj, pa bo. Ni treba, da je vse takoj.

Oboje sem opustila čez noč in nimam nobene abstinenčne krize. Kriza je predvsem v psihi in zaradi psihične odtegnitve in želje po našem ritualu...

Psihični del, vsekakor. Telesni del pa je odvisen od telesa in od količine (torej doze). Ta je za novorojenčka bila relativno veliko večja, saj je mama pokadila toliko, da je ona čutila vpliv (vsi vemo, da če boš otroku dal četrt deci vina, bo pijan, odrasli pa ne bo niti čutil). Težki kadilci, ki prenehajo čez noč, navadno čutijo tudi telesno krizo. Se najde kdo, ad je ne, vsekakor so pa v manjšini. Pa otrok je po porodu že tako v stresu in se vse malo potencira, saj je že navadnim otrokom kar malo težko, ko pridejo iz varnega zavetja, kjer so bili 9 mesecev v čisto čudno neznano okolje. Tako da njim je težje - sploh ker oni se ne odločijo sami za to, da bojo "nehali kadit" in nimajo nobene motivacije, samo pomanjkanje.


PODPIS

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Cigareti v nosečnosti
5.9.2011 12:36:23   
poli*


Smo kadilke ki smo že rodile in imamo zdrave otroke, pa naši otroci ob rojstvu niso imeli nobene abstinenčne krize, so bili čiso zdravi in normalni kot ostali otroci katerih mamice niso kadile! Ne vem od kot vam spoloh taka ideja!


Sliši se kar dobro opravičilo za opravičit svoje početje vseh 9 mesecev. Zanimivo, da imajo nekatere možnost mikroskopskega videnja v otrokovo telo in seštevanja propadlih, nerazvitih in poškodovanih celic, res zanimivo. Kakorkoli obračamo, plodu CO in strupene snovi sigurno ne bodo v korist pri hitri rasti in razvoju. Da se poškodba zaradi cigaret na novorojencu dejansko vidi je zame kriminal!
Skratka, trditi, da je otrok popolnoma zdrav in čisto normalen, kot bi bil sicer je tako nizka izjava za odraslo (in otroka željno) osebo.
Sicer pa dobra tema za diplomsko... hmm

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Cigareti v nosečnosti
6.9.2011 11:07:55   
martythezebra
Živjo, mene pa zanima kako kej pasivno kajenje vpliva na otročka? Ker pasivno pa js namreč kr veliiiiko pokadim, saj se pri nas na žalost kadi notri.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Cigareti v nosečnosti
6.9.2011 11:25:45   
ronja
martyzebra, malo povprašaj g. o tem - na splošno je tudi pasivno kajenje kar nevarno. Ni sicer isto kot aktivno, vseeno pa vsekakor ni čisto neškodljivo... V bistvu bi ti moral delodajalec zagotovit nosečnosti primerno okolje, če tega ne more, ti mora na svoje stroške krit bolniško.
Če pa kadijo not doma, pa naj nehajo. Tu ni pardona, saj ko boste imeli novorojenčka tudi ne bojo smeli kadit doma! Boljše da se čim prej navadijo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu martythezebra)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Cigareti v nosečnosti
6.9.2011 11:29:07   
ronja
Smo kadilke ki smo že rodile in imamo zdrave otroke, pa naši otroci ob rojstvu niso imeli nobene abstinenčne krize, so bili čiso zdravi in normalni kot ostali otroci katerih mamice niso kadile! Ne vem od kot vam spoloh taka ideja!

Tudi jaz sem bila zdrav dojenček, čeprav prezgodaj rojen, ampak nisem bila niti v inkubatorju niti nič takega. Sem pa kasneje dobila astmo in moja pljuča očitno že ob rojstvu niso bila tipitopi kot pri zdravem otroku (glede na to, da sem imela eno pljučnico že kot dojenček) - samo se to pač ne vidi na ven.
In na vprašalniku v pediatrični kliniki, kamor so me pripeljali s hudo pljučnico, po kateri mi je ostala astma, je bilo eno od vprašanj za mamo: ali ste v nosečnosti kadili oz. bili izpostavljeni cigaretnemu dimu... Verjetno tega ne sprašuejjo zaradi lepšega, se ti ne zdi?


