|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 15:10:36   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
In ja - so mi oprali možgane, da sem dolgo verjela v vse tiste njihove pravljice in jezi me, da sem bila tako zavedena. Nima pa smisla, da ti kaj veliko razlagam, ker nekdo, ki ne jemlje teh zadev tako resno in osebno (in takih, ki jih, po mojih izkušnjah ni ravno zelo veliko), se ga vse skupaj osebno itak ne dotakne kaj dosti in verjetno težko razume, na kak način se lahko nekdo drug zaradi tega počuti oškodovanega, ker zadeve doživljamo različno. ...

Mene pa zanima. Kaj si doživela, da te je prepričalo da si bila zavedena? Te zadeve jemljem resno in se me dotakne.

Glede na to, da je moja pot ravno obratna, popolnoma razumem tvoje prepričanje in argumente, saj sem imel prej sam enake in sem moral enega po enega "polomiti" t.j. na vsakega najti odgovor. Šele potem sem lahko postal veren. Oziroma veren sem bil že prej "v kr neki". Ampak točno določeno vero pa sem lahko dobil šele ko sem si lahko odgovoril na vsa temeljna vprašanja.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 15:34:58   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
kdor zeli biti veren, naj bo. vendar cerkev in vera nimata kaj iskati v posvetnem zivljenju;

Stalno pravite "verujejo" pa delajo drugače. To je odraz ko vera nič ne išče v posvetnem življenju.
Vero je potrebno živeti, z dejanji, in ker živimo v posvetnem svetu je nemogoče da vera bi ne bila prisotna. Križ na steni ni vera, je pa znamenje vere.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
hehe, spet odvisno od definicije "fanatika" 

Pravega vernika ni brez "fanatičnosti". Ali veruješ ali ne. Vse ostalo je sprenevedanje. Malo to, malo ono, kar mi paše ob kakšni situaciji. "Če kolesa ne potrebujem sem veren, če pa ga potrebujem ga bom pa ukradel." Ravno dejanja takšnih "ne fanatikov" stalno mečete pod nos.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
koliko kristjanov, ki so res v tem, poznas, da sprejemajo ostala verstva kot enakovredna katolistvu (da ne bo pomote, povsem enako velja za vse verne pravoslavce in muslimane, ki jih poznam)?
kako naj potemtakem tak stars otroku razlozi in enakovredno predstavi ostale religije? never going to happen.

Zakaj pa otrokom enakovredno ne predstavljate drugačne vrednote? Kako to da jim enakovredno ne predstavite prednosti laži, prevare, hudobije,...

Otroku predstvaljate tisto, kar je vaša vrednota, prednostno.  Tako je NEUMNA "zahteva" da naj otroku enakovredno predstavljam nekaj v kar ne verujem. Tako tudi neverni ne bo enakovredno predstavil verovanje napram ateizmu.

Še večja NEUMNOST pa je izjava, da lahko neverni sploh kaj predstavi o veri, ker predstavlja nekaj kar sploh ne pozna, nima pojma o tem, ampak samo vidi na zunaj. Tega pa res ni treba predstvaljat, saj imajo otroci oči in ušesa in znajo brat leksikone.

Predstavitev vere ni branje povzetka iz leksikona ampak je življenje te vere v posvetnem življenju.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 16:37:09   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
In ja - so mi oprali možgane, da sem dolgo verjela v vse tiste njihove pravljice in jezi me, da sem bila tako zavedena. Nima pa smisla, da ti kaj veliko razlagam, ker nekdo, ki ne jemlje teh zadev tako resno in osebno (in takih, ki jih, po mojih izkušnjah ni ravno zelo veliko), se ga vse skupaj osebno itak ne dotakne kaj dosti in verjetno težko razume, na kak način se lahko nekdo drug zaradi tega počuti oškodovanega, ker zadeve doživljamo različno. ...

Mene pa zanima. Kaj si doživela, da te je prepričalo da si bila zavedena? Te zadeve jemljem resno in se me dotakne.

Glede na to, da je moja pot ravno obratna, popolnoma razumem tvoje prepričanje in argumente, saj sem imel prej sam enake in sem moral enega po enega "polomiti" t.j. na vsakega najti odgovor. Šele potem sem lahko postal veren. Oziroma veren sem bil že prej "v kr neki". Ampak točno določeno vero pa sem lahko dobil šele ko sem si lahko odgovoril na vsa temeljna vprašanja.


