|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 12:50:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Ja, sta vrtec za enega otroka in pri enem otroku si lažje zapomneš kako in kaj, kot, če imaš v varstvu 15 otrok. 


se pravi da ste se prej dol vsedli in si jim dala navodila in sta se strinjala da se jih bosta držala?

Je pa seveda odvisno od človeka - če se nekdo odloči paziti otroke (enega ali pa do 5) in če je človek predan delu se bo tudi poiskusil kaj zapomniti in ustreči staršem. Govorim pa o privat..


a ni to malo relativno - sta se onadva odločila "paziti otroke" ali si se ti odločila ga "dat v varstvo"? varstvo si izbirala sama. kakor se ti zdi da je v vrtcu "skoraj vsem ravno", imaš mogoče določena neutemeljena pričakovanja tudi tukaj? (samo v razmislek - ker ob previsokih "kriterijih" lahko da ne boš zadovoljna nikjer)

in ne javnih/državnih vrtcih, kjer je skoraj vsem ravno (izjema pa obstajajo tako kot povsod).


to se mi zdi pa ful grdo, da takole šikaniraš večino vzgojiteljic in pomočnic. prej je obratno - skoraj vsem ni ravno, imaš pa izjeme. ne vem od kje ti ideja da je celoten varstveni sistem poln vzgojiteljic ki jim je "ravno" - torej je po tvojih trditvah 90% otrok prav bogih.. user posted image

Ok - vidim, da smo zatavali in se začeli pregovarjati brez veze kar ni bil moj namen.


ne vem kam naj bi zatavali - tam kjer ti odgovori niso preveč všeč? to je možno.. drugače pa smo imo kar na temi; da se stvari sprejme take kot so (ne vem kako bi lahko prisilila svojega očeta da dela nekaj nakr noče) ali pa se jih spremeni, če ti ne sedejo - aka zamenjaš zastonj varstvo v plačanega.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 13:06:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Je pa seveda odvisno od človeka - če se nekdo odloči paziti otroke (enega ali pa do 5) in če je človek predan delu se bo tudi poiskusil kaj zapomniti in ustreči staršem. Govorim pa o privat in ne javnih/državnih vrtcih, kjer je skoraj vsem ravno (izjema pa obstajajo tako kot povsod).




Juhuhu, imamo res srečo, ker so v našem vrtcu vse tiste vzgojiteljice, ki spadajo pod izjeme in jim ni ravno (sarkazem, se razume).

Po mojih izkušnjah je ravno obratno: izjeme so tiste, ki jim je ravno. Velika večina je srčnih in sbvojer delo opravljajo predano.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 18.11.2011 13:08:13 >

(odgovor članu natasarobi)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 13:08:11   
ronja
no, zdaj si pa predstavljaj da to rečeš in komentiraš vse kar ti ne sede v vrtcu. ker tast in tašča sta tvoj vrtec (pa kakoršenkoli že je).

Govorim pa o privat in ne javnih/državnih vrtcih, kjer je skoraj vsem ravno (izjema pa obstajajo tako kot povsod).

Hm, jaz imam pa z vrtcem res dobre izkušnje, težko bi se kaj pritoževala, tudi če bi se hotela... - nikakor nimam občutka, da bi mi rekli: taka so tu pravila in če ti ni prav, pa pojdi drugam - kar bi imeli vso pravico. Ali da bi jim bilo ravno, daleč od tega! Ampak imam občutek, da se trudijo lepo sodelovat z nami (starši in otroki) in razložit, zakaj je nekaj tako - večinoma niso njihova pravila iz trte zvita, ampak imajo neko logiko, ki je staršu ni težko razumet. Tudi sama velikokrat pomislim, kako bi bilo vzgojiteljicam nekaj lažje (recimo jima nikoli ne oblečem overall hlač za v igralnico, ker tako ne bi mogli sami na wc in bi imela vzg. več dela, oblačimo na splošno obleke, ki jih znata sami oblečt, brez milijon malih gumbkov itd... pač če se malo potrudiš, jim je lažje z 19imi oz. 24imi otroki... Zakaj jim ne bi olajšala, kar se da? Bojo kvečjemu boljše volje, ker bojo manj zmatrane in se bojo otroci bolje imeli.)
Pri babicah so pravila dostikrat bolj kaprice - pri nas bo pa tako, ker sem jaz tako rekla;). Ni logičnih argumentov (oz. jih nihče ne poda oz. če jih podaš ti, rečejo, da je pri njih pa ne veljajo;) oz. da nima veze, kako je tam, ker itak niso skoz tam), ni razlage ali toliko prilagajanja. Ali pa ima slučajno ta vrtec in vseh 8 vzg., kar smo jih imeli, dokaj podobno logiko kot mi doma in imamo pač srečo:).
Saj ok, če so pri babicah druga pravila, samo ni pa to isti odnos kot v vrtcu, saj sama veliko lažje razumem, če mi nekdo da eno logično razlago kot pa če je to pač tako, ker se tako njim fajn zdi, pa ne glede na logične argumente. Ok, naj bo kakorkoli, samo da je varno, samo se mi zdi, da si vrtec ne jemlje takih pravic (vsaj pri nas ne;). Verjetno zato, ker je otrok preveč in jim ne bi niti sfolgalo;).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 13:21:37   
natasarobi
se pravi da ste se prej dol vsedli in si jim dala navodila in sta se strinjala da se jih bosta držala?  - Ja prej smo se dol vsedli.

