|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2012
31.8.2012 10:22:25   
~pikapoka~
Mariles čestitke!! OO kar nekaj septembrčkov je že pohitelo, že 4. Pridno se cartajte. Jaz pa že veselo odštevam dneve in komaj čakam, kdaj bom tudi jaz spoznala svojo punco user posted image Sem pa morala že zamenjati stvari v torbi za iz porodnišnice, ko se pa vreme tako spreminja. Ostalo je pa vse pripravljeno in res samo še čaka. Težav prehudih ni, razen otrdevanja trebuha, ampak to itak mora, če pa se vse pripravlja.
Punce danes je polna luna user posted image jaz bi kar danes rodilauser posted image user posted image
Uživajte še zadnje dni s trebuščki, mislim da jih bomo potem kar malo pogrešale.

(odgovor članu rackakrtacka)
Neposredna povezava do sporočila: 1926
   RE: Septembrke 2012
31.8.2012 10:46:57   
naja6
Mariles, čestitkeuser posted image , veliko lepih trenutkov vam želim

(odgovor članu ~pikapoka~)
Neposredna povezava do sporočila: 1927
   RE: Septembrke 2012
31.8.2012 12:44:48   
Ninchyy
Marile čestitke za user posted image user posted image user posted image user posted image
Jst sem bila danes na CTGju in je bilo vse ok user posted image najprej je spala kot klada, potem smo jo pa le malo prebudili, da je zamigala in si tako dvignila user posted image utripuser posted image

(odgovor članu naja6)
Neposredna povezava do sporočila: 1928
   RE: Septembrke 2012
31.8.2012 17:20:57   
TIM TAI
Ja tudi mi že komaj čakamo, da bomo cartali našega sončka. user posted image user posted image Tudi meni pogosto otrdi trebuh, pa krče imam kot pri mestruacijai, je pa res da je danes polna lunauser posted image user posted image komaj čakam, da grem rodit.user posted image

(odgovor članu Ninchyy)
Neposredna povezava do sporočila: 1929
   RE: Septembrke 2012
3.9.2012 9:32:26   
Ninchyy
TIM TAI a tebi se pa kr mudi rodit user posted image user posted image Jst bi pa še kr uživala v teh lepih trenutkih, ko se user posted image premika po trebuščku. Mi je prav prijetno in sem prepričana, da bom pogrešala te občutek. Seveda se pa tudi sama veselim, da bom čim prej crkljala user posted image Ampak naj se kr drži PDP user posted image

(odgovor članu TIM TAI)
Neposredna povezava do sporočila: 1930
   RE: Septembrke 2012
3.9.2012 11:43:26   
MalaNeli
jaz ko sem prvič rodila, v 73t2d se pol nikakor nisem mogla navadit...da ni več trebuščka in brc. zdaj tut ful uživam v vsrem tem. ampak...ne vem. :) želim si spoznat našga user posted image ker me zanima kaj bo :)

(odgovor članu Ninchyy)
Neposredna povezava do sporočila: 1931
   RE: Septembrke 2012
3.9.2012 17:26:33   
prvicmami
Po dooolgem času še malo glasu od mene.... čestitke vsem že prispelim "septembrčkom" - da bi bili vsi zdravi in ok.

Mi imamo do konca še slabe 4 tedne (30.9.), ampak moram reči, da bolj ko gre proti koncu, bolj me stiska. Tale občutek, ko otroček brca po trebuščku mi je kar prirasel k srcu, čeprav imam trebuh tak, da že ne vem več kako naj se namestim v postelji user posted image . Ta teden sem začela s pripravo stvari za našega fanta, prejšnji teden pa sem delala orng čistko, ker nama je že malo primanjkovalo prostora za vse. Torbe za v porodnišnico še nimam, se mi kar zdi, da bi me otrok znal prehiteti, če jo pripravim. Ampak vem da to ni res.

Drugače se pa veselim otročka, stiska me pa ko pomislim na sam porod. Čeprav vem, da to niti ni tak bav bav in da na koncu dobiš najlepše darilo - majceno bitjece. No ja, en dan straha ni, drug dan pa na polno... se trudimo biti maksimalno pozitivni. Moram mojega G spomniti, da mi da napotnico v petek - konec koncev bo le že 37 tednov.

Sem se pa prejšnji teden malo ustrašila, ker sem začela spontano krvaveti. Ker sem po naravi malo trme, mi ni bilo najbolj, da bi šla na pregled, ampak na koncu sem se vseeno šla pokazat v KR, kjer so mi rekli, da izgleda vse v redu in da moram počivati ter jemati veliko Mg. K sreči je bilo tudi na kontroli pri mojem G čez par dni vse ok. Tako da zdaj odštevamo dneve oz. se tolažimo, da je konec septembra še daleč, s tamalim v trebuščku se pa vsak dan znova dogovoriva, da ne bo prehiteval, da ima še čas in naj se mu nikamor ne mudi user posted image . Upam, da me bo ubogal.

Drage souser posted image imejte se lepo in pazite nase.


