|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cigareti v nosečnosti
12.9.2011 18:54:15   
maycy

IZVIRNO SPOROČILO: divjana


IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Ne zagovarjam kajenja med nosečnostjo... me pa zanima, ali ni malček dvolično, da ista oseba obsoja kajenje, po drugi strani pa npr. sprejema oz. zagovarja splav?


P.s. še glede tega - sama sem za splav, oz. za žensko izbiro, čeprav ga sama verjetno ne bi šla delat (razen če bi resnično vedela, da nimam pogojev, da mu omogočim normalno življenje (npr. brez službe, stanovanja in podpore najbližjih).
Tu ni dvoličnosti - ko sem se odločila za otroka, sem se odločila da mu želim zagotoviti najboljše zdravstvene pogoje za prihod na svet.
To je tako, kot bi rekla, da osebe ki zagovarjajo splav, zagovarjajo tudi npr. zanemarjanje otroka.
Namreč v enem primeru se odločiš, da otroka ne boš imel, v drugem primeru pa se odločiš, da ga boš imel, a s tem tvegaš njegovo zdravje in dobrobit.

@Maycy: Danes sem stopila v 16. teden, počutim pa se odlično, nimam nikakršnih težav, razen morda z upočasnjeno prebavo :( Ampak se ni za pritoževat :)

ćestitike jaz pa danes ravno 27t:)))
poskusi s sadjem ali donatom pravjo da pomaga:) pa kakšn sprehodek morda:)

(odgovor članu divjana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Cigareti v nosečnosti
24.9.2011 21:13:25   
GregUr
Pozdravček!
jst sem kadila 8 let, zadnje čase po škatlico na dan... vedno sem si govorila, da ko bom noseča, absolutno preneham takoj. pol sem pa zvedla da ni fajn kr "odrezat" in sem si po zadnji tablici KT (zdaj mava še 2 meseca pavze user posted image ) rekla, da pokadim kar mam, pol nimam več, nimam kej kadit. user posted image ratalooo user posted image :D sem ponosna sama na sebe, trenutno se tud ne spomnem ne da bi šla kadit, je pa res da je vse moč navade... ko se navadiš "ne kadit" pozabiš da si kadil :) pa vsi drugi v bajti kadijo, in bi dejansko lahko komu tud vzela pa kadila, ampak sem si rekla da ne...
delno razumem tiste ki sploh ne morate nehati, poskuste vsaj omejiti, pa naj vam kdo skrije škatlico, na razpolago pa imejte npr. 3 cigarete na dan... pa si razporedite čas, kdaj boste šle na "pavzo" :)
kar se tiče pa tistih k govorite da je mama kadila, z vami ni nič, je sestra kadila, z nečakom ni nič, je ona kadila... bla bla bla... ok, na videz so lahko otroci videti zdravi... kaj pa psihični razvoj? mnogo je vzgojnih težav, ki so tudi mogoče plod kajenja med nosečnostjo... koncentracija, logično razmišljanje, poslušnost, sposobnost dogovarjanja, delovanja v skupini... ne vem, nimam izkušenj, ampak dejansko ni rečeno da se kajenje med nosečnostjo vedno kaže v astmi in alergijah... malo v razmislek, če narobe razmišljam pa me naj kdo popravi user posted image lp, pa veliko volje vsem tistim k jo potrebujete ;)

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Cigareti v nosečnosti
28.9.2011 13:16:13   
maycy
čestitke:)

