|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakon o malem delu
11.4.2011 17:02:31   
Eva19
ne zastopim zakaj vse smatrate da tisti ki so glasovali proti, nimajo pojma o tem zakonu? sama sem bla tud proti, pa ne kar zato, ker mi vlada ni všeč ( ker se v politiko drugače zelo malo spuščam), sem pa prebrala cel zakon, argumente za in proti, in pač se meni zdi boljše da zakon ni prišel v veljavo. saj ima vsak pravico do svojega mnenja, kajne? sta pa moja starša naprimer, ki imata oba redne službe tudi glasovala proti, pač se nam je vsem zdelo da zakon prinaša več slabega kot dobrega. pa to ne pomeni da nisem za spremebe, seveda sem, ampak študentsko delo se lahko omeji tudi na druge načine, ni treba not vključevat pa potem v zakon kar vse povprek.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Zakon o malem delu
11.4.2011 17:07:39   
mika
Kratkoročno je uspela, kaj pa dolgoročno?


Ravno dolgoročno je uspela, drugače bi še leta delala na napotnicah oz.  dokler ne bi kak vodja šel u pokoj ali pa se drugje zaposlil.

Za študenstko delo, bi ta zakon morali sprejet. In ČE bi nadzor izvajali, kot je zapisano, potem bi dejansko bila podjetja prisiljena pogodbeno zaposlit brezposelne osebe.



(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Zakon o malem delu
11.4.2011 17:12:29   
Eva19
ja jaz se tud strinjam, da je treba študentsko delo omejit, da ne bojo več 30 letniki in več delali na napotnico, sam kaj k se nobenmu ne da hodit v kontrolo. nisem pa za omejitev ur, čeprav vsi govorijo da naj študentje študirajo in ne delajo. eni pač mormo delat, pa to ne pomeni da ne delam šole zraven redno. bi blo pa tako število ur zame pač premalo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Zakon o malem delu
12.4.2011 9:17:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

iN KAJ BI SE (sorry črke) v konkretnem primeru spremenilo zate in za tiste, ki imajo redno zaposlitev? Nič....popolnoma nič. Potem je lahko biti ZA karkšnekoli spremembe.


Glej, najprej, da razjasnimo nekaj.....redna zaposlitev ne pomeni skoraj nič......(mogoče nekaj pomeni v t.i. državnih službah, v gospodarstvu pa to ne pomeni nobene sigurnosti (razen tega, da si lahko na banki najameš kredit)......si kaj hitro lahko brez službe in pristaneš med brezposelnimi......
nI TREba razjasnjevat, ker je povsem jasno. Si pa pozabila na plačane bolniške,  plačan dopust, pravico do porodniške
In si mogoče zaradi tega za določene spremembe.....prej je kolegica napisala, da je obkrožila Proti, ker ji ima otroka in dela izključno preko študentskega servisa.....jaz imam otroka in EMŠO tako veliko, da si dela preko ŠS ne morem več privoščiti (razen, če delam na napotnico iznajdljivega študenta, ki si zaračuna 15-20% provizije za napotnico).....zato mogoče dolgoročno razmišljam o varianti, da bi pa nekaj počela tudi takrat, v tistem vmesnem času, ko bi čakala na "redno" delo, ko bi pristala na zavodu za zaposlovanje in ne zgolj gledala v luft ter bemtila nad nesposobno državo......
Sicer ne poznam narave tvojega dela, če pa izpostavim svoje....če bi se znašla enkrat na napotnicah, bi se tega zelo teško znebila. Narava mojega dela je med drugim tud takšna, da ga komot opravim doma. In ko se podjetniki navadijo enkrat plačevat na napotnice, preostanek se pa opravi na črno, se to začne uporabljat v veliko večji meri oz. se izkoriščevanje poceni delovne sile razširi s študentov na ostalo populacijo. Pod takšnimi pogoji, kot se bi delalo na napotnice, je pa popolnoma vseeno al delaš na črno al na napotnice. Z izjemo seveda kakšnih občasnih del, kot so sezonska dela ali čiščenje.
Tudi študentsko delo, ki se ga izvaja danes, je bilo mišljeno izključno za študente, pa so postala nekaterim podjetjem glavna delovna sila. In kaj misliš, da bi bilo potem? tega manj, a zajame pa celotno delovno sposobno populacijo. V dveh podjetjih v katerih sem bila zaposlena, študentov niso zaposlovali, ker so potrebovali izobražene delavce. razen če so opravljali obvezno študentsko prakso in če je bila potreba, so jih  zaposlili, ker druge možnosti ni bilo. Če bi obveljal zakon, bi naslednje generacije delale še lep čas na napotnice. Zakaj? Dobijo izobraženega delavca za iste stroške, kot je bil študent.  In to naj podpremo?
Ključna napaka tega zakona je, da so zraven vključili brezposelne.
Zakaj se nadzor nad študentskimi napotnicami ne izvaja že danes? A potem se pa čudežno bi? To je tudi eden izmed razlogov zakaj ne verjamem v ta zakon. Obljubljati nekaj, kar bi se že zdaj moralo izvajati je idiotizem vesoljnih razsežnosti. Paradoks je pa to, da bi prav študentje in brezposelni morali biti za spremembe......ker vam se ZDAJ, pod temi pogoji, godijo največje krivice.....


