|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 14:06:10   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
..., kaj če se mi to dogaja, pa se recimo musliman? Ali pa karkoli tretjega? Če sem recimo ateist in živim v JAR, na koga se potem obrnem? Kaj če mi ne priporoča vsak molitve k Jezusu? Recimo, da sem tam nekje čisto sama, pa me ena tetika namaže z zelišči in izganja hudiča iz mene, pri tem pa mi reče naj molim k gori in zakoljem kozo?

Gre za uporabo magije. Sicer se temu reče bela magija, ker kao ne škoduje ampak nasprotuje črni magiji. En jih pač uporablja da drugemu škoduje (črna), drugi da drugemu pomaga (bela), tretji pa da pomaga v spolnosti (rdeča). Ampak vseeno je to magija in uporablja iste sile, le za drug namen.

Drugače pa gre to po hirearhiji. Prvi nad vsem je Bog. Drugi je prvi je tisti, ki mu je dana oblast nad "nebom in zemljo" Jezus. Potem šele pridejo na vrsto ustvarjene stvari (vidne in nevidne). Med njimi je spet prvi Knez tega sveta, padli angel, drugi in ostali so preostali padli angeli (jih je 1/3), nazadnje spodaj pa je človek, ki je tukaj in sedaj v fizičnem svetu, ta fizični svet pa je POPOLNOMA porejen duhovnemu svetu.

In če sedaj gledaš kje si ti v tej hirearhiji, si nekje na dnu, zato ima tudi neka samopomoč tudi temu primeren učinek. Tako da je jasno, da je najbolj učinkovita pomoč od tistega, ki ima oblast nad vsem.

Sedaj pa karkoli si, musliman, ateist, v JAR... moj odgovor je enak.

Kar se tiče če si musliman. Veliko magične prakse izhaja iz muslimanskih dežel (ne vem zakaj user posted image ) tako je, z vojno v BiH pa se je ta praksa zelo hitro razširila po vsej evropi. Kdo to izvaja, kako to gre ne poznam točno, niti kako je s tem v islamu. Vem za izjavo neke zdravilke: "TO je kao da je hođa radio". Zdej, a je to pravilo pri hođah ali ne pa ne vem, vsekakor pa iz tega sklepam da to ni redkost.

Kar se tiče ateizma. Nima veze ali verjameš ali ne. V bistvu si samo toliko "lažji plen".

Kar se tiče JAR. Magične prakse so v Afriki tudi zelo pogoste. Pa na jamajki in še kje. Kakorkoli že, magija je magija ne glede na namen (pa če je zraven koza ali ne, zelišča pa so vedno zraven) in ima istega gospodarja.

Ob tem je potrebno omeniti tudi zdravilce, ki priporočajo molitev k Jezusu in zraven izvajajo magične obrede. Tudi tu gre za magijo, kot pri "kozi". Križ in rožni venec sta samo fasada.

Potem pa je še polno praks, ki so na videz dobre, učinkovite, niso pa združljive s krščanstvom. In v trenutku ko niso združljive s krščanstvo je jasno kje črpajo svojo moč.


Krščanstvo pa črpa vso svojo moč iz Jezusove smrti in vstajenja. Čisto VSE temelji samo na tem.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 14:07:24   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Mateyka, OK, jaz čisto verjamem, da se nekdo tako počuti - ampak na nek način mora ta človek začeti obvladovati sam sebe in svoj trenutni položaj - prav, lahko se obrne na zdravilca ali nekoga, da mu bo pomagal - ampak jaz mislim, da je vsak človek v sebi dovolj močan, da to naredi sam. Se pravi - se znebi lenobe (pa recimo, da vzameva to lenobo kot izvirni greh) - ker naslednjič, ko bo v težavah pa mogoče te pomoči ne bo dobil in bo spet prišlo tako daleč, da se bo začel smilit sam sebi, nič naredil..


aja, naj omenim še to, ta povezava čustva-telesa, to te tako telesno sesuje, da je tudi posesati kot da bi šla na triglav. vsako najmanjše opravilo je muka in po moje je to problem; ne moreš se "zbrcat", če si bolan (telesno) - ker v tem primeru si. vse kar ćutiš, se projicira na telo.

Ok, berem zdaj tisti link o magiji (pač čista radovednost) - sicer pa - kuhajo kavo iz vode v kateri so oprali mrliča? To na noben način ni naravno, še pod nadnaravno ne spada.


huuuu, tale je pa huda - skoraj patološka user posted image

sam hej, imaš alternativno zdravljenje v ajurvedi (pa za nobeno obsedenost ali izganjanje), kjer piješ svojo scalnico. baje prečisti. tako da maš podobne ideje že "na suho", ne rabiš posebnih situacij da jih izvedeš. tako da rečt za to vodo da je ekstrem; huh ima i luđijih ideja user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 14:10:17   
Tutan
Ok, zdaj pa bom mogoče vsekala eno bedno primerjavo, samo bere se ravno tako.
Ko ima recimo ženska pms - mislim vsaj meni se je dostikrat dogajalo, da se brezveze najedala pa najedala in pikala in mi je šlo vse na živce, čeprav sem razumsko vedela, da to nisem pravi jaz, in da tega nočem počet?
Mislim, mogoče je zdaj to res tupa primerjava, ampak je edina, ki mi pride na misel.... ko vem, pri sebi, da sem ekstra sitna in si povsem nepodobna, ne morem pa nehat?
Saj vem, da nima to nobene veze prevlade tuje sile nad mojim telesom - ima pa mogoče veze s temi razumsko-čustvenimi-telesnimi signali?

