|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
18.7.2011 17:28:20   
Colt
Okej, a je res takšna umetnost..da se razume da mora pač realni sektor ustvarjati dobiček, da ga lahko Javni porabi?

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
18.7.2011 20:36:58   
carbene
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

1x sem nekaj podobnega ze napisala.....pa ste me spljuvale...
no, pa me dajte se 1x..... ( briga me. mene caka sladoled v skrinji user posted image ) pa itak sem blond, pa šemasta, pa itak nimam pojma. imam samo svoje majckene mozgane, ki za silo zakurblajo ko jih res nujno rabim....

ampak.... meni   (meni osebno. in nikomur ne vsiljujem svojega mnenja....pač mal razmisljam)  se nekako ne zdi prav, da imajo nekateri poklici, za katere je reeees treba študirat po 10, 15 let, na podlagi študija noro visoke plače glede na enega fizikalca, ki res gara in dela ze od 15-ega leta isto in insto bo garal do penzije.
s to razliko, da je ta fizikalec tistih 10, 15 let, ko je nek bodoci zdravnik studiral "na stroške" drzave vsa ta leta tudi drzavi placeval davke. in v zameno za pridnost pri delu in zgaranost dobiva do penzije minimalca, ali pa se tega ne.

zato bi jst probala cimbolj izenacit plače najnizjih in najvisjih.


no, če je katera razumela, mi je fajn.....če pa ne, pa ne me sprasevat kaj sem hotla povedat, ker se bom se bolj zafecljala. user posted image




user posted image Na to temo priporočam v branje recimo tole: http://libertarec.blogspot.com/2008/04/sprememba-vrednostnega-sistema.html

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
18.7.2011 21:14:30   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Okej, a je res takšna umetnost..da se razume da mora pač realni sektor ustvarjati dobiček, da ga lahko Javni porabi?


Jaoo, kakšno črno-belo posploševanje!
Kdo pa pomaga gospodarskemu sektorju do dobička?? Vsak izmed nas, ki kupuje njihove storitve/blago... Saj, če ne bi bilo kupcev, tudi gospodarski sektor ne bi ustvarjal dobička!
In za kaj Javni sektor porablja denar? Ok, za plače... saj ga gospodarski tudi - za vrtoglave dohodke, ki jim javni sektor niti do kolen ne seže... Ja, tudi z mojim denarjem, ker sem jim v trgovini plačala za to in to cunjo, za kruh, za poservisiran avto, za nova okna... Da ma taista firma (gospodarska) lahko tudi plače seveda.
Pa za kaj Javni sektor porablja denar? Torej, to ni nič vredno, da ti investirajo v ceste, nove šole, telovadnice, vrtce, komunalci odpeljejo smeti, vzgojiteljica vzgaja in varuje tvojega otroka, da tvoja ali sosedova žena dobi socialno pomoč ali občinsko pomoč ob rojstvu otroka, itd. itd.....
Mislim, da vsak sektor dela v skupno dobro! To je cikel, ki se vrti,...
Zato mi gre na živce neko posploševanje!


(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
18.7.2011 23:14:03   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: carbene

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

1x sem nekaj podobnega ze napisala.....pa ste me spljuvale...
no, pa me dajte se 1x..... ( briga me. mene caka sladoled v skrinji user posted image ) pa itak sem blond, pa šemasta, pa itak nimam pojma. imam samo svoje majckene mozgane, ki za silo zakurblajo ko jih res nujno rabim....

ampak.... meni   (meni osebno. in nikomur ne vsiljujem svojega mnenja....pač mal razmisljam)  se nekako ne zdi prav, da imajo nekateri poklici, za katere je reeees treba študirat po 10, 15 let, na podlagi študija noro visoke plače glede na enega fizikalca, ki res gara in dela ze od 15-ega leta isto in insto bo garal do penzije.
s to razliko, da je ta fizikalec tistih 10, 15 let, ko je nek bodoci zdravnik studiral "na stroške" drzave vsa ta leta tudi drzavi placeval davke. in v zameno za pridnost pri delu in zgaranost dobiva do penzije minimalca, ali pa se tega ne.

zato bi jst probala cimbolj izenacit plače najnizjih in najvisjih.


no, če je katera razumela, mi je fajn.....če pa ne, pa ne me sprasevat kaj sem hotla povedat, ker se bom se bolj zafecljala. user posted image



 
user posted image Na to temo priporočam v branje recimo tole: http://libertarec.blogspot.com/2008/04/sprememba-vrednostnega-sistema.html



ej....sploh se mi ne da. mogoce v sredo. alpa cetrtek.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
19.7.2011 8:48:37   
Kerensa*
"Zadeva" je v bistvu obojestranska.

Zaposleni v javnem sektorju pi*dijo čez zaposlene v zasebnem sektorju. Da imajo za isto/enako delo višje plače in da imajo prilagodljivejše urnike (delovni čas). Oboje je res.
Zaposleni v zasebnem sektorju pa pi*dijo čez zaposlene v javnem sektorju. Da imajo pogodbe za nedoločen čas in da redno dobivajo vse z zakonom določene dodatke. Oboje je res.

