|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 7:59:59   
SilberMond
Jaz mam pa drug teden 1.pregled wiiiiiiiiii, komaj čakam!! Rada bi telovadila, ampak ravno okrevam po zvinu stopala- kaj mi priporočate? Moja zdravnica pa mi ni hotela podaljšati bolniške pa delam po 12h/dan in večino časa sem na nogah :S. Čisto odveč mi je služba trenutno :/. Svetujte prosim: pogodba za določen čas se mi izteče 31.12.2011 in ne vem ali mi bodo podaljšali ali me vzeli za nedoločen čas...A naj povem, da sem user posted image pred iztekom pogodbe a naj bom tiho?? Zna se zgodit, da bi mi direktorca potem dala spet za 3mesece... A katera ve kolikokrat ti lahko podaljšajo?? 

(odgovor članu lonypg)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 8:08:28   
lonypg
Silbermond, dobrodošla!
LAhko ti 2krat podaljšajo....če poznaš osebno in menis da je človeška oseba, povej, če nisi prepričana ,pa še raje ne...do 3h mes itak noben ne pove, saj je možnost ss, raznih težav in kamot si tiho še nekaj časa....potem pa presodi sama...

(odgovor članu SilberMond)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 8:18:46   
SilberMond
jah ni preveč človeška, sprejema čudne odločitve, čeprav ona točno ve zakaj. nekatere so že 8let v hiši pa niso za nedoločen čas, ampak jim nekaj podaljšuje, jih da stran pa spet vzame, podaljša, preko pogodb itd. saj bi šla takoj stran, ampak dvomim, da bodo tam za par mesecev vzeli user posted image (imam možnost zamenjave službe sam ne vem če se zdaj splača...). res ni pošteno, da se moramo ukvarjati še s takimi stvarmi, zdaj bi mogle brezskrbno uživat!!

(odgovor članu lonypg)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 8:54:06   
liia
tudi jaz imam še pogodbo za določen čas. konec leta mi poteče. tri mesece bom tiho,ker tudi zakonsko nisem dolžna povedat nič. potem pa bom spregovorila v upanju, da mi morda še podaljšajo za par mesecev. če ne pač ne. nimam kaj dosti. sedaj menjat službo pa ne vem. jaz sem preveč poštena,da bi lahko nekoga vlekla za nos. ko delodajalec nekoga zaposluje,ga zato,ker rabi človeka, ker je delo in ne zato,da mu bo človek po hitrem postopku šel. ne vem. moje mnenje, ki ni nujno, da je pravilno.

sem pa spet sredi grozne slabosti. k sreči lahko vsaj grickam ves čas nekaj, kar se mi že pozna na kilaži. sem šla tri kile gor user posted image

(odgovor članu SilberMond)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 9:11:42   
tejkaz
Dan user posted image

Liia, joj, prav hudo mi je zate in za te slabosti. Verjamem, da si poskusila že vse, da ti ne bi več bilo slabo. Držim pesti, da kmalu mine. Če se prav spomnim imaš že enega fantka? Ali ti je bilo pri njemu tudi tako slabo?

SilberMond, ti je šefica že kaj namignila kako se bo odločila po 31.12.? Glede podaljšanja pogodbe - kolikor je meni znano, lahko podaljšajo kolikokrat želijo, le da si lahko za določen čas skupno največ dve leti. Torej ti lahko v 2 letih podaljšajo tudi 24 krat za en mesec. Moji sodelovki so ravno podaljšali ta tretjič za določen čas za pol leta. Ampak ne me za besedo držat, nisem strokovnjak na tem področju. Jaz sem k sreči za nedoločen čas, sem se pa s tem ukvarjala v prvi nosečnosti.

