|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 14:35:54   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Če bi si jaz na vse odgovorila z da, je sploh ne bi nikoli vpisala v vrtec oz.  v tvojem primeru bi jo brez pomislekov izpisala. O vrtcu pač nikakor ne morem imeti pozitivnega mnenja - kar se traparij okoli socializacije tiče se mi sploh več ne razpredati. Najboljšo vzgojo, vartvo in nego ima otrok doma.

LP


Seveda. Najbolje je, da imamo otroke doma za radiator privezane do smrti, a ne. In vsaka mama ve, kaj je za njenega otroka najboljše. In potem se čudimo, da se otroku slej ali prej zbezlja.


Samo res, hehe, ene še po dooolgih letih s popkovino okrog letajo. ThinkPink, indeed. Menjaj nick, kaj naj ti rečem.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 14:55:36   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Tudi sama se ukvarjam s tem vprašanjem. Imam sicer 3letnika. Sem pa trenutno na porodniški. Domov hodi po kosilu. Vsako jutro pa reče, da noče v vrtec in potoži tudi kako solzico. Potem, ko gre je vse ok in tudi reče, da se je imel lepo.
Tudi jaz ne vem kaj naj. Trenutno vztrajam na tem.


Kot je že prej ena vprašala....kaj boste storile, ko bo otrok v šoli in se bo zjutraj drl, da ne gre? Ga boste potolažile in napisale opravičilouser posted image

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 15:50:53   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Tudi sama se ukvarjam s tem vprašanjem. Imam sicer 3letnika. Sem pa trenutno na porodniški. Domov hodi po kosilu. Vsako jutro pa reče, da noče v vrtec in potoži tudi kako solzico. Potem, ko gre je vse ok in tudi reče, da se je imel lepo.
Tudi jaz ne vem kaj naj. Trenutno vztrajam na tem.


Kot je že prej ena vprašala....kaj boste storile, ko bo otrok v šoli in se bo zjutraj drl, da ne gre? Ga boste potolažile in napisale opravičilouser posted image



ma dvomim da kaka mama to v resnici dela vsaj kar se opravičila tiče.v tem da potolažiš otroka pa ne vidim nič slabega. poznam pa sama par primerkov, ko so mame doma pa imajo otroke v vrtcu ker se jim z njimi ne da ubadat.user posted image


_____________________________



(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 16:00:21   
Star_a
Ja josephine otroke imamo v vrtcu zato,ker se mamicam ne da z njimi ubadat.
Malo pomislite preden kaj napišete

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 16:06:27   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

Ja josephine otroke imamo v vrtcu zato,ker se mamicam ne da z njimi ubadat.
Malo pomislite preden kaj napišete


nisem napisala zate. ampak poznam osebno par takih mam. ne poznam pa nobene, ki bi otroku pisala opravičila zato ker noče hodit v šolo kot je bilo omenjeno. verjamem, da so vrteci namenjeni predvsem temu, da lahko starši svoje otroke pustijo tam, ko so v službi. vzgoja pa je v prvi vrsti v rokah staršev ne pa vzgojiteljic.


_____________________________



(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 19:00:21   
ThinkPink
Ne gre za to, da bi jaz hotela otroka imeti še vedno s popkovino privezanega. Gre za to, da je vsak otrok drugačen in ima drugačne potrebe. Eni imajo radi vrtec in gužvo okoli sebe, vsak dan gredo z veseljem v vrtec in se takoj vklopijo - ja valda, da takšnega nimaš doma, saj bi mu s tem delal veliko škodo, da bi ga izoliral od nečesa, v čem uživa in se najde. Naša pa je tip otroka, ki nerada gre v vrtec in v dnevih ko sem doma z njo neznansko uživa(va).Sama je večkrat rekla, škoda mami, da nisem vedno pri tebi. In če bi bila doma, bi jo imela doma, ker mi pač ni breme imeti eno osebo in se z njo aktivno ukvarjati. Pa poznam mamice, brez služb, ki niti ne iščejo služb (tako, da to ni izgovor zakaj imajo otroka v vrtcu od 7-15), ki imajo otroka doma pod pretvezo "ker se mora socializirati", otrok pa zaradi vrtca vsak dan vstaja z muko. Takega bi imela vsekakor doma. Ker pač v tem vidim privilegij in ne nečesa slabega.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 19:13:31   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Če bi si jaz na vse odgovorila z da, je sploh ne bi nikoli vpisala v vrtec oz.  v tvojem primeru bi jo brez pomislekov izpisala. O vrtcu pač nikakor ne morem imeti pozitivnega mnenja - kar se traparij okoli socializacije tiče se mi sploh več ne razpredati. Najboljšo vzgojo, vartvo in nego ima otrok doma.