Ampak vsak minus ima svoj plus (ali obratno)...

Zasebni sektor ima sicer višje plače, ima pa manj socialne varnosti - kar pomeni, da je zasebni sektor za tiste, ki delajo za denar in za tiste, katerim ni težko zamenjati delovnega mesta (se ne držijo ene službe kakor pijanec plota). Javni sektor pa ima sicer socialno varnost, a ima zato manj denarja - to je torej služba za tiste, ki so ziheraši in katerim najbolj ustreza tako, da od SŠ/faxa do penzije sedijo/stojijo na enem mestu.

Eden brez drugega pa tako ali tako ne moremo. Zasebni sektor ustvarja dobiček, od katerefa se financira javni sektor, javni sektor pa skrbi za vse tisto, kar je potrebno, da zasebni sektor sploh lahko ustvarja dobiček.

Čisto vsi pa imamo možnost, da se odločimo, v katerem bomo delali. Nihče nas ne sili, da smo v enem ali v drugem. Vsakdo si izbere svoje prioritete oz. svoj način (vsaj službenega) življenja.

Jamrati, kaj en sektor ima in česa drugi nima, je nesmiselno. Če ima javni sektor klime, pa pač nima prilagodljivega delovnika (ki je pri starševstvu eden pomembnejših faktorjev). In če ima zasebni sektor po 2x ali 3x večje plače, je to tudi vseeno, če delaš na +35 stopinjah, ker nimaš klime.

Kdor hoče denar, bo šel pač v zasebni sektor. Kdor hoče stabilnost (vsaj večjo od tiste v zasebnem), pa v javnega. Simpl k pasulj.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
19.7.2011 9:30:17   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: carbene

user posted image Na to temo priporočam v branje recimo tole: http://libertarec.blogspot.com/2008/04/sprememba-vrednostnega-sistema.html


Koliko ideološkega sranja na enem mestu - verski fanatizem brez namere preizpraševanja lastnih zablod. Ko se že verjame v nevidno roko prostega trga, v to samouravnavajočo naravno ter vsemogočno božansko instanco (edinstven primer integracije in sožitja med primitivnim realnim in vzvišenim surrealnim), kako so lahko ravno tile zapriseženi neoliberalci zamižali na posledice lastne paradigme, ki je v svoji skrajni polomiji učinkovala kot "največja svetovna gospodarska kriza" po borznem zlomu `29..

Ko se že načenja vprašanje miselnosti - kolikor se nazira kot edina možna rešitev, se lahko sprememba miselnosti kaže kot eden naših največjih problemov prihodnosti. Da ne špekuliram - če naj bo trg najvišja instanca in če popolnoma dereguliramo vse pore družbenega življenja ali ne tvegamo na koncu pok prenapihnjenega balona? 7 milijard istomislečih ljudi indoktriniranih (vsi z enako miselnostjo) v tekmovalni boj za pridobivanje poklicev v dobičkonosnih dejavnosti. V sistemu, ki priznava samo eno pot do sreče si sam odgovoren za svojo srečo. Neoliberalci, wallstreetovci, bankirji in ostali sektaši - komu se je hodilo po pomoč, ko se se razblinile sanje o njihovi vsemogočni, genijalni kreativnosti in se je razpočil mehurček neomejenega pridobivanja profita??? Prosti trg je sam zavpil "podržavite nas!", bili so toliko hinavski i cinični, da so še v trenutkih največje ponižnosti tvegali prepričanje o lastni vsemogočnosti - "MI smo tisti, ki so za ljudi nepogrešljivi, zaradi NAS ljudje lahko nekaj imajo, nafilajte zopet banke in stvar bo lahko nemoteno tekla dalje".

Če je kapizalitem res toliko naraven kot trdijo neoliberalci, zakaj je potemtakem bila potrebna državna, insitucionalna - torej kulturna, civilizacijska (kot pojem diametralnega nasprotja naravnemu) intervenca, zakaj je bil potreben baill-out v višini 700 milijard davkoplačevalskih $???
Če je kapitalizem resnično tako naraven in verjame v načelo naravne selekcije zakaj enostavno ni dovolil, da ti kriplasti "wallstreetovski", elitni, vsemogočni kvaziekonomskoznanstveni giganti, ki vse vejo in za katere se predpostavlja, da poznajo rešitve, enostavno propadejo??? Potemtakem se torej ni branil svobodni kapital in njegov sistem s svojo prirojeno in notranjo naravo nenehno destruktivno kreativnega bitja, temveč nekaj druga - utrjena družbena razmerja, ohranjanje oblastnih pozicij, ki roko na srce z naravnimi mehanizmi dinamičnega samouravnavanja nimajo absolutno nič skupnega.