Lonypg, kaj pa če je izcedek zaradi pregleda? Ne vem. Če ni bolečin, krčev, je verjetno vse ok. Če bodo pa bolečine, se pa pojdi pokazat. In čudno, da ni nič rekla glede srčka. Velikost plodeka pa ustreza tednom. Imam dva dni pred tabo rok in velikost mojega plodeka je bila pred dvema dnevoma 5 mm. In je G rekla, da je super.
Z B si pa verjetno mislila bolniško, ne?

IZVIRNO SPOROČILO: wessna


IZVIRNO SPOROČILO: lluna

lonyph, hvala!
Prvi dan zadnje M sem imela 24.7. Mislim, da izračuna glede na zadnji dan M, vendar se tudi upošteva velikost ploda in potem računalnik na podlagi vseh podatkov prikaže nek PDP, vsaj mislim, da je tako. Čeprav v 1. nosečnosti sem imela PDP konec meseca in sem rodila 14 dni prej, pa je bilo po mojem izračunu kar točno, saj sem vedela, da sem imela O takoj po M. Tudi plod je ves čas nekoliko prehiteval v rasti.
Držim pesti za jutri!


jaz mam tud pdp 1.5. pa sem mela 1.dan zm 26


Jaz imam pdp 3.5., 1.dan ZM 28.7. Midve očitno računava po enakem sistemu user posted image

Tinka88, upam da tvoje slabosti čimprej minejo.

Nas je pa že precej nosečk. Malo bolj klepetave moramo postati user posted image


_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 9:21:11   
liia
ja imam že osemletnika doma in mi ni bilo tako slabo. jedla sem za tri, ampak težav nisem imela. verjetno bo sedaj punčka, z njimi je že v štartu več težav user posted image

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 9:33:15   
tejkaz
IZVIRNO SPOROČILO: liia

ja imam že osemletnika doma in mi ni bilo tako slabo. jedla sem za tri, ampak težav nisem imela. verjetno bo sedaj punčka, z njimi je že v štartu več težav user posted image


Hihi, a res? Jaz si pa po eni strani želim punčko, ker sem imela z njo manj težav user posted image Eh, karkoli bo, glavno, da bo zdravo, a ne?


_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 9:38:38   
liia
IZVIRNO SPOROČILO: tejkaz

IZVIRNO SPOROČILO: liia

ja imam že osemletnika doma in mi ni bilo tako slabo. jedla sem za tri, ampak težav nisem imela. verjetno bo sedaj punčka, z njimi je že v štartu več težav user posted image


Hihi, a res? Jaz si pa po eni strani želim punčko, ker sem imela z njo manj težav user posted image Eh, karkoli bo, glavno, da bo zdravo, a ne?



jaz z mojim fantom nimam težav (trkam) tako,da če bi bil še en ne bi bilo nič narobe. user posted image

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 9:57:52   
tejkaz
IZVIRNO SPOROČILO: liia

IZVIRNO SPOROČILO: tejkaz

IZVIRNO SPOROČILO: liia

ja imam že osemletnika doma in mi ni bilo tako slabo. jedla sem za tri, ampak težav nisem imela. verjetno bo sedaj punčka, z njimi je že v štartu več težav user posted image


Hihi, a res? Jaz si pa po eni strani želim punčko, ker sem imela z njo manj težav user posted image Eh, karkoli bo, glavno, da bo zdravo, a ne?



jaz z mojim fantom nimam težav (trkam) tako,da če bi bil še en ne bi bilo nič narobe. user posted image



No, saj jaz načeloma z nobenim nimam težav. Je pa punčka mirna, pridna, tiha. Tudi kot dojenček je bila zelo tiha in zadovoljna. Fantek je pa živahen, povsod prvi, težko ga je animirat, ker se hitro naveliča. Tudi kot dojenček je bil razdražljiv in vedno je potreboval pozornost. Zdaj itak ne vem ali je prav da si v življenju bolj miren ali bolj grebatorski. Včasih pravim, da če bi Eva dala nekaj svojih lastnosti Jašiju in on nekaj svojih lastnosti njej, jima v življenju ne bi bilo težko.


