|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 15:17:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se mi zdi fajn, da starši prepoznajo, kdaj so mladiči sposobni letet in da jim damo priložnost za to - že takoj, ne šele čez x let, ko nam bo bolj komot.



mislila sem tako, kot je nekako definirala Ronja - da včasih starši oviramo otroke s svojimi strahovi, komotnostjo... in imamo tisto "čakanje, da bo otrok pripravljen" za krasen izgovor.



Nekaj mesecev gor ali dol mi je v tem in podobnih primerih (a la odvajanje od pleničk in stekleničke) - zanemarljivih. Včasih dva meseca naredita čudež v dojemanju otroka in ne vidim nobene potrebe, da se iz tega dela drama. Ja, drama je pri šestih, sedmih letih, ne pa pri dveh letih in še nekaj mesecih (gor ali dol).

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 15:40:26   
kajalin*
Ne bom pozabila,ko je imela moja hčera sistematski pregled z zobarjem,ko so mamice hodile z otročki ven in jim vzele dudo,češ je zdravnica povedala,da škodujeuser posted image Moja je šla ven z dudo in stran jo je dala ko ji je pasalo.Ena je prav napisala,niso si je otroci sami vzeli,mi smo jim jo dali in zakaj jo na silo jemati???!!!
Smešne ste res,da boste same sebi dokazale,da zmorete otročka odvadit od dudice ?hehehehehehe...
Za vse pride svoj čas.Eni prej,drugi kasneje.Eni imajo pleničke do 3 let,moja jih je imela do 14 mesca,pa kaj?
No,mamici,ki je odprla temo,pa čestitam,če je zmagala nad dudo in zadovoljila svoj egouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 15:53:47   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se pa strinjam z niko, da smo starši tisti, ki moramo včasih otroke porinit iz gnezda, da odrastejo. Lahko pa vseeno to naredimo tako, da jim je hudo ali pa tako, da jim je malo manj hudo: pety je zdaj vrnila raztrgano dudo in "porinila " tamalo v vzpodbudo, da jo je sama vrgla stran in dobila za to nagrado in otrok ej happy, mami je happy, dude ni - win-win-win. Se mi zdi fajn, da starši prepoznajo, kdaj so mladiči sposobni letet in da jim damo priložnost za to - že takoj, ne šele čez x let, ko nam bo bolj komot.



Meni se to zdi tudi super......še posebno, če sem sama komot ob tem......user posted image in nekaj mesecev prej ali pozneje pri dudi, plenici se meni ne zdi katastrofa......kot se mi ne zdi katastrofa nekaj let prej ali pozneje glede preživljanja počitnic pri starih starših, obiskovanja taborov......ko že govorimo o letanju ptičkov iz gnezda in o odraslosti naših 2, 3, 4 in 5 letnikov........

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 16:13:08   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Ronja popolnoma se strinjam s tabo, ampak ne zdi se mi pa oh in ah narobe, če otrok pri 2 letih še ni pripravljen "odrasti" in opustiti dude. Tako kot eni na različne načine prenehajo z dudo (sami ali zaradi starševse odločitve) tako je lahko različen tudi čas oz. starost otroka.
Če otrok noče imet več dude pri enem letu, mu je ne tiščiš zato, ker jo je pa sosedova imela do dveh let. In če jo bo moja hči imela do 3 let, je ne bo nihče manj ali več maral. Bom pa jaz srečna, če jo bo v enem letu stran vrgla sama, če ne ji bom pomagala. Na takšen ali drugačen način.


No in če se recimo ne bo odločila sama odvreči dude, kaj bo pa potem?


Se bo pa pač poročila z njo.......user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 18:49:00   
D.anna 76
Moja dva nista sploh imela dude, tako da izkušenj z tem nimam. Nista ju pa imela zato ker ju nista marala sploh.
Pri 2 letih in pol je večina otrok že precej dojemljivih, no ja obstajajo izjeme, tako da mu lahko lepo poveš kako in kaj je z dudo. Morda celo po resnici, da pri tej starosti dude ne rabi in da veliko otrok nima dude in da je tudi on/ona ne rabi. V tolažbo naj si vzame v posteljo plišasto igračo in jo stisne k sebi, ..... ipd. Par dni bo težko potem bo pa bolje .... sigurno samo vztajati je treba.