a ni to malo relativno - sta se onadva odločila "paziti otroke" ali si se ti odločila ga "dat v varstvo"? varstvo si izbirala sama. kakor se ti zdi da je v vrtcu "skoraj vsem ravno", imaš mogoče določena neutemeljena pričakovanja tudi tukaj? (samo v razmislek - ker ob previsokih "kriterijih" lahko da ne boš zadovoljna nikjer)  - Predlog, da bi bil mali prvo leto sta predlagala ona, odločitev kam ga dam je bila pa moja in od moža. Kakšna pa naj bi bila neutemeljena pričakovanja?

to se mi zdi pa ful grdo, da takole šikaniraš večino vzgojiteljic in pomočnic. prej je obratno - skoraj vsem ni ravno, imaš pa izjeme. ne vem od kje ti ideja da je celoten varstveni sistem poln vzgojiteljic ki jim je "ravno" - torej je po tvojih trditvah 90% otrok prav bogih.. user posted image   - Nisem rekla, da so bogi. Ne vem pa zakaj potem vsi tako šinfajo vrtceuser posted image  Sorry, nisem naletela, da bi kdo pohvalil kakšen vrtec. Ne šikiniram nobenega, povem tisto kar se mi zdi, tako kot ti zagovarjaš, da je ravno obratno?  Kako veš, da tvoja trditev drži moja pa ne?

ne vem kam naj bi zatavali - tam kjer ti odgovori niso preveč všeč? to je možno.. drugače pa smo imo kar na temi; da se stvari sprejme take kot so (ne vem kako bi lahko prisilila svojega očeta da dela nekaj nakr noče) ali pa se jih spremeni, če ti ne sedejo - aka zamenjaš zastonj varstvo v plačanega.  - Stvari se sprejme take kot so? Potem se pa sprašujemo zakaj smo tam kjer smo - zato, ker naj bi vsi sprejemali vse, bile pokorne miške in delali tisto kar nam naročijo. Halo user posted image  Ali ti sprejemaš vse kar ti naložijo drugi?  Silim pa nobenega, ker mu ne držim pištole na glavo. Me prav zanima, če bi bila ti tiho pri stvareh, ki tebi ti niso všeč in na katere lahko vplivaš.






(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 13:27:06   
liliana
Pri babicah so pravila dostikrat bolj kaprice - pri nas bo pa tako, ker sem jaz tako rekla;). Ni logičnih argumentov (oz. jih nihče ne poda oz. če jih podaš ti, rečejo, da je pri njih pa ne veljajo;) oz. da nima veze, kako je tam, ker itak niso skoz tam), ni razlage ali toliko prilagajanja. Ali pa ima slučajno ta vrtec in vseh 8 vzg., kar smo jih imeli, dokaj podobno logiko kot mi doma in imamo pač srečo:).
Saj ok, če so pri babicah druga pravila, samo ni pa to isti odnos kot v vrtcu, saj sama veliko lažje razumem, če mi nekdo da eno logično razlago kot pa če je to pač tako, ker se tako njim fajn zdi, pa ne glede na logične argumente. Ok, naj bo kakorkoli, samo da je varno, samo se mi zdi, da si vrtec ne jemlje takih pravic (vsaj pri nas ne;). Verjetno zato, ker je otrok preveč in jim ne bi niti sfolgalo;).


