|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 0:07:15   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: flower

Samo nejcko to, da si sama učiteljica, otroka bi pa na svoj štrajk v vrtec peljala to mi je pa kar nekaj.. Malo nelojalno, se ti ne zdi? Glede na to, da starše pozivamo, da naj otrok ne pripeljelo iz lojalnosti do nas, ki se borimo za svoje pravice in pravice njihovih otrok..



Če si pozorno prebrala moj post, bi lahko razbrala, da sem se najprej pozanimala pri šefu, če lahko otroka pripeljem s sabo (in ga ne nameravam dati v vrtec). Ker te možnosti ni in ker mož do danes ni vedel,  ali bo lahko dobil dopust (torej je bila od vsega začetka druga možnost možev dopust!), drugega varstva pa nimam, je bila potem pač edina opcija vrtec - kaj naj. Moja lojalnost mi narekuje, da svojega otroka ne bi peljala v vrtec, ampak če pa tudi moj šef ni lojalen do zaposlenih, ki varstva za svojega otroka enostavno nimamo, potem se pač vse podre. Spet ne po moji krivdi. 
ampak kot sem napisala - mož bo v lojalnosti do mene in mojih kolegov daroval svoj dan dopusta in tako bom lahko tudi jaz lojalna do vseh stavkajočih kolegov.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 6:55:21   
end1
Ne bom peljala otroka v vrtec, delam v turnusih in mi je šef z razporedom omogočil prost dan, upam da bo štrajk le 18.4..

Kar se tiče plačilavrtca se mi tudi ne zdi fer, da zaračunajo, česar ne morem oz. v lojalnosti naj ne bi koristila.

Kar se tiče pa štrajka, delam v JU in ga ne podpiram, ker se sindikati borijo predvsem proti nižanju visokih plač. Za nas delavce, pa se jim mal jebe. Slak je v dveh odajah spraševal enega od sinikalistov, za koga se poteguje, pa ta sirota ni znala odgovorit, Ne da ni znal, ampak bil bi to njegov potop če bi rekel, da za delavca.


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 8:50:21   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: flower

Samo nejcko to, da si sama učiteljica, otroka bi pa na svoj štrajk v vrtec peljala to mi je pa kar nekaj.. Malo nelojalno, se ti ne zdi? Glede na to, da starše pozivamo, da naj otrok ne pripeljelo iz lojalnosti do nas, ki se borimo za svoje pravice in pravice njihovih otrok..



Če si pozorno prebrala moj post, bi lahko razbrala, da sem se najprej pozanimala pri šefu, če lahko otroka pripeljem s sabo (in ga ne nameravam dati v vrtec). Ker te možnosti ni in ker mož do danes ni vedel,  ali bo lahko dobil dopust (torej je bila od vsega začetka druga možnost možev dopust!), drugega varstva pa nimam, je bila potem pač edina opcija vrtec - kaj naj. Moja lojalnost mi narekuje, da svojega otroka ne bi peljala v vrtec, ampak če pa tudi moj šef ni lojalen do zaposlenih, ki varstva za svojega otroka enostavno nimamo, potem se pač vse podre. Spet ne po moji krivdi. 
ampak kot sem napisala - mož bo v lojalnosti do mene in mojih kolegov daroval svoj dan dopusta in tako bom lahko tudi jaz lojalna do vseh stavkajočih kolegov.



Nejcko, a ti ne boš na stavki? Delaš tisti dan? Pa učiteljica si?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 9:06:25   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


Nejcko, a ti ne boš na stavki? Delaš tisti dan? Pa učiteljica si?



seveda bo stavkala - 8 ur bo na delovnem mestu. Je že povedala par postov nazaj.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 9:29:22   
petarda
Očitno bosta moja otroka v manjšini v vrtcu, če ju bodo sploh sprejeli user posted image .

Midva sva namreč oba dopoldne, dopust bova vzela 3 dni (1 on, 2 jaz) že v času med prvomajskimi prazniki, ker bo naša enota vrtca zaprta in so tudi napisali, naj se vpišemo samo, če nujno potrebujemo varstvo, ker bodo otroci gostovali v drugi enoti, kar pa zna biti za enoletnike stres.

Babice in dedki pa trenutno ne pridejo v poštev.

