|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 11:05:18   
Nika v službi
Kerensa, tudi s tvojo filozofijo se zelo strinjam in mi je blizu. Pravzaprav je to to, kar delamo mi, s tem, da poleg vsega še varčujemo.user posted image In ja, imamo srečo in blagoslov, da nam je to dano. Ko nam ne bo več, bom lahko rekla, da sem užila življenje. Ker tudi meni dejstvo, da imam na računu kupe denarja, istočasno pa si ničesar (ali malo) ne privoščim, ne velja prav nič.



_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 11:09:04   
Kerensa*
Razlika med mano in tabo, Nika, je v tem primeru samo ta, da je bil tebi določen del materialnih dobrih podarjen (in jih zato imaš), meni pa ne. Bottom line je pravzaprav ta, da tebi konec meseca ostane privarčevano, meni pa ne. Pa bi pri naših dohodkih lahko varčevala, vendar to nekako ni ne moja filozofija, ne moj življenjski stil. Raje igram Loto. user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 11:40:19   
Nika v službi
Kerensa, imaš prav, od staršev sva za poroko v dar dobila približno polovico vrednosti hiše, drugo polovico pa sva odplačala sama v 5 letih (!) ter hišo kasneje tudi obnovila. Tako sva pri 40-ih letih brez obveznosti z urejenim stanovanjskim vprašanjem.user posted image

Loto, kavice, cigareti, potovanja, razvajanja.... vse to jaz dajem v eno in isto kategorijo. To je tisto, kar človeka veseli in ga sprošča. Ljudje smo različni in si baterije filamo na različne načine. Jaz bi kavice z možem in/ali s prijatelji pogrešala, prav tako kosila, večerje, pa potovanja, savno, najine "escape"-e na kratek oddih, ko si zaželiva biti sama in uživat. Pa to, da se lahko usedem v avto in odpeljem v Benetke na sprehod in na kufe z možem ali z družino. Veliko manj vsega tega pa bi si lahko privoščila oz. bi si drznila privoščit, če ne bi imela vsega tistega, kar sem navedla v prvih postih.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 11:50:38   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
Loto, kavice, cigareti, potovanja, razvajanja.... vse to jaz dajem v eno in isto kategorijo. To je tisto, kar človeka veseli in ga sprošča. Ljudje smo različni in si baterije filamo na različne načine. Jaz bi kavice z možem in/ali s prijatelji pogrešala, prav tako kosila, večerje, pa potovanja, savno, najine "escape"-e na kratek oddih, ko si zaželiva biti sama in uživat. Pa to, da se lahko usedem v avto in odpeljem v Benetke na sprehod in na kufe z možem ali z družino. Veliko manj vsega tega pa bi si lahko privoščila oz. bi si drznila privoščit, če ne bi imela vsega tistega, kar sem navedla v prvih postih.

Jaz stanovanjskega vprašanja v klasičnem pogledu nimam rešenega - nisem lastnica nepremičnine in tudi nobene ne bom podedovala. Eventuelno bo polovico stanovanja podedoval moj g. Mož (čez cca. 20 let), ampak na to noben od naju ne računa več (dolga zgodba), bolj verjetno pa je, da bo to polovico dobil Mladič (ravno nekje okrog svoje polnoletnosti).
Imam pa rešeno stanovanjsko vprašanje v mojem pogledu - imam streho nad glavo (najemniško), ki me mesečno stane ravno toliko, kolikor je povprečen obrok kredita, stroškov pa imam dosti manj (samo tekoče, po porabi), saj so vse adaptacije in investicije strošek lastnika.

Si pa očitno privoščiva enake stvari. user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 11:54:32   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Si pa očitno privoščiva enake stvari. user posted image



Jaz ne kadimuser posted image , ampak glede na to, da imam višek kg (ki ga - kolikor vem - ti nimaš), očitno preveč papcam.user posted image V principu pa se strinjam - v marsikateri stvari podobno razmišljam, vsaj kolikor spremljam RR in tvoje poste.

Ampak zdaj smo že malce zašli....