No, saj pri mnogo starših so tudi kapriceuser posted image ......zgolj zato, da bi kljubovali staršem, predvsem taščam, mora obveljati edino naša razlaga in naše pravilo.......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 13:29:33   
liliana
Nisem rekla, da so bogi. Ne vem pa zakaj potem vsi tako šinfajo vrtce Sorry, nisem naletela, da bi kdo pohvalil kakšen vrtec.


Jaz našega pohvalim......user posted image

Sicer pa, za ene bi bilo boljše, da pustijo službo in ostanejo doma s svojo deco.....ker itak ali šimfajo stare starše ali pa šimfajo vrtec.....

Stvari se sprejme take kot so? Potem se pa sprašujemo zakaj smo tam kjer smo - zato, ker naj bi vsi sprejemali vse, bile pokorne miške in delali tisto kar nam naročijo. Halo Ali ti sprejemaš vse kar ti naložijo drugi? Silim pa nobenega, ker mu ne držim pištole na glavo. Me prav zanima, če bi bila ti tiho pri stvareh, ki tebi ti niso všeč in na katere lahko vplivaš.


Sploh ne.....pa moja mati tudi ne.....pa tašča tudi ne.....zato pa jima ne nalagam pravil rokovanja z otrokom......

< Sporočilo je popravil liliana -- 18.11.2011 13:31:53 >

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 13:31:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Nisem rekla, da so bogi. Ne vem pa zakaj potem vsi tako šinfajo vrtceuser posted image  Sorry, nisem naletela, da bi kdo pohvalil kakšen vrtec. Ne šikiniram nobenega, povem tisto kar se mi zdi, tako kot ti zagovarjaš, da je ravno obratno?  Kako veš, da tvoja trditev drži moja pa ne?



Kdo so ti vsi? Jaz poznam en par ljudi, ki šinfajo, ampak ti šinfajo vse po vrsti, ne samo vrtce, delujejo po sistemu če nimaš problemov, si jih naredi.
Velika večina ljudi pa je z delom vzgojiteljic zadovoljnih, enako jaz, naš vrtec lahko le pohvalim. Imam zelo pozitivne izkušnje, pa sem spoznala kar nekaj vzgojiteljic in če vsak dan vidim, kako otroka prihajata iz vrtca vesela, zadovoljna, z vse več samozavesti in samozaupanja in komaj čakata, kaj se jim bo spet novega dogajalo, potem ne morem reči, da je vzgojiteljicam ravno. Prej obratno, z njimi se da svega i svašta zmenit, so prilagodlnjive, prijazne, poslušajo in razrešujejo konflikte na miren način, če do njih sploh pride. Ma, kape dol, no, meni bi se sfuzlalo, da bi morala skrbet za 24 otrok vsak dan user posted image .



< Sporočilo je popravil Ankica. -- 18.11.2011 13:33:22 >

(odgovor članu natasarobi)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 13:47:34   
ronja
Sorry, nisem naletela, da bi kdo pohvalil kakšen vrtec.

jaz ga vedno hvalim, ankica ga vedno hvali, sodelavka ga vedno hvali, veliko mamic iz našega vrtca pravi, da imamo vse srečo, da imamo tak vrtec. Pa je javen, ampak se zelo trudijo.

No, saj pri mnogo starših so tudi kaprice ......zgolj zato, da bi kljubovali staršem, predvsem taščam, mora obveljati edino naša razlaga in naše pravilo.......

Mogoče, ne vem. Sama se vedno trudim razložit, zakaj se mi neka stvar zdi pomembna - za nepomembe je pa itak vseeno, kako jih kdo dela, naj ima vsak svoj sistem: recimo pri eni babici dobita vedno sladkarije, pri dediju je obvezna šunka, pri tretji babici je spet tretji sistem oz. malo mešano, ker se sama ne more odločit, kaj bi radauser posted image , itd... To me ne moti, ker ni življenjskega pomena, niti ni problem za zdravje, če niso vsak dan tam, da bi samo to jedli namesto kosila, pa še to zdaj ni problem, ker pač mali vse radi jesta in tudi njihovo kosilo in se jim fajn zdi:).
Ni pa fajn, če ti otrok bruha zaradi kaprice, da mora jest to in to ali pa če se dojenček dere ko sraka, ker mu je za pop* vroče pri 35ih v termo nogavicah in zavit v flis deko in se moraš potem bongat, da ga smeš odkrituser posted image , itd... Moje kaprice so v glavnem vezane na njuno varsnost in v določeni meri na dobro počutje dojenčkov. Dojenček namreč še ne more sam povedat, 4 letnica pa komot in se bo že pritožila, če bo kaj nevzdržno:). Saj dojenček se bo tudi, samo ga nihče resno ne jemlje, ker "ga krčki dajejo". V resnici pa je nekaj čisto banalnega narobe in se da komot takoj zrihtat. ne vem, zakaj bi moral trpet za brezveze...

