|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:03:05   
Kerensa*
Odprla si dodatno podvprašanje... Italijan ima morda še polbrata ali polsestro. user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:13:07   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

A je potrebno otroku povedat, da je , kako se sploh reče, oplojen z biomedicinsko pomočjo? A je to pravi izraz? Ker posvojencem se naj bi povedalo, kaj pa otrokom "ročnega dela"?


Jst svojim otrokom recimo bom povedala. In sicer, ker se nikoli ne ve, kdaj se lahko kako zagovorim (ali pa najdeta kake papirje v zvezi s tem) in bo potem za njiju to večji šok, kot pa če bi odraščala s tem...ali pa se lahko zagovori kaka moja kolegica, sodelavka...
Pa tudi ne želim imeti nekih skrivnosti pred svojimi otroki...bi me preveč žrlo, po moje...


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:15:03   
Kerensa*
Tudi jaz bi svojemu otroku povedala, če bi bil spočet na tak način.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:17:55   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Odprla si dodatno podvprašanje... Italijan ima morda še polbrata ali polsestro. user posted image


Smiselna podvprasanja so:
- ali je 80. let bilo mozno, da tujce koristijo usluge UGK
- ali drzi , da je spocetje bilo na UGK ali je morda zgolj tocno, da je "darovalec" slovenec
- ipd...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:19:29   
Kerensa*
Tudi to, Frodo. Tudi to.

Ugotoviti pa je legalno nemogoče.

Torej... enostavno obupati?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:21:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Zdi se mi, da zate ni sporen čas in pa to, da ne veš, ali je sploh smiselno, da me naučiš karkoli o tem, temveč bolj to, da sta najina osebna moralno/etična kodeksa v določenih detajlih bistveno različna... kajne?


Meni se pa zdi, da imas tezavo z odgovori, ki ti ne ustrezajo. user posted image
In poanta je se vedno v smiselnosti... user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:24:54   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Zdi se mi, da zate ni sporen čas in pa to, da ne veš, ali je sploh smiselno, da me naučiš karkoli o tem, temveč bolj to, da sta najina osebna moralno/etična kodeksa v določenih detajlih bistveno različna... kajne?

Meni se pa zdi, da imas tezavo z odgovori, ki ti ne ustrezajo. user posted image

To, ali mi tvoji odgovori ustrezajo in/ali se strinjam z njimi, je čisto nepomembno. Tako zame, kakor tudi zate.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:25:20   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Tudi to, Frodo. Tudi to.

Ugotoviti pa je legalno nemogoče.

Torej... enostavno obupati?


Cudno vprasanje... obupati nad zeljo popolnega neznanca, da naredi nekaj kar je protizakonito? oz. vztrajati na protizakonitim dejanjem zaradi neznanca, ki bi zgolj zelel vedeti kdo je tisti, ki mu zagotovljena anonimnost?
Kaksni so pravzaprav tvoji motivi za vztrajanje...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:28:50   
Kerensa*
Nisva se razumeli (spet - kako čudno user posted image ).

Vprašanje je bilo mišljeno, ali naj on zato, ker so možnosti uspeha skorajda nične, enostavno odneha?

Ne jaz. Jaz mu lahko samo povem, da jaz v njegovem primeru ne bi odnehala - odločitev bo pa njegova.

Meni ne bo hudega, če se on odloči, da biološkega očeta ne bo več iskal. Imam delo še s svojim družinskim drevesom in s tem dovolj raziskovanja za... kako že praviš... zadovoljitev moje t.i. psihiatra potrebne manije? user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:30:40   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Zdi se mi, da zate ni sporen čas in pa to, da ne veš, ali je sploh smiselno, da me naučiš karkoli o tem, temveč bolj to, da sta najina osebna moralno/etična kodeksa v določenih detajlih bistveno različna... kajne?

Meni se pa zdi, da imas tezavo z odgovori, ki ti ne ustrezajo. user posted image

To, ali mi tvoji odgovori ustrezajo in/ali se strinjam z njimi, je čisto nepomembno. Tako zame, kakor tudi zate.