Nič posebnega se mi ni zgodilo, ampak ker nisem imela odgovorov na vsa vprašanja, sem pa oseba, ki ima rada sama pri sebi razčiščene zadeve, sem iskala odgovore in raziskovala. Ko sem se malo poglobila v zgodovino in mitologijo, prebrala nekaj knjig in člankov, sem si razjasnila, kaj je sploh krščanstvo ter kako in zakaj je nastalo. Zdaj sem na točki, ko (vsaj mislim da) vem, kaj je krščanstvo in sem si na jasnem glede tega, še vedno pa nimam odgovorov na vsa vprašanja in razčiščenih vseh zadev - oz. kot praviš ti, se mi vsi odgovori na vsa vprašanja med sabo ne pokrijejo, in imam občutek, da se mi nikoli ne bodo. Morda mi pa lahko na kakega odgovoriš ti, ki praviš, da si si na jasnem glede tovrstnih zadev. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.5.2011 16:38:38 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 16:57:29   
mika
Nič posebnega se mi ni zgodilo, ampak ker nisem imela odgovorov na vsa vprašanja, sem pa oseba, ki ima rada sama pri sebi razčiščene zadeve, sem iskala odgovore in raziskovala. Ko sem se malo poglobila v zgodovino in mitologijo, prebrala nekaj knjig in člankov, sem si razjasnila, kaj je sploh krščanstvo ter kako in zakaj je nastalo. Zdaj sem na točki, ko (vsaj mislim da) vem, kaj je krščanstvo in sem si na jasnem glede tega, še vedno pa nimam odgovorov na vsa vprašanja in razčiščenih vseh zadev - oz. kot praviš ti, se mi vsi odgovori na vsa vprašanja med sabo ne pokrijejo, in imam občutek, da se mi nikoli ne bodo.


Upam, da  ne boš narobe razumela, kar bom sedaj napisala.
Po tvojih postih sodeč si ti zelo lahka tarča za prepričat v katerokoli smer. Najprej ti je župnik 'pral' možgane, kasneje so ti jih knjige.
Je že tehnofil napisal....župnik je človek, ravno tako kot ostali. Ima svoj lasten ego in vero predstavlja na način kot jo on doživlja. Lahko je to z ustrahovanjem, lahko z ljubeznijo, brez ustrahovanja. potem si prebrala knjige, kjer jih je spet napisal človek s svojim egom in s svojim razumevanjem vere.
Nimaš pa svojega mnenja...oz. ga imaš na podlagi mnenj drugih.

Če bi ti sploh kdaj verjela....pa ne mislim župnikovim besedam, ampak si čutila vero, te ne bi nobena knjiga, noben človek  prepričal nasprotno.

Mene namreč ne more, ker duhovni svet čutim od kar vem zase, pa me v svet vere nihče ni prepričeval. K verouku sem šla po svoji volji pri 11ih letih, pa še to bi moja mama raje videla, da ne, ker bi morala pazit na sestro. Na koncu, sem sestro jemala zraven.



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 17:47:00   
lala.

V bistvu se vsako dete tako pritožuje.....čez glasbeno šolo, čez tečaj tujega jezika, čez šolo......vsak bi se rajši igral, ne pa vsak dan po šoli še sedel uro ali dve in se učil nekaj za kar starši mislijo, da je dobro za njega.......

Starši danes dajemo otroke v raznorazne tečaje že zelo zgodaj......in dajemo jih zato, ker jih drugi dajejo, da jih socializiramo, da ne bodo out, pač vpliv okolja......





Oprosti, ne govori v množini. Če ti daješ otroka na tečaje, ki mu ne pašejo, čez katere se pritožuje... Ga jaz ne. In absolutno se "vsako dete" NE pritožuje čez krožke, tečaje... ki so mu všeč. To mi je nekaj najbolj bolanega pri starših, ta ambicioznost in prepričanje, da je siljenje na nek tečaj dobro zanj. Verouk je pa tolk hujš, ker mu praktično vcepljaš neko določeno pripadnost verski organizaciji in pogled na svet. Bog ne daj, da je tvoj otrok homoseksualec, ker bo vsak teden poslušal o grehih in odrasel z mislijo, da je rojen s smrtnim grehom...Recimo. user posted image


< Sporočilo je popravil lala. -- 17.5.2011 17:49:30 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: krst,,verouk...
17.5.2011 17:52:45   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Po tvojih postih sodeč si ti zelo lahka tarča za prepričat v katerokoli smer.