Sem pa malo namignila v petek, da bodo verjetno prišli, ker drugega varstva nimamo, pa so mi namignili, da je bolj za mamice samohranilke, za tiste z manj prihodki....user posted image  A jaz naj pa zdaj varuško iščem za tisti danuser posted image  Prav dobila sem občutek, da pričakujejo, da vzamem dopust in jih na ta način podprem.user posted image  Pa v bistvu ne bi bil problem...samo si dopusta v tem trenutku ne upam privoščiti. Ker imam čisto preveč dela user posted image

Sem pa drugače super zadovoljna z vsemi vzgojiteljicami in jih razumem, da se borijo za svoje pravice, čeprav se mi stavka zdi tako...malo prisiljena, glede na razmere v katerih smo se znašli. In smešno se mi zdi, da je na obvestilu napisano, da se borijo tudi za nas in navedeni razlogi - še sploh zadnji - drugi otrok plačljiv. Imam občutek, da v trenutku, ko bi dosegli svoje glede plač...jih ta drugi otrok ne bi več preveč zanimal. user posted image  Vsaj v toliki meri ne, da bi nadaljevali s stavko. Če pa bi vlada rekla - OK, drugega otroka ni potrebno plačati, bomo pa na ta račun plače še malo znižali....user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 10:15:00   
TomTaylor
Ja, na tisti dopis ki smo ga dobili v vrtcu so glavni namen stavke zelo lepo zavili v celofan.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 12:37:33   
Adelina
A je naš vrtec edini, ki v sredo ne bo stavkal oz. bo posloval nemoteno-tako piše na obvestilih ob vhodu.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 13:03:51   
ZARA
Vidim, da bo precej otrok z vami po službah. A pa vam bodo to tolerirali? Mislim, a vam kaj težijo...

< Sporočilo je popravil ZARA -- 15.4.2012 13:05:03 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 13:29:09   
Anonimen
Jaz sem v JU in nam je šef rekel, da če drugače ne gre, naj jih pripeljemo s seboj ... upam, da si do srede ne premisli, tak da po tamala dopoldne pri meni, moj si bo pa potem tako delo razporedil, da jo bo imel on popoldne. Če si bo pa šef premislil, bom pa morala vzet dopust, ker drugam je nimam dat ... je pa sranje še toliko večje, ker je stavka v sredo, ko delamo od 7ih do pol 6ih user posted image ... itak bo pa pri nas tako, da bo na vratih napis stavka, delali bomo pa kot običajno, tako je bilo še vedno ... ker smo v 70% servis privat podjetij in si že zaradi našega dela samega in sodelovanja ne moremo privoščit, da bi jih dali za en ali več dni "na hladno".

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 13:36:41   
Sibil_
Najin sine bo v vrtcu, ker ne mislim dajat dneva dopusta zato, ker si oni nekaj zmišljujejo. Delam v gospodarstvu, sčijemo kri že par let, delamo za dva, nimamo povišice že 4 leta, pa mi bo javna uprava s stavko še dan dopusta vzela? Ob tem da imajo vsega polno rit in jih je dvakrat preveč (ponekod seveda, predvsem med nadrejenimi...).user posted image

Meni se sicer nižanje plač ne zdi rešitev, jaz bi enostavno zakonsko zeloooo poenostavila postopke in odpustila vse nepotrebne zaposlene, ki prestavljajo papirje sem in tja in so za to dobro plačani. Sigurno pa potrebujemo več zdravstvenih delavcev recimo, ki naj bodo dobro plačani. Pa bolj učinkovito javno upravo, ne da se tožbe vlečejo 15 let, da čakaš na operacijo več kot leto dni, da za pridobitev gradbenega dovoljenja rabiš tono živcev, še več denarja, največ pa časa....grrrrr.user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 14:00:49   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Vidim, da bo precej otrok z vami po službah. A pa vam bodo to tolerirali? Mislim, a vam kaj težijo...

Kje pa ti to vidiš user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 15:52:57   
ZARA
S parimi sem se pogovarjala in tule v debati jih je ene par napisalo.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 17:59:38   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

S parimi sem se pogovarjala in tule v debati jih je ene par napisalo.


