|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
6.7.2012 11:36:00   
okapi
Hvala Katka, koncno en konkreten odgovor!! Pa da ne bos mislila, da so mi na CSD znali odgovoriti na to vprasanje. Zalost!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
16.7.2012 16:23:55   
Miskolinla
Mene pa zanima çe kdo ve kako je s porodniškim nadomestilom. Jaz sem trenutno na skrajšanem delovnem času ( 4 ure) do tretjega leta starosti našega malčka. Seveda imam minimalno plačo . Delodajalec mi izplačuje polovico minimalne plače. Kako bo s porodniško.

(odgovor članu okapi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
17.7.2012 8:29:27   
petea
bo v višini minimalne plače (polne, 8-urne)

tvoja plača se šteje v izračun 4-urnega delavnika; za ostale 4-ure so tudi obračunani prispevki v višini, kot bi delala 4-ure za minimalno plačo, zato se pri tebi v izračunu porodniške upošteva (4+4=) 8-urni delavnik minimalne plače

(odgovor članu Miskolinla)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
28.8.2012 15:13:43   
moj3.1.
Pozdravljeni.

Slučajno kdo ve kaj se meni napoveduje. Do zdaj sem bila redno zaposlena 3mesece in pol, drugače sem imela status študentke zdaj pa se mi napoveduje preden bom oddala vlogo za porodniško nadomestilo še tri mesece zaposlitve. Kako si potem človek izračuna višino nadomestila? Se obdobje statusa študenta šteje kot bi bil brezposeln ali se sploh v nič ne šteje ali koko? Kdo ve kaj več?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
28.8.2012 15:17:29   
Anonimen
Boš na dan nastopa porodniške zaposlena?

(odgovor članu moj3.1.)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
31.8.2012 14:34:48   
moj3.1.
Pozdravljene, v našem koncu imamo probleme z dostopom do interneta - zadnje dni, zato pozno odgovarjam.
Ja, zaposlitev naj bi bila sklenjena tako, da grem lahko potem v porodniško, upam le, da se ne premislijo, ker naj bi ravno nadomeščala eno porodniškouser posted image

Sem poskušala će nekaj računati ampak ne znam izračunati povprečij plač ...

(odgovor članu moj3.1.)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
31.8.2012 14:41:14   
Anonimen
Če boš tudi na dan nastopa porodniške zaposlena, potem se ti porodniško nadomestilo izračuna na podlagi dohodka zadnjih 12 mesecev pred nastopom porodniške. Če si imela pa manj kot 12 plač, se ti za manjkajoče mesece vzame 55% minimalne plače (55% od ca. 588€ bruto, ker se za take primere šteje ena druga minimalna plača in ne ta, ki je zadnja zakonsko določena).

(odgovor članu moj3.1.)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
31.8.2012 17:41:27   
moj3.1.
Hvala za pomoč.user posted image

(odgovor članu moj3.1.)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
4.9.2012 10:48:13   
ljubi78
ojla punce... sem mal brala, ful dobr razlagate na CSD nimajo pojma, ce jih kaj vprasas, sam gledajo lol.. jst sm bla v 36 mesecih se pravi v zadnjih 3 letih zaposlena 16 mesecev . Imam sam en vprasanje za moj izracun porodniske.

323 + 16x11,76= cca 510 bruto = cca 400 neto

Vprasanje: potem ne bom prejemala 400 eur na mesec, ker od teh 400 neto moram se odstet 21% prispevk, al moram odstet teh 21% prispevka od 510 bruto? pol dobim na mesec nakazano  400 - 21% ( cca 80 eur)= in pride ven samo
320 eur neto na racun na mesec.

Ce pa dobim 400 na mesec na racun bom pa kar vesela glede na to da ze vec kot 1 let ne delam hehe...

Prosim ce katera pomaga, ce sem prav razumela vaso razlago.

Aja pa kdaj dobis porodnisko, jst sm vlogo oddala avgusta, rok mam pa 22.septembra.. a prvo izplacilo dobim ze septembra preden sploh rodim al po porodu sele oktobra?

najlepsa hvala za odgovore! objemcek vsemuser posted image

(odgovor članu moj3.1.)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
4.9.2012 10:56:12   
Anonimen
Prispevki se odštejejo od BRUTO zneska (v tem primeru od 510€), tako da dobiš na račun ca. 400€ čistega (NETO). Glede meseca nakazila pa žal ne vem.

(odgovor članu ljubi78)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
4.9.2012 11:16:31   
ljubi78
ajaa pol dobim teh 400, no to je pa cool, sploh nism pricakovala, najlepsa hvala katka  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
13.9.2012 17:08:32   
tijati
pozdravljene.
prosim vas za vašo pomoč v mojem primeru
rok imam aprila, do konca septembra pa imam pogodbo (zaposlena sem bila 9 mesecev 1.1.-30.9) in grem z oktobrom na zavod bom dobila 3 mesece nadomestila(mogoče katera ve koliko je to glede na bruto 823)?

sept.+ 3 mesece je december...potem pa mi nič ne priprada kaj naj naredim naj me prijatel zaposli za en mesec pred vlogo porodniške, ki jo oddam marca ali lahko že febru.(zasledila na csd šiška).
in se mi potem gleda za nazaj 12 mesecev?
koliko je potem porodniške glede na tako bruto plačo in nadomestilo iz zavoda?

