|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
8.9.2011 10:32:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 11:51:24   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: thaiss

letos oktobra štartamo z gibalnimi uricami na drugi lokaciji, kar je pa njemu najbolj pomembno, so lahko starši zraven.



Thaiss, vidim da si iz Pirana. Kje pa so te gibalne urice? Bi ble mogoče tudi za mojo pupo zanimive. Hvala!

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 13:10:41   
thaiss
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: thaiss

letos oktobra štartamo z gibalnimi uricami na drugi lokaciji, kar je pa njemu najbolj pomembno, so lahko starši zraven.



Thaiss, vidim da si iz Pirana. Kje pa so te gibalne urice? Bi ble mogoče tudi za mojo pupo zanimive. Hvala!


gibalne urice so v telovadnici pri igrišču. Sem včeraj poklicala in bojo začeli skoncem septembra oz pri petek v oktobru. odvisno od vremena.
ti si tudi iz Pirana?


Gibalne urice za najmlajše
V telovadnici na stadionu v Piranu že od oktobra vsak petek poteka športni program Gibalne urice za najmlajše, ki ga organizira Športni in mladinski center Piran.
Gre za vodeni športni program namenjen predšolskim otrokom. V prvi skupini, med 17.00 in 17.45, so otroci do 3. leta starosti. V drugi skupini, od 17.45 do 18.30, pa otroci od 3. do 6. leta. Otroke pri športnih dejavnostih spremljajo starši, ki pri tem aktivno sodelujejo. Program pod vodstvom športnih koordinatork omogoča in spodbuja gibalne dejavnosti otrok skozi različne športne aktivnosti: naravne oblike gibanja, elementarne igre, plesne igre, igre z žogicami in drugimi igralnimi pripomočki.

V Športnem in mladinskem centru Piran so zadovoljni, kajti sedanje število, približno 40 rednih udeležencev, otrok narašča, odziv pa je zelo pozitiven.

 

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 15:12:10   
ronja
Ne vem, kaj bi bilo po mnenju nekaterih tukaj tako obremenjujočega.

To, da morajo bit na določen dan v tednu, na določeno uro tam - dostikrat si tega namreč ne želijo - sploh spomladi. In potem se pregovarjajo in kregajo, da morajo it.
V Ronjini skupini (takrat 3-5 let) je bila ona EDINA, ki ni hodila nikamor! Večina jih je imela celo 2 ali več dejavnosti. In ker so imeli nekateri tudi bratce in sestrice, so urniki družine izgledali tako, da so se popolnoma prilagajali vsem tem aktivnostim, ki so bile večinoma 4x na teden. In tu potem zmanjka za spontanost. Kar je po moje škoda - za otroke, pa tudi za starše.

Plus, otrok mora pač poskusit, kaj mu je všeč in kaj ne, in drugače, kot da gre tja in to naredi po nekem urniku, ne gre.

V bistvu se da že doma kar dobro ugotovit, kaj je otroku všeč in kaj ne. NI treba, da zato proba vse športe in vse mogoče aktivnosti.

zara in uškinamama, torej ni Ronja edina, ki še ni bila na ničemer, čeprav je že 4 leta starauser posted image . Ker tu okoli je res edina, že 2 letniki imajo obvezno kaj.
Potem mi starši razlagajo, koliko so otroci motorično napredovali, odkar so na telovadbi - da zdaj pa super naredijo preval, prej pa ne... NO, mojidve delata prevale po tleh doma in po postelji - in ne boste verjeli, sta se jih naučili ravno tako dobro kot tisti na organizirani vadbi. Pa saj mi ne gre, da bi morali povsod dosešt maksimum, no!

Jeziki - živimo na dvojezičnem območju, tako, da govori oba jezika. Angleščino pa mu sama kaj povem, oziroma zdaj ima neko foro, ko sprašuje " kako bi to rekli tisti , ki živijo v avstrii, angliji.... Luštno.

