|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 19:42:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Še glede reakcij v šoku - tudi sama sem do sedaj, tudi že kot mlada šoferka, imela nekaj srečanj s policisti.

Kadar sem bila kriva, sem se vedno ukvarjala z vsebino svoje napake.
Ko nisem bila kriva, sem, verjetno ravno zaradi začudenja in nesprejemanja krivice, že takoj odreagirala drugače in jasno zavrnila policistove trditve na licu mesta.

Tej avtorici teme pa, če bi ne naredila prekrška, menda ja ob skupnem soočanju s policijo lahko z izjavi na zapisnik pomagala starejša sestra, ki je, kot piše, vse videla kot priča.
Ali poklicala starše po nasvet.



Veš, vsi ljudje nismo enaki in ne reagirajo tako skulirano kot ti.....eni "planejo na prvo žogo".....drugi se ustrašijo in ko jim neka uradna oseba kaj pove takoj prikimajo in vse podpišejo.....niso vsi sposobni jasno, glasno in skulirano zavrniti policistove trditve na licu mesta......zato potrebuješ kar precejšnjo mero odločnosti in poznavanja predpisov......in vsi ljudje tega nimajo.....nekateri lahko mnogo jasneje razmišljajo, ko se pomirijo, kasneje.....

In ne policist, ne učiteljica, ne referentka na CSD niso bog i batina......in se lahko zmotijo, lahko so malomarni, lahko so nepravični.....ker so samo ljudje, tako kot mi, "navadni smrtniki"........zato pa imamo za take primere možnost pritožbe oz. ugovora.....in če izkoristiš to možnost ne pomeni vedno, da hvataš krivine......ker, kot rečeno, niso uradni organi bogovi in tudi delajo napake.......




(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 22:38:36   
patrino
Tale zadeva precej smrdi. Tisti, ki so veliko za volanom, vedo, da se izsiljevanje na cesti , kljub pazljivosti in previdnosti kaj rado zgodi vsakemu. Ponavadi se takrat sekiraš in pošteno oddahneš, če gre vse vredu mimo, če imaš veliko " srečo" ta kiks plačaš, ker so ravno tam policisti, ki to vidijo ali pa se počiš skupaj in drugače plačuješ posledice. Znanstveno fantastičen scenarij, da te nekdo, ki je vpleten v "zločin" zasleduje, nadleguje in ti grozi , te prijavi in nato zmagli preden pride policija in te kaznuje, ker je pač ena odsotna priča rekla da... je pa tako direkt za v Butale.
Čisto lahko bi se "izsiljevalska šoferka" pritožila. Za marsikaj. Med drugim za to, da ji je človek sledil in ji grozil, da je obtožena brez pravih dokazov in le na podlagi besed nekoga, ki je odšel ne da bi počakal, da bi se zadeva rešila vpričo policije....
Zagotovo je tale zasledovalski policist eden od prepotentnih tipsonov, ki bi mene zelo potegnil za živec in bi resno razmislila o kontra obtožbi oz. pritožbi na dano kazen. Vendar za to je treba imet živce in predvsem jajca.

Že res, da je treba biti odgovoren za svoje napake, vendar kam pa pridemo, da lahko že kar vsak prepotenten človek zasleduje drugega, mu grozi in ga spravi skoraj na giljotino, kar tako brez dokazov in le na podlagi nakladanja iz svojega zornega kota in enega klica svojih frendov policistkov. Pa če je stokrat policaj v civilu. Tekas... Očitno se da do kazni priti tudi tako, če te policist, ki je ravno v svojem prostem času na čiku na balkonu, vidi, da ti en brisalec malo preveč maha.
Ob takih primerih se pa res ne čudim, da je spoštovanje do ljudi v modrem, tako na psu. Škoda, za vse tiste, ki so policisti na mestu in so zaradi takih tudi politi z gnojnico.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 22:55:00   
lili239
Moja izjava je bila: V zvezi dogodka povem, da sem se peljala iz obvoznice avtoceste in zavijala na Bakovsko ul. v smeri MS. Pred mano je bila še sestra, ki je že zavijala na levo, saj se je iz smeri MS po glavni cesti peljal avtobus, ki je zavijal na desno v smeri avtoceste. V tistem, ko je avtobus zavil, sem na levo, na Bakovsko ul. še zavila sama, vendar se mi je iz leve za avtobusom pripeljal še voznik, ki sem ga spregledala, vendar še pravočasno zavila na prednostno cesto.