Aha. Ker razen Otike, nisem zasledila, da bi še katera to napisala. Pa moram reči, da se mi zdi skrajno nekorektno, da bodo stavkajoči svoje otroke peljali v službo, mi se pa lahko juser posted image .
Sicer pa - za moje pojme bi bilo z vidika delodajalca ceneje, če bi staršem omogočil neplačan dopust (ali pa tudi ekstra plačan dan). Če namreč peljem otroka v službo, ne samo da jaz ne bom ničesar naredila, tudi tisti, ki bi sicer lahko delali (ker nimajo otrok ali pa nimajo težav z varstvom), ne bodo naredili ničesar (jih bi motila jaz in moji otroci).

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 15.4.2012 18:00:05 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 18:23:11   
zaspančka

IZVIRNO SPOROČILO: Adelina

A je naš vrtec edini, ki v sredo ne bo stavkal oz. bo posloval nemoteno-tako piše na obvestilih ob vhodu.


Naš vrtec bo tudi posloval nemoteno. Predvidevam, da to pomeni, da ne bodo stavkali. Mogoče pa govoriva o istem vrtcu. user posted image

_____________________________

4.6.2009 - Tjaš
12.2.2013 - Tinkara

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 18:38:33   
Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Vidim, da bo precej otrok z vami po službah. A pa vam bodo to tolerirali? Mislim, a vam kaj težijo...



Delam v privat firmi in je šef sam predlagal da otroke vsi, ki nimajo varstva pripeljejo sabo, prav tako bo tudi on svoje 3. Računamo, da jih bo blizu 15. Smo pa v pisarni zaposleni 4-je(3+šef) ostali so vsi na terenuuser posted image . Glede na to da prihajamo iz popolnoma druge stroke bomo za en dan sprobali kako zgleda biti vzgojitelj. Najmlajši član bo imel 18-mesecev. Prav tako je moj svojim zaposlenim rekel, da otroke lahko pripeljejo seboj.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 19:30:54   
K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Vidim, da bo precej otrok z vami po službah. A pa vam bodo to tolerirali? Mislim, a vam kaj težijo...



Delam v privat firmi in je šef sam predlagal da otroke vsi, ki nimajo varstva pripeljejo sabo, prav tako bo tudi on svoje 3. Računamo, da jih bo blizu 15. Smo pa v pisarni zaposleni 4-je(3+šef) ostali so vsi na terenuuser posted image . Glede na to da prihajamo iz popolnoma druge stroke bomo za en dan sprobali kako zgleda biti vzgojitelj. Najmlajši član bo imel 18-mesecev. Prav tako je moj svojim zaposlenim rekel, da otroke lahko pripeljejo seboj.

In kaj bodo delali 8 ur tam? Razen tega, da bodo sitnarili, ker jim bo dolgčas? Pa 18 mesečnika boste dali kam spat? Če je šef tako dober, zakaj pa ni potem raje kar rekel, da ostanite doma in se imejte fajn? No, mogoče bo pa naredil to po 2h urah user posted image Držim pesti! Uživajte.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
15.4.2012 19:56:41   
Pia*

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i


IZVIRNO SPOROČILO: Pia*


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Vidim, da bo precej otrok z vami po službah. A pa vam bodo to tolerirali? Mislim, a vam kaj težijo...



Delam v privat firmi in je šef sam predlagal da otroke vsi, ki nimajo varstva pripeljejo sabo, prav tako bo tudi on svoje 3. Računamo, da jih bo blizu 15. Smo pa v pisarni zaposleni 4-je(3+šef) ostali so vsi na terenuuser posted image . Glede na to da prihajamo iz popolnoma druge stroke bomo za en dan sprobali kako zgleda biti vzgojitelj. Najmlajši član bo imel 18-mesecev. Prav tako je moj svojim zaposlenim rekel, da otroke lahko pripeljejo seboj.

In kaj bodo delali 8 ur tam? Razen tega, da bodo sitnarili, ker jim bo dolgčas? Pa 18 mesečnika boste dali kam spat? Če je šef tako dober, zakaj pa ni potem raje kar rekel, da ostanite doma in se imejte fajn? No, mogoče bo pa naredil to po 2h urah user posted image Držim pesti! Uživajte.