To je tudi pri nas zdaj in - ker smo bili na morju in so ljudje govorili hrvaško, pa nekateri tudi drugače in jo to zelo zanima. Zato sem prišla na to idejo z angleškimi uricami.
se mi zdi, da je to bolje, kot da se otroka prav "uci" tujega jezika - se mi zdi, da zdaj kr vpijajo vase besede in da nekak spontano pride do razumevanja tujega jezika, ce se ga dnevno vkljuci v pogovor, kot da so temu namenjene namenske urice

Se strinjam s tem, vseeno pa bi oba z malima rajši govorila slovensko, tako da se tega sistema pri nas ne bomo šli. Tako, sproti, da se kako besedo naučita, to pa itak - saj jih navsezadnje tudi midva dostikrat uporabljava, čisto nevede, oni imajo pač več besed in včasih najdeš boljšo angleško kot slovensko;).
je pa res, da mora potem stars fuuul biti pozoren na to, kako govori - kar pa ni tko lahko

Kar se tiče naglasa, me ne skrbi, ker je do zdaj večina "native speakerjev" mislila, da sem "one of them", tako da kake hude traparije ju upam ne bom naučilauser posted image .

karate je 4x na teden, pa lahko izbereta, kdaj hoceta iti - ce se jima dons ne da, pa kak drug dan.

To mate pa fajn sistemuser posted image . Ampak vseeno ne zamenjam za bazen pa zoouser posted image .

Se mi zdi za tako starost 1x tedensko čisto dovolj obveznosti.
Podpis. Če imaš več otrok in če imata še starša kdaj kaj, se že tako hitro zgodi, da nima družina nobenega prostega popoldneva... Čez vikend so itak navadno kaki obiski, izleti, večja dela... In potem gre življenje prehitro mimo.

kako bo v šoli, ne vem - sama sem hodila na svakojake krožke in dodatne pouke in mi je bilo to fajn - vendar je bilo takrat malo drugače - prvič sem na vse to lahko šla sama in me ni nihče vozil, drugič so bili zastonj (razen glasbene, pa tudi ta ni bila draga). Nikoli nisem ničesar pustila, ampak so mi pa že takrat starši rekli, da ne morem it na vse in vem, da sem morala izbirat ali tabornike ali glasbeno - sem šla v glasbeno, čeprav je sestra že  hodila k tabornikom. Se mi zdi, da so naredili prav, ker jaz bi bila potem non stop nekje.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 15:27:05   
Balerina
Se tudi strinjam da za predšolske je 1X tedensko čisto dovolj. Pa neke šole (jezikovne, glesbene,..) ni ne potegnejo ker se mi zdi da se v teh letih otrok še motorično razvija in da bo imel za učenje in sedenje še dovolj časa.
Mamo dva in smo že lani organizirali tako da sta hodila na plavanje obe isti dan, smo se malo dlje vozili, ampak ostalih 6 dni v tednu so bili pa rezervirani za nas. Tudi letos bova poskušala tako in kot kaže nam bo uspelo celo isto uro ne samo isti dan in še to zelo blizu 10 min z avtom.
Je pa tako da je to plavanje do maja, potem pa je že fino zunaj na sončku in pride v poštev: kolo, žoga, skiro,...
Prvi pogoj pri izbiri pa je bila seveda njuna želja da gresta na plavanje če bi izbrala pa kaj drugega bi pa šla na tisto ampak samo eno stvar.
Glede jezikov pa ja že tako hitro pobirajo, našadva sta letos tudi na morju slišala ene koligice ki sta govorili s tujci Angleško in sta naju takoj spraševala kaj pa po pomeni kako se pa to reče, pa če že gledata risanke rada gledata Disny Chanal in jih tam pobereta tudi kakšne besede. Tako sproti preko igre.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 20:32:31   
ZmajTolovaj
Naša je ravno dopolnila 4 leta. Ne hodi nikamor, zdaj si ogledujemo 1x tedensko telovadba s starši. Začne se konec septembra, do takrat se moramo zmenit.