Seveda je pomembno, sicer ne bi se naprej sprasevala in domnevala o drugacnem "pravem", tebi ustreznejsem odgovoru...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:32:41   
Kerensa*
Prebrati tuje mnenje je nekaj, kar želim, ne pa nekaj, kar potrebujem. Enako velja za diskusijo o različnih mnenjih, čeprav ti ne znaš več debatirati tako, kakor si pod prejšnjim nickom (odkrito, argumentirano in brez diplomatskih poskusov žalitev).

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:34:50   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nisva se razumeli (spet - kako čudno user posted image ).

Vprašanje je bilo mišljeno, ali naj on zato, ker so možnosti uspeha skorajda nične, enostavno odneha?


Zakaj se ti odlocas in sprasujes o tem, kaj naj bi on naredil..???

Ne jaz. Jaz mu lahko samo povem, da jaz v njegovem primeru ne bi odnehala - odločitev bo pa njegova.


Ti se bos odlocila ali se bos v zadevo vmesavala ali ne. In to je odlocitev, ki se te tice.

Meni ne bo hudega, če se on odloči, da biološkega očeta ne bo več iskal. Imam delo še s svojim družinskim drevesom in s tem dovolj raziskovanja za... kako že praviš... zadovoljitev moje t.i. psihiatra potrebne manije? user posted image


Nisem tako rekla, vendar ce tako cutis...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 20:38:10   
Kerensa*
O tem, kaj bo ali kaj bi (lahko) naredil Italijan, se sprašujem zato, ker je to tematika, ki me zanima. Odločam pa o tem ne.

Odločitev o tem, ali bo on biološkega očeta (še naprej) iskal ali ne, je Italijanova, ne moja. Moja je samo odločitev, ali mu bom pri tem pomagala ali ne. Za to mojo odločitev pa potrebujem več informacij - za katere upam, da jih bom dobila jutri.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 22:44:34   
mateyka
ti mu boš pomagala pri iskanju imena semenodajalca čeprav je jasno da je protizakonito brskarit za njegovim imenom, ker bi TI pač naredila kar si zmožna, da bi prišla do imena tvojega očeta (in tudi si; samo ti ni bilo potrebno iti tako daleč). tudi če je "shady bussiness". zakaj greš tako daleč (moralno-etično) v tej zgodbi je jasno - projiciraš, emocionalno se identificiraš.
samo to je velikokrat lahko dvorezern meč; tako da pazi da se ti ne, kako pravijo temu angleži backfires.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 22:47:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Zakaj misliš, da vsega tega (še) ne ve? In zakaj se ti zdi nemogoče, da ga, temu vsemu (in še čemu) navkljub, želi najti?



Ne zdi se mi nemogoče.....zdi se mi pa odgovorno od odrasle osebe, da mu predstavi ustrezno prednosti in slabosti tega....ker vseeno mislim, da gre bolj za 18 letnika kot za 28 letnika.......ker pred 30 leti ne vem, če se je v Sloveniji ravno še umetno oplojevalo......

Enako velja za starejše ljudi - naredijo lahko več škode, kakor koristi.
Nekomu, ki je komaj polnoleten, izključno zaradi starosti pripisati nezrelost, pa je neumnost. Sploh, če človeka ne poznaš. Če se ti zdi pa neumen samo zato, ker želi najti svojega biološkega očeta, potem pa mislim, da ni on tisti s predsodki.


Med 16 letnikom in 18 letnikom ni kake bistvene razlike v zrelosti......med 18 in 28 letnikom pa je....govorim na splošno in ne na podlagi tega, da bi ga poznala.......nisem pa pod vplivom čustev v smislu "bogi otrok, želi si spoznati biološkega starša, pa mu zakonodaja tega ne omogoča, vsi otroci spočeti z biomedicinsko pomočjo iz t.i. semenske banke so ogoljufani, torej je bolje, da jih ne bi bilo, ker so bogi, ker nimajo pravice odločanja kdo je njihov biološki oče"

Seveda - popolnoma možno. Ampak dokler ne poskusi, tega ne ve. In če je pripravljen tudi na to - zakaj ne bi poskusil?


Zato, ker ne gre samo zanj, ker gre tudi za darovalca sperme in za celotno njegovo družino......ker se je darovalec sperme odločil ostati pri svojem darovanju anonimen in mu je vsa zakonodaja to omogočala.....da je pomagal priti neplodnemu paru do otrok......in ker se je mogoče iz te njegove sperme rodil še kak otrok ali dva.....in zdaj naj mu vsi pridejo trkat na vrata, ker bo nekdo odprl Pandorino skrinjico......"Ej, stari, ti si pa moj oči....."