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 11:55:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
Jaz ne kadim

Eh, nič hudega... saj jaz pokadim dovolj za obe. user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 11:59:28   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
Jaz ne kadim

Eh, nič hudega... saj jaz pokadim dovolj za obe. user posted image


Ne morem, da ne bi... verjetno tudi jaz pojem za obe.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:00:03   
Kerensa*
Zdaj morava samo še ugotoviti, koliko parov čevljev ima katera od naju. user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:03:54   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Zdaj morava samo še ugotoviti, koliko parov čevljev ima katera od naju. user posted image


in torbicuser posted image ... preveč. Obojega. Ampak zdaj pa res že smetiva temo.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:06:14   
Kerensa*
Ajde bejžva na kosilo in dežne kapljice štet. Pri nas se je ravnokar ulilo.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:18:14   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Jooj, lahko rečem, da sem ob nekaterih postih čisto frapirana ...resuser posted image ...Kako vam vse to uspe...vse to preračunavanje, pa vnaprejšnje planiranje, pa prenosi denarja iz enega računa na drugega, pa  naložbe v sto in eno stvar...


Ob elektronskem bančništvu je to popolnoma enostavno. Na koncu meseca si izvoziš bančni izpisek v Excel (ali pa kam drugam - pri nas je pač mož naredil eno aplikacijo za te zadeve) in tam narediš analizo. Jaz pa za svojo dušo vsakih par dni v en blokec (zame ga ni čez papiruser posted image ) vpišem zbirne izdatke po dnevih. Na začetku meseca si določiva nek budget, potem pa sproti čekiram, če sva znotraj plana ali ne. Sva pa oba takšna tipa človeka, da imava rada nadzor nad financami.  V nasprotnem primeru ti to res lahko predstavlja breme. Je pa še nekaj res - če želiš kaj prišparat, moraš imeti nadzor nad domačim denarnim tokom, ker te drugače hitro odnese.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:20:30   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ajde bejžva na kosilo in dežne kapljice štet. Pri nas se je ravnokar ulilo.


Prav rada, a ne morem, sem na seminarju.user posted image Internem. Se vidi, kako je zanimiv.... tudi pri nas se je ulilo. Lj-Stegne.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:27:01   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ajde bejžva na kosilo in dežne kapljice štet. Pri nas se je ravnokar ulilo.


Prav rada, a ne morem, sem na seminarju.user posted image Internem. Se vidi, kako je zanimiv.... tudi pri nas se je ulilo. Lj-Stegne.



Bemtiš, skoraj čez cestouser posted image .

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:28:03   
Kerensa*
Torej ne hodite v BTC... ker tukaj tudi dežuje. user posted image

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:32:15   
pikica*
Kerensa*, eno je bolestno varčevanje, drugo pa varčevanje.  Če ti uspe živet tako, da res uživaš v življenju, poleg tega pa še kaj prihraniš, si na konju. Nam (podobno kot pri Niki) veliko pomenijo kavice, druženje, potovanja, zato si to tudi privoščimo. Se pa ob vsem tem zavedava, da je treba nekaj denarja tudi prihraniti. Težko si namreč predstavljam življenje z nulo na računu. To bi me živciralo precej bolj kot pa vodenje evidence stroškovuser posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:33:30   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Težko si namreč predstavljam življenje z nulo na računu.

Verjamem, da si to težko predstavljaš (sploh, če si navajena na drugače)... v resnici pa je prav easy. user posted image

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:45:30   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*
Težko si namreč predstavljam življenje z nulo na računu.

Verjamem, da si to težko predstavljaš (sploh, če si navajena na drugače)... v resnici pa je prav easy. user posted image


Saj verjamem - ljudje smo pač različni. Meni  je pač všeč občutek, da si lahko privoščim tudi nepredviden dopust (ali pa kaj drugega), če mi to zapaše in to brez minusa na računu.

Je pa treba pri tem varčevanju vedet tudi nekaj drugega. Verjetno nekdo, katerega družinski proračun znaša 1k€ mesečno, varčevanje dojema drugače kot nekdo, katerega proračun znaša 4k, 5k itd. € mesečno. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:47:50   
Kerensa*
Zagotovo. Jaz pravzaprav dvomim, da lahko družina s 1.000€ mesečnega dohodka sploh kaj konkretno varčuje. Morda nekaj, če nimajo kredita, leasinga ali najemnine, ampak kaj več kot nekaj deset € mesečno na otroški račun pa dvomim. Budget je enostavno premajhen za spodobno varčevanje (ali pa za kofetkanje, kupovanje čevljev in potovanja).