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 20:34:32   
ZmajTolovaj
Naša je ravno dopolnila 4 leta. Ne hodi nikamor, letos si ogledujemo telovadbo s starši 1x tedensko 45min (neke gibalne urice). Začne se konec septembra, do takrat se moramo zmenit.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 20:35:23   
ZmajTolovaj
Naša je ravno dopolnila 4 leta. Ne hodi nikamor, letos si ogledujemo telovadbo s starši 1x tedensko 45min (neke gibalne urice). Začne se konec septembra, do takrat se moramo zmenit.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 20:39:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

[
Plus, otrok mora pač poskusit, kaj mu je všeč in kaj ne, in drugače, kot da gre tja in to naredi po nekem urniku, ne gre.

V bistvu se da že doma kar dobro ugotovit, kaj je otroku všeč in kaj ne. NI treba, da zato proba vse športe in vse mogoče aktivnosti.


Doma lahko ugotovim, da se rada giblje. V kakšnem športu se bo gibala, pa doma ne znam ugotoviti, ker nimam toliko spretnosti niti možnosti, da bi ji pokazala in da bi jo spremljala. Osnovne usmeritve vidiš doma, več pa ne.
Ali pa slišiš, da ima posluh in da rada poje. Jaz si ne predstavljam, da doma ugotavljam, kateri inštrument bo igrala, ali klavir, ali kitaro, ali violino, ali flavto. Teh spretnosti in znanj nimam, a tudi če bi jih imela, zakaj bi jo silila s svojim inštrumentom?

Meni je pa to všeč, da otrok lahko poskusi različne stavri, na katerem koli področju.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 20:47:27   
luka jan
Naš prvošolček za letos nima še nič izbrano, lansko leto v vrtcu pa je hodil samo k angleščini, enkrat tedensko, 45 minut. In mislim da je bilo dovolj, ostali prosti čas smo kot družina porabili v naravi in ob kaki športni aktivnosti za hišo.
Kot pravi Nika, manj je tu več.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 20:51:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Jst samo poudarjam pasti, v katere se ujamejo mnogi starši - da otroka vpišejo v preveč dejavnosti (seveda z dobrim namenom, da bo lažje izbral kaj mu je zares všeč), ki zahtevajo celega otroka in potem otrok izgubi orjentacijo.


Se strinjam, da se dobri nameni lahko hitro izrodijo v svoje nasprotje.

Tako kot preveč dejavnosti ni dobrih, sploh na začetku šole ne, vsaj po moje, ko se mora otrok navaditi na nove ljudi, drugačen ritem in drugo okolje, vsaj običajno, tako spet ni dobra anti propaganda, da starši že skoraj po defaultu z dejavnostmi pretiravajo, ker to v veliko primerih sploh ni res. In na koncu je vse odvisno tudi od otroka, nekomu je dovolj ena, drugi spet potrebuje in zmore dve ali celo tri.

Kar se meni zdi pomembno je to, da otroku toliko prisluhnemo, da ko mu ni več za hodit, da ne vztrajamo za vsako ceno (pa kako se lahko izpišeš sredi leta, saj smo plačali za celega, pa stran boš vrgel toliko truda in podobno), ampak da takrat najdemo novo dejavnost, ki ga bo veselila. Otroci so radoživi in zvedavi in jih marsikaj zanima (na kar mi še pomislimo ne) in zdi se mi prav, da jim to omogočimo, da iščejo in najdejo svoje poti in ne hodijo po naši začrtani.

In kar se mi še zdi pomembno je to, da tudi dejavnosti jemljejo in doživljajo kot igro, predvsem kot igro druženja. Tele punčke naše, ki hodijo skupaj, se vedno potem in/ali prej še malo poigrajo skupaj. Če gledam iz te perspektive, je tista ura gimnastike samo salama v sendviču, kruh je pa vse okrog user posted image .

(odgovor članu marjetica8)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 21:07:00   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8
...velika večina bi radi igrali inštrument za svoje veselje.