Res je. Biološki oče je bil darovalec sperme - in ravno zato, ker je sperma njegova, je oče. Uradno ne, biološko pa edini.


Biološko.....? Praktično vsak dan na RR berem, da dati spermo oz. se sprazniti v žensko ne naredi očeta.....da za očeta kot Očeta je treba precej več.....da je "spraznitev" še najmanj.....zakaj zdaj kar naenkrat tako veliko poveličevanje biološkega očeta.....?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 23:11:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Meni ne bo hudega, če se on odloči, da biološkega očeta ne bo več iskal. Imam delo še s svojim družinskim drevesom in s tem dovolj raziskovanja za... kako že praviš... zadovoljitev moje t.i. psihiatra potrebne manije? user posted image


Ta čas, ko se ubadaš s tem, kako bi v bistvu rešila definicijo biološkega očeta pri zanostvi ženske z biomedicinsko pomočjo, bi že predelala celotne odvode, pa še integrale bi začela....vmes pa za dušo vsak dan eno vejo družinskega drevesa izrisila....

dobra organizacija je vsaj pol dela....to je pa preverjeno in ni zgolj sklepanje.....user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Če ima katera čas in voljo...
12.3.2012 23:14:06   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*



Ne razumem pa kontra vidika - čemu tistim, ki bi želeli darovati ne-anonimno, ta možnost ni omogočena. Pa nikakor ne mislim o skomercializiranem načinu, kakor ga imajo npr. Američani ali pa kaj podobnega. Zanima me izključno to, zakaj se moški ne more odločiti za ne-anonimnost. Zakaj ne more dovoliti, da ga otrok ob polnoletnosti poišče?


Takemu ne-anonimnežu bi pa jaz po domače rekla vasezagledani egoistični prasec, ki upa, da bo nekoč, čez **** let obupno iskana fantazma očeta, big daddy ... brez kakršne koli obveznosti in zastonj user posted image

Drugče pa imajo taki wonna be ne-anonimni očetje veliko možnosti, da to dejansko postanejo, saj glede na to, da je pri nas referendum o OBPo padel, je verjetno nek odstotek samskih žensk, ki prav iščejo take darovalce, pa kar nekaj lezbijk ali lezbičnih parov bi se našlo ... Se je pa seveda za to treba tudi malo pomujati, ne pa samo po desni pričakovati, da boš nekoč hrepeneče iskan oče.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   [Brisano sporočilo]
13.3.2012 0:20:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Če ima katera čas in voljo...
13.3.2012 6:00:24   
Hope2
Kerensa predlagam ti, da si najprej prebereš kako zgobo neplodnih parov, ki čakajo na darovalsko celico. Preberi kaj vse so morali dati skozi, koliko let čakanja na otroka, koliko bojev, Koliko zdravil, terapij, operacij, inekcij, padcev, joka, žalosti, odrekanj, koliko denarja, svojega prostega časa...... da bi dobili to, kar je za večino nekaj naravnega, nekaj kar naredijo čist tak mimogrede v postelji, medtem ko uživajo v spolnih radostih.

V sloveniji je darovalcev premalo, v sloveniji se čaka na darovalsko celico leta in leta.... s tole temo, s tem tvojim mišljenjem si sigurno dodala parom še kak mesec ali celo leto ali več. Nekaj ljudi bi darovalo, pa ima dvome, ti si s takim ravnanjem te ljudi spodila- le kdo si želi enga kretena, ki bo iskal luknjo v zakonu in mu v prihodnosti postavil otroka na vratauser posted image . Če je anonimno, je anonimno.