_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 10:13:01   
lonypg
Od pregleda mislim, da ni, ker mi ni brisa vzela...samo UZ notranji....prvič mi je tudio pa ni bilo nič rjavega....upam da ni nič takega, glede na to da jih večina v prvem trimesečju ima malo rjavkastega izcedka..Sem klicala ginek, in je rekla, da če je kot je ni panike zaenkrat, če bo pa krvavo,pa takoj na urgenco...
Bolečin pa ni, počutim se ok...samo ko bi me še uho nehalo boleti:)


(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 13:44:57   
SilberMond
js mislm, da bo šefica definitivno ZA podaljšanje (mi bolj zaupa kot sodelavki, ki je 20let starejša od mene), kako se bo pa direktorica odločila je pa vprašanje. nekaj časa bom lepo tiho in ostala v sedanji službi dokler bom lahko. za drugo službo bom pa verjetno razložila stanje in upala, da me bodo vzeli po porodniškiuser posted image

aja pa moj fant se že navdušuje naduser posted image user posted image . se mi je odvalil kamen...itak pravi da bo fant hehe. drugače pa je moj pdp okrog 10.5

(odgovor članu lonypg)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: MAJČICE 2012
14.9.2011 14:16:44   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: lonypg

Včeraj sem imela pregled...sicer sem pričakovala da bom bolj informirana...pa ok...slikco je nardila, pogledla , zmerila 5,2mm , datum imam 5.5. 2012,
vprašala me je ali imam kake izcedke in sem rekla da ne....Srčka ni sploh omenjala...kr ko da je vse ok...in to je to...jaz pa od šoka tud spraševala nisem nilč kaj. Sem ji pa omenla da grem k druzgemu ginek...mordaq je zato tako splošna.
Danes pa kot nalašč zjutraj mal rjavkastih kapljic, ko sem šla na wc..kaj si naj mislim??

Poleg tega me ze 3 dni tako uho boli, da sem danes misla it ze na B....pa vseeno nisem,,,,joj cela sem zmedena..Kaj pravite na to?


Živjouser posted image .

Čestitke za 1.pregled. Če je g. rekla, da je vse ok, potem je user posted image . Nič se sekirat. Glede izcedka pa: jaz sem ga imela tudi po par kapljic, kar iz lufta. Genikologinja mi je dala tablete Utrogestan (samo jaz sem imela izcedek par dni). Izcedka nimam večuser posted image .
Pri tebi pa je velika verjetnost (to je moje mnenje in upam, da je tako), da je izcedek zaradi vaginalnega ultrazvoka. Držim pesti, da se rjav izcedek več ne prikaže. Če si pa nemirna pa pojdi na urgenco, tam te pregledajo in te pomirijo.
user posted image user posted image user posted image za srečo in naj se tvoje uho čim prej pozdravi.

Anonimna user posted image



(odgovor članu lonypg)
  Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 7:22:43   
zarja28
Dobro jutro user posted image !


Včeraj sem klicala za prvi pregled in dobila datum 20.10. user posted image user posted image , komaj čakam, sam je to še tako dolgouser posted image .
Glede službe sem tudi jaz na podobnem kot liia in SilberMond, le da imam jaz do 31.3. 2012, takrat naj bi me zaposlili za nedoločen čas. Če ne bi bila noseča bi dobila 100%, sedaj pa ne vem kako bouser posted image .

lep dan vam želim..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 10:18:35   
liia
no takole, danes sem končno za odtenek boljše. mogoče je pogojeno z obilnim zajtrkom, da mi ni tako zelo slabo.
v ponedeljek imam končno pregled. pa da vidimo kaj in koliko smo pridelali :)

pogrešam GreTEJ. kje si? upam,da si ok.

