|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zmanjševanje stroškov za poroko
9.10.2011 12:36:00   
*soncek*
Drugo leto se poročim in ko prebiram stroške poroke, me kar glava boli. Želim si imeti normalno poroko, s čim nižjimi stroški. Temo sem odprla z namenom, da si punce tukaj pomagamo z nasveti kako zmanjšati te visoke stroške poroke. Nekaj naj jih naštejem jaz:

-Če se poročiš spomladi ali poleti, lahko namesto vseh teh dragih rož prejšnji dan nabereš travniške cvetlice in s tem prihraniš kar nekaj €. Ko sem prvič to nekje prebrala se mi je ideja zdela kar nekaj, sedaj pa bolj ko o tem premišljujem, bolj mi je všeč misel na lapo travniško cvetje. Edino fajn je, da ti potem nekdo iz tega naredi lepe šopke, ikebance,....
-Sam narediš povabila, zahvale,....  tukaj bom imela kar nekaj problemov, ker sem zelo anti talent za take stvari user posted image , ampak upam da mi uspe nekaj lepega skupaj spraviti.


Sedaj pa prosim še vas, za vaše ideje, kje lahko prišparaš še kak €. Obleko si bom sposodila in me zanima kakšne so sploh cene le teh.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
9.10.2011 15:08:22   
Anonimen
Poroka je v osnovi zastonj, strošek je tisto, kar so tvoje želje glede na tisto, kar si v resnici želiš in tisto, kar vidiš kot stalno prakso okoli sebe.

Mogoče zastaviš razmišjanej v drugi smeri, da najprej sploh prevetriš, kaj bi rada ti in ne kaj se od tebe pričakuje, recimo gomile rož vsepovsod, ali poročni vabil, ki jih omenjaš. Namesto tega lahko prijatelje osebno povabiš - lepa beseda še vedno nič ne stane. In tako naprej.

(odgovor članu *soncek*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
9.10.2011 15:22:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
9.10.2011 17:22:14   
Anonimen
Pa namesto zlatih/platinastih prstanov, ki lahko stanejo celo premoženje, si lahko izbereš prstane iz plemenitega/kirurškega jekla.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
9.10.2011 17:27:03   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Poroka je v osnovi zastonj, strošek je tisto, kar so tvoje želje glede na tisto, kar si v resnici želiš in tisto, kar vidiš kot stalno prakso okoli sebe.




user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
9.10.2011 18:18:29   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: *soncek*


-Sam narediš povabila, zahvale,....  tukaj bom imela kar nekaj problemov, ker sem zelo anti talent za take stvari user posted image , ampak upam da mi uspe nekaj lepega skupaj spraviti


Naj ti pomaga kakšna prijateljica pri tem.Pa za pecivo se poslužuj kakšnih tetk in babic ki rade pečejo to sem jaz izkoristila in so mi tolk vsega napekle ...user posted image

(odgovor članu *soncek*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
9.10.2011 19:46:07   
enkratna
Najprej čestitke za poročne načrte. Kot je že milijonarka zapisala, je odvisno od tvoje "podobe o idealni/optimalni" poroki kje in kako prihraniti. Torej bi nam morala dati malo več podatkov o tem, kaj si na poroki želiš(želita) imeti, potem pa bo tudi z našimi nasveti lažje. Vsekakor je razlika, če imaš poroko npr. na "domači" lokaciji ali v gostilni, kakšne so tvoje glasbene preference...

No, nekaj namigov (nekateri so uporabljeni z moje majske poroke) sledi:
- Okrasje miz: namesto cvetličnega-dekorativnega aranžmaja na mizah je bil le-ta iz sadja (krasna dekoracija iz banan, grozdja, jabolk, jagod..., ki smo jo potem tudi pozobali :)); ali pa iz travniškega cvetja (te moram opozoriti, da le-to ni tako zelo trajno kot "kupljeno" cvetje) naredite s prijateljicami okrasje;... nekaj idej tukaj. Lahko imata (sezonsko) poroko v znamenju češenj ali jagod, iz tega bi se dalo narediti luštno in "poceni" celostno podobo tako za vabila kot potem za dekoracijo prostorov...
- Glasba na poroki: namesto "benda" en harmonikar ali en DJ (ki je lahko prijatelj ali pa nekdo, ki ti prej naredi "kompilacijo" poročnih ) P.S:: Če se boš odločala za enega harmonikarja, ti lahko priporočim enega krasnega fanta, ki ne samo da super špila, še odličen in zabaven animator je (več info na ZS).
- Darilo svatom ob odhodu: s škatlo domačih piškotov nikoli ne moreš zgrešiti (če imata mame, ki znajo peči); lahko tudi manjši stekleni kozarec napolniš z orehi, lešniki in medom ter sama napišeš posvetilo oz. datum in ostalo... Lične in dokaj ugodne steklene zadevce na 1001 način imajo tukaj.
- Vabila: jaz sem napisala na svileni robček vabilo za posamezno družino ali par, nato pa pobarvala/porisala z barvami v barvi moje poročne obleke; prijateljici, ki je županova hči, sem naredila vabila kar na domačem tiskalniku, vsebinsko podobno gledališkemu listu (asociacija na Županovo Micko) - na naslovnici pa je bila karikatura nje in ženina, ki jo je narisal moj kolega za simbolični denar. No, ti dve rešitvi sicer nista bili najbolj poceni, a vseeno - kot ideji :)
Fotograf in snemalec: bo do kdo domači, ali si želiš "profi" fotke in temu primerno dražje vse skupaj? Recimo jaz poznam enega, ki ima ceno poroke nekje okoli 80-120€ (odvisno od razdalje), dela krasne stvari (ima tudi blog, samo ne smem tukaj konkretno reklamirati :)) - ampak slik ne razvije, temveč ti jih da na CD, in potem sama poskrbiš za razvijanje.