Prej obratno, z njimi se da svega i svašta zmenit, so prilagodlnjive, prijazne, poslušajo in razrešujejo konflikte na miren način, če do njih sploh pride. Ma, kape dol

Podpis. Tudi meni se zdi, da se da vse zmenit.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 15:51:22   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi
se pravi da ste se prej dol vsedli in si jim dala navodila in sta se strinjala da se jih bosta držala?  - Ja prej smo se dol vsedli.

a ni to malo relativno - sta se onadva odločila "paziti otroke" ali si se ti odločila ga "dat v varstvo"? varstvo si izbirala sama. kakor se ti zdi da je v vrtcu "skoraj vsem ravno", imaš mogoče določena neutemeljena pričakovanja tudi tukaj? (samo v razmislek - ker ob previsokih "kriterijih" lahko da ne boš zadovoljna nikjer)  - Predlog, da bi bil mali prvo leto sta predlagala ona, odločitev kam ga dam je bila pa moja in od moža. Kakšna pa naj bi bila neutemeljena pričakovanja?

to se mi zdi pa ful grdo, da takole šikaniraš večino vzgojiteljic in pomočnic. prej je obratno - skoraj vsem ni ravno, imaš pa izjeme. ne vem od kje ti ideja da je celoten varstveni sistem poln vzgojiteljic ki jim je "ravno" - torej je po tvojih trditvah 90% otrok prav bogih.. user posted image   - Nisem rekla, da so bogi. Ne vem pa zakaj potem vsi tako šinfajo vrtceuser posted image  Sorry, nisem naletela, da bi kdo pohvalil kakšen vrtec. Ne šikiniram nobenega, povem tisto kar se mi zdi, tako kot ti zagovarjaš, da je ravno obratno?  Kako veš, da tvoja trditev drži moja pa ne?

ne vem kam naj bi zatavali - tam kjer ti odgovori niso preveč všeč? to je možno.. drugače pa smo imo kar na temi; da se stvari sprejme take kot so (ne vem kako bi lahko prisilila svojega očeta da dela nekaj nakr noče) ali pa se jih spremeni, če ti ne sedejo - aka zamenjaš zastonj varstvo v plačanega.  - Stvari se sprejme take kot so? Potem se pa sprašujemo zakaj smo tam kjer smo - zato, ker naj bi vsi sprejemali vse, bile pokorne miške in delali tisto kar nam naročijo. Halo user posted image  Ali ti sprejemaš vse kar ti naložijo drugi?  Silim pa nobenega, ker mu ne držim pištole na glavo. Me prav zanima, če bi bila ti tiho pri stvareh, ki tebi ti niso všeč in na katere lahko vplivaš.


si me tako "necitirala" da sploh ne morem na posamezne dele odgovorit - bom skušala v enem kosu.

če ste se prej dol vsedli in dogovorili, potem sklepam, da je tvoj oče "trustworthy". ampak ker si v prvem postu zapisala da on "tak je" (da ne posluša), ne vem zakaj si se šla z njim menit, glede na to da veš kakšen je. od tukaj tudi omemba miljonarke da imata nerazrešene odnose. če bi jih imela, potem bi se tega zavedala in ne bi niti pričakovala - v tem primeru: čudeža.
zato tudi pravim - neutemeljena pričakovanja. kako lahko TO (da se drži pravil ki ste se jih dogovorili) pričakuješ od njega? zakaj? saj veš da se jih ne drži. tvoje pričakovanje, da bo drugače, nima podlage.

