|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
16.5.2011 16:25:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   [Brisano sporočilo]
16.5.2011 16:26:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sanjačica)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 16:26:17   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
...., ker še tako bister otrok je samo otrok, ki bo tem zadevam nasedel in iz tega okvira, ki mu ga tu postavijo, je potem precej težko izstopiti. ....i.

Torej po tem merilu sem (kljub temu, da sem morda bil bister otrok) tem zadevam nasedel in mi je precej težko izstopiti?

Točno tako. Po mojih izkušnjah že - jaz sem na te zadeve dala ogromno - bi si upala trditi, da ni ravno zelo veliko takih, ki verjamejo/verjujejo v te zadeve tako kot sem nekoč jaz - ogromno "kristjanov" hodi v cerkev, ne da bi sploh kdaj razmišljali, zakaj so sploh tam. Pač stvar privzgojene navade. In ko sem enkrat trčila ob ideje, ki so govorile, da krščanstvo niti približno ni to, za kar se predstavlja, jih sprva nisem bila pripravljena niti poslušati, kaj šele sprejeti, ko sem pa začela zadevo malo globlje raziskovati, pa sem se korak po korak oddaljevala od njega. Moja osebna izkušnja je, da se teh privzgojenih zadev, s katerimi so ti od malega prali možgane, zelo oklepaš in je težko stopiti iz tega okvirja, če temu rečemo tako, četudi ti "zdrava pamet", če jo hočeš poslušati govori, da ta okvir ni pravi. Ne - NI lahko sprejeti, da si bil zaveden z lažmi in prevarami in zapustiti "varnega pristana" prepričanj, ki ti jih ponuja krščanstvo, ter se podati v negotovost ...

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 16.5.2011 16:31:43 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 16:30:08   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Uuuuuuuu - tu si pa fejst mimo udaril. Kje je svobodna izbira, če otroku predstaviš samo krščanstvo in mu z njimi od malega opereš možgane. In nepošiljanje k verouku še zdaleč ni izoliranje, prej obratno - pošiljanje k verouku je izoliranje od drugih možnosti. Če bi že čisto zares hotel dati otroku svobodo izbire, bi mu moral predstaviti vse vere (ali ajd - vsaj tiste ta večje) in naj potem izbira, kaj mu je všeč.

Seveda enako dosledno izbiro daješ svojemu otroku od dne 0 naprej v zvezi z jezikom, hrano..in podobno, da si sam izbere.


Ha - JAZ sploh nikjer ne trdim, da nočem dati otroka k verouku, ker hočem, da si sam izbere - te ideje vlačijo na plan drugi, moj komentar je bil samo, da tudi to, če otroka daš k verouku, ne omogoča svobodne izbire, ki jo tako zelo opevajo nekateri in se na to ves čas obešajo. Dejstvo pa je, da če bo moj otrok enkrat hotel izbrati vero, jo pač bo - to bo njegova stvar, jaz mu bom pa vsekakor predstavila svoje stališče, on bo pa šel svojo pot, tako kot sem jo šla tudi jaz.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 16:34:09   
lala.
Mislim, da je verouk vse prej kot izobraževanje o veri in da če si otrok to želi, še ne pomeni, da je dobro za njega.

Tudi jaz sem želela k verouku, ko sem bila majhna. Večina iz mojega razreda je hodila.. Pa me starši niso vpisali in sem bila jezna. Ko sem dopolnila tam nekje 10 let, sem končno razumela zakaj, ko sem odrasla, sem pa jim bila izredno hvaležna za njihovo preudarnost. :)  Učenje o verstvih (množina!) lahko poteka tudi na druge načine. Npr. obiskovanje cerkva, sinagog, džamij, zgodbice, potovanja, itd.. Brez verouka in pranja možganov s strani Cerkve. Nimam nič proti veri, sem tudi sama verna, imam pa veliiiiko proti tej organizaciji.