Smili se ti tale revček italijanček, po drugi strani, pa se ti ne smilijo niti malo na stotine parov, ki čakajo na darovalca. Nimaš pojma, kaj prestajajo ti ljudje, ko čakajo na svojega otroka. Mislim svašta user posted image . Daj na tehntnico italijančka na drugo stran pa na stotine parov in na tisoče ljudi, ki razmišljajo o darovanju. Če si dovolj pametna in srčna, boš dobila odgovor. Če pa je tako vztrajen pa naj išče, naj išče sam luknje, naj išče sam darovalca.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.3.2012 6:02:07 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   [Brisano sporočilo]
13.3.2012 8:46:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Če ima katera čas in voljo...
13.3.2012 9:37:21   
HHH
Moje videnje celotne zadeve: nemoralno in neetično dejanje, ki bi ga najrajši naredila, opravičuješ z majavo domnevo, ki jo je biološki oče že v začetku izpodbil z izbiro anonimnosti.

Želiš študirati pravo. To ni le zakonodaja in spoštovanje le te, pravnik naj bi imel tudi moralne in etične vrednote.

Predvsem pa se mi zdi, da ne gre toliko za pomoč mlademu fantu, kot gre za tvoj osebni interes - "raziskovanje" na meji dopustnega in dokazovanje sama sebi, da si sposobna nos vtaknit nekam kamor naj si drugi ne bi upali.

Brez zamere. Tak je moj občutek.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Če ima katera čas in voljo...
13.3.2012 11:54:34   
Kerensa*
Zadeva je popolnoma drugačna, kakor sem včeraj, po hitri predstavitvi, mislila, da je. Italijan ni komaj polnoleten fantič, temveč odrasel moški, rojen leta 1973. In že ob sami letnici njegovega rojstva se zadeva v trenutku spremeni, saj se je umetne oploditve v bivši Jugoslaviji zakonsko uredilo šele več let kasneje. Prvi na tak način rojen otrok (oz. dvojčici) pa je bil spočet šele leta 1983. In tako pridemo v obdobje, ko so bile umetne oploditve še v fazi raziskovanja, zakonodaja pa neprimerljiva z današnjo. Javno znano je tudi, da je bil prvi otrok, spočet "v epruveti", uradno rojen šele leta 1978 - torej 5 let po rojstvu tega Italijana.

Omenim lahko samo še to, da Italijan (ki je star 38 let) nikakor ne išče biološkega očeta zato, ker bi od njega hotel finančno korist (kakor se je na eni od prejšnjih strani predvidevalo oz. že skorajda direkt obtožilo). Je odrasel, situiran moški, ki je popolnoma pripravljen na to (oz. to celo želi), da bi on finančno pomagal svojemu biološkemu očetu - ne pa obratno.

Trenutno me zanima izključno to, kakšna je bila takrat (torej med leti 1968 in 1973) zakonodaja glede umetnih oploditev in pa, kakšna je bila zakonodaja glede medicinskih poskusov.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 13.3.2012 11:55:53 >

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Če ima katera čas in voljo...
13.3.2012 12:43:55   
liliana
Trenutno me zanima izključno to, kakšna je bila takrat (torej med leti 1968 in 1973) zakonodaja glede umetnih oploditev in pa, kakšna je bila zakonodaja glede medicinskih poskusov.


Zakonodaje glede umetnih oploditev po vsej verjetnosti ni bilo, ker umetnih oploditev uradno tudi ni bilo.....

Zakonodajo o medicinskih poskusih pa na netu ne boš našla.....ker zakonodaje iz 70 let prejšnjega stoletja je na netu zelo malo, še posebno pa take specifične......

Drugače pa je verjetno ta Italijan (zdaj vemo, da ni Italijančekuser posted image ) tudi kaj povedal, kar mu je mama rekla.....mama je verjetno vedela, če so delali na njej poskus umetne oploditve.....a je mama Slovenka? Ker malo mi je čudno, da se je kot Italijanka odločila za poskusnega zajčka v Sloveniji oz. takratni Jugoslaviji......razen če so ji seme vbrizgali ob neki rutinski operaciji, tako da sama ni vedela za touser posted image ......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Če ima katera čas in voljo...
13.3.2012 12:48:50   
Kerensa*
Italijanova mama in njen partner sta oba Italijana. Mama mu je povedala, da sta na umetno oploditev prišla skupaj s partnerjem v Ljubljano (iz Italije). Povedala je tudi, kdo je bil zdravnik, ki je to opravil in kdo asistent. Zdravnik je danes že pokojni, asistent pa molči.

