|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: gospodinjska pomočnica
20.7.2011 10:35:55   
tjasaoasis
Običajno plačaš prispevke za toliko dni, kolikor prej si zaposlena preden nastopiš porodniško. Socialna ti plačuje porodniško nadomestilo od katerega se itak odštejejo prispevki, vendar z dnem ko ti začne teči porodniška. Če si se ti npr. zaposlila kot gospodinjska pomočnica z 19.7.2011, na vlogi za porodniško pa si npr dala datum začetka 20.7.2011, potem moraš sama (oz. tašča) kriti prispevke za en dan. Prispevki se računajo pač glede na plačo, tukaj bi se verjetno vzelo minimalno, če je tako opredeljena v pogodbi o zaposlitvi in če v celem mesecu od minimalca plačaš recimo 160€ prispevkov je to deljeno z rečmo 30 dni cca. 5€.

Pri tem izračunu bi pa za pomoč prosila kakšno tukaj, ki pozna bolj točne številke.

(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: gospodinjska pomočnica
20.7.2011 10:59:32   
katjamihelic
Sej tako sem si jaz predstavljala, pa me je čist zmedlo. Upam, da to drži. Hvala ti za odgovor.

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: gospodinjska pomočnica
26.7.2011 6:41:51   
katjamihelic
Evo, odločba je prispela po pošti. Zadeva urejena. Sedaj me zanima samo za prispevke - ali moram sama to uredit ali dobim domov položnico?

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: gospodinjska pomočnica
26.7.2011 9:31:36   
biba_leze*
to moraš it sama uredit. Lahko zaprosiš za pomoč tudi na davčni. Meni so pomagali izračunat koliko točno moram plačat, so bili zelo prijazni.


(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: gospodinjska pomočnica
2.9.2011 12:50:52   
memole25
pozdravljene nosečke! :)

Pridružujem se vaši debati...imam namreč isti problem, kot ve in rabim nasvet.. Danes sem bila na CSD, kjer sem ostala zelo slabo.user posted image   Problem je naslednji...
Junija mi je potekla pogodba za določen čas pri zadnjem delodajalcu, sedaj sem na zavodu, kjer imam pravico biti do 17.09.2011 in prejemam nadomestilo. Z 22.10. pa pričnem z porodniško. Kaj narediti v tem primeru, saj mi zmanjka en mesec delovne dobe? Kot sva računali, bo moje starševsko nadomestilo znašalo 280€, če pa bi bila zaposlena še en mesec, bi prejemala 600€ (pouprečje plač zadnjih 12 mesecev). Če se zaposlim kot pomočnica bom upravičena do polne porodniške? Mi zna kera pomagat...?? sem čisto obupana!!! :(

hvala :)



(odgovor članu biba_leze*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: gospodinjska pomočnica
6.9.2011 16:41:46   
Šnofla
memole, nisem čisto sigurna ampak mislim, da če si bila v zadnjih treh letih zaposlena vsaj 12 mesecev se ti obračuna povprečje plač tistih 12ih mesecev (ki niso nujno zaporedni).

Pa mislim, da je v vsakem primeru nekje zamočila z računanjem. Tudi če si bila zaposlena samo 11 mesecev, bi se ti moralo obračunati povprečje za tistih 11 mesecev, za tistega ta zadnjega pa 55% minimalne plače. Torej 11x600 + cca 250 = 6850 deljono 12 = cca 570

Sploh mi ni jasno, kje je dobila znesek 280. Ene 30 eur manj kot to dobivamo tiste, ki smo se par dni pred nastopom porodniške zaposlile.

Počakaj še kakšen odgovor, čeprav prav veliko se po moje nisem zmotila.


< Sporočilo je popravil Šnofla -- 6.9.2011 16:47:36 >

(odgovor članu memole25)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: gospodinjska pomočnica
6.9.2011 19:30:59   
tjasaoasis
Takole je... če boš dan pred nastopom porodniške nezaposlena potem sta dve opciji:
- če si bila v zadnjih treh letih vsaj 12 mesecev zaposlena ali kako drugače zavarovana za starševsko varstvo potem ti pripada starševsko nadomestilo v višini 55% minimalne plače+2% za vsak mesec zaposlitve, vendar skupaj največ 105% minimalne plače.
- če zgornjega pogoja ne izpolnjuješ potem ti pripada samo starševski dodatek (mislim da je okoli 193€)

Če boš dan pred porodniško zaposlena pa se ti obračuna porodniško nadomestilo v višini povprečja zadnjih 12 mesecev (tisti mesec ko nisi bila zaposlena se ti vzame 55% minimalne plače).

(odgovor članu Šnofla)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: gospodinjska pomočnica
6.9.2011 20:02:24   
Šnofla
Uh ja, jaz se pa opravičujem za napačno informacijo. Malo sem pobrkala vse skupaj user posted image

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: gospodinjska pomočnica
8.10.2011 14:07:39   
Miša83
Pozdravljene!

Tudi jaz nimam nekaj razjasnjeno, če je katera (bila) v podobni situaciji. Zaposlena sem bila po principu kot se pogovarjate za gospodinjsko pomočnico v namen višje porodniške (2 dni prej smo spisali pogodbo). Torej bila sem uradno zaposlena 12 mesecev. Sedaj pa sem ponovno noseča. Punčko imam staro 20 mesecev. Se moja zaposlitev šteje enakovredno za izpolnitev pogoja za 12 mesecev v treh letih -55% plus za vsak mesec 2% ali ne? In če se, ali potem dobivaš porodniško nadomestilo 12 mesecev? Razmišljam kaj se mi bolj splača, ali uveljavljat staro "zaposlitev" ali se na novo "zaposliti".

Lep vikend in hvala!

