|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:06:49   
HuAnita
Ne vem, ko tole berem - pismo, jaz pa mislim, da bambino nima pravice izvedeti, kdo je oče. Mislim, tip je zagotovo računal na anonimnost, ni trosil semena za to, da mu bo zdaj vsaj ende - lahko pa-, ne vem- 20 (?) otrok privrelo, češ da je njihov oče? Če bi hotel, bi otroke imel sam, tu pa je jasno, če je anonimno dal spermo, da otroka kot takega pač ni želel - pa če se še tako kruto sliši (!?)....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:07:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
jaz pa mislim, da bambino nima pravice izvedeti, kdo je oče.

Po zakonu te pravice res nima, ja.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:09:14   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne, ne - nisva se razumeli.
Takšna, kakršna sem, nisem zgolj zaradi DNK-ja biološkega očeta - njegov DNK ima dejansko še najmanj pri tem.
Hotela sem samo povedati, da je edina stvar, ki jo imam od biološkega očeta, njegov DNK. Drugega pa nisem imela nikoli nič.

Zato sem rekla, da je od posameznega primera odvisno, kakšna je t.i. vrednost biološkega očeta.


V doticnem posameznem primeru  si je "spremodajalec" zakonsko zagotovil anonimnost....
SI sigurna, da se je takrat zeznil in da mu bos zdaj pomagala, ubogi gresni dusi??? user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:10:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
V doticnem posameznem primeru  si je "spremodajalec" zakonsko zagotovil anonimnost....
SI sigurna, da se je takrat zeznil in da mu bos zdaj pomagala, ubogi gresni dusi??? user posted image

Ne, nisem sigurna. Zakaj?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:14:10   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ja, kontra-vidik je res seks, ja.

Čemu pa ni vmesne možnosti?


Kdo pravi, da je ni? user posted image user posted image

Raziskuj, ce te zanima in potrudi se, ker ti veliko tega niti pod razno ni jasno....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:15:28   
Kerensa*
Lahko pričakujem kakšno pomoč od tebe, glede na to, da imaš s tega področja več znanja in izkušenj, kakor jaz?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:16:39   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

HOtela ali ne, ti si tukaj clen v verigi... in to tisti bistveni - informativno povezovalni .....

Če ne bom jaz, bo pa kdo drug. Če bo Italijan vztrajal, bo že našel nekoga.


Dokler si to ti - je to tvoj problem, ko to ne bos ti, to ne bo tvoj problem? Chiaro?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:17:42   
Kerensa*
Ne vem, če si bom jaz pripravljena narediti kakšen resen problem zaradi tega. To fazo sem že dala čez.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:17:56   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
V doticnem posameznem primeru  si je "spremodajalec" zakonsko zagotovil anonimnost....
SI sigurna, da se je takrat zeznil in da mu bos zdaj pomagala, ubogi gresni dusi??? user posted image

Ne, nisem sigurna. Zakaj?


Ker nakladas o moznostih srcnega cloveka, ki ga dusa boli ker ne ve ali so njegovi spremiji izrodili otroke... user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:19:18   
Kerensa*
Možnost je zate nakladanje?

No, pa o kakšni srčni bolečini tudi nisem nikjer pisala. Napisala sem samo, da obstaja možnost, da bi človek želel spoznati svojega biološkega otroka, nič drugega.

In tega, da ta možnost obstaja, ne moreš zanikati. Ker sama veš, da en podpis nima nobene zveze s tem.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:20:27   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Lahko pričakujem kakšno pomoč od tebe, glede na to, da imaš s tega področja več znanja in izkušenj, kakor jaz?


Za zastavljen cilj in na zastavljen nacin - ne. Pomagati ti v tvojih namenih razkrivanja identitete darovalca ne morem in nocem, da bi te pa na splosno ucila in uvajala v temo pa ne vidim smisla.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:21:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
da bi te pa na splosno ucila in uvajala v temo pa ne vidim smisla.

Zakaj ne?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:27:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Možnost je zate nakladanje?

No, pa o kakšni srčni bolečini tudi nisem nikjer pisala. Napisala sem samo, da obstaja možnost, da bi človek želel spoznati svojega biološkega otroka, nič drugega.

In tega, da ta možnost obstaja, ne moreš zanikati. Ker sama veš, da en podpis nima nobene zveze s tem.