No, jaz pa menim, da dokler je izbrana interesna dejavnost v veselje otroku in ne predstavlja (pre)obremenitve zanj, ni nič narobe, če nima za to posebnega talenta. Sploh pri predšolskih otrocih se mi zdi, je važno predvsem to, da se otrok teh uric veseli ne glede na talent, se bo pa naučil nekaj osnov. No, naš mali je npr. ravno za glasbeno šolo izrazil željo (da bi se učil igrat na kontrabas user posted image user posted image ali kitaro), pa je opustil misel na to, ker je lahko izbral samo eno dejavnost. In je na koncu zmagala plavalna šola. Tako kot prav Ronja, ga pa imam tudi jaz namen nekaj osnov angleščine naučiti sama (preko igre, pesmic, morda preko dnevne rutine kakšno besedo..).



Se strinjam.
Otroka valjda da voziš le na dejavnosti, ki so mu všeč.
Moja tamala brez telovadne ne zdrži - tam se znorijo, skurijo višek energije (pa še jo ostane za izvozuser posted image user posted image user posted image ) - nikoli ne bo telovadka. res pa je, da tudi ne bo "štorast knedl".

Tuj jezik pa je "must" - odgovornot starša pa je, da najde najustreznejši tečaj, učiteljico, jezikovno šolo. Da otrok tja hodi z veseljem - da mu je tam cool.

Je pa žal res najlaže reč, da otrok potrebuje le igro.
Samo taki tipi supermam potem otročkom "želnim brezksrbne igre" porinejo DVD z risanko, vrečko smokija in kokakolo. Garantiran mir za par ur - eni pač po liniji najmanjšega odporauser posted image .



(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 21:09:13   
Dashenka
Marjetica, to z vpisovanje kar povprek pa se možno strinjam.

Otroka vpišeš v popoldansko dejavnost po temeljitem premisleku. Mi smo imeli to srečo, da smo z vsem, razen poskusom plavalnega tečaja, zadeli v polno.
Le zrel človek pa zna potegnit ločnico med zdravo spodbudo in pa forsiranjem ali celo izživljanjem svojih neizživetih ambicij.




< Sporočilo je popravil Dashenka -- 8.9.2011 21:21:03 >

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 21:14:03   
rozilu
i pomembno je to, da tudi dejavnosti jemljejo in doživljajo kot igro, predvsem kot igro druženja. Tele punčke naše, ki hodijo skupaj, se vedno potem in/ali prej še malo poigrajo skupaj. Če gledam iz te perspektive, je tista ura gimnastike samo salama v sendviču, kruh je pa vse okrog
IZVIRNO SPOROČILO: thaiss

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: thaiss

letos oktobra štartamo z gibalnimi uricami na drugi lokaciji, kar je pa njemu najbolj pomembno, so lahko starši zraven.



Thaiss, vidim da si iz Pirana. Kje pa so te gibalne urice? Bi ble mogoče tudi za mojo pupo zanimive. Hvala!


gibalne urice so v telovadnici pri igrišču. Sem včeraj poklicala in bojo začeli skoncem septembra oz pri petek v oktobru. odvisno od vremena.
ti si tudi iz Pirana?



Eh petek! Takrat pa ne bo šlo.

Nisem ravno iz Pirana, ampak del tedna sva z malo na Obali (Pi. občina), za vikende greva pa v LJ... Tako da petek žal odpade user posted image Zanima me pa v Pi občini, ker se mi ne da popoldne vozit še v KP...

Če ne bom našla nič pametnega, bomo pa doma nardili plac in telovadli user posted image , ker prav kmalu bo ob prihodu domov že tema... in bojo zunanje aktivnosti od ta male omejene na vrtec.... moje pa na sprehod od avta do službe user posted image



(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
8.9.2011 21:37:51   
rozilu
Sicer se pa strinjam, da je včasih že kar preveč tehle aktivnosti za ene otročke. Nečakinja je bla že na vsem možnem že preden je hodila v šolo, zdej pa sploh! Babica jo skoz vozi naokoli (mama seveda ne utegne, preden pride iz službe traja...), pa en dan to, drugi dan drugo... mala si pa izmišljuje... Od druge angleščine (prva je bla že v vrtcu), baleta, pa enih drugih plesov, petja, pa klavirja (no to zdej, ko je v šoli - pa sem ziher, da gre tudi v šoli na vse možne pevske zbore).

