|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 7:28:20   
liia
kepica8 dobrodošla...je to tvoja prva nosečnost?

Meni je iz dneva v dan bolj slabo, sploh proti večeru. Če nekaj pojem je boljše. Paše mi pa tokrat spet sladko kisle stvari, tako da sumim,da smo pridelali spet fanta.

GreTEJ zadnjič sem šla v lekarno (po ugledanem +) in rekla za tifol. V prvi nosečnosti sem namreč jemala tifol. Pa mi je farmacevtka raje svetovala femibion. No sedaj jemljem to, koliko časa ne vem. Če mi bo vedno bolj slabo, bom to ukinila. V prvi nosečnosti sem potem tifol vrgla v koš, ker mi je povzročal dodatne slabosti. Tudi prehranjevala sem se izredno 'zdravo'. Mislim,da mi v življenju še ni tako pasal biftek kot ravno v prvi nosečnosti. Se mi zdi,da mi je sedaj tudi zadišal. Pa sem ga normalno jedla. Malce sem samo pazila,da je hrana raznolika, jedla pa vse. Pa je mali zdrav ko ribica user posted image

(odgovor članu GreTEJ)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 7:58:22   
gregorina35
Kepica8, dobrodošlauser posted image .

Jaz pa nimam nobenih posebnih znakov, razen tega, da nimam user posted image , sploh nimam občutka, da sem noseča. Mogoče mi je na momente malo slabo in sem bolj utrujena, to je pa tudi vse. Pa še en znak, ponoči sem začela hoditi na straniščeuser posted image

Upam, da tako tudi ostane in da me user posted image  ne bo preveč namatral user posted image .

Kako ste pa kaj ostale srečke user posted image  danes?

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 8:08:42   
gregorina35


Nick name, starost, število user posted image , število user posted image doma, datum naslednjega pregleda, kraj

1.5.
gregorina35, 34, 4user posted image , 2user posted image , 20.9., Koper

2.5.

3.5.
Anonimna user posted image , 22.9., ?
GreTEJ, ?, ?

4.5.
Tinka88, ?, ?
lonypg, ?, ?

5.5.

liia, 19.9, Postojna

6.5.
kepica8, ?, ?
7.5.

8.5.
9.5.
10.5.
11.5.
12.5.
13.5.
14.5.
15.5.
16.5.
17.5.
18.5.
19.5.
20.5.
21.5.
22.5.
23.5.
24.5.
25.5.
26.5.
27.5.
28.5.
29.5.
30.5.
31.5.

 
Prilagam vam še zanimive povezave glede nosečnosti in urejanja porodniškega, očetovskega dopusta, itd.

ZANIMIVE SPLETNE STRANI:

- otročarije.net                          - mama.si
- nosečnica.si                             - babybook.si
- noseča.com                             - pregnancy.org
- bibaleze.si                               - bambino.si
- mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
OTROŠKA IMENA
ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
- Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1

(odgovor članu gregorina35)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 8:09:35   
gregorina35
Če se strinjate, sem malo uredila naš seznamček, sem na dopustu pa imam malo časa za igranje user posted image .

Lep pozdravček vsem!

(odgovor članu gregorina35)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 8:13:43   
GreTEJ
Gregorina35, za seznamček, jaz sem iz Polzele, imam pa že dva otroka. Datum naslednjega pregleda pa izvem jutri. Danes moj G ne dela.

Slabosti - zaenkrat mi še ni slabo in srčno upam da mi tudi v naprej ne bo. Vsak dan se vozim 80 km v eno smer v službo in bi bila malo huda, da bi mi bilo slabo.

(odgovor članu gregorina35)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 9:12:48   
Janyna
IZVIRNO SPOROČILO: lonypg

V katerem tednu se ze lahko gre na pregled, da vidi ali je plod na pravem mestu in da ti točno pove al si v 5., 6. 8. tednu?