Kakorkoli, zdajle se prebijam čez vlaško magijo. Še vedno trdim, da je velika večina povezana z preteklostjo in s tem, da si ljudje določenih pojavov niso znali razložit. Mi je pa zanimivo to, da recimo moja prababi, ki je bila ekstremno verna - imela enake nadzore nad kukavico, krokarjem in kačo -> prav vedela sem, kaj bo tam pisalo, ker je babi to uporabljala v svojih zgodbah (ja, sem mela čudno prababi - občasno nas je čuvala in potem nam je govorila kao grozljive zgodbe o takšnih in drugačnih zadevah, krokarjih, žabah, ki se spremenijo v hudiče itn)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 14:21:43   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
..., kaj če se mi to dogaja, pa se recimo musliman? Ali pa karkoli tretjega? Če sem recimo ateist in živim v JAR, na koga se potem obrnem? Kaj če mi ne priporoča vsak molitve k Jezusu? Recimo, da sem tam nekje čisto sama, pa me ena tetika namaže z zelišči in izganja hudiča iz mene, pri tem pa mi reče naj molim k gori in zakoljem kozo?

Gre za uporabo magije. Sicer se temu reče bela magija, ker kao ne škoduje ampak nasprotuje črni magiji. En jih pač uporablja da drugemu škoduje (črna), drugi da drugemu pomaga (bela), tretji pa da pomaga v spolnosti (rdeča). Ampak vseeno je to magija in uporablja iste sile, le za drug namen.

Drugače pa gre to po hirearhiji. Prvi nad vsem je Bog. Drugi je prvi je tisti, ki mu je dana oblast nad "nebom in zemljo" Jezus. Potem šele pridejo na vrsto ustvarjene stvari (vidne in nevidne). Med njimi je spet prvi Knez tega sveta, padli angel, drugi in ostali so preostali padli angeli (jih je 1/3), nazadnje spodaj pa je človek, ki je tukaj in sedaj v fizičnem svetu, ta fizični svet pa je POPOLNOMA porejen duhovnemu svetu.

In če sedaj gledaš kje si ti v tej hirearhiji, si nekje na dnu, zato ima tudi neka samopomoč tudi temu primeren učinek. Tako da je jasno, da je najbolj učinkovita pomoč od tistega, ki ima oblast nad vsem.

Sedaj pa karkoli si, musliman, ateist, v JAR... moj odgovor je enak.

Kar se tiče če si musliman. Veliko magične prakse izhaja iz muslimanskih dežel (ne vem zakaj user posted image ) tako je, z vojno v BiH pa se je ta praksa zelo hitro razširila po vsej evropi. Kdo to izvaja, kako to gre ne poznam točno, niti kako je s tem v islamu. Vem za izjavo neke zdravilke: "TO je kao da je hođa radio". Zdej, a je to pravilo pri hođah ali ne pa ne vem, vsekakor pa iz tega sklepam da to ni redkost.

Kar se tiče ateizma. Nima veze ali verjameš ali ne. V bistvu si samo toliko "lažji plen".

Kar se tiče JAR. Magične prakse so v Afriki tudi zelo pogoste. Pa na jamajki in še kje. Kakorkoli že, magija je magija ne glede na namen (pa če je zraven koza ali ne, zelišča pa so vedno zraven) in ima istega gospodarja.

Ob tem je potrebno omeniti tudi zdravilce, ki priporočajo molitev k Jezusu in zraven izvajajo magične obrede. Tudi tu gre za magijo, kot pri "kozi". Križ in rožni venec sta samo fasada.

Potem pa je še polno praks, ki so na videz dobre, učinkovite, niso pa združljive s krščanstvom. In v trenutku ko niso združljive s krščanstvo je jasno kje črpajo svojo moč.


Krščanstvo pa črpa vso svojo moč iz Jezusove smrti in vstajenja. Čisto VSE temelji samo na tem.



Ok, vse lepo in prav, super razlaga celotne situacije. V glavnem je pri teh verstvih vedno tako, da si vsaka stran lahko razlaga situacijo v svoje dobro.
Zdaj pa če greva še malo nazaj - brez tega, da imam kakšno posebno znanje na tem področju, pač čista splošna razgledanost - veva in jaz in ti, da je t.i. magija obstaja dosti pred krščanstvom in vsem podobnim, torej tudi pred rojstvom Jezusa. Kako je lahko Jezus v teh tvoji piramidi očiščevanja in pomoči na drugem mestu (enako bi vprašala kogarkoli drugega, ki bi glede na svojo verovanje na to drugo mesto potisnil kogarkoli drugega). In še 1x, zgolj vprašam, Jezus je zgodovinsko dokazana oseba, torej lahko rečemo, da je obstajal (transportno gledano je čisto realna tudi hoja po vodi, samo kemijsko to ni zgolj voda, ampak je voda s primesmi - siliputi efekt) in ok, rečemo, da ga priznavam.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 14:23:00   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
..se na vse nas lahko oprijemajo te zle sile in delajo štalo, imamo torej vsi izkušnje z njimi, ne? Zdaj, kako pa interpretiramo to slabo, kar se nam dogaja v življenju, je pa odvisno od naše vere ali nevere. Glede na to, da se dogaja vsem, vernim in nevernim, verjetno ni tako zelo dovisno od interpretacije same in zato se recimo ateisti nagibamo k mnenju, da se to pač dogaja, ker je življenje sestavljeno iz vsega.
Lej, z mateyko recimo sva imeli obe kup podobnih izkušenj, razlika je samo v interpretaciji, ...

