|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 10:08:44   
Čebel@
še ena "čudna" ki se drži rutineuser posted image
do skoraj drugega leta je hodila spat med 18.30-19.00,ampak ne ker bi jaz to "zahtevala",ampak enostavno ni zdržala(kjub opoldanskemu spancu)....malo pred rugim RD si je sama prestavila uro in sedaj gre spat(in takoj zaspi) med 19.00-19.30
se pa pri nas takoj pozna,če se ji zvečer preveč dogaja,ali pa da jo zaradi kakšne žurke pustimo vsaj 1 uro dalj pokonci....potem ima hude težave,ko je treba zaspati
ima pa mala tudi v sobici poseben ritual:umivanje,mazanje s kremico,pomahat lunci(jo ima na šipi),igračkam pa pa,pa mami ati lupčka in pol je lahko posteljauser posted image
mi je pa to super navada,ker imava z možem zvečer še čas zase,lahko greva na večerjo ali podobnouser posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Čebel@ -- 14.3.2011 10:09:26 >

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 10:18:44   
Ploha
Starejša (2 leti) ob 20.00.
Mlajša (6,5 meseca) ob 19.00.

Držimo se ur, ker če ne je cel hudič. Občasno je starejša kake pol ure dlje pokonci, če tako nanese.

< Sporočilo je popravil Ploha -- 14.3.2011 10:20:02 >

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 14:18:13   
Jada82
Tudi naša žaba hodi sedaj spat ob 19h. Ko je spala še 2krat na dan, sem jo dajala spat ob 20h, sedaj pa spi 1krat čez dan in je ob 19h že precej utrujena, tako da gremo kar takrat. Bomo videli, kako bo poleti. Zaenkrat nam ustreza, tud takoj zaspi in tudi jaz mislim, da je rutina pri spanju zelo pomembna. Ne odstopam od ure spanja, mogoče je blo ene par izjem, ki jih lahko preštejem na prste ene roke ... pa še takrat smo imeli potem probleme ...

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 14:43:00   
varja
No, nas pa čudno gledajo, ker naš mali hodi zelo pozno spat, vendar je bistveno to, da mu zjutraj ni treba zgodaj vstati, ker še ne hodi v vrtec, ampak ga čuvata babica in dedek, ki sta v isti hiši. Ko bo šel v vrtec, bo verjetno drugače.
Torej, star je 22 mesecev, vstaja ob 9.00 in še to zato, ker že malo ropotamo okrog njega, nato gre spat ob 13.30 in spi skoraj do 17.ure, spet se zbudi zato, ker malo ropotamo okrog njega, nato pa gre spat ob 21.30. Nam to ustreza, saj se jaz vrnem iz službe ravno takrat, ko se zbudi po dnevnem spanju, mož pa še dosti kasneje tako, da ga bi komaj kaj videl, če bi mali hodil spat ob sedmih. Tako pa se nam nikamor ne mudi, pa recimo skupaj gremo v trgovino ob osmih zvečer, na obiske brez problemov, za vikende spimo vsi vsaj do osmih...Edini minus je in to kar velik, da zelo težko zaspi, tudi ob pol desetih, ko ga dava spat, je treba z njim ležati vsaj pol ure, dostikrat tudi eno uro, da res zaspi. To pa naju z možem kar izčrpava. Sploh naju ne moti, da gre pozno v sobico, moti pa naju, ker še potem dolgo ne zaspi. Ampak bo že, če pomislim, kako hudi je bilo na porodniški ko ponoči ni spal v kosu več kot dve uri, je to kar imamo zdaj luksuz. Skratka, naš mali je glede spanja nekoliko poseben, zelo težko zaspi, ko pa mu uspe, se zelo težko zbudi. Kljub temu, da hodi pozno spat, pa to ne pomeni, da nimamo reda, saj vseeno vstaja in hodi spat ob točno določeni uri, le da je ta bolj pozna.

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 16:49:11   
Anonimen
Tudi pri nas se drzimo rutine. Stara je 28 mesecev in ob 19ih peicnemo z rutino (umivanje, pravljica, postelja) in ob 19:30 oz. najkasneje 20ih ze sladko panca. So seveda kake izjeme, ce se kaj ekstra dogaja in ji zjutraj ni potrbno vstat. Sam nikoli pa dlje od 21ih, ker ce ne, je katadtrofa.
Aja, do prvega rojstnega dneva se je pa rutina zacela ze ob 18ih.

