|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porod v vodi
9.1.2012 7:59:39   
Matkurja
Anjasanja, lepo za obrat tvojega malčka.
Jaz pa bi še malo počakala do poroda, ker sem fasala neko vnetje in zdele čakam, da pokličem dol, če se lahko pridem pokazat. Samo da se tole pozdravi do poroda. Čene bi pa glede na velikost user posted image šla kar danes rodit.

Tole glede sester sem tudi jaz že slišala. Ampak če si ti prijazen do njih, so tudi one do tebe. Malo se je pa le treba potrudit. Jaz bi bla tud tečna, če bi se nekdo zadiral name.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Porod v vodi
9.1.2012 8:17:37   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

Tole glede sester sem tudi jaz že slišala. Ampak če si ti prijazen do njih, so tudi one do tebe. Malo se je pa le treba potrudit. Jaz bi bla tud tečna, če bi se nekdo zadiral name.


Se strinjam. Z izjemo ene mlade, ki je bolj ali manj ves čas negativno nastrojena in samo gleda, kje bi koga kaj pograjala. Hkrati pa se prisiljeno smeji. user posted image Na srečo je večina zelo prijazna.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Porod v vodi
9.1.2012 13:03:45   
kimica86
No, no samo naj bodo prijazne, ker jaz sem tašno bolj plašno bitje in glede na to, da sem prvorodka, se bojim, da jih ne bom skozi klicala, če kaj mi kaj ne bo šlo od rok.. In če se bo kašna začela dreti name, vem, da lahko storim samo 2 stvari: se začnem jokat ali pa se dret.. Sem pač tašna.. No jaz upam, da bo vse ok user posted image

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Porod v vodi
9.1.2012 14:00:36   
_Ajla_
anjasanja...super novičke user posted image

Tudi jaz sem šla že na kontrolo v P v Ljubljano včeraj, ker sem imela 2x v enem tednu krvavi izcedek. Hvala bogu je šlo samo za krvavitev materničnega vratu, nič hudega. MV nespremenjen, ctg ok, se še nič ne dogaja user posted image

Je katera seznanjena z rooming in-om v Postojni? Če se odločiš ( recimo, da je porod težek) za, ti prinesejo dojenčka ob določeni uri po predpisih ali ko joče...kako je s tem?

Aja...komaj čakam na akupunkturo naslednji teden ( nastopim 36. teden), ker mi že fuuul noge zatekajo. Upam, da bo pomagalo tudi pri tem ( kot berem) in ne samo pri porodu user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Porod v vodi
9.1.2012 14:08:17   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

No, no samo naj bodo prijazne, ker jaz sem tašno bolj plašno bitje in glede na to, da sem prvorodka, se bojim, da jih ne bom skozi klicala, če kaj mi kaj ne bo šlo od rok.. In če se bo kašna začela dreti name, vem, da lahko storim samo 2 stvari: se začnem jokat ali pa se dret.. Sem pač tašna.. No jaz upam, da bo vse ok user posted image

Tudi jaz sem taka, da sem raje tiho. po moje bi se tudi jaz razjokala. In če bi moj izvedu, bi šel on uredit stvar tako kot je treba.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Porod v vodi
9.1.2012 15:14:31   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: _Ajla_

Je katera seznanjena z rooming in-om v Postojni? Če se odločiš ( recimo, da je porod težek) za, ti prinesejo dojenčka ob določeni uri po predpisih ali ko joče...kako je s tem?



Jaz sem slišala, da ga prinesejo ko joka.. Ampak kot vem, je user posted image čez dan skozi ob mamici, samo zvečer ga vzamejo, da si mamica odpočije..


IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

Tudi jaz sem taka, da sem raje tiho. po moje bi se tudi jaz razjokala. In če bi moj izvedu, bi šel on uredit stvar tako kot je treba.