Okej strinjam se samo v enem - dajmo spremenit miselnost. Naredimo to! Dajmo bit bolj radikalni, dajmo nehat težit k dobičkonosnim poklicom, dajmo bit še bolj kreativni in tekmovalni, vložimo napore v to, da kvaliteto življenja prenehamo meriti s strogo ekonomskimi kazalci, dajmo zahtevat najnižje možne plače in z istimi živeti še bolje, dajmo sledit načelu "dobro se z dobrim vrača" in "dobrota je sirota" dokočno in enkrat za vselej ****nemo v ropotarnico ljudske zgodovine, dajmo nehaj iskat srečo v ogromnih šoping velecentrih, prenehajmo kupovati lažno srečo, zajebimo banke, delodajalce, bodimo svoji delodajalci in zaposleni hkrati, pomagajmo prijatelju v stiski, pomagajmo črnemu ciganu v stiski, dajmo delit kar imamo z drugimi, ponudimo drugim sebe, svojega brata, otroka, ženo, pa četudi nam očitajo delo na črno in zvodništvo, dajmo se cartat in smejat, odprimo se za vse in vsakogar, ljubimo svoje rablje kot sebe samega in tudi oni bodo ugotovili, da je ta pot edina prava, dajmo obudit Jimi Hendrixa, Janis Joplin, Jima Morissona, zrolajmo si eno džolo pa si jo stalajmo v krogu diametra kilometrov kolikor jih pač Zemlja premore, poljubimo brata in sestro ob nas, ljubimo bližnjega svojega kot sebe samega... u ime Boga, bez kralja i otadžbine, živelo bratstvo i jedinstvo.... i SFR Zemlja!!!
 

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
19.7.2011 9:34:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


Okej strinjam se samo v enem - dajmo spremenit miselnost. Naredimo to! Dajmo bit bolj radikalni, dajmo nehat težit k dobičkonosnim poklicom, dajmo bit še bolj kreativni in tekmovalni, vložimo napore v to, da kvaliteto življenja prenehamo meriti s strogo ekonomskimi kazalci, dajmo zahtevat najnižje možne plače in z istimi živeti še bolje, dajmo sledit načelu "dobro se z dobrim vrača" in "dobrota je sirota" dokočno in enkrat za vselej ****nemo v ropotarnico ljudske zgodovine, dajmo nehaj iskat srečo v ogromnih šoping velecentrih, prenehajmo kupovati lažno srečo, zajebimo banke, delodajalce, bodimo svoji delodajalci in zaposleni hkrati, pomagajmo prijatelju v stiski, pomagajmo črnemu ciganu v stiski, dajmo delit kar imamo z drugimi, ponudimo drugim sebe, svojega brata, otroka, ženo, pa četudi nam očitajo delo na črno in zvodništvo, dajmo se cartat in smejat, odprimo se za vse in vsakogar, ljubimo svoje rablje kot sebe samega in tudi oni bodo ugotovili, da je ta pot edina prava, dajmo obudit Jimi Hendrixa, Janis Joplin, Jima Morissona, zrolajmo si eno džolo pa si jo stalajmo v krogu diametra kilometrov kolikor jih pač Zemlja premore, poljubimo brata in sestro ob nas, ljubimo bližnjega svojega kot sebe samega... u ime Boga, bez kralja i otadžbine, živelo bratstvo i jedinstvo.... i SFR Zemlja!!!
 


in potem Colt nalepi: http://www.youtube.com/watch?v=ne7fPpxAnuM
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
19.7.2011 9:39:26   
TomTaylor
user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
19.7.2011 10:50:44   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

pač mal razmisljam)  se nekako ne zdi prav, da imajo nekateri poklici, za katere je reeees treba študirat po 10, 15 let, na podlagi študija noro visoke plače glede na enega fizikalca, ki res gara in dela ze od 15-ega leta isto in insto bo garal do penzije.
s to razliko, da je ta fizikalec tistih 10, 15 let, ko je nek bodoci zdravnik studiral "na stroške" drzave vsa ta leta tudi drzavi placeval davke. in v zameno za pridnost pri delu in zgaranost dobiva do penzije minimalca, ali pa se tega ne.




Mislim Miš, nekatere stvari ti res niso jasne. Nek bodoči zdravnik študira na stroške države...a njega ta študij nič ne stane, ker ga financira država???? Lepo te prosim, a si predstavljaš bodoče zdravnike, ki lepo študirajo 15 let, medtem lepo dobivajo mesečni dohodek, ko je študij končan pa lepo uživajo v visokih plačah??? A ti veš koliko takšen študij stane? Koliko časa je vloženo v to, truda, neprespanih noči, stresa???

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
19.7.2011 11:09:08   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kdor hoče denar, bo šel pač v zasebni sektor. Kdor hoče stabilnost (vsaj večjo od tiste v zasebnem), pa v javnega. Simpl k pasulj.