btw, imam izkušnje z očetom, s katerim se ne da nič zmenit (ker ni sposoben priznat kjer ga pobiksa in je vedno takrat en drug grešni kozel). in se ne menim stvari z njim, kjer že vnaprej vem ali sklepam da mi ne bo všeč rezultat. si prišparam marsikaj, verjemi..


glede vrtca - kako vem da moje trditve držijo? glede na to da ti nimaš svojega otroka v vrtcu, bi rekla, da so bolj realne kot tvoje. kar se tiče drugim staršev; imam podobne izkušnje kot Ankica in ronja. večina je zadovoljna z vrtcem in nobeden mi še ni omenil, da je osebju vrtca "ravno". na splošno ali pri njih - nobeden. tudi za RR bi lahko rekla, da vse teme na to temo kažejo da so večinsko starši zadovoljni, imaš pa kake čudne cvetke, to je pa res.

kar se pa tiče sprejemanja stvari takih kot so (citiram);
stvari se sprejme take kot so? Potem se pa sprašujemo zakaj smo tam kjer smo - zato, ker naj bi vsi sprejemali vse, bile pokorne miške in delali tisto kar nam naročijo. Halo Ali ti sprejemaš vse kar ti naložijo drugi? Silim pa nobenega, ker mu ne držim pištole na glavo. Me prav zanima, če bi bila ti tiho pri stvareh, ki tebi ti niso všeč in na katere lahko vplivaš.
ti je že liliana omenila da si sfalila point - nobeden tebi ne nalaga kaj delaj, nobeden tebe ne sili v nič;
noben ti ne drži "pištole na glavo" da moraš vozit otroka k svojim staršem v varstvo. kdo tebe v karkoli sili? TI pa po vsej sili pričakuješ da tvoj oče upošteva tvoje mnejnje in navodila čeprav na to NIMAŠ vpliva in VEŠ da "tak je". vseeno praviš: Me prav zanima, če bi bila ti tiho pri stvareh, ki tebi ti niso všeč in na katere lahko vplivaš. - pa ti hočem ves čas povedat; da na to NE moreš vplivat drugače kakor že si (z besedo) in če ni efekta, je edina rešitev da to sprejmeš in
- ga daš v drugo varstvo
- ga pustiš v varstvu in se sprijazniš
ali pa NE sprejmeš in
- ga pustiš v varstvu in ti redno poka

mogoče si mislila, da boš tukaj dobila magični recept kako prepričat očeta da te upošteva, samo ga ni. odrasle osebe je zelo težko v kaj prisiliti če tega nočejo in večinoma se slabo konča. napsihirala boš največ sebe, če boš norela na očeta. verjemi da vem iz prve roke. ne bi ti drugače tukaj tako na široko razlagala. imho ni vredno. za vse vas. raje reši varstvo kako drugače pa se boste s starimi starši veliko bolje razumeli.

noro, kaka klobasa je nastala user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 18.11.2011 15:58:58 >

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 18:58:55   
nusi
no jaz sem se ful bala kako bo z vrtcem ker imam slabe izkušnje oz. spomine. Pa moram rečt, da sem se krepko uštela, namreč obe vzgojiteljici (no ena je pomočnica) sta s srcem pri stvari, sej ne rečem, kdaj se kaj zgodi ampak nič omembe vrednega, imajo en red, za varnost in zdravje je poskrbljeno... in sem 100 x bolj mirna kot ko je bil v domačem varstvu. Moja mami je sicer tudi en cajt delala kot vzgojiteljica in je kr prbližn enak rihtala tamalga, tašča pa...user posted image ma sam boga sm molila, da čimprej dobimo vrtec. pa pustmo, da ga je pr 11 m filala s čokolado in arašidi - očitno tamal ni alergičen user posted image , jst sm kuhala, una pa kiflce v usta. Kar me je skrbelo je blo to, da je klepetala po telefonu, tamal pa ko je hodil kr mal prot cesti... mal z glavo butnu sm, mal ke, pa se je polil in zunaj mraz, ji ni prišlo, da bi ga preoblekla... skratka me je žrlo, ampak kot je ena rekla, sama sem ga dala tja - sicer neke ful druge opcije ni bilo in sem pač potrpela, sej konc koncov je mojga moža vzgojila user posted image  

< Sporočilo je popravil nusi -- 18.11.2011 18:59:20 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 19:59:43   
m_o_i
moja teorija inu praksa:
starsi vzgajajo, stari starsi razvajajo-pika, konec, basta, amen

