|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nove odločbe za vrtec
3.4.2012 9:48:23   
uršula83
Vlogo oddala 3.12., odločbo dobila 31.3. Dobim več otroških in manj vrtca, očitno ena redkih zadovoljnih.



_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nove odločbe za vrtec
3.4.2012 10:14:46   
vseved
jaz tudi še brez odločbe,oddala začetk desembra.
super uršulauser posted image

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nove odločbe za vrtec
12.5.2012 12:25:03   
Pinkyca
oddala 3.12., dobila 28.4. manj vrtca in več dodatkauser posted image user posted image user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Vlogo oddala 3.12., odločbo dobila 31.3. Dobim več otroških in manj vrtca, očitno ena redkih zadovoljnih.




(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
12.5.2012 13:48:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pinkyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nove odločbe za vrtec
12.5.2012 14:14:56   
evelin
Js sem tudi padla 2 ranga višje za vrtec...mi ni jasno kako glede na to da imamo sedaj še enega člana več. Povejte mi za katero leto so vam upoštevali otroški dodatek ? Ker men so kr po letiošnji odločbi.

_____________________________

27.10.2008 se je rodila naša pikica Maša :)
30.11.2011 se je rodila naša bibica Žana :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
13.5.2012 18:10:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu evelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nove odločbe za vrtec
13.5.2012 22:14:42   
ZmajTolovaj

IZVIRNO SPOROČILO: evelin

Js sem tudi padla 2 ranga višje za vrtec...mi ni jasno kako glede na to da imamo sedaj še enega člana več. Povejte mi za katero leto so vam upoštevali otroški dodatek ? Ker men so kr po letiošnji odločbi.

Sej otroški dodatek se upošteva aktualni, se pravi tisti, ki ga dejansko zdaj dobivaš. Dohodnino pa gledajo za nazaj.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu evelin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
13.5.2012 22:41:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nove odločbe za vrtec
14.5.2012 8:19:23   
evelin

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj


IZVIRNO SPOROČILO: evelin

Js sem tudi padla 2 ranga višje za vrtec...mi ni jasno kako glede na to da imamo sedaj še enega člana več. Povejte mi za katero leto so vam upoštevali otroški dodatek ? Ker men so kr po letiošnji odločbi.

Sej otroški dodatek se upošteva aktualni, se pravi tisti, ki ga dejansko zdaj dobivaš. Dohodnino pa gledajo za nazaj.

Sam tole men ni logično...pa še to...prvo odločbo za OD sem dobila 126 €, drugo, sedaj skupaj z odločbo za vrtec 125 €, v odločbi za vrtec mam pa navedeno 124 €. Kje so pa to zračunali ?
Mislim da so tole pa kr pošteno zaštrikali vse skupaj :/

_____________________________

27.10.2008 se je rodila naša pikica Maša :)
30.11.2011 se je rodila naša bibica Žana :)

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
3.6.2012 14:34:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu evelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
3.6.2012 15:03:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu evelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
3.6.2012 15:05:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
3.6.2012 20:39:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nove odločbe za vrtec
3.6.2012 20:52:41   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: živka

Jaz sem tudi prišla na 140 in 300 poračuna...groza.
Ok, ampak jaz bi vseeno probala, mogoče vsaj da mi znižajo en razred, ker so mi dva dvignili.
Poznam primer, ko je ratalo.
Kje pravzaprav začnem ukrepati...na csd?


začneš s pritožbo na odločbo; da se pa pritožiš, moraš vedeti, kaj so ti narobe obračunali oz. neustrezno upoštevali

v odločbi ti piše, komu in v kolikem času mora biti podana pritožba

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: nove odločbe za vrtec
3.6.2012 21:22:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: flower


IZVIRNO SPOROČILO: živka

flower, ampak, kaj ko še ni prišlo do obračuna za nazaj, jaz pa imam že novo odločbo o odmeri dohodnine, to pač ni logično.
Poznam za primer, ko so gledali dohodke še iz 2009, pa so napisali pritožbo. Pač situacije so različne. Meni bodo še ful plačo znižali in že tako je polovična, vzeli še malico in prevoz...
Pač težko je neke železne zakone pisat, folk pa bo popadal k figure pri šahu.


Odločba se gleda iz leta 2010, kljub temu, da imaš že novo. Tista se bo pa drugo leto gledala. Tako pač je.. če ti gledajo katerekoli drugo leto, ni pravilo.. tudi jaz poznam primer, ko so vzeli iz 2009, pa se je pritožila..

Živka meni je enako.. delam 4 ure, ostala sem brez malice, nižja plača.. V vrtcu pa sem prišla iz 65,18.. na 140,13 eur.. imam 300 poračuna..



Ni res.....gledajo se dohodki za preteklo leto, le če ti dohodki niso na razpolago, se gledajo dohodki za predpreteklo leto.....