Hvala....
joj upam da bo katera razumela kaj sprašujem....user posted image


(odgovor članu ljubi78)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
13.9.2012 21:03:02   
Anonimen
Nadomestilo iz zavoda je bruto 80% bruto plače (al so mogoče že znižali na 70%?), od tega potem odšteješ še prispevke (22,1%) in dobiš neto ven. 80% od 823 = 658€ -22,1% = 513€ neto

Na porodniško greš marca. Prijatelj te lahko zaposli par dni pred nastopom porodniškega dopusta (recimo 1 teden) in ko vse zrihtate glede zaposlitve, ti oddaš vlogo za porodniško. Lahko oddaš tudi že februarja, samo potem te mora on že takrat zaposlit (kar pomeni zanj tudi več plačevanja prispevkov zate - stroške ima pa s tabo samo do nastopa porodniškega dopusta. Prispevki znašajo ca. 16€ na dan, če sem prav izračunala).

Če boš zaposlena, se šteje zadnjih 12 plač pred nastopom porodniške, kar pomeni, da se ti za februar 2013 šteje 0,55% minimalca, ki je 588€ bruto (ker plače oz. nadomestila ta mesec ne boš dobila), za januar 2013 - november 2012 nadomestilo z zavoda in za oktober 2012 - marec 2012 tvoje plače. Izračun => (8*823+3*0,80*823+ 0,55*588)/12=740€ bruto - 22,1% = 576€ neto.

Če boš brezposelna, dobiš porodniško glede na to, da si bila zaposlena (oz. so se ti plačevali prispevki za socialno varnost) vsaj 12 mesecev v zadnjih 36 mesecih pred nastopom porodniške. Izračun => 0,55*588+12*0,02*588=464€ bruto - 22,1% = 361€ neto

Definitivno se ti splača fiktivno zaposlit, ker imaš dobrih 200€ razlike na mesec, kar je ogromno.

(odgovor članu tijati)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
13.9.2012 21:29:30   
ljubi78
sam hotla sm povedat da katka res ful vsem pomaga in to takoj.. vse pohvale !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
13.9.2012 21:42:16   
ljubi78
Prispevki znašajo ca. 16€ na dan, če sem prav izračunala).


Zdj pa mam en vprasanje, kaj pa ce zenska zanosi, pa ji prjatelj zacne na zacetku nosecnosti nakazovat placo 5 k , 5000 eur in do 12 mes..potem kok je stroskov za tega k ti pomaga k ima stroske in prispevke s tabo in zenska pol dobiva kok porodniske? ce nakazuje 5 k neto, bruto je pol ful..

cist tko vprasam,brez zamere zarad cudnih in nepomembnih vprasanj .. v tem postu..

huggs vsem mamicam in otrockom

(odgovor članu ljubi78)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
13.9.2012 21:55:26   
Anonimen
Pri tako velikih zneskih je dohodnina ogromna in se ne splača. Polovico daš državi.

5.000 neto = 10.000 bruto, strošek delodajalca (doh+prispevki) pa 11700€.
http://www.src.si/storitve/opla/izracunrezultat_new.asp

Poleg tega je porodniška omejena na 2-kratnik povprečne slovenske plače (to znese 1888€ neto) + po 105 dnevih bi dobila samo 90% od tega (če prav razumem ZUJF). Prvih 105 dni bi torej dobivala neokrnjen znesek (5k neto), naslednjih 9 mesecev pa 1888€ oz. verjetno 90% od 1888€.


(odgovor članu ljubi78)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
14.9.2012 7:57:54   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ljubi78
...
Zdj pa mam en vprasanje, kaj pa ce zenska zanosi, pa ji prjatelj zacne na zacetku nosecnosti nakazovat placo 5 k , 5000 eur in do 12 mes..potem kok je stroskov za tega k ti pomaga k ima stroske in prispevke s tabo in zenska pol dobiva kok porodniske? ce nakazuje 5 k neto, bruto je pol ful..

cist tko vprasam,brez zamere zarad cudnih in nepomembnih vprasanj .. v tem postu..
...


jha, 12 mesecev bit noseč ...user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: ljubi78
...
pa ji prjatelj zacne na zacetku nosecnosti nakazovat placo 5 k , 5000 eur in do 12 mes...


naj raje direktno nakazuje eno leto denar na njen račun - lažje in manj komplicirano za vse ...

(odgovor članu ljubi78)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
14.9.2012 8:57:16   
ljubi78
hvala katka za konkreten odgovor..

petea ja ce mi pa vse zivo po glavi roji sam realnost je pa taka k je katka napisala lol ..12 mes nosec hahah opps sm misnla kao 12 plac k je povprecje 1nga leta porodniska lol...

no zdj bom pa tih .. objemcekkkkk

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: porodniško nadomestilo in minimalna plača
13.1.2013 14:48:02   
pomlad85
Živjo!

Imam nekaj vprašanj. Od septembra 2011 do 21.1.2013 sem zaposlena, rok imam 1.5., porodniško pa bom nastopila okrog 3.4. Kako izračunam višino porodniške?
Kaj lahko naredim od konca zaposlitve do začetka porodniške? Včasih so te lahko dali na bolniško, zdaj te možnosti menda ni več. Ali se mi splača fiktivno zaposlit za ta dva meseca? Kdo v času porodniške plačuje prispevke? Kako bi moja fiktivna zaposlitev vplivala na plačilo vrtca?

Hvala za odgovore že vnaprej!

Lp

(odgovor članu ljubi78)
Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?