(odgovor članu zarja28)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 10:45:46   
zoya80
Punce, od kdaj (od katerega tedna) vam je pa slabo? Mene je zadnje dni nekajkrat zagrabila slabost ampak je bilo po 10 min že bolje. Upam, da tako tudi ostane.
Sicer me pa velikokrat pika po trebuhu, verjetbno zaradi raztezanja maternice, predvidevam. Pa zelooo sem napihnjena. Se to še kateri dogaja? user posted image

Še zmeraj ne vem, kdaj imam 1. pregled. user posted image

(odgovor članu liia)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 10:50:20   
marjanca7
Oj!
Kakšni so kaj znaki, kako jih prenašate? Mene je do prejšnjega tedna po trebuhu špikalo,
zdaj se je pa umirilo. Po obrazu sem čedalje bolj pikasta zarad mozoljčkov, prsi se pa raje sploh ne
dotikam, auč! Ampak ful trkam, ker (vsaj zaenkrat) nimam slabosti. Bomo vidle, kam nas bo
pripeljala nosečnost s svojimi znaki user posted image .
Lep dan vsem!


(odgovor članu zoya80)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 10:56:38   
zoya80
Jaz sem tdui kar nekaj mozoljčkov fasala amapak sem ziher, da je to od OMEGA 3 kapsul. user posted image Zmeraj, ko sem jih jedla, so me napadli, pa sem jih nehala jest in so izginili. Zdaj pa ne bom nehala, ker vem, da so kapsule dobre za user posted image , tako da bom pač potrpela...user posted image

(odgovor članu marjanca7)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 11:44:05   
Janyna
IZVIRNO SPOROČILO: zoya80

Punce, od kdaj (od katerega tedna) vam je pa slabo? Mene je zadnje dni nekajkrat zagrabila slabost ampak je bilo po 10 min že bolje. Upam, da tako tudi ostane.
Sicer me pa velikokrat pika po trebuhu, verjetbno zaradi raztezanja maternice, predvidevam. Pa zelooo sem napihnjena. Se to še kateri dogaja? user posted image

Še zmeraj ne vem, kdaj imam 1. pregled. user posted image



Slabosti pri meni od 6. tedna. Pikanje v trebuhu je normalno, kot si rekla zaradi raztezanja. Napihnjenot je tudi normalna, enako utrujenost. To ti je kot pravijo zdrava nosečnost.

(odgovor članu zoya80)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 11:55:49   
leekah
pozdravljene majcice 2012,
tudi mi se vama bomo pridruzili....ja august je bil kar sproscen na morju, tako da vam pridruzujemo :)
PDP je predvidoma 18.05.2012 :)
sicer se fuuuul veselim, ampak me je malo strah....malo ker je to normalno in je prva nosecnost, malo pa ker ne zivimo v sloveniji in je v drugem jeziku vse tako bolj stresno....
se dobro da obstaja internet :)
tako da bom kar vprasala kaj ce mi ne bo jasno....hihi
lp vsem :***

_____________________________

life may not be a party, but while we are here, lets dance!

(odgovor članu Janyna)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 11:57:58   
tejkaz
IZVIRNO SPOROČILO: zoya80

Punce, od kdaj (od katerega tedna) vam je pa slabo? Mene je zadnje dni nekajkrat zagrabila slabost ampak je bilo po 10 min že bolje. Upam, da tako tudi ostane.
Sicer me pa velikokrat pika po trebuhu, verjetbno zaradi raztezanja maternice, predvidevam. Pa zelooo sem napihnjena. Se to še kateri dogaja? user posted image

Še zmeraj ne vem, kdaj imam 1. pregled. user posted image



Zoja, meni (še) ni slabo. Sem pa v 8. tednu. Upam da mi tudi ne bo. V spodnjem delu trebuha tudi mene pika. To je menda samo raztezanje maternice. Napihnjena nisem imam pa zelo leno prebavo. Jaz sem pa zelo utrujena. Spim po 9 ur na dan, pred nosečnostjo sem bila zadovoljna s 6 urami. Mozoljčkov nimam, prsi me tudi ne bolijo več. Razen utrujenosti je vse bp.


