|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dvojčki 2011
14.3.2011 11:27:09   
taja2008
OJLA....

Na hitrco, še jstuser posted image user posted image

Trsica, vi ste pa ornk....Lepo, super.....user posted image user posted image

Tut mi smo iz posvetovalnice, sta se lepo poredila in zrasla- Tisa 3310g in 50,5cm, Tristan 3200g in 51 cm....Jst tudi še vstrajam z kao dojenjem, ker Tisa se doji, Tristan pa dobi moje mleko po flaši, ker ne zna vlečtuser posted image user posted image , mi je rekel pediater, ja gospa, fantek pač....user posted image user posted image . No ponoči dobi Tristan dodatek, ker se mi ne da črpat in kr Tiso pristavim. Bi pa tudi jaz rada počasi nehala, ker vzame to ogromno časa pa še eno frajlo imam doma in je kr pestro... Ampak po drugi strani pa je dobro, da dobita zaščito pred okužbami- sploh zdej te RSV virusi, pa gripe.... Sicer pa je baje sam še tale mesec sporen glede virusov.....

Mamo alarm.....Kasnej kej napišem oz. dokončam kar sem hotla....

_____________________________

11.1.2008 sva dobila prvega sončka-TAJA
8.2.2011 sva dobila še dva sončka-TRISTAN in TISA

(odgovor članu anya.xy)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dvojčki 2011
14.3.2011 17:56:56   
tejalea
Ce katero dvojno user posted image  zanimajo lupinici, igralna centra in en ležalnik/gugalnik, naj mi sporoči na ZS!

Veselo pričakovanje in še bolj nagajivo rihtanje user posted image user posted image !

lp
teja

_____________________________

30. 5. 2010: Aleks in Žiga
28. 1. 2007: Lea

(odgovor članu taja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dvojčki 2011
15.3.2011 20:33:47   
upanje81
Krčiuser posted image  imate kak pameten nasvet, še katerega od vaših dvojčkov mučijo? Pri nas se je začelo v soboto in zdaj pa je pestro, no danes (trkam na les) malo bolje. Smo pa na kapljicah (vetrovne iz koroške lekarne in colipre), upam da nam tole malo nuca. Glede na to da sta bli do zdaj izredno pridni je to kar oreng sprememba dopoldan matra eno popoldan drugo.

(odgovor članu taja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dvojčki 2011
15.3.2011 20:52:57   
trsica
mi imamo BioGaia kapljice

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dvojčki 2011
15.3.2011 21:29:43   
anya.xy
Nam so pomagale Antiflat kapljice iz Avstrije


_____________________________

Jaka in Miha - 05.07.2010

Če imaš enega otroka si starš, če imaš dva, si sodnik. David Frost

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dvojčki 2011
15.3.2011 21:59:24   
trsica
IZVIRNO SPOROČILO: taja2008

OJLA....

Na hitrco, še jstuser posted image user posted image

Trsica, vi ste pa ornk....Lepo, super.....user posted image user posted image

Tut mi smo iz posvetovalnice, sta se lepo poredila in zrasla- Tisa 3310g in 50,5cm, Tristan 3200g in 51 cm....Jst tudi še vstrajam z kao dojenjem, ker Tisa se doji, Tristan pa dobi moje mleko po flaši, ker ne zna vlečtuser posted image user posted image , mi je rekel pediater, ja gospa, fantek pač....user posted image user posted image . No ponoči dobi Tristan dodatek, ker se mi ne da črpat in kr Tiso pristavim. Bi pa tudi jaz rada počasi nehala, ker vzame to ogromno časa pa še eno frajlo imam doma in je kr pestro... Ampak po drugi strani pa je dobro, da dobita zaščito pred okužbami- sploh zdej te RSV virusi, pa gripe.... Sicer pa je baje sam še tale mesec sporen glede virusov.....