O vrednotah, ki ti jih vcepijo pri verouku pa ne bi... Itak so pa zdaj tisti, ki so hodili, ali najbolj zagrizeni ateisti, ali pa največji vaški kriminalci, vsi imajo pa skupno to, da nihče od njih ne hodi k mašam in podobnim zadevščinam, ker se jim je preprosto zagravžalo. Večina je pa zdržala vseh 8 let zarad birme, da so dobil darila. Tolk o poduhovljenosti. :)

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 17:35:11   
Getreal
Evo kajalin* sem vedla, da se bo tehnofil oglasu - zato sem rekla, da nima smisla polemizirat user posted image Vedno se štuli v verske dabate in moralizira do amena.. Seveda ima samo on prav. In RKC kot institucija seveda tudi, kljub vsem svojim napakam..

Tako mi je smešno brat njegove izjave - počutim se, kot da bi se pogovarjala z enim trmastim otrokom user posted image

Aja - you go zmajaz!! Podpis pod vse!!user posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 17:44:19   
Getreal
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Tudi jaz sem želela k verouku, ko sem bila majhna. Večina iz mojega razreda je hodila.. Pa me starši niso vpisali in sem bila jezna. Ko sem dopolnila tam nekje 10 let, sem končno razumela zakaj, ko sem odrasla, sem pa jim bila izredno hvaležna za njihovo preudarnost. :)  Učenje o verstvih (množina!) lahko poteka tudi na druge načine. Npr. obiskovanje cerkva, sinagog, džamij, zgodbice, potovanja, itd.. Brez verouka in pranja možganov s strani Cerkve. Nimam nič proti veri, sem tudi sama verna, imam pa veliiiiko proti tej organizaciji.




meni se je zgodilo isto! :))  Pač tisto urco ko je bil verouk sem se bla primorana sama igrat, ampak zdaj se mi zdi to najboljša odločitev, ki so jo v tej situaciji lahko sprejeli moji starši user posted image

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 19:46:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Mislim, da je verouk vse prej kot izobraževanje o veri in da če si otrok to želi, še ne pomeni, da je dobro za njega.

Tudi jaz sem želela k verouku, ko sem bila majhna. Večina iz mojega razreda je hodila.. Pa me starši niso vpisali in sem bila jezna. Ko sem dopolnila tam nekje 10 let, sem končno razumela zakaj, ko sem odrasla, sem pa jim bila izredno hvaležna za njihovo preudarnost. :)  Učenje o verstvih (množina!) lahko poteka tudi na druge načine. Npr. obiskovanje cerkva, sinagog, džamij, zgodbice, potovanja, itd.. Brez verouka in pranja možganov s strani Cerkve. Nimam nič proti veri, sem tudi sama verna, imam pa veliiiiko proti tej organizaciji.

O vrednotah, ki ti jih vcepijo pri verouku pa ne bi... Itak so pa zdaj tisti, ki so hodili, ali najbolj zagrizeni ateisti, ali pa največji vaški kriminalci, vsi imajo pa skupno to, da nihče od njih ne hodi k mašam in podobnim zadevščinam, ker se jim je preprosto zagravžalo. Večina je pa zdržala vseh 8 let zarad birme, da so dobil darila. Tolk o poduhovljenosti. :)



Kaj si takrat doumela takega......? Mislim, pri 10 letih......

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: krst,,verouk...
16.5.2011 21:44:20   
lala.
Otroci niso neumni, veš. Takrat so se nekje začeli moji sošolci pritoževati, da jih starši silijo, čeprav nočejo hoditi, da itak ne verjamejo v Boga, oz. da tud če verjamejo, da ne bi hodil k maši vsak teden, da jim teži župnik, če ne hodijo k maši, da bi se rajši v nedeljo igrali, da je naloga brezvezna in jim vzema čas, nič se pa ne naučijo, itd... Pač doumela sem, da sem si kot prvošolček želela verouka samo zaradi prijateljev in sem bila zelooo vesela, da mi ni treba tega. :) Prvošolček pa tega še ne razume in valda hoče bit s prijatelji, sej v bistvu nima pojma, kaj verouk pomeni, oz. da je subjektivna in enostranska zadeva, da ni kot šola. Mislim da obstajajo boljši načini socializiranja, če hoče bit s prijatelji

Ne bom pridigala :), naj vsak naredi po svoji vesti pač.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 7:09:48   
sanjačica
IZVIRNO SPOROČILO: lala.
Ne bom pridigala :), naj vsak naredi po svoji vesti pač.