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:58:18   
Kerensa*
Midva z g. Možem "varčujeva" (če temu sploh lahko tako rečem) na "nekoliko drugačne" načine (da si potem posledično lahko privoščiva stvari, ki naju veselijo).

- Imava vsak po dva GSM-a. Enega na naročnino po 6€ vsak - s tem imava neomejeno število minut klicev v istem omrežju in tako se med sabo cel mesec kličeva zastonj (no, za 12€ oba skupaj). Drugi je pa predplačniški SIM, s katerega telefonirava, ko pač morava in na katerega sva dosegljiva za vse. Enkrat "na kvatre" polniva za 5€, da račun ne "zmrzne".
- Nimava avtomobila. Ker sva v LJ, ga za najine vsakodnevne potrebe niti ne potrebujeva. Jaz nisem redno zaposlena, potomstvo ima šolo in vrtec v neposredni bližini (niti 500m). Živimo v bloku, nimamo lastnega parkirišča, vse je zaparkirano. Smo v blokovskem naselju, vandalizem pač je prisoten, kakor povsod. Ne želiva avtomobila za 100€, kjer bi mehanik in registracija stala več, kakor je vreden avto. Jaz imam predplačniško Urbano (polnim po potrebi), drugače pa se vozimo s taxijem. Mesečni znesek, ki ga zapravimo za taxi, je manjši od zneska, ki bi ga dali za obrok leasinga + obrok registracije + obrok kaska + gorivo + vzdrževanje. In če bi ob lastništvu avta tukaj, kjer živiva, želela še mirno spati, bi morala prišteti še strošek najema ali nakupa garaže ter vzpostavitve alarmnega sistema. Taxi naju stane pol manj. Ko potrebujeva avto za dopust ali vikend oddih, pa ga najameva za 20€/dan. Preračunano čez celo leto je to še vedno manj, kakor lastništvo.
- velikokrat jeva/jemo zunaj. Predvsem v Sparovi restavraciji, kjer je kosilo po cca. 3€. Za 4 osebe je to cca. 12€, kar je velikokrat manj, kot če bi kosilo kuhali doma (da bi dobili juho, meso, prilogo in solato), sploh pa, če vštejemo še porabo elektrike in vode ter čas priprave (jaz času posvečam veliko pozornosti oz. je zame veliko vreden).

Pa še kaj bi se dalo najti, kar spada po naš način "varčevanja".

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 20.7.2011 12:59:53 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 12:58:24   
mate0ja
s 1000 € mesečno se po moje popolnima nič ne da privarčevat, ali pa mogoče zgolj s špartanskim načinom življenja, močnik vsak dan za vse obroke user posted image .


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 13:04:59   
pikica*
No, da se ne boste zdaj vsi obesili na tistih 1000€. Napisala sem, da takšen varčevanje dojema drugače kot nekdo z višjimi dohodki. 

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 13:12:22   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

No, da se ne boste zdaj vsi obesili na tistih 1000€. Napisala sem, da takšen varčevanje dojema drugače kot nekdo z višjimi dohodki. 


Ja, to sem tudi sama omenjala v svojem postu.

Pikica, kje pa si ti, da si skoraj čez cesto?! Greva na kavo?user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 13:14:29   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Pikica, kje pa si ti, da si skoraj čez cesto?! Greva na kavo?user posted image



Poudarek na skorajuser posted image . Začetek Šentvida.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 13:21:17   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Pikica, kje pa si ti, da si skoraj čez cesto?! Greva na kavo?user posted image



Poudarek na skorajuser posted image . Začetek Šentvida.



A tam si v službi ali doma? Kava pa vseeno lahko ob priliki, MC Šiška ni daleč.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Ali vam uspe kaj privarčevat?
20.7.2011 13:24:24   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Pikica, kje pa si ti, da si skoraj čez cesto?! Greva na kavo?user posted image



Poudarek na skorajuser posted image . Začetek Šentvida.



A tam si v službi ali doma? Kava pa vseeno lahko ob priliki, MC Šiška ni daleč.user posted image


Služba, služba. Kava - mogoče pa res kdaj.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?