Ko berem po Internetu o zgodovini umetnih oploditev in o poskusih, vedno pridem do istega podatka. Prva uspešna umetna oploditev, po kateri se je otrok tudi živ rodil, je bila leta 1978 v Angliji. Samo umetno oploditev (da se je zarodek "prijel") je sicer 5 let pred tem opravil nek tudi že pokojni zdravnik v Avstraliji, vendar je naknadno prišlo do splava.

Ta Italijan pa je, reci in piši, rojen leta 1973.

Nekaj tukaj ne štima.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Če ima katera čas in voljo...
13.3.2012 13:53:40   
Vijoličarka
Kar se tiče tehnike, na hitro moje laično razmišljanje:

Mislim da je treba ločiti umetno oploditev od umetne oploditve z zmrznjenim semenom.  Stric Google pravi, da je bila prva uspešna umetna oploditev z zmrznjenim semenom opravljena že v petdesetih letih (samo oploditev) , leta 1970 pa so Američani ustanovili banko sperme.

Umetno oploditev, ki se je končala z uspšno nosečnostjo in porodom, so opravljali  že pred letom 1973 (skoraj sto let prej), vendar ne z zmrznjenim semenom. To pomeni , da je moral biti darovalec pri roki in da oploditev ni bila opravljena v epruveti, ampak je šlo tehnično samo za vbrizg semena z injekcijo.

Torej je najboljši vir podatkov mama tega Italijana. Bistveno vprašanje je, ali so ji odvzeli jajčece, ga oplodili in ji ga ponovno vstavili ali pa je bila, ko je ovulirala, deležna samo vbrizga semena.

Šele ko bo znan točen odgovor na to vprašanje, se lahko raziskuje naprej.

Če je šlo samo za vbrizg semena, močno dvomim, da je darovalec sploh kje uradno zabeležen. Možno je, da je bil to kdo, ki so ga zdravniki poznali in prosili za uslugo (primerni kandidati bi bili študentje medicine) ali morda celo kdo iz ekipe same.

Še vedno je najpomembnejši vir podatkov mama. Kako sta sploh prišla iz Italije v Ljubljano, kaj točno so jima povedali.


Kar se tiče čustve in morale, bi pa rekla takole:

Strinjam se, da je darovalec daroval seme anonimno. Pa če je bila zakonodaja, ki to določa ali ne. Po 38 letih je tudi možno, da sploh ni več živ, tako poizvedovanje in uspešen rezultat pa bi lahko vznemirilo njegovo morebitno družino.

Morda bi se res dalo kaj zvedeti s pompoznim člankom v medijih, ampak mislim da bi bila cena previsoka. Ena od predhodnic je pisala, kako težko je pri nas priti do semena, torej darovalci ravno ne rastejo na vsakem drevesu. Trend zadnjih let, ki ni v prid anonimnosti darovalcev, tukaj ravno ne pomaga. Članek bi se lahko darovalcem in pa predvsem potencialnim darovalcem lahko zdel kot nekakšen 'lov na čarovnice'.  Poudarjanje, da ima otrok pravico poznati svojega biološkega očeta, bi v marsikomu vzbudila strah in bi se raje odločil, da ne bo daroval semena, ker nima nobene želje, da ga čez kakšnih deset, dvajset let  začne preganjati par mulcev, češ da je njihov oče.

Previsoka cena za to, da bi se morda oglasila kakšna upokojena medicinska sestra, ki je v glavi vse skupaj že malo pomešala in niti ne bi bila ne vem kako koristen vir podatkov.

Na svetu je tudi vse preveč otrok, ki si želijo, da svojega biološkega očeta ne bi nikoli poznali.


Dobronamern nasvet, kar se tvojega izobraževanja tiče, za katerega sicer nisi prosila in ga mirne volje lahko preskočiš:

Strinjam se z liliano, da bi v tem času, ko se zabavaš s to zgodbico, lahko predelala odvode in še del integralov zraven. Za sprostitev med učenjem se raje sprehodi na Rožnik, kot pa da si polniš glavo z drugimi problemi.

Dejstvo je, da je to verjetno tvoja zadnja možnost, da uresničiš svoje želje. Vse potrebne lastnosti imaš, samo samodiscipline ne. Ker mislim, da boš zelo dobra pravnica, če ti ta projekt uspe, si te drznem malo 'brcniti v rit'.  Upam da boli in predvsem, da bo zaleglo. user posted image

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?