|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 15:06:23   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: lili239

Pozdravljeni,
zanima me če imate kaki nasvet ali lahko vložim pritožbo na zapisnik? Včeraj sem se peljala v MS in sem na Bakovci ulici vzela prednost osebnemu vozilo in kej je gospod policist me je prijavil, da me je potem čakala policija pred trgovino.
Jaz sem zavija levo na prednostno cesto, po prednostni cesti pa je peljal avtobus, ki je zavijal desno v smer od kod sem se jaz pripeljala. Ko je avtobus zavijal sem jaz ven zapeljala, za avtobusem pa je gospod, ki me je prijavil silil mimo in tako sem mu potem jaz zaprla cesto in mu vzela prednost. Dobila sem tri kazenske pike in 250 eur kazni za prekršek brez dokazov. In ker je ta gospod, ki me je prijavil policist mislim, da nimam nobene možnosti proti njemu. Ne zdi pa se mi pravični, da lahko policisti, ki sami naredijo prekršek iščejo pravico nad drugimi in nas mlade na taki način kaznujejo. Lep pozdrav.



Za svoje napake ne krivi drugih.
Predvsem pa nima veze, če te je prijavil policist, delavec iz krematorija ali ena študentka.

(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 18:37:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: lili239

Pozdravljeni,
zanima me če imate kaki nasvet ali lahko vložim pritožbo na zapisnik? Včeraj sem se peljala v MS in sem na Bakovci ulici vzela prednost osebnemu vozilo in kej je gospod policist me je prijavil, da me je potem čakala policija pred trgovino.
Jaz sem zavija levo na prednostno cesto, po prednostni cesti pa je peljal avtobus, ki je zavijal desno v smer od kod sem se jaz pripeljala. Ko je avtobus zavijal sem jaz ven zapeljala, za avtobusem pa je gospod, ki me je prijavil silil mimo in tako sem mu potem jaz zaprla cesto in mu vzela prednost. Dobila sem tri kazenske pike in 250 eur kazni za prekršek brez dokazov. In ker je ta gospod, ki me je prijavil policist mislim, da nimam nobene možnosti proti njemu. Ne zdi pa se mi pravični, da lahko policisti, ki sami naredijo prekršek iščejo pravico nad drugimi in nas mlade na taki način kaznujejo. Lep pozdrav.


Tu imaš navodila, kako lahko zahtevaš sodno varstvo........

http://www.informiran.si/portal.aspx?content=kako-ugovarjati-zoper-prekrsek&showMenu=1&showRightFrame=1

Drugače pa me zanima, kako si dobila kazen.....? So te potem ustavili policisti in ti spisali kazen ali so ti kar položnico poslali domov, na podlagi prijave, ker te je nekdo videl, da si storila prekršek.....?

(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 18:44:44   
RIJA*
glede na to, da avtorica včasih kaj spregleda, naj bo pozorna na ta odstavek

Naj Vas opozorimo, da v tem primeru izgubite možnost plačila polovične kazni, saj boste v tem primeru, če bo Vaša zahteva oz. ugovor zavržen, zamudili 8 oz. 16-dnevni rok v katerem lahko poravnate le polovico kazni.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 19:20:33   
malaMravljica
Kaj to je enopasovno v vsako smer in policist je prehiteval avto, ti pa si takrat ven zapeljala?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 19:41:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*



Za svoje napake ne krivi drugih.
Predvsem pa nima veze, če te je prijavil policist, delavec iz krematorija ali ena študentka.




Se strinjam, da za svoje napake ne gre kriviti drugih.....zanima me pa, ali potem policija naknadno izreče "kazen brez dokazov" zgolj na podlagi prijave delavca iz krematorija ali ene študentke......?


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 20:34:33   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*



Za svoje napake ne krivi drugih.
Predvsem pa nima veze, če te je prijavil policist, delavec iz krematorija ali ena študentka.




Se strinjam, da za svoje napake ne gre kriviti drugih.....zanima me pa, ali potem policija naknadno izreče "kazen brez dokazov" zgolj na podlagi prijave delavca iz krematorija ali ene študentke......?




gre na besedo proti besedi.

in vsake oči vidijo po svoje.

Avtorica: če se je zadeva dogajala direkt v križišču, bi se jaz pritožila.
Ključno vlogo igra avtobus: če je že zavil in se je to zgodilo ko je bil avtobus že cel v ulici, si kriva.
Če pa je bil avtobus še v fazi zavijanja, avtomobil ki si ga izsilila pa na nasprotnem voznem pasu, pa kot rečeno...se pritoži....ampak boš rabila priče,
Sama pri sebi pa si zdaj iskreno odgovori, kje točno je bil ta avtobus.

