|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 33 34 [35]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: oktobrčki 2011
12.10.2012 21:24:19   
Najin_pikec
Pikomiko, vse najboljše tvojemu škratu za prvo svečko user posted image user posted image user posted image .
Mi smo tudi imeli septembra, ko smo bili na morju, obdobje kakanja sto na uro. Je tud ene šestkrat na dan kakal, pa ni bila driska. Je pa minilo samo od sebe, brez kakšne posebne prehrane. Zna res bit, da je pri vas zobek kriv.

Pišuka 2sneg13, jaz tud razmišljam, kaj bomo oblačili ko bo bolj mraz pritisnil. Če ima debelejše hlačke mu žabic ne dam spodaj, če ima pa malo tanjšo trenerkico, mu jih pa tudi dam, če se mi zdi hladno. Hja pozimi bodo pa žabice in podložene hlačke.

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 851
   RE: oktobrčki 2011
13.10.2012 12:57:44   
pikomiko
Hvala Najin_pikec.user posted image

Ma to kakanje, tamavček kar beži od mene ker mu skoz voham ritko, če je kakanauser posted image .

Jaz mu oblečem žabice zato, ker je večinoma na tleh po vseh štirih in če se jaz dam na tla pa tudi, če je parket mi ni ravno toplo. Talnega ogrevanja pa nimamo.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 852
   RE: oktobrčki 2011
13.10.2012 18:28:15   
Janja506
Zdravo!

KAKANJE: nimam pojma kaj je takrat bilo, potem se je zadeva res ustavila, zobje so pa prišli šele čez ene 20 dni. Smo pa res jedli samo postano naribano jabolko, riž, korenje. Groza.

VNETJE: imamo vse možne kreme (sudokrem, canesten, lamprehtovo mazilo, otroški puder, praško pasto, mustelino za plenične izpuščaje, cinkov sprej, pa še sem kaj pozabila), Največji efekt zaenkrat dosežem z mustelo in bom zato ostala vsaj 3dni na njen, potem pa dalje.

RD: čestitke tistim, ki ste že upihnili svečko, mi jo bomo v četrtek, praznovanje pa se bo odvijalo za vikend.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 853
   RE: oktobrčki 2011
15.10.2012 23:22:56   
Najin_pikec
Danes smo imeli kontrolo in doktor pravi, da je mali ok user posted image . Jutri gre v vrtec, mami pa spet v službo. Upam samo, da ne bo prehudo v vrtcu, glede na to, da sva bila en teden doma.

V soboto smo imeli obletnico valete in je bilo prav fino sošolce po stotih letih spet malo videt. Smo se mel super, če ne bi bila ob 40 €, bi bil večer popoln user posted image . Ja tako pač je, če se sred noči brez luči voziš, ti policaji radi kazen napišejo user posted image . Je bilo tako razsvetljeno, da sploh nisem porajtala, da nimam prižganih...

Aljošija je pa dragi dal spat in je brez problemov zaspal in to prvič brez dojenja pred spanjemuser posted image .  

(odgovor članu Janja506)
Neposredna povezava do sporočila: 854
   RE: oktobrčki 2011
17.10.2012 13:54:48   
Janja506
Zdravo!

kako ste? Mi bomo jutri stari 1.leto. Madona sploh ne vem kdaj je minilo, se spomnim, kako sem si želela, da bodo prvi trije meseci mimo, sedaj pa je že kar 1.leto na okrog.
Praznovali bomo cel preostanek tedna, vsak dan ena tortica in nekaj gostov (vsi pač ne pašejo skupaj).

Kaj sem vas že vprašala kolikokrat še vi kaj spite čez dan? Kaki je ritem v vrtcu (hrana in spanje)?


LP

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 855
   RE: oktobrčki 2011
18.10.2012 22:26:45   
Najin_pikec
Janja506, vse najboljše tvojemu mulčku user posted image !

Mi spimo večinoma 1x na dan cca 2 uri, če se popoldan še kam z avtom odpravimo, ga zna še malo zmanjkat. Urnik v vrtcu imamo pa takle:
-8.30 zajtrk
-10.00 malica
-11.30 kosilo
-12.00 - 14.00 spanje
-14.30 malica

Tudi za vikend držimo enak ritem, edino zjutraj ne vstanemo ob 6h, ampak malo potegnemo user posted image .

(odgovor članu Janja506)
Neposredna povezava do sporočila: 856
   RE: oktobrčki 2011
19.10.2012 6:50:32   
Janja506
Super. Potem imamo mi čisto ritem vrtca. Še celo jedilnik ima tak. Kdaj pa zvečer zaspi. nAš je ob 20h že čist zmatran, ne more nič več.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 857
   RE: oktobrčki 2011
19.10.2012 12:31:12   
Mica Potica
Živjo... Da nes berem vsega nazaj... Več mesecev me ni bilo na RR, ker sem na FBju v tej skupini.. pa me zanima ali je še tukaj prisotna katera, ki je tudi na FB?