Z novim bi se še večje. Način študentskega dela bi postal vsesplošni način dela, ker bi tako dobili poceni delovno silo. Ne hvala.


Z rednim delom sem mislila zaposlitev za nedoločen čas.......

Samo po tem zakonu o malem delu pomeni, da lahko "mali delavec" dela 60 ur na mesec......torej podjetje potrebuje za enega zaposlenega delavca 2-3 "male delavce", ki jih mora precej pogosto menjavati, uvajati, ima precej administrativnega dela, ko jih prijavlja........

Vsi se strinjamo, da se študentsko delo izkorišča.....izkoriščajo ga tako delodajalci kot študentje in sami tisti delavci, ki si del dohodka izplačajo še na roko preko neke napotnice študenta......

In študentskega dela je precej......in konkurira vsem, še najbolj pa študentje, ki so tako vehementno proti spremembi, konkurijajo sami sebi.....ker enkrat bodo tudi oni sami končali s študijem in bodo lahko naredili samo bee, ker bo delodajalec vzel drugega študenta.......prav tako pa študentsko delo konkurira brezposelnim......vsi kafiči, kamor hodim na kavo imajo zaposlene študentke in študente za kelnarje.....ko grem v trgovino, je pol ljudi zaposlenih, pol je pa študentov......nekateri delajo že 5 ali 6 let tako, vsak dan po 7, 8 ur.....in jaz sem pač v tem videla rešitev, ker si en supermarket pač ne bo mogel več privoščiti študenta, ki mu bo delal cel šiht leta in leta.....ampak  bo moral zaposliti  brezposelnega delavca za določen ali nedoločen čas, ker se mu nikakor ne bo splačalo namesto delavca zaposliti vsake tri mesece 3 male delavce, jih uvajati v blagajniško poslovanje, zlaganje blaga na police, reševanje reklamacij ipd......ne bo se mu izšlo.....

Nadzor nad študentskimi napotnicami se pa v bistvu danes težko izvaja......bi morali temeljito spremeniti sistem študentskega dela (in kakor hitro to kdo poskuša, je cela Slovenija v luftu, ker se ne dovoli mlademu, perspektivnemu kadru, ki nima sredstev za preživljanje študirati).....danes namreč nimaš pri študentskem delu nobene omejitve razen tiste, da študent ne plača dohodnine do določenega zneska........

Kar se pa tiče tega, da bi podjetja na veliko zaposlovala diplomante na napotnice pa dvomim.......če podjetje podrebuje strokovni kader, ga potrebuje za poln delovni čas in ne za 60 ur na mesec.......


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Zakon o malem delu
12.4.2011 9:51:57   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: mika


Za študenstko delo, bi ta zakon morali sprejet. In ČE bi nadzor izvajali, kot je zapisano, potem bi dejansko bila podjetja prisiljena pogodbeno zaposlit brezposelne osebe.