_____________________________

D.anna 76
http://tukaj-zdaj.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 19:58:37   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

No,mamici,ki je odprla temo,pa čestitam,če je zmagala nad dudo in zadovoljila svoj egouser posted image



Ti pa res imaš čudne...le kaj ima ego s tem. V čem je razlika, da jo je odvadila dude sedaj ali pa bi jo čez 2 leti? Naš je bil odvisnik in drugače kot tako, da sva midva z atijem rekla DOVOLJ, ni šlo in ne bi šlo. Po pravici povedano, če bi vedela,da ne bo tako hudo, bi to naredila že prej.
V vrtcu recimo že pri 2.letih ni imel dude, pa dvomim, da je tam jokal in kričal, ko je ni dobil, isto je bilo s plenico.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 20:09:37   
kajalin*
sigurno bo prišel čas,ko ji bo nerodno,da še ima dudico...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 20:25:48   
Neža7
Naša je bila 2 leti stara, ko sem se odločila, da bom vzela dudo.
Od rojstva je imela samo za spanje vendar par mesec preden sem ji vzela je ga želela med vožno ampak s časom še to ni pomagalo in smo vedno imela živčno vožnjo user posted image
Tik preden je ponovno začela vrtec smo šle po nove copate in si je zagledala in totalono zaljubila v eno torbico, ki je bila kot kuža..... V tistim trenutek sem se odločila, da ji bom kužeta kupila in tist popoldne, ko je šla k počitku ji nisem dala dudo.
Vprašala je zanj in sem je rekla "dude ni več, ker si dobila lepega kužeta" in je zadovljna s tem. Kakšen teden ne vprašala za dudo vendar ni nikoli jokala je samo govorila " duda je šla pa,pa "
Še vožnje z avtom so takoj naredila obrt na bolje in smo stroščeni user posted image

No na take način smo mi naredila in je uspelo. Upam, da bo tudi vam bolje. Res ji nebi dajala, ker potem boste na začetku. Poskusite najdite kakšno drugo stvar kar bi bila zadovoljna. Naša iz tistega dni vsak dan spi kužetom doma in vrtcu user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 20:34:54   
tažana
ajoj! Ne morem biti tiho. Koliko nekih strokovnjakov na psihološkem področju je tu gor user posted image . Ja strašne ideje so se mi porajale kaj vse moram moji najmlajši vstreči samo da ne bo doživela stresa in imela kakšne stiske. user posted image Skratka jutri gremo brez bunde in čeljev domov iz vrtca user posted image , samo da ne bo jokala user posted image .

Pety: bravo za dudo!!!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
9.3.2011 21:12:28   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: tažana

ajoj! Ne morem biti tiho. Koliko nekih strokovnjakov na psihološkem področju je tu gor user posted image . Ja strašne ideje so se mi porajale kaj vse moram moji najmlajši vstreči samo da ne bo doživela stresa in imela kakšne stiske. user posted image Skratka jutri gremo brez bunde in čeljev domov iz vrtca user posted image , samo da ne bo jokala user posted image .

Pety: bravo za dudo!!!!!! user posted image user posted image user posted image



Super primerjava. user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 9.3.2011 21:13:03 >

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
10.3.2011 7:44:14   
uškinamama
Še vožnje z avtom so takoj naredila obrt na bolje in smo stroščeni


kaj mi lahko to ena prevede?

Pety , kako je? Upam, da boš sprintala to temo in jo prihranila za malo damico, da bo videla , da je bilo pol foruma pokonci za njejo dudo user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
10.3.2011 14:30:27   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: tažana

ajoj! Ne morem biti tiho. Koliko nekih strokovnjakov na psihološkem področju je tu gor user posted image . Ja strašne ideje so se mi porajale kaj vse moram moji najmlajši vstreči samo da ne bo doživela stresa in imela kakšne stiske. user posted image Skratka jutri gremo brez bunde in čeljev domov iz vrtca user posted image , samo da ne bo jokala user posted image .