Po neki osnovni logiki bi to moralo držati, vendar se v praksi izkaže, da temu ni ravno tako. Poglej, kje najdeš rekorderje v višini plače - v javnem sektorju. Pa da ne bomo gledali samo vrha ledene gore - primerjaj "nižji sloj" v javni upravi in primerljivega v gospodarstvu. Tudi tam se vse prepogosto tehtnica prevesi v prid javnim uslužbencem. In kar se tiče fleksibilnega delovnika. Ne vem, če ima kakšna delavka za tekočim strojem v gospodarstvu gibljiv delovnik. Tudi sama delam v gospodarstvu, ne na tako zelo nizkem položaju in nimam gibljivega delovnika. Da o starševstvu v povezavi s tem ne izgubljam besed. Tako da ni čisto samoumevno, da plusi, ki jih naštevaš v povezavi z gospodarstvom, tudi držijo.

Ampak niti nima smisla, da tukaj na forumu izgubljamo preveč besed. To je vse eno samo prazno nakladanje, ker spremenili itak ne bomo nič. Vsak bo šel na svojo stran sveto prepričan, da ima prav. Kakšne pametne ideje kako stvari dejansko obrniti na bolje pa žal ne bo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
19.7.2011 19:45:02   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Po neki osnovni logiki bi to moralo držati, vendar se v praksi izkaže, da temu ni ravno tako. Poglej, kje najdeš rekorderje v višini plače - v javnem sektorju. Pa da ne bomo gledali samo vrha ledene gore - primerjaj "nižji sloj" v javni upravi in primerljivega v gospodarstvu. Tudi tam se vse prepogosto tehtnica prevesi v prid javnim uslužbencem. In kar se tiče fleksibilnega delovnika. Ne vem, če ima kakšna delavka za tekočim strojem v gospodarstvu gibljiv delovnik. Tudi sama delam v gospodarstvu, ne na tako zelo nizkem položaju in nimam gibljivega delovnika. Da o starševstvu v povezavi s tem ne izgubljam besed. Tako da ni čisto samoumevno, da plusi, ki jih naštevaš v povezavi z gospodarstvom, tudi držijo.

To so besede, ki na RRu nekako ne bodo naletele na razumevanje user posted image Le zakaj? Ključen odgovor je skrit v dejstvu, da je RR najbolj oblegan/obiskan dopoldan. Ja, to so gotovo ženske iz tekstilne/lesne/metalurške/trgovske aktivnosti, ki imajo preveč časa v službi. Blagor jim. S plačo ali brez, saj ni važno.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
19.7.2011 20:30:13   
mačekmuri
Colt, kaj boš pa zdej povedal? user posted image

http://http://24ur.com/novice/slovenija/najbolje-placani-v-sv-so-piloti.html

_____________________________

Wear a smile - one size fits all :)

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
19.7.2011 20:34:42   
Colt
Muca Liza, ne odpe mi linka. Vseeno pa sem povedal svoje ;)  Seveda pod drugačnim nickom user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
19.7.2011 21:38:56   
carbene
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: carbene

user posted image Na to temo priporočam v branje recimo tole: http://libertarec.blogspot.com/2008/04/sprememba-vrednostnega-sistema.html


Koliko ideološkega sranja na enem mestu - verski fanatizem brez namere preizpraševanja lastnih zablod. Ko se že verjame v nevidno roko prostega trga, v to samouravnavajočo naravno ter vsemogočno božansko instanco (edinstven primer integracije in sožitja med primitivnim realnim in vzvišenim surrealnim), kako so lahko ravno tile zapriseženi neoliberalci zamižali na posledice lastne paradigme, ki je v svoji skrajni polomiji učinkovala kot "največja svetovna gospodarska kriza" po borznem zlomu `29..

Ko se že načenja vprašanje miselnosti - kolikor se nazira kot edina možna rešitev, se lahko sprememba miselnosti kaže kot eden naših največjih problemov prihodnosti. Da ne špekuliram - če naj bo trg najvišja instanca in če popolnoma dereguliramo vse pore družbenega življenja ali ne tvegamo na koncu pok prenapihnjenega balona? 7 milijard istomislečih ljudi indoktriniranih (vsi z enako miselnostjo) v tekmovalni boj za pridobivanje poklicev v dobičkonosnih dejavnosti. V sistemu, ki priznava samo eno pot do sreče si sam odgovoren za svojo srečo. Neoliberalci, wallstreetovci, bankirji in ostali sektaši - komu se je hodilo po pomoč, ko se se razblinile sanje o njihovi vsemogočni, genijalni kreativnosti in se je razpočil mehurček neomejenega pridobivanja profita??? Prosti trg je sam zavpil "podržavite nas!", bili so toliko hinavski i cinični, da so še v trenutkih največje ponižnosti tvegali prepričanje o lastni vsemogočnosti - "MI smo tisti, ki so za ljudi nepogrešljivi, zaradi NAS ljudje lahko nekaj imajo, nafilajte zopet banke in stvar bo lahko nemoteno tekla dalje".