< Sporočilo je popravil Otika -- 14.3.2011 16:50:38 >

(odgovor članu ksenija12)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 17:37:02   
ronja
No, mojidve nista nikoli rabili veliko spanja, zdaj hodita spat ob 21h in vstaja tamala ob 6h (še spi podnevi) in tavelika okoli 7-7:30, če je tamala že prej ne zbudi. Imata rutino, kdaj približno gresta spat in sta do takrat (vsaj tamala) tudi vedno že zaspani. Brez rutine smo pri Ronji skoraj gagnili, hehe. Ta otrok nima svojega ritma in mu ga moraš skoz generirat. Lejla ima ritem od rojstva in ji ga ne uničiš zaboga ne - ona hoče zaspat takrat, ko je čas za spanje, pa ne glede na to, kje je.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 17:43:55   
katy83
Naš skoraj 1 leto star fant hodi zadnje čase spat ob 21.uri, včasih pol ure prej včasih kasneje. Je pa še pred 3 meseci hodil spat ob 19.30. Zdaj je tak, če smo doma, pač vztrajam, da gre vsaj do 21.30 spat, če pa smo kje na obisku, pa pač vidim. Če je živahen, ga pustim, če pa je zaspan, ga pač ali dam tam spat kjer smo ali pa gremo domov.
Moram pa priznat, da tudi jaz malo čudno sestrično gledam, ko svojega 15-mesečnika pobaše ob 18.uri, pa če je še ne vem kak razpoložen in če je še ne vem kako fajn družba, in gresta domov, ker mora on ob 19.uri spat. No, saj če priznam se mi pol oprosti, ne? user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 19:15:55   
Alfabeta
Pri nas je tudi rutina in gresta sama dva, brez krega spat.
Tavelik 7, tamala 3 leta, po risanki spat, torej ob 19 uri, brez premikanja, ne glede na to ali je zima ali poletje. Zjutraj pa morata vstati ob 6 uri

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 19:18:16   
Precious
katy potem sva midve s tvojo sestrično enakeuser posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 19:20:55   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: Precious

katy potem sva midve s tvojo sestrično enakeuser posted image


Pa jaz tudi user posted image

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 19:22:13   
ZARA
Pri nas je pa rutina "past tense". Se trudim, da do 20.30 dol pade, ampak je težko zadnje čase. Ko je bila dojenc mi je bilo najlažje. Položila sem jo in je zaspala. Zdaj pa vedno prevečkrat vstane.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 19:24:24   
**Tinkara78**
Hčerka stara 6 in malo - prvi razred. Rutina se začne malo pred 19.00. V postelji 19.15-19.30. Ni odstopanj oz. mogoče za vikend. Nikoli nismo prakticirali poznega uspavanja.

Prebujati jo začnem ob 6.45 in vstane zelo težko komaj po sedmi uri. Je čisto po atiju user posted image user posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 20:17:15   
nusi
meni se zdi prav, da se držiš rutine. Tudi pri nas se je. Saj ko bo večji ne rečem, gotovo bo kdaj kaj prišlo vmes, ampak za enkrat se je držimo. So tudi nekateri zavijali oči, samo naš hodi sedaj pri 10 m vsak večer ob 18.30 spat, ob 8.00 vstaja in je mir, predvsem tisti, ki so veselo rogovilili naokrog do kadarkoli že - odvisno od trenutnih potreb očeta in mame imajo pa nekateri še sedaj pri 2, 3 letih težave okrog uspavanja. Naš rata utrujen in siten, težje zaspi, če je preveč zmatran, nama pa tudi ustreza, da imava zvečer čas zase. Se zgodi, da se kje zadržimo in pridemo dovo prepozno, samo to je bolj izjema kot pravilo.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 20:47:42   
malibauc
Hvala vam za vaša mnenja.
Jaz sem ugotovila, da je res prav, da se držim rutine, ko sem dvakrat spregledala njegovo utrujenost in malo podaljšala čas odhoda  v posteljo. Jok, kričanje, ne zaspat,....... Zato pa zdaj vztrajam na rutini.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 22:40:59   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta


IZVIRNO SPOROČILO: Precious

katy potem sva midve s tvojo sestrično enakeuser posted image


Pa jaz tudi user posted image



mogoče pa je katera od vaju moja sestričnauser posted image user posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
14.3.2011 22:43:32   
katy83
No, vsekakor pa moram povedat, da kakorkoli se mi zdi čudno, da otrok hodi ne vem ob 19.uri spat...podpiram neko rutino.user posted image Pri nas je zaenkrat pač tako, da še ne hodi v vrtec in lahko spi do 9-ih ali pa dalje (z mano vred), pa še ati ima tako službo, da pride komaj ob 17. ali 18.uri domov in potem bi bili res malo vsi 3-je skupaj.
Ko gre septembra v vrtec, pa bo pri nas tudi druga pesem. user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
15.3.2011 8:00:21   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

