|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
18.3.2012 9:45:17   
tulpek
Mislim da imaš prav, nisem pa 100%, ker nisem nič gledala za tem. Če si zaposlen, se šteje zadnjih 12 plač, če jih ni vseh, pa nek minimum za ostale mesece... In nikjer nisem zasledila, da bi se gledalo 36 m v tem primeru.

(odgovor članu naia)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
26.3.2012 15:49:50   
silwia
Dobila sem odločbo o porodniškem nadomestilu brez dopusta.....povejte mi nekaj....piše da bom prejemala 488€ bruto, a to se potem neto izplačuje al kako???? ker nič ne piše zraven samo to,....če bo neto bo zelo malo glede na to da sm brezposelna :((((((((( sem pa na 4 strani komentirala kako je z mano :( povejte mi, kako je to, če ima katera izkušnje....

lp

_____________________________

Silwia

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
26.3.2012 17:45:49   
tjasaoasis
Če piše 488 € bruto potem se od tega zneska odštejejo še prispevki za zdravstvo, pokojnino, itd. Neto izplačilo bo seveda manjše, točnega zneska ti pa ne znam povedat.

(odgovor članu silwia)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
27.3.2012 22:39:06   
Natale
Pozdravljene punce.

Bolj kot berem tale forum bolj se mi meša user posted image Tudi jaz imam eno veliko vprašanje.

Od 09/2008 do 09/2011 sem bila zaposlena po pogodbah za določen čas.
Aprila 2011 sem nastopila porodniško in čez slab teden se mi iztečeuser posted image . Moram se prijavit na zavod - pripada mi samo 3 mesece.
V mesecu septembru pričakujemo 2. otroka. Glede na moje zdravstveno stanje bom takoj, ko se prijavim na zavod na bolniški in ti 3 meseci mi obmirujejo dokler sem na porodniški.

Zdaj pa tisto vprašanje : Ali mi pripada normalna porodniška, kljub temu, da sem na bolniški na zavodu ali mi pripada porodniška po ključu 55% + 2% za vsak delovni mesec zadnje 3 leta?

Hvala

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
27.3.2012 22:45:38   
tulpek
Če boš na bolniški vse do nastopa porodniškega dopusta, ti pripada po trenutnem zakonu normalna porodniška. Enako, če boš slučajno takrat iz zavoda prejemala nadomestilo za brezposelnost (torej tisti trije meseci) in ne boš na bolniški. Če si bo naša vlada v naslednjih dneh kaj novega izmislila, pa ne vem....

(odgovor članu Natale)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
28.3.2012 7:52:21   
Natale
O super. Upam, da bo res tako. Hvala.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
28.3.2012 23:09:27   
2sneg13
bolniške na zavodu ni več. jasna navodila vsem zdravnikom, naj preverjajo kartice zdr. zavarovanja,ker če si na zavodu, bolniške ne dobiš več! Te mora pol manjkat da jo dobiš.

(odgovor članu Natale)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
29.3.2012 8:10:13   
mala06

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

bolniške na zavodu ni več. jasna navodila vsem zdravnikom, naj preverjajo kartice zdr. zavarovanja,ker če si na zavodu, bolniške ne dobiš več! Te mora pol manjkat da jo dobiš.



Jaz sem na zaodu in v bolniški. A je to sedaj na novo? Ker do sedaj mi je komisija podaljševala stalež.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
29.3.2012 8:16:41   
Natale
Meni se zdi tudi čudno, ker imam rizično nosečnost. Sem bila ravno včeraj na zavodu in mi je sama gospa za pultom rekla, da še veljajo bolniške oziroma da v primeru rizične nosečnosti predložiš bolniško in po 1 mesecu ti zavod miruje in bolniška teče.user posted image


(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
29.3.2012 8:52:44   
mala06
No upam, da mi še podaljšajo za en mesec in potem tako grem na porodniško. Res pa mi tudi moj ginekolog vedno reče, da kako dolgo oz če bodo še podaljšal glede na to, da vsepovsod varčujejo in sploh tam, kjer ni potrebno.