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 14.10.2015 20:39:44 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 20:35:59   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Kaj to je enopasovno v vsako smer in policist je prehiteval avto, ti pa si takrat ven zapeljala?


ker mislim, da vem za katero križišče gre, je to T križišče, z dvema nasprotinima psovoma...obična cesta pač....

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 20:59:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


gre na besedo proti besedi.

in vsake oči vidijo po svoje.




Kako na besedo proti besedi......? Avtorica govori o "kazni brez dokazov".......

Te **** oseba prijavi, da si storil prekršek na cesti.....ti policija pošlje kazen domov (kot recimo, če te ujame radar, vseeno predvidevam, da ne, ker to je malo prehudo) ali pa te policija čez nekaj dni poišče, ti pomoli pod nos zapisnik, ki ga moraš podpisati in te seznani z vsemi nadaljnimi ukrepi, tudi možnostmi pritožbe ali pa te pokliče na policijsko postajo in te sooči s tistim, ki te je prijavil in potem pred policajem to dokazujeta vsak svoj prav......user posted image

Sem namreč že slišala za primere, da so ljudem kar na dom prišli, češ da so bili tega in tega dne bili videni, da so storili prometni prekršek......pa se mi je zdelo malo hudo, da te kar nekdo prijavi in te lahko oglobijo zato, ti pa šele nato lahko zahtevaš sodno varstvo, kjer "gre beseda proti besedi".......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 22:46:58   
RIJA*
saj njej niso samo tako poslali neke kazni domov. so jo predhodno izprašali, če sem jaz dobro prebrala....torej se je ona izjasnila v tej zadevi...
sta dve možnosti: dejansko je mislila, da je kriva in je pač priznala, pa so izdali plačilni nalog...

druga pa je vedela, da je kriva in je sprejela kazen....potem pa prišla domov, zadevo razložila par pametnim sosedom, ki so jo prepričali, da ni kriva in da naj se pritoži...itak, če bo izgubila, ne bo šlo iz njihovh žepov...


enostavno nimamo dovolj podatkov, da bi RR razsodišče razsodilo o njeni krivdi ali nekrivdi user posted image
user posted image v prvem trenutku je že sam tekst napisala tako, da je iz njega velo: KRIVA SEM....šele ko ga greš skicirat, dobiš malce drugo sliko user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 14.10.2015 22:49:30 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 22:56:59   
lili239
Pravično se mi ne zdi to, da je on sam prvi naredil prekršek!!!! Če je avtobus zavijal v desno v smer iz katere sem jaz prišla bi mogel on počakati, da avtobus zavije, ne pa da je že on silil mimo avtobusa v levo na sredino ceste. Če bi on pravilno peljal za avtobusom bi jaz se lahko vključila na cesto brez oviranja. Do prometne nesreče pa sploh nebe prišlo. Pred mamo se peljala moja sestra in dogajanje opazovala v ogledalu in je gospod samo za kratek čas stopil na zavoro. Kaj še le da bi zapeljaj na bankino kot je dal izjavo, ka se bankina začne daleč stran od križišča.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 23:03:33   
lili239
Za svoje napake ne krivim drugih. Je pa takih primerov da nekoga spregledaš nešteto na dan in je ne nihče kaznovan. Dodam pa še samo to da policista, ki sta me mogla kaznovati sta se z mano strinjala ampak ker on vzraja da se moj prekršek kaznuje in mi ne smeta izreči opozorila. Ker nista hotela zaradi mene z njim v službi problemov. Sta pa mi nejdva sama rekla da naj razmislim in dam v 8 dneh ugovor.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 23:13:07   
RIJA*
lili, kje je bil avtobus, ko se je to zgodilo?
na glavni cesti ali že na stranski cesti?

samo še to: če je bil gospod na svojem pasu, je dovolj, da samo za sekundo stopi na zavoro, pa se šteje za izsiljevanje....

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 14.10.2015 23:14:56 >

(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 23:17:20   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: lili239
Dodam pa še samo to da policista, ki sta me mogla kaznovati sta se z mano strinjala ampak ker on vzraja da se moj prekršek kaznuje in mi ne smeta izreči opozorila. Ker nista hotela zaradi mene z njim v službi problemov. Sta pa mi nejdva sama rekla da naj razmislim in dam v 8 dneh ugovor.


sem ziher, da so te podučili o MOŽNOSTI pritožbe in ne, da SE pritoži....to storijo vedno, ko se ne strinjaš z njimi...