Dala sem samo izjavo, da sem ga spregledala ker ga za avtobusom ni bilo mogoče videti. Nikjer pa sem ne priznala da sem mo vzela prednost.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 23:18:49   
RIJA*
lili, žal si priznala, da si ga spregledala.....četudi je tisti, ki je vozil za avtobusom, samo za sekundo stopil na zavoro, se tehnično šteje, da si mu izsilila prednost. ob predpostavki, da je vozil po svojem voznem pasu....

če ni bilo ravno na smrt kritično, bi ti tip kvečjemu lahko pokazal keri prst user posted image panike pa res ni bilo treba delati....ti pa bi se mu lahko nasmehnila, skomignila z rameni in rekla sori :)

jaz če ga kaj kiksnem, po navadi naredim tako, pa me še noben kolerik ni šel prijavit....do zdaj...

glede na zapisano, se jaz ne bi šla pritožit. ti pa kakor želiš.

(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 23:20:06   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tale zadeva precej smrdi. Tisti, ki so veliko za volanom, vedo, da se izsiljevanje na cesti , kljub pazljivosti in previdnosti kaj rado zgodi vsakemu.


pod vplivom te debate, sem danes zjutraj štela, kolikokrat so me na razdalji 12 kilometrov tehnično gledano izsilili...mi bilo kritično, vendar sem morala kar bremzati....5 x....pa sicer na to niti nisem posebej pozorna...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: pritožba na policijski zapisnik
15.10.2015 23:34:09   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tale zadeva precej smrdi. Tisti, ki so veliko za volanom, vedo, da se izsiljevanje na cesti , kljub pazljivosti in previdnosti kaj rado zgodi vsakemu. Ponavadi se takrat sekiraš in pošteno oddahneš, če gre vse vredu mimo, če imaš veliko " srečo" ta kiks plačaš, ker so ravno tam policisti, ki to vidijo ali pa se počiš skupaj in drugače plačuješ posledice. Znanstveno fantastičen scenarij, da te nekdo, ki je vpleten v "zločin" zasleduje, nadleguje in ti grozi , te prijavi in nato zmagli preden pride policija in te kaznuje, ker je pač ena odsotna priča rekla da... je pa tako direkt za v Butale.


no, no patrino, tak nastanejo trači user posted image user posted image user posted image

ne vem ,če sem kje v tej zgodbi prebrala, da jo je zasledoval ta, ko ga je izsilila? počakala sta jo policista v službi, ki morata po navodilih operativnega centra iti na kraj, če je bila podana prijava. zaslišati udeležene, podati zapisnik, eventuelno izrečti kazen. tadva sta v celi zgodbi še najmanj kriva, samo svoje delo sta opravljala...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: pritožba na policijski zapisnik
16.10.2015 0:11:57   
lili239
Gospod (po poklicu je policist v MS), kateremu bi naj zaprla pot mi je sledil cirka nekje 5 km kjer sem se ustavi, za mano prišel v trgovino me ugovoril in me vpraša s katere strani sem se pripeljala. Mene vse šokiralo, da nekdo stopi do tebe v tgovini in te vpraša od kod si se pripeljal. Bila sem šokirana vendar sem mu odgovorila in enako sem odgovorila na vprašanje kake avtomobil vozim. Potem pa mi je samo rekel če vem da sem mu na Bakovski vzela prednost pa sem me odgovorila da se mene glih ne zdi tako, da bi ga ogrožala, vendar se za dejanje po vašem mnenju opravičujem in mi je zelo žal. Gospod pa mi je samo odgovoril za svoje dejanje boste kaznovani, ko se boste vračali vas bo zunaj čakala policija in je odšel.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: pritožba na policijski zapisnik
16.10.2015 0:20:13   
lili239
V moj album sem vam dodala križišče, da si boste lažje predstavljali.