LP

In ti se čudiš da tvoj otrok ne gre z veseljem v vrtec...tvoj otrok ob tvojem negativnem razmišljanju  in " vse znanju", kmalu ne bo imel niti veselja živet...joooj strela...človek ne bi verjel, če ne bi prebral...In ne...najboljšo vzgojo tvoj otrok na tak način in ob takem vzoru in razmišljanju nima pri tebi doma...sori...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
13.1.2012 20:57:07   
ThinkPink
Draga pelin, ne poznaš moje situacije in ne moreš soditi. Na vrtec sem od začetka gledala zelo pozitivno in ga tako predstavila tudi otroku, po letu in pol kričanja in histeričnega joka zjutraj - do tega da se je popolnoma zaprla vase, smo vrtec zamenjali za drugega, kjer je veliko bolje. Od vsega začetka in tudi takrat nisem otroka nikoli obremenjevala, da vrtec ni vredu, temveč sem jo vsako jutro bodrila, da je vrtec super in da so tam prijatelji in da se bo imela fajn in še in še. Imam pač slabo izkušnjo z vrtcem, zato bi jaz to izkušnjo svojemu otroku raje prihranila kot pa še enkrat šla skozi ta "pekel". zato pravim, da bi jaz raje imela svojega otroka doma. Kar ne velja za vse, pač pa za mene. Premalo se zavedamo, da je čas z otrokom neprecenljiv in da je imeti otroka doma do 4 leta luksuz in privilegij, ne pa nekaj slabega.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
15.1.2012 9:43:34   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Premalo se zavedamo, da je čas z otrokom neprecenljiv in da je imeti otroka doma do 4 leta luksuz in privilegij, ne pa nekaj slabega.


Se strinjam! Nekaj dni nazaj je ena pedagoginja oz. psihologinja v eni svetovalni oddaji opomnila: "Zavedajte se, da so vrtci zato, ker starši zaradi služb ne morejo sami skrbeti za otroke, in ne zato, ker bi bilo to za otroke bolje." Sama je priporočila, naj bodo otroci vsaj do tretjega leta v domači oskrbi.

Žal to pogosto ni mogoče. user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
15.1.2012 10:15:21   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: lily32

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Premalo se zavedamo, da je čas z otrokom neprecenljiv in da je imeti otroka doma do 4 leta luksuz in privilegij, ne pa nekaj slabega.


Se strinjam! Nekaj dni nazaj je ena pedagoginja oz. psihologinja v eni svetovalni oddaji opomnila: "Zavedajte se, da so vrtci zato, ker starši zaradi služb ne morejo sami skrbeti za otroke, in ne zato, ker bi bilo to za otroke bolje." Sama je priporočila, naj bodo otroci vsaj do tretjega leta v domači oskrbi.

Žal to pogosto ni mogoče. user posted image



tudi sama tako mislim


_____________________________



(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
15.1.2012 10:42:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Če bi si jaz na vse odgovorila z da, je sploh ne bi nikoli vpisala v vrtec oz.  v tvojem primeru bi jo brez pomislekov izpisala. O vrtcu pač nikakor ne morem imeti pozitivnega mnenja - kar se traparij okoli socializacije tiče se mi sploh več ne razpredati. Najboljšo vzgojo, vartvo in nego ima otrok doma.



Se strinjam (in sem zelo daleč s popkovino privezane mame).
Šele nekje proti četrtemu letu začne otrok intuitivno iskati družbo sovrstnikov, recimo prijateljic. To se doma lepo vidi. Do takrat se druži, ker se mora (pač je v okolje postavljen in nima druge izbire), šele kasneje je to njegovo naravno vedenje, orientacija k sovrstnikom.

