|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JOKAM!
18.10.2011 11:02:18   
uškinamama
Tipično rr jevsko, deklič se bori za življenje tle pa se nategujete katera je kaj napisla in katera je kaj mislila.

Uboga deklica mala, upam da preživiš, brez posledic. Molila bom zate . In da s pomočjo kamere dobijo storilce in sostorilce in jih primerno kaznujejo.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: JOKAM!
18.10.2011 11:04:53   
sanasan
jaz tudi tako za tole deklico, kot 'našim' najstnikom (link spodaj), pa brezbrižnost do primera koroške deklice in še in še bi lahko naštevali.......čeprav o brezbiržnosti različnih narodnosti, rasah mi je bz....sem na kitajskem živela skoraj desetletje pa so sem v vsakdanjem življenju večkrat naletela na brezbrižnost v slo kot na kitajskem....

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/smrt-16-letnika-ocim-je-povsem-pijanega-pripeljal-v-ukc.html


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: JOKAM!
18.10.2011 11:06:06   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Uboga deklica mala, upam da preživiš, brez posledic. Molila bom zate . In da s pomočjo kamere dobijo storilce in sostorilce in jih primerno kaznujejo.


pridružujem se molitvam.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: JOKAM!
18.10.2011 11:12:28   
majakla
Kaj to je resnično?

Ojoj

user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
18.10.2011 11:23:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
18.10.2011 11:25:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
18.10.2011 11:27:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sanasan)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: JOKAM!
18.10.2011 11:50:37   
alda
Ma saj ni važno, vačno da vsak zase ve, kakšen je v resnici!

Je pa pri nas "pomaganje" bolj švoh: sem pred 5leti v naši prestolnici pomagala teti na železniški postaji, ki je prav tako na pol ležala na stopnicah podhoda. In
ko sem prosila dva fanta , da mi jo pomagata spravit gor, sta mi zabrusila naj jo pustim, ker je itak pijana.user posted image user posted image
Hb mi je priskočila na pomoč ena od tet, ki skrbi za čistočo ,da smo jo spravle k sebi- je pa imela težave s sladkorjem zato je boga zlezla skup!

O dogodku v nedeljo pa sploh ne bi user posted image user posted image žalostno, žalostno,..
Prijatelji pa taki,..ti še P niso od prijatlov!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: JOKAM!
18.10.2011 11:53:56   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: alda
Ampak ko gre za posploševanje pa vas NIč ne motijo izjave: vsi črnogorci so leni, cigani itak vsi samo lažejo, kradejo, nič ne delajo in razmišljajo koliko otrok bodo imeli na račun države!!

seveda nas moti. od kje ti ideje da ne?


seveda nas moti - ampak po mojem nas ima ob tem vecina tole v mislih:

IZVIRNO SPOROČILO: pety78
Zato punce, ne vsega dobesedno vzeti. Same ste že v navalu čustev rekle marsikaj, česar niste mislile.



veš kaj se jaz trudim? da ne rohnim ko ena mona, ko sem čustveno razburjena, ker to ne prinese nič dobrega. se vedno skušam prej pomirit, preden grem komunicirat. kam pa pridemo, če smo ko eni afektni pavlovi psi no..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: JOKAM!
18.10.2011 11:56:23   
TomTaylor
mateyka, bemu sunac, ne bom ti več slikc na fejsbuku lajkala! user posted image

Se bom potrudila naslednjič, da ne bom za BV bevskala ajprov.


< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 18.10.2011 11:58:04 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: JOKAM!
18.10.2011 11:57:49   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

mateyka, bemu sunac, ne bom ti več slikc na fesbuku lajkala! user posted image


Mateyka, pozab...spet je rekla v afektu!

user posted image


_____________________________



(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: JOKAM!
18.10.2011 11:58:34   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: alda
ko sem prosila dva fanta , da mi jo pomagata spravit gor, sta mi zabrusila naj jo pustim, ker je itak pijana.user posted image user posted image


mojemu stric se je isto pripetilo. mu je spodrsnilo in si je zlomil nogo, pa mu noben ni hotel pomagat, ker je kao "pijan" user posted image je rabil pol ure da je enega mimoidočega prepričal da pokliče rešilca z mobilnim telefonom (sam ga ni imel, je bil to nekaj let nazaj). no, pol si je kupil mobilca..

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: JOKAM!
18.10.2011 12:50:09   
ronja
Nisem pogledala in ne bom, ker bom samo žalostna in od tega nihče ne bo nič imel. Ampak vseeno - niso vsi kitajci enaki! Madona, Kitajska je velika!!!
Drugič: predno smo preveč svetohlinski: tudi naši fotografi hodijo okoli in slikajo vojna območja, shirane otroke v Somaliji,... in pobirajo strašne nagrade za res čudovite in res pretresljive fotografije... Ampak ko so vprašali zmagovalca fotografije, kjer je bil popolnoma shiran črnček (se mi zdi, da je bilo iz Etiopije, nisem ziher), kaj je naredil potem, ko je posnel to fotografijo, je rekel: "Nič, šel sem dalje, kaj pa naj..." Tako da... smo isti. Samo na drug način. Ali ne znamo pomagat ali nočemo, ker se nam mudi,...

Ampak kolikokrat si se ustavila, če si imela občutek, da nekoga tretjega nekaj tare, kolikokrat si ga vprašala, če je ok? Jaz samo nekajkrat. Pa še to dostikrat nisem znala pomagat - enkrat je divje jokal osnovnošolec in ko sem ga vprašala, kaj je, je bil jezen na brata, ker je šel domov in mu pustil ogromno torbo za nosit, da je bil mali otovorjen kot živina. In sem šla dalje. Kaj pa naj? Mu pomagam nosit njegovo, če že svojega ne smem?... Vem, ni tako drastičen primer, ampak začne se z malim. In težko je bit ves čas na razpolago, meni nikoli ne znese.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: JOKAM!
18.10.2011 12:53:28   
Naja31
A ta primer v Slovenskih novicah je kaj boljši kot kitajski?


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: JOKAM!
18.10.2011 13:06:48   
ronja
Ampak ko gre za posploševanje pa vas NIč ne motijo izjave: vsi črnogorci so leni, cigani itak vsi samo lažejo, kradejo, nič ne delajo in razmišljajo koliko otrok bodo imeli na račun države!!

koga ne moti? POleg tega pa je vseeno drugače, posplošuješ eno malo populacijo ali pa posplošuješ 4. največjo državo na svetu. Mala populacija ima veliko bolj verjetno določene lastnosti skupne, velika pa navadno vedno manj. Ni pa nobeno posploševanje pravilno.

TT, včeraj, ko smo šle iz vrtca, je Lejli padla kapa in nam jo je pobrala ena Kitajka, ki je bila na sprehodu s svojim malim. Niso vsi isti - ona nima čisto nič s tem, kaj je teh 19 ljudi naredilo (+ ta ki je snemal, ker očitno tudi on/a ni pomagal/a). Sem prepričana, da bi ta Kitajka pomagala tudi, če bi bilo kaj drugega narobe, če je že kapo pobrala...

Deklice so manj vredne tudi v Afriki, pa tudi velikokrat v Evropi.

az sem enkrat v nezavest padla na vlaku in NIHČE mi ni pomagal.

