|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 14:06:53   
Anonimen
Ja če bi imela oba fiksno plačo, potem bi tole mogoče res šlo ... tako je pa moja fiksna, moj pa ima s.p. in so prihodki čisto taki kakor zapiha veter oz. kakor se komu sprdne račun plačat (bemti plačilno nedisciplono user posted image ) ... tako da kakšen mesec fajn stiskamo, kakšen pa solidno čez pridemo, samo gremo pa potem takrat v nakup kake večje nujne stvari ... mah bo že (se tolažim že nekaj časa) ...

(odgovor članu mate0ja)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 15:58:14   
luka jan
Ne varčujeva, je pa res da nikoli ne zapraviva vsega denarja. Plača je sicer malo boljša kot delavska, ampak glede na to da nimava nobenega kredita, ne najemnine, da so stroški za položnice minimalni nama ne "uspe" vsega zapravit.user posted image Denar imava kar na računu in ko ga rabiva, ga pač dvigneva. Nobene posebne logike nimava glede tega, kolikor rabimo zapravimo, ostalo pač ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 16:05:23   
ZARA
Midva imava oba dobre plače, precej nadpovprečne, pa vse pofukamo. Bo treba od mate0je varčevalne ukrepe naštudirat, ker so resnični in zelo izvedljivi. Trenutno nimam našparano nič, pa sem vedno imela. Ne vem kaj mi je zadnje leto.

user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 16:09:44   
luka jan

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ne vem kaj mi je zadnje leto.

user posted image


Ti nisi nič kriva, to je nek podzavesten pritisk potrošništva nate.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 16:13:07   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Midva imava oba dobre plače pa vse pofukamo. 

user posted image Mene ni nobeden od vas... vsaj ne da bi jaz vedela. user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 16:13:13   
ZARA
Bah, sem ja sama kriva. Ampak res mi je dala misliti. Vedno sem imela kaj na lagerju, zdaj pa kar ni...ampak se bo spremenilo, ti rečem... user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu luka jan)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 16:30:19   
Anonimen
ni neke znanosti pri varčevanju. pač ne kupiš vsake "svetovne uspešnice" ala "čudežna skodelica" ipd. za večje nakupe nekaj dni/tednov/mesecev sledimo ceni, da vidimo, koliko je dejansko vredna in, ko je "akcija" z najnižjo ceno, kupimo. na gotovino seveda. velikokrat dobiš še kakšen popust.
in tudi midva kupujeva npr. avto na gotovino in še vedno imava dovolj na računu za še enega.

nekaj zraven pripomore še kapljica gorenjske krvi... user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 17:13:55   
madona77

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Midva imava oba dobre plače pa vse pofukamo. 

user posted image Mene ni nobeden od vas... vsaj ne da bi jaz vedela. user posted image

user posted image user posted image
Ja, vsak mesec dava nekaj na stran. Si ne predstavljam, da nimam čisto nič prišparanega. Pa tudi razsipavamo se ne.
Kupimo samo tisto kar rabimo.

_____________________________

Zmeraj znova opažam, da slabi ljudje na tem svetu držijo skupaj, celo če se še tako sovražijo. V tem je njihova moč.
Dobri ljudje so osamljeni in to je njihova slabost.
(Jevgenij Jevtušenko)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 17:37:22   
~Biba~
Midva tako vsakič ko dobiva plačo plačava stroške in dava vsak 30 eur za dolgoročno varčevanje za pokojnino, ves preostali denar pa nakaževa na osebni račun (to je podračun transakcijskega računa, ki ga lahko dobiš na vsaki banki in je popolnoma brezplačen. Potem se vsak teden dogovoriva kaj bomo v prihodnjem tednu kupovali in si približno toliko nakaževa na transakcijski račun iz katerega lahko dvigneva gotovino. Tako te ne more zanest, da npr. pri nakupu hrane kupiš še nekaj dodatnih stvari zraven, ki bi bile popolnoma nepotrebne, kupil si jih samo zato ker so ti padle v oči in hitro potrošil 20, 30, 50 EUR. S tem si denar prerazporediva čez cel mesec in ni stresa, da bi ga prehitro zapravila. Ker denarja nimaš pri sebi, do takrat ko ga lahko dvigneš pa te že marsikateri nakup mine. In neverjetno je na ta način nama vsak mesec ostajal denar, ki ga potem dava na bonus račun, da se še malenkost obrestuje zraven