< Sporočilo je popravil RIJA* -- 14.10.2015 23:22:17 >

(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: pritožba na policijski zapisnik
14.10.2015 23:46:18   
lili239
S setro sma šle v trgovino. In gospod, ki sem mu vzela prednost se je za menoj peljal do tgovine, ki me je napadel in mi rekel, da me bo zunaj čakala policija. In ko sem se vrnila ven do vozila me sta čakala policista on pa je odšel.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 6:18:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

saj njej niso samo tako poslali neke kazni domov. so jo predhodno izprašali, če sem jaz dobro prebrala....torej se je ona izjasnila v tej zadevi...
sta dve možnosti: dejansko je mislila, da je kriva in je pač priznala, pa so izdali plačilni nalog...

druga pa je vedela, da je kriva in je sprejela kazen....potem pa prišla domov, zadevo razložila par pametnim sosedom, ki so jo prepričali, da ni kriva in da naj se pritoži...itak, če bo izgubila, ne bo šlo iz njihovh žepov...



Ne, niso ji kar tako poslali.....so jo pa počakali pred trgovino (so ji sledili?).....in človek je kar malo v šoku verjetno, ko te pred štacuno počaka policija in ti pove, da si naredil prekršek in ti v roko porinejo plačilni nalog.....večina ljudi se policaja še vedno podzavestno ustraši.....in policija to ve......

enostavno nimamo dovolj podatkov, da bi RR razsodišče razsodilo o njeni krivdi ali nekrivdi user posted image


S temi zadostnimi podatki tudi ni razpolagala policija.....ker nesreče niso videli.....očividec in povzročitelj nesreče pa nista vedno kompetentni osebi, da bi razsodili krivdi ali nekrivdi.....v tem primeru očividec zato ne, ker je sam povzročil prekršek (in je šel s prijavo zaj.ebavat avtorico teme), ona pa zato ne, ker je bila mogoče v šoku, ko jo je pred štacuno počakala policija.....

v prvem trenutku je že sam tekst napisala tako, da je iz njega velo: KRIVA SEM....šele ko ga greš skicirat, dobiš malce drugo sliko


In tako je reagirala tudi policija, ko jo je naznanil kolega policaj....pa policija ne bi smela tako reagirati.......na prvo žogo......

S setro sma šle v trgovino. In gospod, ki sem mu vzela prednost se je za menoj peljal do tgovine, ki me je napadel in mi rekel, da me bo zunaj čakala policija. In ko sem se vrnila ven do vozila me sta čakala policista on pa je odšel.


To je pa čista prepotentnost in izkazovanje moči "jaz lahko, ker sem policaj, jaz si lahko vse privoščim".....

Pritoži se......!

Ker bo primer šel na sodišče.....in naj te ne zavede tisto, da ne boš mogla plačati polovičke......to se poudarja bolj zato, da te odvrne od pritožbe.......

Jaz sem se pritožila pred leti (ko je bilo sicer malo drugače urejeno in ni bilo polovičk)......mene policija ni podučila o možnosti pritožbe (oz. je podučitev verjetno to, da je bilo napisano na odločbi)......nisem imela pojma kam in kako (ker to ni pisalo na odločbi, no pisal je že organ, samo nisem imela pojma, kako se vloži ugovor in kje to v M. Soboti je).....

Sama sem sicer vedela, da sem kriva.....ker sem sama povzročila nesrečo......venda pa se nisem strinjala z maksimalno možno kaznijo, ki mi jo je predpisala policija...odvzem vozniškega en mesec, ne vem koliko pik in denarna kazen......pa sem dala ugovor k sodniku za prekrške, imela čez pol leta obravnavo, kjer sem opisala dogodek, priznala krivdo (te nisem nikoli zanikala), povedala svoje olajševalne okoliščine, sodnik je dodal svoje in sem dobila ustni upomin, ker je šlo za moj prvi prometni prekršek in sodniku je bilo itak čudno, zakaj sva sploh klicala policijo, ker je šlo za izredno mali prekršek, pa sem pač povedala, da sva bila oba v šoku, ker je šlo pri obema udeležncema za prvo nesrečo......sodnik pač upošteva tudi olajševalne okoliščine, ki jih policija ponavadi ne........