Nimaš pa svojega mnenja...oz. ga imaš na podlagi mnenj drugih.

Če bi ti sploh kdaj verjela....pa ne mislim župnikovim besedam, ampak si čutila vero, te ne bi nobena knjiga, noben človek  prepričal nasprotno.

Mene namreč ne more, ker duhovni svet čutim od kar vem zase, pa me v svet vere nihče ni prepričeval.


Motiš se glede vsega tega. Tudi jaz čutim duhovni svet in nisem ateist. In ni težava pri meni, da nasedam kar vsemu, kar kje slišim/preberem, in še najmanj da duhovni svet razumem na podlagi tega, kako si ga predstavljajo in ga razlagajo drugi, ampak bi rekla, da prej obratno - torej v tem, da se to, kako ga opisuje npr. krščanstvo, ne ujema s tem, kako ga čutim jaz. V tem, da ne najdem opisa duhovnega sveta, s katerim bi se lahko poistovetila in rekla - ja, to je to, to bo prava stvar, tako ga tudi jaz doživljam. Knjige, ki sem jih prebrala o nastanku krščanstva, mitologiji taki in drugačni itd. mi niso pomagale oblikovati mojega osebnega doživljanja duhovnega sveta, ampak so mi samo pomagale izstopiti iz okvira, ki mi ga je postavilo krščanstvo in za katerega mi je že tako občutek ves čas govoril, da je nekaj z njim narobe, da ni pravi, samo si nisem znala zadev razložiti. Tudi jaz lahko rečem, da čutim vero, samo moja vera nima dosti skupnega s krščansko dogmo, moja težava je prej, da je ne znam opredeliti - ne pa, da je ni. Jaz nisem ateist, ne mislim, da ni duhovnega sveta, neke višje sile nad nami - boga ali kakor koli že temu sploh rečemo - samo čutim pa, da ta ni tak, kot ga opisuje krščanstvo. Kdo je potem tisti, ki ga prav opisuje? Ne vem - nisem našla opisa, s katerim bi se lahko poistovetila - pravzaprav pa po drugi strani, ne vem, zakaj bi se sploh morala s čimer koli poistovetiti - v to nas morda pač vleče, ker smo vzgojeni tako, da se moramo vedno nekam razvrščati, klasificirati. Vem pa, da so mi v tej fazi vse tiste cerkvene ceremonije, drdranje enih in istih na pamet naučenih obrazcev kar naprej, pri čemer niti ne razmišljaš, kaj sploh blebetaš, smešne (ne vem, kako bi drugače rekla) in te ne morejo približati nobenemu bogu in ne služijo ničemur. Tako pač zadeve doživljam jaz - drugi jih pa seveda lahko tudi povsem drugače, če čutijo da je zanje tako prav. Jaz se ravnam samo še po svojem čutu, ker mislim, da nam je bog (ali kako ga pač imenujemo), vsem dal čut, ki nas vodi, če smo ga pripravljeni poslušati, in ki vklopi alarme, če poskušamo zaviti v napačno smer oz. storiti nekaj, kar ni prav, če ga pa poslušamo ali ne, je pa že stvar svobodne volje - opozori nas vsekakor. In ko sem se odločila, da grem stran od krščanstva, da se ne bom cerkveno poročila, da ne bom dala otrok krstit ... me ta čut ni opozarajal, da ne delam prav, ampak mi je potrjeval, da grem po pravi poti - lahko bi rekla celo, da sem čutila olajšanje.

Uf to so pa zdaj že preveč osebne in preveč filozofske zadeve za takle forum .... user posted image


< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.5.2011 17:58:17 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   [Brisano sporočilo]
17.5.2011 22:20:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: krst,,verouk...
18.5.2011 7:49:57   
bskrle
Upam, da je kdo od tistih, ki ej proti verouku pogledal, kaj se v resnici učijo v 1.in 2 razredu.
Malo barvajo, pojejo, spoznavajo osnove praznikov ... skratka nobene idoktrinacije.
Kupi kak izvod revije MAvrica, boš viela, da je ravno tako kvalitetna kot ciciban

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: krst,,verouk...
18.5.2011 8:10:13   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Moj partner je zares veren,ni pa oče mojemu otroku,zato mala ni krščena,ker sva bili do njenega 2 l sami.Večkrat je že rekel naglas,češ bi bilo prav.Ma ja,če bi bila verna tudi jaz bi drugače razmišljala.K verouku si pa želi in naj hodi,zakaj bi ji branila?Mislila sem,da župnikne dovoli brez krsta.