ne razumem...zraven osebnega imaš transakcijski račun, ki seveda je plačljiv...ne predstavljam si takega omejevanja; da bi šla v trgovino z 20 € in listkom, in opazila, da sem na list pozbila napisat da manjka kaj te vem mleko...in ga ne bi mogla kupit...
torej je za vaju osebni račun, kot jr nekoč bil štunf, kamor dajeta denar.....

< Sporočilo je popravil ~Biba~ -- 19.7.2011 17:38:20 >

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 18:07:54   
Miška2006
IZVIRNO SPOROČILO: ~Biba~

Midva tako vsakič ko dobiva plačo plačava stroške in dava vsak 30 eur za dolgoročno varčevanje za pokojnino, ves preostali denar pa nakaževa na osebni račun (to je podračun transakcijskega računa, ki ga lahko dobiš na vsaki banki in je popolnoma brezplačen. Potem se vsak teden dogovoriva kaj bomo v prihodnjem tednu kupovali in si približno toliko nakaževa na transakcijski račun iz katerega lahko dvigneva gotovino. Tako te ne more zanest, da npr. pri nakupu hrane kupiš še nekaj dodatnih stvari zraven, ki bi bile popolnoma nepotrebne, kupil si jih samo zato ker so ti padle v oči in hitro potrošil 20, 30, 50 EUR. S tem si denar prerazporediva čez cel mesec in ni stresa, da bi ga prehitro zapravila. Ker denarja nimaš pri sebi, do takrat ko ga lahko dvigneš pa te že marsikateri nakup mine. In neverjetno je na ta način nama vsak mesec ostajal denar, ki ga potem dava na bonus račun, da se še malenkost obrestuje zraven

ne razumem...zraven osebnega imaš transakcijski račun, ki seveda je plačljiv...ne predstavljam si takega omejevanja; da bi šla v trgovino z 20 € in listkom, in opazila, da sem na list pozbila napisat da manjka kaj te vem mleko...in ga ne bi mogla kupit...
torej je za vaju osebni račun, kot jr nekoč bil štunf, kamor dajeta denar.....

Biba, preden se gre v trgovino je treba premisli, kaj nam manjka. Jaz osebno, takoj ko mi kakšna stvar zmanjka, napišem na tablo na zid in imam praktično sproti napisan seznam za trgovino. Ni mi treba pred obiskom trgovine premlevati, kaj mi manjka v hladilniku ali shrambi, ker če ne bi pol pozabila....seveda nujne stvari, ker v trgovinah imajo več kot polovico stvari, ki so tam samo da privabljajo oči in praznijo denarnico.
Kar se pa tiče računa seveda obstaja TRR in podračun npr. osebni ali varčevalni ali bonus račun....ime je odvisno od banke do banke, pomen pa isti user posted image . To obstaja pri vsaki banki.


_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 20:04:11   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Midva imava oba dobre plače pa vse pofukamo. 