Potem bi morali sprejeti zakon o študentskem delu in ne zakon o malem delu, ki vključuje vse od brezposelnih, upokojencev in študentov... Verjemite, da bi se slej kot prej tudi tu začela razna "prilagajanja" in bi skenslali omejitve glede št. ur na teden in bi malo delo kmalu nadomestilo redno delo oz. zaposlitev za določen čas. Jaz sem bila proti, ker zakon opredeljuje samo dolžnosti in ne pravic malega delavca. Nova oblika sužnjelastništva! In če vlada gospoda Pahorja uživa le še 20% podporo tako pri javnomnenjskih raziskavah kot zakonskih predlogih, potem naj odstopi.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 12.4.2011 9:52:34 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Zakon o malem delu
12.4.2011 10:25:30   
sergy
Če bi referendumi in volitve kaj spremenili bi bili prepovedani.

To je čisto zapravljanje časa in denarja.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Zakon o malem delu
12.4.2011 10:41:40   
mika
Nadzor nad študentskimi napotnicami se pa v bistvu danes težko izvaja......bi morali temeljito spremeniti sistem študentskega dela


Samo to naj naredijo, ampak res temeljito,pa bodo naredili veliko. Žal pa tega niso sposobni.  resnična groza, mi je bila videti obupan obraz ministra za delo ker dejansko ne vedo kaj naj naredijo....In gledati vlado, kako se že cel čas spreneveda, da dobro dela, je katastrofa.
   

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Zakon o malem delu
12.4.2011 10:56:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Z rednim delom sem mislila zaposlitev za nedoločen čas.......

Samo po tem zakonu o malem delu pomeni, da lahko "mali delavec" dela 60 ur na mesec......torej podjetje potrebuje za enega zaposlenega delavca 2-3 "male delavce", ki jih mora precej pogosto menjavati, uvajati, ima precej administrativnega dela, ko jih prijavlja........

Vsi se strinjamo, da se študentsko delo izkorišča.....izkoriščajo ga tako delodajalci kot študentje in sami tisti delavci, ki si del dohodka izplačajo še na roko preko neke napotnice študenta......

In študentskega dela je precej......in konkurira vsem, še najbolj pa študentje, ki so tako vehementno proti spremembi, konkurijajo sami sebi.....ker enkrat bodo tudi oni sami končali s študijem in bodo lahko naredili samo bee, ker bo delodajalec vzel drugega študenta.......prav tako pa študentsko delo konkurira brezposelnim......vsi kafiči, kamor hodim na kavo imajo zaposlene študentke in študente za kelnarje.....ko grem v trgovino, je pol ljudi zaposlenih, pol je pa študentov......nekateri delajo že 5 ali 6 let tako, vsak dan po 7, 8 ur.....in jaz sem pač v tem videla rešitev, ker si en supermarket pač ne bo mogel več privoščiti študenta, ki mu bo delal cel šiht leta in leta.....ampak  bo moral zaposliti  brezposelnega delavca za določen ali nedoločen čas, ker se mu nikakor ne bo splačalo namesto delavca zaposliti vsake tri mesece 3 male delavce, jih uvajati v blagajniško poslovanje, zlaganje blaga na police, reševanje reklamacij ipd......ne bo se mu izšlo.....

Nadzor nad študentskimi napotnicami se pa v bistvu danes težko izvaja......bi morali temeljito spremeniti sistem študentskega dela (in kakor hitro to kdo poskuša, je cela Slovenija v luftu, ker se ne dovoli mlademu, perspektivnemu kadru, ki nima sredstev za preživljanje študirati).....danes namreč nimaš pri študentskem delu nobene omejitve razen tiste, da študent ne plača dohodnine do določenega zneska........

Kar se pa tiče tega, da bi podjetja na veliko zaposlovala diplomante na napotnice pa dvomim.......če podjetje podrebuje strokovni kader, ga potrebuje za poln delovni čas in ne za 60 ur na mesec.......




Podpis.