Mamo alarm.....Kasnej kej napišem oz. dokončam kar sem hotla....


podobno sem razmišljala tudi jaz user posted image

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu taja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dvojčki 2011
15.3.2011 22:28:29   
HoneybeeMaja
Tudi nam pomagajo Antiflat kapljicev Avstrije v kombinaciji z masažo trebuščkov z Aromatische Salbe,krožiš v smeri urinega kazalca okrog popka,naša dva sta navdušena,predeta kot mucici user posted image  user posted image ,pa ponavadi se po masaži pokakata in otem je mir.Priporočam! user posted image

Sicer pa držim pesti,da se kmalu znebite krčev!


_____________________________

Sometimes when you hope for a miracle,you get two...

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dvojčki 2011
16.3.2011 12:33:44   
upanje81
Danes stanje malo bolše, očitno so prijele tele kapljice Coliprev, smo malo povečali dozo (trkam na les, da se stanje ne spremeni).
Koliko časa pa je pri vas to trajalo in kdaj so se pojavli krči. Pri nas pri skoraj polnih 7 tednih. Vem da rado zvija po AD3 sam te jamljeta že iz porodnišnice po 7 na dan.
Naše ko so prišle iz bolnice sta imele tak apetit, popile tudi po 120 ml kdaj več/manj. Zdaj pa že par dni ne pridemo  na več kot  90ml. Ena je sploh problem, za jest taka ihta, da se vmes nahlasta zraka in potem je gotova, zaspi in potem se kmalu zbudi, ker je spet lačna.

(odgovor članu HoneybeeMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dvojčki 2011
16.3.2011 18:56:39   
natasha15
upanje81...po 7 kapljic na dan? To se mi zdi malo veliko...pa lahko zaprosiš za D3, če imata krče,drugače pa jaz nisem kapljic dajala, dokler se jima ni prebava uredila, pa kuhala sem jima domači čaj, namesto prekuhane vode in sta lepo odvajala in nismo imeli nič krčev...

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dvojčki 2011
16.3.2011 19:27:02   
2pikici
7 kapljic je res malo veliko, jaz jima sedaj pri 9 mesecih dajem 8 kapljic AD3, na začetku mislim da sem jih dajala 2 ali 3. Našima D3 niso pasale in smo prsedljali na AD3 po njih ni bilo težav.


< Sporočilo je popravil 2pikici -- 16.3.2011 19:29:57 >

(odgovor članu natasha15)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dvojčki 2011
17.3.2011 9:21:27   
upanje81
Nam so rekli da toliko kapljic zato ker so nedonošene (34t in 6 dni). V porodnišnici so rekli po 8 na pediatrični pa po 7.

(odgovor članu taja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dvojčki 2011
17.3.2011 9:25:04   
natasha15
ponavadi se začne s parimi kapljicami, ne glede na donošenost ali nedonošenost, mi smo bili na AM pa veliko na sončku in jima sploh nisem dajala, ker sta že tako veliko vitaminov s tem dobila, potem pa po par kapljic...zdaj ko smo 14.mesecev stari jima dajem po 7 kapljic!

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dvojčki 2011
17.3.2011 17:17:34   
upanje81
Ravno danes sem govorila s pediatrinjo glede kapljic. Naše jih dobivajo od začetka zaradi nedonošenosti, drugače pa naj bi po 1 mes baje vsi jemali po 7 kapljic. Kaj zdaj drži pa ne vem.
Ja sonce je itak najboljše, sam mi se še ne smemo velik potepat, komaj čakamo da minejo viroze in bacili in gremo na teren.

Glede krčev pa ne vejo al jih imajo ali ne. Sumijo, da gre za infekcijo, včeraj smo imele vse tri drisko.
Včeraj smo zamenjali mleko iz aptamila1 na novolak proti kolikam.

(odgovor članu taja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Dvojčki 2011
18.3.2011 11:24:44   
lina10
Upanje meni je danes pediatrinja napisala kapljice za Špelo 2xpo2 kapljice na dan, Katji pa 3x po2 na dan.
Drugače pa je Katja velika 50cm in težka 3150g, Špela pa 53cm in 3910g.Špela je požerušček,pa dobila sem odločbo iz socialne in so mi podaljšali porodniško za 90 dni tako, da bom šla v šlužbo 18 .5  naslednje leto pa še dopust da izkoristim pa bo že junij.