Ohjoj, vsako leto več in preveč se mi zdi...

Nečak je imel takoj po šoli fuzbal (tako da ga niso rabli nikamor vozit, ta čas bi sicer bil v podaljšanem) in pol dodatno še plavanje. Tako da se prelaufa in razmiga, ker to rabi!

Se mi zdi, da je v tem predšolskem času res važno samo to, da se fajn razmigajo - ker to jim mogoče manjka v današnjih časih. Mi smo divjali okoli hiše po dvorišču in njivah, zdej tega ni kaj dosti več... no v mestu pa sploh ni laufanja po njivah user posted image .

Tečaji tujih jezikov "a must"? Ne vem no, prej bi se lotila pristopa od Ronje! Ita. in angl. sem se jaz naučila iz okolja in TVja. Je bilo čisto zadosti za normalno komunikacijo in potem kasneje za odlične ocene v šoli. Aja, tretji tuji jezik sem se pa začela učit na gimn. - nemščino. Nikoli nisem bila res v stiku s tem jezikom, in sem se zelo težko naučila osnov... ampak zadnjih par let sem kar v stiku z Nemci in mi komunikacija kar steče.

Zdej imajo pa še toliko prej tuji jezik kot mi (kdaj začnejo zdej z angl.?), tako da res ne vidim smisla v "forsiranju" tečajev zelo zgodaj - razen če greš živet v tujino npr., ali pa če imaš ful stikov s tujci (sorodniki, prijatelji, potovanja...). Takrat pa ta tuji jezik dobi smisel in ga tudi otrok lažje osvoji. (Se pa strinjam, da bi skozi šolo bilo fajn osvojit čim več jezikov - ampak tu je govora o predšolskih zunanjih dejavnostih).


(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
8.9.2011 22:04:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
8.9.2011 22:07:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
8.9.2011 22:11:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rozilu)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
9.9.2011 17:02:46   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

3 leta: 1x tedensko telovadba
4 leta: 2x tedensko telovadba
5 let: 2x tedensko telovadba + 2x tedensko angleščina
6 let: 2x tedensko telovadba + 2x tedensko angleščina + 1x tedensko klavir (zanekrat privat, da vidimo, če je iz pravega testa user posted image )

