|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Poškodbe v vtcu. Pustiti otroka tam?
14.11.2011 16:51:17   
Paštetka
Nesreča nikoli ne počiva. Kot je napisal Kalbo, lahko otrok pade kjer koli. Tudi tebi doma.

Glede hrane v vrtcu bi rekla, da zeeeeeloooo kompliciraš. user posted image
To, da se otroci pri enem letu med sabo ne igrajo, se močno motiš. Otroček dobi čisto dovoj pozornosti tudi pri 14 otrocih. Ves svet se pa res ne rabi vrtet samo in skoz okrog njega. user posted image
To, da obtožuješ pomočnico vzgojiteljice (varuhinjo, kot pišeš), da nima čisto nobenih izkušenj.... Je malo mimo. Če jih imaš ti, ko imaš otroka komaj leto dni, jih ima verjetno tudi ona, četudi je samo pomočnica in je skoz z otroci. Saj le te delajo po programu vzgojteljic.
In kot ti je ena napisala, v vrtcu sta vsaj dve, če gre ena na wc. Tvoja varuška, pa ne hodi na wc? Vzame otroka s sabo? user posted image in verjami, lahko 2 ali trije čuvajo otroka in verjami, da ni takih refleksov, da bi ga v določenih situacijah obranila bušk. user posted image

Po moje preveč kompliciraš.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 14.11.2011 16:53:30 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Poškodbe v vtcu. Pustiti otroka tam?
14.11.2011 18:21:51   
Dashenka
Potem smo ga pa lepo izpisali in je pri varuški. Smo vsi super zadovoljni  in kar lepo zdravi.


Super.
Odločili ste se tako, kot menite, da je za vašega otroka najbolje.

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Poškodbe v vtcu. Pustiti otroka tam?
14.11.2011 20:52:21   
m_o_i
...ne vem, nooo
user posted image

vem pa to, da ce zaupas vzgojiteljici/pomocnici/zdravniku etc, dobis nazaj pozitiven feedback. tudi ti bi reagirala cudno, ce bi pristopla oseba X z jasnim izrazom na obrazu "nimas pojma; ne prebavljam te"

nikoli ne bom pozabla izraza zdravnice, ko me je tik pred urgentnim CRjem sprasevala, ce zelim blokado ali komplet narkozo. cela panika, sploh nisem registrirala, kaj se dogaja, tak je vse na kup letelo...
skratka, rekla sem, da je ona strokovnjak in da naj ona pove, kaj bi bilo boljse. odlocila se je za blokado in mi je rekla, da zato, ker sem pac zajtrkovala...
ampak tisti izraz "hvala za zaupanje" v njenih oceh-neprecenljivo

in super, da ste bolj zadovoljni z varusko, njenimi 10imi rokami(saj jih ima,ane?!) ter primernejso hrano, ki jo pripravlja.
zelim pa, da boste tako uspesni pri zavijanju v vato se 18 let...



_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Poškodbe v vtcu. Pustiti otroka tam?
14.11.2011 20:59:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

vem pa to, da ce zaupas vzgojiteljici/pomocnici/zdravniku etc, dobis nazaj pozitiven feedback. tudi ti bi reagirala cudno, ce bi pristopla oseba X z jasnim izrazom na obrazu "nimas pojma; ne prebavljam te"


Zaupanje dela čudeže in po mojih izkušnjah je vsaj 90% oseb, ki jim lahko zaupam, mogoče še kakšen % čez.

Vedno sicer obstaja možnost, da se nekdo vede neskrbno do otroka, ampak - to je treba ločiti od tistih, ki se pri delu vedejo odgovorno (ali pa samo normalno kot se na delovnem mestu pričakuje). To je naloga staršev, da znajo ločiti zrno od plevela! in ni naloga vzgojiteljic/učiteljev/profesorjev/zdravnikov, da v vsaki muhi ustrežejo ravno vašemu otroku. Ni, in pika, pa tudi če mislite, da je vaš otrok center sveta - ni.

