|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako povečati količino mleka?
24.1.2012 11:32:32   
neli365
Imam 2 tedna starega fantka, dojiva se po nastavku, vendar še mu navrh dam dodatek, ker nimam dovolj. Kako naj povečam količino mleka? Tametil je prepovedan se mi zdi? Obstaja še kaj druga? Tako rada bi samo dojila.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako povečati količino mleka?
24.1.2012 11:52:15   
DanijelaNeli
Pozdravljena,Neli.
Kot sem prebrala dojiš 14dni staro pikico..Na začetku bi ti rada svetovala,da ti treba posegat po raznih preparatih in sestavinah katere bi ti povečale količino mleka. Tebi se je in bo mleko začelo komaj pretvarjat v tisto ta pravo mleko. Sebi privošči dovolj tekočine,ter svetujem ti,ma počivaš. Ker že sam mali napor se pozna na mleku.
Količina mleka se tvori po povpraševanju. Jaz sem pristavljala zelo pogosto. Tako,da ti zdaj ne rabi delat panike,..ti lepo pristavljaj in pri 1.posvetovalnici,boš videla kako lepo se redite.
Če te še kaj zanima,pa lle vprašaj,ti z veseljem pomagam
Za dojenje sem mnogim mamicam pomagala.Sama pa se trenutno ubadam z ukinjanjem dojenja 18.mesečne Missice.

_____________________________

Moj smisel življenja...
Neli 16.02.2007-3.580g 52cm
Noemi 22.07.2010-3.000g 49cm

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako povečati količino mleka?
24.1.2012 12:04:50   
nestea
Res veliko pij - jaz sem imela kar pripravljen velik kozarec, vedno v bližini, zagotovo pa pred in po vsakem dojenju. Jaz sem spila več kot tri litre na dan, včasih štiri, ne glede na to, ali sem bila žejna, sem se kar disciplinirana okoli tega. Pomembna je tudi tvoja prehrana, kvaliteta hrane in tudi količina, čas za zbijanje kilogramov naj še malo počaka. Počitek je tudi tisto, ki je nujen za tvoje dobre počutje.
Glede nastavkov pa jih čimprej poskusita odstraniti, če le niso kakšne večje ovire. Postopoma, brez naglice in nervoze, mogoče pa vama uspe in bo lažje za oba. Jaz imam tri otroke, sem skoraj diplomirala iz dojenja, zato kar vprašaj, če te karkoli zanima.
Kot zanimivost - začela sem dojiti 23 dni starega dojenčka in uspelo jeuser posted image

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako povečati količino mleka?
24.1.2012 12:08:31   
Ajra RR
neli365, se strinjam s predhodnicama. user posted image
Če te pa o dojenju še kaj zanima, potrebuješ nasvet, pomoč, se lahko obrneš tudi na svetovalke za dojenje. Ti bodo pomagale z nasveti in odgovorile na vprašanja hitro.
Najdeš jih tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki-seznam?fieldID=10&page=1

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu nestea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako povečati količino mleka?
24.1.2012 12:58:09   
enkratna
Pozdravljena. Sicer nimam izkušnje z dojenjem (ker sem imela nedonošenčka, torej sem mleko črpala in nama ni uspelo priti do faze rednega dojenja po prihodu domov), sem pa - nejevernica kot sem - doživela na lastni koži:
  • da se mi je količina mleka dobesedno podvojila (in potem rastla samo še strmo navzgor), ko sem se začela dobesedno nalivati z vodo/tekočino. To pomeni 3-4l na dan najmanj. Če sem kak dan izpustila, se je to takoj na mleku poznalo v minus.
  • Stres (sikiranje, slabi dnevi) pa so mi količino mleka ful poslabšali. Nekoč mi je pumpica slabo delala (jaz pa še nisem dojela, da je to vzrok za upad količine mleka), in ker sem potrebovala 4 dni, da sem ugotovila vzrok (vmes pa jasno sikiranje in živci), nikoli več nisem prišla na prejšnjo količino mleka (zato je redno pristavljanje otroka na dojko še kako pomembno).
Pa srečno!