(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: pritožba na policijski zapisnik
16.10.2015 7:36:01   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: lili239

Gospod (po poklicu je policist v MS), kateremu bi naj zaprla pot mi je sledil cirka nekje 5 km kjer sem se ustavi, za mano prišel v trgovino me ugovoril in me vpraša s katere strani sem se pripeljala. Mene vse šokiralo, da nekdo stopi do tebe v tgovini in te vpraša od kod si se pripeljal. Bila sem šokirana vendar sem mu odgovorila in enako sem odgovorila na vprašanje kake avtomobil vozim. Potem pa mi je samo rekel če vem da sem mu na Bakovski vzela prednost pa sem me odgovorila da se mene glih ne zdi tako, da bi ga ogrožala, vendar se za dejanje po vašem mnenju opravičujem in mi je zelo žal. Gospod pa mi je samo odgovoril za svoje dejanje boste kaznovani, ko se boste vračali vas bo zunaj čakala policija in je odšel.


še malo, pa bo celotna zgodba napisana user posted image

kaj naj rečem? mela si smolo, da si naletela na takega....

(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: pritožba na policijski zapisnik
16.10.2015 7:39:58   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: lili239

V moj album sem vam dodala križišče, da si boste lažje predstavljali.


lili....sicer mi ni čisto jasno s slike...ampak zgleda, da je bil gospod pravilno na svojem pasu za avtobusom....tak, da bo krivda menda res tvoja...če bi bil na tvojem pasu, potem bi bila zgodba druga...

(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: pritožba na policijski zapisnik
16.10.2015 9:36:25   
lili239
Gospod ni bil na svojem pasu!! Avtobus še ni dokonca zavil s prednostne ceste on pa je peljal mimo. V trenutko ko je on prehiteval avtobus sem mu res prečkala pot ampak on bi mogel počakati da avtobus zavije in je njegov pas prost. In on sam je naredil prekršek, tam je polna črta in je on nebe smel prevozit!!!

Vsake oči vidijo drugače, poskušala sem vam čim bolj oprizoriti dogodek o katrem še vedno menim, da se mi zgodila krivica. Vsak pa to vidi na drugačen način!!! In ene bodo vedno mislili, da pač sem kriva!! Plačala bom kazen za denar mi ni problem, problem so pike, ki sem jih dobila. Glede gospoda policista iz Bakovec pa nima nihče na firmi, kjer delam lepega mnenja. Vsake, ki ga lahko ga zajebavle, je zelo pedanten človek in vedno mora imeti on prav. In v nobenem primeru nemorem nič proti njemu, zakone ima do podrobnosti naštudirane in imel bo vedno prav zato ker je on policist!!!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: pritožba na policijski zapisnik
16.10.2015 12:05:08   
RIJA*
očitno ne dovolj. ker če ni bil na svojem voznem pasu, je kriv on.
iz slike zgeda, kot da je bil za avtobusom....če ni bil na svojem voznem pasu, se pritoži. edino klicaje malo šparaj v pritožbi user posted image

to, da je policist, je kvečjemu oteževalna okoliščina...za njega.user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 16.10.2015 12:06:23 >

(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: pritožba na policijski zapisnik
16.10.2015 12:40:07   
lili239
Rija ni me treba opozarjat glede klicajev, vem kdaj je lahko uporabljam pa kdaj ne.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: pritožba na policijski zapisnik
16.10.2015 12:47:44   
gsatalema

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: lili239

Gospod (po poklicu je policist v MS), kateremu bi naj zaprla pot mi je sledil cirka nekje 5 km kjer sem se ustavi, za mano prišel v trgovino me ugovoril in me vpraša s katere strani sem se pripeljala. Mene vse šokiralo, da nekdo stopi do tebe v tgovini in te vpraša od kod si se pripeljal. Bila sem šokirana vendar sem mu odgovorila in enako sem odgovorila na vprašanje kake avtomobil vozim. Potem pa mi je samo rekel če vem da sem mu na Bakovski vzela prednost pa sem me odgovorila da se mene glih ne zdi tako, da bi ga ogrožala, vendar se za dejanje po vašem mnenju opravičujem in mi je zelo žal. Gospod pa mi je samo odgovoril za svoje dejanje boste kaznovani, ko se boste vračali vas bo zunaj čakala policija in je odšel.



še malo, pa bo celotna zgodba napisana user posted image

kaj naj rečem? mela si smolo, da si naletela na takega....




