|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
24.3.2011 13:31:00   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL

Drugače pa vzgjiteljice ravno tako pijejo kavo in hodijo kadit, v tem času pa miši plešejo, kdo ji merka? sem pa ke 1 skače malo naokrog da vidi, kaj se dogaja....


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Pa malico imajo, pa lulat in kakat gredo.....nisem nikoli živela v iluziji, da si določenega "razkošja" med delovnim časom ne privoščijo........

Ni problema, samo naj ne puščajo otrok brez nadzora.

IZVIRNO SPOROČILO: sakuL
1x sem celo videla kako je vzgojiteljica (ce s temu lakho tako reče)punčko dala v usta vrelo juho, da je tamala začela cvilit, da sem rekla, da je juha zelo vroča, se je samo nasmehnila...in malo popihala ()pa kr kadilo se je z žlice...)potem je ista vzg. isti punčki potegnila hlače hlače tako dol, da je mala (ko je SEDELA na posteljici) padla v znak, in z glavo butnila v omaro, pa jo je samo nazaja posedela in malo pomirila in pokrila,....

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
pač nesreče se dogajo tudi tistim ta najboljšim in najpazljivejšim......

To niso nesreče, ampak neodgovorno ravnanje pri delu.



Ok....potem je neodgovorna že bila kuharica, ki je sploh vročo juho poslala v vrtcu na mizo.....ker dve ali ena vzgojiteljica težko 10 otrokom pihata juho istočasno.....ali pa so neodgovorni starši, ker otroka niso doma naučili, da si vročo juho mora pihati.......

če že govorimo o neodgovornosti, lahko razvijemo celo tezo kdo je neodgovoren.....in neodgovorno se mi zdi tudi od ženske, ki je, pazi, celih 14 dni pomagala v vrtcu kot prostovoljka ali je bila silom prilike tam na praksi......in ve povedati le to, kar se slabega dogaja v vrtcu......

In dokler naši otroci z veseljem hodijo v vrtec se tam ne morejo dogajat grozote......

in če v vrtcu dela 6 vzgojiteljic in sta dve na bolniški, ena ima telefon, ker jo kliče zaskrbljena mamica, eno pa je stisnilo na WC.....in so tri skupine.....je včasih za kako minuto tudi opravičljivo, da ostanejo otroci iz dveh skupin pod nadzorom ene vzgojiteljice (pač tista stoji med vrati dveh igralnic in pazi z enim očesom na ene in z enim na druge)......

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
24.3.2011 13:34:16   
ZARA
Fak, kakšne komentarje imate ene. Izpišite svoje zakladeke, princeske in prince iz nesposobnih in neadertalskih vrtcev in jih imejte doma v vitrini!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
24.3.2011 14:02:45   
sakuL
liliana: no zdej pa ti men povej kje je tukaj moja neogovornost?
dodelili se me v ta oddelek dokler niso našli nove delavke, in to delo sem z veseljem opravljala. pa nisem imela 15 otrok na čez, ampak kar 25 s tem da je bil še en v jaslih, od tega 7 iz skupine 3-4 let in ostale iz skupine 5-6 let, vsak dan 14 dni, 1,5 ure-2 ur...

pa tudi povedala sem da se to ne dogaja povsod, in v tem vrtcu k sem jaz delala ni bilo zanemarljivosti itd., sem pa hodila po otroke v vrtce in sem videla marsikaj.
izkušnjo sem delila samo s tistimi, katere so ogovrile o padcih in poškodbah.

normalno je da otrok pade, se poškoduje, itd. .. da pa teden za tednom otrok dohi domov v modricah, popraskan, ogrižen, je pa nekaj narobe se ti ne zdi?
vse lepo in prav, če otrok pade, se poškoduje med igro in ti to tudi vzgojiteljica pove...

ja normlano je da 1 poskrbi za veliko otrok, če se pač tako domenijo, ali pa je kaj "narobe".



_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
24.3.2011 14:27:14   
liliana
normalno je da otrok pade, se poškoduje, itd. .. da pa teden za tednom otrok dohi domov v modricah, popraskan, ogrižen, je pa nekaj narobe se ti ne zdi?


Nikjer nisem zasledila, da bi se nekdo zdaj tu pritoževal, da njegovo dete hodi teden za tednom vsak dan potolčeno, popraskano, pogriženo ali pa v modricah domov......avtorica teme je povedala, da je to vsake tolko (si razlagam, da spet ni tako pogosto, da bi bilo vsakodnevno).......