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Dvojčki 2011
18.3.2011 12:04:44   
trsica
IZVIRNO SPOROČILO: lina10

Upanje meni je danes pediatrinja napisala kapljice za Špelo 2xpo2 kapljice na dan, Katji pa 3x po2 na dan.
Drugače pa je Katja velika 50cm in težka 3150g, Špela pa 53cm in 3910g.Špela je požerušček,pa dobila sem odločbo iz socialne in so mi podaljšali porodniško za 90 dni tako, da bom šla v šlužbo 18 .5  naslednje leto pa še dopust da izkoristim pa bo že junij.


lina10, nič ti niso podaljšali porodniške. za dvojčke je avtomatično 15 mesecev. user posted image  jaz imam odločbo do 15.4.2012. user posted image

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu lina10)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Dvojčki 2011
18.3.2011 13:17:59   
lina10
Ja sedaj vem, prej pa tega nisem vedela mi ni nobeden povedal jaz se pa tudi nisem pozanimala ,nimam nič proti sem vesela.

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Dvojčki 2011
18.3.2011 13:20:09   
lil_
uf sem cist zgresila tole temo...no sej vazno da sem jo zdej nasla, pa ceprov pozno user posted image
na seznamu vidim da sem ze user posted image

nasi dve sta dobivali ad3 kaplice ze v porodnisnici in to 8 na dan. tudi pri nas je bilo receno da zaradi nedonosenosti. ko smo sle s porodnisnice (po 18 dneh) so rekli, da jih ne rabimo vec jemat, v posvetovalnici pa so nam jih zopet dali in rekli naj jima, glede na to da povzrocajo krce damo lahko tudi manj. lahko tudi samo eno, dve in max 8. ko pa bo lepse vreme in bomo vec na soncku pa kaplice ne bodo potrebne.

vidim, da ostale ze opuscate dojenje, me pa smo se ravno dobro zacele dojit. kmalu bo minilo 24 ur, odkar nisem rabila pogreti nobenega mleka. in se ni potrebno mleka crpati-mam obcutek kot da mi cas ostaja user posted image ponoci sta podojeni spali dlje, kot pa ko sta hranjeni po flaski. drugace pa tudi ko ju hranim po flaski sta hranjeni z mojim mlekom. no jst upam da nam dojenje stece in da ne bo kaksnih vecjih tezav.

za krce smo tudi mi imeli avstrijske kaplice antiflat, ceprov pri nas krci niso bili prehudi. bol grozno mi je sedaj, ko ju tako strasno napenja, je toliko dretja da joj, pa tako stegujeta nogice da je groza. ima katera kaksen nasvet, kako to olajsati? ko po groznem napenjanju prdneta se cisto umirita, do takrat pa je stanje zares katastrofalno.

ce ju zelim dojiti ali je bolje da jima cajcek dajem po zlicki in ne po flaski? bojim se da bi ju s flasko samo mesalauser posted image

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Dvojčki 2011
18.3.2011 16:04:14   
anya.xy
Lil_ mi smo takrat dosti telovadili, smo jima nogice dvigovali k trebuščku, tak kot da bi delala trebušnjake samo v kontra smeri noge k telesu, po 10 min telovadbe sta se oba lepo sprdala in je blo v redu
lp anaj


_____________________________

Jaka in Miha - 05.07.2010

Če imaš enega otroka si starš, če imaš dva, si sodnik. David Frost

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Dvojčki 2011
18.3.2011 16:51:10   
trsica
lil_, dobra si. jaz sem bila že pri ta prvem (in enem samem) prve štiri mesece brez življenja, ker je bil stalno priklopljen name. pri teh dveh bi pa lahko samo ležala kot nasedli kit in bi mi nosili enkrat enega, enkrat drugega na priklop. user posted image  sploh david bi jedel na vsako uro. user posted image

_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu anya.xy)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Dvojčki 2011
18.3.2011 17:03:53   
lil_
telovadba in dviganje nogic je sicer slisati super, samo je mal tezko, k sm za vse sama. ponavad potelovadmo med previjanjem, za kej ostalega pa ze ni vec casa.

zaenkrat se kar hitro najesta in se ne dojita prov pogosto. moti pa me dretje po hranjenju...dobesedno dretje...groza user posted image