ZATO je nas mulc v vrtcu, ceprav so mame, tasce in dediji ze upokojeni user posted image
z velikim veseljem pa jih prosimo za varstvo v casu bolezni, da ni treba vsaka dva tedna v bolnisko(hja, to je v paketu z vrtcem pac)

aja, glede vrtca: ze na prvi razgovor sem sla s pristopom "na-nek-nacin-bosta-vidve-del-nase-druzine". in tako sprejemam vzgojiteljico in pomocnico se danes-in vedno.
najprej sem morala na kratko opisat svojega otroka(prehrana, spanje, hoja itd. tudi to, koliko je tista meja neprekinjenega joka, ko me naj poklicejo), vse to je bilo zapisano v eno belezko.
nobenega problema do zdaj user posted image

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 18.11.2011 20:05:27 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Stari starši in vzgoja
18.11.2011 21:35:47   
mika
starsi vzgajajo, stari starsi razvajajo-pika, konec, basta, amen


hja ampak stari starši sodijo v del vzgoje...tudi otroci se morajo učit na napakahuser posted image ...... hec, da ne bo kdo v luftuuser posted image ....


Z mojimi starši in s tastom v vseh pogledih lepo sodelujemo in si boljšega odnosa ne bi mogla želet.

< Sporočilo je popravil mika -- 18.11.2011 21:39:20 >

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Stari starši in vzgoja
19.11.2011 12:07:47   
natasarobi
Ne želim, da se moj oče spremeni, želim, da spremeni svoje ravnanje, ne zaradi mene, temveč zaradi svojega vnuka.

Kako in zakaj naj ravnajo z vnukom sem prosila zato, ker je mali od 1 meseca naprej bil v razvojni in od 3 meseca naprej imel tedensko fizioterapijo. In tudi še nismo povsem zaključili z razvojno, kljub temu, da hodi, ima kontrole še naprej.

Vsem hvala za komentarje. Lep vikend.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Stari starši in vzgoja
19.11.2011 12:18:10   
nusi
natasarobi mislim, da te lahko razumem, tudi  to, da te še dodatno pojezi ko ne upoštevajo tvojih navodil kadar gre za zadravje. Ampak res, verjemi mi nč ne boš dosegla (no vsaj jaz nisem) in ti želim, da hitri dobite en dober vrtec, da bo potem mirna, stari starši pa ne bodo imeli več tolk vpliva in tiste občasne obiske in kikse boš lažje spregeldala.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Stari starši in vzgoja
19.11.2011 19:27:41   
m_o_i
eh, tudi meni je pokrovko odnasalo, ko sem se bodla s starimi starsi glede pravilnega rokovanjauser posted image (tudi od rojstva hodiva v RA; se dandanes).
enostavno sem vztrajala pri dolgih in sirokih razlagah, zakaj je treba tako in tako drzat/previjat/obracat itd. mulca, nekajkrat sem pa rekla, da jih bom za usesa zvlekla zraven na FTH, da jim se strokovnjaki razlozijo...
itak sem bla najbolj sitno bitje na planetu-pa kajuser posted image
no, nekje po enem letu, ko je moja mama mislila, da bi pa ze bil cas, da shodi, sem ji pa povedala, da se lep cas ne bo shodil, ker ZATO (motorika, iskanje telesnega ravnotezja) hodiva na terapije.
tudi to, da bo levicar-ne zato, ker bi to bila njegova dominantna stran, ampak zato, ker je leva stran bolj "razvita", neokorna-ji je dalo mislit...
meni je naceloma vseeno, ce je levicar; danes to ni vec "grda" roka...ni mi pa vseeno, da bi bil levicar zato, ker desne ne zna oz. ne zmore uporabljat za fine gibe...