Tako ja, po svoji vesti. Bomo pa tistim, ki bodo naredili drugače, kot mi sami mislimo da je prav, navrgli zmerljivko, da s tem svojim otrkom perejo možgane.

Ma kuk smo fajn aneuser posted image ?

Ja, pa strpni user posted image user posted image !!

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 8:15:40   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica
Bomo pa tistim, ki bodo naredili drugače, kot mi sami mislimo da je prav, navrgli zmerljivko, da s tem svojim otrkom perejo možgane.

Ma kuk smo fajn aneuser posted image ?

Ja, pa strpni user posted image user posted image !!


To o pranju možganov sem rekla jaz in sploh ni mišljeno kot zmerljivka (še najmanj do staršev), ampak pač kot golo dejstvo in za tem stojim, ker sem to dala skozi in sem to doživela točno tako, kot pravim - kot pranje možganov.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.5.2011 8:16:00 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 9:09:38   
sanjačica
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
To o pranju možganov sem rekla jaz in sploh ni mišljeno kot zmerljivka (še najmanj do staršev), ampak pač kot golo dejstvo in za tem stojim, ker sem to dala skozi in sem to doživela točno tako, kot pravim - kot pranje možganov.

No, pa nam zaupaj kaj več po tem. Kako so ti oprali možgane in kako se ti ta škoda pozna recimo danes. A se da dobiti bolniško za take poškodbe?

Sama sem namreč tudi hodila k verouku, pa bi rada, če se da, to uveljavljala za dan ali dva boln. dopusta.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 9:18:28   
tasa_m
user posted image user posted image user posted image ajej, ajej pa saj je smešno vse skupaj.
Iak vsak svoje zagovarja.
Tudi jaz sem hodla k verouku, še v srednji šoli, pa mi zdaj nič ne manjka (tudi bolniške ne bom vzela za kak dan ali dva ;)  ).
Gospodu duhovniku sem v cerkvi povedala leta 2001 da več v Boga ne verjamem ampak da bom v cerkev in k verouku hodila preprosto zaradi druženja. Bili smo res full ena klapa, katera je izkoristla vsak prost trenutek in hodila na bazene, izlete, ...
Je pa res da je naš duhovnik bil 1A, nikoli ni nobenega silil v vero ipd.
Dokler ni prišel en drug, kateri mi je rekel, da če ne verjamem v Boga ipd, da ne vidi smisla da sem pri verouku in da naj grem v drugo vero... Takrat sem zaključila obiskovanje mladinskega verouka.
Ampak če se bo pa moja tamala odločila, da bi hodla pa naj hodi.. Zakaj pa ne, ravno vsako nedeljo je ne bomo silili v cerkev hodit, pri tavečjih praznikih pa bove skupaj šle pa bo stvar rešena!




< Sporočilo je popravil tasa_m -- 17.5.2011 9:19:49 >

(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 9:21:43   
arabela*
lahko komot obiskuje veroukuser posted image
Glede krsta je pa tako, da sem jaz npr..naredila pri 18. letih vse naenkrta in sicer krst, birmo in obhajilouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 9:26:46   
sanjačica
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

lahko komot obiskuje veroukuser posted image
Glede krsta je pa tako, da sem jaz npr..naredila pri 18. letih vse naenkrta in sicer krst, birmo in obhajilouser posted image

Ti a misliš, da bi se za tole dalo dobiti bolniško?