user posted image Mene ni nobeden od vas... vsaj ne da bi jaz vedela. user posted image


user posted image user posted image user posted image

drugač pa varčujem mesečno, 400 evrov, kredita za stanovanje, to je tudi varčevanje - naložbeno.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
19.7.2011 22:26:17   
RoZala
Pri nas je tako, da uporabljava za plačevanje en račun, recimo račun A. Ko pride plača na račun B, se del plače, npr. 2/3 prenakaže na račun A in gledava samo ta račun. Zelo redko se zgodi, da morava še kaj € prenakazat iz računa B na račun A. Nato pa vsak mesec tisti ostanek €, ki ostane na računu B, prenakaževa na varčevalni račun. Tam je na "varnem" user posted image . Z vsemi tremi računi pa lahko upravljava preko spletne banke. Tako sva se navadila in počneva že zelo dolgo.
Sva pa lani nekaj ugotovila: ko si nekdo od naju nekaj zaželi sam ali pa skupaj (kaj večjega, npr. nov laptop, nov dražji mobitel ali robotski sesalnik user posted image ), si načrtno vzameva čas 1-2 meseca. V tem času ugotoviva ali je ta zadeva reeeees takoooo zelooo pomembnaaaa ali pa so to le velike oči. No, velikokrat ugotoviva, da so to le velike oči user posted image .


(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 8:43:57   
mate0ja
IZVIRNO SPOROČILO: ~Biba~

Midva tako vsakič ko dobiva plačo plačava stroške in dava vsak 30 eur za dolgoročno varčevanje za pokojnino, ves preostali denar pa nakaževa na osebni račun (to je podračun transakcijskega računa, ki ga lahko dobiš na vsaki banki in je popolnoma brezplačen. Potem se vsak teden dogovoriva kaj bomo v prihodnjem tednu kupovali in si približno toliko nakaževa na transakcijski račun iz katerega lahko dvigneva gotovino. Tako te ne more zanest, da npr. pri nakupu hrane kupiš še nekaj dodatnih stvari zraven, ki bi bile popolnoma nepotrebne, kupil si jih samo zato ker so ti padle v oči in hitro potrošil 20, 30, 50 EUR. S tem si denar prerazporediva čez cel mesec in ni stresa, da bi ga prehitro zapravila. Ker denarja nimaš pri sebi, do takrat ko ga lahko dvigneš pa te že marsikateri nakup mine. In neverjetno je na ta način nama vsak mesec ostajal denar, ki ga potem dava na bonus račun, da se še malenkost obrestuje zraven

ne razumem...zraven osebnega imaš transakcijski račun, ki seveda je plačljiv...ne predstavljam si takega omejevanja; da bi šla v trgovino z 20 € in listkom, in opazila, da sem na list pozbila napisat da manjka kaj te vem mleko...in ga ne bi mogla kupit...
torej je za vaju osebni račun, kot jr nekoč bil štunf, kamor dajeta denar.....


Biba če potrebuješ zgolj mleko, moko, jogurte, salamo, kak namaz ... je 20 EUR več kot dovolj. Vsak po svoje, jaz se počutim dobro, če so stvari predvidljive in imam vpliv nanje. Vem pa da nekomu ne paše. Marsikoga slišim ko reče, da mora za plačo cel mesec trdo delat in da ga ni denarja, da bi razmišljal o zategovanju pasu zato, da bi nekaj privarčeval.

V banki plačujem samo transakcijski račun, osebni pa je podračun in zaradi tega brezplačen.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 9:07:02   
Nika v službi
Po naših izkušnjah je eden ključnih faktorjev striktno beleženje vseh izdatkov in analiza le-teh. Midva z možem imava finančno poslovanje res precej dobro razdelano, saj ima predvsem mož znanje in veselje vse te številke beležiti, obdelovati, analizirati. V vsakem trenutku imam vpogled v strukturo najinih stroškov in takoj vem, kje so tista področja, kjer bi lahko najhitreje prihranila, če bi bilo treba. V tem trenutku, HB, še ni take potrebe, da bi se npr. morala odpovedovati malim dnevnim radostim (kavice), ki pa pri nama na letni bazi presegajo 1.500€. Ja, človek je marsikdaj frapiran, ko na koncu (če si seveda vse skrbno beleži - znesek, namen, datum...) ugotovi, kje vse zapravljamo in koliko.