Jaz se še spomnim svojega otroštva, ko sem bila doma. Nebeško, mirno, zadovoljno. Ne vem, kaj bi mi vrtec takrat dal, česar mi ljubeče domače okolje ni.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
15.1.2012 20:50:16   
pelin
kar se traparij okoli socializacije tiče se mi sploh več ne razpredati. Najboljšo vzgojo, vartvo in nego ima otrok doma.
Draga ThinkPink...v tehle tvojih negativnih besedah ni bilo govora o otrocih nad tri, štiri, temveč si ti na veliko popljuvala institucionalno vzgojo z vsemi dodatki vred...
Glede Milinega komentarja pa ...sama sem šla v vrtec s četrtim letom...prej sem se z bratom pazila doma ali pri ljubečih starih starših...nič mi ni falilo...v grobem...pa vendar sem v vrtcu vzcvetela , kot pravi moja mama...Samo druženje z vrstniki istih let prinese svoje, samo navajanje na to, da nisi ti in še enkrat ti, temveč še kdo drug, sam strokovni pristop vzgojiteljic...
Rada bi rekla, da tudi sama zagovarjam, da se, seveda če se da, otrok ima doma vsaj prvi dve leti...pa ne toliko zaradi negativnosti vrtca, kot zaradi tega, ker v teh nežnih letih otrok rabi še veliko pozornosti ene osebe, kar pa v vrtcu žal ni vedno mogoče...Vendar je manj negativnega v tem, če ga daste v vrtec že pri enem, kot pa pri petih...Resnično...Sama imam toliko negativnih izkušenj s tako velikimi otroki, ter z obupanimi starši, da se ne da povedati...Od tega, da so ti otroci v veliki večini tako nespretni v skrbi sami zase ( oblačenje, obuvanje, osebna higiena), da jih da v koš velikokrat en triletnik....da o sami izbirčnosti pri jedi ne govorim...ponavadi jih ne moreš prepričati v skoraj nobeno poskušanje kakšne nove hrane, ker so navajeni da jim mamice, babice...kuhajo po večini le tisto kar jim gre najbolj v slast (že na prvem obisku nam velikokrat kakšna mamica reportira...da njen pa ne je špinače, pa ješprenjčka tudi ne, pa solate tudi ne,pa makarone brez omake, pa pire brez vsega.. pa da tega kar ne je  raje sploh ne kuhajouser posted image ...)...Da ne govorim o razvoju govora....v zadnjem času naša logopedinja standardno ponavlja, da imajo vsi tisti pozno vpisani vrtečki najbolj pogost primanjkljaj na področju govora, ker jih starši, ki jih vsakodnevno poslušajo doma, enostavno ne slišijo več, ko še veselo namesto r uporabljajo l, ko sesljajo,jecljajo, uporabljajo sto in eno pomanjševalnico ...Socializacija...hmmm...tudi tule se ne da ravno pohvaliti...S takimi imamo ponavadi probleme, ko gremo že na preprost izlet ali sprehod..nimajo smisla za druženje v skupini ampak bezlajo okrog, stekli bi kar čez cesto, kar odtavajo...to je predvsem zato, ker so ves čas navajeni, da jih mamca, babi...povsod drži za roko in vleče sem in tja...ko je treba v skupini upoštevati neka pravila, pa jim je to deveta briga, ker samo čakajo, kdaj jih bo kdo porinil ali povlekel...
Seveda so med njimi svetle izjeme, vendar ponavljam ...izjeme...Sama sem v rednem stiku z učiteljicami v prvih razredih naše šole kamor gredo naši otroci iz vrtca...velikokrat se pritožujejo nad otroci, ki so prišli v prvi razred naravnost od doma...večina jih pogosto  že bere ( kar starši na veliko povdarjajo in se tolčejo po prsih),  o tem pa da se jih  večina še ne zna samih namazati kruha, obrisati riti, obleči pri telovadbi,pa se nihče ne hvali ...da o užaljenosti, ker niso vedno prvi in ker se jim ne ustreže za vsako mišjo figo ne govorim...
Pa še to...tiste zaposlene mamice in očki, ki svoje otročke morate dati v vrtec zaradi službe...ne očitajte si...tudi če z otrokom na dan prebijete le dobro urico...važno je, da se mu takrat dobro posvetite...oz. izkoristite te minute do maksimuma...To je veliko več vredno in veliko boljša dota kot pa jo imajo tisti, ki so 24 ur doma vse do šole in jim strežejo od spredaj in od zadaj...
Think Pink...pa tole ne leti ravno nate....na splošno naštevam dejstva in izkušnje iz svojega dela...tudi jaz bi pošteno povedano imela rajši  da vrtci ne bi bili tako nabasani in skupine manjše...pa tudi ( še enkrat ponavljam)zagovarjam domače varstvo do dveh...maksimalno treh let...potem pa je to za celosten razvoj otroka škodljivo oz. otrok stagnira in konec  ...tudi če bere in računa...
Aja...pa še za avtorico...ne jaz je ne bi izpisala...pa ne zato, ker se nima kaj pritoževat, jezit, jokat, protestirat...temveč, ker je po moje treba vse narediti, da ugotovite vzrok, zakaj ji je tako težko jiti...kaj je v vtcu takega, da se je potrebno vsako jutro repenčit...vsak ima namreč svoje krize ( tudi jaz ne grem vedno rada v službo), vendar ni to vsak dan in ponavadi je zanje kakšen tehten razlog...Če si ti vsa cagava in neodločna je že to en velik minus...če otrok čuti, da ti nad vrtcem nisi navdušena  je to še kakšen minus  zraven...če opazi, da se ti zdi ideja o izpisu kar vredu ( posebej ker bo ena položnica manj), ji tudi ne bo dvignilo veselja...če se zjutraj odpravljate od doma takrat, ko je mala še zaspana oz. skoraj takoj ko zleze iz postelje...tudi ni razloga za evforijo ( še jaz takrat skoraj streljam okrog sebe)....ugibam...