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Cigareti v nosečnosti
6.9.2011 12:30:26   
martythezebra
Ja v bistvu kadijo pri nas doma to tašča pa tast... Sej se probam čim manj zadrževat v spodnjih prostorih, pol ko bo pa dojenček pa ga itak ne mislim met dol v dnevni. Jah zgleda jima lih ne potegne da ni lih zdravo kadit notri. Bom pa res še mal povprašala mojo G o tem.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Cigareti v nosečnosti
6.9.2011 13:49:55   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Smo kadilke ki smo že rodile in imamo zdrave otroke, pa naši otroci ob rojstvu niso imeli nobene abstinenčne krize, so bili čiso zdravi in normalni kot ostali otroci katerih mamice niso kadile! Ne vem od kot vam spoloh taka ideja!

Tudi jaz sem bila zdrav dojenček, čeprav prezgodaj rojen, ampak nisem bila niti v inkubatorju niti nič takega. Sem pa kasneje dobila astmo in moja pljuča očitno že ob rojstvu niso bila tipitopi kot pri zdravem otroku (glede na to, da sem imela eno pljučnico že kot dojenček) - samo se to pač ne vidi na ven.
In na vprašalniku v pediatrični kliniki, kamor so me pripeljali s hudo pljučnico, po kateri mi je ostala astma, je bilo eno od vprašanj za mamo: ali ste v nosečnosti kadili oz. bili izpostavljeni cigaretnemu dimu... Verjetno tega ne sprašuejjo zaradi lepšega, se ti ne zdi?



Jaz pa mislim,da so geni.
Recimo tašča ni kadila nikoli ,tudi izogibala se je,ni pila.Oba sta alergična na prah,pršice,astmo imata .
Jaz v prvi sem kadila,mati bp,mlajši pa ima težav,čeprav nisem kadila niti bla blizu kadilcev.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Cigareti v nosečnosti
6.9.2011 13:54:11   
ronja
Jaz pa mislim,da so geni.

Zanimivo, da ne moj brat, ne moja sestra, ne moja mami, ne moj oče, ne nobena babica ali dedek pa nimajo/niso imeli nobenih težav z dihali... Niti pradedki in prababice. So morali bit ti geni res od daleč nazajuser posted image . Ker redko preskočijo več kot 3 generacije...

Seveda tudi geni igrajo vlogo, vendar pa jo igra tudi okolje - oboje se sešteje. Enemu ne bo nič, čeprav bo cele dneve delal v rudniku, drugega bo sesulo nekaj čisto bolj lahkega. Vseeno pa ima okolje tudi vpliv, niso vse samo geni.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Cigareti v nosečnosti
9.9.2011 19:56:53   
divjana

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Ne zagovarjam kajenja med nosečnostjo... me pa zanima, ali ni malček dvolično, da ista oseba obsoja kajenje, po drugi strani pa npr. sprejema oz. zagovarja splav?


P.s. še glede tega - sama sem za splav, oz. za žensko izbiro, čeprav ga sama verjetno ne bi šla delat (razen če bi resnično vedela, da nimam pogojev, da mu omogočim normalno življenje (npr. brez službe, stanovanja in podpore najbližjih).
Tu ni dvoličnosti - ko sem se odločila za otroka, sem se odločila da mu želim zagotoviti najboljše zdravstvene pogoje za prihod na svet.
To je tako, kot bi rekla, da osebe ki zagovarjajo splav, zagovarjajo tudi npr. zanemarjanje otroka.
Namreč v enem primeru se odločiš, da otroka ne boš imel, v drugem primeru pa se odločiš, da ga boš imel, a s tem tvegaš njegovo zdravje in dobrobit.

@Maycy: Danes sem stopila v 16. teden, počutim pa se odlično, nimam nikakršnih težav, razen morda z upočasnjeno prebavo :( Ampak se ni za pritoževat :)

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?