ZUPJS
6. Način upoštevanja dohodka
15. člen

(2) Pri ugotavljanju dohodka se upoštevajo podatki iz odločb o odmeri dohodnine, podatki iz davčnega obračuna akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti, podatki, ki jih davčnemu organu posredujejo osebe, zavezane za dajanje podatkov, in podatki, potrebni za izračun akontacije dohodnine. Pri ugotavljanju upravičenosti do pravice iz javnih sredstev se primarno uporabijo podatki iz odločb o odmeri dohodnine in podatki iz davčnega obračuna akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti za preteklo leto. Če ti podatki med odločanjem še niso na voljo, se upoštevajo podatki iz odločb o odmeri dohodnine in podatki iz davčnega obračuna akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti za predpreteklo leto, preračunani na raven preteklega koledarskega leta, tako da se povečajo za rast neto povprečne plače na zaposlenega v obdobju januar–december preteklega leta v primerjavi z istim obdobjem predpreteklega leta. Kadar tudi ti podatki niso na voljo, se uporabijo podatki, ki so jih davčnemu organu posredovale osebe, zavezane za dajanje podatkov, in podatki, potrebni za izračun akontacije dohodnine za preteklo leto ali za predpreteklo leto, če podatki za preteklo leto niso na voljo. Pri ugotavljanju dohodka se lahko upoštevajo tudi podatki iz uradnih evidenc centrov za socialno delo in drugih upravljavcev zbirk podatkov, ki vodijo uradne evidence o izplačanih dohodkih oziroma pravicah iz javnih sredstev, in druga dokazila skladno z zakonom, ki ureja splošni upravni postopek.


Tako da živka....jaz bi se pritožila in se sklicevala na ta člen ZUPJS......če si seveda že imela odločbo o odmeri dohodnine za leto 2011, preden si dobila odločbo za vrtec.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 3.6.2012 21:23:55 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
3.6.2012 21:27:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: nove odločbe za vrtec
3.6.2012 21:33:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: flower

To pa res ni nekak fer, da bi nekaterim gledali odločbo 2010, nekaterim pa 2011.. Jaz lahko povem, da imam zaenkrat v službi 60 odločb in vse imajo navedeno dohodnino 2010.


Če ni fer, naj pa spremenijo zakon....v ZUPJS zelo natančno piše kaj in kako se upošteva......kako pa oni to upoštevajo v praksi, pa je drugo vprašanje.....najenostavneje za njih je, da se upošteva za predpreteklo leto, ker se odločbe za dohodnino ne izdajajo istočasno, samo potem naj zapišejo v zakon, da se upoštevajo podatki za predpreteklo leto......

Roko dam v ogenj, da če se bo kdo pritožil, ker so se mu v letu 2011 zmanjšali dohodki kot v živkinem primeru, bo pritožbo dobil, če je že imel izdano odločbo o odmeri dohodnine za leto 2011 (in nanjo ni podal ugovora)....ker je zakon v tem primeru čisto jasen....

Sicer je pa to problem zdaj v tem prehodnem obdobju, ko so na CSDju zaostanki pri izdajanju odločb.....naslednje leto tega problema verjetno ne bo, ker bo CSD odločbe izdal pred prvimi odločbami o dohodnini......



< Sporočilo je popravil liliana -- 3.6.2012 21:35:20 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
3.6.2012 21:46:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: nove odločbe za vrtec
4.6.2012 13:12:39   
kat von d
Sem danes dobila obločbi za vrtec in za OD, sreča, da se sedela, ker mi je bil totalni šok, ko sem prebrala.

OD se je znižal (prej 59 eur in nekaj centov, zdaj 48,04 eur) vrtec pa povišal iz 20% plačila na 35%, torej bom namesto skoraj 65 eur plačevala dobrih 113 eur user posted image Ma, ni mi logično, da sem pri obeh stvareh na slabšem, pa še vračat za nazaj zdaj...

Finta mi pa je, da sma s sodelavko (imava praktično skoraj isto plačo, s tem, da ima njen partner 3x večjo mesečno plačo kot ona, sta solastnika hiše, imata čoln...dva otroka), no njej so se pa OD zvišali, za kar občutni znesek, pri plačilu vrtca sva pa v istem razredu (jaz sama z otrokom, preživnina pa tudi ni tak bajna, da bi presegala njune dohodke, nisem lastnik ničesar).
A je to sploh normalno???? Tako sem razočarana, sploh ne morem verjet, kaj so nam naredili.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nove odločbe za vrtec
4.6.2012 13:30:33   
liliana
Eden od razlogov je tudi ta, da se dohodek deli na družinske člane....in če ima sodelavka dva otroka in moža, se mesečni dohodek njihove družine razdeli na 4 družinske člane.....torej, če je mesečni dohodek 1000 EUR, znaša to 250 EUR na družinskega člana....

Ker pa ti dobivaš preživnino in če imaš samo enega otroka, se mesečni dohodek tvoje družine razdeli le med dva družinska člana (tebe in otroka).....torej, če s preživnino dosešeš mesečni dohodek 1000 EUR znaša dohodek na družinskega člana 500 EUR.....

(odgovor članu kat von d)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: nove odločbe za vrtec
4.6.2012 22:54:10   
kat von d
To razumem, vendar je med mojim mesečnim dohodkom in njujinim ogrooomna razlika, tak da vseeno pri njih več pride na enega, pa čeprav se na štiri deli.