Varčevanje imava razpršeno v različne naložbe - od zelo konzervativnih (dologoročno vezane vloge na banki, bonusni račun za kratko ročne naložbe) do srednje tveganih. Visokim tveganjem nisva naklonjena. Vlagava torej tako "klasično" v denarju kot tudi v žlahtne kovine in vrednostne papirje, imava riziko življenjsko zavarovanje (brez varčevalne komponente - saj varčujeva drugje in na drugačne načine), premoženjsko zavarovanje, imava kreirano varnostno zalogo v znesku najinih 3 povprečnih OD-jev (to bi ti vsak finančni svetovalec priporočil za primer izgube službe - da ne padeš takoj na nulo).

Glede na svojo prehojeno pot lahko mirno rečem, da je dejstvo, da trošimo toliko, kolikor si pač lahko privoščimo. Več denarja imaš, praviloma več trošiš in več si privoščiš. To je človeško gledano dokaj normalno. Meni se zdi pomembno, da si sam s svojim življenjem zadovoljen.

Vedno in povsod zato rečem - ni tako pomembno, koliko zaslužiš, ampak koliko ti od tistega dejansko ostane. Lahko zaslužiš 10K€, vendar če jih prav toliko zapraviš (ali še več), imaš lahko manj, kot tisti, ki npr. zasluži samo 500€ in pridno vsak mesec da na stran 10, 20, 30...€ (kolikor pać zmore). Zara to teorijo recimo podpira.user posted image

Mi si privoščimo relativno veliko, imava zelo solidne dohodke, službo za ndč, lastno hišo, praktično zanemarljiv kredit, zelo soliden nov avto in kar nekaj prihrankov v različnih oblikah.

Če hočeš karkoli prihraniti, je pomembna disciplina in nadzor stroškov. Da pa bi stroške lahko nadziral, moraš vedeti, kje sploh trošiš. In smo na začetku - pri beleženju stroškov.



_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 9:32:13   
Miška2006
Na kak način si beležite (Excel, ?????) imate kakšen program (kakšen?)....

_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 10:21:42   
pelin
Jooj, lahko rečem, da sem ob nekaterih postih čisto frapirana ...resuser posted image ...Kako vam vse to uspe...vse to preračunavanje, pa vnaprejšnje planiranje, pa prenosi denarja iz enega računa na drugega, pa  naložbe v sto in eno stvar...Sebe se  sploh ne predstavljam živeti na tak način...vsak dan sproti nakazovati denar na račun, naprej pretuhtati vse kar rabim, iti v trgovino in kupiti striktno samo tisto, ker imam na seznamu....Res ...brez šale...meni bi se sfecljalo po moje...To izgleda tako, kot bi cele dneve mislil le na denar in zapravljanje le tega...Pri vsaki še tako mali stvari se očitno vse gleda skozi ceno in se na sto in en način prekalkulira vsaka malenkost...Sama sem očitno res preveč spontan človek in mi veliko pomenijo drobne nenapovedane malenkosti v življenju, ki pa seveda včasih niso čisto zastonj...Osebno mislim, da sem dovolj naredila v zvezi z varčevanjem, da sva si z dragim omislila nekaj zavarovanj za prihodnost otrok, predvsem v smislu, če naju slučajno prehitro zmanjka...Vse to nama poberejo z računa, z ostalim pa razpolagava prosto po Prešernu...vse kar ne porabiva pač ostane na računih in pride prav za napovedane ali nenapovedane povečane stroške...Sicer tiste , ki ste pridni v preračunavanju in tako naprej po svoje res občudujem, po drugi strani me pa misel , da bi se cele dneve ukvarjala s tem resnično spravi v grozo...Še dobro da smo si ljudje različni....in kar je še boljše, da se ponavadi najdemo skupaj takšni , ki finance furamo v istem smisluuser posted image ....v nasprotnem zna biti pa precej težko...