Lp


Naročajo ponavadi na prvi pregled od 8. do 11. tedna enkrat, če je vse normalno in nimaš nobenih težav prej. Izračunajo pa iz tvojega datum zadnje menstruacije. Točen PDP pa potem določi zdravnica na pregledu, ker je odvisen tudi od velikosti zarodka oz. kdaj točno je bila ovulacija.

(odgovor članu lonypg)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 9:37:52   
kepica8
Dobroo jutrooo !! user posted image

Liia : Ja to je moja prva nosečnost user posted image
Ajej a tebi dela že slabo user posted image

Jaz nimam nikakršnih znakov ,.. razen tega da pogosto hodim na stranišče ,...
Na pregled sem naročena 27.09, kooomaj čakam :)
Pijem pa Femibion...in ne čutim nikakršnih stranskih učinkov ... vsaj za zdaj.

Lp

(odgovor članu Janyna)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 16:13:46   
Blueeyes
Iskrene čestitkam vsem Majčicam 2012... Kako čas hitro leti... Naj čim prej mine, da boste crkljale svoje user posted image

lp od majčice 2009 user posted image

(odgovor članu kepica8)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 18:52:11   
liia
joj ta slabost, se je že začelo user posted image

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 18:59:03   
lluna
Joj, punce! sicer sem se že pofočkala pri aprilčicah, vendar vidim, da ste tukaj skoraj vse poznane še s prejšnjih tem, ko smo pričakovale! Prvi dan zadnje M sem imela 24.7., tako da obstaja možnost, da pristanem v maju. user posted image
Nimam pa nobenih posebnih znakov razen bolečih bradavičk. No ja, veliko apetita tudi,drugače pa nobenih slabosti, utrujenosti... bomo videli kako bo naprej. Uživajte v lepih dneh!


(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 19:06:28   
lonypg
moja zadnja M je bila 30.7. , danes sem bila na pregledu in mi pravi ginek., da se nič kaj ne vidi, mogoče je tale pikica....ste koomaj 3 tedne in nekaj dni noseči ???????!!!!!

Ko vnesem v spletni izračun , mi napiše, da sem v 5. tednu...kak zdaj to?
Me je kr razočarala, ko se nič ne vidi...niti mi potrdila ni....rekla je le, no če je test + potem ze ste noseči....

In imam pregled zopet čez 14 dni....uhh bo kriza tole čakat....Me že skrbi kaj če je izvenmaternična..?Kaj pa vem, al je res normalno da se zdaj še ne vidi?


Slabo mi ni, večje prsi se mi zdi da imam, pa rahlo vročino 37.4-37.5.Ostalih znakov ni.

Lp


(odgovor članu lluna)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 19:15:07   
lluna
lonypg, jaz se ravno iz tega razloga še nisem naročila k G, ker obstaja velika možnost, da se še nič ne vidi. In kolikor se poznam, vem da bi bila nato celo čakanje do naslednjega pregleda preveč živčna. Tako bom najverjetneje poklicala jutri in videla za kdaj me bo naročila. Je pa seveda čisto mogoče, da se pri tebi še ne vidi in da si noseča kot ti je rekla. Je bil 30.7. prvi dan zadnje M? No, saj je minilo šele 30 dni od takrat, ovulacije pa najbrž tudi nisi imela takoj po M? Potrpežljivo počakaj teh 14 dni, sigurno je vse v redu, le prekmalu. 

(odgovor članu lonypg)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 19:54:56   
tadejadany
IZVIRNO SPOROČILO: lonypg

moja zadnja M je bila 30.7. , danes sem bila na pregledu in mi pravi ginek., da se nič kaj ne vidi, mogoče je tale pikica....ste koomaj 3 tedne in nekaj dni noseči ???????!!!!!

Ko vnesem v spletni izračun , mi napiše, da sem v 5. tednu...kak zdaj to?
Me je kr razočarala, ko se nič ne vidi...niti mi potrdila ni....rekla je le, no če je test + potem ze ste noseči....



In imam pregled zopet čez 14 dni....uhh bo kriza tole čakat....Me že skrbi kaj če je izvenmaternična..?Kaj pa vem, al je res normalno da se zdaj še ne vidi?