< Sporočilo je popravil pelin -- 15.1.2012 21:03:39 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
16.1.2012 13:40:45   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: pelin
...tudi jaz bi pošteno povedano imela rajši  da vrtci ne bi bili tako nabasani in skupine manjše




pelin, ravno to jaz vidim kot en res velik minus vrtca. Pri ta večjem jih je v skupini 17!!!
In moj ne hodi rad v vrtec- zakaj pa še nismo ugotovili. Enostavno ne mara it in je najsrečnejši, če kak dan lahko ostane doma. Ni lahko vsak dan oz. jutro opevati vrtec, kak je tam fajn, kako se bodo igrali in tako otroka zamotit, da ga koliko toliko ne pustim kot en kupček nesreče tam.user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
16.1.2012 14:42:18   
josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
...tudi jaz bi pošteno povedano imela rajši  da vrtci ne bi bili tako nabasani in skupine manjše




pelin, ravno to jaz vidim kot en res velik minus vrtca. Pri ta večjem jih je v skupini 17!!!
In moj ne hodi rad v vrtec- zakaj pa še nismo ugotovili. Enostavno ne mara it in je najsrečnejši, če kak dan lahko ostane doma. Ni lahko vsak dan oz. jutro opevati vrtec, kak je tam fajn, kako se bodo igrali in tako otroka zamotit, da ga koliko toliko ne pustim kot en kupček nesreče tam.user posted image


enako. s tem da jih je pri nas v skupini 19 ( stari od 3-4 let). no saj verjetno jih je zelo redko vseh 19, ker je skoraj vedno kdo bolan ( trenutno jih manka več kot polovica). pri nas je zato da ne mara preveč vrtca verjetno krivo to, da je pogosto bolan in se ravno mal navadi, da mu rata fajn pa zboli. potem se pa ravno mal navadi biti doma pa spet v vrtec. se mi zdi da ga to ful meša. pa imamo na slopšno pozitivno mnenje o vrtcu. trenutno smo se odločili ( po nasvetu pediatra), da do konca zima ostane doma.


_____________________________



(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
16.1.2012 16:06:15   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
...tudi jaz bi pošteno povedano imela rajši  da vrtci ne bi bili tako nabasani in skupine manjše




pelin, ravno to jaz vidim kot en res velik minus vrtca. Pri ta večjem jih je v skupini 17!!!
In moj ne hodi rad v vrtec- zakaj pa še nismo ugotovili. Enostavno ne mara it in je najsrečnejši, če kak dan lahko ostane doma. Ni lahko vsak dan oz. jutro opevati vrtec, kak je tam fajn, kako se bodo igrali in tako otroka zamotit, da ga koliko toliko ne pustim kot en kupček nesreče tam.user posted image

In ni lahko vsak dan iste otroke vleči iz maminega naročja in biti tista ta grda teta, ki jo lahko otrok  v svoji jezi in ihti obgrize, zbrca in še kaj...Tebi je težko vsak dan tvojega edinega  otroka zmotivirati da bo v vrtec zakorakal z nasmeškom ali pa vsaj približno optimistično razpoložen, nam pa niti pod razno ni težko vlečt in tolažit ene in iste malčke , katerih se večkrat nabere tudi čez deset...Ne...nam je pa to čisto enostavno, ko nam v rokah pustite vreščečega malčka in se ravno tisti, ki so najbolj  ah in oh žalostni vrnete ponje čez deset ur....Kdaj boste tisti, ki ves čas na veliko tarnate, kako so otročki bogi, pa kako jih težko spravite v vrtec razumeli, da glavno vlogo pri tem igrate vi....vi ste najvažnejši motivatorji ,vendar žal v večini primerov odpoveste na celi črti, nam porinete vreščečega otroka v naročje in jo odkurite...Nekateri so si čisto lepo razčistili v glavi, da če nimajo druge možnosti za varstvo kot vrtec, potem tu ni dileme...Potem je treba napeti vse sile , moči in ideje, ter vrtec narediti otrokom privlačen iz strani staršev....mi se ga pa pač  trudimo narediti prijaznega in dobrodošlega iz naše strani...Toda, če je mamičin obraz ob prihodu ves solzen odbijajoč in namrgoden, ter ob tem na veliko udriha čez vrtec in vse kar k njemu sodi, tu nimamo veliko pomagati...V končni fazi, smo mi tu v službi, pa se žal  ure in ure neumorno bolj trudimo za pozitivno razpoloženje vaših otrok, kot pa vi, ki ste starši.... Pa še to....mnogo med vami jih je takih, ki roko na srce, niti ne rabite tako nujno varstva...pa jih imejte torej doma...tam bodo vedno srečni, zdravi, socializirani veliko bolj kot v vrtcu, jedli bodo veliko bolj zdravo,....nihče ne bo od njih zahteval, da morajo misliti tudi na druge in ne le nase ....
Aja...pa še to...nikoli nisem opazila, da bi bilo kateremu od otrok hudo priti v vrtec, ker je v skupini 17, 19, 24 otrok....otroci uživajo, če jih je veliko, če je veliko možnosti za druženje, če je okrog njih veselo...kar se tiče polnih normativov, so po večini v breme nam zaposlenim, ker se včasih skoraj raztrgaš, da vsem ustrežeš....
Ob takih in podobnih postih sem osebno prizadeta...resnično...posebej, če letijo iz strani staršev, ki imajo otroke v vrtcu od zore do mraka, pa kljub temu udrihajo po njem...po instituciji in ljudeh, ki devet, deset ur crkljajo, tolažijo, negujejo tujega otroka...

