|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 19:42:51   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Mater, a telefon pa ni prekršek..seveda ne, sej to pa počneš. Dosti hujšo nesrečo lahko povzročiš s čvekanjem po telefonu, kot pa če se pelješ namesto 40 46,5.


Podpis!


Telefon se lahko primerja z alkoholom.


Kaj hoces s tem povedat?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 19:45:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Maš pri nas v naši lepi cel kup kretenov, ki se ti vozijo konstantno 70, tako skozi naselje, kot izven naselja, po AC pa vzgajajo s 110.


Nisem verjela, da se bom kdaj strinjala s tabo user posted image .

Podobna tema je bila danes zjutraj na slovenskem nacionalnem radiju - o voznikih, ki vozijo nevarno prepočai.



A 110 na AC je počasi?


Po prehitevalnem pasu ja - za mene. Ni nevarno počasi, je pa počasi.
Nevarno počasi je za mene pol manj od največje dovoljne hitrosti, recimo 65 po avtocesti. Podobno se je peljala ena bejba pred kratkim, zoženje na AC, omejitev 80, ona pa po prehitevalnem pasu zoženja pelje 42 - z mobitelom v roki. Sem trobila, ker tako ne moreš voziti iz vedra neba. Ali se umakneš na vozni pas - to itak, če je prazna cesta, samo te kulture nimamo. Pa mobitel tudi odložiš. In je bila nevarna, ker če je cesta prazna, in se pelješ po omejitvi 80, jo komot nabašeš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 19:48:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Mater, a telefon pa ni prekršek..seveda ne, sej to pa počneš. Dosti hujšo nesrečo lahko povzročiš s čvekanjem po telefonu, kot pa če se pelješ namesto 40 46,5.


Podpis!


Telefon se lahko primerja z alkoholom.


Kaj hoces s tem povedat?


Da je vožnja z mobitelom v roki zelo podobno nevarna kot vožnja pod vplivom alkohola (žal sem pozabila primerljive promile).
Jaz ti to lahko potrdim iz prve roke. Sicer govorim na bluetooth, a če je kakšna bolj kritična situacija na cesti, enostavno rečem, čak user posted image , ker se nisem sposobna skoncentrirati na dve stvari hkrati. Ne predstavljam si, da se moram v takem trenutku še na tretjo, kam bom z mobitelom v roki, in kako bom avto 100% obvladala samo z eno roko (ko z drugo obvladujem mobitel). Očitno nisem sposoben slovenski voznik.

(odgovor članu Freya88)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 19:50:11   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

pa vendar se mi še vedno ne zdi prav, da bi nekdo, ki ga je enako pobiksal kot drugi in enako ogrožal druge in sebe , za prekršek plačal več iz preprostega razloga , ker ima višjo plačo....


Zakaj pa ne?
Moj otrok je enako lušen kot "tvoj", zakaj za njega plačujem več vrtca?


ker vrtec ni kazen. Gre za kazenski prekrsek, ki velja za vse in je za vse enak. Jaz cisto razumem argumente,ampak dejstvo ostaja, da vsi delamo isti izpit in za vse veljajo ista pravila. Za vse veljajo tudi iste kazni. Zakaj se sama s tem ne strinjam je cisto enostavno: ker se mi zdi diskriminatorno. In zakaj v konkretno Slo. okolju toliko bolj kot v primerih, ki ste jih navajale (priznam, nisem vedela, da Svedska to ima v zakonu, niti da ima Svica, sem sla tudi brat razne debate na to temo in razlicne argumente); se vedno me zanima, kako te drzave taksen sistem pravno/legalno upravicijo (ker gre za procent pri placi je verjetno to glavni argument, da pac je kazen ista samo vsota je proprocionalno drugacna ... ok, da odgovorim zakaj pri nas ne verjamem v tak sistem - ker prikazani dohodki pri kar nekaj procentu populacije niso dejanski prihodki (delo na crno, preko napotnic itd...) tega pa drzave, ki jih navajate nimajo oz. ce ze, v zmanjsanem obsegu kot pri nas. Sama vidim problem v tem, da bi tak zakon kaznoval tiste, ki zasluzijo veliko ker so si to prigarali s studijem in delom, nagrajeval pa procente tistih, ki se jim ne ljubi niti sluzbe iskat ker je boljse biti doma in prejemati socialno pomoc (pa da ne bo spet kilometrska kaca na to temo, vemo kdo so pridni iskalci zaposlitve in kdo ne, vemo tudi kako je glede samohranilstva itd.)