Seveda. Odvisno od interpretacije. Stol leti in en se umakne, drugi pa je prepričan da gre za halucinacijo in ga stol udari v glavo.

Magijo bi nekako takole opisal. Imaš neke karte v roki s katerimi igraš igro življenja. No, z magijo ti negdo zamenja nekatere ali vse karte v roki. In ti še naprej igraš to igro, ampak z drugimi kartami. Enim je dano da to opazijo, drugim da vidijo samo karte, ki so v roki. V obeh primerih je igre konec, ko se igra konča. Le da je tisti, ki je imel zamenjane karte, z drugimi kartami, igral drugače. Lahko je na koncu zgubil, ali pa zmagal.

In sedaj, eni govorijo: "Veš, pazi, karte ti lahko tudi zamenjajo.". Drugi pa govorijo: "Ma dej nehi. Tebi se blede. Karte so pač karte. "
Jaz pa ti pravim: "Ne samo da ti lahko dobre karte zamenjajo za slabše, tudi sam lahko od delilca izprosiš za boljše karte kot si jih imel." Odvisno pa je to od tega ali si si z delilcem dovolj blizu IN ali delilec meni, da je to res najboljše za tebe.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 14:35:41   
ronja
Stol leti in en se umakne, drugi pa je prepričan da gre za halucinacijo in ga stol udari v glavo

To bi bila huda selekcija za ateiste in verjetno bi nas bilo malo. Sicer se umaknemo stolu vsi, ker je to refleksno, šele kasneje razmišljaš, kaj je bilo to, akr je letelo proti tebi in kdo je to vrgel.
Sicer recimo sem bila enkrat na pokopališču, kjer sem videla neko temno senco, ki je izgledala točno tako, kot sključen človek. Zdaj, lahko bi se s tem zadovoljila, pa sem seveda šla pogledat bližje, kaj je to. Ni bil človek in nič mi ni hotelo. Če bi to razlagal kdo drug, ki ne bi šel preverit, bi pa še danes razlagal, da je bil duh...

Potem sta možni samo dve razlagi za vse srečne ateiste: ali ima bog zelo rad ateiste (ali pač meni, da je za nas boljše, da nimamo preslabih kart) ali pa smo dobri kvartopirci;). Ampak če bog meni, da je zame (oz. za nekega vernika, ker verjetno ima vernike rajši) boljše, da imam dobre karte, potem mi jih bo v svoji ljubezni tako in tako dal, ne? Zakaj bi ga potem morala zanje prosit? Saj ni, da bi pozabil...

Sicer pa mi ne mislimo, da se karte ne menjajo, ves čas se spreminjajo okoliščine, enkrat držiš dobre, drugič slabe karte, vseeno pa ne mislim, da mi hoče nekdo zlo, če imam pač trenutno probleme. Probam se ven zvlečt.

< Sporočilo je popravil ronja -- 7.11.2012 14:39:09 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 14:40:13   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Potem sta možni samo dve razlagi za vse srečne ateiste: ali ima bog zelo rad ateiste (ali pač meni, da je za nas boljše, da nimamo preslabih kart) ali pa smo dobri kvartopirci;). Ampak če bog meni, da je zame (oz. za nekega vernika, ker verjetno ima vernike rajši) boljše, da imam dobre karte, potem mi jih bo v svoji ljubezni tako in tako dal, ne? Zakaj bi ga potem morala zanje prosit? Saj ni, da bi pozabil...



Hm, zdajle če bi bila zagret vernik ti bi lahko brez večjega naprezanja rekla, da lahko ti sicer igraš z dobrimi kartami, ampak nimaš ša dušnega mira.
(tale dušni mir je dostikrat odgovor, pa mi ga še nihče ni dobro razložil - tudi če se gremo po principu kart, recimo vržem slabo karto, pa nimam za položnice in je moj otrok lačen - zvečer molim - kakšen dušni mir imam potem? Mislim nimam ga, če bi se mi to zgodilo. A vernik ga ima?

(pa še 1x - ne provociram, da ne bo kdo mislil, v bistvu samo hočem vedeti odgovore)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 14:43:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Seveda. Odvisno od interpretacije. Stol leti in en se umakne, drugi pa je prepričan da gre za halucinacijo in ga stol udari v glavo.