Dobro, skuštrana, to je težko, ker ljudje ne vejo, da je kaj narobe in ne vejo kako reagirat - ne zato, ker ne bi hoteli. Meni se je to že dostikrat zgodilo in mi je jasno, da to ni iz zlobe ali ignorance, ampak ljudje pač mislijo, da si zaspala, da si pijana,... pač ne pomislijo na nezavest. Pa tudi če vejo, da si padla v nezavest, nekak računajo, da bo poskrbel zate kdo, ki to bolj zna (vsaj tako se mi zdi) - mene je lubi nosil po terenskih vajah, ker sem skoz skup padala zaradi alergij na cvetni prah, ostali sošolci so me pa tudi prestopiliuser posted image . Kaj pa naj, saj so vedeli, da me bo on pobral.
na busu se mi je zgodilo, da so videli, da nisem ok, pa so pač mislili, da sem pijana, včasih se je še kdo zezal: "A je hudo, a ne?" Ker jim nisem mela energije razlagat, zakaj se gre, so pač živeli v prepričanju, da imam mačka ali pa da sem pijana. Težko je to ločit, če ne poznaš, večina ljudi pa ne vidi dostikrat tako bolnih/nezavestnih ljudi.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: JOKAM!
18.10.2011 13:12:43   
uškinamama
Ronja, kot razumem, posnela je nadzorna kamera . Pa tudi članek je kar neki ( piše , da je deklica padla, na posnetku pa je jasno vidno, da jo zbije voznik in ni mi jasno, da je ni videl)

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: JOKAM!
18.10.2011 14:11:01   
BAMBINA_
Kar se tiče brezbrižnosti, sem tudi sama pred slabima dvema mesecoma doživela. Bili smo na eni prireditvi, kjer se kar trlo ljudi, nakar naenkrat v daljavi zagledam enega fantka (kakšnih 6 let), kako obupano tava sem in tja, joče in kliče mamico - očitno se je izgubil. Ker sem bila precej daleč, sem "rešitev" prepustila ljudem v njegovi bližini, vendar ga do takrat nisem nehala spremljati z očmi. Kmalu sem vsa frapirana ugotovila, da se ljudje, mimo katerih je hodil, sicer ozrejo k njemu, a se potem obrnejo stran in uživajo dalje user posted image Jasno sem potem tekla k njemu in mu pomagala poiskati mamico, a vendar mi tisti prizor totalne brezbrižnosti še vedno ne gre iz glave. OK, tole sicer ni primerljivo, pa vendar...
Kar se tiče tega posnetka, pa se strinjam z enim izmed komentarjev na 24ur. Totalna zona somraka...
Vse na tem posnetku je bolano...Kaj dela dve leti stara punčka sama na cesti oz tam, kjer vozijo avti? Kje je bila mama toliko časa? Avto jo namerno zbije in povozi. Nato še drugi dve vozili. Ljudje hodijo mimo, ne da bi se sploh obrnili ali zasekirali. Tista smetarka, ki je pomagala, je bila tudi čudna. Si predstavljate, kako bi v neki normalni sitauciji človek pritekel na pomoč? Drl bi se, krilil z rokami, bil prestrašen...Tale smetarka je bila flegma, kljub temu da je pomagala. Da ne govorimo o grobosti. Največ življenja je pokazala mama, ampak nič nežnosti. Ne vem, ne vem. Kot da bi bila v zoni somraka. Ljudje kot neka zlobna, čudna bitja iz vesolja. Nikakor si ne morem dopovedati, da je to res. Še vedno mislim, da je neka kruta skrita kamera.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: JOKAM!
18.10.2011 14:28:12   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Kar se tiče brezbrižnosti, sem tudi sama pred slabima dvema mesecoma doživela. Bili smo na eni prireditvi, kjer se kar trlo ljudi, nakar naenkrat v daljavi zagledam enega fantka (kakšnih 6 let), kako obupano tava sem in tja, joče in kliče mamico - očitno se je izgubil. Ker sem bila precej daleč, sem "rešitev" prepustila ljudem v njegovi bližini, vendar ga do takrat nisem nehala spremljati z očmi. Kmalu sem vsa frapirana ugotovila, da se ljudje, mimo katerih je hodil, sicer ozrejo k njemu, a se potem obrnejo stran in uživajo dalje user posted image Jasno sem potem tekla k njemu in mu pomagala poiskati mamico, a vendar mi tisti prizor totalne brezbrižnosti še vedno ne gre iz glave. OK, tole sicer ni primerljivo, pa vendar...
Kar se tiče tega posnetka, pa se strinjam z enim izmed komentarjev na 24ur. Totalna zona somraka...
Vse na tem posnetku je bolano...Kaj dela dve leti stara punčka sama na cesti oz tam, kjer vozijo avti? Kje je bila mama toliko časa? Avto jo namerno zbije in povozi. Nato še drugi dve vozili. Ljudje hodijo mimo, ne da bi se sploh obrnili ali zasekirali. Tista smetarka, ki je pomagala, je bila tudi čudna. Si predstavljate, kako bi v neki normalni sitauciji človek pritekel na pomoč? Drl bi se, krilil z rokami, bil prestrašen...Tale smetarka je bila flegma, kljub temu da je pomagala. Da ne govorimo o grobosti. Največ življenja je pokazala mama, ampak nič nežnosti. Ne vem, ne vem. Kot da bi bila v zoni somraka. Ljudje kot neka zlobna, čudna bitja iz vesolja. Nikakor si ne morem dopovedati, da je to res. Še vedno mislim, da je neka kruta skrita kamera.