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 9:37:33   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

Otroci niso neumni, veš. Takrat so se nekje začeli moji sošolci pritoževati, da jih starši silijo, čeprav nočejo hoditi, da itak ne verjamejo v Boga, oz. da tud če verjamejo, da ne bi hodil k maši vsak teden, da jim teži župnik, če ne hodijo k maši, da bi se rajši v nedeljo igrali, da je naloga brezvezna in jim vzema čas, nič se pa ne naučijo, itd... Pač doumela sem, da sem si kot prvošolček želela verouka samo zaradi prijateljev in sem bila zelooo vesela, da mi ni treba tega. :) Prvošolček pa tega še ne razume in valda hoče bit s prijatelji, sej v bistvu nima pojma, kaj verouk pomeni, oz. da je subjektivna in enostranska zadeva, da ni kot šola. Mislim da obstajajo boljši načini socializiranja, če hoče bit s prijatelji

Ne bom pridigala :), naj vsak naredi po svoji vesti pač.



V bistvu se vsako dete tako pritožuje.....čez glasbeno šolo, čez tečaj tujega jezika, čez šolo......vsak bi se rajši igral, ne pa vsak dan po šoli še sedel uro ali dve in se učil nekaj za kar starši mislijo, da je dobro za njega.......

Starši danes dajemo otroke v raznorazne tečaje že zelo zgodaj......in dajemo jih zato, ker jih drugi dajejo, da jih socializiramo, da ne bodo out, pač vpliv okolja......če pa nekdo pove, da bo dal otroka k verouku zato, ker drugi vsi hodijo pa je takoj halo....ker pri verouku tako zelo perejo možgane ali kaj....user posted image

Ali jih perejo ali kaj počnejo jaz ne vem, nisem hodila k verouku (pa sem krščena v evangeličanski cerkvi in pri nas itak gremo k verouku pozneje, pri 10 ali 11 letih).....vendar ne zato, ker bi bila pri 10 letih tako grozno napredno razgledana in osveščena, da bi sama spoznala, da je cerkev en larifari in pranje možganov....ampak zato, ker je bil oče član komunistične partije in njihove familije niso hodile v cerkev.....sem pač odraščala še v časih, kjer sta dve indoktrinaciji šli z roko v roki.......

Ne vem zakaj je danes ta vera in cerkev tak tabu in bav bav.....? Pa naj hodi k verouku, če želi......preneha hoditi lahko vedno.....in če ne odrašča v neki versko fanatični družini tudi tisto t.i. pranje možganov ne bo imelo globji vpliv na njegovo psiho in njegovo razmišljanje......starši mu poleg verouka vseeno lahko razložijo, da obstaja tudi Alah, pa Buda, mu razkažejo mošeje in svetišča.......mu razložijo nastanek verstev......poznam namreč mnogo ljudi, ki so nekoč hodili k verouku pa jim to ni pustilo kaj ekstra pečata, da bi se danes deviantno obnašali zaradi tega.......



(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 9:44:50   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica
No, pa nam zaupaj kaj več po tem. Kako so ti oprali možgane in kako se ti ta škoda pozna recimo danes. A se da dobiti bolniško za take poškodbe?

Sama sem namreč tudi hodila k verouku, pa bi rada, če se da, to uveljavljala za dan ali dva boln. dopusta.

Ja - res smešno. Kdo je zdaj tisti, ki se norčuje?

