|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Omega 3 MK
17.5.2011 11:09:35   
_perla_
V nosečnosti, še posebej v tretjem trimesečju, je baje priporočljivo jest omega 3 maščobne kisline. Ker sama ne jem ravno veliko rib, s bom morala pomagati s pripravki (kapsulami). Pa me zanima, če katera ve, koliko pa bi naj zaužil na dan teh omega 3 maščobnih kislin? Ker v nekaterih kapsulah je samo 60 mg, nekje pa 120 mg.. Pa ne vem, koliko bi bilo priporočljivo.. Prosim za pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Omega 3 MK
17.5.2011 12:26:38   
škrpijonka
http://www.lekarnar.com/izdelki/omega-3-natal

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu _perla_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Omega 3 MK
17.5.2011 14:05:23   
olana
To je pa čisto odvisno od katerega proizvajalca imaš Omega 3, saj vsak proizvajalec predpiše na izdelku koliko kapsul je priporočljivo vzeti na dan. Jaz ti predlagam Omega 3-6-9, kjer so zajete omenjene esencialne maščobe, ponavadi se pa jemljejo1-3 tablete na dan ob obroku. Nikakor ne na tešče.

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Omega 3 MK
19.6.2011 11:04:46   
jass1
Ojla, jaz jem elevit in omega 3  - natal (Natural Wealth) od dneva, ko sem izvedela za nosečnost, res je da se ti po omegi če je ne ješ MED obroki spahuje po ribah, po čeprov si ti prej jedel npr. banano (zoprna stvar)  user posted image Drugače pa sem se pogovarjala, da baje obstaja v lekarnah neko ribje olje ki naj bi bilo bogato z omego in da je to bolj koristno..probala nisem pa tudi v lekarno nisem šla vprašat ;-)

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Omega 3 MK
19.6.2011 11:47:43   
Felicita
nekje 10% dnevnih maščob nej bi ble omega maščobne kisline (za ženske je to približno 110 mg/dan) pri tem je treba bit pozoren na 2 dejstvi:
1. večino teh MK za v kapsule dobijo iz velikih rib, ki pa so pogosto polne težkih kovin, ki se nato kopičijo v našem telesu; zato so bolj zdrava izbira manjše ribe, npr sardele.
2. oksidacija OMK privede do zelo reaktivnih produktov, ki poškodujejo celice (oksidativni stres), zato je treba z njimi po pameti.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu jass1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Omega 3 MK
19.6.2011 12:14:12   
metka007
hej,

kupi si laneno olje (v Sparu ga dobiš za 4 eur) in ga vsak dan dodaj žličko k hrani (lanena semena pa recimo v jogurt ali musli in bo še prebava noljša) pa boš dobila dovolj omega maščob!

lp

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Omega 3 MK
21.6.2011 8:39:55   
cukrček11
Zdravo.
Najboljša zadeva kar jih jaz poznam so Chio semena, ki vsebujejo 3 in 6 omega in še mnogo drugih stvari. Mislim, da se informacije najdejo brez problema na internetu. Je pa res da jih jaz naprimer zelo težko pojem oziroma popijem, ker se morajo namakat za 10 min, sicer so brez okusa, ampak je zelo sluzasto potem vse skupajuser posted image .

(odgovor članu metka007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Omega 3 MK
21.6.2011 8:41:14   
cukrček11
aja pa spomnila sem se še na Konopljino olje, tudi vsebuje 3 in 6 omega.

(odgovor članu cukrček11)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Omega 3 MK
26.7.2011 21:22:05   
marjetka1975
Jaz sem jedla od Fidimeda ribamed 1000. Edini razlog zakaj sem se odločila za to omega 3 olje pa je, da je ta izdelek registriran kot zdravilo in ne kot prehransko dopolnilo. Razlika med zdravili in prehranskimi dopolnili je v tem, da zdravila kontrolorajo kaj dejansko vsebujejo in naj bi vsebovala to kar piše na škatlici pri prehranskih dopolnilih pa nikol nisi ziher a je dejansko v tableti tist kar piše na škatli al je notri kaj drugega.

lp

(odgovor članu cukrček11)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Omega 3 MK
27.7.2011 11:03:19   
pajkolina
user posted image user posted image user posted image laneno olje demeter user posted image

user posted image


< Sporočilo je popravil pajkolina -- 27.7.2011 11:08:23 >

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Omega 3 MK
27.7.2011 11:09:44   
pajkolina
IZVIRNO SPOROČILO: cukrček11

aja pa spomnila sem se še na Konopljino olje, tudi vsebuje 3 in 6 omega.


user posted image   Konopljino olje Naturata 250ml
Sestavine: hladno stiskano konopljino olje
Iz bio-dinamične pridelave.
Konopljino olje vsebuje optimalno sestavo maščobnih kislin omega 6 in omega 3, ki jih telo samo ne zmore vezati na sebe. Zelo ugodno vpliva na naše zdravje. Jedem daje poseben okus. Primerno je za omake, poletne solate, zelenjavo, namaze, juhe ali skutine jedi.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cukrček11)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Omega 3 MK
19.9.2011 11:26:08   
liddy
Rastlinska olja kot je konopljino, laneno... že res da vsebujejo precej omega 3 maščobnih kislin (omega 6 niti ni pomembna ker jo z našim načinom prehranjevanja že tako zaužijemo preveč - in s tem rušimo pravilno razmerje omega 3: omega 6) ne vsebujejo pa EPA in DHA maščobnih kislin (dolgoverižni MK), ki sta izrednega pomena za razvoj možganov. Tako da tiste ki kupujete razne kapsule bodite pozorne, da vsebujejo tudi EPA in DHA. Tiste ki jeste ribe pa velja tako, da so v nosečnosti zaradi pogoste visoke vsebnosti težkih kovin pri večjih ribah (tuna...) te odsvetovane (če se že ne morete upreti velja največ ena do dve konzervi rio mare na mesec), se pa tako priporočajo manjše ribe - sardele, skuše, pa tudi losos.

(odgovor članu pajkolina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Omega 3 MK
4.10.2011 12:35:22   
Hinata
Ja, laneno olje se mi zdi dobra alternativa k tem pripravkom z omega 3, saj se ga lahko uporablja kot dodatek v prehrani....npr. ga daš malo v skuto (saj ima vsaj meni tak neprijeten okus) in malce pripomoreš k boljšemu razvoju ploda.
V bistvu me je ta tema spomnila na to, da bi si bilo dobro kupiti vsaj laneno olje....bom dala na spisek nakupov :) Mi je že mami dolgo časa nazaj "težila" naj ga jem, ker je pač zdravo, pa ga nisem zaradi čudnega okusa. No zdaj, v nosečnosti, pa se bom potrudila, ker se ne gre več samo zame user posted image

(odgovor članu liddy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Omega 3 MK
4.10.2011 12:40:27   
pajkolina
V skuti je meni dobrouser posted image

(odgovor članu Hinata)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Omega 3 MK
9.2.2016 11:22:18   
majkeljanuar
Kakšno se vam zdi tole bio konopljino olje https://www.malinca.si/slovensko-konopljino-olje-250ml.html?

A je cena visoka, ali povsem normalna?

(odgovor članu pajkolina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?