|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
4.7.2011 12:51:56   
andea
Imamo Lano, imena ni nihče skritiziral. Samo tašča je imela problem kako jo bomo krstil.
Pa kdaj bo mela god. S tem se je ubadala cel dan. Mal se je pomirila ko sem ji rekla, da
ime lahko izpelješ iz Svetlana.

Všeč mi je bilo ime Maša, vendar je zaradi črke š odpadlo, Lara je odpadlo, če slučajno
ne bi mogla izgovorit črke r. Poznam eno žensko, ki ima v imenu in priimku veliko r-jev
in je prov nesrečna ko se predstavi.

Verjetno jo pa bojo kdaj klical Lana banana. Kaj čmo.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
6.7.2011 20:44:38   
roladica
Tudi pri nas je mama glasno komentirala da smo dali tako ime da otrok ne bo imel goda. user posted image OMG, kje pa piše da bo krščen. Pa če ni Mica al pa Cilka še ne pomeni da ne more imeti goda.

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
12.9.2011 15:46:36   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: viv RR

Običajno mi rečejo "joj kako lepo ime". Pri obeh (punčki in fantku) se mi to dogaja...



enako--

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 9:42:17   
poli*
.... in ko človek misli, da je slišal že čisto vse, se pojavi... user posted image Kras.
Saj ni za zamerit tistim, ki bodo starše mal čudno gledali.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 9:43:27   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

.... in ko človek misli, da je slišal že čisto vse, se pojavi... user posted image Kras. Saj ni za zamerit tistim, ki bodo starše mal čudno gledali.

Pa Krasnodar.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 10:06:10   
enea
meni tudi vsi rečejo, kako imata moji dve pupi lepa imena,.. zatakne pa se pri prvi, ko povem kako ji je ime, imajo pač prebliske, ali je z A ali ima vmes j,... mi je pa prijateljica rekla, ko sem rodila in ko me je prišla pogledat v P, "kaj nisi mogla dat še bolj čudnega imena,.".user posted image user posted image  ne vem, no samo meni ENEA, ni bilo nikoli čudno, saj je bil tudi grški junak Enej,... samo moja res nima j,... druga je pa Megi, in me je taista prijateljica vprašala, ali sem tudi pri drugi kaj zakomplicirala, pri črkah, ne vem ali je mislila da ji dam Meggi, Megy,...
Ne vem sem tak tip človeka, da ko prvič slišim, kako je otroku ime, se sama malo zamislim, samo če je staršem tako všeč, pa naj se otrok tako imenuje,... poznam pa otroke, ki jim je ime Lovro, Ivan, Marija,Marjan,Martin.....

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 10:10:13   
Izabelina
js poznam deklico, ki ji je ime Krasa...

osebno ne bi dala nikol takega imena, samo ne bi pa niti kritizirala izbire staršev... njihov otrok, njihove odločitve...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 10:11:29   
arabela*
naj kritizirajo, me sploh ne moti.

Mi pa je všeč, da ima otrok edinstveno ime, da je neko posebno, ne pa tako, da ga ima vsak drugiuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 10:16:22   
ronja
Mi pa je všeč, da ima otrok edinstveno ime, da je neko posebno, ne pa tako, da ga ima vsak drugi

meni tudi. Ampak čeprav imata dekleti taki imeni (in ga bo upam imel tudi fantek), sta bili imeni vseeno večini všeč, edino Ronja ni bilo všeč eni čistilki v službi, to je bil pa edini neg. komentar na njuni imeni. Tudi Svit je bil do zdaj vsem zelo všeč, samo moji mami ne.

Je pa Jani Kovačič dal svojima hčerkama ime Pšenica in Kresnica. Lepo slovansko ime, nič ne rečem - ampak malo manj lepe so pa okrajšave - kličejo ju Pšena in Kresna...


< Sporočilo je popravil ronja -- 5.10.2011 10:17:27 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 10:20:39   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

- kličejo ju Pšena in Kresna...




ojojuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 10:22:43   
pikica*
Pri imenih ima pač vsak svoj okus. Sama nisem pristaš nekih blazno dolgih imen, prav tako pa mi nekako ne sedejo te novodobne skovanke v stilu Taj, Tit ipd. Nekako si ne predstavljam resnega odraslega možakarja s tem imenomuser posted image . Zato sem dala svojima otrokoma imeni, pri katerih ni dvoma kako ju izgovorit ali napisat, predvsem pa obema imeni res pašeta. Prav tako nisem še nikoli naletela na koga, ki bi skritiziral naš izbor (razen moje mame, ki je imela par čudnih kometarjev in nekaj kislih dni, ko je izvedela kako bo ime hčerki) - kvečjemu nasprotno, večini se zdita imeni lepi.