Če je kapizalitem res toliko naraven kot trdijo neoliberalci, zakaj je potemtakem bila potrebna državna, insitucionalna - torej kulturna, civilizacijska (kot pojem diametralnega nasprotja naravnemu) intervenca, zakaj je bil potreben baill-out v višini 700 milijard davkoplačevalskih $???
Če je kapitalizem resnično tako naraven in verjame v načelo naravne selekcije zakaj enostavno ni dovolil, da ti kriplasti "wallstreetovski", elitni, vsemogočni kvaziekonomskoznanstveni giganti, ki vse vejo in za katere se predpostavlja, da poznajo rešitve, enostavno propadejo??? Potemtakem se torej ni branil svobodni kapital in njegov sistem s svojo prirojeno in notranjo naravo nenehno destruktivno kreativnega bitja, temveč nekaj druga - utrjena družbena razmerja, ohranjanje oblastnih pozicij, ki roko na srce z naravnimi mehanizmi dinamičnega samouravnavanja nimajo absolutno nič skupnega.

Okej strinjam se samo v enem - dajmo spremenit miselnost. Naredimo to! Dajmo bit bolj radikalni, dajmo nehat težit k dobičkonosnim poklicom, dajmo bit še bolj kreativni in tekmovalni, vložimo napore v to, da kvaliteto življenja prenehamo meriti s strogo ekonomskimi kazalci, dajmo zahtevat najnižje možne plače in z istimi živeti še bolje, dajmo sledit načelu "dobro se z dobrim vrača" in "dobrota je sirota" dokočno in enkrat za vselej ****nemo v ropotarnico ljudske zgodovine, dajmo nehaj iskat srečo v ogromnih šoping velecentrih, prenehajmo kupovati lažno srečo, zajebimo banke, delodajalce, bodimo svoji delodajalci in zaposleni hkrati, pomagajmo prijatelju v stiski, pomagajmo črnemu ciganu v stiski, dajmo delit kar imamo z drugimi, ponudimo drugim sebe, svojega brata, otroka, ženo, pa četudi nam očitajo delo na črno in zvodništvo, dajmo se cartat in smejat, odprimo se za vse in vsakogar, ljubimo svoje rablje kot sebe samega in tudi oni bodo ugotovili, da je ta pot edina prava, dajmo obudit Jimi Hendrixa, Janis Joplin, Jima Morissona, zrolajmo si eno džolo pa si jo stalajmo v krogu diametra kilometrov kolikor jih pač Zemlja premore, poljubimo brata in sestro ob nas, ljubimo bližnjega svojega kot sebe samega... u ime Boga, bez kralja i otadžbine, živelo bratstvo i jedinstvo.... i SFR Zemlja!!!
 

Ko boš pojasnil, kako so libertarci krivi za obstoječo krizo, lahko greva na tvoj drugi odstavek. Mogoče ti bo v pomoč naslednji članek: http://www.finance.si/311944
Če misliš še kaj replicirati, se prosim drži tematike in izogibaj kopiranju balasta iz priročnika za neosocialiste.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
20.7.2011 9:03:32   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: carbene


Ko boš pojasnil, kako so libertarci krivi za obstoječo krizo, lahko greva na tvoj drugi odstavek. Mogoče ti bo v pomoč naslednji članek: http://www.finance.si/311944
Če misliš še kaj replicirati, se prosim drži tematike in izogibaj kopiranju balasta iz priročnika za neosocialiste.



In medtem ko mi ti strežeš z linki do tapravih priročnikov, naj se jaz vzdržim kopiranja predvidoma mojih samo zato ker je balast -izma, ki mi ga očitaš zgodovina označila za totalitarni, nehuman, nekompetenten razlage človeške zgodovine, skratka tabu tema o kateri se več naj ne govori.

In v trenutku, ko človek izkaže svojo ne-vero, dilemo, ukaže na nekonsistentnost in pomanjkljivost nečesa, postavi dogmo pod vprašaj, že je označen za ateista, brezbožnika, posledično temu socialista, totalitarista, skratka pripadnika ene izmed dveh največjih groženj človeštva (****, tako kaže zgodovina)  in kot tak v trenutku etiketiran kot moralno, etično, miselno nekompetenten in nesposoben kakršnekoli diskusije na to temo.

Kar se tiče krize, v globalnem merilu, sem ti že odgovoril. Bajdvej, v zadnjem odstavku, kar je ušlo tvojemu bistremu očesu, na nek način združujem levico in desnico, vendar ne na način kot sta danes združeni med seboj, ko jima dejansko več ne zaznaš obrisov, ker tako ali tako obe, čeprav glasno bevskajoč druga na drugo, vseeno čvrsto prepleteni med seboj, še najbolj gravitirata k sredini.

(odgovor članu carbene)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
20.7.2011 9:41:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
To so besede, ki na RRu nekako ne bodo naletele na razumevanje user posted image Le zakaj? Ključen odgovor je skrit v dejstvu, da je RR najbolj oblegan/obiskan dopoldan. Ja, to so gotovo ženske iz tekstilne/lesne/metalurške/trgovske aktivnosti, ki imajo preveč časa v službi. Blagor jim. S plačo ali brez, saj ni važno.