Magijo bi nekako takole opisal. Imaš neke karte v roki s katerimi igraš igro življenja. No, z magijo ti negdo zamenja nekatere ali vse karte v roki. In ti še naprej igraš to igro, ampak z drugimi kartami. Enim je dano da to opazijo, drugim da vidijo samo karte, ki so v roki. V obeh primerih je igre konec, ko se igra konča. Le da je tisti, ki je imel zamenjane karte, z drugimi kartami, igral drugače. Lahko je na koncu zgubil, ali pa zmagal.

In sedaj, eni govorijo: "Veš, pazi, karte ti lahko tudi zamenjajo.". Drugi pa govorijo: "Ma dej nehi. Tebi se blede. Karte so pač karte. "
Jaz pa ti pravim: "Ne samo da ti lahko dobre karte zamenjajo za slabše, tudi sam lahko od delilca izprosiš za boljše karte kot si jih imel." Odvisno pa je to od tega ali si si z delilcem dovolj blizu IN ali delilec meni, da je to res najboljše za tebe.


Recimo....si pridna punčka, imaš v glavi začrtano celo življensko pot, študij, akademski naziv, del te življenske poti si že uresničila....in potem srečaš enega, po domače povedeno, luzerja, ki se nikakor ne vklapa v tvoj življenski koncept in vse se razblini....telo in duša nista več tvoji, telo ne uboga glas razuma, v trebuhu in dimljah občutiš metuljčke, ko si ob njem, duša in telo grozno trpi, ko nisi ob njem, razdvojena si, ker ti razum pravi, da on ni pravi, telo pravi, da želi le njega.....eni temu pravijo zaljubljenost, drugi pa, kaj jaz vem kaj....magija, začaranost, blodnje....

Ne vem, če sem prav razumela, vendar tako sem pač razumela in si tako ta pojav magije in blodenj po svoje razložila......user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 14:50:30   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Kar se tiče če si musliman. Veliko magične prakse izhaja iz muslimanskih dežel (ne vem zakaj user posted image ) tako je, z vojno v BiH pa se je ta praksa zelo hitro razširila po vsej evropi. Kdo to izvaja, kako to gre ne poznam točno, niti kako je s tem v islamu. Vem za izjavo neke zdravilke: "TO je kao da je hođa radio". Zdej, a je to pravilo pri hođah ali ne pa ne vem, vsekakor pa iz tega sklepam da to ni redkost.


imho je to povezano z geografijo. še od predislamskih časov in uporabe tega v babilonsko/sumerskih obdobjih. v koranu je omenjeno, da je bilo znanje magije (ali kako uporabljati nevidne sile) tam že zgodaj v praksi.* da so imeli dolgo tradicijo magije in znanja, vemo tudi iz drugih zapisov (da so imeli "čarovnike" npr. - koneckoncev so trije magi ali modri, ki so obiskali jezusa, prišli ravno od tam). tko da - po moje izhaja to še od prej in to se je potem kasneje povezalo in zmešalo z islamom prek citiranja svetih knjig (za izganjanje - to je povsod, ampak čist logično**)


** recimo tud v Knjigi (trilogija) Dune, kjer se ukvarjajo z razvojem človeškega duha in kreiranju nadčloveka, imaš omenjeno "litanijo proti strahu", ki se jo redno citira (ko je potreba):
The Litany Against Fear was an incantation spoken by many highly educated people who faced danger or fear during their everyday lives. The incantation helped focus their minds in times of peril.

The Litany was as follows:
"I must not fear.
Fear is the mind-killer.
Fear is the little-death that brings total obliteration.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing......Only I will remain."


zato se tudi uporablja citate iz svetih knjig kot pomoč/izganjanje - ker pozitivne besede pomagajo naravnati duha v pravo smer in fokusirajo na prave stvari, ki umirijo in harmonizirajo. imho anyway..


* Harut and Marut (Arabic: هاروت وماروت‎) are two angels mentioned in the second Surah of the Qur'an, who were sent down to test the people at Babel or Babylon by performing deeds of magic. (Sura Al-Baqara, verse 102). The Qur'an indicates that although they warned the Babylonians not to imitate them or do as they were doing, some members of their audience failed to obey and became sorcerers, thus damning their own souls.
http://en.wikipedia.org/wiki/Harut_and_Marut

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 14:52:44   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
....Kako je lahko Jezus v teh tvoji piramidi očiščevanja in pomoči na drugem mestu (enako bi vprašala kogarkoli drugega, ki bi glede na svojo verovanje na to drugo mesto potisnil kogarkoli drugega). In še 1x, zgolj vprašam, Jezus je zgodovinsko dokazana oseba,....

Ne gre za zgodovinsko dokazanost.

Troedini Bog je OČE in je SIN in je SV.DUH. To je ena in ista božja oseba na tri različne načine zaznavanja. Človek je omejen s čutili in z izražanjem. Zato Boga ne more v polnosti ne zaznati, ne se o Njem izraziti. Še najboljši približek opisa te ene in iste Božje osebe je Troedinost. Se pravi zaznavanje in opisovanje Boga kot stvarnika, zaznavanje in opisovanje Boga kot Jezusa. Smrt lahko premaga le Bog. To je menda jasno tudi ateistu. Jezus je premagal smrt, ker je vstal od mrtvih je Bog. No in tretji način zaznavanja in izražanja te iste osebe Boga je Sveti duh, ki je ljubezen ki veje med Očetim in Sinom.