(odgovor članu Natale)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
29.3.2012 15:18:33   
Natale
Sej verjamem, da se da mimo zakona delat in da se da določene stvari koristit, ampak pri zdravju in v nosečnosti, če imaš težave - ja valda se ne boš šla igrat s tvojim in otrokovim življenjem. Logično je, da boš počival. Ne vem no.
In če maš priliko, da počivaš doma... Zakaj pa ne.

(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
3.4.2012 21:08:47   
katrinka
dober vecer, veliko odgovorov na vprasanja sem z branjem te teme dobila nekaj pa bi jih vseeno postavila:

1. ce me mami prijavi kot gosp.pomocnico ali se za placilo prispevkov za tisih par dni pred nastopom porodniske lahko obrnem kar na durs - ne poznam nobene racunovodkinje, ali mi tam dajo potem npr poloznico za dneve od dneva zaposlitve do dneva nastopa porodniske
2. iz odgovorov v tej temi nisem cisto prav razbrala - ce hocem po koncu porodniske dobiti nadomestilo od zavoda za brezposelnost ali moramo narediti pogodbo o zaposlitvi vsaj za 9 mesecev ali je dovolj mesec....
3. ce je pogodba o zaposlitvi narejena za manj casa kot je trajanje porodniske - kdo mi placuje obvezno zdr.zavarovanje za tisti del ko nisem vec zaposlena a se vedno na porodniski, ali moram sporociti csdju da se mi je iztekla pogodba o zaposlitvi in da naj me oni prijavijo v obvezno zavarovanje
4. trenutno imam obv.zdr.zav. urejeno preko moza v sluzbi - pri njemu v kadrovski me ne rabijo nic odjaviti iz obv.zdr.zav. a ne - to je avtomaicno ko bom prijavljena kot gosp.pomocnica
5. v nasi obcini je kot marsikje zelo zelo tezko dobiti vrtec, veliko tock dobis ce sta oba starsa zaposlena - ce naredimo pogodbo o zaposlitvi - gosp.pomocnica namrec za npr 9 mesecev, bo to lepo se izteklo z datumom vpisov v vrtec - nasa obcina da poseben obrazec ki ga neses delodajalcu da ga podpise in stvar je ok, a ne bo nic cudnega ce bo na mojem potrdilu le podpis - in ne ziga, moja mami nima s.p. - ce se ne motim za prijavo gosp.mocnice je lahko fizicna oseba

hvala vsem za pomoc

(odgovor članu Natale)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
3.4.2012 21:28:57   
katrinka
1. na netu sem nasla vse potrebne obrazce a kak primer splosne pogodbe o zaposlitvi pa ne
ali mi lahko katera pomaga
2. ko se odda na zavodu prijava porebe po delavcu ali moramo res pocakati npr 5 dni potem pa se lahko sklene pogodba o zaposlitvi,
jaz bi sla z mami na zavod to prijavo oddala potem pa direkt na zzzs se tam urediti - ali je to mozno
3. na zavodu oddamo samo to prijavo a ne - ko zaposlimo nekoga ali moramo naresti tudi odjavo...


< Sporočilo je popravil katrinka -- 3.4.2012 21:36:21 >

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
3.4.2012 21:52:13   
tjasaoasis