(odgovor članu GregUr)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Cigareti v nosečnosti
2.10.2011 16:56:47   
pika001
No, jaz bi pokomentirala samo toliko - sem bila kadilka (kadila sem 18 let po 1 - 1,5 škatlico na dan). Pri prvi nosečnosti sem kadila 1-3 cigarete na dan. Da bi čisto nehala mi ni uspelo. Tedaj se mi je tudi to zdel velik uspeh. Sin je sedaj star 12 let, rodil se je zdrav, 3.690g, 52cm... pa vseeno bi čas zavrtela nazaj, če bi lahko. Sedaj bi mu privoščila prvo dobo njegovega obstoja brez strupenega dima, od katerega sem bila odvisnauser posted image .
Zadnje 3-4 leta sem aktivno razmišlala, da bi nehala, to željo pa je podkrepila tudi odločitev, da bi pa imeli še enga user posted image . Seveda sem prebrala vso možno literaturo, dolgo časa sem se psihično pripravljala da se bo to res zgodilo, pragledala spisek bolezni in posnetke umirajočih ljudi... v glavnem nisem si nič prizanašala z realnostjo (verjemite, cigareta je najhujša droga od katere smo fizično in psihično odvisni).
So mi pa prijateljice omenile eno knjigo, s katero sigurno nehaš kaditi, kar moraš storiti je da si tega vsaj malo želiš. Ko jo prebereš, da kar nehaš. In res - če vam pomaga, naslov knjige je Končno nekadilec. Pomaga pa ti, da predvsem razčistiš sam s sabo kaj kajenje je (ni nerganja o boleznih - teme se le dotakne) in ti vlije en pogum. Le prepustiti se ji moraš, pa mislim da je več ali manj narejeno... meni je uspelo, strastni kadilki, nepoboljšljivi pušačici znani po tem, da ne more brez... in če je meni lahko vsakemu!user posted image
Jaz sem nehala kaditi predvsem zato, ker si želim normalnega zdravega življenja, sedaj ko sem zanosila pa sem vesela toliko boj, da lahko svojemu drugemu otroku privoščim z moje strani "zdrav razvoj". In sprašujem se, zakaj tega nisem naredila že prej... zavedam se, da lahko gre tudi tako kaj narobe... ker je tudi že šlo (v 10t sem imela abrazijo ker mi je plod odmrl). Takrat sem še bila kadilka. In spraševala sem se - je krivo to da kadim? je? aaah, sem si rekla. sigurno ni, saj je prvi sin OK- nadpovprečno intiligenten, vsa nosečnost brez problemov, skratka vse 5... pa je res? To vprašanje nas vedno mori, pa če si priznamo ali pa ne... tokrat si bom v primeru da ne bo vse tako kot mora biti vsaj lahko rekla - vse si naredila za tega otročka, tole mičkeno pikico... user posted image user posted image user posted image in ne bo mi treba razmišljati, iskati po literaturi in najti, da kajenje lahko povzroči SS ali odmrtje ploda...
Pa meni je po tem ko sem rodila prvega sina dr. dal posteljico k glavi in mi rekel, da naj pogledam, kaj delajo cigareti... bila je siva in smrdeča (sem pa že napislala 1-3 cigarete na dan - kaj pa tiste, ki kadiste več?). Fuj! In to naj bi privoščila naslednjemu otroku? gggrrr... pa saj ne razumem sama sebe, če pomislim nazaj...
V glavnem - ne obsojam tistih, ki kadijo. Vem, da je ta korak narediti zelo težko. Nekadilci pa, bodite razumevajoči, ker hvala bogu niste odvisni od nikotina in vesela sem za vas, ampak poskušajte pomagati in ne obtoževati...

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Cigareti v nosečnosti
3.10.2011 13:07:37   
maycy
za to knjigo sem tudi jaz že slišala in si jo bom šla iskat...želim si da bi tudi meni uspelo pa čeprav sem v 7 mesecu...nikoli ni prepozno!
PODPIS res:)

(odgovor članu pika001)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Cigareti v nosečnosti
3.10.2011 14:05:34   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: divjana


IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Ne zagovarjam kajenja med nosečnostjo... me pa zanima, ali ni malček dvolično, da ista oseba obsoja kajenje, po drugi strani pa npr. sprejema oz. zagovarja splav?


P.s. še glede tega - sama sem za splav, oz. za žensko izbiro, čeprav ga sama verjetno ne bi šla delat (razen če bi resnično vedela, da nimam pogojev, da mu omogočim normalno življenje (npr. brez službe, stanovanja in podpore najbližjih).
Tu ni dvoličnosti - ko sem se odločila za otroka, sem se odločila da mu želim zagotoviti najboljše zdravstvene pogoje za prihod na svet.
To je tako, kot bi rekla, da osebe ki zagovarjajo splav, zagovarjajo tudi npr. zanemarjanje otroka.
Namreč v enem primeru se odločiš, da otroka ne boš imel, v drugem primeru pa se odločiš, da ga boš imel, a s tem tvegaš njegovo zdravje in dobrobit.

user posted image .. v enem primeru otroka ne boš imel in potem? Narediš splav. Ga umoriš? Torej, spet odvisno, kako to dojemaš. Tisti miceni pikici že bije srček. Ampak... da ne bo pomote, jaz osebno nikogar ne obsojam, to je samo moje mišljenje. Povezava? V enem primeru mu tvegaš zdravje, v drugem mu vzameš življenje.