Slabo mi ni, večje prsi se mi zdi da imam, pa rahlo vročino 37.4-37.5.Ostalih znakov ni.

Lp





Ne razumem zakaj si imela tako hitro prvi pregled pri G. Tudi jst se strinjam z tvojo ginekologinjo da je pa pikica še mogoce lahka premajhna. Glede na ovulacijo je to cisto mozno.

Jst sem imela 1 dan zadnje menstruacije 25.7. pa imam prvi pregled pri ginekologinji 20.9. - takrat bom v začetku osmega tedna, če bo vse posreči bom slisala srček in videla že zelo dobro pikico!

Nwm meni je tole veliko prehitro za prvi pregled. Ker problem je zdej v tem da bos zdaj teh 14 dni zelo živčna(kdo pa nebi bil!), kar pa posledično vpliva nate in na.
Sicer pa si preberi tole: http://www.ringaraja.net/nosecniski_koledar/1_teden.html
                                     http://http://www.ringaraja.net/nosecniski_koledar/2_teden.html
                                     http://www.ringaraja.net/nosecniski_koledar/3_teden.html


Natančno si preberi prve tri tedne! In pa vse tja do petega tedna.

Upam da se potolažiš in pomiris. user posted image Boš videla čez 14-dni bo ze vse lepo in prav. :)) Upajmo.

(odgovor članu lonypg)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 20:24:18   
Tinka88
Živjo punce,

no mene se pa pocasi zacenjajo lotevati slabosti in pa popoldne postanem zelo utrujena..

Mi je pa formacevtka v lekarni svetovala, da naj jem Elevit.
Naj bi bilo manj slabosti, predvsem pa mi je priporocala, ker jem res zalo malo zelenjave.. Ima katera izkušnje s tem?

No pa se za seznamcek, stara sem 23 let, prva nosecnost in sem iz LJ, datuma prvega pregleda pa se nimam.

Lep pozdravcek vsem  user posted image



(odgovor članu tadejadany)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 21:23:59   
lluna
Jaz sem prvič jedla Elevit in tudi zdaj ga. Se mi zdi super, ker poleg folne kisline vsebuje vse ostalo potrebno. Jedla sem ga celo nosečnost in celo dojenje. Tudi slabosti nisem nikoli občutila kot pti Tifolu recimo. 

(odgovor članu Tinka88)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: MAJČICE 2012
30.8.2011 22:15:51   
lonypg
Tadejadany, , hvala ti. Tele tedne sem ze prebrala enkrat prej...ampak tak hecno ...v bistvu prva 2 tedna sploh še ne zanosiš:)), pol še nisi noseč, čeprav piše da si:)

V glavnem zgleda da po 4 tednih oz. 1mesecu res ni kaj videt na UZ....tako da ko bo 6tednov upam da bom vidla plod in da bo vse kot mora bit...Res pa je da sem začela v sluzbo hodit in bom imela manj časa da skoz mislim na to user posted image user posted image

Za vse ostale pa, ELEVIT je res super, poznam po kolegicah, res zmanjšuje slabost oz. je sploh ni pri nekaterih...pa vsebuje vse, kar mora nosečnica dobit, ne glede na to ali določenih stvari ne poje.

Lp vsem majčicam.


(odgovor članu lluna)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: MAJČICE 2012
31.8.2011 7:20:19   
liia
IZVIRNO SPOROČILO: lonypg

moja zadnja M je bila 30.7. , danes sem bila na pregledu in mi pravi ginek., da se nič kaj ne vidi, mogoče je tale pikica....ste koomaj 3 tedne in nekaj dni noseči ???????!!!!!

Ko vnesem v spletni izračun , mi napiše, da sem v 5. tednu...kak zdaj to?
Me je kr razočarala, ko se nič ne vidi...niti mi potrdila ni....rekla je le, no če je test + potem ze ste noseči....