In ja - so mi oprali možgane, da sem dolgo verjela v vse tiste njihove pravljice in jezi me, da sem bila tako zavedena. Nima pa smisla, da ti kaj veliko razlagam, ker nekdo, ki ne jemlje teh zadev tako resno in osebno (in takih, ki jih, po mojih izkušnjah ni ravno zelo veliko), se ga vse skupaj osebno itak ne dotakne kaj dosti in verjetno težko razume, na kak način se lahko nekdo drug zaradi tega počuti oškodovanega, ker zadeve doživljamo različno. Tudi moja sestra npr. je hodila k verouku, na vero danes ne da praktično nič in v resnici nikoli ni dala, hodila je tja, ker je pač morala, ampak ker zadev ni nikoli jemala resno, je zato tudi danes to nič ne prizadane. Mene pa, ker sem zadeve (žal) jemala resno. Ma nima veze lej - to so osebne zadeve, če razumeš, razumeš, če ne pa pač ne in morda nikoli ne boš.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 9:53:03   
sanjačica
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
In ja - so mi oprali možgane, da sem dolgo verjela v vse tiste njihove pravljice in jezi me, da sem bila tako zavedena. Nima pa smisla, da ti kaj veliko razlagam, ker nekdo, ki ne jemlje teh zadev tako resno in osebno (in takih, ki jih, po mojih izkušnjah ni ravno zelo veliko), se ga vse skupaj osebno itak ne dotakne kaj dosti in verjetno težko razume, na kak način se lahko nekdo drug zaradi tega počuti oškodovanega, ker zadeve doživljamo različno. Tudi moja sestra npr. je hodila k verouku, na vero danes ne da praktično nič in v resnici nikoli ni dala, hodila je tja, ker je pač morala, ampak ker zadev ni nikoli jemala resno, je zato tudi danes to nič ne prizadane. Mene pa, ker sem zadeve (žal) jemala resno. Ma nima veze lej - to so osebne zadeve, če razumeš, razumeš, če ne pa pač ne in morda nikoli ne boš.

Oprosti, moj namen ni bil norčevanje. Sem ti pa nastavila ogledalo.

Naj pojasnim. Tudi sama sem hodila k verouku in imela ves čas izjemne veroučitelje in katehete. Oni so mi znali zadeve približati tako, da nisem s tem nikoli in nikdar imela nobenih težav (okej, razen s preveč pravovernimi tovarišicami).
Torej, resno, če si ti imela tako fanatične veroučitelje, da so ti dejansko prali možgane, to ne pomeni, da je povsod tako. Zato pravim, da take trditve niso poštene do staršev.

Saj si strpna in zrela, zato ne bo problem tvoje negativne izkušnje generalizirati na vse druge, kajne? Vnaprej hvala in sorry za sarkazem.  

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 10:08:35   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica
Saj si strpna in zrela, zato ne bo problem tvoje negativne izkušnje generalizirati na vse druge, kajne? Vnaprej hvala in sorry za sarkazem.  

Hotela sem pač samo podati osebno izkušnjo, da se vidi še ena plat tega - sploh morda za tiste, ki k verouku nikoli niso hodili in ne vedo, kako izgleda.

In še enkrat, da ne bo pomote - nikoli nisem čutila nespoštovanja do vernih staršev, ki želijo v tem duhu tudi vzgajati svoje otroke, ker je povsem razumljivo in edino logično, da vsak starš vzgaja otroke v skladu s svojimi prepričanji. Moje "spoštovanje" do same RKC itd. pa je druga zadeva.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.5.2011 10:11:04 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sanjačica)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   [Brisano sporočilo]
17.5.2011 10:21:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 12:46:01   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne vem zakaj je danes ta vera in cerkev tak tabu in bav bav.....?


vera je danes velik bavbav - samo pomisli s cim so upravicilli balkansko morijo in nenazadanje zakaj "civilizirani" Zahod hara po "zaostalem islamskem svetu". seveda je vse to pesek v oci, resnicni interesi so kot obicajno ekonomski, ampak zalostno je, da duhovni vodje pri tem izdatno sodelujejo. tako na podrocju bivse Juge kot zdaj v tej borbi proti teroristom.
in zato to je problem - ker vera ni intimna stvar posameznikov temvec se jo uporablja kot politicno orozje in se v politiki z njo prepucavajo, tako v mali vasi Sloveniji, kot na svetovnem nivoju. po mojem je odkrit diskurz nujno potreben, vendar pa do njega praviloma ne pride, ker smo cist prevec zaslepljeni (in nas se vedno izdatno zasljepljujejo) s pomenom religije; ki da je temelj civilizacije. bull-shit, ce mene vprasas, ampak to je ze druga zgodba.



Že davno pred nastopom krščanstva so vladali vladarji, ki so bili "poslani od boga"......ki so klali, zasužnjevali v imenu bogov in vere......