Ena mamica je sicer povedala, da so imeli tak problem.....vendar je grizel en otrok v vrtcu in so problem v vrtcu reševali........in ta mamica se niti ni pritoževala čez vrtec.......

Zato pa ni potrebno takoj, ko se pokaže prilika,  panike zganjati kak teror izvajajo vzgojiteljice v vrtcu......in nas zaslepljene matere, ki ne kritiziramo delo vzgojiteljic vsepovprek takoj imeti za naivne......

Jaz delavkam v vrtcu povsem zaupam......in se niti ne "vtikam" v njihovo delo.....dete gre rado v vrtec, je vedno srečna in zadovoljna, ko gre.....in drugo me niti ne interesira.....če je juha kdaj vroča na mizi postrežena pa mi je res zadnja skrb....se je že doma meni to tudi zgodilo, da se je otrok opekel z vročo juho......tako pač je, zgodi se tudi kdaj kaj neprijetnega, tako nam kot vzgojiteljici v vrtcu.......

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
24.3.2011 19:08:37   
superstar7
Pol na koncu pa sploh ne bom dobila vrtca in bo strah čisto odveč user posted image Nusi jaz mam vedno tisto smolo da naletim ravno na tisti 1% (murphyjev zakoni pri meni še kako veljajo).user posted image
Mah bodmo optimistični sej drugače pa več dobrih stvari slišim kot slabih od kolegic ki imajo mulce v vrtcu... user posted image

_____________________________

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Charles Caleb Colton

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
25.3.2011 12:00:37   
nusi
Ma ej, tud če je ena smotana, imaš itak 2 v skupini, pol je pa tadruga ok user posted image . Ko sem jaz delala v vrtcu (2x čez poletje) se je sicer tudi kaj zgodilo, kar mi kot mami ne bi bilo všeč, samo niti slučajno pa ni bilo tako bedno, kot ko sem jaz hodila, tko da morva midve te svoje travme počas opustit, če ne bova še otroke okužle user posted image .  Sej ne rečem, včaih naletiš na kakšno smotko, samo drugač se pa kr da zment - vsaj po tem kar vidim pri tistih, ki že imajo otroke v vrtcu.

(odgovor članu superstar7)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
29.3.2011 21:43:08   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Vzgojiteljice niso v vrtcu zato, da bi otroke odvajale grizt.
A res? user posted image user posted image user posted image
To je naloga STARŠEV!
Kaj ne poveš...user posted image user posted image user posted image user posted image
Prav tako kot je vzgoja naloga staršev in tudi starši so tisti, ki morajo otroku dopovedati, da tepež drugih otrok ni dovoljen.
ojoj to še nismo imeli na programu user posted image user posted image user posted image user posted image
Naš je tudi grizel, pa sva se midva usedla dol z njim in midva sva mu razložila, da se to ne sme. Pa je nehal.
Saj ne vem, kako naj našemu to razložimo...user posted image
Imamo pa v vrtcu fantka, ki je druge otroke grizel celo leto. Pa za to niso krive vzgojiteljice, temveč starši.
Pa kakšni so  ti to starši? A ne poznajo manir...user posted image



user posted image user posted image user posted image si me nasmejala, obenem pa si mi dala misliti. A si zaposlena v vrtcu???
Zelo, ampak res zelo me je zmotila opazka, da so starši krivi, da otrok grize in ga morajo odvajat...user posted image
Kakorkoli - kot staršu, ali kot strokovni delavki v vrtcu bi ti rada položila na srce: ne obsojat in pisat tožb - o otroku ali staršu. Malček, katerega govor in komunikacija se razvijata in sta v največjem razcvetu včasih tudi ugrizne, uščipne, potisne... To je njegova komunikacija. Odrasla oseba pa mora to zaznati in mu z verbalno in neverbalno komunikacijo pomagati.


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
29.3.2011 21:44:49   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Fak, kakšne komentarje imate ene. Izpišite svoje zakladeke, princeske in prince iz nesposobnih in neadertalskih vrtcev in jih imejte doma v vitrini!


user posted image user posted image user posted image Zara, vitrina se lahko razbije...user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
30.3.2011 13:50:12   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: tosja