V tem primeru nakladanje ali ce ti je tako ljubse: iskanje izgovorov z manipulacijo in sprenevedanjem (skratka - nakladanje) user posted image .
Moznosti je vedno vec. nekatere so bolj verjetne, nekatere manj. Ce bi splosen trend darovalcev reproduktivnega materiala bil, da je treba dovoliti moznost razritja identitete bi se v tej smeri nekaj tudi delalo.  Uradne institucije niso zainteresirane, da morajo drzati v tajsnoti podatke in so s tem odgovorne za "napake" in napake. Lazje je, ce te odgovornosti ni, kot bi bilo, ce anonimnost ne bi bila strogo zahtevana.
Torej, vztrajanje na anonimnosti je dovlolj zgovoren podatek, kot tudi potreba, da je vsak zdrav clovek sposoben odlociti o svojih dejanjih in se odlocitev drzati in jih spostovati. Zaupajmo, da so ljudje zadsoti sposobni, da lahko o sebi dolgorocno odlocajo in da s ene premislijo vsake toliko - sicer bi res bili psihiatrijski primerki.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:33:30   
Kerensa*
Primer...

20-letni študent, kateremu je bilo samo do tega, da dobi za liter vodke, je daroval spermo. Podpis anonimnosti mu je, kot nezrelemu in komaj polnoletnemu "fantiču", zadnja pomembna stvar - važno, da je lahko, kakor ti praviš tamle zgoraj, drkal in dobil tistih 4,16€.

Čez 30 let pa je ta študent visoko izobražen in situiran moški, poročen, z otroci. Iz kateregakoli razloga že se šele takrat začne zavedati, kaj je storil pri 20-ih. Šele pri 50-ih mu je jasno tudi, kakšne so posledice njegove takratne odločitve. Ampak zavedanje posledic ne spremeni dejstva, da si pa danes želi, da bi tega svojega anonimnega otroka kdaj spoznal.

Nakladanje ali verjeten (čeprav malo možen, redek) scenarij?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:34:26   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
da bi te pa na splosno ucila in uvajala v temo pa ne vidim smisla.

Zakaj ne?


Ker v tem  ne vidim smisel.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:35:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
da bi te pa na splosno ucila in uvajala v temo pa ne vidim smisla.

Zakaj ne?

Ker v tem  ne vidim smisel.

Če te prav razumem... zate ni smiselno, da jaz karkoli vem o tem? Zakaj ne - ker nisem ne darovalka (in verjetno tudi nikoli ne bom), ne prejemnica?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:36:45   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Primer...

20-letni študent, kateremu je bilo samo do tega, da dobi za liter vodke, je daroval spermo. Podpis anonimnosti mu je, kot nezrelemu in komaj polnoletnemu "fantiču", zadnja pomembna stvar - važno, da je lahko, kakor ti praviš tamle zgoraj, drkal in dobil tistih 4,16€.

Čez 30 let pa je ta študent visoko izobražen in situiran moški, poročen, z otroci. Iz kateregakoli razloga že se šele takrat začne zavedati, kaj je storil pri 20-ih. Šele pri 50-ih mu je jasno tudi, kakšne so posledice njegove takratne odločitve. Ampak zavedanje posledic ne spremeni dejstva, da si pa danes želi, da bi tega svojega anonimnega otroka kdaj spoznal.

Nakladanje ali verjeten (čeprav malo možen, redek) scenarij?


Trditev si utemeljila.... kako ze?
Snila baba sto joj milo bilo.....??

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:37:54   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Trditev si utemeljila.... kako ze?

Kako se utemelji željo?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:43:37   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
da bi te pa na splosno ucila in uvajala v temo pa ne vidim smisla.

Zakaj ne?

Ker v tem  ne vidim smisel.

Če te prav razumem... zate ni smiselno, da jaz karkoli vem o tem? Zakaj ne - ker nisem ne darovalka (in verjetno tudi nikoli ne bom), ne prejemnica?