_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Cigareti v nosečnosti
3.10.2011 16:56:48   
pika001
Mycy, mislim da res nikoli ni prepozno. user posted image user posted image Uspelo ti bo - sigurno.

No, ta druga tema - splav... mislim, da ni povazana s kajenjem in ne vem kako ste tukaj našle povezavo. user posted image user posted image user posted image
Obsojati pa nekoga (moje mnenje) ni lepo, saj se potem lahko človek hitro znajde v podobni kočljivi situaciji, kaj pa potem? Jaz si ne bi želela znajti se v takšnih težavah in traumah, da bi se morala odločati o tem... ta je malo prehuda.

Kadilka - ali tista ki gre na splav??? Kje je povezava???

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Cigareti v nosečnosti
3.10.2011 22:09:44   
pika777
Oj,

samo en komentar. Sicer sem vesela, da nimam težav s to temo, ampak to je na vsaki posameznici. Bila sem dolgoletna kadilka, na dan sem pokadila dobro škatlico in še kakšnega iz druge. žuri in pijačke so vse to še povečali. Kajenje se mi je zdelo eden izmed največjih užitkov v življenju. Vsaj v mojem. Nisem si znala predstavljati jutra brez kave in 3-4 cigaret, večera brez piva in pol škatle cigaret... malice v službi brez cigaret.. kajenje mi je bil tak užitek, da me od njega ni mogel odvrnit nihče, ne razlogi kako je to škodljivo, kako to smrdi, koliko to stane...edino edino kar se mi je zdelo možno, da bi lahko premagalo mojo zasvojenost bi bila nosečnost. Zdelo se mi je da če obstaja odstotek možnosti, da je z mojim otrokm nekaj narobe, zaradi moje razvade, si tega ne bi oprostila nikol, nikoli v življenju. S cigareti sem prenehala točno 1 mesec in 3 dni nazaj, ne zaradi tega ker bi bila noseča, ampak ker sva s fantom prenehala z zaščito, da bom enkrat noseča. Datum sem si postavila že poleti in nekje sredi avgusta začela brat knjigo Alana Carra - končno nekadilec (močno priporočam če imate voljo nehati kaditi, drugače nima smisla!!)
in evo uspelo je user posted image user posted image user posted image

ne samo nekajenje za katerega je iz dneva v dan potrebna trdna volja! Zjutraj ob kavi, med malico v službi, na pijači s prijateljicami...uspela je tudi pikicauser posted image , ki pa je seveda še v večjo pomoč ko prideuser posted image

Ampak punce, če je uspelo meni bo uspelo tudi vam!!!user posted image

(odgovor članu pika001)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Cigareti v nosečnosti
11.7.2012 14:49:36   
Ksenc
Malo sem prebirala tole temo in se ne morem upret da nebi nekaj napisala user posted image . Moje mnenje je da če ti paše pa daj..če imaš v sebi še neko bitje pa pomisliš še na to. Je pa res da so večina naše mame use kadile celo nosečnost pa se mi zdi da smo use zrasle normalno. Jst sem sedaj v 6mesecu nosečnosti, skadim pa približno polovico škatlice pa še to cigaret na pov ugasnem ker mi ne paše. Use to je samo navada in je v glavi. Pač moje mnenje.

Veliko več je drugih nevarnosti v nosečnosti. Bol kot se merkaš in razmišljaš v tej smeri slabše je. Tako da punce ne se obremenjevat če kakšnega pokadite, pa se pregrešite.user posted image

lp user posted image

(odgovor članu pika777)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Cigareti v nosečnosti
11.7.2012 14:55:24   
LittleSun
Samo na hitro napišem svojo izkušnjo. Sem kadila do nosečnosti in si vsaj jutra brez čika in kave nisem znala predstavljati, potem pa sem zanosila in vsakič ko sem si od začetka zjutraj prižgala, ker se mi je strašno luštalo sem imela v glavi sliko kako temu majhnemu bitju piham direktno v obraz dim in sem brez pomisleka vgasnila in celo nosečnost nisem prižgala čika. 