Torej ko postavim Jezusa na drugo mesto, ga v resnici postavim na prvo kjer je Bog, no ja, na vsa tri prva mesta. Razlika med Jezusom, Budo in Mohamedom je v tem, da je Jezus Bog in človek, Buda in Mohamed sta pa samo človeka, pa karkoli sta že počela.

Zato na to drugo mesto, ne more nihče potisniti koga drugega, ker na prvih treh mestih je Bog.


Kar se tiče katoliške vere, gre za VERO ne za zgodovinsko dokazanost. Namreč mnogo jih je ki se imajo za kristjane, ker verjamejo v Jezusa. Vendar bistvo ni verjeti v Jezusa, da je bil. Bistvo je verovati, da je vstal od mrtvih. Na tem stoji ali pade naša katoliška vera. To pomeni da je Jezus danes, tukaj in sedaj in da je živ. To pa se izkazuje v vsakodnevnem življenju mnogih (miljonov) ljudi.

Hoja po vodi je primerjavi z vstajenjem od mrtvih, malenkost.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 14:54:37   
ronja
recimo vržem slabo karto, pa nimam za položnice in je moj otrok lačen - zvečer molim - kakšen dušni mir imam potem? Mislim nimam ga, če bi se mi to zgodilo. A vernik ga ima?

Nisem prava, da bi na to odgovarjala, ampak sem bila presenečena, ko sem ravno zadnjič gledala oddajo o mormonih, ki so izvedeli, da ima otrok levkemijo. MOram priznat, da bi bila sama ob takem scenariju precej bolj sesuta, oni so bili pa nekak pomirjeni z vsemi scenariji. Jaz ne bi bila - scenarij, da se mojemu otroku kaj zgodi, je zame katastrofa, s tem se ne morem pomirit in čestitam vsem, ki jim to uspe , verni ali neverni. Verjetno je res veliko lažje, če misliš, da je nekaj še naprej, da grejo nekam na lepo... In če veruješ, da ti bo neka vsemogočna sila pomaga - je gotovo pomirjujoč občutek...

Verjetno ti pa vsak človek, ki ga spustiš v svoje življenje, malo premeša karte, eni prinesejo več dobrih, eni tudi kako čudno, včasih pa skupaj naredimo štalo, včasih pa kaj čudovitega:). Kaj pa bog na to reče, pa nimam pojma. Če je bog res ljubezen, potem verjetno nima prav dosti pripomb, dokler se imamo radi:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 15:00:03   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
....(oz. za nekega vernika, ker verjetno ima vernike rajši) ....

Se ne mislim pregovarjat, razložil sem kolikor je v moji moči. Je pa tudi to odvisno od interpretacije user posted image

Le citirano izjavo moram porpaviti. Bog ljubi vse ljudi. Tako močno da je ne zaradi pravičnih in vernih ampak zaradi pokvarjenih in grešnih se utelesil in za njihovo (naše) odrešenje dal svoje življenje.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 15:02:18   
Tutan
Tehnofil, hm ne vem, če lahko ravno rečemo, da mi je jasno, kako je Jezus vstal od mrtvih? Ker mi res ni. Mislim poznam princip in načelo, ne morem pa rečt, da verjamem v to, da je umrl in potem tretji dan vstal. Čisto realno gledano - nekdo mi je povedal, kako nastanejo zombiji (ali pa sem to prebrala), pa še vedno ne verjamem, da je to možno - pa čeprav, če potegnemo vzporednice ni tako različno to vstajenje zombija in Jezusa; ok, zombija obudi neka zla sila, Jezusa pa Bog. Ok, če mene skeptika prepričaš, da je to možno, potem ne samo, da morem verjeti v vstajenje Jezusa, verjeti moram tudi v vstajenje vseh zombijev?



(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 15:05:46   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

recimo vržem slabo karto, pa nimam za položnice in je moj otrok lačen - zvečer molim - kakšen dušni mir imam potem? Mislim nimam ga, če bi se mi to zgodilo. A vernik ga ima?

Nisem prava, da bi na to odgovarjala, ampak sem bila presenečena, ko sem ravno zadnjič gledala oddajo o mormonih, ki so izvedeli, da ima otrok levkemijo. MOram priznat, da bi bila sama ob takem scenariju precej bolj sesuta, oni so bili pa nekak pomirjeni z vsemi scenariji. Jaz ne bi bila - scenarij, da se mojemu otroku kaj zgodi, je zame katastrofa, s tem se ne morem pomirit in čestitam vsem, ki jim to uspe , verni ali neverni. Verjetno je res veliko lažje, če misliš, da je nekaj še naprej, da grejo nekam na lepo... In če veruješ, da ti bo neka vsemogočna sila pomaga - je gotovo pomirjujoč občutek...

Verjetno ti pa vsak človek, ki ga spustiš v svoje življenje, malo premeša karte, eni prinesejo več dobrih, eni tudi kako čudno, včasih pa skupaj naredimo štalo, včasih pa kaj čudovitega:). Kaj pa bog na to reče, pa nimam pojma. Če je bog res ljubezen, potem verjetno nima prav dosti pripomb, dokler se imamo radi:).