IZVIRNO SPOROČILO: katrinka

Ti bom probala odgovoriti

1. ce me mami prijavi kot gosp.pomocnico ali se za placilo prispevkov za tisih par dni pred nastopom porodniske lahko obrnem kar na durs - ne poznam nobene racunovodkinje, ali mi tam dajo potem npr poloznico za dneve od dneva zaposlitve do dneva nastopa porodniske Obrni se na DURS, ti bodo pomagali pri izračunu
2. iz odgovorov v tej temi nisem cisto prav razbrala - ce hocem po koncu porodniske dobiti nadomestilo od zavoda za brezposelnost ali moramo narediti pogodbo o zaposlitvi vsaj za 9 mesecev ali je dovolj mesec....Nadomestilo ti pripada glede na preteklo obdobje zavarovanja. Če še nisi bila nikoli zaposlena potem rabiš pogodbo za vsaj 9 mesecev...če pa si bila prej že zaposlena pa si malo seštej koliko mescev še potrebuješ da jih bo dovolj
3. ce je pogodba o zaposlitvi narejena za manj casa kot je trajanje porodniske - kdo mi placuje obvezno zdr.zavarovanje za tisti del ko nisem vec zaposlena a se vedno na porodniski, ali moram sporociti csdju da se mi je iztekla pogodba o zaposlitvi in da naj me oni prijavijo v obvezno zavarovanje V času trajanja porodniške se ti prispevki plačujejo iz porodniškega nadomestila zato prekinitev zaposlitve na to nima vpliva
4. trenutno imam obv.zdr.zav. urejeno preko moza v sluzbi - pri njemu v kadrovski me ne rabijo nic odjaviti iz obv.zdr.zav. a ne - to je avtomaicno ko bom prijavljena kot gosp.pomocnica načeloma ni glih avtomatično. V službi morajo vseeno narediti odjavo.
5. v nasi obcini je kot marsikje zelo zelo tezko dobiti vrtec, veliko tock dobis ce sta oba starsa zaposlena - ce naredimo pogodbo o zaposlitvi - gosp.pomocnica namrec za npr 9 mesecev, bo to lepo se izteklo z datumom vpisov v vrtec - nasa obcina da poseben obrazec ki ga neses delodajalcu da ga podpise in stvar je ok, a ne bo nic cudnega ce bo na mojem potrdilu le podpis - in ne ziga, moja mami nima s.p. - ce se ne motim za prijavo gosp.mocnice je lahko fizicna oseba tu ti pa ne znam pomagat, vendar glede na to da gospodinjska pomočnica pri nas šteje kot uradna zaposlitev, potem ne bi smelo biti težav

hvala vsem za pomoc upam, da sem kaj pomagala, nisem pa sigurna če vse čisto drži. Bo še mogla kakšna druga povedat, če se kaj bolje spozna na to


(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
3.4.2012 21:56:40   
katrinka
oooo super....veliko si mi pomagala, za ostalo pa se bo najbrz se kaka nasla
najlepsa hvala

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
4.4.2012 19:51:24   
katrinka
na nekaj vprasanj sem dobila odgovore, nekaj vprasanj pa se imam
lepo prosim za pomoc

1. kako bo to delovalo ko bo treba prispevke placat ko bo nekaj dni v enem mesecu, nekaj dni v drugem...ima katera izkusnje s tem
2. na netu sem nasla vse potrebne obrazce a kak primer splosne pogodbe o zaposlitvi pa ne - ali mi lahko katera pomaga
3. ko se odda na zavodu prijava porebe po delavcu ali moramo res pocakati npr 5 dni potem pa se lahko sklene pogodba o zaposlitvi,
jaz bi sla z mami na zavod to prijavo oddala potem pa direkt na zzzs se tam urediti - ali je to mozno, od tam na durs, nao pa z vso dokumentacijo se na csd....da bi bilo v enem dnevu vse porihtan
3. na zavodu oddamo samo to prijavo a ne (prijava porebe po delavcu) - ko zaposlimo nekoga ali moramo naresti tudi odjavo...
4. v nasi obcini je kot marsikje zelo zelo tezko dobiti vrtec, veliko tock dobis ce sta oba starsa zaposlena - ce naredimo pogodbo o zaposlitvi - gosp.pomocnica namrec za npr 9 mesecev, bo to lepo se izteklo z datumom vpisov v vrtec - nasa obcina da poseben obrazec ki ga neses delodajalcu da ga podpise in stvar je ok, a ne bo nic cudnega ce bo na mojem potrdilu le podpis - in ne ziga, moja mami nima s.p. - ce se ne motim za prijavo gosp.mocnice je lahko fizicna oseba

pa za gosp.pomocnico te lahko prijavi kdorkoli le moz ne...imam prav informacije

hvala vsem za pomoc


< Sporočilo je popravil katrinka -- 4.4.2012 19:52:49 >

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
5.4.2012 13:57:23   
katrinka
samo se tri vprasanja imam:


1. ko se odda na zavodu prijava porebe po delavcu ali moramo res pocakati npr 5 dni potem pa se lahko sklene pogodba o zaposlitvi,
jaz bi sla z mami na zavod to prijavo oddala potem pa direkt na zzzs se tam urediti - ali je to mozno, od tam na durs, nato pa z vso dokumentacijo se na csd....da bi bilo v enem dnevu vse porihtan...no ko bi bila na zavodu in bi mami oddala prijavo potrebe po delavcu, jaz bi se pa hkrati se odjavila od zavoda

2. na zavodu oddamo samo to prijavo a ne (prijava porebe po delavcu) - ko zaposlimo nekoga ali moramo naresti tudi odjavo...

3. v nasi obcini je kot marsikje zelo zelo tezko dobiti vrtec, veliko tock dobis ce sta oba starsa zaposlena - ce naredimo pogodbo o zaposlitvi - gosp.pomocnica namrec za npr 9 mesecev, bo to lepo se izteklo z datumom vpisov v vrtec - nasa obcina da poseben obrazec ki ga neses delodajalcu da ga podpise in stvar je ok, a ne bo nic cudnega ce bo na mojem potrdilu le podpis - in ne ziga, moja mami nima s.p. - ce se ne motim za prijavo gosp.mocnice je lahko fizicna oseba

pa za gosp.pomocnico te lahko prijavi kdorkoli le moz ne...imam prav informacije

hvala vsem za pomoc


< Sporočilo je popravil katrinka -- 5.4.2012 13:58:55 >

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
20.4.2012 13:00:44   
mamica deklicam
Pozdravljeni.

Tudi sama imam nekaj vprašanj in bi prosila, če mi kdo zna odgovoriti nanje.
Drugi teden naj bi v službi dobila v roke papirje o odpovedi. Glede na delovno dobo se mi odpovedni rok zaključi sredi junija 2012. Z možem že nekaj časa poskušava še enkrat zanositi. Verjetno naju to ne bo ustavilo. Borze imam nato šest mesecev, tako bi je bilo konec v sredini decembra 2012.
Da nama uspe in bi pričakovala otroka, kako bi potem bilo s to mojo porodniško? Imava možnost, da me po preteku zaposli recimo za polovični delovni čas, ker ima s.p..
Če zanosim še v času odpovednega roka in ne bi imela še prvega pregleda pri ginekologinji ali mi morajo kljub temu podaljšati delovno razmerje in za koliko časa?

lp

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
26.4.2012 13:41:28   
Anonimen
mamica deklicam

Tukaj www.zfm.si/shared_files/mufo_upd_ate/zanositev_delavke.doc sem našla odgovor na tvoje vprašanje. Sigurno pa moraš (za delodajalca) imeti uradno potrdilo o nosečnosti :) .

Zanositev delavke v času odpovednega roka

Vprašanje:
Naročnik navaja, da je delavka, ki ji je bila dana odpoved pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga, zanosila v času odpovednega roka. Zanima ga, ali lahko taki delavki preneha delovno razmerje.

Odgovor:
V 1. odstavku 115. člena Zakona o delovnih razmerjih je določba, po kateri delodajalec ne sme odpovedati pogodbe o zaposlitvi delavki v času nosečnosti in ves čas, ko doji otroka, ter ko delavec izrablja starševski dopust v obliki polne odsotnosti z dela in še en mesec po izrabi tega dopusta. Nadalje zakon v 2. odstavku istega člena določa, da delavki, ki je noseča ali doji otroka, ne more prenehati delovno razmerje. Omenjena odstavka opisujeta dve različni okoliščini. Prvi se navezuje na odpoved delovnega razmerja. Odpovedi delovnega razmerja običajno sledi odpovedni rok. Ko ta poteče, nastopi prenehanje delovnega razmerja. V vašem primeru je delavka dobila odpoved delovnega razmerja, ko predvidoma še ni bila dokazano noseča. Drugi odstavek pa govori o prenehanju delovnega razmerja. Prenehanje delovnega razmerja je običajno posledica odpovedi delovnega razmerja in poteka odpovednega roka. V konkretnem primeru je bila odpoved delovnega razmerja zakonita, delovno razmerje pa po izrecni določbi drugega odstavka 115. člena Zakona o delovnih razmerjih ne preneha. Delovno razmerje delavki ne bo prenehalo s potekom odpovednega roka, temveč s časovnim zamikom, šele z zaključkom nosečnosti oziroma po prenehanju dojenja oziroma izrabi starševskega dopusta.


