|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
31.1.2011 10:46:39   
zmajaz
Zadeva je taka - če boš na dan nastopa porodniške brezposlena, imaš pa najmanj 12 mesecev delovne dobe v zadnjih 3 letih, potem ti pripada t.i. starševsko nadomestilo brez starševskega dopusta, ki se izračuna po posebnem ključu: 55 % minimalne plače + 2 % za vsak mesec zavarovanja za starševsko varstvo v zadnjih 3 letih, vendar skupno največ 105% minimalne plače.

Če se boš tik pred nastopom porodniške zaposlila, se ti bo pa gledalo povprečje dohodkov v zadnjih 12 mesecih pred oddajo vloge, za mesece brezposlenosti pa se ti vzame 55 % minimalne plače. Če bi se rada zaposlila zadnji trenutek, tudi vloge ne boš mogla oddati prej, ker kako ti pa naj oni verjamejo na besedo, da boš pa na dan nastopa porodniške res zaposlena, če vlogo oddajaš kot brezposlena. Tako da tole ti ne gre skozi - da bi vlogo oddala čim prej, zaposlila pa bi se čim pozneje - vlogo lahko oddaš šele, ko boš že zaposlena. Od dne, dalje, ko nastopiš porodniško, pa delodajalec s tabo nima stroškov.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu TinaC)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
31.1.2011 12:31:58   
TinaC
Hvala za odgovor. V primeru, da se zaposlim, ali se pri izračunu porodniške upošteva tudi denarna pomoč?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
31.1.2011 12:35:46   
zmajaz
Ne - upoštevajo se samo dohodki, od katerih so plačani prispevki - torej: plače, bolniške, porodniške, nadomestilo za brezposlenost z zavoda

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu TinaC)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
1.2.2011 13:38:03   
nananaja
Če bi hotela oddati vlogo že maja, potem bi se morala zaposliti že takrat, torej skoraj 2 meseca pred nastopom, kar pa pomeni, da ti mora delodajalec plačati prispevke, kar pa je mislim da 280e na mesec.

Če si imela plačo nižjo pod 110% minimalne plače in si bila v zadnjih treh letih pred nastopom porodniške zaposlena 28 mesecev (zraven se šteje tudi nadomestilo za brezposelnost) potem boš imela višjo porodniško, če ne boš zaposlena na dan nastopa porodniške. Edina prednost tega, da se zaposliš je, da imaš po končani porodniški ponovno možnost nadomestila na zavodu, vkolikor skleneš pogodbo za vsaj 9 mesecev (kot si sama napisala, da bi).

(odgovor članu TinaC)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
1.2.2011 14:11:54   
zmajaz
Tole drži, samo sumim, da ona nima dovolj delovne dobe - glede na to, da pravo, da zdajle, ko se ji je končalo delovno razmerje, prejema socialno pomoč in ne nadomestila za brezposelnost.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
2.2.2011 8:31:51   
TinaC
Zdravo.

Se mi zdi, da se v mojem primeru bolj splača zaposliti.
Od 26.11.2007 do 24.11.2008 sem prejemala starševski dodatek.
Od 12.1.2009 do 5.6.2010 sem bila zaposlena.
Od junija do septembra sem prejemala nadomestilo s strani zavoda.
Od 8.9.2010 do 31.12.2010 sem bila zaposlena.
S 1. januarjem letos sem brez službe.
Pri vsaki zaposlitvi sem imela plačo bruto 1000-1150.
S porodniško pa nastopim s 1.7.2011.

V primeru, da se ne zaposlim, dobim maksimalno 105% minimalne plače. Ker nisem imela ravno najnižje plače v času zaposlitve, menim, da bom imela višjo porodniško, če me nekdo zaposli. A ni tako?

Prosim za vaša mnenja.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
2.2.2011 9:50:36   
nananaja
V vsakem primeru je najbolje, če dobiš zaposlitev, kjer boš delala in dobila plačo, seveda :) ampak če dobiš.