Je pa res, da je poroka tudi prilika, da se postaviš nasproti stereotipom oz. pričakovanjem okolice in če želiš prihraniti kaj, potem tudi sprejemati kompromise. Ti je sprejemljivo vabilo, natisnjeno na navadnem (mogoče barvnem) A4 papirju in navadni kuverti? Vse kar je barvno, ima okraske... podraži zadevo. Kaj pa če navadnemu vabilo daš "osebno znamko" - eno vajino skupno fotografijo? (več info tukaj).
Nadalje: je res potrebna zahvala (mi2 je nisva pošiljala)? Kaj pa če na na odru izrečeta naglas zahvalo vsem za prisotnost, darila ipd in jih spomnita, da ob odhodu ne pozabijo vzeti darilce v zahvalo? (tiste piškote ali med ali ....)?

Skratka, kot vidiš... bi jaz to lahko v nedogled user posted image
Se vidi, da uživam v porokah tako in drugače :)



(odgovor članu *soncek*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
10.10.2011 20:31:52   
čupa

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Pa namesto zlatih/platinastih prstanov, ki lahko stanejo celo premoženje, si lahko izbereš prstane iz plemenitega/kirurškega jekla.


prebrala tvoj nasvet, ker nas tudi čaka poroka naslednje leto, in veš da maš prav!!! Pride len fuuuul lep prstan 40 evrov. se pravi 80 za dva, pa prihraniš 500 evrov če ne še več. dober naset, hvalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
10.10.2011 20:39:19   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: čupa


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Pa namesto zlatih/platinastih prstanov, ki lahko stanejo celo premoženje, si lahko izbereš prstane iz plemenitega/kirurškega jekla.


prebrala tvoj nasvet, ker nas tudi čaka poroka naslednje leto, in veš da maš prav!!! Pride len fuuuul lep prstan 40 evrov. se pravi 80 za dva, pa prihraniš 500 evrov če ne še več. dober naset, hvalauser posted image user posted image user posted image

Ni za kaj user posted image
Meni je tule par prstanov všečnih: www.empire.si
Pa pred 6imi leti sem si kupila prstan iz plemenitega jekla in je še vedno tak kot prvi dan, medtem ko je prstan iz belega zlata po treh letih že fajn spremenil barvo. Tak da ko pride moj dan bom resno premislila, ali se splača dat toliko denarja za zlato.

(odgovor članu čupa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
10.10.2011 20:49:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Poroka je v osnovi zastonj, strošek je tisto, kar so tvoje želje glede na tisto, kar si v resnici želiš in tisto, kar vidiš kot stalno prakso okoli sebe.




user posted image



Da me bodo citirali na temo poroke - tega si pa ne bi mislila user posted image .

(odgovor članu StrawberrY)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
10.10.2011 20:52:19   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Pa namesto zlatih/platinastih prstanov, ki lahko stanejo celo premoženje, si lahko izbereš prstane iz plemenitega/kirurškega jekla.

Midva imava srebrne.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
10.10.2011 21:02:48   
enea
jaz sem se poročila maja 2002, in sva za poroko OD-DO dala cca današnjih 2500€,.. pa nisva nekaj dosti zapravljala,... imeli smo kot nekakšen piknik,... imela sva lepo ikebano, ki sva jo po poroki odnesla mojemu očetu na grob,.. za prstane je prispevala njegova babica, prostor nama je najel njegov šef brezplačno, kuharja/peka sva najela starejšega gospoda, ki je bil slučajno oče moje sošolke in nama je spustil ceno, ansambel sva tudi imela, obleke sva kupila take, da sva jih potem lahko še ponosila, pijačo sem kupila v tušu, ko je bila glih neka akcija, vino in meso nama so dali njegovi starši, mize so bile pogrnjene z belim papirnatim prtom, miza kjer so bili narezki in slaščice so imele po sredini še takisti tekač, ne bel ampak moder z vzorci, konfete sva tudi naročila, pa imela sva plastične krožnike, kozarce, pribor,... torto sva naročila v hotelu, bila je izjemno dobra,... pa zrihtat sem mogla toaletni papir, brisače za roke, serviete,.... In ja najino poroko imajo še danes v izredno lepem spominu,......user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
10.10.2011 21:02:54   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Pa namesto zlatih/platinastih prstanov, ki lahko stanejo celo premoženje, si lahko izbereš prstane iz plemenitega/kirurškega jekla.