(odgovor članu Janja506)
Neposredna povezava do sporočila: 858
   RE: oktobrčki 2011
19.10.2012 23:09:24   
Najin_pikec
Oho Mica Potica, lepo da si se oglasla po dolgem času user posted image . Jaz nisem na FB, sploh nisem prijavljena (še dobr, da so me zadnjič bivši sošolci sploh našli, drugač bi zamudila obletnico user posted image ). Pa tok da veš, ne bomo nič jezne, če boš na dveh stolčkih sedela in še z nami mal počvekala user posted image user posted image user posted image .

Janja, mi se gremo okrog 19.30 kopat, se podojiva in malo čez osem zaspančka. Zjutraj pa vstane že ob 6h, tko da bi bilo fino, če bi zvečer še prej zaspal. Ampak enostavno mi popoldnevi prehitro minejo. No saj če smo doma in popoldan nič ne oddrema, se začnemo rihtat malo prej.
V vrtec ga pripeljem že ob 6.30 in je med prvimi tam (ponavadi sta samo en ali dva otročka prej), ko ga pridem iskat ob 15.30 pa že skoraj nikogar več ni. Ne vem, a se res vse poslužujejo skrajšanega delavnika?

(odgovor članu Mica Potica)
Neposredna povezava do sporočila: 859
   RE: oktobrčki 2011
22.10.2012 11:59:10   
Mica Potica
ja, res me dolgo ni bilo na RR. na FB mi je nekako bolj kamot. Ampak v službi je blokada, men pa vseeno paše malce čvekat.

Vrtec - jaz jo peljem ob 6.40, a gredo starši ponjo, ko se zbudi, torej okol 14.00
Po moje nimajo vse skrajšanega delavnika, le pomoč staršev.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 860
   RE: oktobrčki 2011
22.10.2012 20:27:48   
2sneg13
O bejbe. Sama koristim SDČ, najboljši korak, ki sem ga lahko naredila za lastne otroke. Ne rabiva bit oba cele dneve v službi, to pa res ne.user posted image In kljub temu imam otroke v vrtcu od pol 7 do pol 3, počakamo, da pojedo še malico po počitku, ki jim pripada, čeprav doma imam celo popoldne lakotnike . user posted image Res ne vem, kam frajli data toliko hrane vase.user posted image Saj na kilaži se pozna obema, ampak vizualno pa ne zgledata tako.user posted image

Drugače smo ok, tamala zdrava (velika itak!!!) in tako naj ostane! Imamo za dobit še zadnja 2 zobka in smo končaliiiii, vsaj upam, da za eno leto. Potem so na vrsti zadnje, 5-ke. Tavelika jih je dobila pred 2 letom starosti, brez večjih težav. No, zaradi tega imamo malo galame tja do 23 zvečer, drugače pa spi do jutra. Hvala bogu!!!
Hodi še ne, govori pa zelo zelo veliko. Ja, večji sorojenci vse potegnejo za sabo.user posted image
V vrtcu je izpadla prava carica, je bila pohvaljena, ma res sem vesela da je tako.user posted image

Se pa približujemo rojstnemu dnevu,moram vabila spisat.user posted image

(odgovor članu Mica Potica)
Neposredna povezava do sporočila: 861
   RE: oktobrčki 2011
22.10.2012 22:58:50   
Najin_pikec
Oh ja, babi servis je zakon, samo pri nas ni na razpolago, ker so in moji in moževi starši še zaposleni. Sicer ni problema, če bi kdaj kaj nujno rabila, gre lahko moja mami prej iz službe, ampak to ne vsak dan.

Pišuka, mi smo še vedno pri osmih zobkih, se je čist ustavilo. Ima sicer vse zadebeljeno, ampak zobek pa kar ne prebijeuser posted image . Upam, da ga ne bo preveč matralo...
Glede hrane ga v vrtcu zelo pohvalijo, ker res pridno je. Pravijo, da tudi nima prevelikih težav zdržat do 12h, ko gredo spat, ko je čas za spanje je pa itak že tako utrujen, da se samo vleže na blazino in zaspančka user posted image . Zdele dva dni ni več jokal, ko sva ga zjutraj oddala.
Vnetje ušes smo pocajtali, tudi nosek je bil že ok, včeraj mu je pa spet nekaj začelo tečt. Ko vsaj ne bi prišlo do vnetih ušesk! Pa v učkih se mu tudi včasih še nabere gnojček in mu dava kakšno kapljico. A imate kakšen nasvet, kako vnete učke rihtat - sem slišala, da spiranje s smetliko baje pomaga.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 862
   RE: oktobrčki 2011
24.10.2012 20:00:19   
Najin_pikec
Danes smo imeli sistematski pregled, pri enem letu imamo 10100 g in 79 cm. Bil je tudi cepljen, kar se je poznalo pri razpoloženju v vrtcu. Je bil baje kar sitkan in tud spal ni nič. Ampak je popoldan vseeno lepo zdržal.