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
16.1.2012 16:09:33   
uškinamama
UAU, pelin se je naučila citirat user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
16.1.2012 16:18:58   
pelin
 a  reees? a tko je prav...no , če priznam se mi je pokrompirlo user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
16.1.2012 16:24:43   
uškinamama
več sreče kot pameti user posted image  , hec. Ja, tako je super, ker prej je bila res cela znanost ugotoviti kaj citiraš in akaj je tvoja replika...

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
16.1.2012 17:34:46   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

In ni lahko vsak dan iste otroke vleči iz maminega naročja in biti tista ta grda teta, ki jo lahko otrok  v svoji jezi in ihti obgrize, zbrca in še kaj...Tebi je težko vsak dan tvojega edinega  otroka zmotivirati da bo v vrtec zakorakal z nasmeškom ali pa vsaj približno optimistično razpoložen, nam pa niti pod razno ni težko vlečt in tolažit ene in iste malčke , katerih se večkrat nabere tudi čez deset...Ne...nam je pa to čisto enostavno, ko nam v rokah pustite vreščečega malčka in se ravno tisti, ki so najbolj  ah in oh žalostni vrnete ponje čez deset ur...

Oh pelin...najprej čestitke za citiranje, bi te secirala drugače, pa ne znam.
Ne, ni vam lahko, samo vse pa tudi ne moreš metat v isti koš. Po svojega (pa ni en in edini) pridem iskat po kosilu. In čeprav prvi gre domov, mu to čisto nič ne pomeni, drugo jutro je isto.


.Kdaj boste tisti, ki ves čas na veliko tarnate, kako so otročki bogi, pa kako jih težko spravite v vrtec razumeli, da glavno vlogo pri tem igrate vi....vi ste najvažnejši motivatorji ,vendar žal v večini primerov odpoveste na celi črti, nam porinete vreščečega otroka v naročje in jo odkurite..

Jaz se tega zavedam in ga tudi motiviram za vrtec, pa nič ni bolj srečen ko gre. Sicer ne vrešči niti ne joka, nesrečen pa je. Dokler pa mlajši rad gre. Zdaj pa ti men povej, kako sem pri prvem odpovedala na celi črti, pri drugem pa ne?

.Nekateri so si čisto lepo razčistili v glavi, da če nimajo druge možnosti za varstvo kot vrtec, potem tu ni dileme...Potem je treba napeti vse sile , moči in ideje, ter vrtec narediti otrokom privlačen iz strani staršev....mi se ga pa pač  trudimo narediti prijaznega in dobrodošlega iz naše strani...Toda, če je mamičin obraz ob prihodu ves solzen odbijajoč in namrgoden, ter ob tem na veliko udriha čez vrtec in vse kar k njemu sodi, tu nimamo veliko pomagati...V končni fazi, smo mi tu v službi, pa se žal  ure in ure neumorno bolj trudimo za pozitivno razpoloženje vaših otrok, kot pa vi, ki ste starši.... Pa še to....mnogo med vami jih je takih, ki roko na srce, niti ne rabite tako nujno varstva...pa jih imejte torej doma...tam bodo vedno srečni, zdravi, socializirani veliko bolj kot v vrtcu, jedli bodo veliko bolj zdravo,....nihče ne bo od njih zahteval, da morajo misliti tudi na druge in ne le nase ....

Mi imamo čist fajn vzgojiteljice in ju mali ima zelo rad. Torej ni problem v vzgojiteljicah.

Aja...pa še to...nikoli nisem opazila, da bi bilo kateremu od otrok hudo priti v vrtec, ker je v skupini 17, 19, 24 otrok....otroci uživajo, če jih je veliko, če je veliko možnosti za druženje, če je okrog njih veselo..