ma premetavali so jo kot vrečo krompirja. Una smetarka jo je vso okrvavljeno, polomljeno, očitno povoženo hotela še dati v sedeč položaj, da je kot mrtva lutka padla...Mama jo je tudi pobrala s tal kot enega povoženega mačka. Ma, kaj...še povoženega mačka bi normalen človek lepše pobral...

Jz sem zaradi posnetka danes čist fertik. Prav ne morem delat, razmišljat. V prsih me boli in stiska...


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: JOKAM!
18.10.2011 21:24:25   
uškinamama
Jz sem zaradi posnetka danes čist fertik. Prav ne morem delat, razmišljat. V prsih me boli in stiska...
 
In prav je tako. S tem pokažeš, da si človek. Da čutiš. Da zaradi  nemoči sovražiš. Da si sposobna empatije. Da si zaradi "ene deklice" pustiš pokvariti dan. Bruhati. Jokati.  S tem pokažeš, da si drugačna od ljudi na posnetku. Da te briga. Da ne daš glavo dol in si misliš, da ti ena povožena deklica že ne bo pokvarila dneva.
Čeprav te ne poznam, mislim, da si dober človek. Ena redkih. Le poglej si odgovore na tej temi. Sami egotripi. Ena te obsoja, ker obsojaš. Ena pametuje o kitajski zgodovini . Spet druga ne pogleda linka, kje pa, pokvarjen bi imela svoj popolen dan.  Četrta razglablja kaj se je zgodilo njej in njeni sestrični..... Samo jaz, jaz, meni, moje...da bi pa katera namenila besedo spodbude staršem ali dobre želje za deklico , to pa ne.  Da bi probala katera tebe potolažiti...Par solzic in to je to (pa hvalabogu boljše to kot pametovanje "na pamet").
In tako rataš "kitajec" s posnetka. Zato TT naj ti ne bo žal ostrih besed, ki so ti bile namenjene. RR je poseben svet, kjer smo vse bolj papeške od papeža, pademo pa na izpitu iz osnovne človečnosti.

p.s  pOst je namenjen TT , ne me zdaj tiste, ki ste se poistovetile z osebami v njem , buzerirat. Plis-

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 18.10.2011 21:28:11 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: JOKAM!
18.10.2011 21:29:20   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Jz sem zaradi posnetka danes čist fertik. Prav ne morem delat, razmišljat. V prsih me boli in stiska...
 