Brezposelni, študentje, upokojenci. Nima veze. Podjetju, ki se ukvarja z resnimi posli, se ne bi splačalo menjati kader na vsake tri mesece. Je preveč stroškov, da vsakič uvedeš novega delavca. Edini primer, kjer bi to res lahko počeli, so zanikrni mali kafiči, kjer res ne rabiš čuda znanja, da skuhaš kavo na avtomatu. Vsi ostali, pa sem prepričana, da bi raje imeli nekoga, ki bi sčasoma lahko samostojno vodil izmeno.

Zdaj je, kar je. Predlog je zavrnjen. Škoda.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Zakon o malem delu
12.4.2011 12:24:22   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Nadzor nad študentskimi napotnicami se pa v bistvu danes težko izvaja......bi morali temeljito spremeniti sistem študentskega dela


Samo to naj naredijo, ampak res temeljito,pa bodo naredili veliko. Žal pa tega niso sposobni.  resnična groza, mi je bila videti obupan obraz ministra za delo ker dejansko ne vedo kaj naj naredijo....In gledati vlado, kako se že cel čas spreneveda, da dobro dela, je katastrofa.
  



Vlada niti ne dela slabo, v bistvu so želeli s tem zakonom o malem delu temeljito poseči v sistem študentskega dela, precej temeljito.....samo vlada ne more delati in sprejeti neko reformo, zakon......ki se jih z  referendumi blokira.......in ker velika večina ljudi zakona ne brebere (s tem ne mislim tebe mika) nasedajo takim populizmom, kot so v uvodnem postu te teme......zdaj nam podo pri pokojninski reformi "uturili" še referendum o omejevanju dela na črno, da bo ja ziher, da bo zaradi populističnega pamfleta "da ne bo več možna sosedska pomoč" padla še ta reforma v vodo.....in se ustvarja vtis nesposobne vlade......

In normalno, da sta minister in predsednik vlade zgrožena in bleda......ker vesta, da nimata nobene šanse trenutno na referendumu s pokojninsko reformo......in EU vlak pa nas ne bo čakal.......






(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Zakon o malem delu
12.4.2011 18:05:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Z rednim delom sem mislila zaposlitev za nedoločen čas.......

Samo po tem zakonu o malem delu pomeni, da lahko "mali delavec" dela 60 ur na mesec......torej podjetje potrebuje za enega zaposlenega delavca 2-3 "male delavce", ki jih mora precej pogosto menjavati, uvajati, ima precej administrativnega dela, ko jih prijavlja........

Vsi se strinjamo, da se študentsko delo izkorišča.....izkoriščajo ga tako delodajalci kot študentje in sami tisti delavci, ki si del dohodka izplačajo še na roko preko neke napotnice študenta......

In študentskega dela je precej......in konkurira vsem, še najbolj pa študentje, ki so tako vehementno proti spremembi, konkurijajo sami sebi.....ker enkrat bodo tudi oni sami končali s študijem in bodo lahko naredili samo bee, ker bo delodajalec vzel drugega študenta.......prav tako pa študentsko delo konkurira brezposelnim......vsi kafiči, kamor hodim na kavo imajo zaposlene študentke in študente za kelnarje.....ko grem v trgovino, je pol ljudi zaposlenih, pol je pa študentov......nekateri delajo že 5 ali 6 let tako, vsak dan po 7, 8 ur.....in jaz sem pač v tem videla rešitev, ker si en supermarket pač ne bo mogel več privoščiti študenta, ki mu bo delal cel šiht leta in leta.....ampak  bo moral zaposliti  brezposelnega delavca za določen ali nedoločen čas, ker se mu nikakor ne bo splačalo namesto delavca zaposliti vsake tri mesece 3 male delavce, jih uvajati v blagajniško poslovanje, zlaganje blaga na police, reševanje reklamacij ipd......ne bo se mu izšlo.....

Nadzor nad študentskimi napotnicami se pa v bistvu danes težko izvaja......bi morali temeljito spremeniti sistem študentskega dela (in kakor hitro to kdo poskuša, je cela Slovenija v luftu, ker se ne dovoli mlademu, perspektivnemu kadru, ki nima sredstev za preživljanje študirati).....danes namreč nimaš pri študentskem delu nobene omejitve razen tiste, da študent ne plača dohodnine do določenega zneska........