Se strinjam, da se religija, kot marsikaj drugega, izkorišča za razne posamične interese........že tisočletja, se mori v imenu religij, v  resnici pa se gre samo za prevlado človeškega egoizma......recimo samo 20. stoletju je umrlo okoli 160 milijonov ljudi v 70 letih zaradi komunizma (pa Marx si tega tudi ni zamislil tako).....

In če ne bi vero imeli za tako intimno stvar, ko to radi poudarjamo, se tudi ne bi mogla izkoriščati v take namene......če bi vero zgolj pojmovali kot del nekih tradicionalno-kulturnih vrednot razni posamezniki ne bi imeli tako močnega vpliva na mišljenje ljudi.......bi pa ti posamezniki potem verjetno našli nek nov način manipuliranja.......

kdor zeli biti veren, naj bo. vendar cerkev in vera nimata kaj iskati v posvetnem zivljenju; poleg tega pa se kristjani predvsem v podrocju bivsih SOC-republik zarad dolgoletne represije dvigajo in zahtevajo zase vecje pravice v imenu tega, da so v SOC-rezimih trpeli. se enkrat - bull-shit; ker pravi vernik (pa vseeno katere vere) sprejema socloveka kot takega, ne pa da ga popredalcka najprej po veri, potem pa ostalem. in katolistvo kot najmocnejsa religija na nasem prostoru kot taka ni dobrohotna do drugih religij (in tudi ateizma), temvec ofenzivna. in to je ta veliki minus, zarad katerega ta cela razprava poteka.


Če gre v Sloveniji dete popoldne ali v soboto k verouku ni vključena v posvetno življenje......

Katolištvo ni dobrohotno zaradi fanatičnih posameznikov, kot tudi islam ni dobrohoten zaradi fanatičnih posameznikov.....in zaradi takih fanatičnih posameznikov, cela ta razprava poteka.......

koliko kristjanov, ki so res v tem, poznas, da sprejemajo ostala verstva kot enakovredna katolistvu (da ne bo pomote, povsem enako velja za vse verne pravoslavce in muslimane, ki jih poznam)?
kako naj potemtakem tak stars otroku razlozi in enakovredno predstavi ostale religije? never going to happen.



Zdaj ali misliš s tistim, ki so res v tem tiste, ki jih jaz imenujem fanatike.....ja, poznam nekaj takih.....še več pa poznam takih, ki gredo občasno v cerkev, ki pošiljajo svojo deco k verouku, ki so celo kaki člani njihove družine poročeni s t.i. ateisti, muslimani in se z njimi celo fajn razumejo......

poznam namreč mnogo ljudi, ki so nekoč hodili k verouku pa jim to ni pustilo kaj ekstra pečata, da bi se danes deviantno obnašali zaradi tega.....


res je. ampak jz se enkrat trdim, da to ni odvisno od Cerkve institucije, temvec duhovnika in spremljevalne ekipe, ki verouk in verske vsebine vodijo. in men se ti krozki zdijo cist fajn zadeva, ki so namenjeni predvsem druzenju (s tem privlecejo otroke) in ob tem ucijo svojo filozofijo. ki pa je v svojem bistvu tocno tole:

 
pač ker vera je itak ena sama pravljica neglede na to kdo je pripovedovalec - papež v rimu alpa nek šaman v tropskem gozdu.


No....evo, meni se tudi točno to zdi.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 17.5.2011 12:49:50 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 14:31:27   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Vsak ima svojo resnico. Do prave resnice pa po moje prideš ko se vsi odgovori na vsa vprašanja "pokrijejo". Ko se odgovori med sabo več ne izključujejo ampak se med seboj potrjujejo.

In tebi se v krščanstvu vsi odgovori na vsa vprašanja pokrijejo? Meni se v krščanstvo vse križem med sabo izključuje. Na žalost.

Vsi.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   [Brisano sporočilo]
17.5.2011 14:40:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 14:49:01   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
...., ker še tako bister otrok je samo otrok, ki bo tem zadevam nasedel in iz tega okvira, ki mu ga tu postavijo, je potem precej težko izstopiti. ....i.