In prav je tako. S tem pokažeš, da si človek. Da čutiš. Da zaradi  nemoči sovražiš. Da si sposobna empatije. Da si zaradi "ene deklice" pustiš pokvariti dan. Bruhati. Jokati.  S tem pokažeš, da si drugačna od ljudi na posnetku. Da te briga. Da ne daš glavo dol in si misliš, da ti ena povožena deklica že ne bo pokvarila dneva.
Čeprav te ne poznam, mislim, da si dober človek. Ena redkih. Le poglej si odgovore na tej temi. Sami egotripi. Ena te obsoja, ker obsojaš. Ena pametuje o kitajski zgodovini . Spet druga ne pogleda linka, kje pa, pokvarjen bi imela svoj popolen dan.  Četrta razglablja kaj se je zgodilo njej in njeni sestrični..... Samo jaz, jaz, meni, moje...da bi pa katera namenila besedo spodbude staršem ali dobre želje za deklico , to pa ne.  Da bi probala katera tebe potolažiti...Par solzic in to je to (pa hvalabogu boljše to kot pametovanje "na pamet".
In tako rataš "kitajec" s posnetka. Zato TT naj ti ne bo žal ostrih besed, ki so ti bile namenjene. RR je poseben svet, kjer smo vse bolj papeške od papeža, pademo pa na izpitu iz osnovne človečnosti.

p.s  pOst je namenjen TT , ne me zdaj tiste, ki ste se poistovetile z osebami v njem , buzerirat. Plis-


Vidiš, s koliko različnih zornih kotov se da gledati na vsako stvar.
Se tudi strinjam s teboj.

V svoj bran...res bi me potrlo, če bi gledala. Če bi z gledanjem lahko pomagala, seveda bi. Tako pa bi pokvarila dan sebi in ostalim okoli sebe. Pa mi je vseeno hudo samo po prebranem. Res!

_____________________________



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: JOKAM!
18.10.2011 21:49:47   
TomTaylor
Uškinamami...hvala! user posted image




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: JOKAM!
18.10.2011 22:39:23   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Ena pametuje o kitajski zgodovini .

p.s  pOst je namenjen TT , ne me zdaj tiste, ki ste se poistovetile z osebami v njem , buzerirat. Plis-


ej, sorry, mal boš buzerirana user posted image
jaz sem omenjala zgodovino kitajske. tema je pač nanesla tako. ni mi bil namen pametovat in poučevat koga o "pametnih stvareh" ali razlogih za to. tolažila pa seveda TT ne bom. za to ima svojo družino in prijatelje, ne virtualnih znancev. in tudi ne vidim potrebe označevat ljudi, ki niso empatični do njenega joka za "kitajce s posnetka". to je tako kakor če ti dam zdajle en res grozen link za se mal zamislit (sem ga ravno včeraj brala in bila vsa paf, ampak jih je en kup na netu, se strinjamo) in potem razglasim vse, ki ne sočustvujejo z mano in mojo grozo za "kitajce"? pa dej no, treba bit tudi mal priseben pri vsej stvari..

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: JOKAM!
19.10.2011 5:07:04   
ronja
uškinamama, pomagat se da na več načinov, ampak samo tistim, katere pač dosežeš. Ne deklice ne njenih staršev ne dosežemo. Lahko še tako mislimo nanje, oni ne razumejo, kaj tu pišemo in jim čisto nič ne pomaga. Zato njim vsaj jaz ne znam pomagat. Zavedam se, da je na svetu ogromno bogih otrok in da bi lahko cele dneve gledala te posnetke in bila ves čas depresivna. Po pravici povedano dvomim, da bi bila zato kaj boljša. Sem bila včasih precej bolj zamorjena ravno zato, ker me je grizlo, ker se mi ni zdelo fer (še vedno se mi ne zdi), da tu živimo tako lepo, drugje pa stradajo. Ampak jim ne znam pomagat. Zato sem se odločila, da pač delam na mali skali, v tem, kar dosežem, kar pač trenutno lahko. Tista Kitajka ni v mojem dosegu, pri najboljši volji ji ne vem kako pomagat.