Delam v gospodarstvu, pa sem dopoldne na RR. Ker popoldne ne morem biti. Stranke redko pridejo dopoldne - specifika naše branže (so v službah user posted image ), popoldne je pa gužva.

Največ prostega časa sem imela, ko sem delala v privat knjigarni. Spet specifika: poleti in decembra dejansko noriš, ker je toliko dela, druge mesece večinoma gledaš v luft. sem pa cele dneve brala knjige (zato je fajn delat v knjigarni user posted image ).

Moja mami, prijateljica in svakinja delajo v JU, pa nobena med delovnim časom ni na interentu, ker jim delo tega ne dopušča. Posplošuješ.

BTW.: na eni drugi temi si pisal, da pri vas v službi delate 4-je, ostali pa se šlepajo - podobno, kot v JU. Kako bi rešil ta problem? Ali je za tak stanje v vašem podjetju kriva JU ali tistih 10 delavcev, ki luftajo in podjetju delajo izgubo ali je odgovoren menedžment, ker jih ne zamenja?

Za vse probleme gospodarstva ni kriva JU. Bo moralo gospodarstvo najprej pred svojim pragom temeljito pomest in se začeti obnašati odgovorno, razvojno in profesionalno.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 20.7.2011 9:44:26 >

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
20.7.2011 16:47:40   
liliana
Če je kapizalitem res toliko naraven kot trdijo neoliberalci, zakaj je potemtakem bila potrebna državna, insitucionalna - torej kulturna, civilizacijska (kot pojem diametralnega nasprotja naravnemu) intervenca, zakaj je bil potreben baill-out v višini 700 milijard davkoplačevalskih $???
Če je kapitalizem resnično tako naraven in verjame v načelo naravne selekcije zakaj enostavno ni dovolil, da ti kriplasti "wallstreetovski", elitni, vsemogočni kvaziekonomskoznanstveni giganti, ki vse vejo in za katere se predpostavlja, da poznajo rešitve, enostavno propadejo??? Potemtakem se torej ni branil svobodni kapital in njegov sistem s svojo prirojeno in notranjo naravo nenehno destruktivno kreativnega bitja, temveč nekaj druga - utrjena družbena razmerja, ohranjanje oblastnih pozicij, ki roko na srce z naravnimi mehanizmi dinamičnega samouravnavanja nimajo absolutno nič skupnega.


Zato, ker tudi nosilci družbene in denarne moči skrbijo v prvi vrsti za svojo rit.....in v tem je ta naravnost kapitalizma.....da omogoča človeku, da poskrbi najprej zase......in moč dobiš s kapitalom.......izredno redki so tisti posamezniki, ki poskrbijo najprej za vse druge in šele na koncu za svoje interese.......

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
20.7.2011 17:04:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Okej, a je res takšna umetnost..da se razume da mora pač realni sektor ustvarjati dobiček, da ga lahko Javni porabi?


Jaoo, kakšno črno-belo posploševanje!
Kdo pa pomaga gospodarskemu sektorju do dobička?? Vsak izmed nas, ki kupuje njihove storitve/blago... Saj, če ne bi bilo kupcev, tudi gospodarski sektor ne bi ustvarjal dobička!
In za kaj Javni sektor porablja denar? Ok, za plače... saj ga gospodarski tudi - za vrtoglave dohodke, ki jim javni sektor niti do kolen ne seže... Ja, tudi z mojim denarjem, ker sem jim v trgovini plačala za to in to cunjo, za kruh, za poservisiran avto, za nova okna... Da ma taista firma (gospodarska) lahko tudi plače seveda.
Pa za kaj Javni sektor porablja denar? Torej, to ni nič vredno, da ti investirajo v ceste, nove šole, telovadnice, vrtce, komunalci odpeljejo smeti, vzgojiteljica vzgaja in varuje tvojega otroka, da tvoja ali sosedova žena dobi socialno pomoč ali občinsko pomoč ob rojstvu otroka, itd. itd.....
Mislim, da vsak sektor dela v skupno dobro! To je cikel, ki se vrti,...
Zato mi gre na živce neko posploševanje!




Pred kratkim sem izvedela, zakaj na pomurski avtocesti ni stacionarnih radarjev....ker cesta še nima uporabnega dovoljenja.......in ti policaj ne more izdati kazni........user posted image ...zato torej zgolj "strašijo" po radiu, da se po pomurski avtocesti vozi avto, ki meri hitrost.......user posted image user posted image

Pa dajmo bolj resno....posploševanje je torej vse......pa poglejmo še eno posploševanje......en javni zavod z 10 zaposlenimi....in eno podjetje z 10 zaposlenimi.......

Podjetje z 10 zaposlenimi ima enega direktorja in 9 delavcev.....tajnice nima, računovodje nima, pravnika nima.......