EDIT: ne vem, zakaj link noče delat. Guglala sem "zanositev v času odpovednega roka" in našla ta zadetek na zfm.si

< Sporočilo je popravil katka_ -- 26.4.2012 13:46:08 >

(odgovor članu mamica deklicam)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
28.4.2012 16:28:10   
mamica deklicam
KATKA najlepša hvala za odgovor.

Spraševala sem zaradi tega, ker sem sama v zakonu zastopila, da se upošteva samo pisno potrdilo od ginekologa. Prvi pregled pa je šele okoli 8 tedna.
Trenutno se mi je vse tako ali tako zavleklo. Ker je druga hčerka močno zbolela, sem vzela nego otroka in v službi nisem dobila papirja o nameri o odpovedi. So ga poslali po pošti in imam čas dvigniti 15 dni.
Bomo videli, kako bo.
Na silo se tako ali tako ne da narediti otrok. Drugače bo pa porodniška manjša. Držite pesti, da bi nama uspelo

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
28.4.2012 21:03:16   
Anonimen
Definitivno moraš imet uradno dokazilo o nosečnosti, samo tisti domači test sigurno ne velja ... Srečno :) .

(odgovor članu mamica deklicam)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.5.2012 10:01:26   
brca123
ojla punce!
zej mam pa še jest nekej vprašanj, ker se res ne spoznam na te zadeve. sm namreč skorej tri mesece noseča, stara 26 let, brez delovne dobe, saj sem vedno delala preko študentskih servisov. sedaj nimam nobenega statusa, brez prihodkov. živim (oziroma, prijavljena sem) v skupnem gospodinjstvu s staršema in staro mamo, partner ima redno službo. prejšnji teden sem se vpisala na zavod. sedaj pa me zanima, kako je s socialno podporo? ali mi sploh kaj pripada? ali je boljše, če vse skup pustim pr mir? na socialno še nisem šla, in niti ne vem, kaj naj naredim. ali mi zaradi moje delovne nedobe ne pripada nič niti kot bodoči materi? rada bi izkoristla vse kar mi pripada, če pa nimam te pravice, pa ok. prosim za kakršenkoli nasvet. hvala in lep pozdrav user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.5.2012 12:20:01   
mamica deklicam
Pozdravljena.

Če nimaš nič delovne dobe, ti vseeno pripada po rojstvu otroka približno 200 eurov na mesec. Točnega zneska sedajle ne vem (nekje 192 ali pa je že kaj več).  Mislim, da se reče starševsko nadomestilo. Naj me kakšna popravi, ki to točno ve. Ta znesek dobivajo študentke in vse brezposelne mamice, ki niso imele ob nastopu porodniške nič delovne dobe. Na sociali ti bodo dali knjigico, v kateri so opisane vse te pravice in roki, kdaj lahko kaj uveljavljaš.

Želim ti vso srečo

(odgovor članu brca123)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.5.2012 12:34:07   
brca123
o hvala, res. sem nekej brskala po netu pa zasledila da naj bi to dobila, ja.
bom šla na socialno in vprašala tam kaj več.
hvala, lp user posted image

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Nosečnost, brezposelnost in par vprašanj
14.5.2012 15:46:34   
caramel

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

Pozdravljena.

Če nimaš nič delovne dobe, ti vseeno pripada po rojstvu otroka približno 200 eurov na mesec. Točnega zneska sedajle ne vem (nekje 192 ali pa je že kaj več). 

V "varčevalnem" zakonu so (kot sem zasledila) ta znesek zvišali na skoraj 250€.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?