In imam pregled zopet čez 14 dni....uhh bo kriza tole čakat....Me že skrbi kaj če je izvenmaternična..?Kaj pa vem, al je res normalno da se zdaj še ne vidi?


Slabo mi ni, večje prsi se mi zdi da imam, pa rahlo vročino 37.4-37.5.Ostalih znakov ni.

Lp




ne vem zakaj si že bila na pregledu. tako ali tako naročajo na preglede nekje v 8 tednu, ko se že vidi kaj in kako. in jasno, odvisno je kdaj si imela ovulacijo. jaz imam ovulacije takoj po M, ponavadi so ovulacije nekje na sredini cikla...tko na oko...torej je bila ovulacija kasneje. vse je ok.

(odgovor članu lonypg)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: MAJČICE 2012
31.8.2011 8:13:49   
Tinka88
joj imam se eno vprasanje, če mogoce katera ve kako je v nosecnosti z avioni. Jaz imam namrec 19.9. nujno sluzbeno pot?

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: MAJČICE 2012
31.8.2011 8:19:50   
gregorina35


Nick name, starost, število user posted image , število user posted image doma, datum naslednjega pregleda, kraj

1.5.
gregorina35, 34, 4user posted image , 2user posted image , 20.9., Koper

2.5.

3.5.
Anonimna user posted image , 22.9., ?
GreTEJ, ?, ?, 2user posted image  ?, Polzela

4.5.
Tinka88, 20, 1user posted image , 0user posted image?, Ljubljana
lonypg, ?, ?

5.5.

liia, 19.9, Postojna

6.5.
kepica8, 27.9, ?
7.5.

8.5.
9.5.
10.5.
11.5.
12.5.
13.5.
14.5.
15.5.
16.5.
17.5.
18.5.
19.5.
20.5.
21.5.
22.5.
23.5.
24.5.
25.5.
26.5.
27.5.
28.5.
29.5.
30.5.
31.5.

 
Zanimive povezave glede nosečnosti in urejanja porodniškega, očetovskega dopusta, itd.

ZANIMIVE SPLETNE STRANI:

- otročarije.net                          - mama.si
- nosečnica.si                             - babybook.si
- noseča.com                             - pregnancy.org
- bibaleze.si                               - bambino.si
- mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
OTROŠKA IMENA
ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
- Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1

(odgovor članu gregorina35)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: MAJČICE 2012
31.8.2011 8:31:01   
GreTEJ
IZVIRNO SPOROČILO: Tinka88

joj imam se eno vprasanje, če mogoce katera ve kako je v nosecnosti z avioni. Jaz imam namrec 19.9. nujno sluzbeno pot?



Do sedmega meseca lahko brez težav potuješ. Ne me držat za besedo, mogoče je celo do osmega meseca, ampak zdaj lahko brez težav greš.

Dobro jutro user posted image

Zadnja noč samohranilstva minila, danes se končno vrne možek s službenega potovanja. Jutri se končno spet začne vrtec. Zdaj imajo moji starši otroka, in sta se prav razvadila. Tako da že komaj čakam vrtec, da se vse vrne v stare tire.

Gregorina35, za seznamček, to je moja 3 user posted image , stara sem 27 let. Datum pregleda pa izvem danes popoldan.

Lonypg, tudi pri nas prvič naročajo šele okrog 8 tedna. Pa še takrat sploh ne dobimo materinske knjige, samo vaginalni pregled kot potrditev nosečnosti. Nosečnica dobi en kup laboratorijskih napotnic in do naslednjega pregleda, ki je nekje v 12 tednu, je treba opraviti v laboratoriju. V 12. tednu je pri nas spet UZ, moj G pogleda ali je vidna nosna kost, nuhalne ne opravi, ker nima licence (?), naslednji pregled je okoli 16. tedna. Merjenje pritiska, tehtanje, spet laboratorij. Naslednji je okoli 20. tedna. Najboljši pregled in sicer morfologija. Potem do 32. tedna pregledi na 4. tedne. Samo pritisk, tehtanje. V 32. tednu zadnji UZ. Do 37. tedna pregled na 14 dni. Od 37. tedna do 39. tedna vsak teden, potem pa na dva dni do roka. Po roku pa pregledi v porodnišnici. No, pa sem se razpisala. Tako poteka pri nas. Ni pa nujno, da je povsod tako.

