|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
29.8.2011 13:00:54   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: flower

Če hočeš socialno pomoč, moraš bit prijavljena na zavodu... če imaš status študenta, to ne bo šlo...


če je v porodniški, ne rabi oz. ne more bit prijavljena na Zavodu

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   [Brisano sporočilo]
29.8.2011 13:10:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu katy83)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
29.8.2011 15:23:13   
suzyst
pozdravljene punce.

Čisto sem zmedena. Imam premalo delovne dobe in delavka iz csd mi je svetovala, da me naj zaposli neki prijatelj. Imam teden dni do nastopa porodniške. Sedaj sem se zmenila, da bi me prijatelj, pa mora baje oddati povpraševanje po delavcu in mora to odležati na zavodu 5 dni. Punce koliko je to res? Pojma niam kaj naj naredim....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   [Brisano sporočilo]
29.8.2011 19:50:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu suzyst)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
29.8.2011 20:29:49   
suzyst
ja vem, sem se zmenila s prijateljem, da me bo zaposlil pa vleče in vleče, da se mi že zdi da me samo za nos vleče in da nebo nič s tega.

Na csd sem se zmenila, da ji lahko oddam nekaj dni pred nastopom.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
31.8.2011 9:44:30   
zmajaz
Mah - tisti obrazec "potreba po delavcu" lahko kar s sabo na zavod prineseta in te on kar isti dan zaposli. Tako sva midva s tastom naredila par let nazaj.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu suzyst)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
1.9.2011 15:17:01   
suzyst
hvala. Kako pa potem, ko mi pogodba med porodniško poteče? Mora delodajalec na zzzs pa me odjaviti? Oz. kako sem potem zavarovana? Aja na CSD moram ponovno it, ker sem kao brezposelna al kako?

hvala

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
12.2.2012 9:55:23   
silwia
Pozdravljene! Upam da še katera bere tole, ker me nekaj zanima :/

Leta 2010 sem bila zaposlena v vrtnarskem centru 4 mesece
Leta 2011 zaposlena v proizvodnji preko Lamexa 5 mesecev.
Konec sept.2011 mi niso podaljšali pogodbe zaradi bolniške, imela sem rizično nosečnost, sedaj je vredu.
Bolniško sem si vlekla do začetka decembra,  potem mi niso več podaljšali bolniške. Oktobra sem dobivala nadomestilo pri ZZZS, Novembra sem se prijavila na Zavod za zaposlovanje.
Prejemala sem 3 mesece denarno nadomestilo, zanima me do česa sem sedaj sploh upravičena. Kako je z delovno dobo, se šteje delovna doba tudi za ta čas ko sem bila na bolniški al kako???
Kako je če se zaposlim kot gospodinjska pomočnica pri tastu???

Hvala za odgovor, lp

_____________________________

Silwia

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
12.2.2012 11:24:20   
tjasaoasis
Ti bom odgovorila na tisto, kar lahko. V zadnjih treh letih si bila vsega skupaj za starševsko varstvo zavarovana 12 mesecev (4+5+3) kar pomeni, da ti v primeru da na dan "nastopa porodniškega dopusta" ne boš zaposlena pripada starševsko nadomestilo brez starševskega dopusta v višini 55% minimalne plače + 12x2% je skupaj 79% minimalne plače. Če boš na dan nastopa porodniškega dopusta zaposlena pa se ti osnova izračuna na podlagi dohodkov zadnjih 12 mesecev pred porodniško(za tisti mesec, ko ni bilo dohodkov se vzame 55% minimalne).

Delovna doba je samo tista doba, ko si dejansko bila zaposlena. Vse ostale dobe, ko pa so bili plačani prispevki za pokojninsko zavarovanje pa se šteje v zavarovalno dobo. Ti imaš dejansko skupaj 9 mesecev delovne dobe in pa dodatno še 3 mesece zavarovane dobe t.j. skupaj 12 mesecev pokojninske dobe. Za tisti mesec ali dva ko pa si prejemala nadomestilo od ZZZS pa mislim, da niso bili kriti nobeni prispevki (nisem pa sigurna).

(odgovor članu silwia)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
12.2.2012 12:33:58   
julijka2012
Pozdravljene
Zanima me naslednje. Sem brezposelna prijavljena na zavodu, rok imam julija, delovne dobe nič. Malo sem prebirala razne forume glede navidezne zaposlislitve in imam eno vprašanje.
Je kakšna razlika, če bi me kdo zaposlil npr. prek s.p. ali da bi se zaposlila kot gospodinjska pomočnica doma.