(odgovor članu Ksenc)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Cigareti v nosečnosti
11.7.2012 15:48:55   
Ksenc
No to bi mogu bit zgled za use nas kadilke user posted image

(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Cigareti v nosečnosti
13.7.2012 11:43:00   
honey
Kadila sem 15 let, preden sem zanosila. Kadila sem tudi v času, ko sva se z možem trudila zanosit (skoraj 1 leto je trajalo). Ko pa sem izvedela, da sem noseča, sva oba z možem nehala kadit. On je bil kao solidaren z mano, ampak je pač rabil dober razlog, da neha. Sem mu pa povedala, da zaradi mene ni treba, da neha kadit, ampak da bo pač kadil zunaj na balkonu user posted image No, v glavnem, v nedeljo zvečer (se še spomnim, čeprav je od tega že 8 let user posted image ) sem prižgala zadnji cigaret in to je bilo to. Nobene krize nisem imela, nobenih posledic, nič. Po drugi strani je pa mož sanjal cigarete in od takrat potem še 2x začel na novo kadit. Tako da, drage moje, vse je odvisno od volje. Vedno sem govorila, da ko bom noseča, bom nehala kadit in tako sem tudi naredila. Ne obsojam pa nobene nosečke, ki jo vidim, da kadi, ker pač vem, da nekatere nimajo take sreče, kot sem jo imela jaz, da sem brez težav prenehala s kajenjem. Na živce mi grejo pa tiste mamice, ki kadijo in potem puhajo dim v svoje malčke. Naj bodo vsaj toliko obzirne, da se obrnejo stran od otročka, ko kadijo.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Ksenc)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Cigareti v nosečnosti
13.7.2012 17:33:20   
astrid1
Enkrat mi je znanka pokazala fotografije svoje novorojenke. Mi je bilo ful grdo videti, kako so na fotografijah držali v eni roki dojenčico, v drugi pa prižgan cigaret...

Meni te stvari ne potegnejo. Že res, da nikoli nisem kadila in da ne razumem te odvisnosti, ampak da se ne morejo zadržati v prisotnosti dojenčka, to mi pa res ni jasno.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Cigareti v nosečnosti
13.7.2012 19:58:35   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: astrid1

Enkrat mi je znanka pokazala fotografije svoje novorojenke. Mi je bilo ful grdo videti, kako so na fotografijah držali v eni roki dojenčico, v drugi pa prižgan cigaret...

Meni te stvari ne potegnejo. Že res, da nikoli nisem kadila in da ne razumem te odvisnosti, ampak da se ne morejo zadržati v prisotnosti dojenčka, to mi pa res ni jasno.


to tud men ni jasno - kako lahko držiš prižgan cigaret v eni roki in maš otroka v drugi roki ali v naročju? user posted image pa ne samo dojnečka, na splošno se mi zdi da naj bo cigareta vsaj 2m od kateregakoli otroka.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Cigareti v nosečnosti
14.7.2012 7:46:04   
Aria79
Kajenje v nosečnosti je sebično dejanje... Sem bivša kadilka - kadila minimalno 10 let, zadnja leta škatlico na dan. Jaz tega svojemu otroku ne bi delala, in kriza, če kar takoj odsekaš???? zanemarljiva, tako, da ne mi s takimi izgovori user posted image
Nehala sem kadit več kot leto pred zanositvijo, brez problema, vse je v glavi, samo odločiti se je potrebno.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Cigareti v nosečnosti
14.7.2012 8:49:34   
astrid1
user posted image

(odgovor članu Aria79)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Cigareti v nosečnosti
14.7.2012 9:59:44   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Aria79
Kajenje v nosečnosti je sebično dejanje... Sem bivša kadilka - kadila minimalno 10 let, zadnja leta škatlico na dan. Jaz tega svojemu otroku ne bi delala, in kriza, če kar takoj odsekaš????


to s krizo tud meni ni jasno; se pravi, kadiš med nosečnostjo da ni krize pri otroku. ampak ko rodiš ma vseeno krizo ker ga odsekaš od svojega krvnega obtoka. torej, kriza vseeno pride. tud če ga dojiš in mu daš nikotina, enkrat nehaš dojit - kriza vseeno pride.
torej, kaj je bolj pol? da zarad bojazni "krize" otrok dobiva nikotin prek tebe cirka prve dve leti od nastanka (v maternici) ali da pač ma "krizo" prej in mu prišparaš te dve leti konstantnega zastrupljanja (preko sebe, v njega). meni se zdi drugo veliko bolj logično.

