|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: preživniNA in plačilo vrtca
26.6.2011 21:55:04   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Ampak ona pravi sama ,da živita v izvenzakonski zvezi in tukaj pol naslovi ne igrajo nobene vloge piše se oba dohodka .



ja če skupaj živita, potem res ne..user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: preživniNA in plačilo vrtca
26.6.2011 22:13:43   
tjasaoasis
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

OJ, s partnerjem imava urejeno preživnino, ki jo plačuje. Živiva na ločenih naslovih. Kaj ta preživnina pomeni za plačilo vrtca - je potem višje plačilo oziroma kako to obračunavajo?Glede na izvenzakonsko zvezo ali se potem upošteva samo moj dohodek ali tudi partnerjev? Hvala za pojasnila.


Pričakujeta drugega otroka vendar še vedno živita ločeno? Al sta šla vmes narazen pa sta spet skupaj? Si pa ti čist šolski primer nategovanja države...urediš si preživnino in s tem pridobiš status matere samohranilke in seveda cel kup ugodnosti, v resnici pa sta z očetom otrok skupaj in lepo uživata. Reč da se motim, ker se mi take stvari pa res ne zdijo prav.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: preživniNA in plačilo vrtca
27.6.2011 8:09:52   
mateyka
še dobro, da lahko tukaj vpraša kako potegnit še več kešca.

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
27.6.2011 8:49:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: preživniNA in plačilo vrtca
27.6.2011 9:54:41   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica
Živiva ločeno na dveh naslovih in imava urejeno preživnino. To je izvenzakonska zveza.


ne. to je daleč od izvenzakonske zveze.
vidva z otrokom, v takem primeru, živita v enostarševski družini. ti si dejansko samska, tvoj bivši pa tudi. pri plačilu vrtca se v tem primeru upoštevajo tvoji dohodki in preživnina.

izvenzakonska zveza je, če bi živela skupaj, vendar ne bi bila poročena. v tem primeru bi pri vlogi za vrtec ali OD morala oddati dohodke od obeh.

več kot očitno pa je, da sedite vsi skupaj na 3 ali 4 stolih. torej, ti si z otrokom v enostarševski družini, dobiš večji otr. dodatek, najbrž plačuješ manj vrtca, ker povsod prikazuješ samo svoje dohodke, partnerjevih pa ne. to, da ste prijavljeni na različnih naslovih niti ne igra nobene vloge.
dejansko pa sta skupaj, očitno pričakujeta še enega otroka. se opravičujem, če se motim, ampak iz tvojih postov je to zelo očitno.  
zaradi takih primerov, potem najebemo resnične enostarševske družine.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: preživniNA in plačilo vrtca
27.6.2011 12:50:16   
mate0ja
... in mi ostali pridno delamo zato, da podpiramo take primere. Lepo.

A rečemo še katero o učinkovitosti nadzornih inštitucij?


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: preživniNA in plačilo vrtca
27.6.2011 13:00:15   
Petka09
Joj, pa tu se ene čudite, da kako zdej avtorica posta živi oz. kako ima to urejeno na podlagi lukenj v zakonu oz. nezadostne inšpekcije na tem področju!
Pa še zdaleč ona ni edina in en kup jih je na celem tem RR forumu, ki živijo popolnoma enako. Celo moje prijateljice nekatere... Kaj se je tu za čudit, ko pa jih toliko to dela.. Dokler ne bo zaostrenih pogojev, boljšega nadzora itd., tako dolgo bo tako... Bomo vidli kaj bo novi zakon o soc. transferih oz. prejemkih prinesel.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: preživniNA in plačilo vrtca
1.7.2011 13:11:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

OJ, s partnerjem imava urejeno preživnino, ki jo plačuje. Živiva na ločenih naslovih. Kaj ta preživnina pomeni za plačilo vrtca - je potem višje plačilo oziroma kako to obračunavajo?Glede na izvenzakonsko zvezo ali se potem upošteva samo moj dohodek ali tudi partnerjev? Hvala za pojasnila.


Če imata urejeno preživnino se dohodek na družinskega člana (ki se upošteva pri izračunih za plačilo vrtca) izračuna tako:

Tvoja plača 1000 EUR + preživnina 200 EUR = 1200 EUR to deliš z 2 (ker sta le ti in otrok) in dobiš dohodek na družinskega člana 600 EUR.

Če preživnine nimaš urejene pa se dohodek na družinskega člana računa:

Tvoja plača 1000 EUR + partnerjeva plača 1000 EUR = 2000 to deliš s 3 (ker ste pa v tem primeru trije) in znaša dohodek na družinskega člana 666 EUR.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: preživniNA in plačilo vrtca
3.7.2011 8:18:48   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

preživnina se upošteva kot dohodek. Ampak se potem upošteva samo moj dohodek ali tudi od partnerja. Živiva ločeno na dveh naslovih in imava urejeno preživnino. To je izvenzakonska zveza.


samo tvoj dohodek, če si ti vlagateljica
in pa od otroka (PREŽIVNINA)
če pa imaš novega partnerja ali pa še koga ki s tabo živi pa upoštevajo še njegovo (skupno gospodinjstvo)



saj tako je bilo pri meni, ki v kranju vlagam

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: preživniNA in plačilo vrtca
3.7.2011 8:34:31   
črticaa
IZVIRNO SPOROČILO: tjasaoasis

IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

OJ, s partnerjem imava urejeno preživnino, ki jo plačuje. Živiva na ločenih naslovih. Kaj ta preživnina pomeni za plačilo vrtca - je potem višje plačilo oziroma kako to obračunavajo?Glede na izvenzakonsko zvezo ali se potem upošteva samo moj dohodek ali tudi partnerjev? Hvala za pojasnila.


Pričakujeta drugega otroka vendar še vedno živita ločeno? Al sta šla vmes narazen pa sta spet skupaj? Si pa ti čist šolski primer nategovanja države...urediš si preživnino in s tem pridobiš status matere samohranilke in seveda cel kup ugodnosti, v resnici pa sta z očetom otrok skupaj in lepo uživata. Reč da se motim, ker se mi take stvari pa res ne zdijo prav.



oprosti ampak kakšnih ugodnosti nekaj
user posted image user posted image user posted image
hudirja, ko sem rodila sem bila še dijakinja,...pa edino kar je bilo (samo 1 leto) je 130 E otroških dodatkov, 188 namesto porodniške in prs u ***

sedaj pa imam še štipendijo ki ni niti 100 E, otroški ki niso niti 100 E,...
s tem ne preživim niti malega, kaj še sebe in pa stroški faxa

tako da če mi poveš kje so tukaj ugodnosti????
da se lahko prijavim

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
4.7.2011 21:08:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu črticaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




kajenje
mimi81

V katerem času ste zaradi nosečnosti nehale kaditi (če ste - zmanjšanje kajenja ne šteje)?

Že pred nosečnostjo (44%)

Ko je test potrdil nosečnost (19%)

V času prvega tromesečja (11%)

Nisem nehala (27%)


Število vseh glasov: 312

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!