|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: strah pred puljenjem zoba
21.7.2011 14:13:53   
Nika v službi
Pa ne mi rečt, da babice obiskujejo 6-mesečnega dojenčka in mu gledajo zobe oz. dlesni?user posted image

Jaz pa pravim, da imamo strokovnjake, ki se spoznajo na specifiko. Ne more vsak zdravnik ali babica soditi in presojati stomatoloških zadev.

Osebno se mi zdi taka praksa prav fajn - kot starš si še pravočasno opozorjen na stvari, na katere mogoče ne bi bil tako pozoren.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: strah pred puljenjem zoba
21.7.2011 14:23:42   
Leela
Pri nas na notranjskem te čudno gledajo, če hočeš pripeljat otroka pred 3-tjim letom k zobarju.

nam je  pa babica v materinski šoli razlagala o negi zob do šole (user posted image ). No tista babica, ki je potem na obiske prišla ni nič gledala.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: strah pred puljenjem zoba
21.7.2011 14:26:12   
Nika v službi
Pri 1 mesecu tudi nimaš česa posebnega videt v dojenčkovih ustecih.user posted image

Očitno pa so prakse različne, od kraja do kraja, od ZD do ZD. Kar, milo rečeno, kaže na neurejenost države. Na Švedskem imajo to poštimano.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: strah pred puljenjem zoba
21.7.2011 14:43:27   
Leela
Saj je prišla tudi pri 6m in pošteno povedano tudi če ne bi. Prvi sin je šel pri 3 letih k zobarju zaradi zobobola in potem je hodil vsak mesec, da so mu zobe zavarovali, ker so slabe kvalitete (so malo rumeni zaradi dekalciziranja in bi se mu prehitro uničili). Drugi sin pa pri dveh letih še ni videl zobarja.

0509d očitno je tvoja tamala že preveč pretrpela zaradi tega zoba in preprosto ne prenese več šarjenja po zobeh. Obljubi ji, da je to zadnji poseg (na tem zobu) in da potem dobi darilo, nekaj kar si želi.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: strah pred puljenjem zoba
21.7.2011 14:44:26   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
Pa ne mi rečt, da babice obiskujejo 6-mesečnega dojenčka in mu gledajo zobe oz. dlesni?user posted image


ne. ti greš tja na sistematski pregled in cepljenje. švedski sistem je precej drugačen od našega. tam ne vidiš ginekologa, če nisi bolan. vse preglede in brise ter celo nosečnot, porod IN sistematske pri dojenčkih, delajo babice (ki imajo btw veliko bolj kompleksen program izobraževanja kot naše babice). 1x na vsake kvatre uleti not še pediater da počekira extra, drugače pa vse one rihtajo. tam so babice carice. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.7.2011 14:48:55 >

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: strah pred puljenjem zoba
21.7.2011 14:46:47   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
Na Švedskem imajo to poštimano.user posted image


you bet`ya baby user posted image user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: strah pred puljenjem zoba
21.7.2011 15:31:58   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi
Na Švedskem imajo to poštimano.user posted image


you bet`ya baby user posted image user posted image



user posted image

Skandinavski model(i) - pa ne zgolj zdravstva - so mi itak že precej všečni, čeprav npr. v Stockholmu ne bi mogla živeti. Čeprav je krasno mesto. Ampak mnogo preveč teme oz. polteme in preveč vse striktno (beri parkiranje), nobene improvizacije kot npr. na jugu. Glede na mojo mentaliteto in temperament bi na severu težko shajala. Že poslovno potrebujem ogromno samokontrole.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: strah pred puljenjem zoba
21.7.2011 20:25:36   
mateyka
Nika, ne veš kaj govoriš - Stockholm, haha, malo morgen pa tema. moj mož (in posledično mi) je iz Norrbotten province, tam kjer je Božiček doma in laponci in severni jeleni v golažu in za sankami - tam je tema.. Stockholm - I wish.. mogoče čez kake par let, vsaj tak je plan. prvo gremo pa medvede gret.
smo pa živeli eno leto pri severnem povratniku. no, to je pa še hujš od "navadnega" severa user posted image nekak tako - navaden sever je Luleå (spodaj), severni povratnik je pa tam kjer rabiš čebeljo opravo, da greš ven in loviš ribe:
user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: strah pred puljenjem zoba
22.7.2011 13:30:53   
Nika v službi
Mateyka, v Stockholmu sem bila vedno v zimskem času, januar, februar in vedno je bilo tako, da je bila tema, ko sem zjutraj odhaja iz hotela (torej okoli 8:00, 9:00)in enako je bilo, ko sem odhaja s sejmišča ali s sestankov popoldan. Enkrat smo šli vmes ven na kosilo okrog 14:00 in je bil mrak. Zame je to tema non-stop.user posted image

Je bilo pa po drugi strani romantično - povsod lučke, pa čiste ceste in pločniki, takrat sem prvič izvedela, da so ogrevane.... O, lepi spomini.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: strah pred puljenjem zoba
22.7.2011 14:20:29   
mateyka
na severnem povratniku je čista tema pozimi.. moj frend pravi, da je gor eno leto en dan - poleti polnočno sonce 3-4 mesece (brez zvezd) in pozimi vedno tema (pol leta) - aka dan-noč, en dan. se tolažim da bom mlada nazaj prišla - kaj pa je 5 dni? user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 22.7.2011 14:21:05 >

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?