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 10:24:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
vse to preračunavanje, pa vnaprejšnje planiranje, pa prenosi denarja iz enega računa na drugega, pa  naložbe v sto in eno stvar...Sebe se  sploh ne predstavljam živeti na tak način...vsak dan sproti nakazovati denar na račun, naprej pretuhtati vse kar rabim, iti v trgovino in kupiti striktno samo tisto, ker imam na seznamu....Res ...brez šale...meni bi se sfecljalo po moje...To izgleda tako, kot bi cele dneve mislil le na denar in zapravljanje le tega...Pri vsaki še tako mali stvari se očitno vse gleda skozi ceno in se na sto in en način prekalkulira vsaka malenkost...Sama sem očitno res preveč spontan človek in mi veliko pomenijo drobne nenapovedane malenkosti v življenju, ki pa seveda včasih niso čisto zastonj..

With all due respect, but... tudi meni bi se skisalo (milo rečeno).


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 10:31:33   
betty.ford
še ena,... ampak z razlogom, ker moj ni ravno varčevalen tip in bi mi šlo živcev,...user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 10:32:22   
Lianna
Midva imava v exelu tabelo v katero vpisujeva vse izdatke, torej vsak račun. Na ta način vidva kje največ zapraviva. In ko konec meseca preračunava vse skupaj, ugotoviva kje bi se dalo kaj privarčevat. Šele tako vidim koliko porabiva v različnih gostinskih lokalih, za oblačila, knjige itd. Na ta način nama uspe kar nekaj privarčevati, ker točno vidiš za kakšne bedarije zmečeš denar. Privoščiva si kar veliko oz. toliko kot si lahko. Razen stanovanjskega kredita ne jemljeva nič na obroke, ampak raje malo šparava in si potem privoščiva. Prav tako ne plačujeva z raznimi kreditnimi karticami, ker menim da si je bolje privoščit kar si lahko, kot pa odplačevati kasneje.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 10:33:58   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Miška2006

Na kak način si beležite (Excel, ?????) imate kakšen program (kakšen?)....


Excel. Narediš si npr. datume, pa kategorije (hrana, gostinski lokali, stanovanje, ostalo...), pa potem vpisuješ notri (npr. 1.7.2011 Mercator: 6,90€...)

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 10:37:11   
Nika v službi
Tole s prenosi z enega na drug račun, pa z gotovino v trgovino ipd. si tudi sama ne predstavljam, ker je kar nekaj telovadbe, da pa si stroške beležiš in greš v trgovino s spiskom, pa mi ni tuje in tudi ne vzame veliko časa. Pravzaprav presenetljivo malo - račune shraniš, zvečer vržeš v Excel (ja, imamo Excelove tabele) in to je to. Res je, da si moraš prej te Excelove tabele ustvariti, to ti vzame nekaj časa, ampak ko imaš to nastavljeno, ti ne vzame več kot nekaj minutk časa. Je pa potrebna disciplina oz. da to delaš kolikor toliko sproti (dnevno ali tedensko).

Ostalo je pri nas pač spontano oz. sproti, tudi nisem tip, ki bi skakala po različih trgovinah, ker imajo v tej to ugodno in v drugi tisto. No go, ker vsi tisti, ki to delajo, pozabljajo, da morajo pri vseh teh "prihrankih" prišteti svoj vložen čas ter nenazadnje potne stroške (gorivo, čas). Tudi čas je denar in to celo zelo draga postavka. Običajno pa svoj vloženi čas, ko surfaš po internetu, ko letaš okrog, ljudje preprosto pozabijo. Gledajo samo razliko v ceni, ki pa ob upoštevanju ostalih dejstev izgine (ali je včasih celo višja).

Torej, meni je pomembno, da imam finance pod kontrolo, da vem, kje in koliko trošim, vse ostalo pa je moja oz. najina skupna odločitev. Se pa zelo zavedam nečesa: marsikdo mora krepko preračunati, da pride skozi mesec. In verjetno je tistim, ki imamo več in lažje shajamo skozi mesec (in nam ni treba gledati na vsako ceno), presneto lažje, kot tistim, ki morajo svoj težko prigarani denar skrbno razporediti preko meseca. Takim vsak evro ali vsakih 10€ evrov veliko pomeni. Jaz pa toliko zapravim dnevno samo za kavo z možem ali prijatelji.