No, kje ste zdaj tiste, ki vedno trobite, da naj se otrok sam odloči za vero in podobne nebuloze???...Aja, naenkrat pa morajo samo starši verjeti v Boga, prosim lepo! No comment!

Pa še odgovor - načeloma lahko hodijo k verouku, vendar pa v 3. razredu prejmejo zakrament sv.obhajila in do takrat morajo biti tudi krščeni. Če boš otroka vzgajala v duhu vere, pa je to tvoja stavr in ne stvar uporabnic RR-ja.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   [Brisano sporočilo]
18.5.2011 9:22:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: krst,,verouk...
18.5.2011 9:31:28   
jagoda77
ne vem, kaj je poanta, da otroka daš k verouku pa krstu pa, da hodi k maši, če sam nisi vzgojen v tej smeri niti se ne misleš v to smer niti obrnit? user posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: krst,,verouk...
19.5.2011 17:19:25   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Zakaj pa otrokom enakovredno ne predstavljate drugačne vrednote? Kako to da jim enakovredno ne predstavite prednosti laži, prevare, hudobije,...

uf, tuki si ga pa biksnil, ....kako mores primerjati katolistvo v primeravi z drugimi verstvi, kot da so ta "laži, prevare, hudobije,..."?

Narobe si razuela, namenoma ali po pomoti user posted image

"laži, prevare in hudobije" so mišljene kot stvari (dejanja) ki imajo tudi neverni za dejstvo - druge vere pa so za njih enako izmišljene kot katoliška. Torej je primerjava uporabljena kot realnost tudi nevernih in ne napram drugim veram.

Kot neverni ne želi učiti otroka tisto, kar misli da ni zanj dobro, tako verni ne želi vzgajati otroka v veri za katero ne misli da je prava. To sem želel povedati.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 19.5.2011 17:20:30 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: krst,,verouk...
19.5.2011 17:35:12   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Nič posebnega se mi ni zgodilo, ampak ker nisem imela odgovorov na vsa vprašanja, sem pa oseba, ki ima rada sama pri sebi razčiščene zadeve, sem iskala odgovore in raziskovala. Ko sem se malo poglobila v zgodovino in mitologijo, prebrala nekaj knjig in člankov, sem si razjasnila, kaj je sploh krščanstvo ter kako in zakaj je nastalo....

Da, vendar vse to kar si prebrala so pisali ljudje ki nimajo osebnega izkustva in so zato lahko pisali samo tisto kar vidijo z očmi ter razumejo v povezavi z znanjem zgodovine.

Vendar vse to so še vedno samo odgovori kako so stvari, dogodki videti od zunaj. Ob tem je potrebno upoštevati, da vsak posameznik (ne glede na vero) kdaj pa kdaj podleže skušnjavi, da se okoristi na nek način. Lahko mu tudi uspe, ampak to še vedno ne pomeni da je s samo vero nekaj narobe. Narobe je s posameznikom oz. njegovim odnosom do vere.

Zato iskanje odgovorov v takšni literaturi ne morejo odkriti vsebine vere ampak samo posledice posameznih zlorab in iz tega sklepajo na kakšen je bil namen.

Če želiš biti električar, moraš spoznati knjige o elektriki in ne knjige kako živeti brez civilizacije. Torej če želiš spoznati krščanstvo moraš dati vsaj toliko priložnosti tudi knjigam v katerih je pričevanje tistih, ki vero so ali jo živijo.

In drugo, da moraš sam stopiti v pogovor z Bogom. Nič v "narekovajih" ampak dobesedno. In ko v teh pogovorih (predvsem prošnjah user posted image ) dobiš odziv, potem je težko zanikati to resničnost zgolj z besedo "slučaj". Ker po definiciji je slučaj tako redek da sploh je slučaj, pogostost odzivov pa daleč presega slučajnost.

Zato je to v bistvu pot. Tvoja pot iskanja, preiskušanja in predvsem gradnje odnosa, ker ko dobiš odziv postaja to odnos, ki je bolj in bolj tesen odnos. Z vsakim odzivom / znamenjem se ta odnos poglablja in v bistvu se veča prepričanje o realnosti tega s tem pa tudi vera.