To je zasledovanje - nedovoljeno in kasneje nadlegovanje in grožnja kaj se ji bo zgodilo nazaj grede. Je pa stvar vzel v svoje roke user posted image user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: pritožba na policijski zapisnik
16.10.2015 13:43:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: lili239

Gospod (po poklicu je policist v MS), kateremu bi naj zaprla pot mi je sledil cirka nekje 5 km kjer sem se ustavi, za mano prišel v trgovino me ugovoril in me vpraša s katere strani sem se pripeljala. Mene vse šokiralo, da nekdo stopi do tebe v tgovini in te vpraša od kod si se pripeljal. Bila sem šokirana vendar sem mu odgovorila in enako sem odgovorila na vprašanje kake avtomobil vozim. Potem pa mi je samo rekel če vem da sem mu na Bakovski vzela prednost pa sem me odgovorila da se mene glih ne zdi tako, da bi ga ogrožala, vendar se za dejanje po vašem mnenju opravičujem in mi je zelo žal. Gospod pa mi je samo odgovoril za svoje dejanje boste kaznovani, ko se boste vračali vas bo zunaj čakala policija in je odšel.


še malo, pa bo celotna zgodba napisana user posted image

kaj naj rečem? mela si smolo, da si naletela na takega....


V bistvu je bilo že prej vse zapisano......samo brati je bilo treba in ne biti obremenjen z nezmotljivostjo in moralno neoporečnostjo policajev...... Ker niso vsi taki....

Lili, jaz ne bi plačala in bi šla naprej.....ti se pa odloči.....ker vsega si pa tudi policist ne sme privoščiti, oz. policist še posebno ne......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: pritožba na policijski zapisnik
16.10.2015 17:35:51   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tale zadeva precej smrdi. Tisti, ki so veliko za volanom, vedo, da se izsiljevanje na cesti , kljub pazljivosti in previdnosti kaj rado zgodi vsakemu. Ponavadi se takrat sekiraš in pošteno oddahneš, če gre vse vredu mimo, če imaš veliko " srečo" ta kiks plačaš, ker so ravno tam policisti, ki to vidijo ali pa se počiš skupaj in drugače plačuješ posledice. Znanstveno fantastičen scenarij, da te nekdo, ki je vpleten v "zločin" zasleduje, nadleguje in ti grozi , te prijavi in nato zmagli preden pride policija in te kaznuje, ker je pač ena odsotna priča rekla da... je pa tako direkt za v Butale.


no, no patrino, tak nastanejo trači user posted image user posted image user posted image

ne vem ,če sem kje v tej zgodbi prebrala, da jo je zasledoval ta, ko ga je izsilila? počakala sta jo policista v službi, ki morata po navodilih operativnega centra iti na kraj, če je bila podana prijava. zaslišati udeležene, podati zapisnik, eventuelno izrečti kazen. tadva sta v celi zgodbi še najmanj kriva, samo svoje delo sta opravljala...


Da jo je tipson zasledoval, zasliševal in ji grozil s prijavo in kaznijo, je lepo razvidno z avtoričinega posta. Policista , ki pa sta prišla pred štacuno, pa se tudi nista tako sukala, kot si ti zgoraj opisala. Nista šla na mesto prekrška pogledat situacijo, zaslišat očividce in se pogovoriti z " obtoženko". Lepo sta posrfala mimo vseh teh pravil, se na klic policista , ki sploh ni bil v službi in tudi ne čisto nedolžen pri vsem tem, odzvala kot zdresirana kužka in lepo brez vsakega ogleda mesta prekrška, zaslišanja ostalih očividcev in upoštevanja pripovedi " zločinke", napisala mastno kazen s pikami povrh. Čeprav sta kao sočustvovala z obtoženko, ste ji vseeno nalepila kazen čisto brez konkretnih dokazov. Tu se je šlo le za eno mnenje proti drugemu, kar po zakonu ni dovolj za obtožbo. Povrhu vsega korajžnega "policista" sploh ni bilo več zraven, ko sta onadva ženski , na podlagi njegove obtožbe napopala kazen. Nista opravljala delo policista temveč delo zdresiranega ponižnega nemškega ovčarja, ki skoči kot mu ukaže nekdo, ki je navidez bolj pomemben. Butale, kaj pa drugega.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: pritožba na policijski zapisnik
20.10.2015 11:40:00   
ronja
Tudi policisti delajo napake, eno njihovo prav drago plačujem z zdravjem. Pa ni bil slab fant, kot tale tvoj prepotentnež. Če nisi bila kriva, se pritoži. Kjer se ljudje bojijo karkoli rečt, nastopi diktatura. njemu na svojem pasu v križišču res ne moreš vzet prednosti, ker on tam ne sme bit, mora počakat, da bus zavije, ti pa moraš počakat njega, da še on gre po svoje, ko pač pride na vrsto, ampak na nasprotnem pasu pa njega ne moreš izsilit, če prav razumem situacijo. Če pa je bil na svojem pasu, si ga izsilila.