torej: ralozi, razlagaj in vztrajajuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Stari starši in vzgoja
19.11.2011 20:27:01   
pelin
user posted image user posted image Takšna sem bila jaz pri ta prvi...do tretjega leta se je pazila pri mojih in sem se tudi na pol na zobe metala, pa je moj ata še vedno počel zadeve po svoje in po mojem takratnem mišljenju čisto adijo...Zdelo se mi je da vsak dan sproti podre tisto, kar midva z možem prejšnji dan zgradiva....tudi jaz sem se jih krepko naposlušala (premalo je oblečena zato pa smrka, zmiksana hrana je najboljša stvar vse tja do puberteteuser posted image , cel dan je bila pridna, takoj ko pa ti prideš skozi vrata pa začne sitnarituser posted image ...) in mi je že krepko dvigovalo pokrov, dokler nisem prišla do iste  ugotovitve kot Kalbo. Otroci resnično že zelo zgodaj vedo kaj kje smejo oz. kakšna pravila  kje veljajo.
Šele ko je oče zelo zbolel in je moral mlajši na hitro v jasli, sem čisto zares spoznala, kaj smo prej imeli. Še danes imam večkrat občutek, da je bil naš ta drugi za marsikaj prikrajšan, ker se ni mogel naužiti toliko razvajanja kot ta večja.
Kar se tiče reda je vrtec res mogoče malo bolj  zaresen ( pa ne vedno), ker se pač drugače s tako velikimi skupinami ne da delati, vendar pa za moje pojme varstvo pri dediju in babici lahko s svojimi pozitivnimi zadevami vrtec čisto zasenči...Tu govorim o otroku nekako do tretjega leta in o starih starših, ki spadajo v skupino tistih, ki so v svoje vnuke zaljubljeni do neba. Ti imajo ponavadi nežnosti, topline in pozornosti za izvoz, v jaslih pa ponavadi žal tega kronično primanjkuje.
Jaz bi  recimo dala vse skupaj na tehtnico in pretehtala dobre in slabe strani...Nikjer namreč ni vse dobro in vse slabo....Treba je to ponotranjit in odločitev bo takoj lažja....

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Stari starši in vzgoja
20.11.2011 20:52:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Nisem rekla, da so bogi. Ne vem pa zakaj potem vsi tako šinfajo vrtceuser posted image  Sorry, nisem naletela, da bi kdo pohvalil kakšen vrtec. Ne šikiniram nobenega, povem tisto kar se mi zdi, tako kot ti zagovarjaš, da je ravno obratno?  Kako veš, da tvoja trditev drži moja pa ne?



Velika večina ljudi pa je z delom vzgojiteljic zadovoljnih, enako jaz, naš vrtec lahko le pohvalim. Imam zelo pozitivne izkušnje, pa sem spoznala kar nekaj vzgojiteljic in če vsak dan vidim, kako otroka prihajata iz vrtca vesela, zadovoljna, z vse več samozavesti in samozaupanja in komaj čakata, kaj se jim bo spet novega dogajalo, potem ne morem reči, da je vzgojiteljicam ravno. Prej obratno, z njimi se da svega i svašta zmenit, so prilagodlnjive, prijazne, poslušajo in razrešujejo konflikte na miren način, če do njih sploh pride.


Jaz sem tudi z vsemi ZELO zadovoljna, z vsemi vzgojiteljicami v vrtcu itak, vključno s kuharicama (njih otrok tudi šteje zraven), enako sem bila zelo zadovoljna z varuško in enako zelo z babica in dedek servisom.

Pri vseh vidim, da se trudijo na obeh ravneh - tako otroku dati maximum ljubezni kot hkrati ga vzgajati v kultiviranega in civiliziranega otroka in osebo.

Z večino od ljudi, ki pazijo na otroka, ne bi sedela pet ur na kavi (smo pač tudi zelo različni), a to ni podlaga za to, da ocenjujem, kako oni opravljajo svoje delo, ali poklicno ali prostovoljno. Pač je tukaj potrebno ločiti starševska čustva in zdrav razum.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Stari starši in vzgoja
21.11.2011 21:10:25   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

se pravi da ste se prej dol vsedli in si jim dala navodila in sta se strinjala da se jih bosta držala?  - Ja prej smo se dol vsedli.

a ni to malo relativno - sta se onadva odločila "paziti otroke" ali si se ti odločila ga "dat v varstvo"? varstvo si izbirala sama. kakor se ti zdi da je v vrtcu "skoraj vsem ravno", imaš mogoče določena neutemeljena pričakovanja tudi tukaj? (samo v razmislek - ker ob previsokih "kriterijih" lahko da ne boš zadovoljna nikjer)  - Predlog, da bi bil mali prvo leto sta predlagala ona, odločitev kam ga dam je bila pa moja in od moža. Kakšna pa naj bi bila neutemeljena pričakovanja?