Zato te nima kaj biti strah dati pritožbo....in ne.....sodnik za prekrške ne dela v korist policije......samo sodnik za prekrške posluša tudi tebe, kot obtoženca in tam tvoja beseda tudi nekaj velja, ker upošteva vse dokaze in vsa pričanja ter tvoj zagovor in ga tudi upošteva.......samo ljudje se pač danes redko odločijo za to možnost (ker se bojijo, da bodo morali plačati celo kazen in ne zgolj polovičke).......in policija to ve, bodi brez skrbi......zato pa tako brezskrbno pišejo naloge, kot so v tvojem primeru.......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 8:26:31   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne, niso ji kar tako poslali.....so jo pa počakali pred trgovino (so ji sledili?).....in človek je kar malo v šoku verjetno, ko te pred štacuno počaka policija in ti pove, da si naredil prekršek in ti v roko porinejo plačilni nalog.....večina ljudi se policaja še vedno podzavestno ustraši.....in policija to ve......



ja nekje te pa morajo dobiti....ali kako? bi bilo bolje, da je ne bi seznanili s prekrškom in bi samo domov dobila položnico?? najbolje zadeve reševati takoj....

o sodnikih za prekrške pa ne bi....ti izdajo ustni opomin tudi nekomu, ki je ukradel avto,

Bi bila tudi tako zadovoljna z njihovim delom, če bi bil ukraden avto tvoj?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 9:44:59   
malaMravljica
glej, jaz se strinjam, da sta oba naredila isto hud pekrsek, oz da bi se to dalo pozret brez nekega hudega stresa. Si pac imela sreco, da si naletela na enega zelo pametnega policista, ki je videl, da si mlada punca in se je sel znesti nad sibkejsim. Tip ima pac prazne hlace in se tako petelini, nic lazjega. Si ne predstavljam, da bi to naredil nekemu isto staremu moskemu, ki se se spozna na zakone in se ga ne bi bal. Zate je vedel, da mu ne mores nic, mlada punca, okoli mescani, on pa ti tam grozi. Placaj polovicno kazen in pozri zadevo, sedaj se it kregat na policijo, imeti prav ne pomeni vedno zmagati in zmagati ne pomeni vedno zmagati.
Ce pa se bos pritozila, moras nastudirat zadevo, nastudirat pooblastila, zasledovanje in ustrahovanje recimo verjetno ne sodita k njegovemu poklicu.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 12:14:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne, niso ji kar tako poslali.....so jo pa počakali pred trgovino (so ji sledili?).....in človek je kar malo v šoku verjetno, ko te pred štacuno počaka policija in ti pove, da si naredil prekršek in ti v roko porinejo plačilni nalog.....večina ljudi se policaja še vedno podzavestno ustraši.....in policija to ve......



ja nekje te pa morajo dobiti....ali kako? bi bilo bolje, da je ne bi seznanili s prekrškom in bi samo domov dobila položnico?? najbolje zadeve reševati takoj....

o sodnikih za prekrške pa ne bi....ti izdajo ustni opomin tudi nekomu, ki je ukradel avto,

Bi bila tudi tako zadovoljna z njihovim delom, če bi bil ukraden avto tvoj?


S prekrškom so jo seznanili pred trgovino in ji na podlagi dokazov "baba čula, baba rekla" napisali kazen.....zakon pa ji daje pravico, da se o okoliščinah prekrška izjasni tudi sama..... kar je pravilno in za pravno državo tudi normalno.....in kot imaš med sodniki za prekrške "cvetke", imaš "cvetke" tudi med policaji.....in na tako "cvetko" je naletela tudi avtorica teme...in ne vem zakaj naj ne bi izkoristila pravne možnosti, ki jo ima, če smatra, da se ji je zgodila krivica....in vse bolj očitno postaja, da se ji je....

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 12:49:21   
RIJA*
liliana, pa kaj ti daje misliti, da je bila dotična čisto tiho?

imela je možnost povedati svoje videnje dogodka...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 18:43:31   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

liliana, pa kaj ti daje misliti, da je bila dotična čisto tiho?

imela je možnost povedati svoje videnje dogodka...


Imela.....in je verjetno povedala......ali pa se je ustrašila in ni povedla......ker človek je verjetno v šoku, ko te pred trgovino čaka policija, ker te je nekdo videl, da si storil prekršek......še prej te pa ta očividec, ki je sam isto storil prekršek, lovi in zasleduje.....verjetno se v tem šoku (in ker ne pozna tako v podrobnosti prijavljanja prometnih prekrškov) avtorica teme ni spomnila, da bi pa lahko tudi ona prijavila njega policiji, ker je storil prekršek......tako kot je on njo.......ker si sama rekla, da je čisto vseeno kdo prijavi prekršek....ali policist, ali čistilka......