Pelin, tudi tebi verjetno ni preveč hudo, kar se denarja tiče, zato so ti take telovadbe tuje. In lahko je reči, da se vse gleda skozi denar, če nimaš nekih hujših finančnih stisk.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 10:38:43   
Poka
Ko sva imela z mojim situacijo, ko sem bila jaz brezposelna in moj v enem propadajočem podjetju (podobna situacija kot zdaj večina podjetij, zgodbice kot jih slišite v medijih...), praktično res ni bilo mogoče nič privarčevat. Zato sva bila prisiljena nekaj naredit. Vse kar sva imela in je bilo res malo sva vložila in na nek način oplemenitila denar. In je uspelo... Ko sva zidala, moram priznat, da sem dala praktično celo plačo za to in sem se naučila odrekat (OK, po pravici povedano, od malega ni nihče živel v luksuzu). Zdaj, ko sva vseljena bolj malo privarčujem, pa sploh ne hodim v trgovine - sem se odvadila. Sem pa zagovornik varčevanja in po mojem bi moral met vsak ene 40 000 EUR rezerve, kar je praktično nemogoče za 90% Slovencev, zato mislim, da smo res v riti... Res dajemo preveč denarja za določene stvari to je npr. stroški limitov, obresti pri kreditih, sama imam prenosni internet, ki ga ne koristim, dva bančna računa, od katerega bi morala enega zapret, ipd... Bi se dalo privarčevat kar precej, ampak moraš bit res discipliniran.

Zagovarjam pa varčevanje tudi zato, ker imaš z določenim zneskom vedno kako dodatno priložnost za zaslužek, pa ponavadi ravno tisti trenutek nimaš tistega na voljo... Poleg tega iz ikušenj vem, da se da na osnovi gotovine, npr. pri gradnji hiše precej zbijat cene user posted image . Krediti so mi odveč, razen za določene inesticijske zadeve, sicer so pot v suženjstvo. Slovenci smo itak sužnji, ker vsi delodajalci vedo, da si z minimalno plačo praktično nemočen in delajo s tabo, kar hočejo.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 10:49:11   
pelin
Torej, meni je pomembno, da imam finance pod kontrolo, da vem, kje in koliko trošim, vse ostalo pa je moja oz. najina skupna odločitev. Se pa zelo zavedam nečesa: marsikdo mora krepko preračunati, da pride skozi mesec. In verjetno je tistim, ki imamo več in lažje shajamo skozi mesec (in nam ni treba gledati na vsako ceno), presneto lažje, kot tistim, ki morajo svoj težko prigarani denar skrbno razporediti preko meseca. Takim vsak evro ali vsakih 10€ evrov veliko pomeni. Jaz pa toliko zapravim dnevno samo za kavo z možem ali prijatelji.

Pelin, tudi tebi verjetno ni preveč hudo, kar se denarja tiče, zato so ti take telovadbe tuje. In lahko je reči, da se vse gleda skozi denar, če nimaš nekih hujših finančnih stisk.
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi