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Vzgojiteljice niso v vrtcu zato, da bi otroke odvajale grizt.
A res? user posted image user posted image user posted image
To je naloga STARŠEV!
Kaj ne poveš...user posted image user posted image user posted image user posted image
Prav tako kot je vzgoja naloga staršev in tudi starši so tisti, ki morajo otroku dopovedati, da tepež drugih otrok ni dovoljen.
ojoj to še nismo imeli na programu user posted image user posted image user posted image user posted image
Naš je tudi grizel, pa sva se midva usedla dol z njim in midva sva mu razložila, da se to ne sme. Pa je nehal.
Saj ne vem, kako naj našemu to razložimo...user posted image
Imamo pa v vrtcu fantka, ki je druge otroke grizel celo leto. Pa za to niso krive vzgojiteljice, temveč starši.
Pa kakšni so  ti to starši? A ne poznajo manir...user posted image



user posted image user posted image user posted image si me nasmejala, obenem pa si mi dala misliti. A si zaposlena v vrtcu???
Zelo, ampak res zelo me je zmotila opazka, da so starši krivi, da otrok grize in ga morajo odvajat...user posted image
Kakorkoli - kot staršu, ali kot strokovni delavki v vrtcu bi ti rada položila na srce: ne obsojat in pisat tožb - o otroku ali staršu. Malček, katerega govor in komunikacija se razvijata in sta v največjem razcvetu včasih tudi ugrizne, uščipne, potisne... To je njegova komunikacija. Odrasla oseba pa mora to zaznati in mu z verbalno in neverbalno komunikacijo pomagati.



Nikjer nisem napisala, da so starši krivi, da otrok grize, so pa krivi, da otrok grize 1 leto. In ja, otroku se da dopovedat, da se to ne sme. Tudi naš je grizel in se mu je dalo lepo dopovedati da se to ne sme. Pa ni bil star niti 2 leti.

In me veseli, da te je moj post zabaval.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
30.3.2011 13:57:06   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: benika


Vzgojiteljice niso v vrtcu zato, da bi otroke odvajale grizt.
To je naloga STARŠEV!
Prav tako kot je vzgoja naloga staršev in tudi starši so tisti, ki morajo otroku dopovedati, da tepež drugih otrok ni dovoljen.
Naš je tudi grizel, pa sva se midva usedla dol z njim in midva sva mu razložila, da se to ne sme. Pa je nehal.
Imamo pa v vrtcu fantka, ki je druge otroke grizel celo leto. Pa za to niso krive vzgojiteljice, temveč starši.




Nikjer nisem napisala, da so starši krivi, da otrok grize, so pa krivi, da otrok grize 1 leto. In ja, otroku se da dopovedat, da se to ne sme. Tudi naš je grizel in se mu je dalo lepo dopovedati da se to ne sme. Pa ni bil star niti 2 leti.

In me veseli, da te je moj post zabaval.



user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
30.3.2011 15:00:52   
benika
Mah glej, z nekom, ki noče razumet napisanega, se pa res ne mislim kregat. In ne, nisem vzgojiteljica, kot se ti zmotno zdi.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
30.3.2011 15:33:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tosja

user posted image user posted image user posted image si me nasmejala, obenem pa si mi dala misliti. A si zaposlena v vrtcu???
Zelo, ampak res zelo me je zmotila opazka, da so starši krivi, da otrok grize in ga morajo odvajat...user posted image
Kakorkoli - kot staršu, ali kot strokovni delavki v vrtcu bi ti rada položila na srce: ne obsojat in pisat tožb - o otroku ali staršu. Malček, katerega govor in komunikacija se razvijata in sta v največjem razcvetu včasih tudi ugrizne, uščipne, potisne... To je njegova komunikacija. Odrasla oseba pa mora to zaznati in mu z verbalno in neverbalno komunikacijo pomagati.



Samo kdo je ta odrasla oseba.....starš ali vzgojiteljica.....to je zdaj vprašanje......

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
31.3.2011 13:27:32   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Samo kdo je ta odrasla oseba.....starš ali vzgojiteljica.....to je zdaj vprašanje......


Starš in vzgojiteljicauser posted image v tvojem primeru in tvojem vprašanjuuser posted image drugače, pa so odrasle osebe tudi: dedki, babice, tete, strici....................................user posted image user posted image user posted image za tiste, ki ne vesteuser posted image

< Sporočilo je popravil tosja -- 31.3.2011 13:28:51 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
31.3.2011 13:31:00   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Mah glej, z nekom, ki noče razumet napisanega, se pa res ne mislim kregat. In ne, nisem vzgojiteljica, kot se ti zmotno zdi.


Sploh se ne kregam, samo v lastno zanko besed si se ujela... In čist vseeno mi je ali si vzgojiteljica, ali ne. Si pa starš, mar ne?user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
31.3.2011 14:08:58   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: tosja

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Mah glej, z nekom, ki noče razumet napisanega, se pa res ne mislim kregat. In ne, nisem vzgojiteljica, kot se ti zmotno zdi.