Lp

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
12.2.2012 15:45:54   
silwia
U najlepša hvala za izčrpen odgovor....79% minimalne plača...kolk potem že to znaša sploh si ne znam zračunat.
Kaj bi vi na mojem mestu naredili, katero pot bi ubrala? Jaz bi probala tudi to varjanto glede gospodinjske pomočnice, ampak sedaj ne vem kaj se mi bolj splača, vem pa da teče med porodniškim potem delovna doba in po enem letu sem upravičena do denarnega nadomestila tako nekako je če sm zaposlena dan pred nastopom porodniškega.

lp

_____________________________

Silwia

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
12.2.2012 16:24:45   
Paštetka
Na pamet, ker se mi ne da računat.
Minimalna je cca 780 € bruto. Izračunaj koliko je 79% in odštej vse dajatve in prispevke. Od oka bi rekla cca. 450 € user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 12.2.2012 16:30:45 >

(odgovor članu silwia)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
13.2.2012 15:31:29   
maurica
Vidim, da ene precej obvladate zato bi še jaz imela eno vprašanje :)

Med tem, da se zaposliš en dan (ali pa mesec) pred nastopom porodniške ali pa uporabiš drugo varianto (55% + 2%) je razlika tudi v tem, da ti v prvem primeru tečeta delovna in pokojninska doba, v drugem primeru pa ne. Drži? Torej poleg samega denarnega nadomestila se splača upoštevati tudi ta vidik?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
13.2.2012 16:10:59   
silwia
Ja maurica res je, če si zaposlen dan ali dva preden nastopiš porodniški dopust ti teče delovna doba eno leto, kasneje mislim da lahko koristiš denarno nadomestilo 3 mesece.

PUNCE POVEJTE MI KAKO JE KAJ S TO GOSPODINJSKO POMOČNICO????????
Jaz bi poskusla to varjanto, danes sem bila na socialni in pripada mi starševsko nadomestilo brez dopusta, nisem pa spraševala kako je z zaposlitvijo par dni ali teden pred nastopom porodniškega dopusta????ker to se mi je tako zdelo čudno da tam sprašujem. Pomagajte mi prosim.

lp

_____________________________

Silwia

(odgovor članu maurica)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
13.2.2012 20:38:34   
tjasaoasis
Pokojninska doba teče vedno ko so plačani prispevki za pokojninsko zavarovanje. Kar pomeni, da če prejemaš starševsko nadomestilo in se ti obračunavajo prispevki potem ti v obeh primerih (zaposlena ali ne) teče pokojninska oz. zavarovalna doba. Delovna doba pa samo v primeru da si zaposlena in če te nekdo zaposli en teden pred nastopom porodniške potem pa ti po enmu mesecu pogodbo prekine oz. ne podaljša potem imaš od tega samo 1 mesec delovne dobe vse ostalo pa zavarovano. Delovna doba je precej pomembna ko si pred upokojitvijo, saj lahko pomembno prispeva k višji penziji :)

O zaposlitvi kot gospodinjska pomočnica je bilo sicer v drugih temah že veliko napisanega ampak povzemam: važno je da tisti, ki te zaposli odda potrebo po delavcu (PD-1) na zavod za zaposlovanje in te na podlagi pogodbe o zaposlitvi prijavi v zavarovanja z M-1 obrazcem. Pri tem je najbolje, da se v pogodbi dodeli minimalno plačo, ker je potrebno za dneve do nastopa porodniškega dopusta plačati prispevke. Za točen izračun in postopek plačila pa se je najbolje obrniti kar na DURS. Pa če želiš, da ti teče delovna doba cel čas potem naj se pogodba sklene do konca izteka dopusta za nego in varstvo otroka.

Upam, da sem vsaj približno prav povedala :)

(odgovor članu silwia)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
9.3.2012 12:51:38   
Matejčika
Sem na istem. Brezposelna, pa sem razmišljala, da bi me stric zaposlil en teden pred nastopom porodniške. AMPAK, pri G so mi rekli, da moram na CSD do 31t nosečnosti! Da se ne morem prijavit nekaj dni pred nastopom. Kaj je to kak nov zakon zdaj po 1.1.?