Pomagam lahko edino TT, da ne bi zasovražila zato vseh Kitajcev, da ji povem, da so tudi dobri Kitajci, da niso vsi taki kot tisti na posnetku. Ker sovraštvo ji ne bo prav nič pomagalo ali olajšalo duše. In če bo danes srečala Kitajca in ga grdo gledala zato, kar so naredili neki čisto tretji ljudje... ne bo s tem nikomur pomagala. In se mi zdi škoda, ker sovraštvo jemlje energijo, ki bi jo lahko porabila za kaj bolj koristnega.
In pomagam lahko ljudem, ki mislijo, da so drugi do njih brezbrižni, če ne opazijo, kako hudo jim je - dostikrat ljudje niso brezbrižni, samo ne znajo pomagat ali pa sploh ne vejo, da je tako hudo. Ker je to dostikrat res in ker je fajn, če to veš. NImaš občutka, da se vsem J* za druge.
Če se ti domisliš kakršnegakoli načina, kako bi pomagala tisti punčki, pa na dan z besedo. Resnično verjameš, da ji pomaga, če tu napišeš, da misliš nanjo? Saj tega sploh ne ve! Če bi njena mama brala to, bi bilo seveda nekaj čisto drugega, tako pa res ne vidim smisla pisanju mami.

Verjamem, da razmišljaš popolnoma drugače, vendar se meni iskreno zdi, da s tem naredim več kot če si ogledam posnetek in grem bruhat. Pa ne ker bi imela popoln dan (kateri popoln dan se začne ob 1h jutraj, ko se zbudiš od slabosti in ne moreš zaspat nazaj, ker ti je tako hudičevo slabo?), ampak ker ne vidim smisla, da se mučim, če s tem ne bom nikomur niti malo pomagala. Kaj bo kdorkoli imel od tega, če sem čisto podrta zaradi nečesa, česar nimam niti najmanjše možnosti spremenit? Žalost in jeza sta zelo produktivni, kadar ju lahko uporabimo za spremembe, sicer pa ne najbolj: saj veš: daj mi moč, da spremenim, kar lahko, daj mi potrpežljivost, da sprejmem, česar ne morem spremenit in daj mi modrost, ločim med tem dvojim...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: JOKAM!
19.10.2011 6:34:45   
TomTaylor
Joj ronja, v enem izmed postov si omenila, da si posnetka nisi ogledala...Dej poglej si ga najprej. To kar vidiš na posnetku...tisti del, ko že drugi kombi pelje čez povoženo dveletno punčko...Pa mimoidoči (med njimi mama s svojim otrokom), ki jo gledajo kot crknjeno podgano. Oprostite, jz sem morala bruhat...


Seveda, da ne morem pomagat tej deklici, ampak, glej - mene je fejst prizadelo kar sem videla. In besede "sej itak ne moreš pomagati" in "to se dogaja povsod" ne morejo potolažiti moje jeze/žalosti/gnusa. Tolažbe ne potrebujem, nikakor. S tem moram sama opraviti. ...Priznam, da sem s tistim rasizmom pretiravala. Logično, da ne sovražim vseh Kitajcev. Kitajska je velika.




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: JOKAM!
19.10.2011 9:19:50   
ronja
Oprostite, jz sem morala bruhat...
Seveda, da ne morem pomagat tej deklici, ampak, glej - mene je fejst prizadelo kar sem videla.