Ja, pa naš fant se je odločil, da ima dovolj dojenjauser posted image . Predvčerajšnjim zvečer sem ga hotla še podojit pred spanjem in enostavno ni hotel. Brez jokanja in stokanja, samo interesa ni bilo user posted image . In tako sva lepo zaključila... Sem prav vesela, da sem se pred začetkom vrtca vseeno odločila počakat z odstavljanjem, ker se je zdaj res lepo izšlo.
Zjutraj med peto in šesto je pa še vedno lačen in dobi flašo (včasih kar zdrži do 5.45 ko ga zbudim). Itak potem vstanemo, v vrtcu je pa zajtrk šele ob 8.30.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 863
   RE: oktobrčki 2011
25.10.2012 20:59:09   
2sneg13
no, se je super izteklo z dojenjem. user posted image user posted image user posted image

Naša mala je pa taka faca, samo sestrico kliče, pa vsako teto ki gre mimo. Zagleda urco je samo tik tak tik tak.user posted image prava čebljavka.

Punce sneg bo, a se ga kaj veselite? Jaz niti ne, ker je bila lanska zima tako lepo suha, smo bli vsak dan zunaj, po 4x na dan če smo lahko šli. Ma res je bla super porodniška. user posted image

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 864
   RE: oktobrčki 2011
26.10.2012 14:31:35   
Janja506
Evo tudi mi imeli danes kontrolo pri enem letu. Imamo 11670g in 82cm. Bilo smo tudi cepljeni.

Baje, da so po tem cepljenu pogoste reakcije, drži? Sestra v ambulanti mi je med drugim povedala, da je sedaj neko drugo cepivo ki peče, ko ga vbrizgnejo (ker pač šparamo). Tak da je bilo kar nekaj joka.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 865
   RE: oktobrčki 2011
27.10.2012 7:40:40   
Janja506
Zdravo!

zanima me katero cepivo za OMR so dobili vaši malčki? Našemu so v knjižico napisali:
PREPARAT: MMRVAXPRO
PROIZVAJALEC: SANOFI HSD

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 866
   RE: oktobrčki 2011
29.10.2012 20:57:23   
Jana73
Vau!
Tu pa dogaja!
Kako ste kaj ne FBjevke? Glede na nič časa mi pamet govori, da se odklopim iz FBja. Samo kaj, ko s frendi vsaj tam kontaktiram. Vse je prešlo na cyber. user posted image

Samo smo se za srečanje pa našli! To je bilo pa dobro.

Tale sprememba ure nam dela pa kar malo problemov... user posted image no, upam, da našega user posted image MALČKA user posted image (z današnjim dnem) user posted image uspem spraviti na stare tire.


(odgovor članu Janja506)
Neposredna povezava do sporočila: 867
   RE: oktobrčki 2011
29.10.2012 21:16:45   
Najin_pikec
Naš Aljoša je tudi danes dopolnil eno leto - VSE NAJBOLJŠE SONČEK MOJ user posted image .

Danes so malo praznovali v vrtcu, mi bomo pa imeli tortico v sredo. Sem mislila, da bi imeli že ta vikend, ampak je moj ati oba dneva delal cel dan, tko da smo zadevo prestavili. Sem ga pa za rojstni dan mogla pelat k zdravniku, smo spet pridelali vnetje oči user posted image . Tako da bom jutri spet doma, do konca praznikov pa upam, da se bo pocajtal. Če ne ga bo pa v petek lahko moja mami mela.

Janja506, jaz sem itak spet pozabila knjižico cepljenja, tako da ne vem katero cepivo je bilo user posted image . A že imate kakšno reakcijo? Naš je danes bil malo driskav, pa iz učkov mu teče, ampak mislim da vnetje oči ni zaradi cepljenja. Upam, da ne bo kaj hujšega.

