|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 13:20:47   
sami0804
Ne bom komentirala ostalih odgovorov,ker sem jih samo preletela...

V naši fari so za cerkveno poroko potrebni vsi zakramenti-najboljše da se greš res osebno pozanimat,kako je to pri vasuser posted image
Drugače pa sem imela skoraj enako situacijo,ko sem se želela poročiti,moj bodoči mož je imel samo krst...
Naš župnik ni naklonjen prehitrim postopkom in sva hodila 1x na teden na predavanja...pa smo ob kavici osvajali osnove krščanstva,mam lepe spomine na to.Edini finančni strošek sta bili dve maši ob obhajilu in birmi,trajalo pa je vse skupaj 2 meseca.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 15:15:29   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Mi smo krstili samo prvorojenko in njen boter ni imel nobenega zakramenta.

In kaj ti bo potem boter. A je za tebe boter samo nekdo, ki stoji zraven pri krstu in prinese darilo, ti pa si mu z imenovanjhem za botra izkazala čast? Če  poenostavim je tvoj boter kupil čast z darilom oz. ti si čast prodala za darilo. Pa še fajn se ti zdi. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: alda
....je izrazil vaški župnik, le dodal je še, da ne živimo po krščanskih načelih,ko je sinu "razložil" zakaj pa ON NE SME hoditi k verouku s sošolci.,ker sva le civilno poročena, on pa je krščen.

No pri krstu ni kompliciral, saj je imel veliko od tega/predvsem finančno.,saj se mu je fajn napolnila malha tisti dan!

Prvič, Zgornji stavek sigurni ni njegov citat ampak tvoja razlaga citata. Prepričan sem da si župnikove besede obrnila tako, da odgovarjajo tvojemu namenu.

In drugič, tudi slučajno ne verjamem da si fajn napolnila njegovo malho. Takšni ljudje, ki očitajo imajo bolj stisneno roko. Vermamem pa, da si se s svojim "enormnim" prispevkom v malho želela odkupiti. Ker za tebe je to pač to - trgovina.

IZVIRNO SPOROČILO: sirček
Mi2 se čez 4 mesece poročiva. Jaz imam vse zakramente, moj nobenega, niti krsta. Župnik ga je vprašal, če želi opraviti zakramente, moj je odgovoril da ne, župnik pa da ok, da ga nima pravice siliti (niti on, niti jaz, niti kdorkoli drug) in da naju bo vseeno poročil.

Slabo poslušaš. Da bi bila zakonska zveza veljavna za oba morata biti oba zakonca krščena. V primeru, ko en od zakoncev ni krščen je takšna zakonska zveza veljavna samo za enega zakonca. Na kratko, ti boš cerkveno poročena, on pa ne.

IZVIRNO SPOROČILO: sirček
...., pri našem nisva niti spraševala, ker je nesramen. (Otroke neporočenih staršev zmerja in žali, ipd.)
... je pa res, da pa še vedno ne poznam primera, ko bi krstil še drugega otroka ali pa poročil par, kjer eden nima zakramentov.

Za razliko od tebe, ki ti je cerkvena poroka izgleda folklora, je župniku zakrament. Župnik bo moral za vsa svoja dejanja v zvezi s podelitvijo zakramentov položiti račune, česar ti ne jemlješ resno, ker ne verjameš. On pa. Zato to nikakor ne gre skupaj s prvim stavkom razen v primeru, da si za žalitve in zmerjanja izvedela preko rekla-kazala, kar je vedno prikrojeno ne objektivnosti ampak potrebi prenašalca.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 15:32:20   
Izabelina
katrinka: predlagam, da se pridružiš katehumenatu, kjer odrasli na njim primeren način spoznavajo in utrjujejo vero kar kasneje okronajo s prejemom vseh zakramantov, ki jim manjkajo...

za vse ostale: če vam vera ne pomeni veliko se ne dajajte krstiti, ne dajajte krstiti svojih otrok, ne poročajte se... pustite vero tistim, ki jim to kaj pomeni pa bodo vsi srečni... krščevanje tko za vsak slučaj je men osebno dokaj smešn pojav...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 15:33:13   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Zame osebno sta pripadnost religiji in vera posameznika popolnoma različni stvari. Veren si navsezadnje lahko tudi, če ne pripadaš nobeni svetovni religiji.

Seveda. Lahko veruješ tudi, da je tvoj pes bog, ali pa da ima kamen čudežno moč. Vendar tu govorimo o katoliški veri. In če želiš zakramente katoliške vere je jasno, da mora tvoja vera biti katoliška. V nasprotnem primeru se greš lahko krstit tudi v neki **** cerkvi ali sekti, pa to še ne pomeni da je ta tvoj krst veljaven v katoliški cerkvi.