Poostri naj se nadzor in predvsem....zvisa naj se kultura, ne samo vozniska ampak vsesplosna, pa bo veliko bolje. Ne razumem, zakaj je v vsako debato treba vlect Skandinavijo kot vzor in denar kot izgovor, medtem ko se vsak med nami niti dobro ne ozre v svoje napake in pomete pred svojim pragom. Razmisljanja v smeri: pripet pas je osebna odlocitev in posledica 10km/h vec v naselju so hujse kot 30km/h na AC, nas ne vodijo nikamor. Vozite po predpisih in bo vse veliko bolje. Zavedanje, da gre za zakon in da se zakon spostuje je tud svojevrstna misija pri nas. Verjamem in vem, da je v Skandinaviji drugace.

Sama se vsako poletje veliko vozim po gorenjski avtocesti, vozim 130-140/h in niti en avto ne vozi za mano. Nikoli. (razen onih Nemcev, ki vlecejo prikolice za sabo in itak nikamor ne morejo, tko da tiste se jaz prehitim :) ). Vsem je to prepocasi. Omejitev je 130. Ce se pa v kriziscu slucajno ustavim pred stop znakom pa tvegam da se mi vozilo za mano zabije v rit, ob vsem pa skoraj oglusim, ker mi tako pritiskajo na hupo.

Tale cela debata bi bila odvec, ko bi se ljudje drzali pravil. Zanimivo, da takoj ko Slovenec zapelje v AUT so table kar naenkrat veljavne, ko prevozi Karavanken tunnel nazaj v SLO pa hop po gasu. Noben zakon ne bo pomagal, ce je splosna miselnost zgresena. Ampak seveda, to je ze drug problem.



Tudi miselnost, da se moramo držati pravil, ker lahko sicer fašemo kazen, je zgrešena. Pravil se moramo držati, ker so na cesti živa bitja, ker smo lahko mi, naši bližnji ali popolni tujci žrtve naših nepremišljenih dejanj.

BTW, kot primerjava kaznovanja v razmerju s plačo, zanimivo mi je, da tisti z minimalcem plačujejo enak znesek dodatnega zdravstvenega zavarovanja kot tisti s 3000€ plače. Nefer, neživljenjsko in enako je tudi s kaznimi zaradi vožnje. Enega z visoko plačo kazen za neprivezan pas ne bo v ničemer prizadela ali premaknila njegove miselnosti, ker mu gre za drobiž. Tisti z minimalcem se bo pa mogoče celo zamislil.

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 19:54:58   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Maš pri nas v naši lepi cel kup kretenov, ki se ti vozijo konstantno 70, tako skozi naselje, kot izven naselja, po AC pa vzgajajo s 110.


Nisem verjela, da se bom kdaj strinjala s tabo user posted image .

Podobna tema je bila danes zjutraj na slovenskem nacionalnem radiju - o voznikih, ki vozijo nevarno prepočai.



A 110 na AC je počasi?