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako povečati količino mleka?
24.1.2012 13:15:47   
neli365
Brez nastavkov verjetno ne bo šlo, ker ima tako spodbito bradico, pa ne more lepo zagrabit, pa tudi moje bradavice so delno vdrte. Nimam dovolj mleka kajti tudi 40 min. dojenja se on joče, ker je lačen, po dodatku pa je sit in lepo zadovoljen.Cele dneve pa si ne morem privoščit dojit, glede nato da moža praktično ni, doma pa imam še dvoltnika, pa še kaj je treba naredit

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako povečati količino mleka?
24.1.2012 13:31:23   
polho3006
Kot si ti že druge svetovale, pij, pij, pij...vodo, čaje , rahlo sladkan doma pripravljen kompot. Jaz sem res OGROMNO pila!!! Če sem imela kdaj občutek da je pa mleka kljub temu premalo, pa sem se poslužila Ašičevega čaja za dojenje, ali pa sem imela za večerjo polento. Polenta je pri meni delala čudeže.
Glede nastavkov pa...midva se dojila do enega leta z nastavki. Tako se je dojil od začetka, se nanje navdail in potem sploh ni hotel sesati brez nastavkov.
Otročka čim večkrat pristavi prsim in ne dodajaj mu dodatkov dokler ni NUJNO POTREBNO!

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako povečati količino mleka?
24.1.2012 13:31:26   
olimia
neli, sem ena tistih mamic, ki mi mleko tudi ni bilo ravno podarjeno oz. sem se morala kar potrudit, da sem ga imela dovolj za mulčka,
ki je bil izreden jedec. dojila sva se vsakič, ko se je gospodič spomnil, pa sem bila včasih popolnoma zgrožena, ko sem videla,
da nimam(mali je bil siten, jokav) Res mu nikoli nisem dodajala, čeprav sem imela bradavice močno pordele in pekoče,
ker je bil toliko pristavljen, ampak sem se trudila.
potem pa je prišel nasvet izkušene mamice več kot dobrodošel... - nekaj mojih izkušenj:
PIJ veliko, čimveč, jaz sem spila najmanj 3litre vode in dober liter čaja za dojenje na dan
(4× na dan 3 dl vode in 3 žličke instant čaja)
jedla sem 2× dmnevno mlečno, 2× dnevno meso, sadje in zelenjavo vsaj 3-4× dnevno.
obrokov nisem imela količinsko velikih, sem pa jedla vsak dan 5× dnevno, sem bila kar disciplinirana, vsaj prve 3 mesece
JEJ polento, pij jabolčni kompot - oboje je pri meni povzročilo bistveno večjo količino mleka; ni nujno, da bo pri tebi tudi, je pa vredno poskusiti

poleg vseh tekočin in prehrane - čimmanj se sekiraj in čimveč počivaj- kolikor moreš glede na to, da imaš še enega otroka.
tudi sama sem imela triletnico ob sebi in imam partnerja, ki je službeno odsoten vsak dan do 17-18 ure.

sama sedaj malega počasi odvajam in se dojiva le še zjutraj in zvečer

Srečno!


< Sporočilo je popravil olimia -- 24.1.2012 13:32:11 >

(odgovor članu neli365)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako povečati količino mleka?
24.1.2012 13:42:58   
Star_a
vse kar rabiš znat:
http://med.over.net/forum5/read.php?94,4366643

http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978480,1978489#msg-1978489

http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978495,1978495#msg-1978495
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978077,1978077#msg-1978077
http://med.over.net/forum5/read.php?94,4365715

http://med.over.net/forum5/read.php?94,4718681


http://www.dojenje.net/vprasanja.html



(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako povečati količino mleka?
24.1.2012 14:49:12   
lily32
Iz lastnih izkušenj vem, da je pri dojenju z nastavki stimulacija dojk slabša. Nama samo s pogostejšim pristavljanjem ni ratalo priti samo na dojenje, zato sem si začela med posameznimi podoji izčrpavat. Sem imela ročno črpalko in po dveh tednih sem mislila, da mi bodo roke odpadle, zato ti priporočam, da si kupiš električno. Po dobrem mesecu pogostega pristavljanja in še vmesnega črpanja, nama je ratalo polno dojenje.