Pety: bravo za dudo!!!!!! user posted image user posted image user posted image



Ja res je bolje da tako narediš, da ne bo pod stresom in travmatizirana user posted image user posted image user posted image
Drugače pa bravo za komentar user posted image user posted image user posted image .

Neža7 naš jo je tudi menjal za kocke, si vmes premislil, pa vseeno lahko nekako rečem, da smo naredili dobro menjavo, čeprav komaj pri 4.letih.

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
10.3.2011 16:59:34   
betty.ford
IZVIRNO SPOROČILO: tažana

ajoj! Ne morem biti tiho. Koliko nekih strokovnjakov na psihološkem področju je tu gor user posted image . Ja strašne ideje so se mi porajale kaj vse moram moji najmlajši vstreči samo da ne bo doživela stresa in imela kakšne stiske. user posted image Skratka jutri gremo brez bunde in čeljev domov iz vrtca user posted image , samo da ne bo jokala user posted image .

Pety: bravo za dudo!!!!!! user posted image user posted image user posted image



ne vem, če je bunda ravno prava primerjava z dudo.

Pety, super, da je tako hitro in brez večjih problemov uspelo! ti pa svetujem, da se pripravi še na krizo, ki bo nastopila čez kakšen teden do dva tedna. (tako kot pri odraslih in cigaretah)


(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
10.3.2011 17:00:33   
betty.ford
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Še vožnje z avtom so takoj naredila obrt na bolje in smo stroščeni


kaj mi lahko to ena prevede?



obrat?

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
10.3.2011 17:42:09   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Še vožnje z avtom so takoj naredila obrt na bolje in smo stroščeni


kaj mi lahko to ena prevede?



Sproščeni?

_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
10.3.2011 21:00:04   
ZARA
A ne bo nič update-a? Pety?! user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
10.3.2011 21:35:55   
tažana
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

IZVIRNO SPOROČILO: tažana

ajoj! Ne morem biti tiho. Koliko nekih strokovnjakov na psihološkem področju je tu gor user posted image . Ja strašne ideje so se mi porajale kaj vse moram moji najmlajši vstreči samo da ne bo doživela stresa in imela kakšne stiske. user posted image Skratka jutri gremo brez bunde in čeljev domov iz vrtca user posted image , samo da ne bo jokala user posted image .

Pety: bravo za dudo!!!!!! user posted image user posted image user posted image



ne vem, če je bunda ravno prava primerjava z dudo.




Zakaj pa ne? Res da je precej posplošeno, ampak otrok v obeh primerih doživi stres če se joka!?  Moja je namreč tako zbirčna, da ji je samo ena bunda dobra. In kaj naj sedaj - vsa obupana iščem še eno številko večjo, za drugo leto user posted image . Fora je o izsiljevanju otrok z jokom. Ni vedno tako hudo kot se sliši skozi otrokov jok! user posted image




< Sporočilo je popravil tažana -- 10.3.2011 21:40:10 >

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
10.3.2011 21:59:11   
betty.ford
imaš prav, v končni fazi sta in duda in bunda sekundarna potreba.

čeprav duda je nadomestek za dojko, ki dojenčku predstavlja potrebo po hranjenju, po zavetju,... (kot je bilo že napisano, mu je vsiljena nekje v začetku, da se pretenta njegov sesalni refleks)

bunda pa bi znala biti nadomestek za toploto materinega naročja? ne vem, no. verjamem, da se pri 5 letih že zmišljuje, kaj bo oblekla.
glede vrtca - če v garderobi ni želel oblečti bunde, jo je oblekel na vratih, ko je videl, da je mraz in da brez bunde ne bo šlo.

mi je pa na misel prišlo, da bi znalo biti razmerje otroka do dude tudi povezano z vsemi ostalimi odvisnostmi, s katerimi se kot odraščajoč srečuje in potem tudi kot odrasla oseba... ali bo vedno prisotna mama, da mu bo povedala, da je čas biti brez odvisnosti?

ne vem, samo razmišljam. kot mama. nisem ekspert za psihoanalizo. in otroški jok mi ne seže vedno do popuščanja.