Sploh se ne kregam, samo v lastno zanko besed si se ujela... In čist vseeno mi je ali si vzgojiteljica, ali ne. Si pa starš, mar ne?user posted image



Je že res, da se ne kregaš, nivo pogovarjanja je pa pri tebi bolj na osnovnošolskem nivoju...Hočem rečt, da mal iritirajoče odgovarjaš, oziroma deluje kot da se norčuješ iz sogovornikov. Vsaj meni, ne vem čist, kako vidijo to drugi...


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
31.3.2011 14:17:11   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: picola1


Je že res, da se ne kregaš, nivo pogovarjanja je pa pri tebi bolj na osnovnošolskem nivoju...
Tvoj nivo je vsekakor višjiuser posted image
Hočem rečt, da mal iritirajoče odgovarjaš, oziroma deluje kot da se norčuješ iz sogovornikov. Vsaj meni, ne vem čist, kako vidijo to drugi...
Ne norčujem se user posted image



_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
31.3.2011 14:25:29   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: tosja


IZVIRNO SPOROČILO: picola1


Je že res, da se ne kregaš, nivo pogovarjanja je pa pri tebi bolj na osnovnošolskem nivoju...
Tvoj nivo je vsekakor višjiuser posted image
Hočem rečt, da mal iritirajoče odgovarjaš, oziroma deluje kot da se norčuješ iz sogovornikov. Vsaj meni, ne vem čist, kako vidijo to drugi...
Ne norčujem se user posted image




Moj namen ni tekmovat, čigav nivo je višji/nižji...hotela sem te samo opozorit, da ne pričakuj nekih strpnih odgovorov ali nekega normalnega kulturnega pogovarjanja s strani sogovornikov, dokler sama provociraš s svojim načinom pisanja.
Četudi se ne norčuješ pa vsaj meni deluje tako, kot da se. Mogoče se še sama ne zavedaš, kako vse skupaj izpade, zato tudi moja opazka...


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
4.4.2011 13:16:35   
ellie
Sicer odgovarjam na prvi post...vsega ostalega niti nisem brala.

Najprej...moj mali je tud cel živec. Ni dneva, da ne bi pridelal kakšne buške, praske,...ampak tak pač je. Nonstop počne "nevarne" stvari...in enostavno mu ne moremo preprečit. Pri 1 letu hodi po robu naslonjala kavča, se sam spušča po toboganih, pleza po plezalih, skače iz kavča,...ni da ni. In vem, da bi tud iz vrtca hodil vedno "poškodovan"...tako da se kaj preveč ne bi sekirala. Boljše da je tak (družaben, se ne boji,...) kot pa da bi se me držal za kiklo.

Med drugim tudi grize. No, to pa me res moti. Ampak več ne vemo, kaj naredit. Ker je star 1 leto, še ravno ne razume najbolj, zakaj tega ne bi smel počet. Smo probali že vse varjante, da bi ga odvadili, pa nič ne pomagauser posted image  grize pa že ful časa...in sploh ne vemo, zakaj. Včasih od navdušenja ugrizne, včasih od jeze, včasih kar tako. Upam, da ga tega čimprej odvadimo..

Kot drugo pa...sama imam doma v varstvu 5 otrok. In imamo fantka, ki nase prav privlači, da ga drugi maltretirajo. Itak da smo nanj posebej pozorni...ampak se pa tud zgodi. Se lepo igrajo, sedim med njimi...pa bo v sekundi ga nekdo ugriznil, uščipnil,.. Zanimivo, da drugi se med sabo ne...ta revež pa jih vedno dobi. Pa je samo 5 otrok...in vedno sva prisotni 2 osebi.

Tako da včasih res ne razumem, ko se pritožuje kdo čez vzgojiteljice, kako niso videle, da je njegovega otroka nekdo v vrtcu ugriznil ali da je padel. Tam je 14 otrok in sta samo 2. Enostavno ni mogoče vsega videt in vseh nonstop imet na očeh.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
4.4.2011 15:00:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tosja


Starš in vzgojiteljicauser posted image v tvojem primeru in tvojem vprašanjuuser posted image drugače, pa so odrasle osebe tudi: dedki, babice, tete, strici....................................user posted image user posted image user posted image za tiste, ki ne vesteuser posted image


V prvi vrsti je še vedno ta odrasla oseba starš.....starš je tisti, ki se mora prvi odzivati na svojega otroka in pomagati......tudi, če je določeno otrokovo vedenje omejeno le na vrtec, so še vedno starši tisti, ki morajo v prvi vrsti reagirati.......vzgojiteljica v vrtcu rešuje zgolj tisto kar je v vrtcu (vzgojiteljica ne vzgaja, ampak je vzgoja domena starša) pazi, da drugi otroci niso poškodovani (normalno, da se vedno ne more pozitivno odzvati in kak kdaj fasa od drugega kakšno buško ali ugriz)........