Po prehitevalnem pasu ja - za mene. Ni nevarno počasi, je pa počasi.
Nevarno počasi je za mene pol manj od največje dovoljne hitrosti, recimo 65 po avtocesti. Podobno se je peljala ena bejba pred kratkim, zoženje na AC, omejitev 80, ona pa po prehitevalnem pasu zoženja pelje 42 - z mobitelom v roki. Sem trobila, ker tako ne moreš voziti iz vedra neba. Ali se umakneš na vozni pas - to itak, če je prazna cesta, samo te kulture nimamo. Pa mobitel tudi odložiš. In je bila nevarna, ker če je cesta prazna, in se pelješ po omejitvi 80, jo komot nabašeš.



Aha, prehitevam 130 na uro.
Imam prostoročno telefoniranje, smao se vseeno raje ustavim (ne na AC, se razume), ker si vseeno neskoncntriran na vožnjo. Se mi ne zdi bistvene razlike kot če imaš tulifon v roki, razen da imaš obe roki prosti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 19:56:55   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Tudi miselnost, da se moramo držati pravil, ker lahko sicer fašemo kazen, je zgrešena. Pravil se moramo držati, ker so na cesti živa bitja, ker smo lahko mi, naši bližnji ali popolni tujci žrtve naših nepremišljenih dejanj.


sej nisem nikjer napisala, da se drzimo pravil zato da ne placamo. Itak so cestna pravila z razlogom, ki ga navajas a ne?


BTW, kot primerjava kaznovanja v razmerju s plačo, zanimivo mi je, da tisti z minimalcem plačujejo enak znesek dodatnega zdravstvenega zavarovanja kot tisti s 3000€ plače. Nefer, neživljenjsko in enako je tudi s kaznimi zaradi vožnje. Enega z visoko plačo kazen za neprivezan pas ne bo v ničemer prizadela ali premaknila njegove miselnosti, ker mu gre za drobiž. Tisti z minimalcem se bo pa mogoče celo zamislil.


no tole z zavarovanjem je pa sploh hecno...ker pol mas pa tko kot v US...dobis oskrbo za katero placujes. Ali drugace, eni si jo lahko privoscij eni pa ne. Bi res rada taksno zdravstvo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 19:59:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Sama se vsako poletje veliko vozim po gorenjski avtocesti, vozim 130-140/h in niti en avto ne vozi za mano. Nikoli. (razen onih Nemcev, ki vlecejo prikolice za sabo in itak nikamor ne morejo, tko da tiste se jaz prehitim :) ). Vsem je to prepocasi. Omejitev je 130. Ce se pa v kriziscu slucajno ustavim pred stop znakom pa tvegam da se mi vozilo za mano zabije v rit, ob vsem pa skoraj oglusim, ker mi tako pritiskajo na hupo.


Mislim, da teatralno pretiravaš-

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:00:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

smao se vseeno raje ustavim (ne na AC, se razume), ker si vseeno neskoncntriran na vožnjo. Se mi ne zdi bistvene razlike kot če imaš tulifon v roki, razen da imaš obe roki prosti.


Če sama telefoniram, se tudi raje. Plus bolje se sliši. Če kdo kliče pa se oglasi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:02:08   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

BTW, kot primerjava kaznovanja v razmerju s plačo, zanimivo mi je, da tisti z minimalcem plačujejo enak znesek dodatnega zdravstvenega zavarovanja kot tisti s 3000€ plače. Nefer, neživljenjsko in enako je tudi s kaznimi zaradi vožnje. Enega z visoko plačo kazen za neprivezan pas ne bo v ničemer prizadela ali premaknila njegove miselnosti, ker mu gre za drobiž. Tisti z minimalcem se bo pa mogoče celo zamislil.


no tole z zavarovanjem je pa sploh hecno...ker pol mas pa tko kot v US...dobis oskrbo za katero placujes. Ali drugace, eni si jo lahko privoscij eni pa ne. Bi res rada taksno zdravstvo?




Nisi štekala poante.

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:07:23   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ti lahko pošljem mejlijado tako s policaji, kot z županom in svetom za preventivo v cestnem prometu. Od vsega skupaj ni nič drugega kot to, da so policaji rekli sosedu, ki ima lokal, da ziher jaz kličem policijo, ker sem tečen, tko da ne pametniči v tri dni.