_____________________________

Ne mečte pušk v koruzo, ker se lahko zataknejo v moj kombajn, potem pa mam pravo sranje! :)

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
9.3.2012 13:18:39   
tulpek
Narobe so ti rekli. Papirje moraš oddati pred nastopom porodniškega dopusta, tudi če en dan prej. Prvič sem jih točno 2 dni prej, pa še to je bil petek.  Tako da se raje pozanimaj na CSD. 

(odgovor članu Matejčika)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
9.3.2012 15:50:12   
krisam
Pozdravljene punce..nekaj sem brala ampak po pravici povedano jaz popolnoma nič ne razumem kaj pa kako, sem pa v zelo podobni situaciji kot nekatere tukaj. No pa naj kar začnem... Sem brezposelna in prijavljena na zavodu že cca 2.5 leti in prejemam 160€ pomoči od csd-ja. Kar sem v tem času delala je bilo na črno, zdaj pa je situacija nanesla da načrtujemo otročka in ne vem kam naj se obnem in kako naj se pripravim da bi kaj od te skope države kaj dobila. Kot sem že nekaj brala, moraš biti v zadnjih 3 letih vsaj 12 mesecev zaposeln...pri meni tega ni bilo...KAJ NAJ? Prosim lepo za vsako pomoč in nasvete ker ne vem na koga naj se obrnem.user posted image user posted image

_____________________________

čakava, da nama posije sonček!!!

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
9.3.2012 18:14:29   
Paštetka
Meni je neumno pričakovati kaj od države. Od tega kaj mislim na denar. Žal je potrebno v tem današnjem času poskrbeti sam zase in še za svoje bližnje.
Ne samo neumno, tudi neodgovorno se mi zdi samo pričakovati, da ti država nekaj da, da te podpira, in zraven načrtovati otroka brez vseh nadaljnih svojih planov preskrbe. user posted image
Sem vzojena v duhu najprej štalca in potem kravca in žal jaz niti pomisliti nisem upala, da bi načrtovala otroka brez nekih primernih dohodkov, s katerimi bi vsaj normalno preživeli. Žal je samo ljubezen danes premalo. Če si nekdo še tako zatiska oči, se samo od ljubezni ne da živeti.
Imeti 160€ dohodkov in načrtovati otroka, je zame zelo slab načrt.
Najprej dober načrt kako do službe, mogoče prekvalifikacija in potem otrok.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 9.3.2012 18:18:54 >

(odgovor članu krisam)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
10.3.2012 13:15:55   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Meni je neumno pričakovati kaj od države. Od tega kaj mislim na denar. Žal je potrebno v tem današnjem času poskrbeti sam zase in še za svoje bližnje.
Ne samo neumno, tudi neodgovorno se mi zdi samo pričakovati, da ti država nekaj da, da te podpira, in zraven načrtovati otroka brez vseh nadaljnih svojih planov preskrbe. user posted image
Sem vzojena v duhu najprej štalca in potem kravca in žal jaz niti pomisliti nisem upala, da bi načrtovala otroka brez nekih primernih dohodkov, s katerimi bi vsaj normalno preživeli. Žal je samo ljubezen danes premalo. Če si nekdo še tako zatiska oči, se samo od ljubezni ne da živeti.
Imeti 160€ dohodkov in načrtovati otroka, je zame zelo slab načrt.
Najprej dober načrt kako do službe, mogoče prekvalifikacija in potem otrok.


Podpis. Otrok stane, oprema,obleke, razni pripomočki, če ne dojiš mleko, treba je nahraniti sebe...s 160€??? Nikakor ne! Stroški so tudi kasneje, po 1 letu starosti, v naši državi težko dobiš službo z majhnim otrokom...jaz se teh igric nebi šla!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
12.3.2012 12:05:53   
krisam

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Meni je neumno pričakovati kaj od države. Od tega kaj mislim na denar. Žal je potrebno v tem današnjem času poskrbeti sam zase in še za svoje bližnje.
Ne samo neumno, tudi neodgovorno se mi zdi samo pričakovati, da ti država nekaj da, da te podpira, in zraven načrtovati otroka brez vseh nadaljnih svojih planov preskrbe. user posted image
Sem vzojena v duhu najprej štalca in potem kravca in žal jaz niti pomisliti nisem upala, da bi načrtovala otroka brez nekih primernih dohodkov, s katerimi bi vsaj normalno preživeli. Žal je samo ljubezen danes premalo. Če si nekdo še tako zatiska oči, se samo od ljubezni ne da živeti.
Imeti 160€ dohodkov in načrtovati otroka, je zame zelo slab načrt.
Najprej dober načrt kako do službe, mogoče prekvalifikacija in potem otrok.