Srečno.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
24.1.2012 16:40:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu neli365)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako povečati količino mleka?
25.1.2012 7:35:06   
sover
Čim pogosteje pristavljaj otroka. Pri nas smo na polno dojenje prišli v dobrem mesecu, prej smo pa tudi krpali z dodajanjem, ampak minimalno. Sem ga dojila non stop, skoraj 24 ur, ampak sedaj je ratalo. Naje se v max. 15 min, mleka pa za izvoz.

pomembna je vztrajnost.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako povečati količino mleka?
28.1.2012 10:54:07   
Taddy78
Ne bi se strinjala s tem, da se bo povečalo če boš jo več pristavljala, bi se pa strinjala s tem...pij,pij,pij in pozabi na diete, jej močno hrano.
nekje pri 1 mesecu se je meni zmanjšala količina, ko sem štrajkala s hrano, pa še poskok v rasti je imela in sem takrat prvič (in zaenkrat zadnjič) dala dodatek, ki ga je spila 60ml...zvečer sem potem pojedla en velik hamburger in do njenega naslednjega obroka, sem imela joške trde, tak so bile polne.

Se pa dojiva z nastavki in zaenkrat nama super uspeva. Napapca se v 5minutah, je na 3 ure, nimamo šraufkov, pa tudi ponoči prespimo 5-6 ur.
Kupi si kako brezalkoholno pivo, po nasvetu pediatrinje, sem en dan pila breskov sok in sem imela ful navale mleka, ampak jo je po tem soku črvičlo, tako da sem ga nehala pit. Čimveč pij, magari na silo

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako povečati količino mleka?
28.1.2012 10:58:20   
Taddy78
Pa še nekaj sem pozabila...ko sem rodila sina, sva se dojila 3 tedne, s tem da sem obvezno morala dodajati, ker se je drl na vsako uro. tako sva na koncu pristala samo na flaši. Že zaradi tega vem, kaka je razlika če je mleka dovolj ali ne. Sin se je v prvem mesecu zredil 700g (če b vedela, da tako malo dobi z dojenjem, bi šla samo na flašo), hčerka pa 1200g samo z dojenjem.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako povečati količino mleka?
28.1.2012 11:29:48   
Lara28
Tudi jaz sem morala dodajati moji nekje od 3 tednov pa skoraj do 2 mescev.Enostavno se ni najedla. POtem pa naenkrat po dojenju ni več hotla dodatka, tako da je očitno bilo dovolj. Ne sekiraj se, podoji ga in mu nato daj dodatek... če bo otrok sit bo zadovoljen in posledično boš ti bolj pri močeh. Moji je začelo potem tam okoli 4,5 mesecev spet malo majkat, ampak sva počasi začele z GH in je šlo lepo naprej.
Midve se še vedno dojiva, stara bo 10 mesecev in mleka je zdaj dovolj. Sicer zdaj že malo razmišljam, kako jo odvaditi dojenja čez dan ker se hitro približuje odhod v službo, ona pa se doji še 3-4 dnevno.... pa seveda ponoči.

Srečno in ne obupat!

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako povečati količino mleka?
28.1.2012 13:40:40   
jazzburger
Meni sta komarčkov čas, mlečni zdrob in kurja juhica delali čudeže... in seveda kakšen počitek podnevi, kljub temu da si ga je bilo včasih težko privoščiti...

Samo vztrajaj!

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako povečati količino mleka?
28.1.2012 23:14:03   
DanijelaNeli
Taddy78-to,da povpraševanje ne poveča količine mleka,se ne strinjam s teboj. Seveda je res,da če otrok večkrat oz.bolj pogosto vleče,se mamici količina mleka poveča. Pozanimaj se pri pediatru,patronažni.

Pridejo res krize,in upad mleka,pa preskok rasti,celo se mi je tudi zgodilo,da se mi je kol.mleka prečej zmanjšala ko sem si dala hormonsko zaščito. A smo nekako šli skozi to.
zelo so mi takrat pomagale punce iz društva LLL.

Sama sem posegala po vseh možnih čajih,sezamovih semenih,pila sen čaj iz grškega sena-ta pomaga res ful,probala pa sem tudi Lactogal.

_____________________________

Moj smisel življenja...
Neli 16.02.2007-3.580g 52cm
Noemi 22.07.2010-3.000g 49cm

(odgovor članu jazzburger)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako povečati količino mleka?
29.1.2012 14:10:42   
Taddy78
malo sem narobe napisala...je pa res, da otroka imet cel dan na prsih za marskatero ni rešitev, ki bi si jo želela in malokdaj se s pogostim pristavljanjem zadeva reši, preden mamica ne obupa. Sin je recimo uro po dojenju zagnal vik in krik, ko sem ga spet priklopla, pa je jokal vmes, ker ni nič ven priteklo.
Dojenje je zame pozitivna izkušnja (sploh sedaj, ko gre), ampak ne za vsako ceno.