Midva imava srebrne.

Uh na srebren nakit pa jaz reakcijo fašem user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
10.10.2011 22:15:05   
Arwenko
Vse je odvisno od tega kaj je tvoja prioriteta, kaj si ti želiš, tisto kar ti ni pomembno spustiš, tam kjer ti je manj pomembno šparaš. Jaz sem recimo šparala na glasbi, smo imela dj-a, tu je bil ogromen prihranek, na vabilih, ker mi je bilo v veselje jih delat, čeprav so bila čisto preprosta, na drugi strani pa dala več na samo večerjo in ambient.

Tako da pri hrani je najcenejša varianta piknik, je naredila kolegica, naročila catering, ki so tam pekli in naredili self service  bife, pa je bilo super.

Pri rožah sem jaz imela samo poročni šopek, za ženina ter za prstane, drugega nič, vozili okrog se nismo, dekoracije za prostor pa je prispevala restavracija (po mojih željah, v ceni menija).

Ostalo so ti pa že tako dale nekaj nasvetov...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
15.10.2011 20:00:41   
nusi
midva sva se poročila na prostem in je bilo že okrog dovolj rožc user posted image , šopek sem imela jaz, naprsni pa ženin, priče in starši. vabila in konfete sva naredila sama, fotografirala naju je prijateljica od prijatelja od..., ki je fotografinja, ampak mlada in potem še malo vez in tko in je cena občutno nižja. prstane sva dala delat po lastni želji in ne direkt v zlatarno - belo zlato jaz mam en briljant, cena 400 €. pri bendu pa nisva šparala, ker je to res en zelo pomemeben člen oz recept za dober žur, so naju pa "stali" 800 € za 6-7 ur. Za obleko sem dala absolutno preveč - 400 € za izposojo, ampak mi je bla takooo lepa user posted image . za poročne čevlje pa 34 € v papriki v btcju.
pecivo so pekle babice, prijateljice.. - to so bial tudi darila ob odhodu.

tako, kot so že predhodnice rkle - razmisli kaj bi rada, potem pa postavi prioritete. Vedno je nekaj, kar ti je must have, drugje pa stisneš pa gre user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
15.10.2011 21:10:51   
Natale
Ojla.

Evo, da ti še jaz movem mojo izkušnjo - ženila sva se v septembru - varianta piknika.

Imela sva najeto lovsko kočo za cel vikend (od petka do nedelje) - okrašena je bila s baloni;  kombinacija belo-zelena.

Za hrano catering - self service - super!

Šopek sem šla kupit na tržnico v Ljubljano - pejdi najprej mal na ogled prej in se zmeni s prodajalko in ko bo čas tapravi sam pojdi iskat - šopki lepi in super - meni je računala 10 EUR :)

Obleke - moški jo itak more imet, svojo obleko (belo/zelena kombinacija) sem pa dobla za 100 EUR, ker je bila "lanska kolekcija". 

Okras avtov - mašne belo - zelena kombinacija. Prstani - belo zlato - častila stara mama :) Moj brat je DJ - je poskrbel za glasbo - super. Pecivo smo doma napekli.

Imela sva zahvalne slike - in super fotografinjo iz Lj, ki je naredila res super slike in računala - realno. Če bi vzela lokalnega fotografa bi bil polom pri ceni in slikah.

Vabila smo naredili sami doma - smešna varianta, kupla sem sam papir.

Stroški za komplet poroko, brez neki high meril - 3500 EUR. In sva bla zadovoljna midva in vsi ostali.

(odgovor članu *soncek*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zmanjševanje stroškov za poroko
28.3.2019 12:53:55   
mpritr1
Obstaja kar nekaj idej, kako prihraniti pri ceni poročnega šopka in poročne dekoracije nasploh. Sicer cene niso tako zelo visoke, da boste znali malo kalkulirati, koliko časa je vredno temu nameniti. Tukaj so povprečne cene (tudi za poročni šopek): https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/porocno-cvetje/porocno-cvetje-cene-top-cvetlicarne-porocni-naprsni-sopek-dekoracija-poroke-porocni-aranzma-trendi/

(odgovor članu *soncek*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?