Menim, da ti osnove kemije in fizike niso tuje. In te osnove pravijo, da energija ne more iz nič nastati in ne more se izničiti, lahko pa se spreminja iz ene v drugo. Ne verjamem v marsikaj, v to pa prav gotovo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 15:14:03   
ronja
Tehnofil, kaj nismo baje vsi grešni? Torej niso eni dobri (pravični in verni) in drugi slabi (grešni)? In če nas ima vse rad, zakaj ga je potem treba prosit za take reči kot, da naj ne vzame mami, (ki ga ima rada in strudi zanj) otroka? To ni nekaj, kar bi ga bilo treba spominjat, po moje. Ja, vem, čudna so pota gospodova. Ampak mi vseeno nikoli ni bilo jasno, če je dober in vsemogočen hkrati, zakaj dopušča, da se dogaja to, kar se. če izključiš boga, je vsaj logično, čeprav ne nujno vedno lepo...

tutan, jaz ne verjamem v boga in niti pod razno ne verjamem, da je Jezus od mrtvih vstal. Verjamem, da je živel, lahko bi me prepričal, da je hodil po mrtvem morju, razlago si ež ti dala, tudi verjamem, da ti v nekem zamaknjenem stanju lahko voda ima okus in učinek vina. Vseeno pa ne verjamem v te čudeže, mene ti ni treba prepričevat;). Napisala sem, da ČE veruješ, ti to v teh težkih trenutkih verjetno pomaga. Kar ne pomeni, da jaz verujem, samo da so oni včasih bolj sprijaznjeni kot mi, zato se pa mi včasih bolj bunimo in zato se toliko trudimo za to življenje tu, da bi bilo dobro, torej da delaš več dobrega kot slabega, ker je edino. Oni pa zato, ker je to prav in bojo tudi kasneje za to nagrajeni oz. kaznovani. Razlog niti ni važen, samo da je delaš dobro...

Ok, če mene skeptika prepričaš, da je to možno, potem ne samo, da morem verjeti v vstajenje Jezusa, verjeti moram tudi v vstajenje vseh zombijev?
Ja, to ves čas mečejo naprej Dawkinsu - da pač boga ne moremo zanikat, ker ni dokaza, da ga definitivno ni. Kot ni dokaza, da ni velikonočnega zajčka, pa vil, pa škratov,... V vse to kdo verjame, sama pa v nič od navedenega, nekako tako kot ti, če že moram nekaj izbrat, potem verjamem v naravo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 15:15:25   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
....se brezveze najedala pa najedala in pikala in mi je šlo vse na živce, čeprav sem razumsko vedela, da to nisem pravi jaz, in da tega nočem počet?

Praviloma je malo možnosti, da bi kar tako, opazila magijo. Največkrat je to tako, da imaš težave in težave in ne veš kako jih rešiti in jih rešuješ na vse možne načine in prej ali slej pridejo na vrsto vedeževalke, zdravilke ipd. Pa tudi v katoški cerkvi obstajajo karizmatiki preko katerih se da ...

V glavnem nekega testa preko katerega bi lahko "preveril" ni. Pa tudi, za človeka, ki sprejema Božjo voljo potem to niti ni tako pomembno.

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Hm, zdajle če bi bila zagret vernik ti bi lahko brez večjega naprezanja rekla, da lahko ti sicer igraš z dobrimi kartami, ampak nimaš ša dušnega mira.
(tale dušni mir je dostikrat odgovor, pa mi ga še nihče ni dobro razložil - tudi če se gremo po principu kart, recimo vržem slabo karto, pa nimam za položnice in je moj otrok lačen - zvečer molim - kakšen dušni mir imam potem? Mislim nimam ga, če bi se mi to zgodilo. A vernik ga ima?

Bi prosil za bolj konkretna vprašanja.
Če prav razumem vprašanje, bi se odgovor glasil Dušni mir nima veze s trpljenjem. Tudi ni odvisen od tega ali je tvoj otrok lačen ali ne. Oz. dušni mir je lahko pri lačnem in pri sitem otroku. Oz. dušni nemir je lahko pri lačnem in pri sitem otroku. Dušni mir ima vezo le s tvojim odnosom do Boga.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 15:24:12   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
...Ok, če mene skeptika prepričaš, da je to možno, ...

Ni moje da te prepričam. Tvoje je da odkriješ resnico.

Bom povedal eno izjavo zagrizenega ateista: "Meni grejo verni naživce, molijo in molijo in potem ji nekja iz neba pade, jaz moram pa delat." user posted image

V bistvu takšna izjava premore več vere kot marsikateri, ki hodi k maši. user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 15:27:58   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
..hm ne vem, če lahko ravno rečemo, da mi je jasno, kako je Jezus vstal od mrtvih? Ker mi res ni. ...

OK. Bom počasi in natančno. A lahko rečemo, ČE BI kdo lahko vstal od mrtvih, bi to lahko naredil samo Bog, ČE BI obstajal.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 15:46:56   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
...Recimo....si pridna punčka, imaš v glavi začrtano ... ... ... eni temu pravijo zaljubljenost, drugi pa, kaj jaz vem kaj....magija, začaranost, blodnje....