Zgodi se pa to, da koga izsilimo, vsakemu -navadno potem mahamo z rokami, ker nam je žal in bi se najrajši pogreznili nekam,ker smo spregledali/narobe ocenili in večini ljudi to zadošča, da ti pomahajo nazaj, češ: že v redu, samo malo bolj pazi... Enkrat sem izsilila s kolesom avtobus. Bila sem zamišljena in zapeljala s pločnika na cesto ob desni rob. če bi pripeljal avto, ne bi imel problema, bus je pa seveda večji. Mislim, da se je on bistveno bolj ustrašil kot jaz in sem imela prav slabo vest, ker je iz njegove hupe sevalo, da sem mu vzela par sekund življenja s tem stresom... Mi je bilo žal, ampak na biciklu še pomahat nisem mogla, ker sva bila tako blizu, da bi bilo kakršnokoli spuščanje balance preveč riskantno in si tega noben od naju ni želel...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: pritožba na policijski zapisnik
20.10.2015 16:15:21   
lili239
Kazen smo danes plačali saj je 8 dan. Je pa mi svetoval odvetnik, kriminalist in tude druge. Odvetnik je rekel, da pritožba ni smiselna glede na vsoto kazni in z njim je bilo že več primerov na sodišču in v takih primerih vedno dobi policist prav. Odvetnika pa bi za začetek plačala 400 eur in potem tudi celotno kazen. Je pa tudi rekel, da v takih primerih se komaj na višjem sodišču da kaj doseči. Gospod pa je seveda komandir v MS in nihče mu ne upa nasprotovati. Vendar najbolj ni pravično, da se policisti lahko na vsakega spravijo in če imajo prav ali ne, bo imel prav.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: pritožba na policijski zapisnik
20.10.2015 16:34:22   
malaMravljica
lili, to je to kar sem ti ze napisala, imeti prav ne pomeni vedno imeti prav. Stroski odvetnika in tip bi itak potem si kaj izmislil, da ne govorim o podkupovanju in korupciji. Pozabi. Oz kar lahko naredis je, da zgodbo malo delis v javnosti oz. vasi okolici, poves kako ti je sledil, te besedno napadel sredi trgovine in kdo to je, pa pred njim posvaris druge potencialne zrtve. Kot je napisala Ronja, v prometu prav vsak kdaj naredi kaksno traparijo, kjer bi se najrajsi v zemljo pogreznil, pa nakazes z obrazom in gesto z roko, da ti je zal in je pozabljeno. Ta pa na ta nacin ocitno kompenzira neko kaj pa vem, mogoce pa se tako dokazuje pri zenskah, kaze svojo moc in bedo, mogoce mu pa kje drugje kaj manjka in si tako dviguje ego user posted image user posted image me ne bi cudilo, da je nek tak sel prav v poklic policaja. Ne da so vsi taki, samo prav taki klepci jim delajo medvedjo uslugo.

(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: pritožba na policijski zapisnik
20.10.2015 20:17:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: lili239

Kazen smo danes plačali saj je 8 dan. Je pa mi svetoval odvetnik, kriminalist in tude druge. Odvetnik je rekel, da pritožba ni smiselna glede na vsoto kazni in z njim je bilo že več primerov na sodišču in v takih primerih vedno dobi policist prav. Odvetnika pa bi za začetek plačala 400 eur in potem tudi celotno kazen. Je pa tudi rekel, da v takih primerih se komaj na višjem sodišču da kaj doseči. Gospod pa je seveda komandir v MS in nihče mu ne upa nasprotovati. Vendar najbolj ni pravično, da se policisti lahko na vsakega spravijo in če imajo prav ali ne, bo imel prav.