Naredi si izračun, koliko bi dobila, če oddaš maja in si že zaposlena, pa izračun, če oddaš tik pred nastopom in si že zaposlena in primerjaj s tistim, kar ti pripada, če se sploh ne zaposliš. Ne vem pa, ali se k zadnjemu izračunu šteje starševski dodatek.
Potem boš pa primerjala, kaj se ti splača.

(odgovor članu TinaC)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
28.2.2011 9:21:38   
Sasheen
pozdravljeni

zelo mi je že pomagala uporabnica zmajaz pa vseeno pišem še tukaj...


imela bi vprašanje. sem brezposelna v 6. mesecu nosečnosti. ponudila se mi je priložnost zaposlitve, katero mislim tudi sprejeti. pa vseeno vsi vpijejo, da se mi ne splača, da je bolje, da sem brezposelna. ampak kot zaposlena dobim cca 280 evrov porodniške oz. po tem http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp izračunu, če vse pustim prazno in samo v marec vpišem 750 e, pride 320e. če se pa ne zaposlim mi pa pripada za 1 leto starševski dodatek 195 evrov. kje je potem računica se ne zaposliti, če dobiš kot zaposlen več? naj še povem, da z očetom otroka nisva več skupaj in tudi preživnine nisem hotela zahtevati, ampak pravijo, da jo moram, če ne smatrajo, da imam dovolj sredstev za preživetje. naj povem še to, da živim pri starših, dobivam zmanjšano soc.denarno pomoč ca 160 na mesec. sedaj pa so se starši preselili, mati za stalno, oče začasno ali to kaj spremeni stanje?

na csd ne povedo nič, niti to kaj ti pripada po rojstvu otroka kot brezposelnemu ali pa zaposlenemu...

hvala

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
28.2.2011 12:56:57   
zmajaz
V bistvu se ne zaposliti splača samo tistim, ki izpolnjujejo pogoj najmanj 12 mesecev delovne dobe v zadnjih 3 letih in jim potem porodniška po ključu 55 % minimalne plače + 2 % za vsak mesec zaposlitve nanese več kot, če bi se zaposlile in bi se jim računalo povprečje zadnjih 12 plač (pri čemer se za mesece brezposlenosti vzame 55 % minimalne plače).

Drugače pa tale izračun na strani od CSD šiška po mojem ne štima več, ker še ni vnesena nova usklajena minimalna plača, ampak je še kar stara - nisem pa 100 %.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Sasheen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
28.2.2011 15:21:19   
Sasheen
torej jaz spadam tja kakor sva se menile in se jutri lepo zaposlim, upam ,da tole dete še mal počaka ker je danes prava kriza pa komi 27t :(((


aja še to, čeprav sem bila nazadnje redno zaposlena ravno na 29.2.2008 za polovični delovni čas...je ok če se zaposlim s 1.3.2011 ali je bolje če se kakšen dan prej

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
28.2.2011 19:33:48   
zmajaz
Ti dnevi zdaj nimajo čisto nobene veze (da bo minilo 3 leta od zadnje zaposlitve) - tole 3-letno obdobje je pomembno samo, če imaš znotraj tega 3-letnega obdobja najmanj 12 mesecev  zaposlitve, ti imaš pa vso zaposlitev več kot 3 leta nazaj.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Sasheen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
28.2.2011 20:33:31   
Sasheen
aha...čist sem zmedena...v glavnem tako kot sva rekle s 1.3. je zame najbolje


hvala za potrpežljivost

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.4.2011 14:16:11   
pinky_fairy1
Zdravo, evo še vprašanje iz moje strani, saj sem glede vsega rahlo zmedena. Nimam še nikakršnje delavne dobe, ampak samo delo preko študenta. Sedaj sem že 3mesece brez statusa in prijavlena na zavodu in maa dobim prvo socialno pomoč. ali se v mojem primeru splača zaposliti en dan pred nastopom porodniške kot gospodinja, da bi dobila malo več ali ne? aja rok pa imam 4.julija. hvalaa za odgovor.