Ma ni fer v glavnem kak so nas, vsaj večino, zafrknili s tem novim zakonom. Saj tam na papirju se super prebere toliko in toliko imate na člana mesečno, sam ko pa vse stroške in izdatke skupaj zračunaš...pa sploh veš ne kak boš šel skoz mesec user posted image .

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: nove odločbe za vrtec
5.6.2012 13:16:00   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: živka

flower, ampak, kaj ko še ni prišlo do obračuna za nazaj, jaz pa imam že novo odločbo o odmeri dohodnine, to pač ni logično.
Poznam za primer, ko so gledali dohodke še iz 2009, pa so napisali pritožbo. Pač situacije so različne. Meni bodo še ful plačo znižali in že tako je polovična, vzeli še malico in prevoz...
Pač težko je neke železne zakone pisat, folk pa bo popadal k figure pri šahu.



Sama bom kmalu začela delat po 4 urnem delovniku. V službi me že čaka potrdilo, da bom delala skrajšani delovni čas in to potrdilo gre direktno na csd , kjer bom delala spremembo dohodkov, ki vplivajo na OD in plačilo vrtca. Tudi partner ima potrdilo, da se mu je plača znižala za 35% v 5 mesecih. Navodila imam taka iz ministrstva. Ker zaslužek npr. 2500€ na mesec ali pa 1500€, 4 člani....ne moremo preživet s tem zneskom. žal. In so ti dolžni preračunat na dejansko stanje. Samo zavrtet je treba kakšno tel. št in dobit jasna navodila. Tudi sicer ni logično, da si direktor,ki zasluži 5000€, potem se pa zaposliš v tovarni in dobiš 450€ plače. Ne moreeš plačevat istega zneska,ni logike.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: nove odločbe za vrtec
5.6.2012 13:33:45   
petea
2sneg13,
lahko, prosim, prekopiraš utemeljitev ministrstva?

Kolikor mi je znano, so se do sedaj striktno držali načela, da če nisi ostal brez službe, ampak je prišlo samo do spremembe dohodka ali sprememba ur zaposlitve, to nista dejstvi, na osnovi katerih bi spreminjali odločbe.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: nove odločbe za vrtec
5.6.2012 14:00:25   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: petea

2sneg13,
lahko, prosim, prekopiraš utemeljitev ministrstva?

Kolikor mi je znano, so se do sedaj striktno držali načela, da če nisi ostal brez službe, ampak je prišlo samo do spremembe dohodka ali sprememba ur zaposlitve, to nista dejstvi, na osnovi katerih bi spreminjali odločbe.


Točno tako. 2sneg13, če imaš pisno sporočilo od ministrstva, daj ga prilepi sem gor. ker ustne besede pač ne zdržijo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: nove odločbe za vrtec
5.6.2012 22:56:46   
rozilu
Punce, vesela da je ta tema odprta - kam pa je šla tista tema v "čvekanju", kjer so pisale razne napake, na katere se pritožimo??? Se katera spomni naslova?

Jaz sem danes dobila odločbo. In glede na vaše navedbe, mislim da bi se morala pritožiti.

1. Za 0,12% sem padla v višji razred. Raje ne povem katerega, ker me boste mele az tajkuna user posted image . Kakorkoli, v odločbi so nam kot dohodke upoštevali izplačane dividende (par evrov) in obresti od varčevanja (malo več kot par €). Potem pa so še v "premoženje" navedli vrednostne papirje in vrednost prihrankov, ter od tega skupaj izračunali fiktivni dohodek po 3,41% obrestni meri. Če prav razumem so nam isti dohodek šteli 2x. In... tega je ravno toliko, da nas vrže v ta višji razred.

2. Mislim da je liliana omenjala dohodnino - jaz jo imam že od marca za 2011, odločbo so mi naredili 1.6. - ali resno misliš, da bi se na to lahko upravičeno pritožila? In bi torej za ta izračun upoštevali leto 2011 - to je zame veliko bolj ugodno! In potem za naslednje leto - ali bi spet gledali isto odločbo?

3. Stvar, ki me muči že skoraj 2 leti, no 1,5 let - toliko časa delam polovično. Do zdaj mi še nikjer niso tega upoštevali!!! Seveda, ker se zdaj gleda za 2010 (takrat sem imela 2 polovični plači, ostalo pa vse polna porodniška).

Še enkrat pozivam: "2sneg13,
lahko, prosim, prekopiraš utemeljitev ministrstva? "

Na MOL mi lani tega (polovičnega del. časa) niso upoštevali, čeprav sem od prebivalcev drugih občin (Piran) dobila info, da so pa jim.

Še ena stvar: s 1.6. do 30.9. imam pogodbo samo za par procentov zaposlitve (v bistvu ravno toliko, da me ne rabijo vršt iz službe, ker pol z oktobrom me rabijo in ne vejo če bojo lahko zaposlovali na novo - jah, j.b.na državna služba). Ni izguba zaposlitve, je pa izguba 90%... To bom javila, ampak... a mislite da bo kaka razlika, al bom spet dobila odgovor: to vam bomo upoštevali čez 2 leti.... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?