Ne.

Nekako tako. Bolezen ima lahko svoj izvor v treh stvareh.
- Lahko je to volja Boga. To so podeljene karte.
- Lahko je to posledica tvojega načina življenja. To si sam izbral.
- Lahko pa je posledica magije. To pa so zamenjane karte.
Pa je lahko to ena in ista bolezen.

Lahko pa je to tudi poslovno področje, spolno. Lahko pa tudi smrt sama, kot posledica bolezni, nesreče, ... skratka ne gre za nobene posebne blodnje in uuuuuUuuuUuu.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 18:48:06   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
...Recimo....si pridna punčka, imaš v glavi začrtano ... ... ... eni temu pravijo zaljubljenost, drugi pa, kaj jaz vem kaj....magija, začaranost, blodnje....

Ne.

Nekako tako. Bolezen ima lahko svoj izvor v treh stvareh.
- Lahko je to volja Boga. To so podeljene karte.
- Lahko je to posledica tvojega načina življenja. To si sam izbral.
- Lahko pa je posledica magije. To pa so zamenjane karte.
Pa je lahko to ena in ista bolezen.

Lahko pa je to tudi poslovno področje, spolno. Lahko pa tudi smrt sama, kot posledica bolezni, nesreče, ... skratka ne gre za nobene posebne blodnje in uuuuuUuuuUuu.


Zaljubljenost ni bolezen.....lahko si jo pa razlagaš na različne načine, ja....da ti je partner od Boga poslan, da si si ga sam izbral, ali pa ti je nekdo zgolj zamenjal karte, da bi te z luzerjem prizadel.....

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 19:15:21   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
....Zaljubljenost ni bolezen.....lahko si jo pa razlagaš na različne načine, ja....

Ne vem sicer zakaj v tej temi sploh govoriš o zaljubljenosti. Je pa to psihično stanje oz. edina družbeno sprejemljiva psihična motnja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 19:20:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil


Ne vem sicer zakaj v tej temi sploh govoriš o zaljubljenosti. Je pa to psihično stanje oz. edina družbeno sprejemljiva psihična motnja.



Zato, ker je pač uvodni post napisan zaradi težav v razmerju oz. ljubezni......

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 19:50:08   
Ištar94
quote]IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ja, prosim, napiši.

Zakaj len? Recimo, da imam izkušnjo, kjer je nekdo trdil, da je nad njim poslana črna magija or what.... zgledalo je tako, da se je ta ženska v določenem trenutku grozno smilila sama sebi - bila je doma, brez službe, stanovanje v razsulu, v glavnem ni ji šlo skozi. In potem ji je ena tetika (iz Srbije al Bosneuser posted image ), rekla da je uročena (ali nekaj takega) in da naj poišče v svojem stanovanju skupek dlake in ko bo to odstranila, tisti ki izvaja to nad njo, ne bo imel več moči. In potem je res iskala in iskala in našla pod posteljo en kosem skupka las - pač zame je to normalno, če nekaj časa ne posesaš pod posteljo in imaš dolge lase, da se bo prah in lasje skopaj prijeli - no in ko je odstranila tisti skupek las je lahko počistila stanovanje, šla v izvidnico za delo itn. Pač za moje pojme je bila malo lena, v tisti situaciji, ko se tako smiliš sam sebi, da res nisi za nikamor. >In ji je bil ta skupek povod, da je počistila svinjarijo, pa se brcnila v rit.
Upam, da razumeš.
[/quote]

Do takšnih izkušenj sem tudi sama skeptična. Po moji izkušnji ne gre za eno stvar, ampak se prepleta več stvari. Če bi pri tej punci šlo res za magijo, bi po sesanju dobila nov ruker magije. Ko se oseba, ki je pod vplivom magije, le te 'očisti', se vrne k naročniku, vendar naročnik pošlje nazaj. Pri magiji gre za pošiljanje demonov in ko ga enkrat aktivirajo, hoče svojo žrtev, pa čeprav je to na koncu naročnik. To ni nekaj kar bi posesal in bi odšlo.

Na začetku sem za zaščito prosila sama, ampak tu je bil vedno ping pong. Zato sem se, mislim da po 3 ali 4ih mesecih odločila da poiščem pomoč pri 'belem magu'.
Kot sem že prej napisala od maga nisem pričakovala nič, res nič. Razmišljala sem o tem kakšnega butla bom naredila iz sebe, sem pa vseeno šla, ker sem bila izčrpana. z mano je šel mož.
Povedala sem, kaj vse se dogaja z mano in nesla 3 slike oseb, če bo ugotovil katera je prava. Opisal jih je v nulo in ugotovil osebo, za katero sem vedala, da izvaja nad mano magijo. Potem je naredil obred...na videz nič posebnega ....da ne govorim kako bedasto sem se počutila, pol pa naenkrat v telesu takšna vročina in olajšanje. Pred tem sem dobesedno lapala 100/uro, pol sem pa utihnila. V obraz sem totalka zakuhala. Ko sem prišla domov, sem samo šla spat in prvič po dveh letih sem se zbudila naspana.