Pa še bi lahko.... predlagal

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: krst,,verouk...
19.5.2011 18:09:51   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
In drugo, da moraš sam stopiti v pogovor z Bogom. Nič v "narekovajih" ampak dobesedno. In ko v teh pogovorih (predvsem prošnjah user posted image ) dobiš odziv, potem je težko zanikati to resničnost zgolj z besedo "slučaj". Ker po definiciji je slučaj tako redek da sploh je slučaj, pogostost odzivov pa daleč presega slučajnost.

Zato je to v bistvu pot. Tvoja pot iskanja, preiskušanja in predvsem gradnje odnosa, ker ko dobiš odziv postaja to odnos, ki je bolj in bolj tesen odnos. Z vsakim odzivom / znamenjem se ta odnos poglablja in v bistvu se veča prepričanje o realnosti tega s tem pa tudi vera.

Pa še bi lahko.... predlagal

Lepo napisano in z vsem tem bi lahko rekla, da se v zelo veliki meri strinjam - z eno pomembno pripombo: tako lepo govoriš o tem tesnem odnosu z bogom, ki se počasi gradi in na katerega dobivaš odziv, pri tem pa ne omenjaš vloge cerkve, krščanstva ... in prav si naredil, da je ne, kajti ta odnos, te prošnje in odzivi ... to je vse čisto lepo mogoče brez krščanstva in njegovih "likov" in zgodb (od Abrahama, ki je živel ne vem koliko stoletij, do Noeta in njegove barke, do Jezusa (za katerega je by the way v zelo veliki meri dokazano, da je mitološka stvaritev, in ne zgodovinski lik - seveda je razumljivo, da ga zgodovina ne pozna, kot božjega sina, ampak zanimivo pa je, da ga ne pozna niti kot navadnega preroka, kar bi ga morala, če bi res živel in bi se res okoli njega zbirale tisočglave množice) in njegovega vstajenja od mrtvih, do Marije in njenega brezmadežnega spočetja itd. itd.), brez krščanskih ceremonij (maš, zakramentov, župnikov, cerkev ...). Ta odnos in ta odziv, o katerih govoriš, zame nista nekaj novega, ampak nekaj, kar dobro poznam, in sta po moji osebni izkušnji povsem enaka tudi če krščanstvo kot religijo popolnoma zanikaš. Kakšen je ta bog, s katerim imaš odnos? Krščanstvo ga opisuje po eni strani kot dobrega, po drugi strani pa tudi zelo ljubosumnega in maščevalnega - in v tem delu se sploh ne strinjam. "Krščanski" bog ni tisti bog, ki mi kaže pot v življenju in je do zdaj odgovoril še na VSE moje prošnje, ki so imele v mojem življenju kak pomemben pomen - ne spomnim se, da bi me kdaj pri čem pomembnem izneveril - če se mi je že kdaj za trenutek zazdelo, da me je, se je pa kar kmalu izkazalo, da je že moralo biti tako, ker se je še vedno potem tisto, za kar sem mislila, da je slabo, na koncu obrnilo v nekaj še bolj pozitivnega in boljšega, kot če bi se mi uresničila prvotna zamisel. Če bi bil to "krščanski" bog, bi me zapustil, ko sem jaz zapustila krščanstvo - pa me ni, ampak je moj sam osnos z njim brez krščanske navlake (oprosti izrazu) kvečjemu boljši in manj zmeden. By teh way - si gledal kdaj film ali oddajo (ne vem, kako se ta zadeva pravilno klasificira) "the secret"?

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 19.5.2011 18:17:52 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: krst,,verouk...
19.5.2011 18:41:38   
zmajaz
No samo tole sem še hotela dodati: tale zadeva "prosi in dobil boš" (in to je dejansko srž tega, kar ti opisuješ - popravi me, če se motim) preverjeno odlično deluje brez vsakega krščanstva .... user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: krst,,verouk...
20.5.2011 12:15:57   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
... to je vse čisto lepo mogoče brez krščanstva in njegovih "likov" in zgodb (od Abrahama, ki je živel ne vem koliko stoletij, do Noeta in njegove barke, do Jezusa (za katerega je by the way v zelo veliki meri dokazano, da je mitološka stvaritev, .....in njegovega vstajenja od mrtvih, do Marije in njenega brezmadežnega spočetja itd. itd.), brez krščanskih ceremonij (maš, zakramentov, župnikov, cerkev ...).

....Če bi bil to "krščanski" bog, bi me zapustil, ko sem jaz zapustila krščanstvo - pa me ni, .....