Meni je tudi Elevit najboljši, ker poleg folne kisline vsebuje tudi druge vitamine.

Zdaj pa pridno na delo. Lep dan vsem

(odgovor članu Tinka88)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: MAJČICE 2012
31.8.2011 9:24:17   
liia
IZVIRNO SPOROČILO: Tinka88

joj imam se eno vprasanje, če mogoce katera ve kako je v nosecnosti z avioni. Jaz imam namrec 19.9. nujno sluzbeno pot?



tudi moja služba je takšna, da imam kar nekaj službenih poti v tujino. nekje do petega meseca bom hodila, potem pa zaradi sebe ne več. enako je naredila moja sodelavka. ne vem pa točno ali moraš v osmem mesecu že prinesti potrdilo svojega G zakaj lahko letiš oz. da je letenje primerno. Ampak meni je to že malce pozno.

(odgovor članu Tinka88)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: MAJČICE 2012
31.8.2011 10:15:52   
Tinka88
Ubistvu mene bolj zanima, kako je z letenjem v prvih 3 mesecih, sem slisala od prijatelja da je rekel da prve 3 mesece ni priporocljivo leteti ker lahko to povzroči SS.
Katera kaj ve o tem? Jaz bom namrec 19.9 sele v 8 tednu.


< Sporočilo je popravil Tinka88 -- 31.8.2011 10:21:30 >

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: MAJČICE 2012
31.8.2011 10:27:35   
liia
IZVIRNO SPOROČILO: Tinka88

Ubistvu mene bolj zanima, kako je z letenjem v prvih 3 mesecih, sem slisala od prijatelja da je rekel da prve 3 mesece ni priporocljivo leteti ker lahko to povzroči SS.
Katera kaj ve o tem? Jaz bom namrec 19.9 sele v 8 tednu.




tole pa prvič slišim. in ja tudi jaz grem v prvem tromesečju kar nekajkrat na pot.

(odgovor članu Tinka88)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: MAJČICE 2012
31.8.2011 10:47:15   
GreTEJ
IZVIRNO SPOROČILO: liia

IZVIRNO SPOROČILO: Tinka88

Ubistvu mene bolj zanima, kako je z letenjem v prvih 3 mesecih, sem slisala od prijatelja da je rekel da prve 3 mesece ni priporocljivo leteti ker lahko to povzroči SS.
Katera kaj ve o tem? Jaz bom namrec 19.9 sele v 8 tednu.




tole pa prvič slišim. in ja tudi jaz grem v prvem tromesečju kar nekajkrat na pot.



Tudi jaz tega še nisem slišala. Najbolje da pokličeš svojo G.

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: MAJČICE 2012
31.8.2011 11:03:39   
Tinka88


Nick name, starost, število user posted image , število user posted image doma, datum naslednjega pregleda, kraj

1.5.
gregorina35, 34, 4user posted image , 2user posted image , 20.9., Koper

2.5.

3.5.
Anonimna user posted image , 22.9., ?
GreTEJ, 27, 3user posted image , 2user posted image  ?, Polzela

4.5.
Tinka88, 23, 1user posted image , 0user posted image?, Ljubljana
lonypg, ?, ?

5.5.

liia, 19.9, Postojna

6.5.
kepica8, ?, 1user posted image , 0user posted image , 27.9, ?
7.5.

8.5.
9.5.
10.5.
11.5.
12.5.
13.5.
14.5.
15.5.
16.5.
17.5.
18.5.
19.5.
20.5.
21.5.
22.5.
23.5.
24.5.
25.5.
26.5.
27.5.
28.5.
29.5.
30.5.
31.5.

 


[/quote]


< Sporočilo je popravil Tinka88 -- 31.8.2011 11:07:35 >

(odgovor članu gregorina35)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?