Ja prav imaš Nika...nekateri pač morajo biti pravi čarovniki in mega finančniki, da sploh prerinejo skozi mesec z mizernimi plačami...Vendar veš kaj jaz največkrat opazim...da so ponavadi finančno zategnjeni, obremenjeni in zasekirani ravno tisti, ki se jim glede na njihov osebni dohodek res ne bi bilo treba tako na smrt sekirati za vsak fičnik....Pa to nikakor ne leti nate, govorim namreč iz osebnih izkušenj, ko npr. gremo z družbo na pijačo, pa ponavadi zahinavijo s plačilom vedno isti, tisti, ki imajo najdebelejšo denarnico...ali pa ko je treba prinesti kakšno vsoto denarja v vrtec ali šolo, se tudi ponavadi čaka na tiste bolj podložene kot na takšne ki jih skoraj živi država...pa še bi se kaj našlo...Nee, saj vem kaj bi rada povedala...brez dobrega finančnega načrtovanja marsikdaj  tudi drobne spontanosti ki si jih radi privoščimo ne bi bile mogoče....Žal pa so tako kot povsod tudi pri tej zadevi pogoste skrajnosti....nekateri pač vse poženejo, drugi pa pozabijo živeti v skrbi za vsak kovanec...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 10:56:39   
Kerensa*
Od tistih ljudi, ki jih poznam in ki varčujejo (s tem ne mislim, da pazijo, kaj in kako zapravljajo, temveč tiste, ki varčujejo - računi, skladi, investicije, naložbe itd.), je 99% takšnih, ki varčujejo že kar bolezensko. Tako zelo, kakor, da bodo umrli, če ne bodo varčevali. In tako zelo, kakor, da bodo privarčevani denar odnesli s sabo v grob.

Jaz sem mišljenja, da če za svoj denar že delam, potem bom z njim tudi uživala. Kar pomeni, da ga bom zapravila za stvari, v katerih uživam. Tega ne bom mogla početi, ko bom mrtva, torej to počnem sedaj, ko sem živa.

Da bi delala samo zato, da plačam položnice - ne, hvala. Da bi delala samo zato, da lahko potem varčujem (ja kdaj bom pa potrošila?) - ne, hvala. Da bi delala samo zato, da bi potem lahko svojemu potomstvu čimveč zapustila (kdaj pa jaz sama pridem na vrsto - naj non-stop delam za druge, zase pa nikoli?) - ne, hvala.

Osnove? Ja, se strinjam, da je pametno imeti nekaj privarčevanega (tiste 3-6 plač) za potencialne krizne čase in to je najlažje doseči tako, da si tistih 10-20% dohodka daš na stran. Dobro je tudi, da otrokom zapustiš nepremičnino, da vsaj ne bodo imeli stanovanjskih težav (če bodo imeli že vse ostale). In dobro je imeti tudi kakšno osnovno nezgodno/življenjsko zavarovanje - če te pobere, ko je otrok še mladoleten, mu s tem zagotoviš vsaj finančno varnost do njegove polnoletnosti.

Vse ostalo pa je... po mojem mnenju... brezveze. Cel mesec garaš kot živina - za kaj? Zato, da lahko potem rečeš, da imaš denar na računu, doma na krožniku pa krompir in sol? E, ****, ja to neču. Jaz se bom peljala na kosilo.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 11:01:54   
Nika v službi
Pelin, nisem vzela osebno, ker je moja vest čista in se pravzaprav kar strinjam s tabo, saj sem podobno tudi že sama marsikdaj opazila. Imaš prav - pomembno je živeti, nobene skrajnosti niso dobre, zato sem tudi napisala, da je meni pomembno, da si sam s svojim življenjem zadovoljen in da imaš čut za sočloveka. Kopiram del iz enega svojih preteklih postov - tako se mi trudimo živeti, koliko nam uspe oz. nam je uspelo, pa bo sojeno nekoč, nekje...

Mi je pa zelo pomembno nekaj, kar sem jaz dobila od svojih staršev in kar želim privzgojiti tudi svojemu otroku: zavedati se moramo, da nam je dan velik blagoslov in mnogo stvari, ki veliki večini niso dosegljive. Našo Niko osveščam o tem, da je na svetu veliko ljudi, predvsem otrok, ki nimajo najbolj osnovnih stvari - hrane, igrač, vrtcev, šol. Nam pa je vse to (in še več) dano, podarjeno. Moramo biti hvaležni za to. Učim jo, da je lepo podarjati, ker lahko nekaj tistega, kar se tebi marsikdaj zdi samoumevno, podeliš z drugimi, ki jim mogoče to ni dano. Želiva ji privzgojiti čut za sočloveka. Lepo je, če nekomu narediš veselje, s tem si bogatejši tudi sam.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?