Jaz sem skoraj prepričana, da našemu ne paše gužva. Toliko že vem o svojem otroku, da vem kaj mara in kaj ne. Če je kakšna igralnica(ne v vrtcu, ampak npr. v shoping centru) polna, ni šans da se gre igrat. Če je prazna ali je kak otrok ali dva, pa gre. Tudi meni bi bilo to čudno, pa sem od svojih staršev slišala, da sem bila jaz ista. Nikoli nisem marala hodit v vrtec, niti nisem marala polne hiše npr. ob rojstnih dnevih, pri tamalem isto- ko smo praznovali roj dan, se je "razcvetel" ko jih je večina šla domov in je ostal le en njegov prijatelj.

.kar se tiče polnih normativov, so po večini v breme nam zaposlenim, ker se včasih skoraj raztrgaš, da vsem ustrežeš....
Ob takih in podobnih postih sem osebno prizadeta...resnično...posebej, če letijo iz strani staršev, ki imajo otroke v vrtcu od zore do mraka, pa kljub temu udrihajo po njem...po instituciji in ljudeh, ki devet, deset ur crkljajo, tolažijo, negujejo tujega otroka...

Ne vem zakaj bi bila prizadeta, saj nimam nič proti vrtcu, hvalabogu zanj, ampak to je naša zgodba.


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
16.1.2012 17:43:40   
posh
Poleg tega, mi lahko pelin komot napišeš, kako naj najbolje zmotivitam 3 letnika za vrtec.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
16.1.2012 18:48:21   
morje10

"ma dvomim da kaka mama to v resnici dela vsaj kar se opravičila tiče"

Sprva se nisem mislila oglasiti, saj naš zelo rad hodi v vrtec in nimamo težav, toda delam na srednji šoli in starši zelo pridno "pokrivajo" svoje otroke z opravičevanjem. To je sicer šola, toda vzgoja se ne začne v srednji šoli... takrat je že prepozno...
Ne želim pa ne svetovati ali soditi, morda je najbolje vprašati vzgojiteljico.
Želela sem le komentirati zgornjo izjavo, saj je tega v šoli morda že preveč.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
16.1.2012 19:53:55   
Lorna4
Zanimiva debata. Se pa kar moram oglasit. Ker me je zmotilo pisanje, kako otroci, ki prej ne obiskujejo vrtca, vstopajo v šolo nepripravljeni, skratka ne obvladajo nekih osnovnih stvari. Ma ne vem, kaj smo mi pol tko glupi ratal, da jih ne znamo več tega naučit? Moja je sicer v privat varstvu, ker so seveda naši vrtci prepolni še za našo čmrlo, midva pa oba v službah, ampak sem sigurna da bi jo imela doma, če lahko, mogoče zadnje leto pred šolo, da bi jo dala v vrtec.
Hotla sem rečt, da kako smo pa včasih vstopili v šoli, ma ne mi rečt, da smo bli nepripravljeni in nesposobni. Sama sem se merkala pri babici, nisem šla nič v vrtec nikoli. Ko sem prišla v prvi razred sem brala in pisala!! poleg tega pa sem obvladala tudi vse osnovne stvari. sem se sama oblačila, brisala rit, znala hodit po cesti, se družila z otroci, delila igrače, vedela kdaj reči dober dan in nasvidenje ter hvala in prosim, skratka vse stvari ki se od toliko starega otroka pričakuje. In začuda so me to naučili doma?! Pa ne samo mene, ampak tudi mojih 15 ostalih sošolcev, ker ni skoraj nihče hodil prej v vrtec. Nismo utrpeli čisto nobene škode, in vse stvari, ki sem jih zgoraj brala v postu, ne vem katera se je tako na dolgo razpisala, smo mi kot prvošolčki znali. Pol pa ne vem, sama vem da bi tud moj otrok to znal če bi bil doma, pri meni...Ne vem pa kaj delajo drugi, da otroci očitno sedaj hodijo taki v vrtec. Včasih takih problemov ni bilo. In se mi zdi da je bil včasih to res privilegij, ko nam ni bilo treba v vrtec, vem da so tud vrstniki ki so takrat hodili v vrtec, imeli željo biti doma, potem pa ne vem.