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   [Brisano sporočilo]
10.3.2011 23:41:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
10.3.2011 23:55:41   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

A ne bo nič update-a? Pety?! user posted image


Tamala spi. Sicer sva mal nina nana, to pomeni, da sem jo na rokah malo zibala, pa spi. user posted image Dude niti ne omenja. Včeraj zvečer je edino povedala, da ji jo je miška zgrizla in rekla še TI, TI, TI, MIŠKA. user posted image


_____________________________



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
11.3.2011 6:35:03   
tažana
IZVIRNO SPOROČILO: pety78


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

A ne bo nič update-a? Pety?! user posted image


Tamala spi. Sicer sva mal nina nana, to pomeni, da sem jo na rokah malo zibala, pa spi. user posted image Dude niti ne omenja. Včeraj zvečer je edino povedala, da ji jo je miška zgrizla in rekla še TI, TI, TI, MIŠKA. user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
11.3.2011 10:50:38   
pety78
In spala je ceeeeeloooooo noč, zjutraj sem jo šla v sobico zbuditi, da sem jo oblekla za v vrtec. user posted image

Še dobro, da nisem TAKOJ popustila, tako kot bi marsikatera na mojem mestu naredila. user posted image Kak mesec, dva, tri, štiri več,... potem bi bila pa tako spet ista pesem. In mislim, da ne bo traum. user posted image

Še eno vprašanje....za tiste, ki ste proti takšnemu načinu odvzema dude in predlagate, da se otrok sam odloči...da ne bo imel traum, seveda!
Torej, ko je čas za vrtec, ko otroka iztrgamo iz domačega, mu znanega in varnega okolja, od ljubečih staršev, predvsem mamice, ki je bila z njim 24 ur na dan, kako pa takrat? A to pa niso traume???
Neee, takrat so pa vsi odgovori v stilu...
- ne zavijaj ga v vato
- se bo že navadil, saj se mora
- mora kmalu spoznati, kako krut je svet...in podobne "pametne"...

Pa mislim, da mu to lahko pusti večjo traumo, če že o traumah gor in dol razpredamo. Ker to je pa res šok in bistveno večja razlika za otroka, ko pride med množico tujih ljudi, brez enega domačega obraza, v neznano okolje...







_____________________________



(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
11.3.2011 10:54:11   
ZARA
Ma kakšne travme, lepo te prosim. Nekateri imamo deca s trdnim karakterjem... user posted image  Iz zdaj stampedooooo.....

< Sporočilo je popravil ZARA -- 11.3.2011 10:58:57 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
11.3.2011 11:39:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Torej, ko je čas za vrtec, ko otroka iztrgamo iz domačega, mu znanega in varnega okolja, od ljubečih staršev, predvsem mamice, ki je bila z njim 24 ur na dan, kako pa takrat? A to pa niso traume???
Neee, takrat so pa vsi odgovori v stilu...
- ne zavijaj ga v vato
- se bo že navadil, saj se mora
- mora kmalu spoznati, kako krut je svet...in podobne "pametne"...

Pa mislim, da mu to lahko pusti večjo traumo, če že o traumah gor in dol razpredamo. Ker to je pa res šok in bistveno večja razlika za otroka, ko pride med množico tujih ljudi, brez enega domačega obraza, v neznano okolje...




Mogoče je pa to bistveno.....ko je čas za vrtec.....in potem gre lahko tudi brez travm.....user posted image

Pri nas je šlo brez travme.......samo je pa bila stara 3.5 let, ko je šla v vrtec......

No, naj še dodam, da je pač moja mama v penziji in jo je z veseljem čuvala.....pa tudi jaz nisem imela nobenih zadržkov (glede socializacije otroka recimo ipd.....), da je otrok po porodniški bil še 2,5 leti v varstvu pri babici.......po tretjem letu pa smo opazili, da ji manjka družba otrok, da se zelo rada igra z njimi, da to potrebuje in je zato šla v vrtec.....brez problema......

Za dudo bi pa rekla.....lepo, da se je tvoja hčerka odvadila še ene "grde" razvade.......user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Vzeli smo dudo, sedaj pa štala....Kaj naj?
11.3.2011 20:41:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

In spala je ceeeeeloooooo noč, zjutraj sem jo šla v sobico zbuditi, da sem jo oblekla za v vrtec. user posted image



No, super, samo da nimate več štale.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?