He he Snegec, glede na tvoj nick bi si mislila, da so tele snežne razmere idealne zate user posted image . No jaz se tud nisem glih razveselila tega snega, lanska zima je bla res tko fajna. Smo se kar malo razvadile, k smo lahko bile skoz zunaj.
Pa še to (nikakor ne nazadnje): Jana73 in Afnaa, vse najboljše tudi vajinima škratkoma!!! user posted image

(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 868
   RE: oktobrčki 2011
1.11.2012 17:58:27   
pikomiko
VSE NAJBOLJŠE VSEM OKTOBRČKOM user posted image user posted image user posted image

Jaz vam o cepljenju ne znam nič povedat, ker naš ni cepljen.

Drugače pa uživamo, vsak dan nekaj novega. Zdajle je pogruntal kako pritisniti in potem spustiti en avionček na vzmet, da se potem pelje in si ga z atijem podajata. Res veliko zastopi ampak pove pa ne tako veliko, no ja bolj v kitajščini, razen ama ama, dada - račka, duda, voda, ata, brrr....mami pa ne vem če ni vse ama mama, ja pa saj mu jaz dam jest ha, ha, ha. Pokaže pa :pa pa, ni ni, ne ne, pleše z rokami,pokaže sebe, če ga vprašaš, kje je, pozna osebe, stvari v knjigi...

Hodi še ne samostojno imamo pa eno huduljico za katero se drži in jo poriva, to mu je pa včeraj zalavfalo. In sedaj hodi z njo po stanovanju.

Imamo tri zobke user posted image . 1. pri 9m, 2. pri 1 letu in 3. 10 dni kasneje. Prihaja pa še eden upam da kmalu pridublje ven.

Drugače je še vedno full naliman name, komaj skuham. Samo za mano pa po nogah pleza pa gor pa dol. Pa fulll joka, če kam grem.

Uživajte s svojimi pikci in pikicami




(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 869
   RE: oktobrčki 2011
10.11.2012 19:58:41   
Janja506
Zdravo!

A smo še na tej temi?

Se malo javim, da povem, da mi že dva dni hodimo, kak teden dni nazaj smo se začeli spuščat po 5, 6 korakov, sedaj imamo pa že dva dni tek na dolge proge. :)

Kako ste sicer?

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 870
   RE: oktobrčki 2011
11.11.2012 19:08:31   
Najin_pikec
Oooooo Janja506, super za prve korake user posted image user posted image user posted image ! Mi jih zaenkrat še čakamo. Rad pa šiba po stanovanju tako da pred sabo potiska svoj stolček za hranjenje. Porivalček ki ga imamo, ni zanimiv, no vsaj ne za ta namen user posted image

Vmes smo dali čez še eno vnetje oči in ušes user posted image , pa zdaj se mu je spet neki začel v učkih nabirat... Mah komi čakam, da bo tega smrkavega obdobja konec. Zdaj bom probala učke porihtat s spiranjem s fiziološko in čajem od smetlike, če ne bo vžgalo pa spet do dohtarja po antibiotik user posted image .

Kaj pravite, če bi se kar prestavile na forum Otrok? Mislim, da je tudi tamala od 2sneg13 uradno že postala malčica, tako da tukaj nimamo več kaj iskat user posted image .

(odgovor članu Janja506)
Neposredna povezava do sporočila: 871
   RE: oktobrčki 2011
11.11.2012 20:15:36   
pikomiko
No da se še mi pohvalimo. Malo pred 13. mesecem je naredil prve samostojne korake. Danes že kar prehodi sobo, sam se spušča od opore in gre do druge varne točke user posted image user posted image user posted image . Je pa včeraj tudi prvič samostojno ustal sredi sobe user posted image . Nerodnih pristankov na ritko je še kar nekaj in jih še bo ampak jaz sem tko vesela njegove hoje.

Najin pikec daj pozanimaj se kako je kaj z vnetji pri drugih otrocih v vrtcu. Otrok z vnetimi učki ne sodi v vrtec. Ampak nekateri starši poizkusijo in jih kar pripeljejo. Mi jih lepo ali pa grdo zavrnemo, ker je to nalezljivo in si ne želimo, da bi bla cela skupina okužena. Upam da se porihtate čim prej user posted image .

Ja čas je da se preselimo na temo MALČKOV, dojenčkastega obdobja je konec user posted image .

Še to: ali se vaši še radi vozijo v vozičkih? JAOOOOO mi ga težko pripravimo. S to hojo pa tko al tko še nekaj časa ne bomo daleč prišli. Tudi v triciklu ali ruzaku ne zdrži dolgo.

Pa pa se tipkamo na novi temi.

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 872
   RE: oktobrčki 2011
11.11.2012 20:32:57   
Najin_pikec
Sem odprla novo temo na forumu Otroci (čvekamo o naših otrocih) in nadaljujemo tam user posted image .

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 873
Stran:   <<   < Prejšnja stran  31 32 33 34 [35]
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 33 34 [35]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?