Sicer pa, kar se tiče griženja, tepenja, odrivanja.....se tudi meni zdi, da starši velikokrat pretiravamo, da bi zaščitili naše otroke.......meni se grizenje, tepenje, odrivanje zdijo tudi normalen del otrokovega odraščanja in ni treba  biti takoj v luftu, če en otrok našega ugrizne.....

in ni treba iti takoj nad vzgojiteljice, kako so nevestne, nemarne, ne delajo, ker naše dete pridobi v vrtcu kako modrico ali buško......ko pa kdo omeni, da je kak starš nevesten pa je takoj ogenj v strehi.....vzgojiteljice si pri 14 oz. 20 otrocih napake ne smejo privoščiti, ista napaka pa je zelo tolerirana, če jo naredi starš pri svojem enem otroku.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 4.4.2011 15:01:23 >

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
5.4.2011 16:40:42   
ksenija12
V tem in še stotih drugih primerih se mi zdi glavni problem komunikacija - starš-vzgojitelj...
Če bi vzgojiteljica staršu povedala, da je otrok spet padel, ima buško - in bi starš ob tem povedal, da ga to že malo skrbi-ona pa ob tem ne bi zamahnila z roko, češ, kaj čmo, tako je, ampak bi starša 'vzela resno', te teme na forumu sedaj ne bi imeli...'Napaka' pri vzgojiteljici je ta, da ne vzame starša 'resno', tudi če se njej ne zdi pomembno, za starša očitno je, problem pa čeprav majhen bi morala rešiti skupaj, preden nastane večji problem. 'Napaka' starša je, da mogoče bolj jasno ne pove, da ga skrbijo ti padci in vpraša, če bi se dalo to kako rešiti..

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Perlica76)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Padci in poškodbe v vrcu
8.4.2011 14:00:58   
happymummy
IZVIRNO SPOROČILO: tosja


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Fak, kakšne komentarje imate ene. Izpišite svoje zakladeke, princeske in prince iz nesposobnih in neadertalskih vrtcev in jih imejte doma v vitrini!


user posted image user posted image user posted image Zara, vitrina se lahko razbije...user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



mal se vprašte kako smo mi, "ta stari", preživljali otroštvo. pa koliko so nas pazli ( v smislu "pazi,ne plezaj tam...pazi,boš umazan,....." ipd.) in koliko nam je vse skupaj škodilo. Men se zdi,da sem odrasla v čist ok osebo, s kakšno malo brazgotinico... ne vem,kaj je staršem,da takole pazijo na svoje otroke. pa da ne boste rekle,da bom že videla ko bom imela otroke- doma imam 2,5-letnika in drugi otrok je na poti. sinek je živahen, teka vsepovsod,pleza, rad se druži s svojim bratrancem(ista starost) in z njim divja- na ta način si je pridelal že tudi šivček (prebita arkada). je imel kratko obdobje ko je ugriznil, v vrtcu sicer samo dvakrat,mene doma je večkrat, tudi tepel je- tudi v vrtcu in sem bila na razgovoru z vzgojiteljico. tudi jaz in moj mož sva se doma pomenila s sinkom,da to ni prav,da tepe in poriva in grize druge. vse smo se zmenli. in je nehal. pač,otroci so otroci, mormo jim dat možnost,da rastejo,da rešujejo probleme(tudi s padci). kar se tiče pa dela v vrtcu pa tko: rada bi vidla  kako pametno mamo (ali pa ata, pa tut koga drugega) kak dan bit z najmanj 14-imi otroci. me zanima,če se pri njih neb i grizli in tepli in padali. user posted image in ja,prav ste ugotovile,delam v vrtcu. vse sorte se je že zgodilo. Staršem smo vedno povedale za te nesreče in niso nikoli komplicirali. hvala bogu. otroci grejo pač skozi različna razvojna obdobja in nobeden ne more uiti kakemu udarcu ali grizenju ali karkoli. je pa res,da se mora š takoj z otrokom poment,mu povedat da to ni prav. in seveda se na koncu tudi opraviči (kar je otrokom izredno težko narest).


(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?