to se mi zdi pa ful grdo, da takole šikaniraš večino vzgojiteljic in pomočnic. prej je obratno - skoraj vsem ni ravno, imaš pa izjeme. ne vem od kje ti ideja da je celoten varstveni sistem poln vzgojiteljic ki jim je "ravno" - torej je po tvojih trditvah 90% otrok prav bogih.. user posted image   - Nisem rekla, da so bogi. Ne vem pa zakaj potem vsi tako šinfajo vrtceuser posted image  Sorry, nisem naletela, da bi kdo pohvalil kakšen vrtec. Ne šikiniram nobenega, povem tisto kar se mi zdi, tako kot ti zagovarjaš, da je ravno obratno?  Kako veš, da tvoja trditev drži moja pa ne?

ne vem kam naj bi zatavali - tam kjer ti odgovori niso preveč všeč? to je možno.. drugače pa smo imo kar na temi; da se stvari sprejme take kot so (ne vem kako bi lahko prisilila svojega očeta da dela nekaj nakr noče) ali pa se jih spremeni, če ti ne sedejo - aka zamenjaš zastonj varstvo v plačanega.  - Stvari se sprejme take kot so? Potem se pa sprašujemo zakaj smo tam kjer smo - zato, ker naj bi vsi sprejemali vse, bile pokorne miške in delali tisto kar nam naročijo. Halo user posted image  Ali ti sprejemaš vse kar ti naložijo drugi?  Silim pa nobenega, ker mu ne držim pištole na glavo. Me prav zanima, če bi bila ti tiho pri stvareh, ki tebi ti niso všeč in na katere lahko vplivaš.




Jest se pa čez vrtec niti pod razno nimam za pritoževat. Evo, pa sva v tej temi že dva. A pol boš rekla, da vsi hvalijo vrtce? Mi je pa malo jasno, kam pes taco moli in majčkeno sočustvujem s tvojim babidedi servisom.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Stari starši in vzgoja
27.12.2011 16:55:05   
amii
Sem prebrala, ko je ena napisala, da naj rečem tastu, če se z njegovimi izjavami ne strinjam in sem si rekla, OK, pa poskusimo. NAPAKA!
Tako smo "udarili skupaj", da je bilo joj. Ne bom opisovala potek dogajanja, le zaključek do katerega sem itak že prišla pred leti: Ne poskušaj debatirati oz. uveljavljati svoj prav s starimi starši, ker ne boš prišel do konca. Oni bodo delali tako, kot vedo (!!!) oni, ker oni so ipak starejši in imajo več izkušenj in oni vejo vse, mi mladi pa nič. Saj ne veš ali bi se smejal ali jokal user posted image user posted image

Sinka (16m) imam tudi 1-2x tedensko v vrtcu, ravno zaradi navajanja na disciplino, red, ker je rad v družbi otrok,...v glavnem, ker vidim prednosti v javno organiziranem varstvu. Ampak je pa velika slabost - po skoraj vsakem obisku vrtca je čez 3 dni bolan (viroze, driske).
In še nekaj sem opazila - sem očitno ena tistih groznih staršev, ko me vsaka malenkost pri vzgojiteljih moti. Npr. otrok je žalosten in ga ne pocartajo, gredo ven in ga, po mojem prepričanju, ne oblečejo dovolj, ga obujejo z napačnimi čeveljčki (kako so mu jih spravili gor mi ni jasno, ker so mu bili za 1 št. premali), mu ne dajo za piti njegove flaške, otroke glasno kregajo (ne prenesem, da se kdo dere na mojega otroka), jih previjajo na uro, ne po potrebi (tudi mokrega otroka sem že dobila nazaj - premočen bodi in hlačke, kljub temu da so imeli vse zraven za preobleči), velikokrat je prepih, ko ga pripeljem, ker zračijo prostore, potem pa vidijo moj pogled in gredo hitro zapirati okna in v opravičilo rečejo, da je to bilo slučajno, .....
Saj jim nič ne rečem, ker vem da vedo kako vzgajati malčke, ampak me pa boli, ko opazim takšne podrobnosti in potem si rečem, da sem lahko hvaležna babicam in dedkom, da ga tako "nosijo po rokah"user posted image .
Mož mi pravi, da preveč kompliciram in da bomo imeli razvajenčka, jaz pa ne morem iz svoje kože in se sekiram user posted image

Zdaj pa bodi pameten kaj je bolje za otroka user posted image





_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?