Od tistih, ki otroka čuvajo (vzgojitelji, bakice, sosedje, prijateljice) pričakujem samo to, da mi podajo točne informacije, kaj se z njim dogaja, če je kaj zelo posebnega - da bi vedela, kako reagirati, če bi npr. od nekega dogodka dobil vročino ali kaj podobnega.

Da ima buško - ja pač jo ima, saj je otrok. Kakšen otrok bi pa to bil, če ne bi nikoli buške dobil.

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Poškodbe v vtcu. Pustiti otroka tam?
14.11.2011 21:08:13   
november2010


Mi smo imeli letos marca eno res grozno izkušnjo , v vrtcu se je zgodila nesreča, ki se nekakor ne bi smela zgoditi, ampak se pač je....

Kot so že rekle pred mano - nesreča nikoli ne počiva, pa če je v vrcu ali pa doma...

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Poškodbe v vtcu. Pustiti otroka tam?
14.11.2011 21:19:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: november2010

Mi smo imeli letos marca eno res grozno izkušnjo , v vrtcu se je zgodila nesreča, ki se nekakor ne bi smela zgoditi, ampak se pač je....


V takih situacijah je vedno treba ohraniti mirne živce. Običajno je tudi tistim, ki so za otroka odgovorni, v takem primeru - grozno.

(odgovor članu november2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Poškodbe v vtcu. Pustiti otroka tam?
14.11.2011 21:55:55   
KT
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Nesreča nikoli ne počiva. Kot je napisal Kalbo, lahko otrok pade kjer koli. Tudi tebi doma.

Glede hrane v vrtcu bi rekla, da zeeeeeloooo kompliciraš. user posted image
To, da se otroci pri enem letu med sabo ne igrajo, se močno motiš. Otroček dobi čisto dovoj pozornosti tudi pri 14 otrocih. Ves svet se pa res ne rabi vrtet samo in skoz okrog njega. user posted image
To, da obtožuješ pomočnico vzgojiteljice (varuhinjo, kot pišeš), da nima čisto nobenih izkušenj.... Je malo mimo. Če jih imaš ti, ko imaš otroka komaj leto dni, jih ima verjetno tudi ona, četudi je samo pomočnica in je skoz z otroci. Saj le te delajo po programu vzgojteljic.
In kot ti je ena napisala, v vrtcu sta vsaj dve, če gre ena na wc. Tvoja varuška, pa ne hodi na wc? Vzame otroka s sabo? user posted image in verjami, lahko 2 ali trije čuvajo otroka in verjami, da ni takih refleksov, da bi ga v določenih situacijah obranila bušk. user posted image

Po moje preveč kompliciraš.


Paštetka se smem podpisat?

Kanny - brez zamere - te popolnoma razumem, ker si odreagirala - ne morem rečt kot večina staršev, ampak SI odreagirala, kot si sama smatrala, da je v danem trenutku najbolj primerno.

Vendar se ne strinjam, da je izpis iz vrtca rešitev. Pisati sedaj "post humno" itak nima smisla, ampak "beg" ni rešitev, je zgolj iskanje zatočišča, kjer ga - bojim se - ne boste našli!
Otrok pade, se udari, utrpi poškodbe, vgojiteljica pokliče ali pa ne - ženska je ocenila, da klic ni potreben. Ji zameriš? Zakaj? Ker je v danem trenutku precenila kot pač je. Kako naj bi vedela, da boste zaradi zadevnega padca preživeli noč na pediatriji? Po njenih izkušnjah padec ni bil tako resen. Tako je, da podlagi svojih izkušenj pač ocenila.

Nama je pred najinimi očmi - pazi, zraven sva stala, mala letela skozi steklo vrat - kaj narediš: trezno odreagiraš, preceniš situacijo (kot jo je vzgojiteljica vajinega sina), pobereš malo in itd.