Rekla rekel, se ne oziram na to, pa kaj če kdo reče, da sem klicala, sem pač občanka, ki me določene stvari motijo!

Zgleda da te ne jemljejo dovolj resno, ker v mojem naselju so na željo občanov opravljali meritve, ko pa so pol domačini padali kot za stavo so se ti isti jezili.

Mater, a telefon pa ni prekršek..seveda ne, sej to pa počneš. Dosti hujšo nesrečo lahko povzročiš s čvekanjem po telefonu, kot pa če se pelješ namesto 40 46,5.

tega nisem rekla, uradno, globe še nisem za uporabo mobilnega telefona dobila, nisem prekrškar. To kar počnem za volanom, počnem skrajno previdno zadnjih 19 let, pa kar nekaj prevozim in sem uspešna, upam da bom tudi v prihodnje (na čim več kilometrov, ker v vožnji uživam - pa cene nafte nej spustijo).


mejlijado - mi poveš pomen te besede, prosim?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:09:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: end1

tega nisem rekla, uradno, globe še nisem za uporabo mobilnega telefona dobila, nisem prekrškar.


Vozim 252 po avtocesti, ker me uradno ne morejo dobiti - nisem prekrškar.

Btw, tudi jaz vozim previdno - pa naredim prekršek. Ker se zgodi, kljub pazljivosti.

(odgovor članu end1)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:10:05   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Mislim, da bi morala biti višina kazni določena glede na osebni dohodek.


user posted image oprosti, sam tale je pa ena bolj kosmatih, ki sm jih prebrala na temle forumu.



oprosti ampak tale je ena najbolj smiselnih na temle forumu!




mislim....jaz tud bolj butaste izjave še nisem prebrala...a torej bojo tisti oz. bi tisti z nižjimi dohodki biksali in delali na cesti kaj jih je volja, medtem, ko bi tisti z višjimi dohodki plačali mastno vsoto...Mislim no....mimo do koncauser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:11:31   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Mater, a telefon pa ni prekršek..seveda ne, sej to pa počneš. Dosti hujšo nesrečo lahko povzročiš s čvekanjem po telefonu, kot pa če se pelješ namesto 40 46,5.


Podpis!


Telefon se lahko primerja z alkoholom.



podpis

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:13:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Mislim, da bi morala biti višina kazni določena glede na osebni dohodek.


user posted image oprosti, sam tale je pa ena bolj kosmatih, ki sm jih prebrala na temle forumu.



oprosti ampak tale je ena najbolj smiselnih na temle forumu!




mislim....jaz tud bolj butaste izjave še nisem prebrala...a torej bojo tisti oz. bi tisti z nižjimi dohodki biksali in delali na cesti kaj jih je volja, medtem, ko bi tisti z višjimi dohodki plačali mastno vsoto...Mislim no....mimo do koncauser posted image


Recimo, ti imaš nizek dohodek. Za določen prekršek danes, po veljavni zakonodaji plačaš 500€. Sosed, ki ima za 750.000€ premoženja in dohodke v najvišjem dohodninskem razredu, plača 500€ (kar je nekaj % njegove plače).

Po novem sistemu ti še vedno plačaš 500€, sosed pa 5.000€, kar je recimo pol njegove plače, tako kot je 500€ več kot pol tvoje-. Še vedno butasto?

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:13:58   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Mislim, da bi morala biti višina kazni določena glede na osebni dohodek.


user posted image oprosti, sam tale je pa ena bolj kosmatih, ki sm jih prebrala na temle forumu.



oprosti ampak tale je ena najbolj smiselnih na temle forumu!




mislim....jaz tud bolj butaste izjave še nisem prebrala...a torej bojo tisti oz. bi tisti z nižjimi dohodki biksali in delali na cesti kaj jih je volja, medtem, ko bi tisti z višjimi dohodki plačali mastno vsoto...Mislim no....mimo do koncauser posted image



Lih kontra, palačš enako v sorazmerju s svojimi dohodki - procentualno.