Ne moremo vse naenkrat obdelati, a ne. user posted image   Kolikšen del SP je dobeseden in kolikšen opisen je težko reči. Npr. če rečemo besedo ali dve o Noetu in vesoljnem potopu. Znanstveniki so ugotovili, da je dejansko prišlo (kaj vem kdaj) do porušitve zemeljske mase pri Gibraltarju in voda iz Atlantskega oceana je dejansko poplavila področje današnjega Sredozemlja. Tako da potop se je zgodil vsaj tak in doživljanje tega potopa je bilo za ljudi prav gotovo kot vesoljni potop saj je potopil celotni takrat znani svet.

Ali pa Adam in Eva. Ugotovili so po raziskavi DNK vzorcev ljudi po celotnem svetu da dejansko izhaja "ena Eva" in da je bil njen izvor v Afriki. Ugotovili so tudi pot selitve gena po aziji do amerike. Celo da je šlo za dve takšni selitvi.
Obe oddaji sta bili na Discovery chanel. Tako da če verjameš enim njihovim oddajam, kako to da ne verjameš drugim?

Torej kar so "zgodbice" za ljudi ki "verjamejo" v znanost, je ta znanost ugotovila, da niso samo zgodbice ampak da gre za dejanske dogodke, ki pa so lahko opisani "na pesniški", doživljajski način.

V Jezusa še nekako lahko verujejo, ustavi pa se pri Njegovem vstajenju. Mislim, da tisti, ki ne veruje, da je vstal od mrtvih, ni kristjan. Ker če ni vstal od mrtvih je vsa naša vera prazna.

Odnos z Bogom ni samo v obliki prošenj in uslišanj. Ta odnos nastaja tudi s komunikacijo. Z zaznavanjem njegove prisotnosti in delovanja v vsakdanjem življenju pa tudi včasi z besedo (da slišiš), z občutkom (enostano čutiš odgovor) ali spoznanjem (nenadoma se ti odpre čist vpogled). Predvsem pa odnos nastaja takrat, kadar človek v ta odnos vlaga svoje delo, moč, energijo, trud....

Torej v kolikor je odnos samo prošnja - uslišanje je odnos na nivoju nakupa v Merkatorju. V takšnem odnosu je Boga služabnik, ki nas uboga, če je za nas "dobro". To pa ne more dati odgovorov na temeljna filozofska vprašanja, zakaj smo, zakaj trpljenje,....  Ker po definicij, Bog ne more biti nekaj kar uporabljaš.

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
film ali oddajo (ne vem, kako se ta zadeva pravilno klasificira) "the secret"?

Ustvarjanje kakršnegakoli mnenja o veri glede na film je enako kot ustvarjanje menenja glede na branje slovenskih novic.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: krst,,verouk...
20.5.2011 13:32:48   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Ne moremo vse naenkrat obdelati, a ne. user posted image   Kolikšen del SP je dobeseden in kolikšen opisen je težko reči. Npr. če rečemo besedo ali dve o Noetu in vesoljnem potopu. Znanstveniki so ugotovili, da je dejansko prišlo (kaj vem kdaj) do porušitve zemeljske mase pri Gibraltarju in voda iz Atlantskega oceana je dejansko poplavila področje današnjega Sredozemlja. Tako da potop se je zgodil vsaj tak in doživljanje tega potopa je bilo za ljudi prav gotovo kot vesoljni potop saj je potopil celotni takrat znani svet.

In Noe je (ob takratni "tehnologiji" - ki je ni bilo user posted image ) v relativno kratkem času zbral pare VSEH živalskih vrst, ki so na barki 100 dni živele menda od zraka, potem po potopu pa v neverjetno kratkem času spet uspele poseliti cel planet, in to, da je bilo vsake vrste samo en par, ni prav nič ogrožalo razploda in četudi so se po tej logiki potem morale med sabo dalje pariti živali istih staršev (drugih pač ni bilo), se vrste niso genetsko izrodile - čudno samo, zakaj se dandanes kaj takega ne obnese več in se že v prvem takem rodu rade pokažejo hude genetske okvare ... Vsake toliko časa odkrijejo nove ostanke Noetove barke - za katere "znanstveniki" trdijo, da to je pa zdaj res to, potem se pa prej ali slej spet izkaže, da so podtaknjeni ... Kot rečeno - pravljice pač.