Pa tud nimam nič proti vrtcu, ne me narobe razumet, samo se mi zdi, da če ima otrok doma dobro varstvo, mu isto lahko nudijo kot v vrtcu. Samo prava oseba mora to bit, predvsem sposobna, kar pa očitno starši nekaterih otrok niso več user posted image

(odgovor članu morje10)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
16.1.2012 21:02:45   
pelin
Posh, če ti veš, da ne delaš tako, kot sem zgoraj opisala, potem tako ni panike...vse tiste besede, si lahko k srcu vzamejo tisti starši, ki ga pač tako biksajo...Lahko verjameš da vem kako težko je oddat malčka, ki se te na moč oklepa in zraven joka...tudi jaz sem imela pri ta večji srečo in mi ni bilo treba skozi to, pri mlajšem pa mi to žal ni bilo prihranjeno in  sem v začetku stala za ovinkom in tulila v robec...Tako, da sem v bistvu probala obe strani...oddajanje svojega in sprejemanje tujih jokajočih škratov...
Hudo je ...oboje...vsako po svoje...Moj je k sreči kmalu prenehal jokati in mu je bilo v začetku  le ob slovesu izredno hudo...To se mi v bistvu zdi nekaj normalnega, saj se mora malček iz toplega varnega znanega naročja, preseliti v tuje, neznano...Bolj se starši in vzg. trudijo malčku olajšati to slovo, prej bo to neznano naročje začutil kot znano toplo zavetje...Vem nakladam teorijo...
V bistvu je težko takole na splošno svetovati, ker ima vsak otrok svoje stiske in strahove...Lahko le nekaj stvari naštejem, ki so pri nas najpogosteje vzrok, da ima otrok na pragu igralnice zategnjeno ročno zavoro( avtomehanični- vzgojiteljski žargonuser posted image ). Neprespanost otroka oz. prihod v vrtec skoraj direktno iz postelje ( večina ljudje direktno iz postelje ni  ravno razpoloženih za vriskanje)  ..priganjanje in naglica starša, ki se mu mudi v službo in bi se rad poslovil na hitro ( včasih je dovolj že par sekund za močaaan stiskec in poljubček)...oddajanje otroka drugi vzg (otroka poskusiš pripeljati tak čas, da je v skupini njemu ljubša oseba, če to ne gre, pa se o tem pogovoriš s strokovno delavko, ki se bo zagotovo posebej potrudila pri sprejemu) .....otrokov odpor do spanja po kosilu ( v bistvu nihče ne gre ravno z veseljem spat po kosilu, zato temu ponavadi rečemo počitek,otroci radi slišijo, da jim takrat ni treba spati, temveč takrat le počivajo...potem pa itak ponavadi tisti, ki to potrebujejo veselo zadremuckajo že po parih minutah) ....prezaposlenost mamice /očeta, ki vidi otroka le zvečer pred spanjem in zato želi otrok zjutraj podaljšati slovo...pozabljena igrača doma, ki je bila namenjena  za v vrtec....če otrok ve, da je mamica doma z mlajšim bratce/ sestrico, ali če otrok ve, da ima starš tisti dan dopust ....Ti vzroki ponavadi pridejo v poštev  za otroke nad dvemi...Pri tamicenih, pa je ta jok ob slovesu ponavadi kratkotrajen in brez posebnega vzroka, oz. je to v bistvu le žalost ob ločitvi od starša, kar najbolj potolaži vzgojiteljičin  topel objem, prigovarjanje, glasba, ples...zvočne in svetlobne igrače,...
V bistvu pa nekako naj bi vsak sam poznal svojega otroka in hkrati vedel, kaj mu lahko obljubi, nudi oz. s čim ga lahko zmotivira, razveseli oz. mu olajša slovo...Če se še o vsem tem pogovorite s strokovnimi delavci in je trud z obeh strani, pozitivni rezultati ne izostanejo...

Lorna...zate pa....ne samo danes...tudi včasih so bili starši, ki niso znali svojih otrok pripraviti na šolo ( pa tu ne mislim le na pisanje in branje, s katerim si se pohvalila), na delovanje v skupini, na skupinska pravila...na življenje, saj tvojih petnajst sošolcev zagotovo ni znalo vse od a do ž ...oz. ti v tistih časih s svojimi otroškimi očmi verjetno masikaj še opazila nisi.
Tudi to ni nič novega, da bi bili vsi tisti otroci, ki so sedaj v vrtcu radi doma....Seveda...če si v vrtcu cel dan, doma pa le čez vikende in vsak dan po večini hodiš domov le spat, ti zna vrtec kmalu presedati. Meni je to čisto normalno...ni potrebno biti ne vem kako brihten, da ugotoviš, da se ljudje stvari ki jih pogosto počnemo, prostorov, v katerih dolgo tičimo...naveličamo...In  ni nujno da je z vrtcem kaj narobe, le otroci, ki so v njem cel dan , jim  včasih pač vse to že malo preseda....Če bi bila situacija obrnjena...tako da bi hodili v vrtce le po kakšno urico na dan in le čez vikend, sem prepričana, da bi bili vrtci pri otrocih veliko bolj zaželjeni in težko pričakovani...
Nekako se mi zdi, da nimaš svojih otrok, ker tako prepričano ugotavljaš, da bi svoje že znala vzgojiti in jih pripraviti na šolo, kakor so tebe...Kako si bila ti pripravljena, bi najbolj vedela povedati tvoja učiteljica, ti o tem bolj težko sodiš....kako pa bo tebi uspelo pripraviti tvoje škrate, pa boš vedela, ko jih boš imela in boš to poskusila...Glede sposobnosti staršev pa... tudi v tvojih časih niso bili sami biseri....v bistvu lahko rečem, da se sodobni starši veliko bolj trudijo, kot so se včasih....mogoče  na trenutke toliko, da je to že slabo...