Izgleda se odvetniku za 400 EUR ne splača delati.....provizije pa tu verjetno ne more dobiti.....in ni res, da dobi vedno policist.....no, jaz takrat, ko sem se pritožila, nisem imela odvetnika (je bil to le sodnik za prekrške), sem dala zgolj neko vlogo kot ugovor in potem sem povedala sodnici sama kako je bilo "na sceni".....

Sicer pa, vsak se sam odloči.....zakaj se pa tako bojimo pritožbe na delo nekega organa in tega "bom plačal potem polno kazen" pa vsak sam ve.....oz. je to "bom moral plačati potem polno kazen" odličen manipulatorski faktor naših pravosodnih in policijskih organov.......


(odgovor članu lili239)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: pritožba na policijski zapisnik
20.10.2015 20:21:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

lili, to je to kar sem ti ze napisala, imeti prav ne pomeni vedno imeti prav. Stroski odvetnika in tip bi itak potem si kaj izmislil, da ne govorim o podkupovanju in korupciji. Pozabi. Oz kar lahko naredis je, da zgodbo malo delis v javnosti oz. vasi okolici, poves kako ti je sledil, te besedno napadel sredi trgovine in kdo to je, pa pred njim posvaris druge potencialne zrtve. Kot je napisala Ronja, v prometu prav vsak kdaj naredi kaksno traparijo, kjer bi se najrajsi v zemljo pogreznil, pa nakazes z obrazom in gesto z roko, da ti je zal in je pozabljeno. Ta pa na ta nacin ocitno kompenzira neko kaj pa vem, mogoce pa se tako dokazuje pri zenskah, kaze svojo moc in bedo, mogoce mu pa kje drugje kaj manjka in si tako dviguje ego user posted image user posted image me ne bi cudilo, da je nek tak sel prav v poklic policaja. Ne da so vsi taki, samo prav taki klepci jim delajo medvedjo uslugo.


Torej te delodajalec v službi neuporavičeno odpusti in je boljše, da ga ne greš tožit......ker se ne splača, ker bo delodajalec itak lagal na sodišču, tebi pa ne preostane drugega, da deliš zgodbo malo v javnosti in vaški okolici.....?

Ravno zato, ker si nekdo, ki si ne bi smel (ker je predstavniki reda in miru) dviguje ego, je treba takim pristriči peruti.....ker si potem tak privošči vedno več.....ker vidi, da mu nihče nič ne more, ker je nedotakljiv.......

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: pritožba na policijski zapisnik
21.10.2015 13:37:09   
malaMravljica
Liliana, ja klinc je, v zivljenju mores vedet kje gres do kje. Njej ne pomaga, ce bo za zadevo zapravla 2 jurja in na koncu bo imela mogoce celo prav in bo 2 jurja v minusu. Mores pac vedet v katero bitko gres. Seveda to ni ok, pa od tega ne mores zivet. Od tega pol zivijo odvetniki.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: pritožba na policijski zapisnik
21.10.2015 18:49:55   
liliana
Za tovrstno pritožbo oz. ugovor ni potrebno Čeferina ali Matoza najemati......in komot tak ugovor sam napišeš in sam predstaviš sodniku kako se je zgodilo......

In če je človek prepričan, da se mu je zgodila krivica se pač sam odloči do kod lahko gre ali pa ne gre oz. v katero bitko gre.....ali izbere bitko po liniji najmanjšega odpora in plača polovičko ali pa gre dokazovat pravico......


(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: pritožba na policijski zapisnik
21.10.2015 20:57:49   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In če je človek prepričan, da se mu je zgodila krivica se pač sam odloči do kod lahko gre ali pa ne gre oz. v katero bitko gre.....ali izbere bitko po liniji najmanjšega odpora in plača polovičko ali pa gre dokazovat pravico......


Ja nekaj takega, ja. Osebno ne vem, če bi imela voljo, živce in jajca se bosti s policisti, saj imam s tem že dokaj konkretno izkušnjo in je ne bi ponavljala. Čisto po pravni poti in brez "pomagal" v obliki vez in poznanstev te nedotakljive nikoli krive angele zelo težko spraviš do položaja, da se jim dokaže krivda oz. neustrezen postopek.