Ne bi pa dala svojemu otroku nekega izrazito nestandardnega imena. Zadnjič sem nekje slišala ime Kasiopeja. Priznam, da sem malo čudno pogledala, ker mi to ime res nekako ne paše v naše okolje. Ampak važno, da je staršem všeč.



(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 10:25:03   
pety78
Naša dva sta pa Vid in Kaja in nikoli ni noben nič kritiziral, vsaj da bi jaz slišala. user posted image

Kaj čem, lepa imena sva izbrala. user posted image


_____________________________



(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 10:25:38   
ronja
Tit ipd. Nekako si ne predstavljam resnega odraslega možakarja s tem imenom

A ni bil Tit Doberšek dolgoletni urednik Dela - precej resen možak, verjetnouser posted image ?

Sicer so pa tudi meni všeč krajša imena - sploh ker imata že dva priimka, ne komplicirajmo jima življenja še bolj kot nujno;).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 10:31:54   
aprilčica07
Mi imamo Jakoba in Julijo, nekih kritih nismo bili deležni (no, vsaj da bi vedeli ) user posted image .  Slišim pa  marsikakšno ime, ki je meni  osebno čudno, ampak ok. ..Vsak po svoje, kaj bi bilo, če bi se vsem isto dopadlo... user posted image user posted image user posted image   Če je staršem všeč ni s tem nič narobe. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 10:36:03   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Tit ipd. Nekako si ne predstavljam resnega odraslega možakarja s tem imenom

A ni bil Tit Doberšek dolgoletni urednik Dela - precej resen možak, verjetnouser posted image ?



Me prav zanima, če je imel "partizansko ime" Joškouser posted image .

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 10:42:43   
pety78
Mi imamo Jakoba in Julijo



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Zelo lepa imena.


_____________________________



(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 15:06:25   
cilla
Uau, meni se pa ime Kras bajno sliši. Znanka je sineta poimenovala Tamar in mi je prav tako všeč. Tale imena s slovenskim ozadjem so mi mega.
(še dobr, da smo si različni, drugače bi bili verjetno vsi fantki, rojeni v zadnjih recimo štirih letih, Taj/Tai...)

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 15:51:43   
pelin
Mi imamo Jakoba in Julijo




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Zelo lepa imena.
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Mi imamo Jakoba in Julijo



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Zelo lepa imena.


Se strinjam...tudi meni sta ti dve imeni zelo lepi...Sta bila tudi v našem žakeljčku za izbor...pa je namesto Julije prišel Romeo, Jakoba mi je pa par dni pred porodom "vzela" sorodnicauser posted image ...
Če smo ravno pri imenih...tudi meni vsi ti Titi, pa Tai ne sedejo, pa praslovenske Jennifer in Samanthe tudi ne , ker se mi zdi da je to kar nekaj...sem mnenja , da otrokovo ime ni kar tako...nekako seboj nosi nek pomen,zaznamuje  otroka in po svoje tudi njegovo osebnost...kar eno takšno skupaj zmetano ime bolj težko...preprosto povedano tale skupaj zmetana imena in skrajšana na minimum so mi nekako plitva, brezvezna in brezpomenska...pa še neznansko pogosto se v zadnjih časih dogaja, da ta sodobna fensi šmensi imena, ki izhajajo kar od nekod, nosita naenkrat fantič od sosede iz prvega nadstropja in pes od soseda iz zadnjega...
Drugače pa saj poznate tisto...eni imajo radi dolge hlače, drugi kratke, tretji pa so najraje brezuser posted image ...