(odgovor članu Aria79)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Cigareti v nosečnosti
14.7.2012 20:47:06   
astrid1
Saj sem nekadilka, pa res nimam pojma kako gre tole z nikotinom in odvisnostjo, ampak sama sem totalno obsedena, da ne bi svoje bejbike zastrupljala.
Trenutno se raje ne gledam v ogledalo, ker imam tak narastek. Barvo imam doma, pa se ne upam pobarvati, čeprav je tiste najbolj natur sorte. Tako se bojim, da bi kakšna spojina škodovala, da sem cela čudna v glavo. Da pa bi namenoma vsak dan uživala nekaj, kar je res dokazano škodljivo.... Si ne predstavljam.

Po moje tale nikotinska kriza pri novorojenčkih ni tako opazna, kot je npr. pri alkoholu in drogah. Če ne, bi se že precej javno razpisali o tem. Bolj pišejo o nižji porodni teži in zmanjšanem IQ, alergijah, dihalnih stiskah....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Cigareti v nosečnosti
14.7.2012 21:06:38   
ronja
ampak ko rodiš ma vseeno krizo ker ga odsekaš od svojega krvnega obtoka
Razen če poskrbiš, da mu še naprej puhaš pod nosuser posted image . Ampak vsaj v p. to hvalabogu ni možno, tako da se strinjam: kriza vsekakor pride in malim je še hujša, ker je doza za njihove 2-4 kile veliko večja kot pa nam...

Ne vem, nisem nikoli kadila, sem pa nora na sladko - ampak ko sem dobila nosečniško sladkorno, se nisem dotaknila ničesar takega, pa od ene sladkarije ne bi bilo hudega. Ampak enostavno je bil on prvi, pred mojo željo. No, po porodu se mije pa strgalo, ker seveda nisem mogla več škodit njemu, hehe.

Krizo težko dokažeš, ker je velik del tega nemerljiv - tudi ddrasel človek z nikotinsko krizo na ven izgleda normalno - kriza ni opazna - nam, njemu pa, ker se ušivo počuti... Tudi ne pregledujejo krvi in ne špikajo dojenčkov kadilk, da bi to dokazali, tako da dejansko težko to dokažeš samo po vidnih znakih. Je pa res, da je več dihalnih stisk in drugih problemov pri dojenčkih kadilk, to je dejstvo. Ni nujno, da se kaj zgodi, je pa večja verjetnost. Vse delamo kaj, kar ni optimalno, tako da nisem tu pametna, ampak zelo čestitam vsem, ki nehajo kadit, ko si zaželijo otroka oz. ko izvejo, da so noseče.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Cigareti v nosečnosti
15.7.2012 8:10:20   
astrid1
Krizo težko dokažeš, ker je velik del tega nemerljiv - tudi ddrasel človek z nikotinsko krizo na ven izgleda normalno - kriza ni opazna - nam, njemu pa, ker se ušivo počuti... Tudi ne pregledujejo krvi in ne špikajo dojenčkov kadilk, da bi to dokazali, tako da dejansko težko to dokažeš samo po vidnih znakih. Je pa res, da je več dihalnih stisk in drugih problemov pri dojenčkih kadilk, to je dejstvo. Ni nujno, da se kaj zgodi, je pa večja verjetnost. Vse delamo kaj, kar ni optimalno, tako da nisem tu pametna, ampak zelo čestitam vsem, ki nehajo kadit, ko si zaželijo otroka oz. ko izvejo, da so noseče.


To si pa tako lepo razložila, da si veliko lažje predstavljam.