(odgovor članu MalaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 1932
   RE: Septembrke 2012
3.9.2012 19:11:45   
LadyMa
No tudi mi smo 27.08. pričakali našega malega fantka 1 mesec prej. Res naju je presenetil, vendar neskončno polepšal naše dni.

(odgovor članu prvicmami)
Neposredna povezava do sporočila: 1933
   RE: Septembrke 2012
4.9.2012 8:23:19   
Zelvica1
Ladyma tudi tebi iskrene čestitke za rojstvo sinčka in vama želim veliko lepih skupnih trenutkov.

(odgovor članu LadyMa)
Neposredna povezava do sporočila: 1934
   RE: Septembrke 2012
4.9.2012 8:55:08   
ljubi78
ojlaaaa punce in dojencki! jst sm prvic tuki na forumu za nosecke. rok mam 22 sept in vceri sm mela prvic ctg. hotla sm sam pojamrat da sm ful obcutliva, drugac mi ni nc, vse ok ampak mene je tok strah zd bolnic bolecina moj prag je cist nizek za bolecino.. pa skos zdj mislm na to kako bom rodila ce mi pa ze slabo rata k dam kri v laboratoriju itd... drugac pa fantic bo pa andrej in seveda ga komi cakam user posted image

(odgovor članu Zelvica1)
Neposredna povezava do sporočila: 1935
   RE: Septembrke 2012
4.9.2012 9:34:59   
Zelvica1
Ljubi78 ta strah morš odmislit in razmišljat samo pozitivno, ker če ne bo še hujše. Z strahom je vse povezano od popadkov (seveda močnejši in bolj boleči) ter prepočasno odpiranje. Misl samo na to, kako se z vsakim popadkom vedno bolj in bolj bližaš k rojstvu sinčka in kako ti ga bodo prvič položil na tvoj trebuh. Ni lepšega trenutka in takrat bo vsa bolečina izginila in se je tud spominjala ne boš več. Preber knjigo modrost rojevanja ti jo zelo priporočam. Sama imam za sabo že dva poroda in čakam na tretjega. Tudi mene je bilo strah se ponovno boriti z bolečino, čeprav sta bila moja poroda zelo hitra ampak izredno intezivna in boleča. Od kar pa sem prebrala knjigo pa na porod gledam čisto drugače in resnično upam, da si bom z napotki iz knjige resnično pomagalac in da bo vse skupaj manj stresno zame in seveda za otročka.

(odgovor članu ljubi78)
Neposredna povezava do sporočila: 1936
   RE: Septembrke 2012
4.9.2012 11:30:57   
ljubi78
najlepsa hvala za vzpodbudne besede, ze to me sprosti. bom probala mal z mislimi kontrolirat moj strah, da bom bol sproscena pa bo lazje. bom pa se kaj porocala kako pa kaj tukaj gor :)) lep dan zelvica! pa srecno s ta tretjim hehehe

(odgovor članu Zelvica1)
Neposredna povezava do sporočila: 1937
   RE: Septembrke 2012
4.9.2012 11:45:31   
TIM TAI
Pozdravljeni!

Sporočam vam, da smo danes prispeli domov, 2.9.2012 ob 0:04h je privekal na svet naš sonček Tai.user posted image user posted image

(odgovor članu ljubi78)
Neposredna povezava do sporočila: 1938
   RE: Septembrke 2012
4.9.2012 12:38:53   
ljubi78
cestitke tai in da se boste zdaj lepo crkljali user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TIM TAI)
Neposredna povezava do sporočila: 1939
   RE: Septembrke 2012
4.9.2012 13:04:06   
Zelvica1
TIM TAI tudi tebi iskrene čestitke ob rojstvu sinčka. Ja punce se je že začelouser posted image  in glede na to koliko nas je mislim da ne bo dneva da ne bi ena od nas rodila. Komaj čakam da bom tudi sama že tako daleč, da končno zagledam kaj nosim pod srcem.

(odgovor članu ljubi78)
Neposredna povezava do sporočila: 1940
   RE: Septembrke 2012
4.9.2012 14:05:01   
Ninchyy
TIM TAI čestitke za user posted image user posted image user posted image user posted image Pa si le dočakala user posted image Morda je bil pa res še kaj vpliv polne lune user posted image
Prvicmami tudi sama sem bila skeptična glede priprave torbe. Prav tako sem si mislila, če bom pripravila torbo bo pa to to... user posted image samo seveda, to ni res. Tako, da sem včeraj tudi sama končno pripravila stvari in dala notri vse tisto, kar je najbolj nujno user posted image Čudno, da še nisi dobila napotnice user posted image user posted image jst sem jo dobila 14.6. pa imam samo 2 dni pred tabo PDP. By the way naj te tvoja kepca uboga in ostane v trebuščku vsaj še nekaj časa, tako kot moja user posted image
LadyMa tudi tebi želim čestitke za user posted image in vse dobro user posted image user posted image
Zgleda, se je res že začelo in najbrž ne bo minil dan, ko katera user posted image ne bi napisala lepe novičke.