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 16:14:18   
Pinny
Se strinjam s tabo Pelin. Moje mnenje je, da je najboljše, da je ime takšno, da je razumljivo takoj, ko se ga izgovori in da ga otroku ni treba vsakič črkovat in ga spraševat, kako se to napiše. Pa da ne sproža nepotrebnih vprašanj in čudnih pogledov, češ; kje so pa tvoji tastari to ime najdl.
Julija, Jakob, Maša, Svit, Vid in to kar omenjate, so zame čisto normalna imena. Tisti, ki pa otroka namenoma poimenuje z 'edinstvenim' imenom v smislu Lejs Tai/Nya Nur/Kanenas/Pšenica... pa mislim, da bi moral v zakup vzeti tudi to, da se bo tako ime pač komu zdelo tudi čudno.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 18:05:53   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
...pa še neznansko pogosto se v zadnjih časih dogaja, da ta sodobna fensi šmensi imena, ki izhajajo kar od nekod, nosita naenkrat fantič od sosede iz prvega nadstropja in pes od soseda iz zadnjega...


to pa zato, ker je kdaj tudi sosedovi kravi ime Olga ali Irma. user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 18:11:31   
ada2



IZVIRNO SPOROČILO: november2010

Tudi midva sva pri drugem sinu imela veckrat vprasanje kje sva to ime nasla oz. se zanj odlocila (Adam). Pac obema je bilo všeč. to je to..... al pa to, ko 80% ljudi reče: "no zdaj pa še eno Evo".... :S Ja, itak ja....

Se ne oziram, midva sva dala imena ki so nama všeč, ravno tako so storili drugi, spoštujem odločitev vsakega...

 ja, znano user posted image ampak jaz sem potem v 3. nosečnosti na to odgovarjala :"Evo si bo sam pripeljal, če bo sestrica bo Ana." bil je pa bratecuser posted image


_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 18:14:52   
ada2



IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
, Tit ipd. Nekako si ne predstavljam resnega odraslega možakarja s tem imenom


 mi imamo enega v družini, zdaj je že odrasel moški, ki se nevarno bliža tridesetim in je zelo priden in odgovoren.... ne vem zakaj bi sodili po imenuuser posted image


_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 18:18:13   
pajkolina
Pa saj je težko dat otroku ime, ko pa eni človečki tako poimenujejo svoje ljubke živalceuser posted image
Pa ne rečem, da gre za šmensi imena...

Na srečo smo naredili fanta, ker če ne...bi bila Lana, kot je mesec po rojstvu našega user posted image poimenovala soseda svoj pasji salon,
user posted image
Daljni sorodniki so imeli kravo Emo..kot je ime moji babici.user posted image
Možev bratranec ima hčerko Brino, sodelavka mačko, teta pa psico user posted image
Urš poznam malo morje, med njimi tudi psičkouser posted image

Saj pravim...ljubezen do domačih ljubljenčkov ne pozna meja!

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 19:00:13   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

moram rečt da nikoli. naša ima zelo redko ime (večkrat sicer vprašajo, če ga lahko ponovimo), nam pa še nikoli noben ni rekel, da je čudno ali grdo, ali kakorkoli negativno - razen gospe "bumerang" seveda user posted image
...


Gospa bumerang ni rekla, da je grdo in negativno, ti je pa napisala, da v določenem delu Italije to pomeni "nevedna". Spada pač v kategorijo imen, ki so omenjena že zgoraj, kot npr. Nik, Mona, Palle itd. ki imajo pač nekje določen pomen.
Nisem jaz kriva, če je tako.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: ko drugi kritizirajo ime otroka
5.10.2011 21:05:45   
ronja
Tudi midva sva pri drugem sinu imela veckrat vprasanje kje sva to ime nasla oz. se zanj odlocila (Adam). Pac obema je bilo všeč. to je to..... al pa to, ko 80% ljudi reče: "no zdaj pa še eno Evo".... :S Ja, itak ja....

Haha, ko sva midva povedala, da bo Ronja Ronja, sta njegovadva rekla, ja, saj če bo fantek, bo pa Ron. Ja, seveda - saj ne misliva met nemškega ovčarjauser posted image . Pa ko da bi mislila ostat pri 1 otroku (bi valjda prišparala ime, ki nama je všeč za naslednjo, če prva ne bi bila pupa, ne?)

bumerang, ja, tudi Ronja pomeni "sranje" oz. "nevihta" v italijanskem pomorskem žargonu. Ampak recimo da se ne bo spečala ravno s kakim italijanskim mornarjem, ki bi ga to preveč motilouser posted image . It happens. Itak jim daš eno ime, potem so pa čist drugačni: Ronja ni čisto nič razbojniška, taka mila pupika, Lejla (temna, noč) pa blond in sonček po karakterju. Svit je kao romantično, torej si lahko po izkušnjah do zdaj obetam enega brdavsauser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?