Pri socialnih transferjih velja isti sistem, menda je vsakemu jasno, kako to deluje.

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:16:00   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Sama se vsako poletje veliko vozim po gorenjski avtocesti, vozim 130-140/h in niti en avto ne vozi za mano. Nikoli. (razen onih Nemcev, ki vlecejo prikolice za sabo in itak nikamor ne morejo, tko da tiste se jaz prehitim :) ). Vsem je to prepocasi. Omejitev je 130. Ce se pa v kriziscu slucajno ustavim pred stop znakom pa tvegam da se mi vozilo za mano zabije v rit, ob vsem pa skoraj oglusim, ker mi tako pritiskajo na hupo.


Mislim, da teatralno pretiravaš-


misli kar hoces, ampak se je ze zgodilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:17:24   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Mislim, da bi morala biti višina kazni določena glede na osebni dohodek.


user posted image oprosti, sam tale je pa ena bolj kosmatih, ki sm jih prebrala na temle forumu.



oprosti ampak tale je ena najbolj smiselnih na temle forumu!




mislim....jaz tud bolj butaste izjave še nisem prebrala...a torej bojo tisti oz. bi tisti z nižjimi dohodki biksali in delali na cesti kaj jih je volja, medtem, ko bi tisti z višjimi dohodki plačali mastno vsoto...Mislim no....mimo do koncauser posted image


Recimo, ti imaš nizek dohodek. Za določen prekršek danes, po veljavni zakonodaji plačaš 500€. Sosed, ki ima za 750.000€ premoženja in dohodke v najvišjem dohodninskem razredu, plača 500€ (kar je nekaj % njegove plače).

Po novem sistemu ti še vedno plačaš 500€, sosed pa 5.000€, kar je recimo pol njegove plače, tako kot je 500€ več kot pol tvoje-. Še vedno butasto?



vse to drži. Ampak pri tako resni stvari moramo bit "enaki"..Če človek naredi prekršek tak ali drugačen s tem ogrozi drugega in tu sploh ne igra vloge ali je zaposlen ali nezaposlen ali je direktor ali tovarniški delavec. Vsi bi se morali tega zavedat. In prav je da so kazni stroge do vseh enako, kajti le tako bo MORDA koga kaj izučilouser posted image

< Sporočilo je popravil Saraya -- 3.5.2011 20:18:40 >


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:17:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Sama se vsako poletje veliko vozim po gorenjski avtocesti, vozim 130-140/h in niti en avto ne vozi za mano. Nikoli. (razen onih Nemcev, ki vlecejo prikolice za sabo in itak nikamor ne morejo, tko da tiste se jaz prehitim :) ). Vsem je to prepocasi. Omejitev je 130. Ce se pa v kriziscu slucajno ustavim pred stop znakom pa tvegam da se mi vozilo za mano zabije v rit, ob vsem pa skoraj oglusim, ker mi tako pritiskajo na hupo.


Mislim, da teatralno pretiravaš-


misli kar hoces, ampak se je ze zgodilo.



Pomanjkanje logike? Če se veliko voziš, potem se dogaja, da se pred stop znaki ustavljaš, ne samo enkrat.
Če se ti zgodi samo enkrat, to še ne pomeni, da se dogaja.

Meni se je tudi zgodilo, da sem spregledala avto (ki je bil še avtošola) - spregledala - ker se zgodi. Dobro da je imel dve bremzi.