(odgovor članu Zelvica1)
Neposredna povezava do sporočila: 1941
   RE: Septembrke 2012
5.9.2012 11:06:20   
hokuspokus
Čestitke vsem novorojenčkom in njihovim pogumnim mamicamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Kako lepo, da ene že stiskate svoje male sončke.

Tudi sama sem končno začela s pripravami, perem, likam, nakupujem, še malo pa bom pripravljena. Še psiho poštimam pred porodom pa bo. Imam CD priprave na porod nekega doktorja in moram reči, da mi je prvič pomagalo, da sem se sprostila, mislila samo na dihanje in na otročka, ki je z vsakim popadkom bliže. Porod sem si zapomnila kot lepo izkušnjo, vendar je še vseeno prisotno malo strahu, kar pa tudi mora biti menda.

Želim vam vsem prijeten, lep porod naj bo to pozitivna izkušnja.

(odgovor članu Ninchyy)
Neposredna povezava do sporočila: 1942
   RE: Septembrke 2012
5.9.2012 11:50:44   
škorpijončica
Hokus pokus, kakšen cd imaš to? si lahko malo bolj natančna?

(odgovor članu hokuspokus)
Neposredna povezava do sporočila: 1943
   RE: Septembrke 2012
5.9.2012 12:46:12   
hokuspokus
To je v bistvu nekakšna hipnoza oz. sproščanje pred porodom in obenem priprava na porod. Izvaja jo nekdaj zelo ugleden ginekolog iz Kranjske porodnišnice dr. Pajntar Marjan. 

Zgleda pa tako, da se udobno namestiš in poslušaš ter z mislimi sodeluješ ko on pripoveduje o tem kako se moraš sprostiti in na kaj misliti. Meni je v prvo pomagalo tako, ko me je pograbil strah sem se vlegla in poslušala, potem pa me je strah minil in sem bila mirna nekaj dni. Pri porodu pa sem mislila na njegove besede,  mislim da mi je pomagalo že to, da sem pozitivno mislila.

Malo poguglaj, če te še kaj več zanima.

lp,

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 1944
   RE: Septembrke 2012
5.9.2012 16:28:24   
škorpijončica
Aha... mi lahko presnameš in pošlješ? ;)

(odgovor članu hokuspokus)
Neposredna povezava do sporočila: 1945
   RE: Septembrke 2012
5.9.2012 21:04:22   
naja6

IZVIRNO SPOROČILO: TIM TAI

Pozdravljeni!

Sporočam vam, da smo danes prispeli domov, 2.9.2012 ob 0:04h je privekal na svet naš sonček Tai.user posted image user posted image


Čestitke user posted image , ne vem, če ni ravno o tebi danes patronažna pravla, ko je rekla, da so eno spustili domov 2 dno po porodu, je mogoče to to?

(odgovor članu TIM TAI)
Neposredna povezava do sporočila: 1946
   RE: Septembrke 2012
6.9.2012 10:12:21   
hokuspokus
škorpijončica, poglej sporočila na ZS.

(odgovor članu naja6)
Neposredna povezava do sporočila: 1947
   RE: Septembrke 2012
6.9.2012 10:33:58   
TIM TAI
Po novem si v porodnišnici 48h, nato te spustijo domov, če je vse vredu ( če je z otrokom vse ok in s tabo, če dojenje steče, če se šivi lepo celijo, če ni znakov zlatenice ). Tako, da to velja za vse.
sem vesela, da je tako.user posted image user posted image

(odgovor članu naja6)
Neposredna povezava do sporočila: 1948
   RE: Septembrke 2012
6.9.2012 11:26:20   
Zelvica1
Pozdravljene!

Ravno iz pregleda in naletela na novo ginekologinjo, ki je že hotela povedat spol otročka, ampak sem jo pravočasno ustavlauser posted image . Ja ctg kaže da je kar aktivno kar se tiče popadkov saj so vse pogostejši in močnejši. A že katera ve katere kapljice bo dala otroku če bo imel krče? Krči in jok nista nič kaj prijetna oz. je zelo stresna zadeva tako za otročka kot mati. Sama sem uporabljala ene kapljice iz Tržiča pa ne vem imena, vem samo to, da so zelo pomagale.

(odgovor članu TIM TAI)
Neposredna povezava do sporočila: 1949
   RE: Septembrke 2012
6.9.2012 12:56:40   
tonks
upam da ne bo preveč krčev, pri ta prvi jih ni bilo nič, pa se me zdi, je mala dobro prenašala, če jo kej zvijalo

te kapljice s Tržiča (Biostrce pravzaprav) zgleda kar oki. Ena jih prejšnji teden rabila za tamalga, pa bile kar oki.

Drugače pa, jaz še vedno čakam, kdaj se bo mali odloču ven pridt (pdp 9.9), pa mal strah poroda vseeno, tudi če je šlo pri ta prvem vse precej na lahko.

A to zakon spremenili za dva dni v porodnišnici, a to edino, če sam podpišeš. Ker moja mala bo ostala sama doma, če še jaz grem - bo morala it nekam sužt user posted image .

(odgovor članu Zelvica1)
Neposredna povezava do sporočila: 1950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?