Kar se pa tiče tega, da bi podjetja na veliko zaposlovala diplomante na napotnice pa dvomim.......če podjetje podrebuje strokovni kader, ga potrebuje za poln delovni čas in ne za 60 ur na mesec.......




Podpis.

Brezposelni, študentje, upokojenci. Nima veze. Podjetju, ki se ukvarja z resnimi posli, se ne bi splačalo menjati kader na vsake tri mesece. Je preveč stroškov, da vsakič uvedeš novega delavca. Edini primer, kjer bi to res lahko počeli, so zanikrni mali kafiči, kjer res ne rabiš čuda znanja, da skuhaš kavo na avtomatu. Vsi ostali, pa sem prepričana, da bi raje imeli nekoga, ki bi sčasoma lahko samostojno vodil izmeno.

Zdaj je, kar je. Predlog je zavrnjen. Škoda.



Ad liliana - se srinjam s tabo, najbolj v odebeljenem delu.

Vendar - od generacije - kjer lahko vsak študira, drugačnega populističnega razmišljanja ni pričakovati. Kaj šele dejanj. Za njih nimajo ne poguma, ne vizije. Mene osebno na nek način takšen trg dela veseli. Včasih so rekli, pazi se mladih, so pametni, zagnani...ja, pa kaj še user posted image , danes se nimamo ničesar bati za naslednjih dvajset let. Bo skoraj do penzije user posted image .

Ad mizantrop - slabo kavo zna skuhat vsak, dobro in odlično samo dober natakar. Malo jih je, zadnja je bila izučena natakarica v hotelu. In pijem kavo samo še tam, kjer je odlična. To je samoočiščenje trga.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Zakon o malem delu
12.4.2011 18:13:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ad mizantrop - slabo kavo zna skuhat vsak, dobro in odlično samo dober natakar. Malo jih je, zadnja je bila izučena natakarica v hotelu. In pijem kavo samo še tam, kjer je odlična. To je samoočiščenje trga.


Točno to sem mislila. Dober delavec prinaša zaslužek. In dobrega delavca ne boš iskal vsake tri mesece. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Zakon o malem delu
12.4.2011 18:17:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ad mizantrop - slabo kavo zna skuhat vsak, dobro in odlično samo dober natakar. Malo jih je, zadnja je bila izučena natakarica v hotelu. In pijem kavo samo še tam, kjer je odlična. To je samoočiščenje trga.


Točno to sem mislila. Dober delavec prinaša zaslužek. In dobrega delavca ne boš iskal vsake tri mesece. user posted image



Več kot točno.
In dober študent se bo tega zavedal - in bo vztrajal na pogodbi, ne glede na zakone.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Zakon o malem delu
12.4.2011 18:21:31   
Anonimen
Ps. V določenem delu študentsko delo absolutno podpiram, kadar gre za občano delo med študijem, podčrtam, občasno.

Sprejemam celo delo s polnim delovnim časom, v času absolvenstega statusa. Mogoče je celo bolj sprejemljivo in fleksibilno kot prejšnje pripravništvo (ki verjetno itak ne obstaja več user posted image ), ker v teoriji omogoča več fleksibilnosti na obeh straneh.

O vsem ostalem pa je bilo že dovolj besed user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Zakon o malem delu
12.4.2011 18:35:48   
m_o_i
ne povem, a sem(bila) za al protiuser posted image

bi pa samo tole: tudi, ce si zaposlen za nedolocen cas, ti firma(moja-mogoce bivsa?!) ne podpise tistega dela, kjer ti kao ne preti odpoved-al-kaj-ze-pise-tam.
sicer se to ni zgodilo meni, ampak eni sodelavki, ki je dala potrdit tiste kreditne pole...vse so izpolnili in vpisali, samo tistega dela ne-kar pa ona sploh ni opazla, ampak ji je na banki to povedalauser posted image
no money for lady...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?