Javni zavod z 10 zaposlenimi pa ima 1 direktorja, ki ima 1 tajnico.....ima 1 namestnika direktorja ali tehničnega direktorja ali kako se že to imenuje, ki ima spet 1 tajnico.....ima svetovalca za pravne zadeve, ima svetovalca za finančne zadeve, ima svetovalca za kadrovske zadeve.....

In, da te popravim, meni nihče ne investira v ceste, v šole, vrtce.....v vse to investiram jaz, ki delam v zasebnem sektorju prav toliko kot tisti, ki dela v javnem sektorju......nekdo v javnem sektorju pač samo odloča v katero cesto bodo investirali danes in v katero čez 10 let.....z mojim denarjem......

In ker je Slovenija mala država je poraba javnega sektorja problem...če dela okoli 20 % vseh zaposlenih v javnem sektorju je to zelo velik problem....ki ga gospodarstvo težko zdrži.....še posebno ob tem, da se je v zadnjih dveh letih masa plač javnega sektorja povečala za cca. 14 %......




(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
20.7.2011 17:46:23   
carbene
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: carbene


Ko boš pojasnil, kako so libertarci krivi za obstoječo krizo, lahko greva na tvoj drugi odstavek. Mogoče ti bo v pomoč naslednji članek: http://www.finance.si/311944
Če misliš še kaj replicirati, se prosim drži tematike in izogibaj kopiranju balasta iz priročnika za neosocialiste.



In medtem ko mi ti strežeš z linki do tapravih priročnikov, naj se jaz vzdržim kopiranja predvidoma mojih samo zato ker je balast -izma, ki mi ga očitaš zgodovina označila za totalitarni, nehuman, nekompetenten razlage človeške zgodovine, skratka tabu tema o kateri se več naj ne govori.

In v trenutku, ko človek izkaže svojo ne-vero, dilemo, ukaže na nekonsistentnost in pomanjkljivost nečesa, postavi dogmo pod vprašaj, že je označen za ateista, brezbožnika, posledično temu socialista, totalitarista, skratka pripadnika ene izmed dveh največjih groženj človeštva (****, tako kaže zgodovina)  in kot tak v trenutku etiketiran kot moralno, etično, miselno nekompetenten in nesposoben kakršnekoli diskusije na to temo.

Kar se tiče krize, v globalnem merilu, sem ti že odgovoril. Bajdvej, v zadnjem odstavku, kar je ušlo tvojemu bistremu očesu, na nek način združujem levico in desnico, vendar ne na način kot sta danes združeni med seboj, ko jima dejansko več ne zaznaš obrisov, ker tako ali tako obe, čeprav glasno bevskajoč druga na drugo, vseeno čvrsto prepleteni med seboj, še najbolj gravitirata k sredini.


Še vedno čakam na odgovor, kako so libertarci krivi za obstoječo krizo.
Tisti, ki so za prosti trg in deregulacijo samo do trenutka, ko imajo od tega osebne koristi, in samo v takem obsegu, da imajo od tega osebne koristi, so ravno toliko libertarci, kot je bila DDR demokratična.
In libertarci niso niti levičarji niti desničarji, niti križanci med njimi.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
20.7.2011 17:51:10   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zato, ker tudi nosilci družbene in denarne moči skrbijo v prvi vrsti za svojo rit.....in v tem je ta naravnost kapitalizma.....da omogoča človeku, da poskrbi najprej zase......in moč dobiš s kapitalom.......izredno redki so tisti posamezniki, ki poskrbijo najprej za vse druge in šele na koncu za svoje interese.......



Osnovna premisa je - da izživi svojo polno naravo, je kapitalu potrebno pustiti prosto pot, ga čim manj omejevat, odtod zahteva po umiku države, regulacije in strogih omejitev, prostemu trgu so lastni mehanizmi, da tržna ravnovesja in anomalije uravnava sam - to naj bi bila njegova naravnost v najčistejši obliki...

Za to o čemer ti govoriš ni potreben kapital, je dovolj trda roka in čvrsta palica - koji će ti qrac potem floskule kot svoboda, demokracija, pravica itd.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
21.7.2011 19:54:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


Osnovna premisa je - da izživi svojo polno naravo, je kapitalu potrebno pustiti prosto pot, ga čim manj omejevat, odtod zahteva po umiku države, regulacije in strogih omejitev, prostemu trgu so lastni mehanizmi, da tržna ravnovesja in anomalije uravnava sam - to naj bi bila njegova naravnost v najčistejši obliki...




To je en bla bla.....prostega trga nikjer dejansko ni.......povsod so in so bili neki "vsiljeni" mehanizmi, ki ta "prosti" trg uravnavajo......

Za to o čemer ti govoriš ni potreben kapital, je dovolj trda roka in čvrsta palica - koji će ti qrac potem floskule kot svoboda, demokracija, pravica itd.


V bistvu je kapital ta trda roka in čvrsta palica......v demokratični in svobodni družbi to ne more biti koncentracijsko taborišče.....user posted image




(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
22.7.2011 19:17:26   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Kdor hoče denar, bo šel pač v zasebni sektor. .