< Sporočilo je popravil KT -- 14.11.2011 21:56:53 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Poškodbe v vtcu. Pustiti otroka tam?
15.11.2011 13:09:09   
ronja
Otrok do 3.leta rabi bližino in več pozornosti kot 3-letnik. To pa v vrtcu pri 14 otrocih res ne dobi. Pa tudi z drugimi otročki se še ne igra pri tej starosti.

Ma, to je odvisno od otroka in varuške in vrtca in vzgojiteljice. Lejla se je pri 1 letu že fejst igrala z drugimi otroki (ima tudi sestro doma, tako da je šlo že zato verjetno hitreje, ampak tako je bilo tudi z drugimi, saj so skupina samih 2. in 3. otrok)

Mi imamo srečo, da imamo res dober vrtec, kjer hitro reagirajo na karkšenkoli težave, ne delajo pa panike po nepotrebnem (vsaj meni se ne zdi). Sem 100% prepričana, da je Lejla dobila več pozornosti pri svoji vzgojiteljici, ki jo je imela prejšnji 2 leti kot pa bi je dobila, če bi bili s sestrico pri babici, ker je babi pač nora na taprvo, recimo. Tako da ni vse za posploševat.

Je pa res, da je velikooo odvisno v kater vrtec ga vpišeš in kakšno vzgojiteljico dobi...ampak to je pa že druga zgodba.
Se strinjam. Lejla je svojo vzg. oboževala. Še zdaj jo omeni in se vidi, da sta se imeli res radi. Ko smo ji pisale kartico iz morja in se je potem zahvalila zanjo, sta meli obe solzne učke - tega se ne da igrat, vsaj vzg. v vrtcu tega navadno ne delajo (seveda obstajajo igralci, ki so plačani zato, ampak vzg. v vrtcu niso igralci).

Mi si privat varuške niti ne bi mogli privoščit, tako da smo še toliko bolj srečni, da imamo z vzg. res tako srečo! Ronja je zamenjala skupino in tudi dobila karsni vzg., Lejli so sicer zdaj res ves čas nekaj menjavali  in še 1x bojo,... ampak na srečo nje ni tako lahko iztirit in se hitro prilagodi. Gre pa skoraj rajiš v vrtec kot k babici, vsekakor ni velike razlike.

če je padel, se pokliče.

Se strinjam, vendar odvisno od padca. Meni sta pri Ronji pozabili povedat, da je padla iz ležalnika med spanjem, pa je imela ornk buško. Pri Lejli pa sta mi povedali (je tudi imela buško) in jima je bilo strašno hudo, pa še povštre sta potem naslednja 2 tedna dajali okoli njene posteljeuser posted image . Tako da je različno, ampak ne pomeni to nujno, da so nezanesljivi.

da ne dela sočasno tretja oseba in da je celo ko se zbudijo ena in edina z njimi....beri varuhinja, ki nima čisto nič izkušenj...

No, to je tudi pri nas tako - sočasno 3 osebe so razkošje, ki si ga ne more privoščist vsak vrtec. Pri nas imajo 3 samo v jaslih in še to ne vedno, ker se pozimi navadno precej zboleva, pa dopusti itd... in potem enostavno ni dovolj ljudi za tako razkošje. Seveda imajo vzg. svoje urnike in če se njena izmena konča, gre domov in zato popoldne ostajajo študentke. Ki pa imajo navadno rade otroke in se tudi trudijo z njimi. Res ne vem, kako je potem kasneje, ker sem po mali vedno prihajala po spanju oz. najkasneje po malici, ampak se mi ne zdi, da bi jim bilo hudo.

Hrano pa mislim da razrežejo, če je na prevelikih koščih. Saj to naredimo tudi doma. Sama nisem kuhala posebej za dete po 1 letu, ko že lahko vse jejo (prej pa tako ne grejo v vrtec) - je jedla to, kar smo jedli ostali. Jasno, da razrežem, če je na prevelikih koščih, ampak to je to.