(odgovor članu Sasheen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
29.4.2011 11:43:48   
starxyz
Pozdravljeni!

Sem nova na tem forumu in imam vprašanje! Neprekinjeno sem bila zaposlena od 1.5. 2007 do 31.8. 2009(2 leti 4 mesece) za določen čas. Julija 2009 sem nastopila porodniško (PDP 20.8.2009). Pogodbe mi niso več podaljšali in po poteku porodniške 23.7.2010 sem se prijavila na ZAVOD ZA ZAPOSLOVANJE, kjer sem prejemala 3 mesece denarnega nadomestila. Na zavodu za zaposlovanje sem bila prijavljena do 6.12.2010. Odjavila sem se po predhodnem dogovoru z mojo svetovalko, ker sin ni bil vpisan v vrtec in sem imela težave z varstvom. Ker nameravava s partnerjem imeti še enega otroka me zanima ali sem opravičena do porodniške in kakšne?

Hvala za odgovore

(odgovor članu pinky_fairy1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
29.4.2011 20:52:44   
zmajaz
Če boš na dan nastopa porodniške brezposlena, ti bodo šteli mesece, ko si bila v zadnjih 3 letih gledano od dneva nastopa porodniške nazaj zavarovana za starševsko varstvo - sem pa sodijo meseci, ko si prejemala plačo ali kakršno koli nadomestilo plače (bolniška, porodniška in tudi nadomestilo za brezposelnost). Potem se pa višina t. i. "starševskega nadomestila brez dopusta" izračuna po formuli: 55 % minimalne plače + 2 % za vsak mesec zav. za starš. varstvo v zadnjih 3 letih, vendar skupno največ 105 % minimalne plače.

Če bi hipotetično gledano porodniško nastopila recimo 1. 6. 2011, to pomeni, da bi se štelo 3 leta od 1. 6. 2011 nazaj, torej od 1. 6. 2008 do 1. 6. 2011. Ti si bila leta 2008 zavarovana celo leto, gleda se pa od 1.6. dalje, torej 7 mesecev, leta 2009 celo leto - torej 12 mesecev, in leta 2010 7 mesecev porodniške + 3 nadomestila za brezposelnost, skupno torej 10. V treh letih od 1. 6. 2011 nazaj torej skupno 29 mesecev. Porodniška je v takem primeru: 55 + 29*2 = 55 + 58 = 113 %, ker je največ mogoče dobiti 105 %, bi torej dobila 105 %. Z vsakim mesecem, ko se nastop porodniške oddaljuje od 1. 6. 2011, pa se od teh 113 %, kolikor smo naračunali, odbijeta 2 %, ker v to 3-letno obdboje, ki se gleda, pade manj mesecev, ko si bila zavarovana.

V primeru, da boš na dan nastopa porodniške zaposlena, se ti pa gledajo dohodki v zadnjih 12 mesecih pred nastopom porodniške, pri čemer se za mesece breposelnosti vzame 55 % minimalne plače.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu starxyz)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
9.5.2011 9:15:07   
Suziiika
Tudi jaz sem v podobnem položaju in ker sem prej delalapreko študenta, zdaj pa sem nezaposlena, sem resno razmišljala o tej navidezni zaposlitvi par dni pred pdp-jem. Rok imam 9.7., tako da sem razmišljaja da bi se zaposlila nekje v čistem začetku junija, zanima me samo, kako je pa potem z zavarovanjem? Oz. z dod. zavarovanjem? V porodniški?