(odgovor članu Šnofla)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: gospodinjska pomočnica
10.7.2012 21:30:10   
katjamihelic
Zdravo! Pred enim letom sem si poštimala zaposlitev kot gospodinjska pomočnica pri tašči. Zadeva poteče 19.7. letos. Sedaj pa ne vem če moram sporočiti DURS-u in na CSD. Na ZZZS itak oddam odjavo (in z naslednjim dnem nisem več zavarovana) in DURS sam pridobi te podatke. Ve katera kaj o tem? Tašča je plačala zame cca 600 evrov za celo leto. Hvala za odgovore. LP

(odgovor članu Miša83)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: gospodinjska pomočnica
15.8.2012 17:06:39   
niwci
Katjamihelic ti si najbolj sveža v tem. A tašča je potem celo leto plačevala prispevke zate al kako?
Tudi mene zanima kaj moraš potem storiti ob preteku porodniške, ker potem ne rabiš več bit zaposlen....
In če katera ve kako je zdaj po novem, če so se res pogoji kaj spremenili in kake višine nadomestila so?

(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: gospodinjska pomočnica
16.8.2012 18:50:51   
katjamihelic
Ja, tko je ... celo leto je plačevala, vse skupaj cca 600€. Pol ko poteče porodniška narediš odjavo na ZZZS (kupiš obrazec M2 in ga izpolneš), ostalo ni potrebno narediti ker DURS in CSD itak od ZZZS dobijo podatke. Spet se prijaviš na Zavod za zaposlovanje in veselo iščeš službo. Nadomestila od Zavoda za zaposlovanje pa NE dobiš (te zavrnejo) ker po njihovem sklepanju ni upravičeno. Jaz sem v času porodniške prejemala "plačo" od CSD-ja 250€.

(odgovor članu niwci)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: gospodinjska pomočnica
17.8.2012 8:01:59   
Anonimen
Kako celo leto? Ko si ti na porodniški, tvoj delodajalec (v tem primeru tašča) nima nobenih stroškov s tabo.

(odgovor članu katjamihelic)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: gospodinjska pomočnica
17.8.2012 9:06:11   
katjamihelic
Tako sem tudi jaz predvidevala. Po petih mesecih so jo pa iz DURSa klicali kdaj misli poravnat dolg, je blo že skor 300€. Sej men še zdej ni jasno kaj je plačevala. Verjetno davek. In ker sem jaz šla v to da sem dobila porodniško me sedaj ne pripada denarno nadomestilo. Razen tega da ti teče delovna doba ni nč fajn si uredit za gospodinjsko pomočnico-nikoli več!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: gospodinjska pomočnica
17.8.2012 9:11:27   
Anonimen
To je pa čudno user posted image . Mogoče zato, ker si uredila prepozno (kasneje kot 28 dni pred PDP, ko si dejansko že bila na porodniški), ker se mi zdi, da ti MED porodniško ne smeš delat in se ne moreš zaposlit na novo. Ker sicer bi moralo bit tako, da ona nima stroškov s tabo + po preteku porodniške si upravičena do nadomestila od zavoda, če si imela pogodbo za najmanj 9 mesecev.

(odgovor članu katjamihelic)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: gospodinjska pomočnica
8.1.2014 18:31:57   
maja198
Tudi sama sem prepozno izvedela za možnost zaposlitve kot gospodinjska pomočnica. Pa me zanima kako je sedaj s tem. Rok imam 31.01.2014, torej bi morala porodniški dopust nastopiti vsaj 03.01.2014 (28 dni prej), zaposlena bi pa morala biti vsaj 1 dan prej.

Kaj se torej zgodi, če se zaposlim šele sedaj? Kaj pridobim - izgubim?
Slišala sem, da če nastopim porodniški dopust kasneje, pač ta traja toliko manj (ne 105 dni, ki so razdeljeni na 28 dni pred PDP in 77 dni po rojstvu!) ampak ustrezno število dni manj. Ostali dnevi niso več porodniški dopust, pač pa dopust za nego otroka (260 dni), skupaj torej 1 leto.
Po mojem razmišljanju, sem tako oškodovana za npr. 7 dni porodniškega dopusta. KAj bi to pomenilo iz finančnega stališča?
Pozna kdo kak primer zaposlitve kot gospodinjska pomočnica, npr. 3 tedne pred PDP, s tem pa tudi nastop porodniškega dopusta kasneje?
Koliko bi sploh znašalo porodniško nadomestilo? Predvidevam da 55% minimalne plače (Ca. 330 eur), Imam prav? Po preteku pa pripada tudi 3 mesece nadomestila iz ZAvoda za zaposlovenje? Starševski dodatek v primeru brezposelnosti pa je 251 eur? Ob tem pa si moram tudi sama plačevati osnovno zdr. zavarovanje, ki bi mi ga v primeru zaposlitve plačevala država? To si plačujem že sedaj, saj nisem upravičena do soc. podpore, s tem pa tudi ne plačila obv. in dodatnega zdr. zavarovanja...


PROSIM POTRDITE IN POPRAVITE MOJE TRDITVE. HVALA.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: gospodinjska pomočnica
8.1.2014 19:13:50   
caramel
IZVIRNO SPOROČILO: maja198
Predvidevam da 55% minimalne plače (Ca. 330 eur), Imam prav?

Za ostalo ne vem, se pa pri izračunu soc. transferjev ne upošteva trenutno veljavna minimalna plača, ampak prejšnja - nekje 580€ bruto. Tako da po moje neke velike razlike v znesku ne bi bilo, bi ti pa tekla delovna doba.

< Sporočilo je popravil caramel -- 8.1.2014 19:15:23 >

(odgovor članu maja198)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?