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:20:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: ely*

Mislim, da bi morala biti višina kazni določena glede na osebni dohodek.


user posted image oprosti, sam tale je pa ena bolj kosmatih, ki sm jih prebrala na temle forumu.



oprosti ampak tale je ena najbolj smiselnih na temle forumu!




mislim....jaz tud bolj butaste izjave še nisem prebrala...a torej bojo tisti oz. bi tisti z nižjimi dohodki biksali in delali na cesti kaj jih je volja, medtem, ko bi tisti z višjimi dohodki plačali mastno vsoto...Mislim no....mimo do koncauser posted image


Recimo, ti imaš nizek dohodek. Za določen prekršek danes, po veljavni zakonodaji plačaš 500€. Sosed, ki ima za 750.000€ premoženja in dohodke v najvišjem dohodninskem razredu, plača 500€ (kar je nekaj % njegove plače).

Po novem sistemu ti še vedno plačaš 500€, sosed pa 5.000€, kar je recimo pol njegove plače, tako kot je 500€ več kot pol tvoje-. Še vedno butasto?



vse to drži. Ampak pri tako resni stvari moramo bit "enaki"..Če človek naredi prekršek tak ali drugačen s tem ogrozi drugega in tu sploh ne igra vloge akli je zaposlen ali nezaposlen ali je direktor ali tovarniški delavec. Vsi bui se morali tega zavedat. In prav je da so kazni stroge do vseh enako, kajti le tako bo MORDA koga kaj izučilouser posted image



Po tej logiki - ne bo bogatih nikoli izučilo. Za njih je to pis of kejk, ne učna lekcija. Toliko stane buteljka malo boljšega vina v dobri restavraciji.

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:21:10   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

BTW, kot primerjava kaznovanja v razmerju s plačo, zanimivo mi je, da tisti z minimalcem plačujejo enak znesek dodatnega zdravstvenega zavarovanja kot tisti s 3000€ plače. Nefer, neživljenjsko in enako je tudi s kaznimi zaradi vožnje. Enega z visoko plačo kazen za neprivezan pas ne bo v ničemer prizadela ali premaknila njegove miselnosti, ker mu gre za drobiž. Tisti z minimalcem se bo pa mogoče celo zamislil.


no tole z zavarovanjem je pa sploh hecno...ker pol mas pa tko kot v US...dobis oskrbo za katero placujes. Ali drugace, eni si jo lahko privoscij eni pa ne. Bi res rada taksno zdravstvo?




Nisi štekala poante.


tudi prav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:22:26   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Po tej logiki - ne bo bogatih nikoli izučilo. Za njih je to pis of kejk, ne učna lekcija. Toliko stane buteljka malo boljšega vina v dobri restavraciji.




tud s tem se zelo strinjamuser posted image

ampak če vzamemo potem nezaposlene v drobnogled? kaj pa oni? Potemtakem bojo oproščeni vseh kazni? To pa spet nikamor ne vodi, če smo odkriti.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:31:18   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Sama se vsako poletje veliko vozim po gorenjski avtocesti, vozim 130-140/h in niti en avto ne vozi za mano. Nikoli. (razen onih Nemcev, ki vlecejo prikolice za sabo in itak nikamor ne morejo, tko da tiste se jaz prehitim :) ). Vsem je to prepocasi. Omejitev je 130. Ce se pa v kriziscu slucajno ustavim pred stop znakom pa tvegam da se mi vozilo za mano zabije v rit, ob vsem pa skoraj oglusim, ker mi tako pritiskajo na hupo.


Mislim, da teatralno pretiravaš-


misli kar hoces, ampak se je ze zgodilo.



Pomanjkanje logike? Če se veliko voziš, potem se dogaja, da se pred stop znaki ustavljaš, ne samo enkrat.
Če se ti zgodi samo enkrat, to še ne pomeni, da se dogaja.