Hvala za odgovor

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
9.5.2011 19:45:07   
zmajaz
Z dodatnim zdravstvenim zavarovanjem misliš? Tega si v vsakem primeru plačuješ sam - država ga plačuje samo prejemnikom socialne pomoči, vsi ostali si ga moramo sami, če ga hočemo imeti.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
10.5.2011 11:47:28   
PapuaNG
IZVIRNO SPOROČILO: Sasheen

pozdravljeni

zelo mi je že pomagala uporabnica zmajaz pa vseeno pišem še tukaj...


imela bi vprašanje. sem brezposelna v 6. mesecu nosečnosti. ponudila se mi je priložnost zaposlitve, katero mislim tudi sprejeti. pa vseeno vsi vpijejo, da se mi ne splača, da je bolje, da sem brezposelna. ampak kot zaposlena dobim cca 280 evrov porodniške oz. po tem http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp izračunu, če vse pustim prazno in samo v marec vpišem 750 e, pride 320e. če se pa ne zaposlim mi pa pripada za 1 leto starševski dodatek 195 evrov. kje je potem računica se ne zaposliti, če dobiš kot zaposlen več? naj še povem, da z očetom otroka nisva več skupaj in tudi preživnine nisem hotela zahtevati, ampak pravijo, da jo moram, če ne smatrajo, da imam dovolj sredstev za preživetje. naj povem še to, da živim pri starših, dobivam zmanjšano soc.denarno pomoč ca 160 na mesec. sedaj pa so se starši preselili, mati za stalno, oče začasno ali to kaj spremeni stanje?

na csd ne povedo nič, niti to kaj ti pripada po rojstvu otroka kot brezposelnemu ali pa zaposlenemu...

hvala



Preživnino si moraš zrihtat že zaradi uveljavljanja otroškega dodatka (predvidevam, da ga boš uveljavljala). Če preživnina ni dogovorjena, se še vedno štejete kot družina in se upoštevajo dohodki od obeh.

(odgovor članu Sasheen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
10.5.2011 16:23:53   
Šnofla
Še eno vprašanje...če se par dni prej zaposlim kot gospodinjska pomočnica - ali plačam prispevke samo za tistih par dni, ali jih moram potem plačevat še celo leto, ko sem na porodniškem  dopustu in dopustu za varstvo in nego otroka?

Pa malo gledam te pogodbe - za gospodinjsko pomočnico pride v poštev katera - pogodba o zaposlitvi za določen čas (torej v mojem primeru bi bila to pogodba za 12 mesecev ane?) ali pogodba o zaposlitvi oprvljanja dela na domu? Zaposlila bi me tašča ali pa tast.

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
16.5.2011 13:57:53   
Suziiika
zmajaz hvala za odgovor. Imam pa sedaj papirje pred sabo, danes se slišim z gospodom, ki me bo zaposlil, zanima me še samo, če imam začetek polne odsotnosti od dela 11.6, se zaposlim nekje 6ga  junija (to je ponedeljek), če pa bi se naprimer v petek 3ga, bi potem plačala prispevke samo en dan več kot če se zaposlim v ponedeljek, ali se vikend tudi šteje za prispevke?
Pa kako je treba določit tisto odstotnost iz dela? Točno za eno leto? se pravi  od polne odsotnosti z dela od 11.2011 pa do 11.6.2012?

Aja pa ker sem trenutno drugi mesec na socialni podpori, vem da iz borze se morem odjavit predno me ta gopod zaposli, kaj pa iz socialne? Moram jim tudi tam sporočiti?

Najlepša hvala že vnaprej za odgovor, super ste. user posted image

< Sporočilo je popravil Suziiika -- 16.5.2011 13:59:08 >


_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu Šnofla)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
16.5.2011 14:24:23   
zmajaz
Prispevki se plačajo za delovne dneve, tako da vikend nima veze.

Odsotnost je 1 leto - v tvojem primeru 11.06.2011 do 10.6.2012, 11. 6. 2012 pa že nastopiš spet delo oz. se prijaviš nazaj na zavod kot brezposlena.