Podpis. Otrok stane, oprema,obleke, razni pripomočki, če ne dojiš mleko, treba je nahraniti sebe...s 160€??? Nikakor ne! Stroški so tudi kasneje, po 1 letu starosti, v naši državi težko dobiš službo z majhnim otrokom...jaz se teh igric nebi šla!



zdaj pa da takoj ustavim to obtoževanje in neumesne pripombe...kdo je rekel da ni štalce, kdo je rekel da dvomim koliko otrok stane, kdo je rekel da nimam finančne podlage in podpore mojega dragega, staršev in sama.... ni prav da takoj obsojate. Če nebi imela za "burek" se nebi spuščala v to. Poleg tega mi ni slabo in hvala za kakršnikoli komentar, ampak takih ne rabim. Jaz sem samo vprašala kako pa kaj glede brezposelnosti in podpore, ker državi puščat pa ne mislim, že tako nas dosti obirajo.... Paštetka in 2sneg13....verjetno ste same šle v tak postopek, ker ste vse tako na tekočem,...pa brez zamere. Sama sem dovolj odgovorna da vem kaj je prav in kaj ne, pa še tole dodam, da mi zdravje tako nagaja, das se ne bom odrekla temu otročku, ker je lahko prvi in zadnji...žal

_____________________________

čakava, da nama posije sonček!!!

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
12.3.2012 12:26:19   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: krisam

Pozdravljene punce..nekaj sem brala ampak po pravici povedano jaz popolnoma nič ne razumem kaj pa kako, sem pa v zelo podobni situaciji kot nekatere tukaj. No pa naj kar začnem... Sem brezposelna in prijavljena na zavodu že cca 2.5 leti in prejemam 160€ pomoči od csd-ja. Kar sem v tem času delala je bilo na črno, zdaj pa je situacija nanesla da načrtujemo otročka in ne vem kam naj se obnem in kako naj se pripravim da bi kaj od te skope države kaj dobila. Kot sem že nekaj brala, moraš biti v zadnjih 3 letih vsaj 12 mesecev zaposeln...pri meni tega ni bilo...KAJ NAJ? Prosim lepo za vsako pomoč in nasvete ker ne vem na koga naj se obrnem.user posted image user posted image



Vidiš kaj si napisala? Kdo te obtožuje? Iščeš krivine, da te živi država, nič drugega! In ja, taki bolje živijo kot mi, ki delamo. Kljub visokim številkam, ki jih dobimo na račun ob plači...nam vse država vzame. Kaj imajo sicialci? Najemnino zastonj, vrtec zastonj, doklade visoke, izredne pomoči dobijo, paketi rdečega križa, Karitas plača položnice....na bruhanje mi gredo taki,res! Mi imamo pa 2 avta, s katerimi moramo hoditi vslužbo, jih vzdrževati, registrirati, plačati najemnino, imamo kredit za avto, da ga sploh imamo, vrtec dobimo 5 pl. razred - 210€, avto tankamo ( stroški potni ne pokrijejo ob takih visokih cenah bencina)....dejte se zamislit. Otroški dokladi so 19,23€....samo položnic imamo 1000€, da živimo. Ne štejem hrane, plenic...

In ja, močno podpiram novi socialni zakon. Čas je že bil.

(odgovor članu krisam)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
13.3.2012 20:56:58   
Paštetka
In zakaj bi mogla od države kaj dobiti, in zakaj bi mogla država biti dobrodelna in ne skopa? user posted image
Nikoli ne pričakujem ničesar od nikogar. Delala sem že v srednji šoli, kot študentka, da sem si lahko kavbojke kupila, ker nismo imeli denarja, da ne govorim v času študenta,ko starša nista imela denarja, da bi nama s sestro plačala vlak v LJ. In šele, ko sem se zaposlila sem lahko študirala naprej in si tako plačala študij, se borila, bila tiho in delala, marsikaj požrla, delala po 14, 17 ur na dan po 2 tedna skupaj, da sem lahko napredovala, in da sem potem lahko pristala najvišje v podjetju.
Nisem takoj klicala inšpektorjev, se pritoževala čez vse in vsakogar ali obtoževala državo. In ja, tisti, ki so najbolj pridni, ko delajo, da nekaj pridelajo, jim potem pobere država tak davek, da imajo potem tudi taki, ki jim je lažje vse skupaj cuzati, če te citiram "skopo" drżavo.
In na koncu smo, če potegnemo ob koncu meseca, na istem. WTF user posted image user posted image zakaj bi se človek trudil, študiral, delal?