IZVIRNO SPOROČILO: Alfabeta


IZVIRNO SPOROČILO: Precious

katy potem sva midve s tvojo sestrično enakeuser posted image


Pa jaz tudi user posted image



mogoče pa je katera od vaju moja sestričnauser posted image user posted image



Jaz nisem, ziher user posted image user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
15.3.2011 11:25:16   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

pa še ati ima tako službo, da pride komaj ob 17. ali 18.uri domov in potem bi bili res malo vsi 3-je skupaj.
Ko gre septembra v vrtec, pa bo pri nas tudi druga pesem. user posted image



ja ta problem imamo tudi mi, moj sicer pride ob 17.00 ali kakšno minuto prej, samo ob 18.00 ima tamal že večerjo, pol pa umit in spat, res nista veliko skupaj.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
15.3.2011 11:37:46   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Tudi pri nas se drzimo rutine. Stara je 28 mesecev in ob 19ih peicnemo z rutino (umivanje, pravljica, postelja) in ob 19:30 oz. najkasneje 20ih ze sladko panca. So seveda kake izjeme, ce se kaj ekstra dogaja in ji zjutraj ni potrbno vstat. Sam nikoli pa dlje od 21ih, ker ce ne, je katadtrofa.
Aja, do prvega rojstnega dneva se je pa rutina zacela ze ob 18ih.


Čist enako je pri nas pri isti starosti. Do nekje 20 meseca pa se je rutina začela ob 18 uri, spal je ob 19 uri.

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

Moram pa priznat, da tudi jaz malo čudno sestrično gledam, ko svojega 15-mesečnika pobaše ob 18.uri, pa če je še ne vem kak razpoložen in če je še ne vem kako fajn družba, in gresta domov, ker mora on ob 19.uri spat. No, saj če priznam se mi pol oprosti, ne?



Jaz mojega tudi "pobašem" ob rutinskih urah, četudi je še zelo razpoložen in razigran. Pa vseeno takrat nima problemov z zaspanjem, se lepo umiri, brez kakršnih koli problemov se umije, obleče... in lepo v miru zaspi. Če pa ga pustim še naprej pokonci, pa kar naenkrat baterije "crknejo" in smo takrat v riti. Jok, otepanje, kričanje pri slačenju, umivanju, težko zaspi, pa ponoči se še milijonkrat zbudi v krčevitem joku.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
15.3.2011 12:15:29   
titanik
Hodijo spat ob 19 uri .Zaspijo pa v petih menutah ali prej.


< Sporočilo je popravil titanik -- 15.3.2011 12:16:33 >


_____________________________

Ponosna sem na to ,da sem dobra mama.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
15.3.2011 12:28:15   
štrumfek
naša 19 mesečnica hodi spat ob 19.00-19.30
ne glede na to, kdo je pri nas.. to je njena ura in zaspi brez težav

(odgovor članu titanik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
15.3.2011 12:51:20   
koala
Moj triletnik je v postelji najkasneje ob 20-setih, zaspi pa 20-30 minut kasneje, do takrat pa debatira s svojo sovico o dogodkih preteklega dne. Naše priprave na spanje se pričnejo malček po 19-i uri, ko se navečerjamo, ga umijeva, potem spije še mleko, opereva zobke, pogledava knjigico, to traja do cca 19.45, potem se do 20-ih crkljamo, potem pa gre v svojo posteljo, da se umiri.
Te rutine se kar držimo, sicer so tu in tam izjeme ampak v 95 procentih je tako, ker drugače se je zgodilo da smo prekoračili to uro za umirjanje in pol ni zaspal do 23-ih.

Se mi pa ne zdi vredu da grejo majhni otroci spat po 22-ti uri.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu štrumfek)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
15.3.2011 13:27:31   
emma83
Moj (skoraj) 5-mesečnik ima uro med 18.30 in 19.30. Rutine se držimo vedno, tudi če je kdo na obisku, ko pa smo mi kje zunaj pa vedno pazimo, da smo doma najpozneje do 18h. Predvidevam pa, da se bo ob premiku ure tudi spanec zamaknil za eno uro.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
15.3.2011 14:55:21   
tejči28
Moj starejši hodi spat med 21 in 21.30 star je 2,5 let, 6m punčka pa gre spat ob 20h.Glede na to,da še ne hodi v vrtec mi je to ok,ker spita zjutraj do 8h.Jeseni ko pa bo šel v vrtec,pa bo tudi začel prej hodit spat.Ga bom že prej navajala na novi ritem.Zdaj pa nam odgovarja tak kot je in smo se na to navadili.

Z tamalo nimam problemov glede spanja,tudi zaspi če smo kje na obisku in se ne prebudi ko jo nosimo sem in tja,večji pa je že od nekdaj občutljiv kar se spanja tiče.

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kdaj gredo zvečer spat?
16.3.2011 13:12:36   
mayci
Naša 7-mesečnica gre spat med 19.30 in 20. uro, 5,5-letnik pa pol ure za njo. user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?