_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu zoya80)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 14:12:42   
zoya80
Hvala za mnenja in izkušnje, ste me pomirile. Me je to špikanje in predvsem napihnjenost kar skrbelo.

Me pa zanima še nekaj - ali kateri pri slabosti pomaga hrana? Meni je danes v službi že 2x postalo slabo in sem nekaj pojedla, pa je bilo bolje. Ampak rezultat tega je, da nonstop jem, ker imam poleg tega tudi ful apetit. Zato me skrbi, da bodo šle kile kar hitro gor. user posted image Kako je z vami? V katerem tednu naj bi se dejansko začele rediti zaradi ploda?

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 14:26:34   
tejkaz
Zoya, ravno včeraj sem nekje brala, da se naj v prvem trimesečju ne bi nič zredile, oz. do 1 kg.
Ja, menda marsikateri pomaga, da ji ni slabo, malce hrane v želodčku. Nekaterim pa ravno obratno. Po mojem mora vsaka nosečnica sama spoznati kaj ji paše in kaj ne. Če ti paše, da ješ, poskusi jesti zdravo hrano. Jaz recimo nimam nobenega apetita. Ni mi slabo, ampak ob pogledu na hrano, se mi kar ena zapora ustavi. Včasih se šele popoldan opomnim, da bi bilo fino nekaj pojesti. Potem pa kaj pripravim in mi spet ni do tistega. Ampak verjamem da se bo še vse obrnilo. In glede na to, da sem že v štartu bolj med okroglimi, me veseli, da nimam apetita user posted image


_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu zoya80)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 14:40:22   
lluna

IZVIRNO SPOROČILO: lluna

lonyph, hvala!
Prvi dan zadnje M sem imela 24.7. Mislim, da izračuna glede na zadnji dan M, vendar se tudi upošteva velikost ploda in potem računalnik na podlagi vseh podatkov prikaže nek PDP, vsaj mislim, da je tako. Čeprav v 1. nosečnosti sem imela PDP konec meseca in sem rodila 14 dni prej, pa je bilo po mojem izračunu kar točno, saj sem vedela, da sem imela O takoj po M. Tudi plod je ves čas nekoliko prehiteval v rasti.
Držim pesti za jutri!


jaz mam tud pdp 1.5. pa sem mela 1.dan zm 26


Jaz imam pdp 3.5., 1.dan ZM 28.7. Midve očitno računava po enakem sistemu user posted image





hmm, kaj pa vem, mislim, da se lahko še marsikaj spremeni, kakšen dan gor ali dol.. drugače pa je omenila, da je izračun sicer 1.5., ampak da misli, da bo že kaj prej, sploh, ker je pikica velika že 8,5.. bomo videli :)


< Sporočilo je popravil lluna -- 15.9.2011 14:41:21 >

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 14:42:28   
lluna
Drgače pa me zadnja 2 dni zelo matrajo slabosti, kar ni nič fino :/, se prav težko prebijam čez dan... upam, da ste ostale kaj boljše!

(odgovor članu lluna)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: MAJČICE 2012
15.9.2011 14:49:20   
š.o.r.
Mi bomo tudi imeli majčka (upam). Prvi dan ZM je bil 26.7.
Imam pa vprašanje. Ta teden so mi naredili UZ, nosečnost je potrjena, ampak ni pa še embria, samo rumenjak se vidi. Sicer naj bi malo zamujal, ker nimam rednih M. Vidim, da ste ve že vidle srčka. Zdej pa ne vem, a je vse ok, a se ne bo prav razvijal. Imam pa s tem že veliko slabih izkušenj, zato mi je tolk hudo, če nebi uspelo.
Vsem, ki ste zagledale + pa čestitke in mirno nosečnost.

(odgovor članu lluna)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Resnična zgodba: Prazen trebuh in zlomljen...
Od nekdaj sem sanjala, da bom mama štirim otrokom. In tudi sem. Samo na drugačen način, kot sem si kadarkoli predstavlja...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?