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Dvojčki 2011
19.3.2011 15:47:33   
upanje81
lil_ pri nas je tud hudo po hranjenju (jok) oz. čist različno včasih nič, včasih od enega obroka do drugega itd, naj bi bili to krči, ne vejo zagotovo smo ble včeraj spet na pediatrični popoldan.
Kdaj pa so se pri vas začeli krči in kdaj minili? Pri nas so se začeli zdaj pri 7 tednih. A ni napenjanje tudi povezano s krči.
No pri nas se ena kar naprej napenja in stoka že od rojstva in so mi na pediatrični rekli da je to za nedonošenčke značilno in ni nič hudega, da so kot ene škripajoče skrinjice:-).

(odgovor članu taja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Dvojčki 2011
20.3.2011 16:01:32   
upanje81
Lill_  a vi že čaj pijete, verjetno kumino in janež?
Men so rekli da nič čaja, vode, če je pa dojen pa sploh da ne rabi. No pri meni mleko usiha tako da sta skoraj sam še na dodatku in bi jima najraje kar dala malo čaja/vode za  odžejat. A ostale jim tudi že čaj dajete?

(odgovor članu taja2008)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Dvojčki 2011
20.3.2011 16:14:01   
jona klara
se opravičujem, da se mešam na vašo temo.

upanje 81- še enkrat čestitam za sončici, sem opazila, da ste bili v P, kr solze so mi pritekle...pa tako miceni pupiki, no samo, da ste bolje, me je kr stisnilo.A to je bil RSV? kako pa se je začelo, da ste šli v bolnico? javi se še kaj pri ivf čvekamo starši, te bomo vesele,pazi na J in K.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu upanje81)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Dvojčki 2011
20.3.2011 17:15:06   
ruška
Živjo!
Čeprav ne sodim k vam, ker šele nosim dvojčke, včasih vas berem. Ne vem koliko imate časa brat ostale forume, pa bi vam rada pokazala neko koristno informacijo, ki sem jo zasledila na tem forumu:

http://www.ringaraja.net/forum/APTAMIL_2_Immunofortis-POZOR!!!/m_5647785/tm.htm

Merkajte sebe in svoje otroke!

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Dvojčki 2011
21.3.2011 9:55:50   
anchika
No tudi jaz še ne spadam v ta forum ampak v roku 1 meseca se vam bom pridružila . Rada bisamo nekaj napisla glede kapljic D3. Imam namreč doma že dva otroka in prvemu sem jih dala 2x , ker pa ga je tako napenjalo da se je ubožček tako zvijal sem prekinila, drugi pa jih nisem dala niti 1x. Govorila sem z zdravnikom pa še marsikdo mi je rekel da naj ne matram otroka da te vitamine itak dobi s sončkom in pol z ribicami in ostalo hrano. Ko sem videla kako se sinko zvija in joče so  kapljice letele v smeti. Tudi mi ko smo bili majhni jih nismo jemalo. No pa itak vsaka mama ve zase. Poznam pa dojenčke ki so lahko spili kapljice brez problema pa jih ni nič napenjalo, jaz te sreče nisem imela. Če bo tako pri dvojčkah jih tudi ne bom jemala.
Dojenje in bolezni: ena mamica je rekla da ne mara prekinit dojenje da bi bil otrok zaščiten. Ja res je, apmak tudi adaptirano mlekoima nekaj v sebi. Jaz sem se pri obeh matrala 3-4 mesece zraven pa tudi dodajala. Res sem se trudila  in sem ponosna da nisem obupala kar na začetku. Ampak na žalost sem morala zraven še dodajat , zgleda da če nipač ni.
Poznam pa mame ki so do 8 meseca le dojila in je bil otrok več bolan ko moji. Tko da ni vse odvisno da je dojen , važno je tudi  da je mleko kvalitetno.
No pa brez zamere če sem mal skočila v vašo temo . Kmalu se vam pridružim. Berem pa vas redno ker čeprav imam 2 otroka bo zdaj ko čakam dvojčke čist nekaj novega zame!!

(odgovor članu ruška)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?