Sej ne vem kaj bi naredila.. Ali eno ali drugo, vem pa da bi tudi moj znorel in jih nekam poslal.. hahaha user posted image

(odgovor članu _Ajla_)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Porod v vodi
9.1.2012 15:33:26   
lily32
Nihče se ne bo drl na vas, le ene sestre so bolj prijazne, druge manj. Jokale pa ja menda ne boste, saj ste vendar odrasle ženske in prav kmalu tudi mamice. user posted image

Rooming in  pomeni 24-urno sobivanje otroka in mamice.  Osebno nimam izkušenj, ker sem se kot večina odločila za delni rooming, sem pa slišala, da so sestre na oddelku bolj naklonjene delnemu kot polnemu roomingu.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Porod v vodi
9.1.2012 15:37:58   
_Ajla_
Hehe, lily. Tisti jok je bil mišljen dojenčkov, ne mamicin user posted image

Sem že zvedela s prve roke, da ti ga prinesejo ob 22-23h in spet zjutraj 4-5h user posted image



< Sporočilo je popravil _Ajla_ -- 9.1.2012 15:38:41 >

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Porod v vodi
9.1.2012 15:48:32   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: _Ajla_

Hehe, lily. Tisti jok je bil mišljen dojenčkov, ne mamicin



Mislim, da ne preberi še enkrat.


IZVIRNO SPOROČILO: _Ajla_

Sem že zvedela s prve roke, da ti ga prinesejo ob 22-23h in spet zjutraj 4-5h



To je delni rooming, za katerega se v Po večina odloči in tudi meni je ustrezal.

Ti ga pa ponoči ne prinesejo, če joče, ampak mu dajo dodatek. Tudi če je otrok iz kakšnih drugih razlogov v otroški sobi (naša je imala zaradi težkega poroda prvi dan težave z dihanjem in zaradi okužbe je bila na antibiotikih), ti ga ne prinesejo, ko bi hotel jest, ampak se moraš kar sama malo podvizat. Jaz sem šla večkrat pogledat v otroško sobo in ko je bila budna, sem jo podojila.


< Sporočilo je popravil lily32 -- 9.1.2012 16:09:52 >

(odgovor članu _Ajla_)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Porod v vodi
9.1.2012 17:46:48   
Matkurja
O, ja, jaz se že zdaj dostikrat razjočem. In verjemi, pri porodu je toliko hormonov prisotnih, da se razjočeš kar za brezveze potem (to sem čitala, pa tudi prijateljice so rekle). In jaz verjamem, da bi se zjokala...

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Porod v vodi
9.1.2012 18:03:28   
kimica86
Mislim, da tudi jaz.. To je eno posebno doživetje in verjetno se spusti kašna solzica user posted image
Znam pa bit tudi preveč sentimentalna, če me kdo užali, nadere ali pa se že grdo pogovarja z mano- odvisno od situacije.. So pa tudi primeri, ko imam poun kufer vsega in potem naredim cel haloooo- tašne me ponavadi niso vajeni in vsi gledajo pol debelo.. hahaha user posted image user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Porod v vodi
10.1.2012 6:02:20   
_Ajla_
Hehe, punce. Potem pa le kaksne robcke s seboj. Ce hormoni ponorijo, je lahko res veselo user posted image

Matkurja, si uredila zadeve s testiranjem?

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Porod v vodi
10.1.2012 9:36:43   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: _Ajla_

Ce hormoni ponorijo, je lahko res veselo user posted image



Verjetno znajo hormončki res naredit "kažin". user posted image Sem že malo pozabla, ker je že 7 mesecev mimo in sem že povsem čustevno stabilna. Čeprav moram reči, da na srečo sama nisem bila jokava niti v tistem času.

No, ko sem dobila dete v naročje, so pritekle solze, a to je druga zgodba. user posted image

(odgovor članu _Ajla_)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Porod v vodi
10.1.2012 11:21:11   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: _Ajla

Matkurja, si uredila zadeve s testiranjem?


Kri sem dala, zdaj čakam na rezultate. No, sej jutri povprašam, k bom lih tam, če so že prišli. Baje jih direkt v porodno dostavijo.

(odgovor članu _Ajla_)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Porod v vodi
10.1.2012 11:28:09   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

Kri sem dala, zdaj čakam na rezultate. No, sej jutri povprašam, k bom lih tam, če so že prišli. Baje jih direkt v porodno dostavijo.


V porodno jih pošljejo?? Jaz sem jih dobila po pošti user posted image So kar lepo spravljeni pri meni v materinski..

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Porod v vodi
10.1.2012 13:04:38   
anjasanja
Punce, pravkar sem doživela šok...in da vas malo pripravim...to je info iz prve roke, tako da se splača verjet: Trenutno (te dni, ta mesec...) v Po porodnišnici porodi v vodi niso možni, ker so v vodi našli neko bakterijo..user posted image ..ki pa sicer ni nič takega za 'normalno' uporabo vode iz pipe, za porod v vodi je pa rizično...in dokler ne zrihtajo se lahko obrišemo pod nosom. Bemti!user posted image
Js sam upam, da bomo res čez rok in da se bo do takrat vse poštimalo..
A vas tale luna kej trka? Pr nas je bil že 2x lažni alarm, a se je k sreči vse umirilo in je že spet vse po starem...
Vas bom obvestila, če/ko zvem še kaj novega...