Se strinjam, skrajni čas, da začne pobirati tudi država tisto, kar ji pripada in do zdaj ni pobirala in da se nekaj spremeni že enkrat.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.3.2012 9:27:20   
petra87
No take izjave me pa kar na rit vržejo.... mislim na komentar od Krisam... na "žalost" sem sama ena od tistih ki vse kar imajo dajo za položnice, ker pač delava oba z možem. konec meseca imava reci in piši cca. 1000 eur položnic, dva otroka ki dobita vsa oblačila (sposojena), da o gorivu ne govorim (imava oba en avto), o stroških hrane tudi ne, ampak nekako nam gre. pa nam ni hudega, da ne bo pomote. samo kar obrne pa se mi ko berem kako nekateri prav z lahkoto živijo po par let na račun države oz. nas ki delamo (od kje pa mislite da je denar - z neba padel?). da ne omenjam tega, da poznam primer para (pa ni edini) kjer je ženska doma z otrokom, delala še ni (ker študira seveda), on sicer dela (kolikor se mu pač da), zraven sta boga da kar res ni, ... mislim ko ne veš kaj ljudje razmišljajo. mogoče kdaj kdo pomisli da je država čist v malori tudi zato (poleg tega da so jo naši vrli politiki okradli do konca) tudi zaradi kar velike sociale ki omogoča (preveč) ljudem (pre)dobro življenje? jaz sem mnenja, da je skrajni čas da se zaostrijo razmere ampak to za tiste ki v nedogled študirajo in popolnoma nič ne delajo (in ja zraven se štejejo tudi tisti ki delajo dva-tri mesece potem so pa na bolniški). in da me ne boste sedaj vsi napadli - vem da je bilo veliko podjetij ki so hočeš nočeš pometali ljudi na najbolj krut in neživljenski način ven. in taki ljudje, sploh vse kar je 40+ se mi ZELO smilijo. po možnosti so še celo življenje v eni in isti firmi. to je druga zgodba. samo to kar so pa ljudje ki NAČRTNO tako živijo (in iščejo 1001 razlog da je tako) in veselo se naslanjajo na pleča staršev (pa meni tudi moji pomagajo-da ne bo takoj napad), in so stari 20 - 40 let.... pa samo brco v rit in spravit v realno življenje. in vse dol iz sociale. mogoče se bo potem država lahko malo stabilizirala, nehala obirat tiste ki delamo (skorajda) non stop. in DVIGNILA prihodek na minimum 1500 EUR / osebo (to je moja ocena koliko na mesec rabiš da lepo, brez preseravanja, in mirno živiš) ampak za ljudi ki delajo in doprinašajo efektivno v končni fazi državi. zakomplicirana tema, ampak jaz mislim da je skrajni čas da se to (med drugim) tudi uredi....

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
18.3.2012 9:35:47   
naia
Drage dame, vidim, da nekatere kar obvladate zakonodajo, zato bi vas prosila za pomoč.

PDP imam avgusta in sem brezposelna od okt2011, prej sem delala cca. 5 let. Kakor sem razumela, če sem brezposelna se mi upošteva zadnjih 36 mesecev oz. 55%minimalne plače +2% za vsak mesec zaposlitve v zadnjih 36 mesecih, v primeru, da bi bila pa zaposlena pa povprečje zadnjih 12 mesecev. Prejšnji teden sem bila na CSDju in mi je predlagala, naj se par dni pred nastopom porodniške zaposlim, da sem mi bo upoštevalo zadnjih 36mesecev +2% za vsak mesec zaposlitve.

In zdaj sem čisto zmedena user posted image a ni tako, da če se bom zaposlila par dni prej, mi bodo upoštevali le zadnjih 12 mesecev, to sem bila pa zaposlena le par mesecev user posted image

Punce, prosim za pomoč user posted image

(odgovor članu petra87)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?