Policija je nekako sodnik in tožilec hkrati, na tej prvi stopnji.....polist se odločil sam, kako bo sprejel "njeno videnje dogodka" in katere dokaze bo upošteval (v dotičnem primeru so bili dokazi "baba čula, baba rekla").....in v tem primeru sta se policista pač odločila tako, da bosta "verjela kolegu policistu, da ne bosta imela problemov z njim zaradi nje"......

In če se avtorica teme s tem ne strinja (zakaj pa bi se mogla?!) ima možnost, da gre na drugo stopnjo......in prav je tako, da gre, če se zato odloči.....

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 19:03:14   
RIJA*
liliana, a loto številke tudi vidiš? user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 19:12:36   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

liliana, pa kaj ti daje misliti, da je bila dotična čisto tiho?

imela je možnost povedati svoje videnje dogodka...


Imela.....in je verjetno povedala......ali pa se je ustrašila in ni povedla......ker človek je verjetno v šoku, ko te pred trgovino čaka policija, ker te je nekdo videl, da si storil prekršek......še prej te pa ta očividec, ki je sam isto storil prekršek, lovi in zasleduje.....verjetno se v tem šoku (in ker ne pozna tako v podrobnosti prijavljanja prometnih prekrškov) avtorica teme ni spomnila, da bi pa lahko tudi ona prijavila njega policiji, ker je storil prekršek...


Kakšen prekršek je naredil izsiljen voznik?

Ne razumem, zakaj bi naj nekdo, ki prizna, da je izsilil prednost, sedaj iskal svoj ptav na višji stopnji.
Razumela bi, če bi ji to nekdo podtaknil. A ji ni. Naredila je prekršek, to je napisala na prvi strani te teme večkrat. Zdaj pa se naj gre pravdat?



Ne razumem več teh večnih izjav na vseh ravneh v stilu ''Vsebina ni važna, pomembna je le oblika / postopek.'' ter vedno večje nesprejemanje osebne odgovornosti za svoja dejanja od vodilnih do ''navadnih'' ljudi.


< Sporočilo je popravil petea -- 15.10.2015 19:14:02 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 19:18:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

liliana, a loto številke tudi vidiš? user posted image


Ne....sem zgolj tako pametna kot ti in znam "brati tudi med vrsticami"........user posted image



(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 19:23:57   
petea
Še glede reakcij v šoku - tudi sama sem do sedaj, tudi že kot mlada šoferka, imela nekaj srečanj s policisti.

Kadar sem bila kriva, sem se vedno ukvarjala z vsebino svoje napake.
Ko nisem bila kriva, sem, verjetno ravno zaradi začudenja in nesprejemanja krivice, že takoj odreagirala drugače in jasno zavrnila policistove trditve na licu mesta.

Tej avtorici teme pa, če bi ne naredila prekrška, menda ja ob skupnem soočanju s policijo lahko z izjavi na zapisnik pomagala starejša sestra, ki je, kot piše, vse videla kot priča.
Ali poklicala starše po nasvet.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 19:31:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


Kakšen prekršek je naredil izsiljen voznik?

Ne razumem, zakaj bi naj nekdo, ki prizna, da je izsilil prednost, sedaj iskal svoj ptav na višji stopnji.
Razumela bi, če bi ji to nekdo podtaknil. A ji ni. Naredila je prekršek, to je napisala na prvi strani te teme večkrat. Zdaj pa se naj gre pravdat?




Še celo Rija ji je svetovala, da naj se pritoži......ko je "med vrsticami prebrala"......ali pa ji je kdo povedal......da pa mogoče niti ni izsilila prednost, če je bil avtobus še v fazi zavijanja.......

Napisala je tudi, da je tisti, ki jo je prijavil, storil prekršek......v križišču se namreč (razen v določenih pogojih) ne prehiteva avtobusa, ki je v fazi zavijanja.....

Ne razumem več teh večnih izjav na vseh ravneh v stilu ''Vsebina ni važna, pomembna je le oblika / postopek.'' ter vedno večje nesprejemanje osebne odgovornosti za svoja dejanja od vodilnih do ''navadnih'' ljudi.


Avtorica teme je tudi zapisala zakaj sta se policista odločila za kazen......v stilu "Vsebina ni važna, pomembna je le oblika/postopek.".....

in vedno trdite, da se državljani tako obnašamo, kot se obnaša naša oblast.....in policist je predstavnik oblasti, ker ima moč, da te kaznuje......zato mu mora biti vsebina še kako važna in zato mora tudi tako delovati.......ne se zgolj sklicevati na pravilen postopek......in ne zgolj na "solidarnost do kolega, policista"......



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?