Po SP je tudi zemlja stara manj kot 10.000 let; kosti dinozavrov so se vzele od bog ve kod - eni gredo celo tako daleč, da trdijo, da nam jih je verjetno podatknil sam hudič, da bi omajal našo vero in diskreditiral SP ... in še malo morje takih in drugačnih "cvetk" se najde.

Na eni strani imamo znanstvenike, ki dokazujejo eno, na drugi pa druge, ki dokazujejo povsem obratno. Npr. tisti geolog, ki je bil zagrižen pripadnik ameriške krščanske sekte, ki jemlje celo SP povsem dobesedno in je ves navdušen končal študij geologije, v prepričanju, da bo kot geolog pri svojem delu našel dokaze, ki bodo tudi najbolj nejeverne prepričali o dejstvu, da je svetovni potop dejansko bil, potem pa bolj kot je iskal dokaze, da je bil, bolj je zgroženo ugotavljal, da dokazi pričajo kvečjemu, da ga sploh ni bilo - ko je to omenil v svoji verski skupnosti, pa je bil seveda takoj izobčen ...

Katerim znanstvenikom torej zdaj verjeti? Če smo pripravljeni uporabiti zdravo pamet, se je mogoče kar hitro odločiti, kateri bodo to. Niso vsi znanstveniki ravno objektivni - morda pravzaprav celo noben ni.

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Odnos z Bogom ni samo v obliki prošenj in uslišanj.

Seveda ni - na to sem se pač osredotočila, ker si ravno o tem pisal. user posted image Če hočeš, ga čutiš na vsakem koraku in vse okoli sebe.
Drugače pa mi je od nekdaj bil všeč tale citat: "Boga ne boš našel v zgradbah iz kamna in lesa. Bog ne potrebuje posrednikov, razlagalcev božjega. Bog je vsenaokoli nas. Razcepi les in našel ga boš. Dvigni kamen, tam je..." Po mojem je še kako resničen, samo cerkvi ni všeč, ker med drugim pomeni tudi to, da je potem ona odvečna in nepotrebna. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Ustvarjanje kakršnegakoli mnenja o veri glede na film je enako kot ustvarjanje menenja glede na branje slovenskih novic.


To ni film (kot fantazijski žanr) in niti ni o religiji (krščanski ali kateri koli drugi), ampak bolj neke vrste dokumentarec, ki predstavlja, kako delujejo nekatere temeljne zakonitosti v življenju oz. vesolju, duhovnem svetu ... zakon privlačnosti, moč pozitivnih/negativnih misli itd. in je fajn za pogledat - ti lahko koristi, ne glede na to, če si vernik (katere koli religije) ali ne, in don''''t worry - vernik si ga lahko ogleda brez strahu, da bo poskušal omajati njegovo vero, ker ne govori neposredno o nobeni religiji. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 20.5.2011 13:42:20 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: krst,,verouk...
20.5.2011 14:30:54   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
..., samo cerkvi ni všeč, ker med drugim pomeni tudi to, da je potem ona odvečna in nepotrebna.

Ne, razlog je v tem, ker je Bog oseba in ne "energija". Odnos imaš lahko le z osebo, ne s predmetom ali energijo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: krst,,verouk...
20.5.2011 15:00:28   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Ne, razlog je v tem, ker je Bog oseba in ne "energija". Odnos imaš lahko le z osebo, ne s predmetom ali energijo.

OK - tu sva pa pač na nasprotnih bregovih.
Drugače pa - VSE je energija in energije ne moreš primerjati s predmetom.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: krst,,verouk...
20.5.2011 15:33:56   
mika
To ni film (kot fantazijski žanr) in niti ni o religiji (krščanski ali kateri koli drugi), ampak bolj neke vrste dokumentarec, ki predstavlja, kako delujejo nekatere temeljne zakonitosti v življenju oz. vesolju, duhovnem svetu ... zakon privlačnosti, moč pozitivnih/negativnih misli itd. in je fajn za pogledat - ti lahko koristi, ne glede na to, če si vernik (katere koli religije) ali ne, in don''''''''t worry - vernik si ga lahko ogleda brez strahu, da bo poskušal omajati njegovo vero, ker ne govori neposredno o nobeni religiji.


Imam knjigo in film doma. Ta scret, ki bi naj bila  skrita ne vem kako dolgo nekje itd....ni nobena skrivnost.
Zanimivo mi je bilo navdušenje nad tem filmov nekaterih ljudi, ampak men osebno ni bilo nič posebnega. Kako pa naj bo....če pa že od pamtiveka vemo, da se vse vrača in vse plača.