Stotisoči folka so v zasebnem sektorju. Ja, hočejo denar, minimalca za zadnjih nekaj neizplačanih plač.  Kerensa, nimaš pojma kakšno je realno stanje.  Ostani pri pravnih fluskulah..ki preživijo samo na papirju, v praksi pa nikoli!


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
23.7.2011 8:39:30   
bomboncek1
Nisem brala vsega in niti ne bom.
Bom pa povedala kaj si mislim o Coltovem gnevu do javnega sektorja. Prepričana sem, da izvira samo iz enega in edinega dejstva oz. čustva, in sicer NEVOŠČLJIVOSTI. Stavim vse kar lahko stavim, da bi Colt, če bi bil zaposlen v kateri koli luknjici javnega sektorja, bil tiho kot rit.

Tako pa ga preganja občutek opeharjenosti, ker se mu ni uspelo vrinit v kako službo, kjer misli, da ne bi počel nič, bil mastno plačan in dobil po možnosti še beneficiran staž. Prav fascinantno mi je, kako Colt samo o tem, neprestano o tem. Colt, ne bi ti stopil do zdravnika, da ti da pomirjevala? Ker mene tole stanje spominja na začetek kake globlje bolezni, veš. Preganjavica, depresija, skratka, načelo je tvojo psiho. To se vidi tudi že v izkrivljenih dejstvih, ki jih navajaš, v posploševanju in v postavljanju samega sebe nad celotni pregled situacije, ki jo samo ti poznaš, in samo ti veš vse, in ti vse vidiš, etc. Skratka, zaskrbljujoče stanje.


(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
23.7.2011 9:33:37   
Colt

Dobro jutro bombonček user posted image No ja, že na začetku si krepko brcnila v temo. Namreč cca 7 let sem na plačilni listi države, od katere vsakomesečno prejemam cca 200 ojrov user posted image Za nič dela, praktično.

In ne, jaz osebno se prav nič ne počutim opeharjenega, imam redno službo s katero sem zadovoljen (v gospodarcu, kakopak). Veš kdo pa se lahko upravičeno počuti opeharjen? Stotine delavcev katerih podjetja vsakodnevno propadajo in ki morajo preživet z minimalcem. Ali pa še celo brez tega. Samo tak ne upa nič napisat na forum ker se trese še za tisti drobiž kar mu ga navrže socialna. Po drugi strani pa si ob tej bedi vseh najbolj prikrajšanih ljud, nekateri priviligirani upajo jamrat, da ''njihove pisarne nimajo klim''. Že kr malo surealna situacija, ali se vsaj meni tako zdi?

Torej, osebno nimam nobenega razloga za gnev (kot me skušaš prikazat), ga pa ima množica tistih ''spodaj'' ki leta garajo za tiste ''zgoraj'' in na koncu ostanejo brez vsega. Mi ne verjameš? Nič hudega, ko bo šla množica na ceste, boš verjela.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
23.7.2011 10:06:41   
bomboncek1

IZVIRNO SPOROČILO: Colt


Dobro jutro bombonček user posted image No ja, že na začetku si krepko brcnila v temo. Namreč cca 7 let sem na plačilni listi države, od katere vsakomesečno prejemam cca 200 ojrov user posted image Za nič dela, praktično.

In ne, jaz osebno se prav nič ne počutim opeharjenega, imam redno službo s katero sem zadovoljen (v gospodarcu, kakopak). Veš kdo pa se lahko upravičeno počuti opeharjen? Stotine delavcev katerih podjetja vsakodnevno propadajo in ki morajo preživet z minimalcem. Ali pa še celo brez tega. Samo tak ne upa nič napisat na forum ker se trese še za tisti drobiž kar mu ga navrže socialna. Po drugi strani pa si ob tej bedi vseh najbolj prikrajšanih ljud, nekateri priviligirani upajo jamrat, da ''njihove pisarne nimajo klim''. Že kr malo surealna situacija, ali se vsaj meni tako zdi?

Torej, osebno nimam nobenega razloga za gnev (kot me skušaš prikazat), ga pa ima množica tistih ''spodaj'' ki leta garajo za tiste ''zgoraj'' in na koncu ostanejo brez vsega. Mi ne verjameš? Nič hudega, ko bo šla množica na ceste, boš verjela.



SRAM TE BILO!!!! Za nič delat dobiš 200 eurov, vzameš jih, pizdiš pa, ker so nekateri drugi v javnem sektorju isti kot ti! Sram, sram in še enkrat naj te bo sram!
Bodi prvi in se odpovej tem 200 eurom, ki jih ne zaslužiš, ker ne delaš nič! Daj zgled, naredi korak, pojdi na ulico in zahtevaj, da ti teh 200 eur vzamejo.

Ne bo šlo, kajne? Mene bi bilo sram v dno duše, da bi od države vzela 200 eur za nič dela, hkrati pa pizdila kot pizdiš ti. Sram te bodi.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?