joooj, saj ni za verjet kaj nekateri delate z otroki...Devetletka jim je čisto na suho ukradla eno leto brezskrbnega otroštva, kar je v bistvu že samo po sebi naravnost kriminalno...da pa se tako male otroke tlači v toliko nekih dejavnosti še pred tem, je pa resnično žalostno...Pa ne mi govoriti, da si otroci tega fuuul želijo.. da, tisti si tega želijo, ki doma ne dobijo dovolj pozornosti, ki se doma sami dolgočasijo ob igračkah, televiziji in podobno...Čisto vsaka zdrava mamica ali oče sta svojega predšolskega otroka sposobna gibalno razmigati do te mere, da zadostita otrokovemu razvoju in veselju...Prav nobene potrebe ni malčka dvakrat tedensko voditi na telovadbo, če se ti da kdaj sami spraviti na kolo ob otroku, na rolerje, skočiti v bazen skupaj z njim, se poditi po bližnjem travniku,splezati na prvi malo večji hrib, se jiti doma aerobiko , plesati,jogirati...Vendar se to nekaterim očitno ne da...Raje plačajo tujcem, da preživljajo dragocene urice z njihovimi otroki,ki v bistvu v predšolskem obdobju rabijo največ pozornosti staršev in ne nekih x animatorjev. Pa garantiram, da otrok zaradi tega ne bo  štorast knedl,kot je bilo nekje napisano .Podobno je s tečajem tujega jezika. Čisto nič se ga ne mudi učiti že v predšolskem obdobju , ko večina mulčkov še ni sposobna tvoriti pravilnih povedi v materinem jeziku...(o tem sva ravno zadnjič ne enem seminarju govorili z eno znano logopedinjo)To in podobno natolcevanje je le marketinška poteza, da  iz staršev, ki se jim ne da truditi da bi prosti čas preživljali z otroki in bi radi potolažili slabo vest, potegnejo denar.
Če ob tem pomislim, da je otrok skoraj deset ur v vrtcu, potem pa ga še štirikrat na teden popoldne voziš na te dejavnosti ki si jih tako grooozno želi, me kar zmrazi. Sama bi se vprašala, kaj je pri tem narobe. Kako, da te otrok ne pogreša...kako da si ne želi tvoje prisotnosti ampak kljub temu, da te skoraj nič ne vidi rad hodi na te dejavnosti...In po drugi strani...kako da do strele ni tebi nič dolgčas za njim...kako lahko to opravičuješ pri sebi, ko je tvoj otrok v svojih najnežnejših letih veliko več ob tujcih kot ob tebi...
Pa še za konec...sama svojih predšolskih  otrok nisem nikoli vodila na razne tečaje tujega jezika, da ne govorim o telovadbi...Pa lahko brez samohvale povem,  da se sedaj ko sta že nekaj let šolarja oba tretirata kot nadarjena učenca na vseh področjih, med katerimi so tudi tuji jeziki (posebej sin) in športno področje (oba).Neizmerno toplo pa mi je pri srcu,ko se spomnim, da smo se prvih angleških besed učili skupaj ob družabni igri, ter da smo prve samostojne plavalne zamahe, prvo majavo vožnjo brez pomožnih koleščkov, prvo nerodno samostojno drsanje, rolanje, jezdenje...doživeli skupaj v družinskem krogu...neprecenljivo...


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
11.9.2011 14:56:26   
Roberta69
Se mi zdi, da nas danes tako bombardirajo s široko paleto takšnih in drugačnih animacij in takšnih in drugačnih izsledkov raziskav zakaj je to ali ono dobro in zakaj ne, da človek hitro podleže. Moj sin je šel s 2,4 meseci v vrtec, prej pa sem ga pazila jaz in ker se mi je v določeni fazi zdelo, da ful potrebuje družbo drugih otrok, sem zelo oprezala za kakšno skupinsko vadbo ali čem podobnim, pa za tako majhne nisem našla nič pametnega, zato sva veliko časa preživala po raznih igralnicah oz. igriščih. Ko je začel hoditi v vrtec sem ga vpisala na telovadbo, kjer je užival, ampak na svoj način (kar vzgojiteljicam ni ravno odgovarjalo), je pa bilo obdobje, ko ni hotel hoditi in potem pač ni oz. nisva. Jaz sama pri sebi že sanjam, kako bi bilo fino, da bi hodil na kak inštrument in orng gibalno skupino in še kaj, ampak po dobrem premisleku se mi zdi, da je za triletnika to še prekmalu. Res najbolj odtehta, če se mu starši lahko maksimalno posvetijo, pa kar koli že počnejo, samo da to počnejo skupaj. Kadar koli pa se bomo pri nas odločali, da bi ga kam vpisali, bo to edino z njgovo privolitvijo/izraženo željo z njegove strani.


_____________________________

Dva čmrljčka in ena čebelica - brneče kot v panju :)))

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
11.9.2011 17:34:50   
ronja
Podpis pod pelin. Kolikor vidim pri družinah okoli nas, se vsem veliko mudi na vse te dejavnosti...

Doma lahko ugotovim, da se rada giblje. V kakšnem športu se bo gibala, pa doma ne znam ugotoviti, ker nimam toliko spretnosti niti možnosti, da bi ji pokazala in da bi jo spremljala. Osnovne usmeritve vidiš doma, več pa ne. Ali pa slišiš, da ima posluh in da rada poje. Jaz si ne predstavljam, da doma ugotavljam, kateri inštrument bo igrala, ali klavir, ali kitaro, ali violino, ali flavto. Teh spretnosti in znanj nimam, a tudi če bi jih imela, zakaj bi jo silila s svojim inštrumentom?