Zdaj bom malo skakala iz obdobja preden sem izvedela in potem....nekaj časa je že od tega...
Rada bi samo poudarila, da o magiji nisem vedela absolutno nič. Slišala sem za sataniste in narobe obrnjenih pentagramih, to je pa tudi vse. Slabe stvari me niso interesirale.

Najbolj drstični zadevi, ki sta se zgodili in sta zelo teško razmuvljivi sta se zgodili po tem ko sem izvedela za magijo....

Nekje 3 dni potem ko sem izvedela, me je ponoči nekaj prestrašilo...odprem oči in pred mano (100% nisem sanjala) prestrašen kozliček-glava do vratu. Hotla sem ga primit in se mi je izmikal in izginil. Iskala sem po internetu, kaj bi kozliček do vratu pomenil, pa nisem našla nič. Mag je povedal, da se mi je astralno telo-duša tako odprlo, da sem zaznala na kak način je izvedena magija( se izvaja na več načinov)- s pentagramom v sredini pa je kozliček do vratu....Ne bi rekla, da bi že prej to vedela in potem bi si razlagala pač da me je to asociralo na prebrano in sem ponoči blodila....vem, da je teško verjet, ker še sama danes komaj verjamem, pa sem doživela.

Druga takšna zadeva pa je bila s sosedi...pri nas je bilo zatišje, pa pravita soseda, da njun še ne tri letni sin več noče spat v sobi, ker pravi, da je v kotu grda velika teta. Soseda je vedela kaj se pri nas dogaja,njen mož pa ne, ker je ful skeptik. Komaj sta ga spravila spat in ga našla čisto prepotenega pod vzglavnikom....vprašala sem ga za grdo teto in je bil čist prestrašen. Dva dni zatem je moj mož izgubil zaščito in sem klicala maga...mu povedala, kaj se dogaja z malim sosedom. Rekel je, da ker smo mi zaščiteni demon čaka pri njih. Sicer jim ne škodi, ker ni njim namenjen, ampak čaka, da pride spet k nam. Slabo je pač bilo to, da ga vidi mali sosed. Rekel je naj ga vprašamo, kakšne barve oči ima. Prepričan je bil, da bo rekel rdeče, kar pomeni, da je demon. In ga je soseda vprašala...mali je s prestrašenim obrazom ustrelil PO ....barve je poznal po telebajskih, PO je pa rdeč. Mag je potem to deaktiviral....mali sosed je po nekaj dneh rekel sam od sebe, da zdaj bo spal v postelji, ker grde tete ni več.

Kaj naj rečem sploh na to...pri men ni šlo za neko prelaganje odgovornosti za svoja dejanja, ampak napad name....z Ronjo sta pisali o šizofreniji....jaz bi v najboljšem primeru pristala na psihiattriji , če me ne bi prej na cesti pomendral tovornjak. Ne pijem nobenih pomirjeval in če bi šlo za kakšno psihično bolezen, men npr. dušenje ne bi izginilo čez noč.

Kolikokrat sem se spraševala, če se mi mogoče meša, ampak če bi se mi mešalo, potem se tega najbrž ne bi spraševala. Poleg tega so pa tudi drugi, sami videli, kaj se dogaja, pa ne vedo nič o magiji pri nas.

Nikoli me magije ni bilo strah. Enkrat sem se sicer ustrašila babyphona, drugače pa ne....nobenih korakov, ropotanja...nič. Me je pa prijelo, da bi to osebo tako premlatila, da za sebe ne bi vedela...ampak, ni šanse, da se spustim na tak nivo. Kljub izkušnji in borbi še vedno verjamem, da se vse vrača in vse plača, kar sejemo to žanjemo....V bistvu me je to samo utrdilo user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
7.11.2012 20:17:30   
Ištar94
Menim, da ti osnove kemije in fizike niso tuje. In te osnove pravijo, da energija ne more iz nič nastati in ne more se izničiti, lahko pa se spreminja iz ene v drugo. Ne verjamem v marsikaj, v to pa prav gotovo.


Tako je...in lahko jo usmerjaš. Verjetno si slišala za Zdenka Domančiča, bioterapevta. On deluje na tem premncipu in zdravi ljudi. Pogoj, da je dobil doživljensko vizo v Sloveniji je bil, da ga prevevrijo Na inštitutu Jožef Štefan. dokazal jim je kaj zmore, na stokovnjakih pa je, da dokažejo na kak način mu to uspeva. Če imam prave info...jim to še ni uspelo. Priznava ga medicinska stroka, ker zdravi tisto česar uradna medicina ne zmore.
s svojim zdravljenjem usmerja energijo na področjih kjer je 'zaštekala' in se pojavila bolezen. In tako kot on zdravi, lahko tudi škoduje in ti pretok energije usmeri v 'napačno mser' ali jo ustavi- to je potem črna magija. Podobno kot je tehnofil opisal s pomešanimi kartami.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: kako uničiti urok- črno magijo
8.11.2012 10:08:13   
uškinamama
v vasici zraven Kopra, se z eksorcizmom ukvarja starejši gospod.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Ištar94)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?