Narobe razumes - za tebe je smiselno da ves, saj si kot sama pravis doma v raziskovanju. Raziskuj in ne zahtevaj na pladnju.
Za mene pa ni smiselno, da porabim ure mojega casa, da te naucim nekaj za kar niti nisem gotova, da bos razumela, se manj sem gotova, da bos znanje uporabila v okviru s tem povezanega moralno eticnega kodeksa...
Bo dovolj?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:45:00   
Kerensa*
Zdi se mi, da zate ni sporen čas in pa to, da ne veš, ali je sploh smiselno, da me naučiš karkoli o tem, temveč bolj to, da sta najina osebna moralno/etična kodeksa v določenih detajlih bistveno različna... kajne?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:45:19   
alda

me nekaj minut ni in to hujše kot v parlamentu!1
kerensa: iz te moke nebo žemljic, kaj šele kruha!! vsaj na legalen način!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:47:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: alda
kerensa: iz te moke nebo žemljic, kaj šele kruha!! vsaj na legalen način!!

Verjela ali ne... točno to sem danes rekla novinarki.

Ena možnost pa še vedno obstaja... dati podatke v javnost in upati, da se bo tako našlo darovalca.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:53:30   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: alda
kerensa: iz te moke nebo žemljic, kaj šele kruha!! vsaj na legalen način!!

Verjela ali ne... točno to sem danes rekla novinarki.

Ena možnost pa še vedno obstaja... dati podatke v javnost in upati, da se bo tako našlo darovalca.

mislim to pa je kot iskati iglo v senu user posted image
kako bo pa kak stric točno vedel, kdaj je šel "polnit" kozarček na Gk, da je imel za vodko ,
in mislim, da 99.999% se tega verjetno tudi ne želi spomniti!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 19:55:41   
Kerensa*
V bistvu je iskanje igle v senu, ja...

Ampak če vzamemo podatek, da je igel 108 (toliko je baje vseh darovalcev do lani v Sloveniji)...

Mislim, da se moški, ki je kdaj daroval spermo, tega spomni. Drugo vprašanje je seveda, če se tega želi spomniti. Če se ne, potem je pa čisto vseeno, četudi je samo 108 igel in nobenega sena sploh.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:01:25   
picola1
Jst osebno tudi ne bi pomagala temu Italijanu...Iz podobnih razlogov, kot ste jih že navedle...anonimnost pa to...In zdi se mi prav, da se spoštuje verjetno željo darovalca...(kot je napisala Frodo: če bi darovalci imeli hudo željo po neanonimnosti, potem bi najbrž bilo v to smer že kaj narejenega)
Plus to, da niti pod razno ne bi hotela tvegat kakšne tožbe razjarjenega darovalca, ki se mu je življenje postavilo na glavo...In upam, da so med. sestre na ginek. kliniki dost pametne, da se tega zavedajo.
Kerenska, govoriš o tem, da če ga oče ne bi hotel spoznat pa to...Sam, ko bi se mu namalal na vratih, bi ga bil prisiljen spoznat, hotel to al pa ne...Al bi poslal enga tipa tam, da naj ga gre prej vprašat, če želi spoznat svojega otroka iz darovane sperme pred 2oimi leti?user posted image
Možnost, da pač darovalec lahko odloči o tem, ali bi bil anonimen ali ne in se potem pač otrok ( v kolikor se mu pove...-čeprav imam na sumu, da bi potem veliko manj staršev povedalo svojim otrokom, da so bli spočeti z obmp) sam odloči o tem ali želi spoznat tega očeta ali ne niti ni tok slaba...mogoče... Sam spet je to dvorezen meč...v otrokovem življenju lahko to prinese dodatne komplikacije in dodaten stres...razdvojenost...celo zmešnjavo, če se poskušam postavit v to vlogo...
Kaj pa vem...še vedno se mi zdi na koncu koncev, da je bolje tako, da pač nimaš te možnosti in vsak jemlje svoje obmp otroke nečustveno....zgolj kot to, da so nekomu pomagali imet otroke...in da otrok to jemlje na isti način, brez vpletanja čustev...In mislim, da je v večini primerov to dobro. Tistih par procentov (kot je naš Italijan) se pa pač mora sprijaznit s tem, da je tako, kot želi večina...

Moram komentirat še ta del, ko ene pravite, da si najbrž nihče ne želi, da se mu na vratih pojavi 20 otrok...Vsak darovalec lahko daruje samo dvema paroma...ker slovenija je ipak premajhna, da bi lahko to seme kar krožilo okrog...user posted image Hočem rečt, da bi obstajala večja možnost, da se srečata polbrat in polsestra in imata skupaj otroke...tako je pa pač ta možnost res minimalna...(teoretično pa vseeno obstaja).


< Sporočilo je popravil picola1 -- 12.3.2012 20:05:22 >


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?