Primer iz filma s parkingom sem imela sama kar nekaj let, ko sem hodila na fax. Vsi so imeli težave in avtomobile puščali daleč od faxa, jaz sem ga pa dobila bolj ali manj na istem mestu, zelo blizu. In kolikokrat so me sošolci spraševali, kako dobim vedno prostor. Kako , ravno ne vem...najbrž sem šla pravi čas od domauser posted image . Ampak sem vedela, da ga bom. Se je pa zgodilo tudi, da ga nisem dobila in sem že ko sem šla od doma,  vedela da ga ne bom.
Nisem pa oddajala energije '' v vesolje'' z željo, da me bo čakal prostor, kot je prikazano v filmu.Tako pomembno to ni bilo.

Hočem povedat, da s tem filmom želijo ljudi motivirat, da je vse možno(in podobnih motivacijskih metod je en kup), če si le želimo in namesto verovanje v boga, je tukaj verovanje v vesolje. Razlika je  v tem, da verniki  za želje molijo k bogu, tukaj pa pošiljajo energijo v vesolje.



< Sporočilo je popravil mika -- 20.5.2011 15:47:09 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: krst,,verouk...
20.5.2011 15:46:22   
mika
Pa še to...eden izmed avtorjev 'The secret'(najstarejši) je lani bil obsojen zaradi nagovarjanja ali celo poskusa (ne spomnim se dobro) k množičnemu samomoruuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: krst,,verouk...
20.5.2011 16:15:10   
mika
In Noe je (ob takratni "tehnologiji" - ki je ni bilo ) v relativno kratkem času zbral pare VSEH živalskih vrst, ki so na barki 100 dni živele menda od zraka, potem po potopu pa v neverjetno kratkem času spet uspele poseliti cel planet, in to, da je bilo vsake vrste samo en par, ni prav nič ogrožalo razploda in četudi so se po tej logiki potem morale med sabo dalje pariti živali istih staršev (drugih pač ni bilo), se vrste niso genetsko izrodile - čudno samo, zakaj se dandanes kaj takega ne obnese več


pri zgodovini v OŠ so nam rekli, da  v začetku   človeštva,  ljudje  niso gledali na sorodstvene vezi in so imeli odnose oče-hči, mati sin...itd, da je šlo izključno za razmnoževanje. Če je šlo pri ljudeh, zakaj ne bi šlo pri živalih.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: krst,,verouk...
20.5.2011 19:47:39   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Ta scret, ki bi naj bila  skrita ne vem kako dolgo nekje itd....ni nobena skrivnost.

Drži ja - osebno niti ne jemljem tega, kot da je neka posebna skrivnost - samo pač kot eden dobrih motivacijskih zadev za pogledat, ki ti lahko morda v življenje prinese kak delček pozitivnega. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: krst,,verouk...
23.5.2011 13:41:27   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Ne, razlog je v tem, ker je Bog oseba in ne "energija". Odnos imaš lahko le z osebo, ne s predmetom ali energijo.

OK - tu sva pa pač na nasprotnih bregovih.
Drugače pa - VSE je energija in energije ne moreš primerjati s predmetom.

Kolikor vem velja E(energija)=m(masa) * c2

Torej energija = predmet, pa še mal pomnožen s kavdratom svetlobne hitrostji, a še vedno to samo predmet oz "odsev" predmeta.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: krst,,verouk...
24.5.2011 22:06:11   
bric

Sem malo preletel temo, podobna debata kot v eni izmed prejšnjih tem, edino kar mi je zanimivo je, da so večinoma ženske proti veri, krstu.....moški pa ne in da so ženske tudi veliko bolj zagrizene v svojih stališčih, včasih kot da gre za življenje in smrt, moški pa veliko bolj tolerantni na trenutke tudi indiferentni.

Drugače pa ko človek bere tole lahko reče samo to, da očitno agitpropovski eho še vedno odzvanja v naši družbi, drugače si tega ne znam razlagat. Nanašajoč se na tole debato čakam dan, ko bo propadlo krščanstvo, človeštvo bo odrešeno, osvobodili se bomo muk in spon ki nas še teže in končno zaživeli kot ljudje..........ali pa bomo prej zdrveli v popolno moralno dekadenco in doživeli apokalipso. Zdi se, da smo bliže drugemu scenariju.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?