In se ti zdi, da je potrebno v PREDŠOLSKEM OBDOBJU sprobat vse mogoče športe, da boš ugotovila, kateri točno ji sede? Se ti ne zdi to za neke specifične usmeritve še en majčken zgodaj? Saj se tudi ne učijo v predšolskem obdobju različnih inštrumentov - v mali glasbeni pojejo pesmice in ploskajo ritme, poslušajo razne inštrumente in to je to. Vse to pa komot tudi doma počneš skup z nijmi, če se ti seveda ljubi.

Sicer pa - jo boš potem vpisala na vse inštrumente? Saj vendar ne more vedet, kateri ji je všeč, če jih ne proba, ne? kako potem narediš izbor - ker delaš ga ipak ti, kakorkoli obračaš, saj jo ti vpišeš. Razen če ti 3 letnica ne pride: mami, jaz bi rada igrala saksofon...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
11.9.2011 21:54:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
12.9.2011 18:26:29   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Podpis pod pelin.

enako user posted image  je dobr napisala user posted image

Saj vedno dobro napiše, tudi, če se ne strinjam z njo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
12.9.2011 18:46:14   
Serendipity
Jap, imamo jih ogrooomnoooo! In ni mi sram priznati. Stara je šele dve leti in ko pride z vrtca je njen dan zapolnjen do zadnjega kotička. In to z igranjem na gori peska, kuhanju v kvazikuhinji (in njene juhice so tanajboljše), petjem pesmic, sprehodom po bližnjem gozdičku in nabiranjem želodov in lovljenjem kobilic, tek za metulji in vriskanjem do neba. Ali pa jo mahnemo do bližnje kmetije kravce gledat in čebelce. Po dežju pa obvezno skakanje po lužicah. Pa še kaj se najde. Zvečer pa definitivno ne gre spat brez risanke in vedno na koncu še mamine/atijeve/babičine/dedijove pravljice/pesmice.

Saj verjamem, da če živiš v mestu večina teh stvari odpade. So pa zato druge stvari.

Moja hčerkica ima rada pesmice, glasbo, rada posluša angleške besede in sprašuje kako je ime omari, pa stolu, pa metuljčku.  Morda bo kdaj šla h kakšnemu plesu v vrtcu (če bo želela) in morda ji res ''''škodim'''' s tem, da ji ne razvijam teh malih možgančkov z raznovsrtnimi tečaji tega in onega. Ji pa poskušam približati naravo (vsaj koliko je je še ostalo) in brezskrbno otroštvo;

Je pa res, da vsak dela s svojim otrokom po svoje. In to spoštujem. Da ne bo pomote. Moja bo pač otrok narave in če zaradi tega kasneje ne bo 'brihta' in bo končala le poklicno šolo, naj kar gre. Samo, da bo srečna v tem, kar je in kar ima.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Popoldanske dejavnosti - predšolski otroci
12.9.2011 18:47:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

In se ti zdi, da je potrebno v PREDŠOLSKEM OBDOBJU sprobat vse mogoče športe, da boš ugotovila, kateri točno ji sede?


A sem kje napisala, da je potrebno vse user posted image .

Pač, hodi na enega, zdaj ji sede, mogoče ji čez eno leto ne bo več, bo šla pa na drugega. Mogoče ji bo, in bo ostala. Mogoče ji noben šport ne sede in bo šetala po parku, mogoče ji bosta čez dve leti še dva premalo, kaj pa vem.

Meni je fajn, da lahko kakšnega sproba, jaz sem jih tudi. Se mi zdi, da mi to ni škodilo, upam, da tudi mojemu otroku ne bo.

Mislim, koliko filozofije zato, da mularija rit premika.

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kolikor vidim pri družinah okoli nas, se vsem veliko mudi na vse te dejavnosti...


Tako ti vidiš, da se vsem mudi.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 12.9.2011 18:48:21 >

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?