Zanimivo je predvsem to, da bi se veliko "vernikov" rado izognilo prakticiranju vere in želi samo zbirati "štampiljke" za vsako ceno in po bližnjici najmanjšega napora. Paradoks je v tem, da je bistvo ravno obrnjeno. Prakticiranje vere je namen, štampiljke pa so le nekaj kar to prakticiranje utrjuje (ne potrjuje).

Da ne bo pomote, "štampiljke" so zakramenti. Zakramente podeljuje Bog (po duhovnikih). Zato so zakramenti sveti in takšen mora tudi biti odnos do njih. Zbiranje zakramentov na podlagi "finte" in izogibanja obveznosti, laganju ali zamolčanju neizpolnjevanju pogojev, groba in nesramna žalitev katoliških vernikov. Zato velja za mlačnega vernika ...

Raz 3,16 "Ker pa nisi ne vroč ne mrzel, ampak mlačen, sem pred tem, da te izpljunem iz svojih ust. "

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 15:34:08   
Izabelina
Slabo poslušaš. Da bi bila zakonska zveza veljavna za oba morata biti oba zakonca krščena. V primeru, ko en od zakoncev ni krščen je takšna zakonska zveza veljavna samo za enega zakonca. Na kratko, ti boš cerkveno poročena, on pa ne.


pa še to ne bo zakramentalnega značaja, zato ker pri zakonu si zakrament podelita zakonca med sabo to pa je nemogoče, če je eden od njiju nekrščen... zakon v takem primeru je samo formalni (zato, da krščena stran ne živi v grehu) in ni zakramentalni...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 15:35:39   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
v neki **** cerkvi ali sekti,

user posted image ,   x in y spremeni v ****.

Se pa vidi, če daš "citiraj". user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 15:36:26   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
... je samo formalni (zato, da krščena stran ne živi v grehu) in ni zakramentalni...

Hvala.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
20.2.2012 16:27:46   
josephine27





Objave: 2906
Status: odsoten

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Zame osebno sta pripadnost religiji in vera posameznika popolnoma različni stvari. Veren si navsezadnje lahko tudi, če ne pripadaš nobeni svetovni religiji.


Seveda. Lahko veruješ tudi, da je tvoj pes bog, ali pa da ima kamen čudežno moč. Vendar tu govorimo o katoliški veri. In če želiš zakramente katoliške vere je jasno, da mora tvoja vera biti katoliška. V nasprotnem primeru se greš lahko krstit tudi v neki **** cerkvi ali sekti, pa to še ne pomeni da je ta tvoj krst veljaven v katoliški cerkvi.



tehnofil kar sem napisala je bilo mišljeno bolj z druge strani. pripadnik rimokatoliške cekve postaneš s krstom. ni pa rečeno, da boš odrasel v vernega človeka. če te starši dajo krstiti ne vzgajajo pa te v tej veri potem sicer uradno pripadaš neki religiji nisi pa veren. in moje mnenje je, da otroka ne daš krstiti, če ga nimaš namena tako vzgajat in če se tudi sam ne trudiš živet po teh načelih. nekaj kar pač tudi sam nimaš ne moreš dati drugim. če v to nisi prepričan je bolje da pustiš otroku, da se odloči sam, ko odraste. ampak vsak se pač odloča po svoje.


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
1.3.2012 12:58:02   
sirček
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

Slabo poslušaš. Da bi bila zakonska zveza veljavna za oba morata biti oba zakonca krščena. V primeru, ko en od zakoncev ni krščen je takšna zakonska zveza veljavna samo za enega zakonca. Na kratko, ti boš cerkveno poročena, on pa ne.


pa še to ne bo zakramentalnega značaja, zato ker pri zakonu si zakrament podelita zakonca med sabo to pa je nemogoče, če je eden od njiju nekrščen... zakon v takem primeru je samo formalni (zato, da krščena stran ne živi v grehu) in ni zakramentalni...


Točno tako. Cerkvena poroka bo formalno veljavna ja, pred bogom pa vem, da ne. Vem, da ne bova prejela zakramenta sv. zakona, to mi je jasno ja. Kljub temu pa poroka v cerkvi bo. Taka je pač najina odločitev.