Je pa glavno, da ste zadovoljni in ste našli najboljšo rešitev zase. Mi smo jo tudi - nismo vsi enaki, sama sem super zadovoljna z vrtcem, se mi zdi, da se res trudijo in mislim, da čisto vsem vzg. lahko zaupam.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Poškodbe v vtcu. Pustiti otroka tam?
15.11.2011 21:43:02   
m_o_i
meni(in moji mami) se je danes zjutraj pred ocmi spotaknil-ampak tako, da je samo na rito padel.
sveta jeza-ko se je kri ulila!!!! se zdaj ne vem, od kje; na jezicku ni kaj videt, na ustnici tudi ne, tak da mogoce kaka ranjena dlesen.
majcka krvava, tudi hlace(bil je ze oblecen za v vrtec)-ni bil pogled za slabe zivce, res neuser posted image

skratka-gledala sem, kako se je zgodila banalna(ze xkrat ponovljena) zgodba z drugacnim koncem kot sicer. in verjetno bi bilo res kruto v vrtcu videt tako zapackana oblacila...zgodilo se je pa pravzaprav-NICuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Poškodbe v vtcu. Pustiti otroka tam?
15.11.2011 23:55:22   
janaya
IZVIRNO SPOROČILO: Kanny

Potem smo ga pa lepo izpisali in je pri varuški. Smo vsi super zadovoljni user posted image in kar lepo zdravi. user posted image

Nikoli več se ne bi odločila in dala otroka v vrtec pred 3. letom!!!!!

Otrok do 3.leta rabi bližino in več pozornosti kot 3-letnik. To pa v vrtcu pri 14 otrocih res ne dobi. Pa tudi z drugimi otročki se še ne igra pri tej starosti.

Pri varuški je manjša skupina in je čisto prav. user posted image pa še cenejš je:)

Nam pač tako odgovarja, vsakemu po svoje. Je pa res, da je velikooo odvisno  v kater vrtec ga vpišeš in kakšno vzgojiteljico dobi...ampak to je pa že druga zgodba.



No, moj je šel v vrtec s 16 meseci in do 3. leta ni bilo nikoli nobenega problema, nobene buške! Pri polnih 3 letih pa se je spotaknil na poti do umivalnika in si skoraj prebil arkado, se je vzg. full ustrašila, ker mu je špricnila kar fejst kri.
Sin od moje sosede pa se je pri 7. letih na šolskem dvorišču spotaknil čez žogo (kar tudi ni neka taka posebna višina), padel na glavo in dobil pretres možganov, bruhal, padel skupaj - bil na opazovanju in infuzijah v bolnišnici, na srečo je bil potem hitro ok.

Malo nesramna bom, ampak ti bom vseeno rekla, da za bit ziher, ga raje pusti pri varuški...hmh...tam nekje do 18. leta,user posted image Pa še to ni ziher kot so ti tudi druge napisale, da je otrok pri varuški zaščiten pred nezgodami, ki so del otroštva in odraščanja.

Se pridružujem mnenju, da kompliciraš in otroka ovijaš v vato. Mislim, da bi bilo dovolj, če bi vzgojiteljici povedala, da ni noben problem, če te pokličejo v službo, če se karkoli takega zgodi oz. da lepo prosiš v bodoče, če te takoj obvestijo, ko otrok pade in rešen problem.

Otroci padajo, pa naj bo to pri varuški (razen če ni pretirano omejujoča), vzgojiteljici, mami, babici...del otroštva in odraščanja. Bolj škodljivo je po moje pretirano omejevanje, da otrok potem ne razvija svojih sposobnosti in samozavesti nad lastnimi dosežki in podvigi (kar ne pomeni pustiti otroku da pleza na za njegovo starost neustrezna igrala, ampak da se normalno giblje in igra svoji starosti primerno).

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nakupovanje
Ela123

Ali radi nakupujete?

Da (73%)

Ne (27%)


Število vseh glasov: 290

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!