(odgovor članu morje10)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 9:07:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Lorna...zate pa....ne samo danes...tudi včasih so bili starši, ki niso znali svojih otrok pripraviti na šolo ( pa tu ne mislim le na pisanje in branje, s katerim si se pohvalila), na delovanje v skupini, na skupinska pravila...na življenje, saj tvojih petnajst sošolcev zagotovo ni znalo vse od a do ž ...oz. ti v tistih časih s svojimi otroškimi očmi verjetno masikaj še opazila nisi.
Tudi to ni nič novega, da bi bili vsi tisti otroci, ki so sedaj v vrtcu radi doma....Seveda...če si v vrtcu cel dan, doma pa le čez vikende in vsak dan po večini hodiš domov le spat, ti zna vrtec kmalu presedati. Meni je to čisto normalno...ni potrebno biti ne vem kako brihten, da ugotoviš, da se ljudje stvari ki jih pogosto počnemo, prostorov, v katerih dolgo tičimo...naveličamo...In  ni nujno da je z vrtcem kaj narobe, le otroci, ki so v njem cel dan , jim  včasih pač vse to že malo preseda....Če bi bila situacija obrnjena...tako da bi hodili v vrtce le po kakšno urico na dan in le čez vikend, sem prepričana, da bi bili vrtci pri otrocih veliko bolj zaželjeni in težko pričakovani...
Nekako se mi zdi, da nimaš svojih otrok, ker tako prepričano ugotavljaš, da bi svoje že znala vzgojiti in jih pripraviti na šolo, kakor so tebe...Kako si bila ti pripravljena, bi najbolj vedela povedati tvoja učiteljica, ti o tem bolj težko sodiš....kako pa bo tebi uspelo pripraviti tvoje škrate, pa boš vedela, ko jih boš imela in boš to poskusila...Glede sposobnosti staršev pa... tudi v tvojih časih niso bili sami biseri....v bistvu lahko rečem, da se sodobni starši veliko bolj trudijo, kot so se včasih....mogoče  na trenutke toliko, da je to že slabo...



Meni se pa zdi normalno, da starši tega ne znajo pripraviti otroka na šolo.....saj so v družini v povprečju ene štiri osebe, od tega le dva otroka.....v šoli je pa 20 oseb in le 2 odrasla, ter 18 otrok....sigurno funkcionira šolska celica precej drugače kot družinska......user posted image

Ne vidim tudi razloga zakaj se iz te priprave za šolo dela taka znanost.....kako pa otroka sploh pripraviti na šolo......? Po moje ga pač le vzgajaš in ni potrebno nekih bistvenih priprav, da bo šel otrok v šolo.....t.i. socializacije se bo pa naučil otrok pač v šoli, če pač ni bil prej v vrtcu....čeprav vseeno mislim, da ni ta, tako opevana socializacija, avtomatično boljša že s samim obiskovanjem vrtca.....

Res mi ni jasno, kako pripravljen naj bi prišel otrok v šolo in zakaj.....? Da si zna pri šestih letih zbrisati ritko in jesti s priborom je čisto nekaj normalnega, pa če otrok hodi v vrtec ali ne......da si ne zna zavezati vezalk, mogoče danes ni tako normalno, ker obstajajo čevlji na ježka, ki jih starši z veseljem kupujemo, da se že dvoletno dete v vrtcu lahko samo obuje.......

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 10:20:53   
Lorna4
Imam, dve leti staro punčko. In sem še vedno takega mnenja. To kako sem šla pripravljena v šolo, se pa prvič tudi sama dobro spomnim, poleg tega, pa to povedo tudi moji starši, ko nanese kaka debata na to. Pač se mi te osnovne stvari ne zdijo nič takega, da jih sam doma ne bi mogel priučiti otroku. Pa ne me narobe razumet,še vedno mislim da je vrtec fino fajn in da otroku veliko koristnega, in tudi moja bo šla v vrtec, ko ga bomo nekega dne pač dobili. Ampak te stvari ki si jih naštevala, sem sama pred vstopom v šolo pač znala in se mi je zdelo čudno. Očitno pa pač premalo poznam družin z otroci, mogoče bi imela potem drugačno mnenje, če bi imela večjo predstavo, kako ravnajo drugi starši. Sigurno ve vzgojiteljice več vidite.
Pa brez zamere, nisem nič slabega mislila.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?