< Sporočilo je popravil sirček -- 1.3.2012 13:02:06 >

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
4.3.2012 12:15:39   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: sirček

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

Slabo poslušaš. Da bi bila zakonska zveza veljavna za oba morata biti oba zakonca krščena. V primeru, ko en od zakoncev ni krščen je takšna zakonska zveza veljavna samo za enega zakonca. Na kratko, ti boš cerkveno poročena, on pa ne.


pa še to ne bo zakramentalnega značaja, zato ker pri zakonu si zakrament podelita zakonca med sabo to pa je nemogoče, če je eden od njiju nekrščen... zakon v takem primeru je samo formalni (zato, da krščena stran ne živi v grehu) in ni zakramentalni...


Točno tako. Cerkvena poroka bo formalno veljavna ja, pred bogom pa vem, da ne. Vem, da ne bova prejela zakramenta sv. zakona, to mi je jasno ja. Kljub temu pa poroka v cerkvi bo. Taka je pač najina odločitev.


ne, ne, tud pred Bogom bo veljavna... samo ne bo zakramentalno... noben pa ne bo živel v grehu, če se izrazim strogo katoliško...


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu sirček)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
3.4.2012 21:50:18   
katrinka
o joj joj...se je pa burna razprava odpletla....

jaz se zahvaljujem vsem za pomoc

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: delanje zakramentov "na hitro"
4.4.2012 8:57:13   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Mi smo krstili samo prvorojenko in njen boter ni imel nobenega zakramenta.

In kaj ti bo potem boter. A je za tebe boter samo nekdo, ki stoji zraven pri krstu in prinese darilo, ti pa si mu z imenovanjhem za botra izkazala čast? Če  poenostavim je tvoj boter kupil čast z darilom oz. ti si čast prodala za darilo. Pa še fajn se ti zdi. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: alda
....je izrazil vaški župnik, le dodal je še, da ne živimo po krščanskih načelih,ko je sinu "razložil" zakaj pa ON NE SME hoditi k verouku s sošolci.,ker sva le civilno poročena, on pa je krščen.

No pri krstu ni kompliciral, saj je imel veliko od tega/predvsem finančno.,saj se mu je fajn napolnila malha tisti dan!

Prvič, Zgornji stavek sigurni ni njegov citat ampak tvoja razlaga citata. Prepričan sem da si župnikove besede obrnila tako, da odgovarjajo tvojemu namenu.

In drugič, tudi slučajno ne verjamem da si fajn napolnila njegovo malho. Takšni ljudje, ki očitajo imajo bolj stisneno roko. Vermamem pa, da si se s svojim "enormnim" prispevkom v malho želela odkupiti. Ker za tebe je to pač to - trgovina.

IZVIRNO SPOROČILO: sirček
Mi2 se čez 4 mesece poročiva. Jaz imam vse zakramente, moj nobenega, niti krsta. Župnik ga je vprašal, če želi opraviti zakramente, moj je odgovoril da ne, župnik pa da ok, da ga nima pravice siliti (niti on, niti jaz, niti kdorkoli drug) in da naju bo vseeno poročil.

Slabo poslušaš. Da bi bila zakonska zveza veljavna za oba morata biti oba zakonca krščena. V primeru, ko en od zakoncev ni krščen je takšna zakonska zveza veljavna samo za enega zakonca. Na kratko, ti boš cerkveno poročena, on pa ne.

IZVIRNO SPOROČILO: sirček
...., pri našem nisva niti spraševala, ker je nesramen. (Otroke neporočenih staršev zmerja in žali, ipd.)
... je pa res, da pa še vedno ne poznam primera, ko bi krstil še drugega otroka ali pa poročil par, kjer eden nima zakramentov.

Za razliko od tebe, ki ti je cerkvena poroka izgleda folklora, je župniku zakrament. Župnik bo moral za vsa svoja dejanja v zvezi s podelitvijo zakramentov položiti račune, česar ti ne jemlješ resno, ker ne verjameš. On pa. Zato to nikakor ne gre skupaj s prvim stavkom razen v primeru, da si za žalitve in zmerjanja izvedela preko rekla-kazala, kar je vedno prikrojeno ne objektivnosti ampak potrebi prenašalca.



draga moja Tehnofil: pa če ga še tako zagovarjaš,je točno to povedal in HB nisem bila samo jaz prisotna ob tem njegovem "spoznanju",ampak še nekaj drugih staršev. Žal sem bila takrat preveč presenečena ob njegovi izjavi ,da bi mu lahko povedala kaj o njegovem krščanskem življenju.

Kar se pa tiče malhe: jaz mu nisem napolnila nič več kot je sam povedal, da se "daruje", so mu pa none, botri in ostali ljudje, saj je takrat bil krst 5otrok in to na velikonočni ponedeljek, ko je že tako pri maši veliko ljudi!



_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?