|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   So zaposlene mamice res srečnejše?
9.1.2012 11:05:18   
RR raziskuje
Ameriški znanstveniki so ugotovili, da so mamice, ki hodijo v službo bolj srečne od tistih, ki so doma.
Članek: http://www.ringaraja.net/clanek/zaposlene-mamice-so-srecnejse_5146.html

Kaj pa meniš ti? Je to res?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: So zaposlene mamice res srečnejše?
9.1.2012 11:17:27   
phelps
Imam 14-mesečno punčko. Bala sem se kako bo, ko bom šla v službo... Vendar je sprememba dobro dela meni in mali, ki se (zaenkrat še) čuva doma pri mojih starših, katerim 100% zaupam. In ni ga čez njen nasmešek in navdušenje, ki ga prejmem vsak dan znova, ko se vrnem iz službe. 

_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu RR raziskuje)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: So zaposlene mamice res srečnejše?
10.1.2012 14:12:27   
stuhica
trenutno glede na dejstvo da sem  brezposelna, fantek star  pet let in pol tamala je bila dve leti... med nosečnostjo sem bila  na bolniški, potem porodniška potem odpoved delovnega razmerja in vmes sicer delala 5.5 mesecev po 4 ure.. in sedaj spet 7 mesecev doma... službe žal ne dobim.... včaih je posvoje fajn da si doma z otroci, si z njimi jih vidiš kako napredujejo in  iz dneva v dan te presenečajo... .. ampak jaz sem že preveč utrujena od vsakdanjosti... res bi bila bolj srečna in nasmejana mama, če bi imela vsaj službo, kontakt z ljudmi, kjer bi se lahko vsaj še skom pogovarjala o kašnih stvareh... ker mene bo tole tud pahnilo v totalno nezadovoljstvo ali pa depresijo, službe ne dobim čeprav jo iščem...... mislim da so študije kar resnične... vsja z mojega stališča... kolk je bilo to bolje za moje otroke da sem zdaj doma bomo pa videli kasneje... ..

Sem pa mnenja da pa preveč zaposlene mamice ( mislim na tiste, ki jim je delo bolj pomembno od vsega- res tiste preveč karieristične, kjer mislijo da je otroka možno kupit s tem,da jim vse kupiš in da so v službi po cel dan, da preživjo z otroci le uro na dan... za tiste ne vem,če so bolj srečne ... one morda že... otroci pa ???... no ja sicer pa vsak ve zase...




_____________________________

Alvin in Lejla cel moj svet..


(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: So zaposlene mamice res srečnejše?
10.1.2012 15:51:56   
dayya
IZVIRNO SPOROČILO: stuhica

trenutno glede na dejstvo da sem  brezposelna, fantek star  pet let in pol tamala je bila dve leti... med nosečnostjo sem bila  na bolniški, potem porodniška potem odpoved delovnega razmerja in vmes sicer delala 5.5 mesecev po 4 ure.. in sedaj spet 7 mesecev doma... službe žal ne dobim.... včaih je posvoje fajn da si doma z otroci, si z njimi jih vidiš kako napredujejo in  iz dneva v dan te presenečajo... .. ampak jaz sem že preveč utrujena od vsakdanjosti... res bi bila bolj srečna in nasmejana mama, če bi imela vsaj službo, kontakt z ljudmi, kjer bi se lahko vsaj še skom pogovarjala o kašnih stvareh... ker mene bo tole tud pahnilo v totalno nezadovoljstvo ali pa depresijo, službe ne dobim čeprav jo iščem...... mislim da so študije kar resnične... vsja z mojega stališča... kolk je bilo to bolje za moje otroke da sem zdaj doma bomo pa videli kasneje... ..