Na žalost se o tem pogovarjamo same nekadilke.... Bi kakšni kadilki bolj nucalo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Cigareti v nosečnosti
16.7.2012 16:48:24   
amii
Nisem brala vsega, ker sem jezna ko sem samo naslovni post prebrala

Moje mnenje - če imaš rad svojega otroka, ne boš kadil! Kaditi v nosečnosti in v času dojenja (ali celo ne dojiti zaradi kajenja) je za moje pojme navadni egoizem!
Ne razumem vas, če veste da delate slabo svojemu otroku, zakaj nadaljujete s tem? Jaz si za svojega otroka odrežem roko, ne le da se odpovem čiku..................

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Cigareti v nosečnosti
17.7.2012 8:43:33   
astrid1
Tudi jaz nekako takole gledam na stvari... Zgleda, da je kajenje takšna odvisnost, kjer nekatere ne zmorejo gledat na svojega otroka, ampak zgolj na lastno nikotinsko potrebo. Potem pa se tolažijo, da nič ne škodi.

Moja glava je pa s čedalje večjim narastkom, ker si res ne upam barvati las...

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Cigareti v nosečnosti
17.7.2012 8:50:01   
Tippi
A je res tako težko pustiti ljudi, da živijo po svoje. Res ni potrebno tako ostro obsojanje kadilk. Mnenje se lahko izrazi tudi na malo bolj lep način. In konec koncev, njihovo življenje, njihovi otroci.

Sama nisem kadila v prvi nosečnosti (ko sem izvedela da sem noseča, sem odnehala brez kakršnekoli krize), sem pa začela malo po tem, ko sem prenehala dojiti. Zdaj v drugo, ko bom, če bom nosečka, bom naredila isto. Če ne bo šlo, bom cigarete zmanjšala na minimum. To pomeni, da si bom postavila mejo. Recimo že zdaj razmišljam tako, da če mi res ne bo šlo, bom pokadila vsak dan enega. Še najbolj bom pa vesela, da bi se mi cigareti uprli za vse večne čase. To bi bilo res super!

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Cigareti v nosečnosti
17.7.2012 10:09:04   
_sonček
Vsaka po svoje ve...in obsojat nekoga za nekaj, je brez veze, vsi imamo take ali drugačne pregrehe...
Bom še jaz povedala svojo zgodbo...kadila sem 15 let, škatlico na dan in dneva brez cigareta si nisem znala predstavljat, sploh pomislila nisem, da bi nehala, ker mi je blo to enostavno fino...
Ko sva se s fantom odločila za otroka, sem še vedno kadila, rekla sem si, ko bom noseča, bom nehala, če ne bom mogla, bom zmanjšala in se sploh nisem obremenjevala s tem...ko sem zanosila, sem avtomatsko zmanjšala, v prvih 2 mesecih sem pokadila nekje 5 cigaretov (kdaj sem zanosila vem točno, ker sem imela umetno oploditev), vsak prižgn cigaret me je "zapekel" kot hudič, ker z vsakim cigaretom sem vedela, da to ni prav, ni prav za otroka...no in čez noč sem se odločila, da neham...in uspelo mi je, takoj, brez problema, brez krize...kot da nisem kadila...po porodu sem dojila in šele takrat, ko sem malo bitje držala v rokah, sem se vsega zavedala, ma nebi kadila, da bi mu škodila, ni šans! in ponosna sem bila nase, da sem nehala kadit! in naš mali škratek je star že eno leto, že dolgo se ne doji, jaz pa tudi ne kadim več in mi nič ne manjka, prav srečna sem!

Tako da, punce, vse se da, če je volja, se vse da! Srečno!

_____________________________

V nas vseh je še vedno otrok, ki verjame v čudeže. Za otroke so čudeži preproste reči. Vsak dan je čudežen – nepojasnjen, poživljajoč, vedno nov!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Cigareti v nosečnosti
26.8.2012 19:56:13   
arhea
Sama sm pred nosečnostjo kadila. Sestra pri ginekologu mi je rekla naj zmanjšam, da mogoče ni dobr, da bi čist nehala ker bom sam še bl živčna. Zej pa pokadim mogoče enga na dan, enga na dva dni... Učasih mi sploh ne paše in ne opažam da bi mi zarad tega karkoli manjkalo. sm pa v 5 mescu. mogoče sam psiha nardi tasvoje ker zej kaki cigareti ki jo kadijo zravn mene lažje rečem NE. user posted image

(odgovor članu _sonček)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?