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Porod v vodi
10.1.2012 14:28:19   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

Kri sem dala, zdaj čakam na rezultate. No, sej jutri povprašam, k bom lih tam, če so že prišli. Baje jih direkt v porodno dostavijo.


V porodno jih pošljejo?? Jaz sem jih dobila po pošti user posted image So kar lepo spravljeni pri meni v materinski..

Don't worry. To samo če daš kri v Postojni v bolnici.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Porod v vodi
10.1.2012 14:44:57   
_Ajla_
No super, potem so pa res brzinski in dobro organizirani v porodnišniciuser posted image

Ajej, no. Ti šment. Pa ja da ni res. Je kje javno objavljeno anjasanja?
Ps.: meni trka po bušiju že cel ljubi dan, je res aktiven 300/h, bolj kot ponavadi. Pri naslednji polni luni mu dovolim, da potrka še malo nižje user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Porod v vodi
10.1.2012 14:53:17   
Matkurja
Mene tudi zanima od kod informacija. Je pa res, da je blo zadnjič po radiju, da je voda oporečna. Ampak to ne more biti večno a ne?

(odgovor članu _Ajla_)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Porod v vodi
10.1.2012 15:50:11   
kimica86
Ma ne noooo.. Zdaj sem pa totalno razočarana user posted image user posted image
Jaz upam, da bodo v 10dneh to odpravili in da bom lahko brez skrbi rodila v vodi.. Če ne pa naj raje še kašen dan počaka na toplem pri mamici.. Pa lih zdaj se je to moralo zgoditi user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Porod v vodi
10.1.2012 16:02:56   
anjasanja
Jaz tudi upam, da se bo v bližnji prihodnosti to zrihtalo...te dni pač porod v vodi ni mogoč. Poznam eno sestro, ki dela na oddelku pa me je opozorila..in ko sem ponoči klicala, ker je bil alarm in nisem vedla kaj bi, sem vprašala če je res, pa so mi to potrdili. Je pa zadeva prehodne narave, nimajo pa pojma kdaj se bo to zrihtalo. Ma dokler bomo me na vrsti, bo vse ok, jaz verjamem v to..sam mal nas preizkuša to vesolje...ne bit preveč obupane in uživajte v zadnjih dneh..user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Porod v vodi
10.1.2012 16:18:34   
kimica86
Srčno upam, da se bo to do naših porodov odpravilo.. Iz tvojihh ust v božja ušesa, kot pravijo user posted image

(odgovor članu anjasanja)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Porod v vodi
11.1.2012 17:32:31   
Matkurja
Voda v PO res ni pitna.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Porod v vodi
11.1.2012 17:34:19   
kimica86
Samo naj oni to odpravijo preden jaz pridem rodit, ker, če ne prinesem bazen s sabo, res user posted image user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Porod v vodi
12.1.2012 19:40:39   
anjasanja
No, jaz sem se šla včeraj osebno prepričat v porodnišnico kako je s to vodo...sem namreč padla in se udarila (tudi) v trebuh, ma bolj ko ne sem se samo ustrašila. Pa smo se šli gor pokazat...in so mi naredili ctg, izkazalo se je, da beleži popadke, ki jih 3 dni že tudi sama čutim, a sem še zaprta in smo šli lepo domov. Sem pa izkoristila priliko in povprašala babico o tem, kako je z vodo. Res je, da so pri vsaki pipi v porodnišnici obvestila, da voda ni pitna..ampak ona je rekla, da so to že preklicali, da je voda že ok in trenutno čakajo mnenje iz Kp..se jim pa to še nikoli ni zgodilo. Čisto možno je, da bo zadeva vsak čas preklicana, ampak bolnica ima pač malo višje kriterije kar se tiče čistosti, zato taka previdnost. Je pa rekla, da mi ne svetuje, tudi če bo zadeva v parih dneh preklicanauser posted image ...zdej pa ne vem, al je bil to dobronameren nasvet, al je to rekla zgolj zaradi tega, ker vem, da niso glih najbolj naklonjeni porodom v vodi in je hotla izkoristit gužvo.. Sem pa pol danes spet po radiu slišala, da je na celotnem območju Postojne in Pivke vodo treba spet prekuhavati.user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?