Pred kar nekaj leti , ko sva bila z mojim še bolj kot ne smrkavca, je v naju iz nasprotnega pasa zaradi neprilagojene hitrosti pridivjal avto. Zrinil naju je s ceste na skrajni rob prepada in nama naredil totalko na avtu. Ko sva uspela priplezat iz razbitin je šofer zahteval, da si krijemo vsak svoje stroške in da gremo lepo narazen, ćeš da bo tako najbolje in ne bo sitnosti.Ker midva nisva bila niti malo kriva , da je do tega prišlo, je moj takrat vztrajal, da niti pod razno ne bo plačeval nekaj, kar ni on storil in zato smo poklicali policijo. Prišel je nek namrgoden policist, ki je tipa, ki je povzročil nesrečo lepo tikal in naju obravnaval kot zadnjo smet. Kot prvo nama je zabrusil, da ne vidi smisla, zakaj smo ga klicali, če je pa le materialna škoda, nam pa ni nič. Ko smo bolj kot ne na silo poštimali vse zadeve od evropskega poročila, dajanja izjave itd, smo odšli vsak svojo pot.Onadva sta se odpeljala, midva sva se odpravila peš, ker je bil avto fuč.Še pred tem, je policist našemu "krivcu " navrgel, da se slišita. No čez kar lep čas, sva dobila pošto, v kateri je bil čisto drugo evropsko poročilo, kot smo ga naredili na licu mesta nesreče, ter komentar, da vsak krije svojo škodo in da sta bili obe strani krivi za nesrečo ?! Obrnila sva se po nasvet h kolegu, ki je bil komandir policijske postaje v sosednjem mestu. Obljubil je, da bo zadevi preveril. Spet je bila kar nekaj časa tišina, nakar sva ponovno dobila poročilo sodne izvedenke, ki je bilo čisto drugačno od prejšnjega. Tudi evropsko poročilo je bilo tisto, ki smo ga skupaj napisali. Krivda je bila v celoti priznana povzročitelju in s tem tudi celotno breme kritja stroškov, nama pa je bila ponujena možnost, da lahko povzročitelja toživa zaradi zdravstvenih in drugih nevšečnosti, če je do njih prišlo. Ker se je zadeva vlekla kot jara kača in je vse skupaj trajalo več kot leto, sva midva v tem času sama krila svoje stroške in kupila drug avto. Ni se nama dalo spuščati spet v isti boj, ker sva imela grenak priokus zaradi podkupljivega in lažnjivega policista. Čez čas sva izvedela, da je bila najina nesreča in način obravnave ob njej, le eden izmed mnogih, po kateri je bil znan tale policist. Po posredovanju našega kolega, so ga vzeli malo bolj pod drobnogled ter mu dokazali kar veliko masla, s katerim se je namazal po glavi. Sledil je disciplinski postopek in odpustitev z delovnega mesta. Danes tip dela kot varnostnik in vse skupaj mi osebno odtehta ves denar, ki sva ga zapravila za nakup novega avta, da ga le ne videvam več za cesto ali na krajih nesreče.

V najinem primeru je pravica zmagala. Vendar....če bi se šla igrat lepo po uradni poti, kot sva se šla najprej, bi se stvar čisto drugače obrnila.Žal se svet pač tako vrti.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: pritožba na policijski zapisnik
22.10.2015 10:04:29   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: lili239

Gospod (po poklicu je policist v MS), kateremu bi naj zaprla pot mi je sledil cirka nekje 5 km kjer sem se ustavi, za mano prišel v trgovino me ugovoril in me vpraša s katere strani sem se pripeljala. Mene vse šokiralo, da nekdo stopi do tebe v tgovini in te vpraša od kod si se pripeljal. Bila sem šokirana vendar sem mu odgovorila in enako sem odgovorila na vprašanje kake avtomobil vozim. Potem pa mi je samo rekel če vem da sem mu na Bakovski vzela prednost pa sem me odgovorila da se mene glih ne zdi tako, da bi ga ogrožala, vendar se za dejanje po vašem mnenju opravičujem in mi je zelo žal. Gospod pa mi je samo odgovoril za svoje dejanje boste kaznovani, ko se boste vračali vas bo zunaj čakala policija in je odšel.


še malo, pa bo celotna zgodba napisana user posted image

kaj naj rečem? mela si smolo, da si naletela na takega....


jaz bi rada videla še več takih na cesti.. malo je treba disciplinirat voznike

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?