Sem pa mnenja da pa preveč zaposlene mamice ( mislim na tiste, ki jim je delo bolj pomembno od vsega- res tiste preveč karieristične, kjer mislijo da je otroka možno kupit s tem,da jim vse kupiš in da so v službi po cel dan, da preživjo z otroci le uro na dan... za tiste ne vem,če so bolj srečne ... one morda že... otroci pa ???... no ja sicer pa vsak ve zase...





se lahko samo pot tole podpišem

(odgovor članu stuhica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: So zaposlene mamice res srečnejše?
10.1.2012 16:32:53   
Katrin
Ja, se strinjam user posted image

Ne glede na to, kako radi imamo svoje malčke in da bi za njih dali življenje, mislim, da je potrebno, da tudi mamica naredi nekaj za sebe; v tem primeru, hodi v službo, srečuje sebi enake ljudi, je uspešna in kreativna na svojem poklicnem področju, ... in se vrača domov zadovoljna in nasmejana. user posted image

lp, k


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: So zaposlene mamice res srečnejše?
10.1.2012 18:03:42   
Solero
Pred dobrim letom dni sem ostala brez službe. Nekaj tednov kasneje je dobil mož katastrofalno diagnozo - rak. Zagnala sva vso možno kolesje, prebredla Had in ušla temnim sencam. Vse leto sva bila vsak dan skupaj, "v dobrem in zlu", se borila in izborila. Zdaj sem najsrečnejša brezposelna mamica, ker vem, da bomo še lahko skupaj.
Ko bom dobila službo, to ne bo več vplivalo na moje pojmovanje sreče, ampak na družinski proračun. In če bom še enkrat ostala brez službe, pač bom. Živi smo in zdravi in to mi je dovolj za vsakodnevno mero sreče.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: So zaposlene mamice res srečnejše?
10.1.2012 18:10:23   
LuLu
Solero:
Spoštovanje, user posted image

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: So zaposlene mamice res srečnejše?
10.1.2012 22:00:19   
Poka
Solero, res je verjetno , da šele potem začneš cenit nekatere stvari... Samo, da se je dobro izteklo.

Jaz bi tudi rekla, da nekje vmes... Ni denar vse, je pa nekaj - danes delamo veliko, za ne tako veliko denarja. Ko nisem imela službe, sem bila jaz kar malo depresivna... čeprav si znam najt hobije. Ko bom imela otroke, sem se pa odločila, da raje delam za manj - manj časa, pa sem več z njimi. To mi je pomembno, vidim vsak dan veliko otrok, so bogi, starši pa tudi... Sem nekako našla način, imam pa itak namen, ne preveč razvajanja v materialnem smislu, tudi če bi lahko. Otroci te ne cenijo, ker jim daš vse, cenijo te ker jim daš čas (in ljubezen).

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: So zaposlene mamice res srečnejše?
11.1.2012 8:40:30   
Paštetka
odvisno od človeka, kako si razlaga srečo in kaj mu kaj pomeni.
Odvisno od službe, če ga veseli ali obremenjuje.

Lahko rečem, da sem zelo srečna, hodim v sanjsko službo, in ker imam dovolj časa še za družino sem toliko bolj srečna in zadovoljna.
Prej sem tudi imela sanjsko službo, pa premalo časa za družino, posledično smo se toliko bolj "kregali" in bili posledično bolj "nesrečni" vsi skupaj.
Prav tako velja za partnerja. Ali je srečen zadovoljen s svojo službo....

user posted image

enim pomeni sreča, da so lahko doma, se ukvarjajo z družino, pod pogojem seveda, da partner (verjetno) zasluži dovolj za preživetje in ostale ugodnosti za družino.

Verjetno bi bilo na mestu bolj vprašanje ali vsaj podvprašanje pri tem vprašanju: Kaj za vasw pomeni sreča oz. kaj vas zadovoljuje, motivira...

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: So zaposlene mamice res srečnejše?
11.1.2012 8:54:14   
josephine27
čisto odvisno. sem mnenja, da mama rabi nekaj za sebe. ni pa nujno, da je to plačana  služba. če mamo služba izpolnjuje in hodi zaradi tega domov zadovoljna vsekakor user posted image . poznam pa žal kar precej takih kjer mama hodi v službo zaradi denarja oz. da lahko preživijo v samem delu pa ne čuti zadovoljstva ampak hodi domov zamorjena.... težko je posplošit. vsak najbolj ve zase.






_____________________________



(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: So zaposlene mamice res srečnejše?
7.2.2012 11:20:48   
Kamejka
Ko sem bila zaposlena, sva se z malim vstajala pred 5 zjutraj..prišla sem okoli 16. ure v vrtec po njega vsa utrujena, zvečer sva hodila spat pred 20.uro zvečer, ker nisem vzdržala tempa..ampak sva bila oba srečnejša...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?