Vsaka po svoje doživlja dojenje in vsaka ima svojo edinstveno zgodbo...dokler pa otrok joče od lakote, te izkušnje malo kaj pomagajo.

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako povečati količino mleka?
1.2.2012 10:28:17   
Pattyka
Pozdravljene

Jaz imam malce drugačno situacijo in me zanima kako si naj povečam količino mleka. Imam 1 mesec staro pupiko, ki pa je nedonošenček in še je na pediatriji. Vsak dan sem pri njej in ji nosim mleko.

Sedaj pa me zanima kako si naj povečam količino mleka. Pijem dosti, nekje 2-3l na dan, čaj za doječe mame, mleko, vodo,...skratka vse kar bi naj povečalo količino. Sedaj sem začela celo jest polento (čeprav je sploh nimam rada) user posted image  Mleka imam sedaj manj kot ga ona spije na obrok , rada pa bi ga obdržala do takrat, ko grem nazaj na pediatrijo k njej in začneva z nego in hranjenjem.

Je pa res, da sem dosti odsotna od doma, ker sem pri njej in verjetno to vpliva na količino mleka, ker ne počivam dovolj.


(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
1.2.2012 12:25:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pattyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako povečati količino mleka?
2.2.2012 9:49:38   
phelps
Obvezno jej 5x na dan po malem, pij ogromno tekočine (jaz sem jo okoli 5 l na dan ali še več), meni je pomagal tudi čaj od Tekanne za dojenje. Počivaj in ne sekiraj se. Na začetku sem tudi jaz uporabljala nastavke, po 8 tednih pa sem dojila brez njih. Pumpica - vse je odvisno od volje in kakovosti le te. Jaz sem kdaj potrpežljivo načrpala tudi 200 ml, kdaj pa nič (pa vem, da je mleko bilo). To naredijo izkušnje. Na začetku smo pa itak vse (bile) prestrašene in negotove.




_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako povečati količino mleka?
2.2.2012 9:57:47   
Paštetka
meni je pomagala piva. To mi je že v porodni sobi rekel G. Posebej je poudaril, da pa ne uni user posted image
sicer je nisem pila vsak dan..ampak tu in tam..

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako povečati količino mleka?
2.2.2012 10:14:06   
phelps
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

meni je pomagala piva. To mi je že v porodni sobi rekel G. Posebej je poudaril, da pa ne uni user posted image
sicer je nisem pila vsak dan..ampak tu in tam..


Meni tudi user posted image Pila sem brezalkoholnega... Pa kompot.


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako povečati količino mleka?
2.2.2012 10:17:07   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: phelps

Obvezno jej 5x na dan po malem, pij ogromno tekočine (jaz sem jo okoli 5 l na dan ali še več), meni je pomagal tudi čaj od Tekanne za dojenje. Počivaj in ne sekiraj se. Na začetku sem tudi jaz uporabljala nastavke, po 8 tednih pa sem dojila brez njih. Pumpica - vse je odvisno od volje in kakovosti le te. Jaz sem kdaj potrpežljivo načrpala tudi 200 ml, kdaj pa nič (pa vem, da je mleko bilo). To naredijo izkušnje. Na začetku smo pa itak vse (bile) prestrašene in negotove.





5l je pa že too much in totalno nezdravo

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako povečati količino mleka?
2.2.2012 10:20:24   
phelps
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

IZVIRNO SPOROČILO: phelps

Obvezno jej 5x na dan po malem, pij ogromno tekočine (jaz sem jo okoli 5 l na dan ali še več), meni je pomagal tudi čaj od Tekanne za dojenje. Počivaj in ne sekiraj se. Na začetku sem tudi jaz uporabljala nastavke, po 8 tednih pa sem dojila brez njih. Pumpica - vse je odvisno od volje in kakovosti le te. Jaz sem kdaj potrpežljivo načrpala tudi 200 ml, kdaj pa nič (pa vem, da je mleko bilo). To naredijo izkušnje. Na začetku smo pa itak vse (bile) prestrašene in negotove.





5l je pa že too much in totalno nezdravo


Zaradi? Ziher boš napisala, da se izpirajo minerali iz telesa user posted image

Tudi v nedoječem stanju spijem 3 l na dan, zdrava sem pa kot dren (tok, tok, tok user posted image ).
P.s.: ljudje večinoma spijemo manj kot imamo občutek, da spijemo in večina ljudi pije veliko premalo.


_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?