Normalno, da te je prizadelo, saj bi bila čudna, če te ne bi! Potem si lahko samo stroj! Še mene je prizadelo, pa si nisem pogledala, ampak sem samo prebrala, kaj se je dogajalo! To, da punčki ne moremo pomagati, ni bilo mišljeno tebi, ampak odg. uškinimami, zakaj nočem gledat teh reči, sploh kadar nisem glih v najboljši koži... Če bi res s tem, ko mislimo nanje, lahko pomagali, bi se splačalo presedet marsikatero prosto minuto v gledanju takih posnetkov in z dobrimi mislimi nanje. Pravim samo, da ne bo nikomur pomagalo, če bom še jaz zamorjena, štekaš? Vem, da me take reči vržejo in da potem pa sploh ne bom mogla spat in normalno funkcionirat, se smejat,... - nasrkali bojo pa tisti, ki niso popolnoma nič krivi, ne bojo skoraj gotovo nikoli taki kot Kitajci na posnetku in jih imam najraje... Splača se mislit na Sybil in še vedno velikokrat mislim nanjo, ker vem, da ona lahko prebere to in upam, da ji to kaj pomaga, da ve, da nam ni vseeno. Ne vem pa, če bo komu kaj lažje, če si pogledam nadzorno kamero s to krutostjo.

Vem, da ne sovražiš Kitajcev, vendar te bi lahko kdo tako razumel (tudi kak slovenski kitajec, ki z vsem skup nima nič in bi bil prizadet), če se ne bi debata dalje razvijala in bi ti povedala tako kot res misliš.

Tudi sama sovražim vse, ki mirno tolerirajo krutost nad otroki. Priznam, nisem prav nič strpna do njih. Otroke je treba zaščitit, pa pika. Enostavno zato, ker se sami ne morejo. Ne vem pa za vse otroke, kako. Naše lahko pošljemo z donacijami in DPMZ na letovanje in je to vsaj nekaj, čeprav še vedno, ko prebereš kako zgodbo, kako otroci jokajo, ko se morajo vrnit domov v nemogoče razmere, se ti zdi, da ni to to nič, ker bi bilo še vedno bolj prav, da bi jih vzeli slabim staršem in dali boljšim (ne mislim za socialno šibke, ampak za tiste, ki so enostavno slabi starši, ne glede na socialni status). Ampak tu lahko vsaj en mali kamenček damo v mozaik...

Kako spremenit mentaliteto na Kitajskem (znano je, da dekleta niso veliko vredna kot fantje, (zato ima kitajska že resne težave z neenakim razmerjem spolov, odkar ga lahko napovejo v user posted image ) in tako je bilo včasih tudi v zahodni kulturi - poglej Biblijo - oče ponudi, da naj posilijo rajši njegovi hčerki kot pa njegove goste, ki jih prvič v življenju vidi... In Bog je strašno zadovoljen s tem tipom!- zgodba o Sodomi in Gomori). Ključ je verjetno v zavedanju - da tudi deklice čutijo enako kot dečki, da niso nič manj... Ne vem, od kod ideja, da ne, ni mi 5% jasno, tega v naravi ni... Verjetno tega oni ne dojemajo, tako kot nam ni žal ubiti žuželke ali krave, pa je to nekaterim Indijcem nepredstavljivo... Poizkušam razumet, zato, ker če ne razumem, kje je ključ, tudi ne morem nikogar prepričat, da to ni prav... Če bi slučajno kdaj imela to možnost...

Razumem pa ne - ni mi jasno, kako otroku ne bi nihče pomagal. V okolju, kjer živimo, se mi zdi, da vsak pogleda tudi na druge otroke - če je na igrišču več otrok in ni zraven starša, enostavno imaš eno oko tudi na tistem, če bi se mu kaj zgodilo. Če otrok pade, bo skočil prvi, ki je blizu. Če otrok strašno joka na poti iz šole, ga jasno vprašamo, kaj se mu je zgodilo. Ne predstavljam si živet tako, da bi bilo vsem vseeno... To se mi zdi čista zona somraka. Tudi si ne predstavljam pustit mojih malih ob cesti samih (še če ni ceste, ju mam rada na oku, sta pač še mali...) Ne štekam tu nič, ni mi jasno, kako tam svet deluje...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?