CSD moraš seveda takoj obvestiti, da si se "zaposlila".

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
16.5.2011 14:26:54   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Šnofla
Še eno vprašanje...če se par dni prej zaposlim kot gospodinjska pomočnica - ali plačam prispevke samo za tistih par dni, ali jih moram potem plačevat še celo leto, ko sem na porodniškem  dopustu in dopustu za varstvo in nego otroka?

Pa malo gledam te pogodbe - za gospodinjsko pomočnico pride v poštev katera - pogodba o zaposlitvi za določen čas (torej v mojem primeru bi bila to pogodba za 12 mesecev ane?) ali pogodba o zaposlitvi oprvljanja dela na domu? Zaposlila bi me tašča ali pa tast.

Od dne, ko nastopiš porodniški dopust, dalje (in do izteka), plačuje prispevke država in ne več delodajalec.

V poštev pride kar pogodba o zaposlitvi za določen čas (najboljše je skleniti kar za eno leto).

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Šnofla)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
16.5.2011 14:46:37   
Suziiika
user posted image  zmajaz najlepša ti hvala. Z gospodom sma tud se zmenla zdejle, mi javi nazaj kak pa kej čez par dni, zdej pa samo upamo, da se naši bejbiki ne bo mudilo preveč in bo počakala vsaj do začetka junija v bušiju, da zrihtamo tele papirje. user posted image  user posted image

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
20.5.2011 14:19:09   
TinaC
Pozdravljene.

Prosim za malo pomoči. 1 mesec pred nastopom porodniške se bom zaposlila. Pogodbo bom sklenila za 9 mesecev, da mi bo po porodniški pripadalo denarno nadomestilo z zavoda. Bodoči delodajalec me je opozoril, da bo moral plačati tudi zdravstveni pregled (pred zaposlitvijo), ker bom sklenila pogodbo za več mesecev. Ali to res velja?

Poleg tega je rekel, da bo zaradi 9 mesecev trajajočega delovnega razmerja bo moral plačati prispevke za 45 dni in ne samo za 30 dni, kljub temu, da bom po 30 dneh že v porodniški. To mi ni ravno smiselno?! Kolikor sem razbrala iz pogovorov na forumih, z dnem nastopa porodniške delodajalec ne plačuje več prispevkov, ampak država. Ve katera kaj več o tem?

Hvala lepa in lp.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
21.5.2011 11:16:19   
zmajaz
Zdravstveni pregled: praviloma bi moral biti - v praksi pa kakor kje - jaz ga recimo nisem delala, ko sem se zaposlila pri tastu in ni bilo zato nikoli nič narobe.

Trajanje delovnega razmerja: ne vem, zakaj ste izbrali ravno 9 mesecev - najboljše je, če skleneš kar za 1 leto, ker se ti to itak izteče pred iztekom porodniške, stroški zaposlitve pa niso nič večji.

Prispevki: NI RES - 45 koledarskih oziroma 30 delovnih dni mora delodajalec kriti, če greš ti na bolniško, od tod dalje šele potem začne bolniško kriti ZZZS. Ti pa greš v porodniško in ne v bolniško, zato od dneva dalje, ko nastopiš porodniško, delodajalec nima več stroškov. Pa še en namig - zakaj se boš zaposlila cel mesec pred nastopom porodniške? Saj je dovolj če se recimo tudi samo 1 teden prej - ravno toliko, da še uspeš urediti vso papirologijo. Tako boš imela samo 1/4 stroškov v primerjavi s tem, če bi bila zaposlena cel mesec prej, višina porodniške pa bo popolnoma enaka, saj se ta zadnji mesec itak ne šteje v izračun višine porodniške, ker se upoštevajo samo plače, ki so že izplačane do dneva oddaje vloge. Vloga se pa po zakonu lahko odda tudi 2 dni pred nastopom porodniške (ni treba, da je prej).

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu TinaC)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?