Ti ne znam odgovoriti, bom pa sporočila kako bo v sredo.

Da bi bili v privat firmi frej hmmm...težko! Kolikor ga jaz pozna bi rekel da lahko vse družinske člane pripeljem samo, da sem na delovnem mestu. Mislim pa da bomo sedaj dva dni delali na polno, v sredo pa telefoni in nujne stvari.

Če pa povem po pravici pa upamo na to, da bomo šli lahko domov, sicer pa ne vem kako bi bilo z otroci,ki imajo starša na terenu. Terenski del pa mora biti opravljen žal ne moremo ustaviti tega.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 10:10:23   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i
Aha. Ker razen Otike, nisem zasledila, da bi še katera to napisala. Pa moram reči, da se mi zdi skrajno nekorektno, da bodo stavkajoči svoje otroke peljali v službo, mi se pa lahko juser posted image .

No da ne bom tako skrajno nekorektna, tamale ne bom peljala s seboj v službo ... pa ne zaradi tvojega komentarja, ampak ker je šef požrl besedo user posted image ... tako da bo tamalo dopoldne čuval moj (si bo pač moral tako delo razporedit in bo potem cel večer v pisarni), po dvanajsti bom pa jaz ure koristila in šla domou ... pa tudi drugače bomo mi teoretično kao stavkali, praktično (kot sem že napisala) pa tudi slučajno ne ... bo že ...

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 12:37:36   
benika
Po okrožnici, ki je bila poslana šolam, vrtcem....lahko šolarja oz. vrtičkarja tudi na dan stavke pripeljete tja. Samo pouka ne bo, vse ostalo (varstvo, prehrana, prevozi...) jim šola oz. vrtec morajo zagotoviti.

http://image.24ur.com/media/document//60916970.pdf

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 13:46:54   
ronja
Ne bom ju peljala, ker sem itak doma, na porodniški za 3. otroka in sta itak z mano doma tudi sicer. Plačala bova polno ceno (razen hrane, ki je itak zdaj ne računajo, ker ju ni v vrtcu), tako kot za ostale dni, saj se zame kaj dosti ne spremeni - doma bosta kot sicer in plačujemo kot sicer.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   [Brisano sporočilo]
16.4.2012 16:17:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 16:26:24   
LuLu
Če gledam zakon, bi hrana v šolah in vrtcih skoraj morala biti.
7. člen
Pravica do stavke delavcev v organizacijah in pri delodajalcih, ki opravljajo dejavnost
ali dela posebnega dru.benega pomena, določena z zakonom ali na zakonu
temelječem odloku skup.čine dru.benopolitične skupnosti, in v organizacijah
posebnega pomena za ljudsko obrambo, določenih z odlokom pristojnega organa v
skladu z zakonom, se lahko uveljavi samo pod pogojem, da se zagotovi:
1) minimum delovnega procesa, ki zagotavlja varnost ljudi in premo.enja ali je
nenadomestljiv pogoj za .ivljenje in delo občanov ali delo drugih organizacij
2) izpolnjevanje mednarodnih obveznosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   [Brisano sporočilo]
16.4.2012 17:08:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 17:16:21   
Kerensa*
"Rahlo" dvomim, da šolska prehrana spada pod "minimum delovnega procesa, ki zagotavlja varnost ljudi in premoženja in je nenadomestljiv pogoj za življenje".

Če kuharica stavka, pač ni obroka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Boste peljale otroke v vrtec?
16.4.2012 17:29:22   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

"Rahlo" dvomim, da šolska prehrana spada pod "minimum delovnega procesa, ki zagotavlja varnost ljudi in premoženja in je nenadomestljiv pogoj za življenje".

Če kuharica stavka, pač ni obroka.

Ok, se strinjam z vsem. Še najmanj hočem prepire user posted image
Bom pustla prepire tistim, ki to znajo... vlada - sindikati user posted image
Samo, če je otrok 8 ur v šoli/vrtcu, ker so starši najmanj toliko v službi... nekaj bi skoraj morala deca v tem času jesti, a ne? Minimum jaz tu razumem hrano, varnost, wc papir, ipd
Tudi tu se oni kregajo... Po vseh informacijah že malo dvomim, da bodo vrtci sploh zaprti.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?