Meni se je tudi zgodilo, da sem spregledala avto (ki je bil še avtošola) - spregledala - ker se zgodi. Dobro da je imel dve bremzi.


z mojo logiko je vse v redu, brez skrbi user posted image . Ampak beres stvari tako, kot jih zelis brati, ne pa tako kot sem jih napisala. Citat je vezan na kulturo obnasanja v cestnem prometu in spostovanje pravil (zaradi varnosti)...ampak ja...bi se kej napisala, pa se mi ne da vec.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:40:56   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Mater, a telefon pa ni prekršek..seveda ne, sej to pa počneš. Dosti hujšo nesrečo lahko povzročiš s čvekanjem po telefonu, kot pa če se pelješ namesto 40 46,5.


Podpis!


Telefon se lahko primerja z alkoholom.



podpis


upam, da to ne drži (koliko bi bilo med dnevom v naseljih nesreč, ker če bi tolk pijancev v gužvi vozilo bi se ziher zaleteli).

večji problem so po moje cigareti, hrana, pijača, lišpanje pa še vse kar se najde tam okoli volana!

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:51:07   
pelin
joooj , milijonarka, ti pa tvoje primerjave....kazni naj bi bile kazni in nikakor jih ne moreš rangirat glede na plačo...lepo te prosim....to ne moreš primerjat z vrtcem in podobnimi stvarmi...tule si me pa res presenetila s svojim razmišljanjem ....žal negativnouser posted image ....ne moreš metati v isti koš plačevanja vrtca in plačevanja kazni, ker  je nekdo na cesti s.račkal klamfe. Tako kot je ena rekla....to deluje tako, kot bi tisti z boljšimi plačami plačali še kazen zaradi tega, ker so delavni, ker so v mladosti šrudirali, da imajo sedaj boljše plačane službe, ker so čez vikende ostajali doma in se piflali, medtem ko so njihovi sovrstiki prežurali noči in potem padali na ispitih...ter potem posledično pristali na slabo plačanih delovnih mestih....Ja, potem pa je še to najbolje, da se rangirajo še zaporne kazni glede na plačo. Tisti, ki ima več denarja, pa nekoga porihta do smrti bo šel sedet za 25  let, ker je pač bogat, en drugi, ki ima pa žal minimalca, bo šel pa v keho za deset let...Pa dejmo, če gre vse po plači.... In praviš da naj bi bila takšna kazen bolj vzgojna za tiste, ki imajo več denarja i? Ja,  a se ti zdi vzgojno za naše otroke, ki opazujejo zadeve in ti že deset let star pobalin potuhta naš krivični sistem in reče..."Veš mami, saj se ne splača hodit v službo...sosedje nikjer ne delajo, pa majo boljši avto od nas....pa vsako leto gredo zastonj na morje preko karitasa....pa v šoli mam jaz velik večjo položnico za malico kot sosedov Tine....(in končno še tole, če bodo tako naredili, kot je všeč tebi in podobno mislečim)....ja pa še takrat ko njihov ati divja mimo naše hiše plača pol manj kazni kot bi jo moj ati....sem ga slišal kako se je hvalil.... 

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
3.5.2011 20:55:29   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
Ja,  a se ti zdi vzgojno za naše otroke, ki opazujejo zadeve in ti že deset let star pobalin potuhta naš krivični sistem in reče..."Veš mami, saj se ne splača hodit v službo...sosedje nikjer ne delajo, pa majo boljši avto od nas....pa vsako leto gredo zastonj na morje preko karitasa....pa v šoli mam jaz velik večjo položnico za malico kot sosedov Tine....(in končno še tole, če bodo tako naredili, kot je všeč tebi in podobno mislečim)....ja pa še takrat ko njihov ati divja mimo naše hiše plača pol manj kazni kot bi jo moj ati....sem ga slišal kako se je hvalil.... 


lepo napisano in je žal tako resnično, prav žalostno!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Splav.
пеперутка16

Splav, če drugi otrok ni moški, ker je prvi ženski.

Nisem za to. (79%)

Da, kolikor se oba partnerja strinjata. (0%)

Rodi, čeprav si ne želiš ženskega otroka. (21%)


Število vseh glasov: 14

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!