Torej po tem merilu sem (kljub temu, da sem morda bil bister otrok) tem zadevam nasedel in mi je precej težko izstopiti?

Točno tako. Po mojih izkušnjah že - jaz sem na te zadeve dala ogromno - bi si upala trditi, da ni ravno zelo veliko takih, ki verjamejo/verjujejo v te zadeve tako kot sem nekoč jaz - ogromno "kristjanov" hodi v cerkev, ne da bi sploh kdaj razmišljali, zakaj so sploh tam. ......

No, bile sem res bister otrok user posted image . Hvala.

Kjub verouku sem se spreobrnil v krščanstvo šele pri krepkih 30-tih letih. Tako, da nasedanje ali "težko izstopiti" niti nima kakšne povezave z veroukom. Dokler nisem veroval, nisem niti hodil v cerkev. Spreobrnil sem se na podlagi osebne izkušnje, zato mi je jasno da prepričevanje nikogar ne prepriča. Zato mi je jasno da je vera dar, ki ti je dan, ali sama po sebi ali po osebnem izkustvu.

Vendar prepričevanje ni enako kot razlaga. Prepričevanje je če te hodim za tabo in te prepričujem. Razlaga pa je ko sprašuješ ali ko odgovarjam na tvoje argumente. To pa ne more biti prepričevanje, čeprav se "sovražno nastrojeni" do RKC izredno hitro počutijo ogrožene. Vse lahko izrečejo in vse kar jim je rečeno je prepričevanje.

Vere ne moreš meriti z obnašanjem posameznikov. Kar posameznik dela govori samo o njemu, ne pa o veri. Če hodi zaradi običaja, je to njegov razlog, ni vera zaradi običaja. Če nekdo laže, krade, ubija.... ne pomeni da je takšna vera ampak da je takšen on, pa čeprav se deklarira kot pripadnik določene vere.

Veš, vsaka stvar se da zlorabiti. Zato vsebine zlorabljene stvari ne moreš ocenjevati skozi zlorabo tega.

Po drugi strani pa vero lahko meriš z obnašanjem posameznikov - tistih, ki vere niso zlorabili. Če vidiš nekoga ki je pošten, usmiljen, ponižen, skromen... potem je to njegovo življenje vere.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 14:52:48   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: sanjačica
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Uuuuuuuu - tu si pa fejst mimo udaril. Kje je svobodna izbira, če otroku predstaviš samo krščanstvo in mu z njimi od malega opereš možgane. In nepošiljanje k verouku še zdaleč ni izoliranje, prej obratno - pošiljanje k verouku je izoliranje od drugih možnosti. Če bi že čisto zares hotel dati otroku svobodo izbire, bi mu moral predstaviti vse vere (ali ajd - vsaj tiste ta večje) in naj potem izbira, kaj mu je všeč.

Seveda enako dosledno izbiro daješ svojemu otroku od dne 0 naprej v zvezi z jezikom, hrano..in podobno, da si sam izbere.

Ha - JAZ sploh nikjer ne trdim, da nočem dati otroka k verouku, ker hočem, da si sam izbere - te ideje vlačijo na plan drugi, .....

Kdo pa potem trdi:
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Aja Kajalin* malo še morda razmisli o tem, če res želiš pošiljati otroka na pranje možganov, in o tem, ...

A torej ko otroka pošlješ na tečaj latinskih plesov, ga izoliraš pred možnostmi? Zakaj pa ga potem ne pošlješ  še....
A ko otroka pošlješ na tečaj Italijanskega jezika ga izoliraš od drugih možnosti? Zakaj pa ga potem ne pošlješ na vse jezike?
A ko otroka pošlješ na gimnastiko ga izoliraš pred možnostmi? Zakaj pa ga potem ne pošlješ še na hokej, rokomet, ....



< Sporočilo je popravil tehnofil -- 17.5.2011 14:56:59 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?